B. en w. Vlissingen gaven raad hun visie op het saneringsplan Zeeuwse Almanak Sanering aan Flissingens binnensfad in CIJFERS uitvin GED. STATEN ANTWOORDEN OP STATENBESCHOUWINGEN Geen bezwaar meer tegen uitzaai buitenlandse oesters Vlissingse raad komt in „Britannia" bijeen Dames Passenier: 80-jarige tweeling te Domburg Drie Engelse schepen voor sloop naar Terneuzen Goes krijgt overkoepelend orgaan voor de sport Vrouw gedood bij botsing op St.-Philipsland TWEE INBRAKEN IN MIDDELBURG 2- PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 18 JANUARI 1961 VOLGENDE WEEK VALT BESLISSING Ontwerp vereist wettelijke beslissing op vaststelling twee verordeningen VOLGENDE WEEK zal de raad van Vlissingen zich moeten uitspreken over het ontwerp-saneringsplan voor de oude binnenstad. Op grond van een ruim vier jaar geleden genomen raadsbesluit hebben b. en w. destijds aan een Haags architectenbureau hiertoe opdracht gegeven. Tlians heb ben de raadsleden, een preadvies ontvangen, waarin het plan in zijn tota liteit en zijn onderdelen nader wordt uiteengezet. Verder geeft Het. uitge breide raadsvoorstel een aantal reacties, die na de tervisielegging zijn bin nengekomen en een overzicht van de bezwaarschriften, die tegen de aan het plan verbonden maatregelen bij de gemeente zijn ingediend. Duidelijk zetten b. en w. hun motie ven voor het saneringsplan uiteen. De in staat van volkomen verval ver kerende Lange Zelke met naaste om geving moet geheel worden gemoder niseerd. Verder dient paal en perk te worden gesteld" aan het verschijnsel van de laatste jaren, dat de oude stad dreigt te verpauperen en tenslotte kan dit saneringsplan niet los wor den gezien van het reeds vastgestel de structuurplan voor Vlissingen. Zoals bekend is een basisplan schetsplan in hoofdlijnen opge steld, dat als richtlijn moet dienen voor de in de toekomst uit te voe ren saneringen. Verder geeft het verband aan met de overige stads gedeelten en de toegangen tot het eigenlijke stadsgedeelte. Als zodanig willen b. en w. deze basis als een ..structuurplan" voor de oude stad beschouwen. Het Is overigens niet de bedoeling aan het basisplan een wettelijke grondslag te geven. Dit zal zich ge leidelijk in de vorm van partiële plannen afspelen, naar gelang dit wenselijk is. Voorschriften Het gebied van de eerste fase. dat omvat Lange Zelke en omgeving en Vlamingstraat en omgeving, dient als meest urgente gedeelte van het basisplan 't eerst voor verwezenlij king in aanmerking te komen. Om die reden moeten de wettelijke voor schriften worden vastgesteld, die no dig zijn om een realisering van het plan te kunnen afdwingen. Van deze eerste fase komt voor realiserig op de kortst mogelijke termijn in aan merking de Lange Zelke met de daarop uitkomende doorbraken naar de Oude Markt, de in de Vrouwe straat te vormen binnenhof en de doorbraak via de Noordstraat naar de Spuistraat. In dit gedeelte, waar- In slechts een zeer klein aantal be woonde panden zijn, heeft de ge meente reeds de meeste percelen aangekocht. Intussen wordt regelmatig doof de raad tot verdere aankoop van panden besloten. In dit kader ook is opdracht gegeven aan de centrale commissie voor onteige ningsvergoedingen om in de Lan ge Zelke gelegen percelen, die nog geen eigendom van de ge meente zijn, te laten taxeren. Voor de wet bestaat een sanerings plan eigenlijk uit een combinatie van voorschriften, die vastgesteld moeten worden. Daarom stellen b. en w. de raadsleden voor, te komen tot: 1 een verordening, die in de Lange Zelke cn de Vlamingstraat en omgeving de bestemming van gronden en de aard van de bebouwing aangeeft; 2 een verordening, waarop de voor- en ach tergevelrooilijnen zijn vermeld. Deze voorgestelde maatregelen willen b. en w. nog uitbreiden met.een derde stedebouwkundige maatregel in dc vorm van een bouwverbod. Omdat het in bepaalde gevallen niet mogelijk zal zijn grond buiten de rooilijnen te onteigenen, moeten deze op grond van een bouwverbod voor bestemming tot straat of plein in de naaste toekomst beschikbaar worden gehouden. Monumentenzorg De rijkscommissie voor monumen tenzorg heeft ook belangstelling ge toond voor het ontwerpplan met het oog op de kunsthistorisch en histo risch van belang zijnde gebouwen in dit stadsgedeelte. In het overleg met deze commissie werd gepleit voor de handhaving van de historische vorm geving, met name van het Bellamy- park en de Oude Markt. Met een voorstel tot een wijziging in deze zin zullen b. en w. mettertijd ter ta fel komen. Over het overleg met de midden stand in de oude binnenstad delen (Advertentie) Centrale verwarming S AWE MA NV Nederslraal 19 - Middelburg - TeL 01180-2962 HET SANERINGSPLAN voor 1 H Vlissingens binnenstad komt H de gemeente op bijna 2,5 mil- joeu te staan. Om precies te zijn: 2.346.000. Naar raming is met de verkrijging van de reeds aangekochte èu nog aan te kopen panden, inclusief f§ schadevergoedingen, een to- taaibedrag gemoeid van s 2.460.000. Voor het uitvoeren H van openbare werken moet 1= rekening worden gehouden met een bedrag van 660.000. De kosten voor adviezen zul- f| len in totaal 55.000 belopen. H Aan deze totale- kosten H (ƒ3.175.000) moet nog worden s toegevoegd de belangrijke post van renteverlies, op basis ff van samengestelde interest. In de eerste fase van het plan heeft de gemeente 14.565 vier- kante meter verkoopbare n grond ter beschikking. Als M richtlijn' voor de berekening van de voor de gemeente als f= H lasten blijvende kosten is een m zogenaamde prijzenkaart ont- worpen. Aan de hand daarvan zou een opbrengst kunnen worden verkregen van 1.550.275. Uiteindelijk blijft er dan nog een bedrag van m li 2.346.000 over. Een som ove- n rigens, gebouwd op prognoses, n die waarschijnlijk nog aan wijziging onderhevig is. Op ff basis van een afschrijvingster- mijn van 25 jaar zou dit een n H jaarlijks terugkerende last van §1 158.000 betekenen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii VAN TOT RONDVAREN Een zonnig bericht ditmaal om te be ginnen. Over de aanstaande zomer. Dan kunnen de toeristen, die Schou- wen-Duiveland bezoeken van heel dichtbij de Delta-werken in de Gre- velingeu bekijken. De heer L. de Vis- UITVERKOOP Een drukke tijdmensen, een drukke tijd voor de winkeliers. Het is alles uitverkoop wat de klok slaat en de klok slaat véélzoals ge weet. Sommige winkeliers loopt het zo nu en dan zei/s een beetje over de Icop. Geen wonder, want klanten Icünnen lastig zijn. Dat ondervond ook die winkelier in Goes, die al een uur lang alles op haren en snaren zette om 'een mantel te verkopeii aan een me vrouw, die maar geen keus kon ma ken. Jk.kijk zelf nog wel eens rond" verklaarde ze tenslotte en hup, daar oing ze. Op eigen initiatiefhet be drijf door, waarbij ze tenslotte ook in een boven de winkel gelegen ma gazijn belandde. 'En laat mevrouw daar "nou uitge rekend de jas van haar dromen vinden, 't Was bijna niet te geloven, maar 't was toch zo en opgelucht deed onze winkelier de mantel van de hand en mevrouw cle deurruit. Ja, in het nette natuurlijk, heel beleefd, met het openhouden van de deur en vele dank-u-zeers. Dat werd allemaal heel anders, toen de dochter van de winkelier die avond trots de nieuwe jas wilde to nen, die ze gekocht had en die ze zo lang in hét magazijn had wegge hangen. Toen bleekdat papa de jas 'van dochterlief had verkocht. En dat gaat zelfs in een uitverkoop te ver, naar het schijnt •b. en w. de raadsleden mée. dat na de tervisielegging het plan en kele malen is besproken met de commissie sanering uit deze kring. Naar aanleiding van enke le opmerkingen van die zijde stel len b. en w. ervan overtuigd te zijn, dat het van groot belang is voor de in het oude stadsgedeel te gevestigde verzorgende bedrij ven, dat het aantal woningen op peil blijft of wordt uitgebreid. In tegenstelling met de visie van de middenstanders zegt het preadvies, dat het voor de waarde van de oude stad noodzakelijk is de winkelstand op een hoger peil te brengen door oprichting van nieuwe en grotere za- kenpanden. Over de reactie van de middenstand op het plan zijn de raadsleden inmiddels tijdens een spe ciale vergadering dinsdagavond na der ingelicht. V er keer sad viezen Er is ook overleg gepleegd met de verkeerscommissie, die een aantal waardevolle adviezen heeft verstrekt met betrekking tot toekomstige ver keerssituaties. Zo zag deze commis sie graag verandering in de toegang tot de Vrouwestraat, via Oude Markt. Van verschillende zijden is reeds grote belangstelling voor het plan- getoond. Een groot aannemersbedrijf heeft interesse in de bouw van za- kenpanden. Een aantal plaatselijke winkeliers heeft reeds grond voor de bouw van een winkelpand in de Lange Zelke aangevraagd. Tegen de ontwerpen van de beide verordeningen, waaraan de raad al of niet zijn goedkeuring zal hechten, zijn in totaal 17 bezwaarschriften in gebracht. Onder meer van de eigena resse van het „Cornelia Quackhofje", de Kon. Mij. „De Schelde" en een aantal particulieren, die daarbij di rect zijn betrokken. Voorgesteld wordt twee van deze bezwaarschriften die van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schel- Advertentie de" en die van de firma drukkerij Van der Hoeve en Knuijt wegens te late indiening niet ontvankelijk te verklaren en dc overige ongegrond. Reeds kunnen b. en w. meedelen, dat een regeling in voorbereiding is voor het verlenen van schadevergoeding aan huurders van bedrijfspanden en woningen, die deze moeten ontrui men ten behoeve van het voorgestel de bouwverbod. Als bijlage bevat het voorstel een 13 pagina's tellende lijst van percelen, die in de naaste toekomst voor straat en plein worden bestemd. Advertentie Weinig minder dan 'n wonder zo Tela duizenden 'n onder mens werden met Krnschen Salts. Zo'n bloedzuiverende Kuur met Kru- schen kan ook U van uw Reumatiek bevrijden. Dat doen de beroemde vijf minerale zouten voor U - als U trouw iedere morgen die kleine dosis neemt. Onzuiverheden in het bloed worden daaruit losgemaakt en afgevoerd langs natuurlijke weg. En daarmee raakt ge dan vanzelf van de pijnen af, die U nu het leven vergallen. Door het Bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen is medegedeeld dat geen bezwaren meer bestaan te gen de uitzaai van buitenlandse zaai- oesters. Hiermede is dus de weg ge opend voor de import en uitzaai van Portugese oesters. Wel is de vergun ning tot uitzaai gebonden aan onke- ser uit Stellendam heeft namelijk plannen om zijn rondvaartboot „Lo- dewijk" naar Bruinisse te brengen en daar omstreeks Pinkeren met de boottochten te starten. Het plan is de passagiers in de nieuwe vissersha ven van Bruinisse op te nemen, langs de waterbouwkundige werlcen te brengen en daarna naar de tweede werkhaven te koersen. WARM Minder zonnig was het bericht, dat ons uit Biervliet bereikte, hoewel het wel met warmte te maken had. Er ontstond een schoorsteenbrandje in een woning aan de Singel. Een voor bijganger constateerde 's avonds laat een. hevige rookontwikkeling en waarschuwde de bewoners, die van de prins geen kwaad wisten. Zij alarmeerden daarop haastig de brand weercommandant, die op zijn beurt de brandweerauto liet verschijnen. Toen was het vuur spoedig geblust! Als gevolg van een explosie echter bleek de schoorsteen geheel te zijn gescheurd en uiteengerukt. Naast brandschade, was er natuurlijk ook wat waterschade. I.JS Van warm nu naar koud. In Sint- Annaland is de ijsclub hoewel zij heus niet over één nacht ijs gaat begonnen om de baan ou der water te zetten. Om straks tenminsto „beslagen" ten ijs tc kunnen komen SLACHTING Er zijn het afgelopen najaar in de duinstreek van Westerschouwen en kele incidentele gevallen van myxo- matose waargenomen. Thans blijkt echter, dat deze ziekte onder de wil de konijnen in die streek een ware slachting heeft aangericht. In het duingebied liggen talrijke dode ko nijnen. Slechts sporadisch ziet men nog gezonde dieren. Grote belangstelling voor saneringsplan verwacht De Vlissingse gemeenteraad zal vol gende week vrijdag (27 januari) zijn openbare vergadering honden in de grote zaal van hotel-restaurant Bri tannia.... Voor deze raadsvergade ring wordt namelijk een grote be langstelling verwacht, omdat dan het veelbesproken ontwerp-saneringsplan aan de orde komt. „Gezien de belangstelling vooral van de zijde van cle middenstand wordt gerekend op een talrijk pu bliek, waarvoor de raadzaal in het stadhuis te klein is", zo schrijven burgemeester en wethouders aan de raadsleden. De vergadering zal 's morgens om tien uur beginnen. Van half een tot twee uur wordt de vergadering ge schorst. Om twee Vur begint de ver gadering dus opnieuw, 's Avonds om half acht komt de raad opnieuw bij een; dan echter in één der kleine za len van Britannia, omdat dan in de grote zaal een uitvoering van het Vlissingsch Schouwspel gegeven wordt. In deze avondvergadering zal of ficieel afscheid genomen worden van weihouder M. A. van Pope- ring. Bovendien zal in deze verga dering een nieuwe wethouder worden benoemd in dc vacature ontstaan door het gevraagde ont slag van de heer Van Popcring. l)e dames L. en C. Passenier p M uit de Zuidstruat te Domburg vinden elkaar liijna 80 jaar s trouw aan hun zijde. Bijna 80 jaar delen ze huis, lief en leed en dit is wellicht heel makke- n s li jk te verklaren als men weet ff dat het hier om tweelingzus- j= tors gaat die op 23 januari, H 1881 vrijwel gelijktijdig het levenslicht aanschouwden. Zo s §1 het hier niet om de oudste Zeeuwse tweeling gaat, de da- ff mes kunnen er zeker van zijn m tot de oudste tweelingen van onze provincie te behoren. De krasse onafscheidelijke s f§ tweelingzusters wonen nog ff H steeds op dezelfde plaats waar ze 80 jaar geleden in de Zuid- n straat werden geboren. Het huis is echter niet hetzelfde meer. In dat huis zal het maandag aan de nodige en ge- ff zelligc drukte niet ontbreken n s wanneer de talrijke famiüele- den en kennissen de laat- sten voornamelijk opgedaan -- H tijdens de jaren waarin de da- ff mes in Middelburg werkzaam ff waren aanwezig zullen zijn H om de bejaarde tweeling van ff harte geluk te wensen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin le voorwaarden, zoals de bereidver klaring de aankoop en invoer ge zamenlijk te organiseren. De in le voeren partijen zullen ter plaatse door een deskundige van het Rijks instituut voor Visserijonderzoek moe ten worden goedgekeurd, alvorens toestemming tot uitzaai zal worden verleend. Bovendien mogen de oesters alleen uitgezaaid worden op percelen gele gen ten westen van de lijn Yerseke- Gorishock. Reeds begin vorig jaar werd door één der exporteurs ver gunning gevraagd om als proef een betrekkelijk kleine partij uit te zaai en in dc Zandkreek en bij het Sas van Goes. Door de vereniging „Zeeuwse Oester" werden toen, op verschillende gronden, bij het vissc- rijbestuur het rijksinstituut en het ministerie tegen deze uitzaai bezwa ren aangevoerd. Op grond van een advies en een rapport van dr. Kor- ringa gaven visserijhestuur en mi nisterie vergunning tot invoer en uit zaai. Dc aangevoerde bezwaren van de vereniging „Zeeuwse Oester" wa ren: het gevaar van vermenging, import van ziekte en/of parasie ten en de concurrentie voor dc Zeeuwse oesters. Deze bezwaren zouden echter ondervangen wor den door de absolute onmogelijk heid van vermenging, de contro le bij de invoer en de verwach ting dat naast de afzet van Zeeuwse oesters voldoende vraag op de Franse markt zal bestaan naar Portugese oesters. De Terneuzcnse scheensslopcrij N.V. uczer dagen on nieuw een drietal schepen aangekocht .Scheldeveem", heeft d voor de sloop. Nog in dc loop van deze weck wordt een Engelse trawler verwacht. Ook volgende weck zal een trawler arri veren waarna een hopperzuiger het Ook deze laatste getal zal volmaken. 1 (Slot van pag. 1 dien nodig om het nog stijgende aantal achterblijvende auto's op te vangen. Met het toezichthoudende orgaan is in beginsel vrijwel overeenstemming verkregen omtrent het te bouwen schip. Een machtiging om aan een scheepbouwkundig bureau op te dra gen een ontwerp te maken is aan de minister van verkeer en waterstaat gevraagd. Een schip, uitsluitend voor het vrachtvervoer is niet gewenst. Het is niet efficiënt een splitsing te maken in schepen voor het vracht vervoer en voor het overige vervoer. Uiteraard zal de doorrij-hoogte van het te bouwen schip zodanig moeten zijn, dat alle aangeboden vervoer- midelen, die de wettelijk gestelde af metingen niet overschrijden, kunnen worden overgezet. Het veer Veere-Kamperland zal niet eerder worden gestaakt, dan nadat de weg over de dam door het Veerse- gat voor het verkeer zal zijn open gesteld, zo wordt verder meegedeeld. Verder wijzen Gedeputeerden er op, dat over de outillage voor de kaart verkoop voor de veren Vlissingen- Breskens en Kruiningen-Perkpolder geen verschil bestaat tussen de rijks instanties en hun college. Er wordt steeds gestreefd naar verbetering. Ook wordt opgemerkt, dat bij wind kracht zeven en hoger de „Dor drecht" niet in de vaart gehouden wordt, terwijl Ged. Staten het ver lenen van subsidie aan autobuson dernemingen menen te moeten ont raden. Industrialisatie Ten aanzien van de industrialisatie betogen Ged. Staten, dat het niet mo gelijk is om kerngebieden in plaats van kerngemeenten aangewezen te krijgen, dit als gevolg van de in dit opzicht door de regering gevoerde politiek. Voor bedrijven, die veel zoet water nodig hebben is liet tarief daarvoor van groot belang, Ged. Sta ten proberen in het kader van de in- frastructnur in nauwe samenwerking met de NA'. Waterleidingmij. ZeeuwSch-Vlaanderen te komen tot een in het bijzonder voor de kanaal zone voldoende industriewatervoor ziening tegen een aanvaardbare prijs. Wanneer zich voor een bepaalde ves tiging een niet weg te nemen knel punt voordoet behoeft dit geenszins te betekenen, dat dit ook het geval zal zijn voor een andere industrie. Het heeft volgens Gedeputeerden weinig zin om aandacht te besteden aan cle vraag waa4e-m In een enkel geval een industrieel de voorkeur heeft gegeven aan een concurrerende plaats. Verder wordt opgemerkt, dat publiciteit van het samenspel van factoren, dat tot vestiging heeft ge leid, door de bedrijfsleiders niet op prijs gesteld wordt. Tevens delen Ged. Staten de mening van enkele Statenleden, dat het grif fie-apparaat zal moeten worden aan gepast aan de steeds toenemende werkzaamheden op het „industriële" front. Pendel Het moet niet als een onderschat ting van de gevaren van een nog te geringe werkgelegenheid en met name van de toenemende pendel worden beschouwd, dat in cle beschrijvingsbrief aan dit on derdeel geen aandacht is geschon ken, betogen Gedeputeerden in antwoord op opmerkingen van schepen zijn afkomstig uit Engeland. Van het Finse passagiersschip „Oi- honna", het eerste object dat de jonge sloperij onder handen heeft genomen, is nu alleen nog het casco over. Dit casco gaat volgende week in het dok te Terneuzen om verder te worden ge sloopt. Op 8 februari bespreking op het stadhuis Het ziet er naar uit dat de sportor ganisaties in Goes het zo lang begeer de overkoepelend orgaan zullen krij gen, Het college van b. en w. heeft het initiatief genomen tot een bijeen komst, welke dit college op woensdag 8 februari aanstaande in de raadzaal van het stadhuis zal hebben met ver tegenwoordigers van de Goese sport organisaties. Tevens zijn uitgenodigd non-actief gestelde stichting „Sport- belangen". Het zou in de bedoeling liggen tot eenzelfde orgaan te komen als In Middelburg en Vlissingeu. Bij de sportverenigingen leeft nog altijd de gedachte nan een stichting „Sport- belangen" met als verlengstuk een sport-adviesraad. Op woensdag 8 februari zullen de organisaties hun i wensen naar voren kunnen brengen. Een aanrijding tussen twee auto's op de Rijksweg te Sint-Philipsland, heeft dinsdagmiddag het leven gekost aan de 47-jarige mevrouw K, E. S. uit Beverwijk. De personenauto, die zij als enig inzittende bestuurde, kwam ter hoogte van de Noorddijk in frontale botsing met (le vrachtwa gen van dc heer A. van der H. uit Rotterdam. De auto van mevrouw S., de echtge note van een bekend arts uit Bever wijk. reed na de aanrijding de dijk af. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. Mevrouw S. laat zeven kinderen achter. Het ongeval ontstond, toen de heer Van der H. die van het veer Zijpe kwam, op de Noorddijk een vracht auto wilde passeren. De tegenligger was voor hem onzichtbaar omdat dc dijk hoger ligt dan cle Rijksweg. De auto kon niet meer uitwijken. De heer Van der H. liep geen licha melijk leisel op. Zijn mede-passagier klaagde echter over pijn aan bórst en bénen. De auto van mevrouw S. werd bijna geheel vernield, de andere wagen werd vrij zwaar beschadigd. De Middelburgso gemeentepolitie is thans bezig met het onderzoek inzake twee inbraken, die zeer waarschijnlijk door dezelfde persoon of personen zijn begaan. Dc eerste Inbraak werd gedaan in een magazijn voor snoepartikelen in de Augustijnenstraat, waar voor rond 200 aan rumbonen, pepermunt, cho- colaadjes enz. werd ontvreemd. Dc tweede inbraak geschiedde in een kantoor van de firma P. aan de Vlas- markt, waar de kas van een padvin- stersvereniging met een inhoud van rond ƒ400. uit cle bureaulade gestolen werd. In beide gevallen kwam de inbreker binnen via een achterdeur. Statenleden over het werkloos- heids- en pendelprobleem. Ged. Staten zijn zich ten volle van cle ernst hiervan voor de komende jaren bewust en zij streven met volle overtuiging naar het schep pen van nieuwe bronnen van wel vaart. In dit verband verklaren zij, dat zij met de minister van economische za ken reeds eerder besprekingen heb ben gevoerd- over het verwerven van financiële faciliteiten voor industrie vestiging in West Zeeuwsch-Vlaan- deren. Zij voegen er aan toe ook ge probeerd te hebben steun te krijgen voor de uitbreiding van in dit gebied gevestigde bedrijven, hetgeen in veel gevallen goedkoper is dan nieuwe vestiging. Pogingen in die richting worden thans voortgezet. B ijd rage-wetten Ged. Staten van Zeeland hopen bin nen afzienbare tijd een bespreking te hebben met de minister van ver keer en waterstaat over de bijdrage- wetten, aldus verklaart het college. Onder meer uit het feit, dat het wa terschap Ossenisse een bijdrage van 97 heeft ontvangen, hebben de Ge deputeerden afgeleid, dat het rijk een minder starre houding ten aan zien van de „60-40 formule" aan neemt. Zij voegen er aan toe. dat volgens de memorie van antwoord op de begroting van verkeer en water staat een nieuwe bijdragewet Delta werken is ontwórpen. De ministcr van verkeer en waterstaat heeft zich blijkens deze memorie afgevraagd of er na de financiële afwikkeling, van de Deltawerken gevallen zouden overblijven, waarin de zorg voor de waterkeringen te zwaar zou druk ken. Daarbij heeft de bewindsman in het bijzonder gedacht aan de dijken langs cle Westerschelde, zo betögen Ged. Staten. Visserij Ten aanzien van de visserij wordt opgemerkt, dat niet de com missie ex artikel 8 Deltawet een eerste contact is geweest, dat van prettige aard was. Deze commissie werkt hard; in het openbaar is hier nog niet veel van merkbaar. Gedeputeerde Staten hebben niet 0111 een integrale schade vergoeding gevraagd, wel is verzocht bij het bepalen van de vergoeding re kening te houden met de langere vaartijd naar do visgronden: Gedepu teerde Staten hebben de indruk dat hiermee, in tegenstelling tot de aan vankelijke mening van de commissie, rekening zal worden gehouden. Het schoonmaken van de Waddenzee is een zaak van de bedrijfsgenoten. Ged. Staten kunnen nog niet over zien welke consequenties er verbon den worden aan een overname van de RTM-aandelen door Rotterdam. Zij voegen er aan toe, dat het veer Zijpe-Anna Jacobapolder aan belang rijkheid zal inboeten, wanneer Schouwen-Duiveland rechtstreeks met de randstad is verbonden. De vraag of de provincie bereid zal die nen te zijn dc exploitatie van dit veer te verzorgen, zal volgens het college in elk geval nader beraad vei'gen. Classificatie In de Statenafdelingen bleek over de gemeenteclassificatie voor cle loon- bepaling veel verschil van mening te bestaan. Ged. Staten merken hier over op, dat het streven om cle woon- en leefbaarheid in de zogenaamde achtergebleven gebieden op te hef- fen mede belemmerd wordt door het verschil in beloning. De opheffing van het levenspeil in die gebieden zal het eventueel nog bestaande verschil in kosten van levensonderhoud hoe langer hoe meer doen verdwijnen. De pendel van arbeidskrachten naar in dustriecentra over vaak grote af stand wordt voor een deel mede ver oorzaakt door het verschil in belo ning. Dat verschil spruit volgens Ged. Staten slechts voor een gering deel voort uit de gemeenteclassifica tie. Tevens wordt nog meegedeeld, dat de Zeeuwse sportraad een enquête instelt naar de behoefte aan sport accommodatie en dat rijksbijdragen in 't vooruitzicht zijn gesteld voor de verbouwing van de Schouwburg te Middelburg en voor <Ve bouw van zwembaden te Goes en Terneuzen en sportaccommodaties te Zierikzee en Terneuzen. (Advertentie WWWWWWWWWVW Voor Zeeuws nieuws zie ook f de pagina's S. 5 en 7, WVWVWVWVWWWVW NOG STEEDS ZEER VOORDELIGE KOOPJES IN DE OPRUIMING. Mis deze kans niet. Langcviele 6-8 - Middelburg. Telefoon 2670. ZUIDOOSTELIJKE WIND Droog weer met enkele wolkenvelden en in de ochtend hier en daar mist. Middagtemperaturen 0111 het vries punt. Matige tot vrij krachtige zuid oostelijke wind. ZON EN MAAN 19 januari Zon op 08.38 onder 37.04 Maan op 10.02 onder 20.52

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2