Kindertekenexpositie in 5 Zeeuwse plaatsen Huidgenezing RU ROL SPORT EN WEDSTRIJDEN DIRECTEUR P.T.T.-KANT00R TE GOES NAM AFSCHEID WALCHEREN Agenda KYNOLOGEN MET BLAFFENDE HONDEN NAAR VLISSINGEN MAANDAG 16 JANUARI 1961 PROVINCIALE ZE EU W S V (JOU li A .V 7 'l BIJ JUBILEUM N.V.T.O. „Uniforme" opening van massale demonstratie IN VIJF ZEEUWSE steden en vijfenzeventig andere Neder landse gemeenten zijn zater dagmiddag om precies half drie tachtig tentoonstellingen van kindertekeningen geopend. Deze exposities zijn georganiseerd door de Nederlandse vereniging voor tekenonderwijs, die tach tig jaar bestaat en dus voor elk jaar van haar bestaan een ten toonstellingsplaats heeft uitge kozen. De NVTO wil met deze massale expositie een beeld ge ven van het creatief tekenen van de Nederlandse scholieren. Bij de opstelling is er naar ge streefd om leerlingen van zo veel mogelijk schooltypen unaniem deel te laten nemen. In Middelburgs Kunstmuseum heeft burgemeester mr. Joh. de Widt één van do Zeeuwse exposities geopend en op hetzelfde moment gebeurde dat ook in de Burgerzaal te Hulst, in de Burgerzaal te Oostburg, in het Prof. Zeemanlycenm te Zierikzee en In kunstzaal Sturm te Goes. Alle tc-chtig tentoonstellingen zijn ..uniform" geopend: niet alleen op hetzelfde tijdstip, maar ook met de zelfde woorden. Nadat burgemeester De Widt van Middelburg buiten de stenciltoespraak" om betoogd had het werk van de afdeling Zeeland van de Nederlandse vereniging voor tekenonderwijs van groot belang te achten voor het tekenonderwijs van de Zeeuwse kinderen, verklaarde hij - - nu mét de 79 andere sprekers het 80-jarig bestaan van de NVTO als een symbool van eendrachtige samenwerking te beschouwen. I)e vereniging wil echter niet alleen een demonstratie geven van deze eendrachtige samenwerking, zo ver volgde de burgemeester, maar ook de stand van zaken van het school- tekenen aldus, toelichten. Daarbij zijn de deelnemers bijna nog kleuter en bijna al volwassene. Goes Vele tientallen tekeningen van de Goese schooljeugd zijn 'de gehele week te bewonderen in Kunstzaal Sturm. De tentoonstelling in Goes werd geopend door de wethouder van onderwijs mevrouw C. A. Griep- Duinker, die de openingsspeech hield. Namens de Nederlandse Vereniging voor Tekenonderwijs, afdeling Zee land, sprak de tekenleraar van het Christelijk Lyceum voor Zeeldnd te Goes, de heer H. J. Haantjes, een kort welkomstwoord. Zierikzee Burgemeester mr. F. Th. Dijckmees- ter opende in het Professor Zeeman- lyceum te Zierikzee zaterdagmiddag <le tentoonstelling, die produkten om vat van de leerlingen van alle scho len op Sebouweh-Duiveland. Deze eerste middag en zondag trok de ex positie een flinke belangstelling. In- lotaal 880 belangstellenden kwamen een kijkje nemen: zaterdag 330 en zondag 550 toeschouwers. Hulst Loco-burgemeester P. J Brand heeft in de Burgerzaal van het stadhuis te Hulst met een kort woord de expo- sitio ingeleid. Hij sprak daarbij "een waarderend oordeel uit over de' fan tasie van de kinderen en vaardig heid, waarmee zij deze in hun ex pressies vastlegden. Ook de voorzit ter van het werkcomité do heer C. M. Verdonschot hield een korte toe spraak. De 800 tekeningen die tot 21 januari in de Burgerzaal te be- zlchtigen zijn. zijn afkomstig van alle scholen. Oostburg Ook Oostburg had de Burgerzaal van het raadhuis voor de expositie beschikbaar gesteld. Waarnemend- burgemeester A. P. Modde verricht te daar de opening. Behalve tekenin gen zijn er ook werkstukken te zien van glasmozaiek, gombatik en lino leumsnede. Leerkrachten van de di verse deelnemende scholen waren bij het officiële gedeelte van de exposi tie present. Advertentie) Huidxulverheld - Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder Vermiste auto brandend in Vlissingen gevonden 1 e§ Politie en brandweer van Vlis- s singen wei den in de nacht van zaterdag op zondag gealar- meerd voor een in brand ge- j raakte auto, die zich aan de I n Van Woelderenlaan bevond. De auto. eigendom van de firma eZ O. uit Vlissingen, was als ver- H mist opgegeven, nadat de wa- gen was gebruikt »voor een Ze Ze tochtje naar een dancing. n H Het vuur werd aanvankelijk bestreden door de politieman- nen, die daarbij gebruik maak- te van een biandblusapparaat. De brandweer doofde de rest van het vuur. Beide delicten s het ontvreemden en het ont- staan van de brand zijn nog ZZ in onderzoek. llllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIII Benoeming onderwijzer o.l. school te Dreischor Tot onderwijzer aan de openbare la gere school te Dreischor is benoemd de heer G. Nagelkerke uit Goes. De heer Nagelkerke zal aanstaande woensdag met zijn werk beginnen. Ontslag onderwijzeres Mejuffrouw S. Bakker, onderwijzeres I aan de openbare school voor v.g.l.o. te Vlissingen verzoekt eervol ontslag met ingang van 24 april a.s. B. en w. I stellen voor dit ontslag eervol te ver- j lenen met ingang van een door het j college nader te bepalen datum. Studiedag over geestelijke volksgezondheid Drie sportverenigingen in Nieuwerkerk fuseerden voor de vrouwenorganisatie een bij- Jn een gezamenlijke ledenverg; een komst aan dit onderwerp te wij- ljno van de voetbalvereniging S Naar aanleiding van de in december gehouden Provinciale Studiodag vooi geestelijke volksgezondheid heeft de Plaatselijke Raad Zeeland van de Nationale Vrouwenraad besloten ook Nu ook micro-korfbal op Schouwen-Duiveland jadc- -- - iiing van de voetbalvereniging Sino- den. waar de dames over de geeste- Lo de korfbalvereniging DSS en de lijke volksgezondheid zullen worden voorgelicht. Deze bijeenkomst is vastgesteld op dinsdag 17 januari a.s. m het Nederlands Koffiehuis te Middelburg. Dr. J. Dorsman, zenuw arts. zal een inleiding houden over „Wat moeten we weten van geeste lijke volksgezondheid", waarna een het voorstel van de Nieuwerkerk ezamenlijke be- Nieuwerkerk beleefde vorige, week de primeur van micro korfbal op Schouwen-Duiveland. Door de SDK6 is er een competitie georganiseerd, waarvoor 12 achttallen hebben inge- te komen tussen de drie gen. Als naam van de nieuwe vereniging werd gekozen Sport Kombinatic Hotwe^..s dit forum "zullen zitting hebben mevr. Abbas. psychologe van Kin- derzorg, mr. Zwartendijk, secretaris van de Raad van Kinderbescherming, 2uster Crimpen, maatschappelijk werkster bij de r.-k. Dienst van Gees telijke Volksgezondheid en mej. D. van Hof. medewerkster van het Me disch Opvoedkundig bureau. volgt samengesteld: J. H. v. d. Zande J.Jz. voorzitter C. A. Lïevense, vice- voorzitter; A. Clarisse. algemeen se cretaris: W. Stoutjesdijk. Mz.. pen ningmeester; H. Bom. wedstrijdse cretaris afd. korfbal: C. Schilper- oord. wedstrijdsecretaris afd. voetbal K. Eerland, J. de Jonge. Joh. Thiery mevr. Luwema en mevr. v. Popering. NA S'A-JARIGE GOESE PERIODE Waardering voor de heer J. H. Verbaken VANDAAG. Middelburg City: Salomo en de ko ningin van Seheba. 20 uur. U Jaar. Electro: Rififi onder de vrouwen. 19.30 uur. 13 Jaar. Schuttershof: feest avond buurtver. Vlasmarkt, 20 uur. Gouden Poorte: ontspanningsmtddag 65-Jarige N.V.V.-leden, 14 uur. Vlissingen Luxor: De dodenval ln Dakota. 20 uur, 14 jaar. Alhambra: Het verhaal van Rutlf, 20 uur. 14 J. Goes-Grand: Hannibal: 14 J., 20.00 uur. Kunstzaal Sturm: Expositie tekenin gen scholieren; 9.0018.00 uur. VANDAAG. Hulst Bioscoopgebouw: Katja, de on gekroonde keizerin, 20 uur, 14 Jaar. Tempozen Luxor: De blauwe nacht vlinder, 20 uur, 13 Jaar. AxcJ Het Centrum: Waarov» niet spreekt, 20 uur. 18 jaar. hou Je men Oóslburg Ledeltheater: Jerry, roer recht, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympïa: Ik wil leven. 20 uur, 18 Jaar. VANDAAG. Zierikzee Concertzaal: Met een miljoen de wereld rond. 20 uur, a.l. Haamstede Bioscoop Bom: Opmars naar cie galg, 20 uur, 18 jaar. Filmavond N.C.G.O.V. in Middelburg Vrijdag belegde de afdeling Middel burg van de Nationale Christen Ge heelonthoudersvereniging N.C.G.O. V.) in de Bogardzaal een filmavond, waarvoor de belangstelling in verge lijking tot voorgaande jaren teleur stellend was. Kon de N.C.G.O.V. in voorgaande jaren .steeds op een goed gevulde zaal rekenen, ditmaal was de belangstelling maar minimaal, hoe wel. het filmprogramma dat propa gandist J. A. Holmer de bezoekers voorschotelde, alleszins de moeite waarde was. Na een amusante tekenfilm vertoon de de heer Holmer de Zwitserse film „Houd je hoofd er bij", waarin de verderfelijke invloed van alcohol op het menselijk lichaam in alle facet ten op knappe en suggestieve wijze werd geschetst. In de noofdfilm „Meisjes achter tra lies", kwam het alcoholvraagstuk slechts zijdelings ter sprake, hetgeen overigens niets aan het filmverhaal afdeed, dat de aanwezigen met span ning volgden. Voor de jeugd had de heer Holmer 's middags een filmprogramma ver toond met als hoofdfilm „Rasmus en de vagehojic]". VLISSINGEN Bedragen per leerling voor lager onderwijs Op de agenda van de eerstvolgende raadsvergadering van Vlissingen komt een voorstel voor, waarbij het bedrag per leerling voor de verschil lende-plaatselijke I.O.- en u.l.o.-instel- lingert voor 1961 wordt vastgesteld. B. en w. willen dit voor scholen voor gewoon lager onderwijs stellen op 55.37, voor scholen voor v.g.l.o. op 77.61 en voor scholen voor u.l.o. op 58.10. Verder wordt voorgesteld het bedrag" per leerling, dat beschik baar wordt gesteld indien de kosten van instandhouding buiten aanmer king blijven, te bepalen: voor g-l-o. op 47.78, voor v.g.l.o. op <0.30 en voor u.lo. op 55.99. Aankoop grond voor uitvoering saneringsplan B. en w. van Vlissingen stellen voor een perceel grond te kopen op de hoek Noordstraat-Lange Zelke van de heer J. Koster te Yerseke, voor 205. Het college vindt de aankoop nodig om te ziiner tijd uitvoering te kunnen geven aan het saneringsplan voor de oude stad. Verkoop grond voor bouw van woning aan Edisonweg De heer T. F. Leemburg uit Veere heeft het gemeentebestuur van Vlis singen verzocht een perceel bouw grond te mogen kopen dat deel uitmaakt van het industrieterrein aan de Edisonweg. Hij wil op deze grond - 1600 m2 een eengezinswoning en een opslagplaats bouwen. B. en w. hebben geen bezwaren tegen dit ver zoek en stellen de raad voor, de gr ond te verkopen voor een bedrag van 5 per nr2. B. en W. willen strand opnieuw huren B. en w. van Vlissingen stellen de raad voor een nieuwe overeenkomst aan te gaan met de Staat der Neder landen over de huur van het strand- gedeelte aan de Boulevard Evertsen. Dit is noodzakelijk, omdat de oude huurovereenkomst op 31 december j.l. is geëindigd. De huurprijs van 150 per jaar zal worden gehand haafd. Intrekking raadsbesluit verkoop van grond De raad van Vlissingen wordt voor de eerstvolgende vergadering voor gesteld een raadsbesluit van 3 juni j.l. inzake grondverkoop in te trekken waardoor aan de Brandstoffenhandol Stroo C.V. betaald optierecht en de koopsom 6525) van een perceel grond aan de Edisonweg wordt te rugbetaald, Dit in verband met het feit, dat de C.V. een ander perceel op het industrieterrein heeft gekocht en zodoende geen behoefte meer heeft aan de eerst van de gemeente aange kochte percelen. Geslaagde uitvoering van „Con Amore" voor bejaarden Vrijdagavond heeft de mandolinever eniging „Con Amore" een geslaagde uitvoering gegeven in het bejaarden tehuis te Vlissingen. Het programma bestond uit enkele marsen, oen ou verture en een duet voor gitaar, ter wijl na de pauze een kerstfantasie werd gegeven. Na afloop van de uit voering dankte de directrice van het bejaardentehuis, mejuffrouw Kuij- pers, voor deze mooie uitvoering en alle andere uitvoer:men, die in de afgelopen jaren in het bejaardente huis zijn gegeven. "Mejuffrouw Kuij- pers besloot baar dankwoord met de hoop uit te spreken, dat haar op volgster ook vaak de vereniging zou' mogen uitnodigen voor dergelijke uitvoeringen. Vele tientallen P.T.T.-ers hebben zaterdagmiddag in hotel „Centraal" to Goes op' hartelijke wijze afscheid genomen van de directeur van hel postkantoor te Goes, de heer H. J. Verbaken, die benoemd is tot ad junct-directeur van. het postdistrict Arnhem. Tal van sprekers uitten tijdens de afscheidsbijeenkomst hun waardering voor de heer Verbaken, die 51 j jaar de leiding heeft gehad 1 van het postkantoor te Goes. Als eerste werd het woord gevoerd door de heer W. R. Eelsingh, direc teur van het postdistrict Middelburg I die de scheidende P.T.T.-functiona- I ris in waarderende bewoording toe sprak. Hij zei, dat bet hem was op: gevallen, dat de promoties en be noemingen van de heer Verbaken steeds op de eerste dag van het nieu we jaar plegen in te gaan. Na ge werkt te hebben in de sigarenindu- strie en bij de D.A.F. te Eindhoven, trad de heer Verbaken in 1939 in dienst van do P.T.T.. Hij begon zijn EERSTE CLUBMATCH SUCCES fnTwïfafdSfnlen't iSTSSE.' uit: Burgh, Zeemeeuwen, WIK. Noad Unitas, en DSS. In aid. B. zijn in gedeeld: Burgh II WIK II. Veloci- tas. Stormvogels. Unitas II en DSS II. Begonnen werd met een drietal wedstrijden in de afd. B. DSS II en Unitas II speelden technisch de beste wedstrijd van de avond welke verdiend met 43 door Unitas werd gewonnen. Burgh II toonde zich op overtuigende wijze de meerdere over Stormvogels i931. terwijl WIK II er in slaagde Vclocitas met een goal verschil te kloppen (32j. Swift overwon Vicus II8-7 De toeschouwers bij de korfbalwed- strijd Vicus Orïentus IISwift, die j zaterdag gespeeld is, hebben kunnen 1 genieten van veel spanning en veel doelpunten. De Middelburgse korf ballers doorboorden acht maal de „vijandelijke" korf en troffen daar door éénmaal meer de roos dan de Leidenaren. Zevenacht werd het dus voor de Swiftianen. Het. is een vlot gespeelde en sportieve partij ge worden, waarbij de Middelburgers in de slotfase de fout maakten om het accent teveel op de verdediging te leggen, want daardoor kwam hun zege nog in groot gevaar. Nadat Jan Meliefste in de 3e min. een strafworp had gemist, nam Vi cus in de 14e min. de leiding. Met deze openingstreffer was het hek van de dam. Jan Meliefste maakte in de 17e min. zijn beginfout goed dooi de gelijkmaker in de Lcidse korf te stoppen en 3 min. later gaf Suus Dhont haar ploeg een 2—1 voor sprong. De gelijkmaker hing evenwel in de lucht en in de 28e min. sloeg hij ook door de Swift-korf: 22. Na' de vakwisselihg gooide Swift er wal tempi tegenaan en in 3 min. tijd trok Harmen de Ru zijn ploeg naar een 42 voorsprong. Swift, kreeg er inspiratie door en niet de regelmaat van de bekende klok werd de voorsprong opge voerd. Eerst door l,ien Meliefste 52, door Jan Maljers daarop 62. waarna Ria Hoon do lioofd- stedêlingon liet rusten met een 7—2 voorsprong. Na dc thee tapten de Leidenaren uit een ander vaatje. In de 50e min. werd het 37 en 13 min. daarop 4 7. Harmen de Ru meende daarna in de 72e min. aan alle onzekerheid een einde te kunnen maken: 4—8, maar dat wa-s juist een sein voor zijn ploeggenoten om te gaan verdedigen. Terwijl aanvallen geboden was. Daarvan profiteerde de ploeg uit Leiden, die met nog 5 min. spelen heel dicht bij de gelijkmaker kwam: in de 85e min. werd het 58, in de 86e min. 68 en in de laatste min. 78. Verder kwamen de gastheren en -dames echter niet, waarmee Swift een verdiende zege wegsleepte van de Leidse Hout, waar scheids rechter Fransen voortreffelijk leidde.. loopbaan als „lokale kracht" te Eind hoven. zoals de heer Eelsingh op merkte. Na de oorlog is de heer Verbaken tot hogere P.T.T.-regïo- nen doorgedrongen. In 1946 kon hij naar de Hogere P.T.T.-sehool in Den Ha3g. In 1955 volgde zijn benoe ming tot directeur van het postkan toor te Goes. De heer Eelsingh herinnerde er aan dat Goes een ressort is met niet minder dan 32 postinrichtin- gen en dat het het centrum is van de telefoon- en telegraaf dienst in Zeeland, met uitzonde ring van het eiland Tholen. „De heer Verbaken is de moeilijkhe den nooit uit de weg gegaan. Hij is een bijzonder voortvarend man. Soms ook wel eens een beetje impulsief" aldus spreker, W aardering Een groot aantal P.T.T.-ers, dat ver- volgings het woord voerde, sprak de scheidende directeur in waarderende" woorden toe. Namens de collega's in het postdistrict Middelburg sprak de heer J. de Vries uit Hulst woorden van afscheid. Hij overhandigde als stoffelijk blijk van waardering een boekenbon. Voorts werd het woord gevoerd door mej. J. Kloevekorn, maatschappelijk werkster bij de P.T.T., de heer A. van Heumen, di recteur van het postdistrict Roosen daal als oudste directeur, die het Zeeuws fotoboek aanbood, de heer A. P. Dansen, de waarnemend-direc teur van het postkantoor te Goea, de. heer P. Eiff uit Kortgene namens de kantoorhouders in net ressort Goes, de hoofdbesteller C, M. M. van Zweden te Goes, de heer A. Korte- knie te Kats namens de stationhou ders, mej. T. A. Prins namens het personeel van het telegraafkantoor, de heer F. P. Eekman namens de sport- en ontspanningsvereniging, de besteller J. de Groot uit Hoedekens- kerke en de heer M. Quakkelaar van het kantoor te Goes, die als cadeau van het personeel een piek-up met platenwisselaar aanbood. Tenslotte sprak de heer Verbaken een dank woord. Aandeel in kapitaal Bank voor Nederlandsche Gemeenten De gemeente Vlissingen wil met een j aantal van 58 aandelen van duizend gulden, waarvan 10 zal worden gestort, deelnemen in het gemeen- I schappelijk kapitaal van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. In hun toelichting bij dit voorstel aan de raad schrijven b. en w., dat het j hier gaat om een tweede uitgifte van de aandelen B. in het gemeenschap- pelijk kapitaal van de bank. L.J.G.-CONTACTDAG IN MIDDELBURG (Slot van pag. 1 commissaris sprak over de ver vulling van bestuursfuncties, dat in haast elke organisatie proble men geeft. „God heeft jullie een goed stel hersens meegegeven om die te gebruiken.'Mag ik dan ook op jullie rekenen", aldus jhr. mr. De Casembroot. DAT BLAF. EN DE HONDEN niet] bijten is zondag in Vlissingen I weer eens bewezen. leder, die 1 «laar bet Concertgebouw betrad. werd onmiddellijk bij de ingang begroet door een mengelmoes van zwaar geblaf en nijdig gekef van maar liefst 75 honden. De. Zeeuw- se Jiondenlïefhebbers. verenigd in I de kynologenclub met de naam j van deze provincie, hielden daar i voor de eerste maal in Vlissingen een clubmatch. Het enige doel waarvoor de kenners I en eigenaren hun veelsoortige j huisdieren samenbrachten was 'n i rustige kamp: dc uiterlijke vor- men van de honden waren de in- zet. Het geblal was dus eigenlijk een loos I alarm! De keurmeesters, die in drie verschillende klassen hun oordeel ten beste gaven, lieten zich door al het lawaai niet im- poneren. Dat was ook niet het geval niet wet- I houder Ch. J. Gillissen Verschage, die "s morgens dc match voor ge- opond verklaarde. Al was zijn „gehoor" dan niet voortdurend I even belangstellend, zijn wensen j aan 't adres van de club waren ei niet minder goed gemeend om. Tot half zes 's avonds was het in de grote zaal van het Concertgebouw zo een drukte van belang. Vele liefhebbers kwamen een kiikje ne men en naarmate de strijd zijn beslissing naderde, werd het in de .ring" steeds interessanter. De eindkeuringen leverden tenslotte het volgende resultaat: .1. Af ghaanse windhond, Achmed al Hainan, eig P. Weslstruic. Goes: 2. pekinees, Bertie van 't Zand- bosch, eig. mevr. A. Plaschaert, Ooslburg; 3. boxer. Charmant van de Tauzieher, eig. T. Baak, Hans- weert; 4. dobermann Pinscher Brigitta van Oosterwijk, eig. J. Dekker. Heinkenszand; 5. cocker spaniel Hevspranck's High Change, eig. D. van Mans, Vlis singen: 6. dwergkeeshond Sjimmi Gamuza, eig. F. Baarends, Eind hoven; 7. Schotse Collie. Sandroh, eig. F. Borgs, Vlissingen; S. Schotse terrier Dumbarton Dum fries, eig. A. M. Cartledge. Goes. 9. Elandhond, Sir Galahad of Ri- vierland. eig. J. F. Blanksma, Goes. De beker voor de beste zclfgefok- te hond ging naar de Pekinees- Charming van mevr. A. Plas- schaert, Oostburg. De door de lieer Van Dixhoorn te Terneuzen uitgeloofde wisselbeker voor de beste cocker spaniel ging naar Heyspran-k's High Change van D. van Maris te Vlissingen. Beste hond in de kampioensklas weid de cocker spaniel Pep Talk of Pelynt van J. v. Dixhoorn te Ter- neuzen. Nog in het ongewisse over de goede klassering, die een van zijn Eland honden (negende!) zou («rijgen, zat de lieer J. F. Blauksma uit Goes zondagmiddag met zijn „in zendingen" te wachten op de din gen. die komen zouden (foto). Op de gedetailleerde uitslagen van deze clubmatcli komen wij nog nader terug. KERKNIEUWS NED. HEKV. KERK. Beroepen te Hasselt L, Blok te Ca- pelle a. d. IJsel; bedankt voor Leeuwarden (toez.) G. Wassenaar te Harderwijk. - - GEREI-, KERKEN. Beroepen te Melbourne (Australië) T. J. Hagen te Deventer; bedankt voor Laren (N.-H.) mr. dr. J. Ozinga te Lunteren. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Edmond Ton-Red Deer (Canada) (Free Christian Reform Church) T. Ruiters te Enschede-w. I Wethouder j del burg J. Kaland van Mid- ten slotte in zijn toe- Officiële publikatie MIDDELBURG. TERVISIELEGGING BESLUIT TOT ONTEIGENING. Het hoofd van bet gemeentebestuur van Middelburg, gelet op het bepaalde in artikel 84 van de Onteigeningswet, maakt bekend, dat gedurende een tijd- tvak van twintig dagen, aanvangende op 17 January 1961 en eindigende op" 6 fe bruari d.a.v. voor een ieder ter ge meentesecretarie (kamer 20) ter inzage is nedergelegd liet besluit van de ge meenteraad van 20 december 1960 tot onteigening ten name van de gemeente Middelburg, in het belang van de Volks huisvesting. van gebouwde en onge bouwde eigendommen gelegen tussen liet groot-industrieterrein .en de spoorweg naar Goes, alsmede ion zuiden van deze spoorweg en len noordoosten van de Nieuwlandseweg. Middelburg, 16 januari 1961. Marktberichten Coöp. eicrvetllng Z.-H. Eilanden. 12 Januari 1961. Aanvoer 88.000 stuks. ,7;V en op 19.10—19.40. 70-75 16.60—16.90, 65-70 15.40—15.70. 60-65 13.40—13 30, 55-60 12.60—13. 50-55 12,30—12.50, 45-50 11.90. 40-45 11.50. spraak voor meer begrip tussen de flattelandsbewoners en stedelingen, n dit verband'zei wethouder Kaland. dat men in de landbouw vaak het offer van onteigening moet brengen, maar dal men ook dient te begrijpen dat dit een offer voor dc gemeen schap is. Zeventien L..J.G.-sters showden hier na zelfgemaakte kledingstukken, waaronder zeer modieuze toiletjes. Mej. A. van der Leeden uit Goes zorgde hierbij voor een vlot en ook voor de mannen begrijpelijk commen taar, terwijl een jury de resultaten van deze handvaardigheid zeer kri tisch bekeek. De L.J.G.-ers hadden hun proevè van bekwaamheid reeds in de ochtend uren op de trekker afgelegd. Dit ge beurde op de Markt, waar de twaalf deelnemers aan deze wedstrijd om beurten het uitgezette parcours af legden. Een wedstrijd, die zeer hoge eisen aan de. rijcapacitoiten van de L.J.G.-ers stelden, die hun trekker inet aanhangwagen vaak op de cen timeter. af tussen hindernissen door moesten manoeuvreren. Terwijl zij hiermee druk doende waren, had een groepje L.J.G.-sters „de strijd" in het City-theater aangebonden in het ma ken van hartige hapjes en het fruit- schikken. U itslagen De uitslagen van deze wedstrijden warentrekkersbehendigheidswed- strijd: 1 B. van der Slikke, Biervliet (die de zilveren wisselbeker won); 2 Ph. Hanse. Kerkwerve, 3 J. A. van I Dijke. Colijnsplaat, 4 A. Verkruijsse. Schoondijke en 5 A. van Dijke Co lijnsplaat. Hartige hapjes: 1 mej. J. A. de Nood. Veere, 2 mej. J. E. Kleiman, Sluis kil, 3 mej. A. Dhont, Grocde. Fruitschikken: 1 mej. Verplanke. Groede, 2 mej. D. Gaenderse. Brou wershaven. 3 mej. M. de Witte, Zou- lelande. Modeshow: l en 2 mej. J. E. Kidman Sluiskil. 3 mej. M. de Witte, Zout— lande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3