Schooi met de Bijbei te St-Laurens geopend (ja OPRUIMING Agenda B. STURM FIRMA KUYT WALCHEREN VER. CHR. SCHOOLONDERWIJS IN ZIERIKZEE VERGADERT LtiëL se PREDIKBEURTEN ZATERDAG 14 JANUARI 19Ü1 PROVINCIALE Z B BLU W S E COURANT 6 NA RESTAURATIE: Burgemeester Baas gebruikte „eigen" sleutel... NUMMER 270 aan de Noord- weg te Sint-Laurens is sinds vrijdagavond een bijzonder ge roemd en gewaardeerd gebouw. Het is de gerestaureerde of liever de nieuwe school met de Bijbel, deze avond door bur gemeester W. Baas officieel ge opend. Er werd door talrijke sprekers met vele lovende woor den over deze nieuwe scliool ge sproken: en terecht, want de school met de Bijbel kan thans wedijveren met de modernste scholen in Nederland! (Advertentie) cz(jGéén "gegoochel [K mef prijzen., maar reëel VOORDEEL in de BALANS- 10 korting- op alles buiten de opruiming, uitgezonderd enkele merkartikelen. Herenmodehuis Winkelgalerij - Middelburg VANDAAG. Middelburg Electro: Rififi onder de vrouwen, 19 en 21.15 uur, 18 jaar. City: Salomo en de koningin van Scheba, 20 uur. 14 jaar. L.J.G.-c tactdag: Markt: prov. trekkerbehen- digheidswedslrijden, 9 uur: City theater: wedstrijden voor meisjes. 10 uur, vergadering L.J.G„ 13.45uur. Schouwburg: dansen, 20 uur. Gouden Poorte: feestavond accordeonclub Animato, 20 uur. Vlisslngen Alliambra: Het verhaal van Ruth: 19 en 21 uur, 14 jaar. Luxor: lie dodenval in Dakota, 1!) en 21 uur. 14 Jaar. Voormalige kleuterschool Ho- beinstraat: vogelexpositie 10—22 uur. Goes Grand: Hannibal, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Lokvogels der nacht, 20 uur. 18 jaar. Terneuzcn Luxor: De blauwe nacht vlinder, 20 uur. 18 Jaar. Concertge bouw: Met de drie Stooges de lucht In, 20 uur. a.I. Axel Het Centrum: Fort Yuma, 18.30 en 21 uur. 14 jaar. Oostburg Lcdeltheater: Jerry, hou Je roer recht. 20 uur, a.I. lJzcndijke Hofzichttheater: Slavenja gers van Afrika, 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gent Olympia: From here tot Eternity, 20 uur. 14 jaar. 's Nachta langs de trottoirs, (nachtvoorstel ling) 22.30 uur. 18 jaar. Zterikzee Concertzaal: Met een mil joen de wereld rond, 20 uur. a.I. Haamstede Bioscoop Boni: Opmars naar de galg, 20 uur. 18 jaar. SI. Maartensdijk De Gouden Leeuw: Aulomaniuk, 19.30 uur, a.I. MORGEN. Middelburg Electro: Rififi onder* de vrouwen, 15.30, 19 en 21.15 uur. 18 J. City: Salomo cn de koningin van Scheba, ,14,30 en 20 uur, 14 jaar. Vlisslngen Alhambra: Hel verhaal van Ruth. 15, 19 en 21 uur, 14 jaar. Lu- xor: De dodenval in Dakota. 15, 19 cn 21 uur. 14 Jaar. Kleuterschool Ho» bcinstraat; vogelexpositie. 1022 uur. Goes Grand: Tante Juta uit Calcutta, 15 uur: Hannibal, 19 en 21 uur, 14 Hulst Bioscoopgebouw: Lokvogels der nacht, 17.15 uur, 19 Jaar. Kat ja, de ongekroonde keizerin, 14.30 en 20 uur, 14 Jaar. Tcvncuzcn Luxor: Met de drie Stoo ges de lucht in, 14 uur^a.l. De blau we nachtvlinder. 14.30 cn 20 uur, 18 jaar. Concertgebouw: Met de drie Stooges de lucht in, 20 uur, a.I. Axel Het Centrum: Fort Yuma, 15,45 uur. 14 jaar. Waarover men niet spreekt. 20 uur, 18 jaar. Ooslhui'g Lcdeltheater: Last train from Gunhill. 14 uur, 14 jaar. Jerry, hou Je roer recht. 14.30 en 20 uur. a.I. IJ/.cndtjkc Hofzichttheater; Slavenja gers van Afrika, 17 en 20 uur. Sas van Gent Olympia: De beul van Springdale, 14.30 uur. Ik wil leven, 17 en 20 uur. Zlcrlkire Concertzaal In handen der roodhuiden, 15 uur. 14 Jaar. Met een miljoen dc wereld rond, 2Q uur, alle leeftijden. Het bestuur had deze plechtigheid aangegrepen om nogmaals op de bres te springen voor de zelfstandigheid van Sint-Laurens. Dat manifesteerde zich reeds bij de opening, waarbij burgemeester Baas een kistje met sleutels kreeg aangeboden van be stuursvoorzitter J. van den Bosse, waaruit Sint-Laurens' eerste burger er één mocht kiezen om de school deur te openen. De „Middelburgse" sleutel wilde de lieer Baas niet ge bruiken, omdat dc inwoners van zijn gemeente, zo verklaarde hij, geen stedeling willen worden en dat ook nooit zullen worden de sleutel van de „dreigende" gemeente Mariekerke wilde de burgemeester ook niet ge bruiken, zodat hij tenslotte de school kon binnenstappen na de sleutel met de kleuren van Sint-Laurens gebruikt te hebben... In het verenigingsgebouw had de heer Van den Bosse do talrijke be zoekers welkom geheten. Hij sprak daar waarderende woorden aan het adres van b. en w„ die lxij strijders voor het behoud van de zelfstandig heid noemde en die zonder „ver schrijvingen" geldmiddelen voor de te restaureren scliool hadden kunnen verstrekken alsmede dankwoorden aan het adres van de raad, inspecteur A. A. Leenhouts, de lieer J. A. van Bennekom, wiens christelijke kweek school-leerlingen in de vacatures ge holpen hebben, en tot slot tot allen, die op enigerlei wijze aan de tot standkoming van de nieuwe school meewerkten of in de verbouwings periode hun steun gaven. T actisch Nadat de school geopend en bezich tigd was, vertelde burgemeester Baas toen het gezelschap weer in het verenigingsgebouw was terugge keerd met stomheid geslagen te zijn door deze fraaie school. Hij had lof voor do tactische wijze, waarop het schoolbestuur b. en w. en de raad Vanaf heden is Prelaatweg 18 - Aagtekerke medefirmant van de Langeviele 20-22 - Middelburg - Telefoon 2956. Op beide adressen kunt U terecht voor radio, t.v., wasmachines, stof zuigers en elektrische apparaten, re- paralies en aanleg -an 'nstallaties. Erkend bij P.Z.E.M. en G.E.B. benaderd hadden, eerst om gelden te verkrijgen voor de restauratic, daar na nog een keer voor nieuw school- meubilair. „We wilden het niet direct doen", verklaarden de bestuursleden. Burgemeester Baas was er van over tuigd. dat de kinderen en het onder wijzend personeel het bijzonder pret tig zullen hebben in hun nieuwe ge bouw. Ilet was voor inspecteur Leen houts, zo verklaarde deze, niet de eerste maal, dat hjj deze school zag. Hjj was bijzonder verheugd over deze metamorfose, waarmee hjj het schoolbestuur namens het rijksschooltoezicht hartelijk ge lukwenste. De lieer Leenhouts me moreerde do loyale houding, die de raad heeft ingenomen. „Kleine organismen hebben behoefte aan sleun en die heb ik gaarne gege ven", aldus de inspecteur. De actieve en enthousiaste voorzitter Van den Bosse gaf vervolgens nog talrijke genodigden de gelegenheid om bestuur en personeel geluk te wensen. Dat deden dan architect K. J. Joosse en aannemer J. Walraven, mede namens de onderaannemers, afgevaardigden van de Herv. Kerk, de Geref. Kerk en van de kleuter school, de kosters van de Geref. en de Herv. Kerk, het schoolhoofd L. Jansens, mejuffrouw Ludikhuize, oud-onderwijzeres, „buurman" oud- schoolhoofd J. dc Wolf uit Seroos- kerke en do heer Meerholz, die waar nemend hoofd was van de school tij dens de ziekte van het oud-school hoofd L. Weeda. De heer Van den Bosse dankte leder van de sprekers persoonlijk voor hun goede wensen. MIDDELBURG Vergadering C.H.-vroewengroep In een vergadering van de Christe- lijk-Historische Vrouwengroep te Middelburg, die onder leiding stond van mevrouw Strubbe-van Veen, sprak de heer A. J. Kaland, wethou der van Middelburg over het onder werp „Woningbehoefte- woningvoor raad", waarop een geanimeerde be spreking volgde. N.C.V.B. beluisterde reisverhaal over Marokko Dezer dagen hield de N.C.V.B.-afde- ling Middelburg 't Zand haar eer ste vergadering in dit jaar. Spreker was de heer TI. J. Schoenmaker uit Zoutelande, die vertelde over zijn reis naar Marokko. Aan de hand van dia's nam de heer Schoenmaker de leden mee naar Afrika. Hij gaf een schets van de levenswijze, het werken van de Marokkanen cn hun religieuze ge woonten. Het was een prachtige avond. Drie dames gaven zich op als lid. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de navolgende in het tijdvak van 5 tot en met 11 januari als gevonden aangegeven voorwerpen. Indien een van deze voorwerpen bij de vinder wordt afgehaald gelieve men hiervan kennis te geven aan het politiebureau. De gevonden voorwerpen zijn: Huis sleutel, stropdas, getè step op lucht banden, groene kinderwanten, rechter bruine motorwant, knipportemonnee, kanarie (geringd), koperen gewicht van 200 gram, zwarte poes met witte bef cn witte sokjes, kussentje, kop- sleutel, zwarte vulpen, Mechelse her der, blauw kinderdekentje, gele ge breide sjaal, motorbril, uitlaat van bromfiets, grijze linkerhandschoen, grijs deksel van bromfiets, etui inh. lippenstiften, paar zwarte motorwan ten, paar bruin glacé lierenhandschoe- ncn, damesbril met ingeslepen lees- glazen, ringetje waaraan huis- en Lipssleutcl, witte wollen muts. zwarte vulpen merk „Stella", donker gekleur de sjaal, lichtblauw kinderwantje, blauwe capuchon en kinderwant wit en blauw. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 13 jan.: D> van Bremen. Baron Renfrew van A werpen. I SINT-LAURENS j Oranjevereniging hield geslaagde feestavond De Oranjevereniging te Sint-Laurens gaf donderdagavond 'n feestavond in het verenigingsgebouw, die geopend werd door de voorzitter, de heer W. S. Pouwer. De burgemeester dc heer W. Baas sprak daarna een kort woord, waarin hij de hoop uitsprak, nog eens feest te kunnen vieren bij het behoud van de zelfstandigheid der gemeente. De toneelgroep „Julia na" uit Middelburg bracht voor het voetlicht het blijspel in 3 bedrijven van Hans Nesna „Rumoer rond de Beukenhof", onder regie van de heer H. J. Schouwenaav on met grime van Iz. Lorier. Het stuk werd vlot gespeeld en oogstte veel applaus. Mu zikale modewerking werd op voor treffelijke wijze verleend door de accordeonband „Crescendo" uit Vlis singen onder leiding van de heer A. Joossc. Hedenavond (zaterdag) wordt een herhaling gegeven. SEROOSKERKE (W.) N.C.V.B. vergaderde De afdeling Serooskerke van de N.C.V.B. hield woensdag in het ver enigingsgebouw aldaar haar maande lijkse bijeenkomst onder leiding van mevrouw De Dreu-Thoronaar. Na de behandeling van de gebruike lijke verenigingszaken hield de heer J. Allewijn een inleiding met als onderwerp: „Christus wordt weer gekruisigd". VLISSINGEN Automobilist reed door na aanrijding Donderdagmiddag werd do bromfiet ser V. K. uit Souburg in de Walstraal te Vlissingen aangereden door een hem achterop komende bestelauto, waardoor hij kwam te vallen en een snijwond aan zijn pols opliep. De be stuurder van de'bestelwagen, die was doorgereden, kon later door de poli tie worden opgespoord. Hij had zijn wagen geparkeerd op hot parkeerter rein bij de Provinciale boot en stond op het punt naar Breskons te ver trekken. Wielrijder onder invloed reed tegen geparkeerde auto Donderdagavond reed een onder in vloed van alcohol verkerende wiel rijder op de hoek Paul Krugerstraat- Singel te Vlissingen tegen een daar geparkeerd staande personenauto. Beide voertuigen werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar de dronken wielrij der wérd om te ontnuchteren gast vrijheid verleend in het politiebureau te Vlissingen. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 2 januari tot en met 10 januari, zijn de volgende gevonden voorwerpen aan het politiebureau te Vlissingen gedeponeerd: Enkele rijwielen en autopeds, verschil lende handschoenen en wanten, enige sleutels, witte wollen das, zwarte drie kante doek, gekleurde hoofddoek, ge kleurde mantelband. glas van bril. kop van achterlicht van bromfiets, linnen tas met schouderband, portemonnee-porte feuille, grijze stropdas, bruine herenpan talon. bruin schoolschrift, wit gebloemd schort. Aan het bureau zijn de adressen te krij gen waar de volgende gevonden voor werpen zijn te bevragen: gladde gouden ring, bal, nageletui. zwarte portemonnee, verschillende wanten, lederen portemon nee. snoer imitatieparels, verschillende handschoenen, vaartenboekje Provinciale Stoombootdiensl. weekkaart Nederlandse Spoorwegen, kinderringetje. wït-gele sjaal, wit babyschoentje, spaarkaart Nuts- spaarbank. zwarte rubberlaars, munt biljet, zwarte boodschappentas, grijze sjaal, vernikkelde passer. Officiële publikatie GEMEENTE VLISSINGEN. Partieel uitbreidingsplan in onderdelen voor het gebied ..Paauwenburg". Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis: I dat het besluit van de raad dezer ge meente van 3 juni i960, no. 20. tot vast stelling van het „Partieel uitbreidingsplan in onderdelen voor het gebied „Paau wenburg" door Gedeputeerde Staten van Zeeland is goedgekeurd bij hun besluit van 12 december I960, no. 2411/258, 3e afdeling; II. dat het onder I genoemde raadsbesluit van heden af voor een ieder ter inzage is nedergelegd ter gemeentesecretarie, 2e afdeling (Kamer IV: III. dat belanghebbenden, die bezwaren tegen het onder I genoemde plan bij de raad hebben ingediend binnen een maand na heden togen voormelde goedkeuring hij flé'Kröoh-beroep kunnen instellen. 'Gemeente koudekerke. Partieel uitbreidingsplan in onderdelen voor het gebied „Paauwenburg". Het hoofd van hel gemeentebestuur van Koudekerke brengt ter openbare kennis: I. dat het besluit vari dc raad dezer ge-x meonte van 3 juni I960, no. 30. tot vast stelling van bet „Partieel uitbreidings plan in onderdelen voor het gebied „Paauwenburg" door Gedeputeerde Sta ten van Zeeland is goedgekeurd bij hun besluit van 12 december 1960, no. 2430/ 257, 3e afdeling: II. dat het onder 1 genoemde raadsbe sluit van lieden af voor een ieder ter inzage is nedergelegd Ier gemeente-se cretarie; III. dat belanghebbenden, die bezwaren legen het onder I genoemde plan bij de raad hebben ingediend binnen een maand na heden tegen voormelde goedkeuring bij de Kroon beroep kunnen instellen. JAARVERSLAG VERSCHENEN Lector V.U. spreekt over opvoeding zijn. dan de oude uloschool zij is toch verre van ideaal en voldoet geenszins aan de eisen, welke het on derwijs daar tegenwoordig aan stolt", De lieer .J. \V. va» Hulst, lector aait de zo wordt in het jaarverslag opge- Vrije Universiteit te Amsterdam en merkt. lid van tie Eerste Kamer der Staten Generaal spreekt vrijdagavond 20 ja nuari aanstaande voor de vereniging lot bevordering van het christelijk schoolonderwijs te Zierikzce. Deze vereniging houdt die avond haar jaar lijkse ledenvergadering in het N.H. verenigingsgebouw. Na de pauze zal de heer Van Hulst refereren over het onderwerp „Opvoeden in een chaoti sche wereld". Tijdens het huishoudelijk gedeelte, dat voor de pauze wordt afgewerkt, komt onder meer een voorstel aan de orde tot het aangaan van eon geldle ning ten behoeve van de nieuwe ulo school. Uit het jaarverslag, dat even eens aan de orde komt, blijkt, dat de vereniging op een goed jaar mag te rugzien. Nu de nieuwe uloschool ge reed is gekomen, zal de aandacht van het bestuur zich meer kunnen consta teren op de huisvesting van de lagere school. „Al moge deze dan wat beter (Advertentie) Uw inierieur, modern of klassiek, hef goede meubel behoudt zijn waarde. middelburg-goes gratis advies van onze binnenhuisarchitecten franco levering door heel nederland Burgerlijke stand NIEUW- EN ST.-JOOSLANI). Bevallen: M. MeijerWouters, z. Getrouwd: W. J. Th. Timmerman. 27 j en N. J. Hulge, 20 j. Overleden: J. de Visser. 70 j. op 12 jan.: Bor- Vlissingen vei dagain naar Venetie. Gepasseerd naar Antwerpen op 12 jan.: Wuta van Frederiksstad-Gent. Gloria Maris van Oostende. Beta van Londen. 13 jan.: Frans Bohmer van Faro. Lely stad van Arklow. Mutatie van Amsterdam, Liberty van Boulogne. Audacia van Esbjerg. Karimata van Amsterdam-rede. Gepasseerd van Antwerpen op 12 jan.: Aalborg liaar Terneuzen. Tero naar Rot terdam. Cumulus naar Londen. 13 jan.: Michel Swenden naar Dublin. Steenber gen naar Basse Indies. ZONDAGSDIENST A HTS EN. Middelburg: dokter H. Ruiter. Lange Viele 49, tel. 2637; apotheek: Nonhebei, Lange Delft 133. lel. 2538. Vlissingen: dokter Du Fossé, Koudekerkseweg 78a. tel. 2525; apotheek: J. H. Tan-Meüer. Singel 60, tel. 2025; Serooskerke, Vcere en Oostkapelle: dokter G. Schep, Dorps straat 46, Serooskerke. tel. 0 1189212: Zoutelande. Koudekerke cn Westkapelle: dokter M. Huygena. De Casembrootstraal 26, Westkapelle, tel. 0 1187—234. ZONDAG 15 JANUARI N'cd. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 en 2.30 cis. Theunisscn, Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey, Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. Odé, Domburg 10 ds, v. Vliet H.D.), 7 ds. v. Vliet. Ga- pinge 10 ds. de Boer, Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wapenaar, Kleverskerke 10 ds. Wieringa. Koudekerke 10 ds. v. d. Schoot, 2.30 ds. Rothfusz, 7 ds. Nennie, Vliss. str., 't Zandt 10.15 en 7 ds. v. Herwaarden, 10.15 jeugd kerk, Meliskcrke 2.30 ds. v. Duyne, Middelburg. Nieuwe Kerk 9 ds. En- ker, 10,30 ds. Snoep, 7 ds. Aalders, Engelse Kerk 10 wika Jansen, Koor kerk 10 ds. v. Houte, Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. v. Haarlem, Souburg 9 en 11 ds. Haitjema, 7 ds. v. Duyne. 9.30 jeugdkerk. Oostka pelle 10 en 2.30 ds. Richard. Ritthem .10 cn 2.30 ds. Nennie, Serooskerke 9.30 en 2.30 ds. v. d. Wind (H.A.), Sint-Laurens 10 cn '2.30 ds. Kok, Veere 2 ds. Wieringa. 7 ds. Snoep. Vlissingen. St. Jacobskerk 10 ds. Kwast, 5 ds. Kloosterman. Johanncs- kerk 9.30 ds. Rothfusz (H.D.), 7 ds. Kloosterman, Havendorp 10 ds. Kloos terman. 't. Anker 9.30 jeugdkerk, Vrouwenpolder 2 ds. de Boer, West kapelle 9.30 on 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. cle Boer (jcugdd.), Zoutelande 9.30 ds. v. Dullcmen, 2.30 ds. v. Dul- lemen. Volle Evang.: Vlissingen 10 dienst, 17 jan, 8 dienst). Volle Evang. Gom.; Middelburg 10 dienst. Geref. Iverk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman. Domburg 10 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. v Heesen. Gapinge en 2 ds. Boot, Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Vlaardingerbroek, Koude kerke 9.30 cn 2.30 ds. Elshout. Me» liskerke 9 ds. v. Heesen, 2.30 ds. Boonstra, Middelburg Gasthuiskerk 7.30 ds. Bohlmeijer, Hofpleinkei k 9.30 ds. Ytsema, 2.30 ds, v. Til, 5 ds. 1 Boonstra Noorderkerk 9.30 ds. v. Til. 5 ds. Ytsema, 't Zand 8.45 ds. Boónstra. Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer. Oostka pelle 9.30 en 2.30 ds. De Bruijnc, Se rooskerke 10.30 ds. v. d. Wal 2.30 ds. Ytsema. St. Laurens 10 en 2.30 ds. v. Ulden, Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor, Vrouwenpolder 11 ds. De Bruijne, 2.30 ds. v. d. Wal. Westka pelle 10.30 ds. v. Heesen, 2.30 ds. v. d. Bom. Geref. Iverk (art. 31). Souburg 9.30 ds. Arnold Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Bevcrcn, Vlissingen 4.30 ds. Arnold. Geref. Gom. Aagtekerke 9.30. 2 en 6 leesd.. Arnemuiden 9.30. 2 en 6 leesd, Meliskcrke 9.30, 2 en 6.30 leesd., Middelburg 9.30. 2 en 6 .30 leesd. Oostkapelle 10. 2.30 en 7 ds. Hage' Vlissingen 9.30, 2.30 cn 6.30 leesd'. Westkapelle 9.30. 2 cn 6 leesd.. Zou telande 10 en 2.30 leesd. Ohr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 cn 3 ds. v. d. Molen. Vlissingen 9.30 en 5 ds Drechsler. Ver. van Vrijz. Herv. en Uemonstr. kring. Middelburg 30 ds. v. Heute, Vlissingen 7 ds. v. Beek. Evang. Luth. Gom. Middelburg 9.30 ds. Ten Rouvvelaar. Vlissingen 11 ds. Ten Rouwelaar. Doopsg. Gein. Middelburg 9.30 mej. dr. Bakker. Vlissingen 10 ds. Vis. Herst. Apost. Zcndingsgeni. Vlissin gen (Bakkersg.) 10 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteclstr.) 10 cn 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. sk., 7.30 Verloss. sk., Vlissingen 10 Heil. sk. Evang op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 3) 10 en 5 ds. Grisnigt. Herv. Eang. Gem. Westkapelle Ver. geb.) 9.45 en 2.45 dhr. Faasse. ZUID-BEVELAND GOES „Excelsior" wil heter repetitielokaal Het tamboers- en pijperskorps „Ex- i celsior" hield haar jaarlijkse leden vergadering onder voorzitterschap van de heer J. W. de Kok. In zijn openingswoord memoreerde dé voorzitter dc gang van zaken in het afgelopen jaar. Hij deelde mede dat de vereniging momenteel 98 le den 1. tteOok bevinden zich nog 6 leden in militaire dienst. Er zijn weer enkele nieuwe Sedalen verwezenlijk: aanschaffing van nieu we uniformjasjes, terwijl ook het instrumentarium een behoorlijke uitbreiding heeft ondergaan. De gedwongen verplaatsing van re- petitiegologenheid naar de oude am bachtschool is geen verbetering ge worden. Een slecht verwarmd en verveloos repetitielokaal blijkt ook al niet van goede invloed te zijn op de sfeer en het repetitiebezoek. Helaas kan hierin niet op korte termijn verbetering worden ge bracht. De activiteiten van 't afgelo pen jaar zijn niet bijzonder groot geweest. De voorzitter wekte daar om alle leden op tot Beter repetitie- bezoek en meer onderlinge activiteit. Na het voorlezen van het jaarver slag door de secretaris, de heer F. Nieuwenhuize, kwam de penning meester, de heer P. G. Rijn aan het woord. Mede door de aanschaffing van nieuwe uniformen en trommen kwamen er ho^e bedragen voor de dag, dofih door het aangaan van ren teloze leningen kon alles behoorlijk worden gefinancierd. De helft van het bedrag van deze leningen kon dank zij diverse acties reeds worden afgelost. Uiteindelijk bleek er nu nog een klein voordelig saldo te zijn. Na de pauze kwam de bestuursver kiezing aan de orde, Het aftreden de bestuurslid J. J. Rijn werd her kozen. Hierna werd een geanimeerde be spreking gevoerd over de interne werkzaamheden in de vereniging, waarbij diverse punten ter sprake kwamen, o.a. verbetering repetitie- bezoek, instructiewerk controle ma terialen cn uitbreiding instrumenten. Vervolgens deed de voorzittei een voorstel over dc uitvoering welke op 15 april a.s. zal worden gegeven en ook hierover volgde een uitgebreide bespreking. KRABBENDIJKE Boerenleenbank In december werd in de spaarbank van de boerenleenbank te Krabben- dijke 253.470,87 ingelegd en 279.759.27 terugbetaald. Dc spaar gelden aan het einde van die maand bedroegen 7.113.045,11. Er werden 15 nieuwe rekeningen geopend. Het onderwijs aan dc lagere school kon in het achterliggende jaar ongehinderd voortgang vin den, doordat op de ingediende verzoeken om verlenging van des tijds verleende vrijstelling van militaire dienst voor drie onder wijzers gunstig werd beschikt. Ten aanzien van de personeels voorziening van de uloschool is het bestuur echter somber ge stemd. Voor de reeds jarenlang bestaande vacature heeft zich nog steeds geen enkele sollicitant gemeld. Inmiddels is het aantal leerlingen de laatste j'aren zo ge stegen, dat er thans ingevolge de wettelijke voorschriften een achtste leerkracht mag worden aangesteld. Er zijn er echter maar zes. Van het personeel wordt derhalve veel gevergd om het onderwijs gaan de té houden. Over een mogelijke sa menvoeging met de christelijke kleu terschoolvereniging .Rehoboth" wordt nog opgemerkt, dat de commissie hier over binnen enkele maanden rapport zal uitbrengen. Het bestuur zal zich dan nader beraden. Een week na de jaarlijkse ledenvergadering belegt de Vereniging een bijzondere ledenverga dering in de nieuwe uloschool. Het ligt in het voornemen in deze vrijdag avond 27 januari te houden bijeen komst stil te staan bij het feit, dat de nieuwe uloschool "in gebruik is genomen. De leden kunnen dan tege lijkertijd de nieuwe uloschool bezich tigen. Marktb er ichten VEILING BERGEN OP ZOOM 13 januari. Andijvie 68—79. PreL 10—29. Rode kool 68. Witte kool Si's. Savooie kool 718. Boerenkool 411. Kroten 6. Witlof 49—93. Waspeen 10—24. Spruiten 1596. Rabarber 58. Sla 7. Conference 7—23. Golden Delicious 21— 49. Jonathan 8—32. Goudrenet 8—35. VEILING V.V.Z.B. GOES 13 januari. Groenten. Per kgSpruiten A U 31—42, B I 26—46, B II 21—28, af wijkend 16—34, Witlof A I 87—97, A II 77—83, B I 79—86, E II 76, afwijkend 56. Groene «avooiekool I 16, II S—3. Rode kool II 9. Boerenkool I 14, II 8—13. Uien 10—16. Peen 2—6. Prei I 23—32, II 19—25. Andijvie I 7174. Veldsla 110140. Kro ten 6—11. Per stukKnolselderij 19. Per bos Peterselie 1115. VF.ILTNOkKAPELLE 13 januari. Golden Delicious ex. 80-85 63. ex. 75-80 69, ex. 70-75 72. I 80-85 58—60. I 75-80 62—68, I 70-75 63—66, I 63-70 50— 54, I 60-65 34—35, II 80-85 39. II 75-80 46— 62, II 70-75 46—63, II 65-70 36—48. II 60-65 '22—35, II D 12—17, III grof 26—45, III fijn 10—25. Jonathan I 80-85 24. I 75-80 27— 30, I 70-75 32—35, I 65-70 26—27, I 60-65 15—17, II 80-85 21—25. II 75-80 22—29, II 70-75 26—31, II 65-70 20—26, I 60-65 9—15, JI D 3—8, ril grof 8—13, III fijn 5—8. Goudrenet I 83-95 32—33, I 75-85 30—33, I 65-75 17—20, II 85-95 30—31, II 75-85 21 —28, II 65-75 13—21, II D 8. III grof 11— 19. III fijn 810. Cox Orange Pippin I 75-80 77—80, I 70-75 80—S2. I 65-70 71— 72, I 60-65 52, I 55-60 24. II 60-69 36. II 53- 60 21, II D 10. III grof 25—32, III fijn Z\',. Lombard Calville I 80-90 40, I 70-80 41, I 60-70 28. Winston II 70-75 31. II 65-75 23— 29. II 55-65 15. II 60-65 25, III grof 8. St. Remy II 65-75 13. Gieser Wildeman II 60-65 31, II 50-00 25—27. III grof 20, II D 10—19. Comtesse de Paris II 65-75 22. II 55-65 15. Aardappelen i 10, II 10, bonken 13. Groenten. Rode kool 7—8. Savooïekool 14 —15. Boerenkool 13. Spruit kool 1647. Breekpeen 5. Andijvie 48. Prol 34. Uien 23. VEILING TERNEUZEN 13 januari. Per 100 stuksGlassla II 12,50 —13.10. C II 5,80—6,10. Per stuk: Bloem kool C II 2130. afwijkend 12. Knolsel derij 3—9. Per bosSelderij 35. Per kg: Glasandijvie 71—73. Rode kool A II 7— 12. Boerenkool 16. Savooiekool A II 22— 25. Witte kool 8—9. Waspeen 10-15. Breek peen 10—15. Prei A II 19—27. Knolselderij 14. Spruiten A II 38—51. Uien 6—22. Wit lof A 75—SO, A II 51—80. B 76—86. B II 60—75, afwijkend 25—52. AppelenGolden Delicious III grof 34— 40. Ill fijn 18. kroet 19—23. Goudrenet II 83-95 27. 65-73 22, III fijn 8. Peren: Gieser Wildeman III fijn 14—17. Saint Remy III grof 17—18. AANSL. AGENDA GOES VANDAAG Oosterkerk rally Youth for Christ. 20.00 uur Slot Ostcnde feestavond „De Combinatie", 20.00 uur. VEILING ..WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 13 januari. AppelenGolden Delicieus 75-85 34—51. 70-75 32—51. 65-70 26—42, 60- 65 2J—26. ril grol 26—36. Goudrenet 85- !I5 29—33. 75-85 26—33, 65-75 20—26, 111 grof 19—24. Jonathan 75-80 26—31. 70-75 23—28, 65-70 21—32. 60-65 17—22. 111 grof 22—24. Lombart Calville 80 op 24. 75-80 2426, 70-75 23. 63-70 2122. Winston 70- 80 4012, Zoele Ermgaard 65-70 67—68, 55-65 57—58, III grof 4162. Saint Remv 75 op 15—16, 65-75 15—16, III grof' 12—16. GroentenAndijvie 61—89. Savooiekool 7—15. Rode kool 6—11. Boerenkool 6—12. Witte kool 6—11. Prei 23—25. Snijsla 53— yo. Uien 14—22. Witlof 61—83. Breekpeen 3—9. Waspeen 18—23. Kroten kg 6—11. Spruiten, ongeschoond 28—56. idem ge schoond 38—97. Veldsla glas 76—2.04. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 13 januari. Uien 40-53 25.19—25.42, idem 55-70 26.yo, bonken 27.14, drielingen 23,21. pickler* 26.76. Aanvoer 260 ton. GRAANBEUltS Tarwe 22—32. Gerst 23—25. Haver 23—24. Kleine erwten 25—30. Schokkers 25—30. Bruine bonen 40—60. Maanzaad 70—75. Advertentie-1 Zondagsdienst Taxi's Middelburg TRIO TAX, tclrl 2«(I0 BLANKER, irlof. 2865.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 11