PAS Openbare en christelijke ulo te Zierikzee tegelijk geopend Zeeuwse Almanak Zeeuwse Rode Kruis voor achtste maal eerste bij inzameling Brand in Middelburg 9 personen dakloos BILT SM0KKELB0TER GESTOLEN UIT OPSLAGPLAATS IN AXEL VERWACHT. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 10 JAN ÜAKi 1Ö6Ï HOOFDEN" OP ROLLETJES.. Gedeputeerde Schout„Er ontbreekt alleen nog een gymnastieklokaal" ZIERIKZEE heeft thitns een dermat'e uitgebreid uloscholencolmplèx, dat de gemeente zich gedrongen heeft gevoeld de beide schoolhoofden een paar rolschaatsen aan te biedenZo zullen de heren J. VV. Donkier en J. C. Spaans die maandag hun nieuwe, ónder één kap gebouwde scholen officieel zagen openen door Gedeputeerde A. Schout zich efficiënt en met souplesse door de gebouwen kunnen bewegen. Het was wethouder M. C. Verheïjden, die de heren deze rolschaatsen bij de opening van de open bare en dir. ulo aanbood en die daarbij kernachtige dingen zei over het ritueel, dat zich bij openingen als deze pleegt te ontrollen. Zijn opmerking „een opening is maar een stuk franje" was weliswaar niet onthullend, zij was voldoende om de sfeer van dit in gunstige zin afwijkende ceremonieel te typeren papier en lege flessen hel melken van koeien een winstgevend pro grammapunt was. Een schilderij mofoon met aparte geluidsbox en honderd gulden ter vrije beste ding was het resultaat. De leer lingen van de christelijke ulo lie ten mej. Greet Legemaate haai en hun geschenk aanbieden: een orgeltje, dat middels een „vrije gave" door de jongens en meisjes I werd bijeengebracht. Felicitaties „Nu onder één dak. dat gaat de her- I vormde richting uit", zo constateer- de ds. C. Bezemer. hervormd predi- kant. die als eerste een gelukwens I uitsprak. Tot nu toe is het zo ge- j weest, dat men de openbare ulo I rechts van de Grote Kerk vond, de christelijke ulo links. Je hebt meer Want het was een opening zonder chitect ir. P. .T. 't Hooft conüplimen- linten of sleutels en de door bur- j teerde en Jacob Cats cïteeiüe, die gemeester mr. F. Th. Dijckmees- j zijn Zierïkzeese schooltijd heeft ver- van die wonderlijke situaties". Fell- ter in toom gehouden „rij van i dicht. citeren deden ook de heren T. Broc- sprekers" hield het loffelijk kort. i n - v d n rr,nstatfpcr<lf> i >"e. oud-hoofd van de openbare ulo, Het'zag er in het begin zelfs naar d t de zierïkzeese verenigiire voor de hecr 'fc Hooft, de architect, de heer uit, dat er helemaal niet gespro- nhri«tPiïïir enderwiis nnf maar één J- IJsselstein, die namens de vereni- ke'n zóu worden. Want de heer kï"r Sü derselijkehoSlfiJda™ he«S I fW. vort-, ctotaMUkJJlo in Zetland Dijckmeester „gastheer" voor dé openbare ulo en de heer J. W. van den Doel voorzitter en gastheer van de chr. ulo over wogen een moment de openings speech te vervangen door een du et. Maar men liet dit idee Varen om té voorkomen, dat de genodig den géschokt zouden heengaan. Of zoals de heer Dijckmeester Zei: „Om voor de hand liggende redenen Men zag er van af. zoals ook de heer Donker weinig animo toonde de rol schaatsen in gebruik te nemen. Wat bedrukt sprak hij over een „passen de bestemming zoeken" maar hij werd terstond terechtgewezen door b'urgémèëster Dijckmeester, die hier in een verkapte poging van het hoofd zëg óm zich aan het gebruik te ont trekken. Overigenshet is een prachtig scho lencomplex in het uitbreidingsplan, dat, maandagmiddag dus officieel in gébruik werd genomen. En het was. tevens de eerste keer, dat Gedepu teerde Schout mocht meemaken, dat e'ên openbare en een christelijke échool in één bijeenkomst werden ge opend. Vrijwel gelijktijdig had de hëêr Schout het één keer meege maakt: maar zoals hij verzekerde: ..tóen zat er een uur tussen Hij vervolgde: „En dat is nu het mooie van Zierikzee: alles samen... Het betekent een besparing, doordat verschillende lokalen gecombineerd gebruikt kunnen worden. Er is eigen lijk maar één „maar". Aan dit prachtige complex ontbreekt nog een gymnastieklokaal". Hij gaf evenwel dé verzekering, dat dit punt de nodi ge aandacht zal hebben. Eerste noodkreet Tevoren had burgemeester Dijckmees ter gememoreerd, hoe zes jaar gele den de éérste noodkreet over de huis vesting van de Zierïkzeese uloscho len opklonk. Dit lijkt lang geleden, zo stelde mr. Dijckmeester, maar in vërgelijking met andere plaatsen valt dit gunstig uit. Het had echter, vóór. de eerste paal nogal wat voe ten in de aarde, zoals burgemeester Dijckmeéster zei, die tenslotte de ar- meegemaak V toén de lagëreschool i sprak, de heer K. T. Postma als ver- 't Vrije werd V^d de heren Spaans en Donker, dr. J. J. Westendorp Boerma, rector van het Zierikzcese lyceum, die namens de scholen sprak, de heer A. Paauwe, bestuurslid van de afdeling Schou wen van de N.O.V., dé heer Z. Nieuwbocr, namens bestuur en perso neel van de christelijke scholen op Schouwen-Duiveland. de heer L. Moertnond, namens de oudercommis- sie van de openbare ulo, de hèer A. Bin. namens de christelijke kleuter school „Rehoboth" te Zierikzee. de heer S. de Haas namens de afdeling Westerschouwen van dé N.O.V. en ilMiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniinmniiiiiiiiiiiiiimiiininmiiiiiiiiiiimiitiiniiiiijii ^„^«iékieraarG' v1vm««mu23!s sprekers boden een geschenk aan. De heer Moermond deed nog de sugges tie de verschillende gemeentebestu ren op het eiland een actie te laten voeren om het onderwijzerstekort op de openbare ulo te bestrijden. stelde hij vast, dat de scholen elkaar hebben gevonden, toen zij nüemv- bouw samen bepleitten. „Dit is inwo ning noch samenwoning, maar een oplossing die het onderwijs ten goede kómt", aldus de heer Van den Doel. De waardering van de leerlingen voor deze „oplossing" werd ver tolkt door Leendért van der Have, die namens de leerlingen van de openbare ulo verslag uitbracht van een inzamelingsactie, waarbij behalve het aantrekken vaii oud Tentoonstellingen van j jeugdtekeningen H Zaterdagmiddag zal in vijf p Zeeuwse plaatsen een tentoon- stelling worden geopend van M kindertekeningen, georgani- seerd in verband met het tach- tigjarig bestaan van de Neder- landse Vereniging voor teken- m onderwijs. Ter gelegenheid van =r dit jubileum worden in het ge- H hele land soortgelijke tentoon- stellingen gehouden, die alle op dezelfde dag en op hetzelf- de uur worden geopend. Ook 55 H het aantal speelt een symboli- scheroT: er zijn In totaal 80 plaatsen waar dit gebeurt, dat wil zeggen elk levensjaar van de vereniging een plaats. Voor Zeeland zijn aangewezen Middelburg (Kunstmuseum), Hulst (Burgerzaal), Oostburg (Burgerzaal). Zierikzee (Pro- fessor Zeemanlyceum) en Goes (kunstzaal Sturm). Bij de op- s: stelling is er naar gestreefd om leerlingen van zoveel mo- li M gelijk schooltypen te doen Ver- tegenWóordigen. De tentoon- -= stellingen zullen tot 21 januari geopend zijn van 26 en van 810 uur. j§ liiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiif VAN TOT OUD IJZER... Vrijdag beschreven we in dit hoekje hoe het de atletick-attrïbuten te Haamstede verging» die de leden van „Delta Sport" uit Zierikzee na geda ne arbeid listig in bet groen verbor gen om ze na een strandwandeling weer op te halen. De attributed wa ren verdwenen en roerend beschre ven we schrik en ontsteltenis der sportlieden onder het motto: duur grapje. Maar laten we kort 'zijn: attributen zijn weer terecht (mede dankzij ónze publikatie). Enkele schooljongens zagen de spullen koperen kogel, ijzeren kogel en dis cus liggen, zagen ze vervolgens voor oud ijzer aan en namen alles méé. Ouders van schooljongens lazen „Van Zwin tot Zijpé" en de zaak kwam wéér in het reine! EIÖEN' BENEN De zweefvliegers van Schouwen gaat het ook goed. Zaterdagmid dag heeft voorzitter Middendorp in één bestuursvergadering mee- j TRADITIE. - Ook al omdat onze zuiderburen in het algemeen een glaasje „onversne den" .wél op prijs stellen, had die zakenman in Oostburg er eén -ge woonte tan gemaakt Cen van zijn Bëlgièchè relaties telkens na afloop van de zakelijke besprèkingen te trakterëii öp een klein kelkje Schie dams voèht. Dat viitdë ér altijd wel in én het bezegelde als het ware de gbêdé terhöudingen. In het gezin van de Oostburgsè za kenman wds er overigens nog een lid. dat het handhaven van Zo'n tra ditie op prijs stelde. Dat was de zobit des huizes, bijna drié hele ja ren oud. DiènS pril gevóel vóór tradi tie Iteèk onlangs, toén dé Belg. weer op bezoek kwam. Niet zodra was de man gearriveerd, .of de kleinè Cbr dribbelde naar een kast, pakte er de flès onvérsnêdenn uit en plaatste die uitnodigend op tafel. Dt> Bèlg zag het geschrokken aan. .Mn ik et zó één", riep hij ontsteld, 'greep *'n hoed en blies haaSlig: dé aftocht gedéeld, dat de Koninklijke Ne derlandse Vereniging voor Lucht vaart deze zomer twee toestellen aan Schouwen zal afstaan. Dat worden dan een tweepersoons Goevier en een éénpersoons pres tatietoestel (Schleicher-baby) of tewel: de vereniging kan nu wel op eigen benen staan. De jonge benen zullen het overigens wel met de hulp van een instructeur moeten doen, die vanuit Eindho ven of Woensdrecht geregeld naar Haamstede zal reizen. Daal de vereniging verder over een indrukwekkend inaterialenarse- naai beschikt, is hulp van ande re verenigingen (of 'n kamp bui ten de provincie) verder overbo dig. Het op eigen benen staan be tekent overigens een geringere vliegbedrijvigheid, maar daar staan een kamp en een scholieren- vlicgopleiding tegenover. WATER Om nog even bij het vliegveld te blijven (het vliegveld van Haamste de," waarmee het vandaag meer Zijpe dan Zwin wordt); men Heeft er nog steeds bijzonder veel last van een teveel aan Hemelwater. Nog nooit stond het water In de boomgaarden rondom de „Mal f6" zo hoog en in de kwekerij van de heer Zijta aan de Kloosterweg is het peil 20 centime ter. Onrustbarend is vooral de om standigheid, dat bet water blijft stij gen. Zaterdagmiddag stelde dijk graaf Geluk zich van cen en ander op de hoogte. Conclusie: de water gangen zijn voor deze bijzondere overlast te smal en kunnen dus het water niet aan. C Advertentie l iHrHIB Dubbele botsing in haven van Hansweertv. Zaterdagavond ontstond een aanva ring te Hansweert. Het motorschip „Hydra", ledig op weg naar Rotter dam, de Westsluis invaren en had daarbij nogal een flinke snelheid. Toen de machine op achteruit gezet werd, weigerde de motor en het schip voer met volle vaart in de sluis op de achterschepen van het m.s. „Jowi en „Louise Esther". Deze schepen kregen daarbij zware schade en brachten bovendien aanzienlijke schade toe aan de sluisdeur en sluis muur. De beide schippers moesten, hoewel ze geen schuld aan deze aan varing hadden, maar toch de schade hadden toegebracht, borgstellen voor de geschatte schade alvorens de reis te mogen voortzetten. De schipper van het m.s. „Hydra" kreeg een be keuring omdat hij met te grote snel heid in de sluis voer. Zandzuiger uil haven van Terneuzen vertrokken De ln de Oostbultenhavcn te.Terneu zen gelegen zandzuiger, waarvan de aanwezigheid en begrenzing aan de scheepvaart werd bekendgemaakt, is dezer dagen uit dé haven vertrokken. De waarschuwing tot voorzichtig manoeuvreren aan de scheepvaart, is daarmee vervallen. (Advertentie) voor verkoudheid N.Y. PHILIPS-DUPHAR Inwonertal van Zierikzee in 1960 met 91 achteruit Het aantal inwoners van Zierikzee is iu 1960 teruggelopen met 91. Werd het jaar 1950 afgesloten met een aan tal inwoners van 71ST, op 31 decem ber van het afgelopen jaar was dit gedaald tot even boven de zevendui zend: 7040. Het vertrekcijfer van 505 personen is aan deze achteruit gang debet. Met ingang van 1 januari 1961 heeft Zierikzee er weliswaar door de grenswijzigingen op het eiland 63 in woners bijgekregen. Acht daarvan waren afkomstig van het voormali- §e Kerkwerve, 5 van het voormalige uwerkerk en 73 van Nicuwerkerk. Een aantal van 23 Zierikzeese inge zetenen ging per gelijke datum over naar de nieuwe gemeente Midden- schouwen. Op 31 december 1959 bedroeg het aantal ingezetenen dus 7131 (3529 mannen en 3602 vrouwen). Dit aan tal vermeerderde door geboorte met 151 (82 mannen en 69 vrouwen) en door vestiging met 340 (147 „mannen en 193 vrouwen); het verminderde IN DE SLAAP VERRAST OMWONENDEN ORGANISEERDEN SNELLE HULPACTIE Een felle uitslaande brand heeft in de nacht van maandag op dinsdag 't pand Nieuwe Ooster- sestraat 5 te Middelburg, be woond door de koopman J. T. voor een belangrijk gedeelte verwoest. Het gehele gezin van negen personen, dat in de slaap door de vlammen verrast werd, kon zich gelukkig in veiligheid stellen. De vader, twee zoons en zes meisjes werden door de om wonenden gastvrij opgenomen. De schade is aanzienlijk, de oor zaak van de brand was van nacht nog niet bekend. Een der zoons vermoedde dat kortslui ting de oorzaak was. Omstreeks één üur ontdekten Omwo nenden vlammen in het bewuste huis. Zij snelden onmiddellijk te hulp, maar 'inmiddels hadden de twee zoons, die op de zolder sliepen, het vuur eveneens ontdekt. Zij stapten onmiddellijk uit bed eiv waarschuw den de overige familieleden. Aan eventueel blWsslngswerk kon den de jougelui échter niet meer beginnen. Met medeneming van slechts enkele kledingstukken de meeste gezinsleden hadden zelfs niet eens de tijd om die nog aan te trekken vluchtte het ge zin naar buiten. De brandweer, die met de hoge- en Zeeuws-Vlamingen botsten in Bergen op Zoom Op dé hoek Antwerpsestraatweg-Pa rallelweg te Bergen op Zoom had een aanrijding plaats lussen een bestel auto. bestuurd door A. L. uit Sint- Jansteèn en een auto, bestuurd door A. C., wonende te Oostburg. A. L. -- reed oyer de Parallelweg en was op door overlijden met 77 (46 mannen het kruispunt gestopt. Om het ver- -1keer voorrang te verlenen reed hij achteruit, maar kwam toen in bot sing met de jiuto van A. C. uit Oost- burg. Beide wagens liepen schade op. Door de verkeerspolitie werd tegen A. L. uit Sint-Jansteen procesver baal opgemaakt. en 31 vrouwen) en door vertrek met 505 (246 mannen en 259 vrouwen). Op 31 december 1960 bedroeg het inwonertal van Zierikzee dus 7040 (3466 mannen en 3574 vrouwen). Er werden 51 huwelijke voltrokken, er vVerd 1 echtscheiding ingeschreven. Belg in arrest In het afgelopen week einde is in Axel een brutale diefstal ge pleegd, die de Staat der Nederlanden voor lopig een scbadepostje van meer dan f 1000 heeft opgeleverd. Tot nu toe onbekenden hebben zich namelijk toegang verschaft tot een opslagplaats van de provinciale voedsel- conmiissaris ter plaat se en daaruit 350 kg boter ontvreemd. De boter behoorde tot een partij van 2000 kg, die in de nacht van vrij dag op zaterdag j.l. door douaneambtena ren van de velddienst- posten Axel en Zuid- dorpe. nabij de Axelsc Sassing in beslag was genomen. Ook een oud- Engelse legerwagen, waarmede de boter werd vervoerd, viel daarbij in banden vaii de douanemensen. Van de twee gevluchte inzittenden kon er na achtervolging één wor den gegrepen. Het bleek de 24-jarige monteur E. N. uit Lo- christi (België) te zijn. Hij werd geverbali seerd en in arrest ge steld. De auto was voorzien van Neder landse nummerplaten en van zware, kogel vrije terreinbanden. In de cabine bevond zich een volle doos met zo genaamde „kraaiepo- ten". De boter, verpakt ln 80 kluiten van 25 kg, werd zoals gewoonlijk ter bewaring overge geven aan een aer plaatselijke bureaus van de provinciale voedseieommissaris. Maandagmorgen ble ken 14 van deze klui ten met een gezamen lijk gewicht van 350 kg spoorloos verdwe nen. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat de betrokken en aan vankelijk zwaar gedu peerde smokkelorgani satie, alsnog Kans heeft gezien de 14 zware kluiten boter over de Nederlands- Belgische grens te smokkelen, In beide zaken duurt het onder zoek voort. KIL Nu Haamstede vandaag toch ttoef is. dan nog maar een berichtje uit deze gemeente. Een kil be richtje: het is niet uitgesloten dal de zo succsevolle dièpvrieskluis er zal worden uitgebreid. Het succes was er zo groot, dat reclame overbodig was we houden dit be richt dan ook kort) en de wacht lijst groeit. Het publiek zal over eventuele deelname worden ge polst en later zal mén zich waar schijnlijk zonder bezwaar voor het 'kille project kunnen opgeven. GOES WON ZEEUWSE STEDENWEDSTRIJD De afdeling in Sint-Philipsland vestigde weer een nieuw record Zeeland waardeert het Rode Kruis! Dit heeft de Kring in 1960 voor de achtste maal de zevende in successie getoond door landskampioen te worden bij de jaarlijkse inzameling voor het Nederlandse Rode Kruis. Deze eervolle eerste plaats bereikten de Zeeuwse rodekruismensen met een totaalbedrag van 60.478, zijnde 87 procent van het streefbedrag. Hiernaast is de afdeling St.-Philipslaüd zoals men trouwens kon verwachten! voor de zevende achtereenvolgende maal landskampioen over alle afdelingen geworden met een record-bedrag van 2743, zijnde 508 procent van het streefbedrag, hetgeen een nieuw re cord betekent. Vermeldde klingsecretaris A. D. Con staiidse in zijn derde kwartaalover zicht reeds, dat de inzameling over 1970 minstens 60.000 zou opleve ren, ln zijn laatste overzicht kan de kting8ecretatis, nu do eindresultaten van alle afdelingen bekend zijn, mee delen, dat het totaalbedrag 60.478 bedraagt. Een eervolle eerste plaats, (87 procent van het streefbedrag), want nummer twe» in do landelijke ranglijst werd Overijssel met rond 75 procent. „In 1957 had de kring Zeeland een recordjaar met 90.2 procent van het streefbedrag, maar onmiddellijk hier op volgt 1960 met 87 procent", aldus de beer Constandse. Hieraan voegt de kringsécretaris nog toe, da', negen Zèeuwse afdelingen boven de 100 procent en zes boven de 90 procent, van het streefbedrag kwamen. de lagedrukspuit uitgerukt was, werd reeds met een flink brandend huis geconfronteerd. Onder leiding van 'brandweercommandant A. J. W. Mathijssen werd het blussingswerk ter hand genomen met zes slangen, drie van de hoge- en drie van de lagedrukspuit. Met de hogedrukspuit werden de zijkanten van cle aangren zende huizen natgehouden, zodat die' behouden bicven, terwijl de spuitgas ten van cle lagedrukspuit zich met het. blussingswerk iu hot brandende huis bezighielden. De bovenverdieping en de zolder brandden totaal uit. De benedenver dieping, die slechts kort door het vuur was aangetast, liep evenwel zeer aanzienlijke waterschade op. De naastgelegen woningen kregen slechts waterschade. Hulpactie Terwijl het blussingswerk in volle gang was organiseerden vele bewo ners van de Nieuwe Oostersestraat een snelle hulpactie. Waar nodig werden de gezinsleden van kleren en schoeisel voorzien, terwijl binnen korte tijd ook allen aan een slaap plaats voor het verdere deel van de. nacht geholpen werden. De andere afdelingen, die van zich deden spreken, waren Kapel- le-Biezelinge-Schore, Arnemuiden, Goes en Terneuzen. Dankzij cen zeer geslaagde ólieboïlénactie naast een huis-aan-huis-collecte wist de afdeling Kapollc-BiezeÜn- ge-Scliorc zich in Zeeland van een tweede plaats te verzekeren met 181 prócent van het streefbedrag. Do afdeling Arnenmiden kwam op de derde plaats met ruim 148 pro cent. Stedenwedstrijd In het kader van de stederiwedstrijd werd Goes eerste met 150, Terneu zen tweede met 134, Vlissingen derde met 60 en Middelburg vierde met 58,5 procent. De in 1959 door de afdeling Terneu zen gewonnen wisselbeker be schikbaar gesteld door het kringbe- stiiur gaat vóór i960 dus naar Goès. Over de bioscoopcollecte deeldo de heer Constandse mee, dat deze 1960 in het land 95.519,67 Opbracht tegen 84.872,53 in 1959; dus ruim 10.600 meer. Voor de kring Zee land was het resultaat echter een kleinigheid lager: in .1960 1.476,43 togen 1.509,87 In 1959. Verrassend goed jazz-concert in „Delta" De Walclierse Jazz Society heeft de serie goede concerten van het afgelopen jaar zaterdag avond voortgezet met een uit stekend optreden van liet trio Gijs Went, dat voor deze gele genheid was uitgebreid tot een kwartet door het' engageren van altist Plm Dijkstra uit Hilver sum als gastsolist. Voor velen was Gljs Went een onbe kende en het uitnemende spe! van zijn combo een verrassing. Pianist Went. drummer Leo de Ruyter en bassist Marijn de Rijke demonstreer den een alleszins aanvaardbare op vatting van moderne jazz, die de vaste bezoekers van restaurant „Delta" aansprak, niet het minst door het vlotte tempo, waarin het merendeel der nummers werd uitge voerd. De samenwerking tussen liet trio Went en altist Pim Dijkstra dateert weliswaar van vrijrecentedatum, maar aan het samenspel was dat niet te merken. Evenals bij vorige gele genheden bléek weer duidelijk de in vloed van Art Blakey c.s, op de Ne derlandse jazz-musici. Des te opmer kelijker, waar de niet -uitvoerende jazzliefhebber, dat wil zeggen de mo dernist alweer geheel georiënteerd is op de vrij wat progressievere The- lonius Monk. Op het kwartet Gijs Went drukt evenwel duidelijk het stempel van Blakey en uit de langzame nummers kon men zelfs vroegere invloeden, destilleren, terwijl de leider-pianist uitgesproken Brubeck-akkoorden produceerde. Dit laatste viel pas goed op. wanneer een drumbreak werd gevolgd door een (overigens heel wat zeldzamer) piano-solo. Drummer Leo de Ruyter gebruikte zijn sticks doorgaans bijzonder be zield en al ging dat misschien wat' ten koste van de door de andere mu sici geproduceerde klanken, zijn toe hoorders waren er over het alge meen wel mee ingenomen. Eén van de toppunten van de avond was dan ook de uitvoering van „Night irf Tu- nesia". waarhij de Tunesische ster renhemel verbleekte achter het vuur werk, dat De Ruyter, door het ritme bezeten, voortbracht. Na een spran kelend concert volgde een goede be geleiding van het bal, dat tenslotte nog werd gevolgd door een frenetieke finale, die cle aanmoedigende Socie ty-kern rond het podium lokte met potentiële evergreens als, hoe kan het anders, „Moanin" en de „Blues March". Een waardig slot van een door en door echte jazzavond, zoals de W.J.S. er de laatste tijd al heel wat heeft gehad. Verkorte werkweek voor de „drankindustrie" Tijdens een vergadering, die door de Walclierse drankmdustrie en groot handelaren in bier en limonade in „Dc Eendracht" te Middelburg is ge houden, werd in verhand met do door de werknemersorganisaties gestelde verlangens besloten om de 48-urige werkweek te verkorten met LV-i uur en te stellen op 46'/» uur. Om in de afleveringsbedrilven van.' de groothandel geen stagnatie te on~> dervinden met de bevoorrading vali de detaillisten werd besloten de werk tijdverkorting op te vangen door ge durende de periode van 21 januari 1961. tot en met 25 maart 1961 zater dags geheel té sluiten. Van 1 april tot en met 30 september 1961 zullen de bedrijven van de groothandel zaterdag weer nor maal geopend zijn. AF EN TOE REGEN Half tot zwaar bewolkt met af eu. toe regen. Matige tot krachtige, langs dc kust van Holland en Zee land tijdelijk harde wind tussen zuid en zuidwest. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2