Engeland wacht groot spionageproces Vlieg- en vlootbasis doel van vreemde mogendheid Bert Haanstra voorzitter jury filmfestival TE VEEL GENEESMIDDELEN WORDEN OVERMATIG GEBRUIKT Geen enkel medicijn is volkomen onschuldig DENTOFIX-^ orenyen en..., sc/vrijvctt MUSICI MET BOYCOT VAN RADIO EN T.V. BEGONNEN m Cuba in verdediging voor Amerikaanse „invasie" Geen extraatje voor buitenlandse uitzendingen JOKE JANSSENS T.V.-OMROEPSTER OP PROEF BIJ K.R.0 Tkh 'hul gim gom kkUclcöv, Adenauer opnieuw getuige in corruptiezaak Verklaring burgemeester van Den Haag over optreden van politie Directiewisseling bij Végé Circus-directrice bij vergissing aangevallen VANDAAG KLAYKEY ut de ETHER PROVINCIALE Z E E ij W SE' COUR AN T DINSDAG 10" JANUARI 1901. GEHEIMEN IN EEN MANDJE Ma.andaochtend zijn de vijf Engel sen, die zaterdag door Scotland Yard waren aangehouden op verdenking van spionage in Londen, voor de po litierechter van Bow Street versche nen, die beval hun voorarrest-te ver lengen tot 16 januari. Geen der ver dachten mocht tegen borgtocht vrij gelaten worden. Achter de nuchtere tonelen waarmee alle rechtszaken in Engeland beginnen, verschuilt zich één van de grootste en opzienbaren de zaken sinds dr. Klaus Fuehs in 1950 wegens atoomspionage voor de Sowjet-Ünie werd gearresteerd. De verdachten zijn Henry Hougton, 55 jaar, uitbetalingsambtenaar in dienst van de Engelse marine, juf frouw Ethel Gee. 46 jaar. die een be kend badmintonspeèlster is en in Portland met Hougton heeft samen- gewérkt, Peter Kioger. 50 jaar. boekverkoper te Ruislip, diens 47-ja rige vrouw Helen en tenslotte Gor don Lonsdale. 37 jaar en zakenman. Alle vijf is ten laste gelegd dat zij artikel 3 van de wet op de dienstge- heimen hebben overtreden. Dit arti kel stelt strafbaar: „het vervaardigen van aantekeningen en schetsen, en het verstrekken van geheime inlich tingen, voor een buitenlandse mo-i gendheid". Welke mogendheid hier in I het spel is heeft Scotland Yard nog niet 'meegedeeld. Bij d politierechter deelde George Gordon Smith, een detective van Scotland Yard, mee dat hij juf frouw Gee en Hougton zaterdag in de Londense binnenstad een j in and je had zien overhandigen aan Lonsdale. Na dé overhandi- 1 ging arresteerde hij het drietal. Tri het mandje zaten twee pakjes. Daarna begaf hij zich naar Ruis lip. onder de rook van Londen, waar hij het echtpaar Kroger av- resteerde. In Ruislip is een Amerikaanse vlieg basis en Portsmouth, waar Houghton en Lee werkten, is een belangrijke vlootbasis waar de Engelse marine proeven doet met nieuwe instrumen ten en wapens voor de onderzeeboot- bestrijding. V ingerafdrukken Maandagochtend bij de poltierechter werd niet bekend wat de pakjes, die rechercheur Smith in het mandje had aangetroffen, bevatten. De wijze waarop de aanhouding van de vijf verdachten verliep, rechtvaardigt het vermoeden dat Scotland Yard hen reeds geruime tijd observeerde en daarbij tot bepaalde conclusies was gekomen. Toen de vijf na de zitting van maan dagochtend waren weggeleid, kwa men Lonsdale en de ivrogers onder geleide even later terug. De recher cheur verklaarde dat zij hadden ge weigerd hun vingerafdrukken te la ten hemen. „Wij zijn geen misdadi gers", zei Lonsdale. De rechter be sliste dat zij vingerafdrukken moes ten latenmaken. „Indien U geen misdadigers bent, zullen de afdruk ken Worden vernietigd", zei hij. Kongo heeft weer een staat meer Twee afgezette ministers uit Patrice Loemoemba's Kongolese kabinet heb ben in Manono de stichting bekend gemaakt van de onafhankelijke staat „Loeloea", en vijftienhonderd Loe- moeinba-getronwe soldaten uit Stan- levstad naar Katanga gebracht als machtsvertoon. De Verenigde Naties in Kongo heb ben bevestigd dat een aantal solda ten uit de oostprovincie en uit öe provincie Kivoe, naar Manono was gebracht, waar zij „goed werden .ontvangen". De V.N. beschikte niet ovér meer bijzonderheden. Kolonel Joseph Moboetóe. de militaire macht hebber van Kongo, had op deze nieu we aantasting van zijn gezag geen commentaar. Hij zag af van een aangekondigde persconferentie en bracht de ochtend door met zijn mi litaire staf. Voor het festival van documentaire films dat van 6—11 februari in Ober- hausen zal worden gehoudén, is een internationale jury samengesteld. De Nederlandse cineast Beft Haanstra is gevraagd dit jaar als voorzitter hiervan op te treden. Haanstra neemt liiermedé de plaats in van John Crierson, wel eens „de vader van de documentaire" genoemd. Doof Ne derland zal aan dit festival worden deelgenomen met de films „Dagen mijner jaren" van Max de Haas, „Het gerucht" van Kees Brusse en „Wadlopers" van E. van Moeriger- Advertentie Gevoel! U zich onzeker rnel Uw .KUNSTGEBIT? RAD/O- EN T.V..RUBRIEK HOOGLERAAR WAARSCHUWT Nagekomen advertentie. Hiermede vervullen wij de droevige plicht U mede te delen, dat in de hoop des eeuwigen levens heden rustig van ons is heengegaan, onze lieve vader, be huwd-, groot- en over grootvader MARINES VERBERG weduwnaar van JACOBA PIETERSE in de gezegende leef tijd van bijna 92 jaar. Driewegen: B. S. Paauwe- Verburg. G. Paauwe. Ovezande: M. Nieuwenhuize- Verburg. Driewegen: P. Verburg. Hoedekenskerke J. J. Verburg- Perrels. F. W. Perrels. Eist: C. Verburg. Ede: P. P. Verburg. M. S. Verburg- Schol. Wolphaartsdijk: P. Ver burg. N. P. Ver burg van No'ort. Klein- en Achterkleinkinderen. Driewegen. 8 januari 1961. Nieuwstraat 16. De teraardebestelling zal plaatsvinden te Driewegen op woens dag 11 januari te 12 uur. Mevrouw prof. dr. C, G. van Arkel, directrice van het laboratorium voor arisenijbereidkunde van de universi teit- van Amsterdam is van mening, dat .het de taak vau de arts en de apotheker moet zijn te waarschuwen tegen overbodig en overmatig ge bruik van geneesmiddelen, alleen al vanwege het feit dat er geen on schuldige geneesmiddelen zijn. Prof. Van Arkel zei dit in een rede over het „geneesmiddel en het ge neesmiddelenonderzoek". die zij gis termiddag heeft uitgesproken in een openbare vergadering van de senaat der universiteit van Amsterdam, tér gelegenheid van de 329e dies nata- lis dezer instelling. Het aantal geneesmiddelen is de laatste jaren onrustbarend gestegen, zo zei de hoogleraar. Ook het ge bruik is enorm toegenomen en het ge- zondheid. Ook de cosmetische indus trie maakt gebruik van geneesmid delen, soms zelfs waar van een pa tiënt geen sprake is. Dit laatste geldt in nog sterker mate voor het gebruik van psyeho-farmaca door juristen wel verdedigd om aan be wijsmateriaal te komen. Controle gewenst Dit alles maakt het volgens prof. Van Arkel dringend noodzakelijk dat er een doeltreffende controle komt op het gebruik van geneesmiddelen. Na deze rede werd het eredoctoraat in de godgeleerdheid verleend aan ds. X. van der Zijpp, lector van de doopsgezinde kweekschool aan de universiteit van Amsterdam en voorts de gouden medaille voor de beantwoording van een door do fa ciliteit der letteren en wijsbegeerte uitgeschreven prijsvraag, uitgereikt ajan de heer C. S. M. Rademaker, uit Nijmegen. neesmïddel is tot de dagelij] i. Het ikse con- gebruik Eiiige en algemene 'kennisgeving Heden overleed zacht en kalm, nog onver wachts mijn geliefde vrouw en der kinde ren zorgzame moeder, CORNELIA WOETÉRSE- LOUWERSE op de leeftijd van 51 jaar en 10 maanden. Veere; K. Wouterse. jan.' Piet, Maatje Cornelia Willcmina en onze geliefde pleegmoeder. Veere: A. Wouterse. J. M. Wouterse - Van Leliveld. Sint-Laurens: L. Janse-Wouterse. A. Janse. Middelburg: E. de Ridder- Wouterse. A. de Ridder en kleinkinderen. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op vrijdag 13 januari op de algemene begraaf plaats te Veere om 12.00 uur. Veere, 19 Januari 1961. Smidswegje B 96. sumptie gaan behoren, van pijnstillende en kalmerende mid delen stijgt met de dag. Voor velen is rust en slaap in deze tijd niet meer een natuurlijke zaak. In een land als Denemarken met 4% miljoen inwoners worden per maand 1 miljoen kalmerende ta bletten gebruikt. Daarnaast kan het toenemende gebruik van stif fen, die de mens profylactisch uioeten beschermen tegen ziekte en die soms een gevaar zijn, b.v. ais verhoging van de arbeïdspres- tatïes wordt beoogd. Daarom ïs het de taak van de arts en de apotheker te waarschuwen tegen dit overmatig gebruik. Soepkip aanbevolen Ook Wees prof. Van Arkel op de I toepassing van moderne geneesmid- delen, geheel buiten het medische vlak, waarbij uitsluitend mercantiele doeleinden worden nagestreefd: het injecteren van slachtvee met tran quillizers voor een rustig vervoer, het gebruik van oestrogene stoffen om de groei te bevorderen enz. „Ik geloof dat ik alleen nog de soepkip kan aanbevelen, want die vindt men niet de moeite waard om er veel aan te knoeien". Evenzo in de toevoeging van stoffen aan het veevoer waarhij ongemerkt de mens geneesmiddelen worden toegediend al of niet in ont lede vorm, schuilt een niet te onder schatten gevaar voor de volksge- Don Jaime, de broer van koningin Fabiola van België, gefotografeerd met de beroemde zangeres Patachou bij liet nuttigen van een „broodje voor twee" tussen de bedrijven door in een Parijs cabaret. Bevestig Uw fconslgebil voor de gehele dog door het morgens eerst even piel' het speciole Dentofix-poeder fe be st rooien. Dit onschadelijke, smaaktozs beeldmiddel verleent Uw tandprothese ^jecjurenda de gehele dag een sievig en betrouwbaar houvast. U kunt nu weer eten wol U wenst, U kunt lachen, spreken of hoesfer» zonder in moei lijkheden io geraken. Als U ieders ochtend wat Dentofix op de gebits plaat strooit, kunt U verder vergeten, dat U een kunstgebit draagt. Probeert U het eens; U zult meteen hef verschil constalerenl Weer don 40.000 tand artsen. in de gehele wereld raden hun pa tiënten aan Denlofix te pi:bruiken._ Hef is ver- krijgpoGr in allé apo theken en dfo'gisferjjen a f. _2,35"per plo'strt SlfooïYJacon. NIEUWE REGELING BLEEF UIT Leden van de Cubaanse militie heb- bep de belangrijke toeristenverkeers- vveg langs de noordelijke kuststrook afgesloten, onder de médedeling dat, hij was ondermijnd in verband mét de „aanstaande" invasie uit Ameri ka. Ook zouden alle bruggen in de noor delijke kuststreek met springladin gen zijn ondermijnd. Bij het weren van hét verkeer wezen de militie- mannen op gaten in het plaveisel, waarin zich volgens hen mijnen be vonden. De regering van Fidel Castro ..heeft het eiland in staat van paraatheid gebracht, omdat zij voor 20 januari, nog tijdens het bewind van president Eisenhower, een invasie uit Amerika verwacht. C$£n een speciale verslaggever). De boycot waarmee dc Nederlandse Toönkunstcnaarsbond in oktober lieéft gedreigd ten aanzien van medewerking aan intérnationale radioprogramma's en nationale televisieprogramma's, is met in gang van 1 januari van kracht geworden. Men zal zich herinne ren dat de bond bezwaren heeft tegen internationale geluitlsradio- uitzendingen waar Nederlandse artiesten aan meewerken zonder daar een cent extra voor te krij gen. Voor Eurovisie bestaat er een rege ling dat uitvoerende artiesten voor uitzendingen naar een of twee landen vijftig procent meer gage krijgen. Van het derde tot en met het zeven de land loopt dit op van 70, 90, 110 en' 130 naar 150 procent.'De artiesten eisen voor de geluidsra dio een soortgelijke regeling. Deze actie wordt overigens gevoerd op verzoek van de Internationale Fe deratie van Musici, in tegènstel- ling tot de actiè van de Neder landse Toqnkunstenaarsbond die zich tegen dè Nederlandse Telé- visiestichting richt. De heer M. Ferares. secretaris van de N.T.B., vertelde ons dat zijn bond in de begintijd van de N-T.S. Terwijl de VARA met veel gerucht op zoek is naar een telcvisie- omroepster ter vervanging van Karin Kraaykanip, heeft de K.R.O. in alle stilte achter de schennen eveneens gezocht naar een-jonge dame die dit vak zou kunnen beheersen. Zondagavond heeft de kijker het voorlopige resultaat van die zoekactlviteitcn kunnen zien, toen er plotseling een vreemd gezicht op liet scherm ver scheen. Het behoorde toe aan Joke Jaussens, die de K.R.O. op proef zal laten omroepen om na te gaan of zij inderdaad geschikt is voor het vak. De K.R.O. heeft de laatste maanden een aantal tests af genomen en daaruit is Joke Janssens voorlopig overgebleven. Haar debuut was niet slecht. In haar allereerste zinnetje vergiste zij zich en moest even haar papier raadplegen. Maar alle overige aan kondigingen verliepen zonder fouten en ze deed haar werk zelf bewust. - VW*\\**VVWVVV\*\*VVV\*VVV*A*V\VVVVV\**NV*AV* de overeenkomst had aangegaan dat bij wijze van hoge uitzonde ring opnamen van de geluidsradio ook voor de televisie zouden mo gen worden gebruikt. „We hebben dit gedaan in verband met de studiomoeilijkheden waarvoor de Nederlandse televisie toén stond" aldus de heer Ferares. Maar sinds enkele maanden wordt' volgens hem aan de lopende band gebriyk gemaakt van radio-opna men die dan ook tegen geluidsra dio-tarieven voor de televisie wor den gebruikt. Wat beide menings verschillen betreft heeft de N.T.B. in oktober met een boycot voor internationale 'geluidsradio uit zendingen en nationale televisie uitzendingen gedreigd, als de N.R.U. respectievelijk de N.T.S. niet voor 1 januari nieuwe rege lingen zouden hebben getroffen. Dit is niet gebeurd en dé heer Fe rares bevestigde ons, dat de boy cot nu een feit is. Advertentie Your een rechtbank te Bonn Is maandag het proces begonnen tegen Fritz Könecke, een voormalig top functionaris van de Mercedesfnbrie- ken die, ip samenwerking met Fried- rieli Hummelsheïm, een propagan dist van Mercedes die in kringen van parlementariërs werkte, de technisch adviseur van de commissie voor transportzaken uit de bondsdag zou hebben omgekocht. Dc adviseur' 'in' kwestie, Werner Bromach, zou van de beide verdach ten een Volkswagen hebben gekre gen, in ruil voor het verstrekken van inlichtingen over in bewerking zijnde wetsartikelen die op het verkeer be trekking hadden. Bro.mbach staat eveneens terécht, op verdenking dat hij zich heeft laten omkopen. Hij was reeds geschorst. De raadsman van Brombach heeft maandag de rechtbank verzocht bondskanselier Adenauer als getuige te dagvaarden. Adenauer is in het proces tegen zijn medewerker Kilb in 1958 gis getuige gehoord. Ook in deze zaak was Mer cedes betrokken. Naar aanleiding van het optreden van do politie bij de ongeregeldhe den rondom de verhranding van kerstbomen in Den Haag, lieyft bur gemeester Kolfschoten maandag in (je vergadering van de gemeente raad de volgende verklaring afge legd „Het is mij gebleken dat wat niet té xeryvonderen was ook in uw kring ongerustheid is ontstaan over liet droevig gebeuren, vandaag een week geleden op 2 januari, waarbij het optreden der politie tot een nood lottig incident heeft geleid, en dat U gaarne in staat zoudt worden gesteld daarover naar alle zijden rechtvaar dig te oordelen. Hierover sprekende, wil ik vooraf mijn oprecht leedwezen betuigen over het onherstelbare feit. dat een jeugdig leven aan de actie der poli tie ten slachtoffer is gevallen. Zo zeer is dit feit van menselijke droef heid vervuld, dat ik vanaf deze plaats de ongelukkige ouders niet in twijfel wil laten omtrent mijn per soonlijk medeleven en medelijden". De burgemeester zei verder: „Het zal de raad duidelijk zijn. dat het stadium van onderzoek, waarin deze betreurenswaardige zaak zich thans bevindt, zich niet leent tot het trek ken van conclusies met betrekking tot het optreden der politie onder dergelijke uiterst moeilijke omstan digheden. In een verder stadium zal, naar ik vertrouw, het feitelijk beeld van het voorgevallene tot voldoende klaar heid komen om de vraag te kunnen beantwoorden, of onder omstandig heden als deze de orde kan worden gehandhaafd met uitschakeling van het onevenredige risico dat wij thans betreuren. gaarne bereid te zijner tijd de raa< omtrent de uitkomst van dit beraad in te lichten, zo goed als ik mij ver zekerd houd van het vertrouwen van de raad in mijn gewetensvol streven om dergelijke tragische consequen ties van een politie-actie, waarvan op zichzelf geen uwer de noodzaak in twijfel zal trekken, tot het ui terste te voorhonièn. Ik meen het thans hierbij te moeten laten". Officier reed na aanrijding door De eerste luitenant L. J. D. D„ oud 29 jaar, sportofficicr bij het instruc tiebataljon Van Heutz in Schoonho ven is in voorlopig arrest gesteld. Hij wordt er van verdacht op "nieuw jaarsdag onder Lekkerkerk een aan rijding te hébben veroorzaakt, ter wijl hij onder invloed van sterke drank verkeerde. Een bijzondere omstandigheid is, dat luitenant D. zich aanvankelijk niet om het slachtoffer bekommerde en doorreed. Later 'keerde hij terug en toen deed hij tegenover het slachtoffer voorkomen, alsof hij een dienst van naastenliefde bewees. Het slachtoffer was de 19-jarige banket bakker \V. Albers. Hij werd gewond en is nog steeds niet in staat zijn werkzaamheden te hervatten. De aanrijding geschiedde bij de Kerkweg oncler Lekkerkerk. De auto van de luitenant kwam met ge doofde lichten uit de richting Rot terdam. Bij de splitsing Kerkweg- C. G. Roosweg, raakte hij de ban ketbakker die met zijn bromfiets viel en ernstig gewond werd, Toen dé luitenant het slachtoffer later op haalde, hebben mede-inzittenden van de auto de bromfiets van het slachtoffer op de weg gespeeld, Hier door leek het of de bvomfietsbe- stuurder en niet de luitenant de schuldige was. Drs. L. K. van Schaik, die vijftien jaar directeur is geweest van dè ver koopgemeenschap Végé heeft met in gang van 1 januari deze functie neer gelegd en zal zich uitsluitend gaan wijden aan de algemene directie der in 1956 gestichte Europese Végé- unie. Tot directeur voor Nederland is benoemd mr. Pl J. van den Hout, voorheen algemeen secretaris van de kruideniersvakcentrale in Den Haag. In de nacht van zaterdag op zondag Is mevrouw Elly BelliStrassburger, directrice van circus Sfrassburgèr, in de Lepelstraat achter theater Car ré in Amsterdam door de 25-jarige timmerman G. X. aangevallen. De tinunerman, die onder invloed van sterke drank verkeerde, was in de steek gelaten cloor een meisje, met wie hij 's avonds op stap was ge weest. Hij meende haar in de Lepel straat te zien lopen en greep haar van achteren aan. Dc aanvaller had zich echter vergist. Voordat hij zijn vergissing hemerkte had hij echter mevrouw Belli al enkele pijnlijke vuistslagen toegediend. Op haar hulpgeroep sloeg de aanvaller op de vlucht maar werd door enkele voor bijganger» gegrépen. T elevisie Op de filmavond eerst een Tsjechi sche filmfantasie over tijd eh bewe ging. Daarna een spionagefilnj, die in 1944 speelt in de Turkse hoofd stad Ankara. Hoofdrolspeelster in „Operatie Cicero", is Daniele Dar- rieux, de grote man iu deze film is James Mason. De Vlaamse televisie begint van avond een nieuwe reeks films onder de titel „Feiten uit de geschiedenis van de 20ste eeuw". De eerste afle vering, die om half negen wordt uit gezonden, geeft een beeld van de be vrijding van Parijs. Daarna de tele visiefilm „La grande Bretèche" naar een novelle van Honoré de Balzac. .Deze door de Franse televisie ge maakte film heeft vorig jaar de Italiaprijs gevyonnen. Radio Om vijf over acht hetjaarlijkse A.V.R.Ö.-programma via Hilversum I „Wie is de spqrtvrouw en wie de sportman van het jaar?" Om 'vijf voor tien presenteert Flip van der Schalie „The Peters Sisters" die niet begeleiding van een Nederlands trio hun successen zullen zingen. Via de andere zender K.R.O. om half acht .Licht te verteren". Om vijf voor elf komt Leo Nelissen weer met zijn „Vreemdwaarin men bui tenlandse artiesten kan beluisteren. WOENSDAG 11 JANUARI. HILVERSUM I 402 m 746 kc/S. 7.00 VARA. lOiOO VPRO. 10.20 VARA. 19,30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Grair.. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.359.40 Waterst'.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U.: Suriname. 11.30 Geyar. progr. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgelspel. 13,00 Nws, en tentoonstellingsagendn. 13.20 Lichte rauz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Granif. 15.00 Hoe worden we geregeerd, lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Hammondorgel- spel. 17.15 Dansmuz. 17.30 Regeringsuitz.: emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nws en comm. 18.20 Regeringsuitz.: uitwisselingsprogr. over de Phillppijnen in samenwerking met radio Nederland Wereldomroep. 18.30 R.V.U.: Techniek in de samenleving: techniek en muziek, I, door ir. H. H. Barlings. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Kanttekeningen, praatje. 19.20 Act. en VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Achter gesloten (leuren, hoorspel. 22,05 Gram. 22.20 Zestig jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nws 22.40 Strijkork. 23.05 Tussen mens en nevelvlek, praatje. 23,20 Cram. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 ni 1007 Uc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Een Woord voor de dag. 7.40 Gewijde tnuz. 8.00 Nws. 8.15 Hafliokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9,35 Gram. 9.40 Gevar. progr. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst, 10.45 Gram. 11.00 L)e koperen helm, hoor spel. 12,00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, praatje. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 15.00 Sehoolork. 15.45 Vierhandig pian.o- spel. 16.00 Voor de jeugd. 17,20 Gram. 17,30 Idem, 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Kamerkoor eiv orgel 18,20 Het spec trum. lezing. 18.35 Gram- 19.00 Nws.- cn wcerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 RadiokranL 19.50 Lichte muz. 20.13 Residentie-ork. cn so list. Plm. 21,00 Het appèl van de Ririk- sterbéweging. lezing. 22.00 Gram, 22.30 Nws. 22.40 Avondqverdenking. 22.55 Pla- tennieuws 23,55— 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 17 00 Jeugdjournaal. VPRO: 17.10—17.40 Voor de jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weeröverzicht. AVRO: 20.20 Televizier, 20.40 Sportpano- rama. 21.10 Misscl\ien boor Je m»j. t.v.- spel. 21.5522,20 Gedachtenwisséiing. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 17.0(i18.00 Voor de Jeugd. 19.00 T.V.- feuill. 19.30 De bergingswerken van de WASA.'20.00 Nws. 20.30 Morgen kan het te laat zijn, t.v.-spel. (In de pauze: 22.00 Nieuws). FRANS-BELG T.V.-PROGRAMMA. 17.00—18.00 Voor de jeugd. 19.30 Table ouverte. 20.00 Journaal. 20.30 Speelfilm. 22,05 Locluur voor allen. 22.35 Journaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4