Lang remspoor achter auto bij St.-Jansteen BARON BLUFF en zo handig HEINZ3 MARKTBERICHTEN WALCHEREN SCHAPEN HOEDEN PER RADIO i.»ol f t\ U V I IV O I .1 L b A 6 W S O' W 1/ ff j1 JV t 2 AANRIJDING VOOR KANTONRECHTER (Advertentie) Tot stilstand tegen geparkeerde wagen Op de 11de november van liet vorig jaar reed een Belgische personenauto met een stevig gangetje over de Gentsestraat bij Kapellebrug (gemeente St.- Jansteen). Juist toen de chauf feur een rechts van de weg ge parkeerde auto wilde passeren, zag hij plotseling een auto uit een uitrit links van de weg ko men. De Belg schrok, trapte met volle kracht de voetrem in, liet een remspoor van 20 meter achter zich en kwam tot stil stand tegen de geparkeerde personenauto. De auto, die uit de uitrit kwam was echter in de rechter berm blijven rijden en had zich nog niet op de rij baan begeven. Wie had er nu schuld aan deze aanrijding? Als verdachte was dinsdagvoor de kantonrechter te Terneuzen' gedag vaard, de Belg A. A. O. uit Ronsse (België) omdat hij volgens het sub- sidiar ten laste gelegde de veilig heid van het verkeer in gevaar had gebracht door zijn onvoorzichtig remmen. „Verdachte is plotseling ijselijk hard gaan remmen, toen hij de wagen uit dié uitrit zag komen en deze reactie is fout geweest", al dus mr. P. H. Schenkenberg van Mierop, die een boete eiste van 50 subs. 10 dagen. „Wat had hij anders moeten doen?" vroeg O.'s gemachtigde, mr. J. van Deinse. „Zijn weg werd geblokkeerd door de geparkeerde wagen, die in feite het verkeer in gevaar heeft gebracht." Hij meende dat hier geen veroordeling kon volgen. Die volgde echter wel, omdat ook de kantonrechter, mr. H. van de Belt van mening was, dat artikel 25 van de wégenverkeerswet was overtre den. Uitspaak 25 subs. 5 dagen. De Terneuzense aannemer A. de B. had op 17 november 5 minu ten staan wachten op het kruis punt Kerkhoflaan-Julianalaan te Terneuzen. Toen hij eindelijk een „gaatje" meende te zien om over te steken werd hij aangereden door een van rechts komende jeep die hem bovendien nog eens te- gen een geparkeerde auto' duw de. Dat kostte do B. 20 subs. 6 dagen. De vrachtautochauffeur H. M. uit Terneuzen had op 21 november op de rijksweg tussen Sluiskil en Ter neuzen bij het links afslaan de door gang niet vrij gelaten voor een achterop komende personenauto. „Een ernstige overtreding", aldus de officier, „omdat laatstgenoemd voer tuig lelijk in moeilijkheden werd ge bracht door deze onverwachte ma noeuvre". Eis 50 subs. 10 dagen, uitspraak 40 subs. 8 dagen. „Nogal moeilijk De Westdorpse vrachtautochauffeur J. H. V. had op G december te Sas van Gent 3000 kg suikerbieten te veel op zijn voertuig geladen. „Het was allemaal nog al moeilijk in die dagen, omdat we behalve vele ton nen klei ook nog wel eens wat sui kerbieten bij de fabriek willen afle veren", zo verdedigde verdachte zich. „Toch blijft de vervoerder in alle gevallen aansprakelijk voor dc grootte van de lading", meende de officier, die een boete eiste van 100 subs. 20 dagen. De kantonrechter liet nog wat val len door de boete te'bepalen op 75 subs. 15 dagen. Twingtig gulden subs. 4 dagen luidde de eis en uitspraak tegen de Terneuzense winkelier B. I.J., die op 10 oktober bij het inrijden van de Van Stoenhergenlaan de doorgang niet had vrijgelaten voor voor bromfietser op dc Axelse straal. De Terneuzense groentenhandelaar A. L. had op 4 november een fron tale botsing veroorzaakt in de West- kolkstraat te Terneuzen, toen hij een l'ile geparkeerde auto's wilde voorbij rijden en terwijl er een tegenligger naderde. Die tegenligger liep voor meer dan 1000 schade op. „Te veel risico genomen", meende de of ficier, die 50 subs. 10 dagen eiste. Uitspraak 40 subs. S dagen. De Terneuzense chauffeur J. K., die zijn auto in die file niet geheel rechts van de weg had geparkeerd, kreeg een boete van 10 subs. 2 dagen. Zonder te kijken Twintig gulden subs. 4 dagen hoor de de betonwerker .1. F. E. uit Hulst tegen zich eisen, omdat hij op 16 Koninklijke onderscheiding voor de heer J. I. Lauret Bij koninklijk besluit, van 20 decem ber 1960 weid aan dc lieer J. I. Lau ret te Zuidzande, toegekend de ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Naussau, in brons. Zulks in verband met het feit dat de heer Lauret op 2 januari van dit jaar 40 jaar in dienst was van de familie Luteijn te Zuidzande. Burgemeester H. P. Everwijn reikte maandagmorgen, tijdens een intieme bijeenkomst op de boerderij van de heer I. Luteijn. dc onderscheiding aan dc jubilaris uit. oktober rijdend op zijn bromfiets op de Stationsweg te Hulst, zijn hand naar links uitstak en zonder verder te kijken links afsloeg. Hij reed daardoor tegen een personen auto, die hem juist wilde passeren. Persoonlijke omstandigheden van verdachte in aanmerking genomen, werd hij veroordeeld tot een boete vajj 10 subs. 2 dagen en betaling van de schade ad. 26.50. liet rijden zonder ontstoken kop lampen kostte de chauffeur F. S. uit Sint-Niklaas (België) 15 subs. 3 dagen. Eenzelfde boete kreeg de ver tegenwoordiger G. V. uit Ëvergcm (België), wegens het hinderen van een andere auto bij het wegrijden te Sas van Gent op 10 oktober. Het ontbreken van een behoorlijk achterlicht op de fiets kwam de Zaamslagse fruitkweker W. de V. op 5 subs. 1 dag te staan. Volgens de dagvaarding had de Terneuzense ambulant A. van C. op een fiets gereden, die voor- noch achterverlichting had. „Ik had wel verlichting, maar die brandde alleen niet", aldus ver dachte. Eis en uitspraak twee maal 5 subs, tweemaal 1 dag. Aan de bromfiets van de 74-jarige oud-landboujver J. G. uit Vogelwaar de bleek op 7 december te Axel de voorrem niet in orde. Conform de eis werd hij veroordetld tot ƒ46 subs. 2 dagen. Het niet functioneren van de rechter koplamp van de auto van A. R. uit Axel kostte hem -7,50 subs. 2 dagen. Niet gereden De kolenhandelaar A. F. J. uit Vo gelwaarde had op 5 december zijn vrachtauto te Hulst geparkeerd op 6 meter afstand van een bushalte. Verdachte was nog al tekeer gegaan tegen de politie-ambtenaar omdat die een bonnetje op zijn stuur had geplakt. J. betuigde spijt voor zijn Smulmenu's zijn Snelmenu's WITTR BONEN in verrukkelijke TOMATENSAUS 0.79 MACARONI in KAASSAUS 0.89 MACARONI met ham in KAASSAUS 1.10 SPAGHETTI in kruidige TOMATENSAUS 0.79 HORS D'OEUVRE SLA in MAYONAISE 1.15 en 0.69 LAATSTE NIEUWS Breuk met Cuba Amerika verbreekt diplomatieke betrekkingen De Verenigde Staten hebben hedenochtend de diplomatieke en consulaire betrekkingen met Cuba verbroken. overtreding en zijn gedrag tégen over de politie en kwam er af met 6 subs. 2 dagen. De Zaamslagse handelaar J. van F. zou op 30 november in zijn woon plaats hebben gereden met een bak fiets zonder rode reflector en zon der goed werkende bel. „Ik heb hele maal niet gereden en ik rij nooit, want ik duw mijn bakfiets altijd vooruit", aldus verdachte. In die ver klaring vond de kantonrechter aan leiding de zaak aan te houden tot 7 februari a.s. ZUID-BEVELAND Rijkspostspaarbank Op het rijkspostkantoor te Yerseke en ressort werd in december 1960 WEMELDINGE Rijkspostspaarbank Op het rijkspostkantoor te Wemel- dinge werd in december 1960 aan spaargelden gestort f 22.091,20. In dezelfde periode werd terugbetaald f 13.484. Er werden 9 nieuwe boekjes uitgereikt. Gevonden voorwerpen Op de gemeentesecretarie te We- meldinge zijn inlichtingen te verkrij gen over een gevonden Iipsleutel (no. 22). I KRABBENDIJKE Rijkspostspaarbank Gedurende de maand december werd bij de rijkspostspaarbank te Krab- bendijke f 30.500,84 ingelegd en j f 34.163,16 terugbetaald. In het vier- l de kwartaal van 1960 werd voor een I bedrag van f 660.aanzegels voor j het schoolsparen verkocht. Bijzondere repetitie-avond Het Hervormd kerkkoor te Krabben- dijke heeft dezer dagen een bijzon dere repetitie-avond gehouden, waar bij ook familieleden van de koorle den werden uitgenodigd. Men kon verschillende variaties beluisteren, zoals een kwartet, een trio, een duo, zangvoordrachtcn, declamatie en schetsjes. EIERN'OTEKING GOES 3 jan. Bericht van handelaren: kippe- eieren 12 A. kleine eieren 10. eende eieren 7 ct. BEURSBERICHT MARKT GOES. 3 januari. Granen, zaden en peulvruchten Tarwe, basis 17 vocht, boerensehoon at boerderij p. 10(1 tg 20—31; gerst, boeren- schoon at boerderij p. 100 kg 22.30—26.50: haver, boerensehoon af boerderij per 100 kg 18—22: kleine groene erwten, boeren* schoon af boerderij per 100 kg 20—30. schokkers, boerensehoon. af boerderij pei 100 kg 20—30; Blauwinaarizaad, boeren sehoon at boerderij per 100 kg 70—80; capucijners. boerensehoon af boerderij per 100 kg 4050; bruine bonen, boeren sehoon al' boerderij per 100 kg 4065. VLISSINGEN Onderlinge schaakcompetitie De 13e ronde van de onderlinge Vlis- singse schaakcompetitie werd maan dagavond gespeeld. De uitslagen lui den: P. VijnB. Schreuder 10; W. A. L. PieterszJ. M. v, d. Berg 0—1; Blom jr.N. C. Braam afgebr.; J. v. d. Ha genA. Boer 01; C. J. Mommaas1 J. Hoögstrate 0—1; A. MastP. A. C. Bikker A; D. Antheunissc Blom sr. 10; C. Koetsenruijter J. Smits 01; F. M. v. EeklioutM. Donze 01; StekeleeM. de Bruyne 10; H. KwantJ. N. Marcusse 10 Izeboud—J. C. Lagendijk 01; J. A. ZachariasseJ. Jansen 01; P. BenskiP. L. Antheunisse AA', A. de RidderJ. Hofman 01; De ExlerJ. Wijnen 10. Vrachtauto reed wielrijdster aan Maandagmiddag omstreeks vijf uur deed zich in de Van Dishoeckstraat te Vlissingen een aanrijding tussen een vrachtauto en een wielrijdster Het ongeval ontstond, toen de auto, bestuurd door de heer A. A. vanuit een pakhuis de weg opreed en de wielrijdster niet „opmerkte. Bij de botsing kwam de wielrijdster te val len en liep enkele schaafwonden aan de benen op. Zij kon naar huis te rugkeren, nadat zij in het St. Joseph- ziekenhuis was behandeld. Jongen liep hersenschudding op bij aanrijding Het elfjarige zoontje van de familie De B. uit Souburg is maandagmid dag met een hersenschudding naar het ziekenhuis vervoerd, nadat hij op de Prins Hendrikweg te Vlissingen was gegrepen door een personenauto uit de richting station. Hét ongeval werd veroorzaakt, doordat de be stuurder van de personenauto bij de Edisonweg rechtdoor reed, terwijl het rechterknipperlicht van de auto brandde. De jongen dacht toen veilig de weg te kunnen oversteken, maar werd op de grond geworpen. Een arts verleende eerste hulp en achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. Aanwinsten openbare leeszaal en bibliotheek In de maand december werden bij de openbare leeszaal en bibliotheek te Vlissingen uitgeleend: 3063 ro mans, 267 romans in vreemde ta len en 1186 studieboeken. In de jeugdleeszaal 3200 boeken (totaal 7706). De tijdschriften- en kranten- zaal werd bezocht door 682 mannen en 217 vrouwen. De jeugdleeszaal door 239 meisjes en 199 jongens. (Totaal 1337). Het boekenbezit van de openbare leeszaal werd uitgebreid met de vol- geende nieuwe werken: Van Becrs, Koers... Engeland; Bla- man, Dc verliezers; Byrd, Onsterfe lijke Koningin; Coolen, Stad aan de Maas; Francis. Vallen en opstaan; Haan, Schemeringen van het oer woud; Holt, Vrouwe van Mellyn; Lagerkvist, De priesters van Delhpi; Maclean, De hemel is niet to hoog; Mens, Marleen; Mons, Scarlattiplant- socn 24: Norel, De bakens verzet; van 't Sant, Beidt uw tijd; Visser- Roosendaal, Het zout der liefde; Vro- man, Tineke; West, De grote ver zoeking; de Wohl, De rusteloze vlam Mann, Die Zugvögel; Masters. The venus of Konpara; Sharp, Some thing light; Blond, La grande aven- ,ture des baleines; Daninos. Un cer tain monsieur Blot; Murciaux, No- tre-Damc des désemparés. Dolingcr, Het oerwoud is een vrouw; Baden. De grenzen der nieuwsgierig heid; Canter Cremers-van der Does, Van schoenen en schoenmakers; Ci troen 2 C.V.; Dussel, Perzisch moza- iek; Escher. Het jaar in Poesan. Fuchs, Witte vlek op het zwarte we relddeel; Geyl, Nederlandse figuren, 2 delen; Hommes, Misère en groot heid van Calvijn; den Houter, Bouw- nummer 300; Kïtay. Overwin reur matiek; Muls, Mending, de laat gotische droom; Nicholson, Ontwerp zelf uw borduuvwerkSchoch, Ver nieling en vernieuwing; Schrijvers debuten: Shakespeare, De koopman van Venetië; Somerwil, Meesters der Chinese vertelkunst; van Stegere», Groei naar de volwassenheid; Strij- bos, De vogels van zee en strand; Stuy, Kom eens in de cockpit; Tey- chiné Stakenburg, Rotterdam; Van Eyck en zijn tijdgenoten; Zischka. Volken in ballingschap. Laatste raadsvergadering van Noordgouwe Tijdens de laatste gemeenteraadsver gadering van Noordgouwe heeft bur gemeester N. A. van Wijk zijn af scheidsrede uitgesproken. De burge meester was van mening dat de nieu we herindeling een teken van demo cratie was. De heer Van Wijk dankte vervolgens alle raadsleden voor de medewerking, die hij van hen had mogen ondervinden in zijn korte ambtsperiode. In deze dank betrok de burgemeester ook de secretaris, de waarnemend secretaris en de bei de gemeentewerklieden. De burge meester werd vervolgens toegespro ken door het oudste raadslid, de heer J. L. Vis, die zei het prettig te vinden dat raadsbesluiten steeds in een ge moedelijke stemming waren geno men. Na de heer Vis spraken ook de heren N. W. Flikweert, C. J. Adri- aanse. Th. K. Ganzeman, A. C. Vis ser en M. van den Ouden woorden van dank tot de scheidende burge meester. Ook de gemeentesecretaris, de heer J. L. G. v. d. Broeke, dankte de burgemeester, mede namens de ontvanger, de heer L. Hoogenboom. De heer Viergever gemeentewerk man sloot de rij van sprekers door mede namens zijn collega de hurge- meester te bedanken. WEDSTRIJDEN VOOR ZATERDAG Spannende strijd bij zaalhandbal heren Zaterdag zullen zowel te Goes als te Middelburg weer de zaalhandballers in de respectievelijke veilinghallen elkaar bekampen. De spanning In de heren le klas is dit jaar wel bijzonder groot, Tonido dat in Middelburg te gen Walcheren zal moeten spelen, zal de Vlissingers niet moeten on derschatten. Tonido, dat er iels gunstiger voor staat dan de anderen, zal zich geen misstap kunnen permitteren. De bei de Goese teams Volharding.en Hellas zullen elkaar ook weinig toegeven, waarvan Hellas, wil dez. ploeg haar positie aan kop handhaven, 'beslist moet winnen en dit zien wij niet zo vlot gebeuren. Bij de dames eerste klas zal Hellas niet veel moeite hebben met Honte- nisse om haar fraaie positie aan kop te handhaven. Ook Walcheren zal niet veel moeite heben met E.M.M. In de heren 2e klas zullen Olympus en Neptunes en de 3e klas dames- wedstrijd SporloFortuna veel span ning kunnen verwachten. Wedstrijdprogramma voor 7 januari te Middelburg: M. asp. 12-13 j, Walcheren I-OIym- pus I (1); M. asp. 12-13 j. Walcheren 11-O.D.I. (2): M. asp. 14-15 j. Olyrn- pus-O.D.I. (2); J.asp. 14-15 j. Mara- thon-O.D.I. (1); D. jun. 2e kl. Wal- cherenlI-O.D.I. (2); J.asp. 12-13 j. Walcheren-O.D.l. (1); H. jun. 2e kl. Walcheren-Hellas II. H. jun. le kl. Marathon-Tonido 1 (2); Dames 3e kl. Olympus U-Neptunes (2); Heren 2e kl. Olympus I-Neptu nes (2); Heren 2e kl. Marathon II- Tonido II (2); Dames 2e kl. Olympus I-Tonido (1); Heren le kl. Walche ren I-Tonido 1 f2); Dames le kl. Walcheren I-E.M.M. (1). GOES J. pup. O.D.l.-Hellas (1); M. asp. 12- 13 j. Volharding-Tonido (2); M. asp. 12-13 j. Hellas-Olympus II (1): J. asp. 12-13 j. Hellas-Olympus (2); J. asp. 14-15 j. Tonido I-Olympus (1) J. asp. 14-15 j. Tonido II-S.I.O.S.; H jun. 2e kl. Tonido II-SJ..O.S.; H. jun. le kl. Volharding-E.M.M. (1); D. iun. le kl. Hellas-De Meeuwen (1); Da mes 3e kl. Sporto-Fortuna (2); Da mes le kl. Hontenisse-Hellas 1 (2); Heren 3e kl. O.D.I.-Fortuna I (.2); Heren 4e kl. Hellas III-Fortuna III (2); Heren le kl. Volharding-Hellas I (3). DREISCHOR Benoeming machinist gemaal „Dreischor" Het bestuur van het waterschap „Schouwen-Duiveland" heeft tot ma chinist van het gemaal „Dreischor" benoemd de heer P. van Dijke jr. te Dreischor. Bouw bejaardenwoningen gegund De bouw v^n 3 bejaardenwoningen aan de Ring le Dreischor is gegund aan de heer J. van de Velde uit deze plaats voor 27.500, A*VV\^A/*VV^VV^VV*^^A✓V\^<\^lV^✓^/VVVV^»^Aw\^/V^<VVV\<^/VvV^ De Australische boeren die over een veestapel van 150 miljoen scha pen beschikken, die verspreid is over uitgestrekte delen van hun land, behoeven zich niet langer kopzorgen te maken over het feit. waar hun kudden rondzwerven. De schapen laten de boeren precies weten waar zij heengetrokken zijn. Een klein radio-zendapparaat, ontworpen door de organisatie voor wetenschappelijk en industrieel onderzoek in het gemenebest, wordt met een riem op de rug van het grootste schaap uit de kudde van een farm vastgemaakt. Op gezette tijden wordt een signaal uitge zonden, dat door de boer met zijn ontvanger wordt opgevangen. Aangezien de schapen alijd hun leider volgen, weet de eigenaar dan precies waar zijn kudde zich op dat moment bevindt. Dit is financieel gezien, van bijzonder groot belang voor de boer, omdat elk jaar- van de 40 miljoen lammeren, die geboren worden er meer dan tien miljoen in de eerste levensjaren sterven. 77. „Johan", sprak baron Bluff, „het raadsel van de verdwenen wespen moet, als elk raadsel, met deduce ren en combineren worden opgelost". „Wespennesten", vervolgde de ba ron, „kunnen niet in taarten veran deren. En toch trof de eigenaar van de bon gerd zoeven een taart aan in de doos waarin wij een wespennest hadden AARDAPPELEN. Aardappelen. Bintje. 35 mm opv.„ bin nenlandse sortering 89. Bintje 35 mm export geen notering. Alpha, 33 mm opw geen notering. Pi ijzen per 100 kg. gele verd aan de sorteerinrichting, sorieer- kosten voor rekening van koper. Voeder- aardappelen noteerden 2—2 7? per 100 kg. DIEN De prijs van uien bedroeg 812 per TOO kg. onafgestaari en geleverd aan de sor- iierinrieliting VOEDERBIETEN Voederbieten noteerden t 15 per ton.'af gehaald al' bediijf. MOOI. Lucernelmoi 110—120 pe ion, geperst af bedrijf; weidehooi, 110120 id. Graszaad- hooi; Veldbeemd 4530 id. Roodzwenk 1 40—45, id. STRO. Gerstestro 67.50--72.50. 'l'arwesiro (kleine balen) 62,067.50. grote balen 67.50 72.50. Erwtenstro 62.5067.50. Schokker stro 55—60. Haverstro 6063. Deze prijzeti gelden per ton, geperst af bedrijf en voor directe levering, blanke kwaliteit. VLAS. Goede kwaliteit ongerepeld vlas, af boer derij 15—21 per kg. afwijkende kwaliteit 11—15. Goede kwaliteit gerepeld vlas, af boerderij 2026, afwijkende kwaliteit lö —20 cent per kg. EIEREN. Voor de eieren kan een prijs worden ge maakt van 2.10—2.14 per kg. VEEMARKT ROTTERDAM 3 jan. Aanvoer ln totaal 2053. Weektotaal 3853. Vette koeien en ossen 300. Gebruiks- vee 548: Vette kalveren 290. Graskalveren 100. Nuchtere kalveren 503. Varkens 20. Lopers 57. Biggen 13. Paarden 53. Scha pen of lammeren 130. Bokken of geiten 26 Prijs ln cents per kg le kw. 2e lew. 3e kw. Vette koeten 233-320 265-290 245-265 Vette kalveren 300-335 270-300 250-270 Slachtpaarden 245 215 190 Prijs ln guldens per stuk lekw. 2e kw. 3e kw. Graskalvercn 420 320 220 Nuchtere kalveren 70 65 58 Exportvarkens 100 S0 60 Biggen 50 40 35 Schapen 140 100 85 Lammeren 120 90 80 Kalf- en mclkk. 1270 Vare koeien 320 Vaarzen 900 Pinken 550 Vette koeien: aanvoer kalm, prijzen als gisteren; Vette kalve iets meer. vlot, prijshoudend: Graskalvc- ren: als vorige week. tamelijk, stabiel: Nuchtere kalveren: groter, levendig, niet geheel prijshoudend; Exportvarkens en biggen: tamelijk, stroef, ongewijzigd: Slachtpaarden- ruim, kalm. goed prijsr houdend; Schapen en lammeren; Iets meer, redelijk, zware schapen iets hoger verder als vorige week; Kalf- en melk koeien: tamelijk, redelijk, ruim prijshou dend; Vare koeien: kort, kalm, onveran derd; Vaarzen en pinken: iets groter, stil, constant. 1100 gewoon, handel Swift speelt tegen ODO Het eerste korfbalteam van het Mid delburgse Swift speelt a.s. zaterdag een thuiswedstrijd tegen ODO. Na het recente succes van de Middel burgse twaalf tegen HKV III mogen de hoofdstedelijke supporters onge twijfeld weer rekenen op succes voor hun ploeg. De wedstrijd begint om 3 uur op het Sportlaanveld. Tal en Kotow leiden in schaaktoernooi Stockholm In Stockholm wordt momenteel een internationaal schaaktoernooi gehou den, waaraan onder meer deelneemt werelkampioen Michail Tal. De Russische grootmeester moest in de vijfde ronde genoegen nemen met remise tegen de Oostduitser Uhl- mann. Hij werd daardoor in het alge meen klassement achterhaald door zijn landgenoot Kotow, die won van de Noor Johannessen. Na de vijfde ronde luidt de stand: l. en 2. Tal en Kotow (beiden Rus land) elk 4 pnt.; 3. Uhlmann (O.- Dld.) 3A pnt.; 4. en 5. Johannessen (Noorwegen) en Book (Finland) bei den 3 pnt.: 6. Unzicker (W.-Dld.) 2- pnt.; 7., 8. en 9. Johansson (Zweden). Lundin (Zweden) en Nielsen (Dene marken) elk 2 pnt. 10 en 11. Nilsson en Burehall (beiden Zweden 1 elk IA pnt.; 12. Stahlberg (Zweden) 1 pnt. Korfbalclub Velocitas koos nieuw bestuur De kolfbalvereniging „Velocitas" in Serooskerke heeft dezer dagen een nieuw bestuur gekozen. De voorzitter, de heer H. A. Geluk, heeft zijn taak overgedragen aan de heer C. van Popering te Nieuwer- kerk, terwijl ook de secretaris, de heer J. J. Kloet, niet meer in het nieuwe bestuur vertegenwoordigd zal zijn. Als secretaris werd nu gekozen de heer J. Hanse te Serooskerke. De penningmeesteresse mej. A. Geluk blijft ook in het nieuwe bestuur de financiële zaken van „Velocitas" be hartigen, doch het bestuurslid L. Hart uit de Krijnkarelsweg werd vervangen en wel door mevr.'C. Zor- ge-I<loet. Ook mevr. J. A. Reinhoud- Kristalijn zal weer deel uit, maken van het nieuwe „Velocitas"-bestuui Nagekomen advertentie. verborgen. Welnu, dan moet ik tot de conclusie komen, dat het niet de zelfde taartendoos was; kortom: er heeft een verwisseling plaats gevon den". Johan, die met klimmende bewonde ring naar dit krasse staaltje denk werk had geluisterd, verstoutte zich tot een opmerking: „Weet U, me- neet." sprak hij, „dat heertje in de bus heeft natuurlijk...." „Stil, Johan". sprak de baron, „nooit overhaaste conclusies trekken, dat brengt ons licht op een verkeerd spoor, dat leidt tot tijdverlies en wie weet staat degene, die de doos nu in handen heeft, reeds.op het punt hem te openen!" Dok hierin had de baron gelijk. In I de herberg had het heertje zijn doos j aan de eigenaar van de boomgaard overhandigd. „Mijn tweede taart vandaag!" riep deze. glunderend aan het deksel trekkend. Door het geroezemoes van dc feest gangers hoorde hij niets van het ge- i zoem dat uit de doos opsteeg. Door een ongeval werd plotseling van ons weg gerukt ons vriendje en onze leerling EVERT ECKHARDT op de jeugdige leeftijd van 10 jaar. Leerlingen, perso neel en bestuur van de school der herv. gemeente Zuidsingel. Middelburg. Middelburg. 3 jan. '61.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7