E.V.V.C.-dames behaalden een gemakkelijke overwinning GRIEP! DE BOEKENPLANK Chefarine 4 BRIDGERS KLINK-CORVELEIJN KAMPIOENEN HOOFDKLAS A KEURTÜRNEN WORDT OP EEN ANDERE LEEST GESCHOEID 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 10 JANUARI 1961 V.C. Tilburg zonder punten naar huis In de hoofdklas zuid dames van de Nederlandse Volleybal Bond behaal de het Vlissingse E.V.V.C. in 18 mi- T111 ton Kille aan nnmAliliAliilm O fl nuten tyds een gemakkelijke 30 overwinning op hekkesluiter V.C. Til burg. Ook de heren van E.V.V.C. be- hualden een overwinning, de 31 zege kostte hun echter wat meer moeite. In de afdelingscompetitie moesten de reserves van E.V.V.C. een punt afstaan aan het derde team van deze vereniging. Te Goes werd de eerste competitiehelft afgesloten. De eerste set van de dameswedstrijd was vrij kleurloos. V.C. Tilburg werd geheel in de defensie gedrukt door een soepel spelend E.V.V.C. Bij de stand 74 kwam Ineke Willemse aan de serve, en zb maakte de 15 punten vol (154). In de tweede set bleek duidelijk, dat de dames uit Til burg toch werkelijk geen hoofdklas- volleybal speelden. Bij E.V.V.C. za gen we ook geen bijzonder goed spel, hoewel de slappe tegenstand hiervan wel de oorzaak zal zijn geweest. Er kwamen weinig misverstanden voor in de Vlissingse verdediging en er werd zelfs een voorzichtige poging gedaan penetratie in het spel toe te passen, maar de afwerking van de aanvallen liet vaak nog veel te wen sen over. De set eindigde in een over tuigende 152 overwinning voor E.V.V.C. V.C. Tilburg pakte het In de derde set wel even anders aan, al gauw stonden de Tilburgse dames vóór met 5—0. Verder liet E.V.V.C. het echter niet komen. Via 125, geserveerd door Marian van Geel, werd het 15 5. Door deze overwinning hebben de Vlissingse dames nn weer alleen de leiding in de zuidelijke hoofdklas E.V.V.C. 12 uit 7, V.C. den Bosch 10 uit 6, Sarto 10 uit 6, Tornado 4 uit 6, Olympia 4 uit 5, R.H.B.S. 2 uit 5 en V.C. Tilburg 0 uit 7. Heren De eerste set van de herenwedstritjd E.V.V.C.—V.C. Tilburg werd een 15- 12 overwinning voor de Vlissingse heren. Hoewel V.C. Tilburg verwoed speelde, hadden we toch de indruk, dat E.V.V.C. weinig moeite met de Tilburgers had. Wel had E.V.V.C. op 109 time-out nodig, daar de Til- burger Bettonviel op de linksvoor plaats stond, en deze lange speler joeg smash na smash in de Vlissing se verdediging. De E.V.V.C.-verdedi- ging, meestal het beste deel van het team, was deze avond niet erg hecht. In de Vlissingse aanval was Cor van Loenen flink van de partij. Hans Luitwieler probeerde nogal eens een listige bal of een tactische smash te plaatsen, hetgeen echter voortdurend mislukte. Een time-out op 611 voor E.V.V.C. betekende wel uitstel maar geen afstel van de 915 nederlaag in de tweede set. In de derde set (Advertentie} Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één lablei verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaan werking, waardoor deze nóg krach» iiger is dan kon worden verwacht. 0e combinatie Chefarine „4" doel werkelijk wonderen en brengt vaak baat waar andere middelen talen I Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, «anl die wordt beschermd door het bestanddeel Chelaror. 20 Ubt 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. 13.50 Zeeuwse schaakcompetitie Landau II-S.V.K.B. 13,5-6,5 De uitslagen van de maandagavond in Axel gespeelde wedstrijd voor de tweede klas B van de. Zeeuwse schaakcompetitie tussen Landau n en SVKB I luiden: J. H. Peters-H. Steffens 0-1; M. Bol- leman-F. de Putter 0-1; J. Verhaar- J. de Smet 1-0; R. H. de Ridder-J. Jansen A. J. van Esch-dr. E. J. van der Waag 0-1; A. de Ruijter- H. Eleveld 1-0; D. Schieman-P. C. de Bruijne %-%; J. van Doeselaar- A. L. Ruijtenburg 0-1; F. de Regt- L. A. de Vlieger P. van Mee- nen- L. van Liere 0-1. De einduitslag werd hierdoor: Landau H-SVKB I 3^-6%. Bekerkampioenschap 4e en 5e klas biljarten Op 15 januari a.s. begint onder lei ding van de Vlissingse biljartvereni ging AJ3.V. het bekerkampioenschap voor de 4e en 5e klas van het dis trict Walcheren-Zuid-Beveland van de de K.N.B.B. Dit kampioenschap wordt gespeeld in café A. Riemens te Vlissingen. Via de voorwedstrijden hebben zich geplaatst: C. Remiin, P. de Baar en J. Schuurman van D.O.S. uit Ovezande, A. Vogel van K.O.T. uit Middelburg, A. Raas, W. Voet en Jac. Westdorp sr. van O.B.K. uit 's- Heerenhoek en M. de Jager van A.B. V. Vlissingen. Als reserve zijn aan gewezen A. Stroo van V.E.G. uit Souburg en J. Remljn van D.O.S. uit Ovezande. Alle deelnemers spelen naar hun bereikt gemiddelde in de voorwedstrijden. Daar deze presta ties niet ver uiteenlopen, mag een spannende strijd verwacht worden. Kampioen C. Remijn van het vorige jaar zal het dan ook niet gemakke lijk krijgen tegen vele jongere deel nemers. kwamen de Vlissingse heren weer even flink opzetten, het werd een 1512 overwinning. Het enthousias me was in de vierde set helemaal ver te zoeken. Gelukkig voor E.V. V.C. werd het een 1511 overwin ning. Had V.C. Tilburg echter even stevig aangepakt, dan zou E.V.V.C. een gemakkelijke prooi geweest kun nen zijn. Leider V.C. den Bosch behaalde ook nu weer een overwinning, Bermi werd met een 31 nederlaag naar Roosendaal teruggestuurd. Odulpluis versloeg Mraenco met 30. E.B.V.C. heeft het Tornado danig lastig ge maakt, de Tilburgers konden maar net met 32 winnen. Sarto zegevier de met 32 over Ever Ready. De stand bij de heren is nu V.C. den Bosch 20 uit 10, Odulphus 18 uit 10, Tornado 16 uit 10, E.V.V.C. 10 uit 10, Sarto 10 uit 10, Bermi 8 uit 10, Ever Ready 8 uit 10, E.B.V.C. 4 uit 10, V.C. Tilburg 4 uit 10 en Mi- nenco 2 uit 10. In de afdelingscompetitie Walche ren kwamen de kampioenspreten denten E.V.V.C. II en Cascadus tegen elkaar in het veld. De winst werd broederlijk verdeeld, 22, E.V.V.C. n bezorgde Cascadus echter een verrassing door tegen E.V.V.C. III niet verder te komen dan een 22 gelijk spel. E.V.V.C. m won verrassend met 3 0 van Zuidwesters, dat, nogmaals met 30, van Cascadus verloor. Ma rathon n versloeg Matador n met 20. Bij de dames versloeg Mara thon II met 3—1 E.V.V.C. III. Bij zonder aardig was de wedstrijd tus sen cle dames van Zuidwesters en E.V.V.C II. Het werd een 31 over winning voor de Souburgsen, die veel beter op elkaar waren ingesteld. E.V.V.C. II kan echter ook een sterk team worden, er zijn enkele goede aanvalsters en een uitstekend verde digster bij. Op de Bevelanden In de afdelingscompetitie Zuid-Beve land behaalden de dames van Ter Hole twee overwinningen op D.V.V. uit Kortgene. In de eerste wedstrijd stevenden de Zeeuws-Vlaamse dames recht op de overwinning af zonder noemenswaardige tegenstand. In de tweede ontmoeting ging het de D.V. V.-dames iets beter af, hoewel ook deze wedstrijd verloren werd. Bij de heren won Astra I verdiend met 31 van K.V.C., de setstanden waren 15 6, 5—15, 16—14 en 15—12. K.V.C. legde meer vechtlust en doorzettings vermogen aan de dag, daarentegen speelden de Astra-heren technisch beter. Een uitstekende prestatie le verde K.V.C. tegen Ter Hole, dat ge noegen moest nemen met een 22 gelijk spel. Ook tegen E.G.V.C. kwam Ter Hole niet verder dan 22. De stand na dé eerste competitiehelft is bij de dames Astra 10 uit 6, E.G. V.C. 9 uit 6, Ter Hole 5 uit 6, D.V.V. 0 uit 6 en bij de herenE.G.V.C. 11 uit 6, Ter Hole 10 uit 6, Astra I 7 uit 6, K.V.C. 6 uit 6, Astra H 5 uit 6, Bazo 3 uit 6 en Astra m 0 uit 6. COMPETITIE AFDELING A TEN EINDE Duo Jansen-Willemse promoveert Zaterdag werd te Middelburg de slotzitting van de parencompetitie bridge, afdeling A van liet district Zeeland van de N.B.B., gehouden. In alle klassen wisten de lijstaanvoer ders hun positie te handhaven en hier en daar zelfs te versterken. Van bepaalde verrassingen kon deze laatste zitting dan ook niet gespro ken worden. In de hoofdklas ging de titel naar do combinatie Klink- Corveleijn, het paar dat vorig jaar het kampioenschap van Zeeland wist te veroveren. Zij zullen nu op 18 februari te Breskens moeten pogen deze titel te handhaven. Uit de hoofdklas degraderen de tie ren Nieuwentiuizen-Docktieer om plaats te maken voor de kampioenen van de eerste klas, de combinatie Jansen-Willemse, die met grote voorsprong hun kracht hebben aan getoond. De dames Knoop-v. d. Jagt zullen uit de eerste klas moeten de graderen naar de tweede klas. De kampioenen van de beide tweede klassen promoveren, het zijn de da mes Gommers-Van Iren, die vorig jaar naar deze klas waren gedegra deerd en aldus het verloren terrein heroverden, en de heren Laurens-De Rie, die na één jaar verblijf in de tweede klas volgend seizoen hun krachten in de eerste klas kunnen meten. Na afloop van deze zesde zitting dankte de heer A. v. Iren, secre taris van het district Zeeland van de N.B.B., dhr. M. Braak, compe- titielelder, en diens echtgenote voor de werkzaamheden en wekte de aanwezigen op om in het twee de gedeelte van dit speelseizoen de verschillende drives en open- paren-wedstrijden te bezoeken. Hieronder volgen nu nog de uitsla gen van de zesde zitting, alsmede de eindstanden. Hoofdkias. Zesde zitting: 1. Klink- Corveleijn (116); 2. en 3. Gommers- Van Iren en echtpaar Gasille (99); 4. Mevr. Dronkers-Verhoef (97); 5. en 6. Knoop-Leertouwer en Wartena- De Schipper (96); 7. Echtpaar de Vries (90); 8. Nieuwenhuizen-Dock- heer (75). Eindstand: 1. Klink-Corveleijn (581); 2. Gommers-Van Iren (558); 3. War- tena-De Schipper (554); 4. Mevr. Dronkers-Verhoef (541); 5. Knoop- Leertouwer (534); 6. Echtpaar Ga sille (523); 7. Echtpaar De Vries (505); 8. Nieuwenhuizen-Dockheer (452). Eerste klas. Zesde zitting: 1. Jansen- Willemsen (136); 2. Echtpaar Bode (124); 3. Echtpaar v. Bers (121); 4. Echtpaar Parent (116); 5. Echt paar Braak (112): 6. en 7. Mej. Rut- gers-v. d. Woestijne en mevr. Bal- Untijn-Labruyère (105); 8. Mevr. Kroeders-Louwerse (95); 9. Echt paar Fonteyne (93); 10. Dames Knoop- v. d. Jagt (73). Eindstand: 1. Jansen-Willemsen (800); 2. Echtpaar Braak (730); 3. Echtpaar Parent (696); 4. Echtpaar Bode (687); 5. Echtpaar Fonteijne (637); 6. Mevr. Kroeders-Louwerse (627); 7. Echtpaar van Bers (623); 8. Mej. Rutgers-v. d. Woestijne (596); 9. Mevr. Ballintijn-Labruyère (553); 10. Dames Knoop-v. d. Jagt (531). Tweede klas A: zesde zitting: 1. Bouwman-Van Eekelen (154); 2. Dames Gommers-Van Iren (151); 3- en 4. Minciewicz-Trebels en dames Wolters-Polderman (140); 5. Dor- resteyn-Mijnheer (12-1); 6. Dames Van "Ham-Smitz (117); 7. Echtpaar Minneboo (113); 8. Dames Matzin- ger-Meulmeester (111); 9. Echtpaar v. d. Kreeke (107); 10. Echtpaar Oreel (105); 11. Echtpaar Prang (95); 12. Dames Van Bel-Luteijn (83). Eindstand: 1. Dames Gommers-Van Iren (804); 2. Minciewicz-Trebels (774); 3. Dorresteijn-Mijnhcer (772); 4. Dames Wolters-Polderman (764); 5. Bouwman-Van Eekelen ,(748); 6. Dames Matzinger-Meulmeester (724); 7. Echtpaar Oreel (720); 8. Echtpaar Prang (701); 9. en 10. Echtpaar v. d. Kreeke en dames Van Bel-Luteyn (668); 11. Echtpaar Min neboo (662); 12. Dames v. Ham- Smitz (635). Tweede klas B: zesde zitting: 1. Stok-De Jong (161); 2. Echtpaar Moermond (145); 3. Laurens-De Rie (143); 4. Dames De Bruin-Eekman (141); 5. Mevrouw Pot-Van Loo (134); 6. Dames Brouwers-Van Nieuwenhuizen (133); 7. Echtpaar De Bert (116); 8. Dames Blankert- Groot (109); 9. Dames v. d. Meer- Spa (104); 10. Echtpaar v. d. Wal (97); 11. Dekker-Wijnen (82); 12. Echtpaar Kesteloo (75). Eindstand: 1. Laurens-De Rie (815); 2. Mevrouw Pot-Van Loo (789); 3. Dames Brouwers-Van Nieuwenhui zen (786); 4. Echtpaar Moermond (768); 5. Dames De Bruin-Eekman (739); 6. Dekker-Wijnen (723); 7. en 8. Echtpaar De Bert en Stok-De Jong (711); 9. Dames Blankert-Groot (698); 10. Echtpaar v. d. Wal (654); 11. Echtpaar Kesteloo (652); 12. Da mes v. d. Meer-Spa (594). Proces Eichmann twee weken uitgesteld Het proces tegen de voormalige SS- kolonel Adolf Eichmann, beschuldigd van de uitmoording van miljoenen joden tijdens de tweede wereldoorlog, zal enkele weken worden uitgesteld, aldus het avondblad Maariv. Volgens het blad, gezaghebbende zegslieden aanhalend, bereidt de minister van justitie Pinhas Rosen verscheidene wetsontwerpen voor tot oprichting van een rechtbank om Eichmann te berechten en een me thode aan de hand te doen waarop Eichmann kan worden terechtgesteld indien hij ter dood veroordeeld wordt. Woningbouw in november Uit gegevens welke het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft be kendgemaakt blijkt dat in novem ber van het afgelopen jaar 8024 (in november 1959: 8636) nieuwe wonin gen zijn opgeleverd. Hiermede is voor de eerste elf maan den van 1960 het totaal aantal vol tooide woningen gebracht op 75.197. In de overeenkomstige periode van 4959 werden 73.997 nieuwe woningen opgeleverd. Binnen afzienbare tijd zullen de Westduitse automobilisten verplicht zijn hun ivagens eens in de twee jaar te laten keuren op eventuele techni sche onvolkomenhedenNa de keu ring krijgen de autobezitters een vignet, dat op de nummerborden moet worden geplakt en waarop te zien is, wanneer de volgende keuring moet plaatsvinden. Middelburgse hockeyster in Zuidelijk jeugdteam Thea Sandberg, de spil van het da mesteam van de Middelburgse Mixed Hockey Club, is gekozen in het zui delijk jeugd-hockeyelftal. In het voorjaar staan voor het zuidelijk team verschillende wedstrijden op het programma, onder andere tegen Duitse en Belgische ploegen. Thea Sandberg is het eerste M.M.H.C.- meisjeslid, dat in een vertegenwoor digend Nederlands hoekeyelftal wordt opgesteld. Armin Hary gaat in beroep tegen schorsing Do advocaat van Armln Hary, Carlo Förster, heeft verklaard dat Hary beroep zal aantekenen tegen de schorsing van een jaar die door de atletiekbond van de staat Hessen is uitgesproken tegen hem. Förster zeide dat hij nog niet kon zeggen wanneer Hary in beroep zou gaan. De schriftelyke toelichting op de uitspraak is nog niet ontvangen. Na ontvangst daarvan bestaat 14 da gen gelegenheid beroep aan te teke nen. Maar, zeide Förster, Hary zal nauwelijks kans maken on 26 januari in Tokio te sltarten, gelijk was afge sproken. Zelfs als het protest zou worden ingediend voor de uitspraak schriftelijk is ontvangen, zou de zaak te laat voor de wedstrijd in Tokio ter tafel kunnen komen bij de commissie van beroep. Deze fraaie villa in een tuindorp van Oslo, is het huwelijksgeschenk van koning Olav aan zijn dóchter prinses Astrid en de heer Johan Martin Fer- ner, met wie zij op 12 januari a.s. in het huwelijk zal treden. Russische schaatsenrijders oppermachtig tegen Noren In toernooi te Stockholm In het eerste grote treffen van dit seizoen tussen de hardrijders van Noorwegen en Rusland in de landen- wedstrijd, die zaterdag en zondag in Oslo werd gehouden, hebben de Kus sen een grote overwining behaald (183.5—236.5 punten). De olympische kampioen op de 500 meter, de Rus Gvisjin, toonde zich wederom de snelste sprinter met een tijd van 42.1.' Ook de tweede en derde plaats wapen voor Russen namelijk respectievelijk voor Voronin (43.-) en Merkulov (43.5). De 5000 meter werd gewonnen door de Rus Viktor Kositsj- kin In 8 min. 6.1 sec. De Rus Gont- sjarenko werd tweede, de Noor Jo- hannesen derde. Na deze twee num mers had Rusland reeds een grote voorsprong: 85.5124.5. Ondanks de overwinning van Nils Aanes op de 1500 meter in 2 min. 16.9 sec., is de achterstand van de Noren op de tweede dag nog groter gewor den. De 10.000 meter werd namelijk een dubbele Russische triomf: eerste Kositsjkin, tweede Gontsjarenko. Tal won internationaal schaaktoernooi Stockholm De wereldkampioen schaken, Michael Tal, (Rusland) heelt het internatio nale schaaktoernooi van Stockholm gewonnen. Hij verzamelde 9V2 punt. de Oostduitse kampioen, Wolfgang Uhlmann, werd met een halve punt achterstand tweede. Roofoverval in Volendam was gefingeerd Het verhaal van een 64-jarige me vrouw uit Volendam over een zon dagochtend op haar gepleegde roof overval blijkt gefingeerd te zijn. Tot deze conclusie is de rijkspolitie van Edam gekomen, na een door haar in samenwerking met de rijkspolitie te Amsterdam ingesteld onderzoek in deze zaak. De mevrouw werd zondagochtend door haar man. toen deze thuis kwam uit de kerk, geheel overstuur aangetroffen. Zij vertelde hem dat een haar onbekende man de woning was binnengedrongen. Deze had uit een geldkistje met een inhoud van 3300 een bedrag van ongeveer 2200 meegenomen. Dc politie ver moedt „dat de reeds tien jaren du rende ziekte van de vrouw'haar mo gelijk zeer fantasierijk heeft ge maakt". TIJDENS TECHNISCHE BONDSVERGADERING K.N.G.V. gaat internationaal programma volgen De technische bondsvergade ring van het K.N.G.V. heeft zo als gemeld, zaterdagavond in Tivoli in Utrecht een ingrijpend beslnit genomen wat het keur- turnen betreft. Deze vergade ring had een bijzonder levendig karakter doordat vele voor- en tegenstanders van de verande ringen aan het woord zijn ge weest. Het was tenslotte aan het betoog van de voorzitter, de heer J. de Jong, te danken dat de meerderheid van de vergade ring zich met 15 tegen 9 stem men achter de bondsvoorstellen schaarde. Onder de voorstemmers, bevond zich ook de Zeeuws-Brabantse Turnkring, die tiiermede bewees over een juist en breed inzicht te beschikken. „Aangezien het herenturnen in 1960 „in het slop" is terechtgeko men", aldus de heer De Jong, „en er bij de jeugd wel talent aanwezig is. zullen geheel andere wagen moeten worden bewandeld". In plaats van de districtswedstrij den komt er op 1 oktober 1961 te Amersfoort een voorwedstrijd met verplichte oefenstof. Men heeft gelden aangevraagd om dis- trictstralningen te kunnen hou den, waarbij speciale aandacht zal worden besteed aan de jeugd- training. Het dameskeurturnen zal worden aangepast aan het internationaal programma. De ringoefeningen ver dwijnen, terwijl de vrije oefeningen op muziek zullen worden uitgevoerd. Bij het overzicht van het afgelopen Koelbloedige beroving van hulpbehoevende vrouw Zondagmorgen omstreeks half twaalf is een onbekende binnenge drongen in de woning van de fa milie Snoek aan de Dirfclandstraat te Volendam. Mevrouw Snoek, die hulpbehoevend is, kon niets tegen de indringer beginnen. Zo werd weg geduwd waarop de man uit een geld kistje met een inhoud van f 3300 rond f 2000 meenam. Toen haar man die naar de kerk was geweest, thuiskwam, vond hij zijn vrouw geheel overstuur in de kamer. Aan de politie heeft zij meegedeeld dat de onbekende ook zaterdag al aan de deur was geweest. Hij had toen verklaard een dienstkameraad te zijn van haar man. Op de mede deling van mevrouw Snoek dat haar man niet thuis was, zei de man nog wel eens terug te zullen komen. Zijn naam noemde hij niet. Arabische landen zuilen Frankrijk boycotten Een woordvoerder van de Internatio nale Federatie van Arabische Vak verenigingen heeft na een bestuurs vergadering, welke zaterdag en zon dag in Kairo is gehouden, medege deeld dat de „Arabische arbeiders overeenstemming hebben bereikt over positieve maatregelen tot steun aan Algerije". Deze maatregelen zullen bestaan uit een boycot van Franse schepen en vliegtuigen door alle Ara bische arbeiders in de havens en op de vliegvelden vanaf de Atlantische Ocaan tot aan de Perzische Golf. Deze boycot zal worden uitgevoerd „totdat Frankrijk een oplossing vindt voor het Algerijnse vraagstuk". Het bestuur telt achttien vertegen woordigers van Libanon, Libië, Soe dan. Aden, Irak, Jordanië, de Ver enigde Arabische Republiek en de „voorlopige Algerijnse regering". De dood op de weg To Franeker is maandagmiddag de aldaar wonende 66-jarige P. Keuning toen hij op zijn fiets de weg over stak zonder voldoende op het ver keer te letten door een auto gegre pen. Hij liep een zware schedelbasis- fractuur op en was vrijwel op slag dood. jaar memoreerde de voorzitter het plotselinge heengaan van de heren Plompe en Landré van de Zeeuws- Brabantse Turnkring. De heer De Jong vroeg verder nog bijzondere aandacht voor het leidersvraagstuk, de voorturnerscursussen, het jeugd- turnen waaronder vooral de vaar- digtieidsproeven en de herscho lingscursussen voor leiders(sters). Voor een recordaantal deelnemers werd zondag een studiedag gehou den, waarop ruim 600 leiders(sters) zich lieten voorlichten over de meis jes- en jongensbondsoefeningen en over de nieuw samengestelde vaar- digheidsproeven. Advertentie W SAMEN UIT f SAMEN '"Dan en voor Nieuwe phoenix pockets In de reeks Phoenix-pockets van W. de Haan Standaard-boekhandel verschenen: Gerard Walter, Nero, keizer en ty- ran, behoudens vertalingsfoutjes, uit stekend boekje; Chrestien de Troyes, De geschiedenis van de Graal; Tamara Talbot Rlce, Russische kunst, aanbevolen werk over de ont wikkeling van de kunsten in Rus land. Charles Wentinck, Geschiedenis van de Europese schilderkunst; Drs. Braun en drs. Los. Op zoek naar de onbekende, een speurtocht in het oerwoud van de algebra. Als gewoonlijk: uitvoering en typo grafische verzorging van deze pockets uniek. In de Prisma-serie, uitgegeven door het Spectrum te Utrecht—Antwerpen, is verschenenFAHRENHEIT 451, van Ray Bradbury. Behalve het titelverhaal bevat deze pocket nog twee kortere: „De lange, jareti" en „Een geluid als van een onweer". De schrijver schildert met een geffantaseerde toekomsttechniek in de meest ingewikkelde zin van het woord, maar met eenvoudige middelen een toekomstige verma- terialiseerde maatschappij. ZO LEEFDEN DE RUSSEN TEN TIJDE VAN DE LAATSTE TSAAR Henri Troyat schreef dit interes sante boek in de „Zo leefden serie. „Hollandia" in Baarn gaf het boek uit. Zoals de schrijver in zijn voorwoord zegt, heeft hij in plaats van dit verleden als een droge mate rie te behandelen, gepoogd hét te verlevendigen door het de kleur cn de actie van een reisbeschrijving to geven. Het boek is bijzonder goed gedocumenteerd en beschrijft het le ven van de Russen minutieus. „DE CLUB VAN VIJF", is het ver haal van vijf kinderen uit een Engels gezin, die als dierenvrienden een club oprichten om zich over hulpbe hoevende dieren te ontfermen. Bij hun met enthousiasme aangepakte werk maken ze de dolste belevenis sen mee. Kinderen van 912 jaar zullen smullen van deze Prisma-ju nior, die de jeugd ook dichter bij het dier brengt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 10