IR. FRANS OTTEN: „Let eens op wat ik ga doen als ik eenmaal gepensioneerd ben" OVEREENKOMST VOORGESTELD IN FAILLISSEMENT SOCRATES MR. J. A. BERGER COMMANDEUR IN ORDE VAN 0RANJE-NASSAU EFFECTENBEURS BELEEFDE EEN UITSTEKEND 1960 ZATERDAG 31 DECEMBER I960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 (Van een onzer redacteuren). Dr. Anton Philips moet in 1895, bij liet afsluiten van het jaar spontaan een juichkreet hebben geslaakt als gevolg van het feit, dat liij even tevoren met grote voldoening had kunnen vaststel len, dat in zijn 42 arbeiders tellend be drijfje in Eindhoven vijfhonderd gloei lampen per dag konden worden ge maakt, maar hij zou ongetwijfeld op nieuw de fakkel der vreugde hebben ontstoken, als hij had geweten, dat op nagenoeg hetzelfde ogenblik aan de Kurfiirstendam in feestend Berlijn de man werd geboren, die zijn bedrijf naar de toppen van de internationale indus trie zou stuwen: Pieter JFranziskus Syl vester Otten, de zoon van een elektro technisch hoofdingenieur bij de Allge- meine Deutsche Elektrizitats Gesell- schaft, een A.E.G. met een jaarproduk- tie van meer dan een miljoen lampen op een moment, dat daar in Eindhoven zelfs nog geen werkplaats stond. Jaarwisseling in zachte lucht I s Van onze weerkundige j=z medewerker) S Even heeft de vorst de laatste I |l twee dagen in een groot deel n van ons land om de hoek ge- I keken. Zo daalde de tempera- tuur vrijdagmorgen in het I m noordoosten van Nederland nog i tot —5 graden C. In de loop van de (lag drong een oceaan- front vergezeld van enige re- s gen het westen van ons land binnen. In het oosten en noor- s den van ons land veroorzaakte i dit front vrijdagavond nog eni- m ge sneeuw, maar later ging j ij ook daar de temperatuur weer j boven het vriespunt stijgen. Met een zuidwestenwind nadert I er van de Britse eilanden nog iets zachtere lucht, waarin tij- Rust tot maandag Van kabinetsfront B geen nieuws olgens politieke waarnemers tc Den Haag zijn de besprekingen over de kabinetscrisis tussen de informateur prof. De Gaay Fortman, de heren dr. I Bruins Slot. "mr. Koosjen en Van. Eibergen in aanwezigheid van de mi nisters Zïjlstra en Van Aartsen vrij dag in goede sfeer verlopen. Deze besprekingen zouden zeer vermoeiend zijn geweest. Aangezien de anti-revolutionaire ka- l merfractie tegen aanstaande maan- dag te Den Haag is bijeengeroepen j nemen deze waarnemers aan. dat de fractieleider dr. Bruins Slot zich te- genover de informateur nog niet heeft gebonden, doch eerst zijn frac- liegenoten wil raadplegen. Hieruit zou dan volgen, dat de poli- i tieke activiteiten tot 2 januari vrijwel Het Wereldgebeuren dens de jaarwisseling het kwik pstil zouden liggen en dat pas daarna tot ongeveer 8 graden zal stij- een einde aan de kabinetscrisis zou De vorst is voorlopig i kunnen worden gemaakt. Antwoord van kabinet In april is het de zover Iedereen kent de baby van toen als, ir. Frans Otten, want het Pie ter ging er al gauw* af, omdat men er lmng voor was, dat (1e kleine tengere knaap voor eeuwig Pietje zou gaan heten. Het Syl vester bleef als de herinnering aan die eenendertigste december 1895, toen heel Berlijn zich stort te in de vrolijke viering van Syl- versteravond. Frans is overigens nog een hele tijd muis geweest: dat was in de jaren, dat hij de h.b.s. bezocht. Later in Delft werd liet Fransje, geen al te vrolijke,.maar toch een met gevoel voor veel hu mor en bekwaam in het organise ren of reorganiseren, al naar dat te pas kwam. Hij heeft zitting gehad in het bestuur van maar liefst negen studentenverenigin gen, waarvan de leden in Fransje van toen al een geboren leider za gen. Meer mensen hebben dat uiteraard gezien en de voorspel ling van vrienden, gedaan bij zijn sollicitatie bij Philips: jij wordt nog eens directeur", moest dan ook wel uitkomen. Want hij had niet alleen een helder verstand, hij had van zijn vader bovendien een ontembare werkkracht plus een benijdenswaardig doorzet tingsvermogen. en van zijn moe der sportiviteit en loyaliteit mee gekregen. „Ongemerkt" Niettemin zou men de waarheid geweld aandoen als men stelde, dat Frans Otten een gevierde man van de wereld is geworden. Bijna het tegendeel is waar. Hij is stil en gaat bijna ongemerkt zijn gang op de' parties en de officiële bijeenkomsten, die zijn functie hem opleggen bij te wonen. Toch doet hij ook daar van zich spre ken. Hij schrijft, bijna achteloos, puntdichten op zijn tafelgenoten en hij doet het in het Nederlands, Frans, Duits of Engels. Een groot man op velerlei gebied; een man van wie prins Bomhard onlangs getuigde: „Ik ben dankbaar, dat ik hem mijn vriend mag noemen". De prins heeft ook eens een anek dote uit zijn vriendschappelijke relatie met ir. Otten verteld: de prins en de heer Ootten waren voor een bespreking op het Witte Huis in Washington. Na afloop ervan miste de prins zijn gouden vulpotlood, dat de heer Otten per ongeluk in zijn zak had gestoken en pas maanden later retourneer de. Maar de wraak van de prins was zoet. In rle bevrijdingsdagen leende hij van de heer Otten een secretaresse, maar de president directeur van de N.V. Philips wacht nog steeds op haar terug komst: de secretaresse is nog op Soestdijk werkzaam. stand van radio's heeft en jonge Otten „neen" zegt. YV op dr. Philips: dan ben jij de man die ik moet hebben. Niet iedereen is het daar in het §j begin mee eens geweest, want de nieuweling bleek vooral een enor- me belangstelling voor allerlei pa- pieren en cijfers te hebben, wat Ir. Oliën onderscheiden Koningin Juliana heeft ir. P. F. S. OLlen, voorzitter van de raad van bestuur van Philips, ter gelegenheid van diens vijf- enzestigste verjaardag van- s daag bevorderd van comman- deur tot groot-oficier in de Orde van Oranje Nassau. De minister van economische za- 1 gen. 1 weer afgeslagen en de eerste n dagen van het nieuwe jaar zul- -- - len ons in een luchtstroom van j de oceaan brengen, die het s weer een wisselvallig karakter - I H geven, maar met een tempera- tuur, die weer boven normaal komt te liggen. IlljlllinillllUll Man aangevallen door gewond wild zwijn In de bossen in de omgeving van Niersen is vrijdagmiddag de 60-jari- ge heer J. Mulder uit Elspeet aan gevallen door een wild zwijn. Hij moest met ernstige beenverwondin gen in een ziekenhuis in Harderwijk wórden opgenomen. De man werd plotseling aangevallen door het dier, dat tijdens de jacht op zwijnen was aangeschoten. Men vond het dier. dat onmiddellijk' een gevecht met de heer Mulder begon. Óp diens hulp geroep heeft men tenslotte het dier weten te verjagen. Tot nog toe is het gewonde zwijn niet gevonden. 9> Gemeentewerken hebben bij graaf werkzaamheden. in liet Londense district Hackney overblijfselen gevonden van olifanten, wilde paarden en rcuzenossen of bizons, die 200.000 jaar geleden in En geland zouden hebben geleefd. men van een technisch geschoold ken, de heer J. W. de Pous heeft de bij deze onderschei ding behorende versierselen tijdens een intieme bijeenkomst aan de heer Otten uitgereikt. inan niet direct zou verwachten. Wie inzag, dat hij zijn eigen weg f| moest bepalen, heeft gelijk gekre- gen. Ir. Otten spurtte, met een n SS hetdesuepM8U— nfet zozeer ïllllllllllllllBNIIIIIIinilllllBlllllllllllllllllllllllllllllllllimillllllllllillllï het persoonlijk maar dat voor de zaak Carrière Hij wordt achtereenvolgens on derdirecteur, voorzitter van het college van onderdirecteuren en secretarissen, lid van de raad van beheer, directeur cn tenslotte in 1939 president-directeur, de functie, die hij begin april, tijdens de algemene aandeelhoudersver gadering aan zijn zwager, ir. Frits Philips zal overdragen. De weg moge snel afgelegd lijken, de heer Otten heeft er toch niet al tijd met groot plezier overheen gewandeld. Hij mag dan een voor treffelijk zakenman zijn, het ne men van bepaalde beslissingen, vooral als die in het menselijk vlak lagen, zijn hem dikwijls moeilijk gevallen. We denken aan de crisisjaren, die voor de heer Otten de taak meebrachten om zevenduizend mensen van de loon lijst te schrappen. Voor ir. Otten betekende dat persoonlijk: leed brengen in zevenduizend gezin nen. Hij heeft het in die dagen bijzonder moeilijk gehad. Wie mocht verwachten, dat hij. die zich naast zijn drukke werk, intensief met sport en muziek bezighoudt, na die komende aan deelhoudersvergadering op zijn lauweren gaat rusten, zal vermoe delijk bedrogen uitkomen. Niet in de eerste plaats omdat hij na die datum nog als gedelegeerde com missaris zal optreden, maar om dat hij eens heeft gezegd: „Let maar eens op wat ik ga doen, als ik gepensioneerd ben". Middenstandsbank verhoogt dividend De directie van de Nederlandselie Middenstandsbank N.V. Ie Amster dam deelt mede. dat liet in de be doeling ligt te zijner tijd aan aandeel houders voor te stellen het dividend over het boekjaar 1960 op de gewone aandelen te bepalen op S pet. (over 1959: 7 pet.). De gang van zaken in 1960 was gun stig, de behaalde resultaten maken het mogelijk over het door de emissie van einde 1959 en de onderhandse plaatsing van aandelen in 3960 ver grote kapitaal een hoger dividend uit te keren. aan informateur (Van onze Haagse redactie). Na een marathon vergadering van de ministerraad, die met twee vrij korte onderbrekingen van vrijdag morgen negen uur tot middernacht heeft geduurd, zijn de ministers Zijl stra en Van Aartsen om drie minu- j ten voor twaalf uit de ministerraad naar prof. De Gaay Fortman ver- trokken, om hem het uiterste stand- j punt over te brengen waartoe liet kabinet als geheel meende te kun nen gaan. Over de vraag of dit standpunt de mogelijkheid van een overbrugging van het samenstel van kloven dat door de crisis is ontstaan inhoudt, wilde minister-president De Quay zich na afloop van het kabinetsbe raad niet uitspreken. Wel zei de mi nister-president, dat hij er niet zeker van was of de ministerraad nu tot een einde is gekomen over deze zaak. Het is niet uitgesloten, aldus prof. De Quay, dat wij vandaag nog op nieuw beraad zullen moeten plegen naar aanleiding van het nachtelijk gesprek tussen de ministers Zijlstra en Van Aartsen met de informateur. Deze twee ministers brengen inder daad het standpunt van het kabinet over, gaf de minister-president toe. MET AMSTERDAMSCHE BANK Veilingen brachten tot nu toe 2.3 miljoen op De curatoren in het faillissement van de N.V, Socrates én twee dochteron dernemingen zijn voornemens een overeenkomst te sluiten met de Am sterdamsche Bank als hypotheekhou der op al het tot de failliete boedels behorende onroerend goed. Deze over eenkomst. waartoe de rechter-coni- inissaris de curatoren heeft gemach tigd, houdt onder meer in dat de aan de bank verbonden roerende en on roerende goederen haar In eigendom zullen worden overgedragen als be- ONDERSCHEIDING BIJ AFSCHEID Nieuwe leden college van rijksbemiddelaars De demissionaire staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, de heer B. Roolvink, heeft op een gister middag in liotel Kurltaus te Scheve- ningen gehouden bijeenkomst meege deeld dat het de koningin heeft be haagd de scheidende voorzitter van het college van rijks bemiddelaars, mr. J. A. Berger, te benoemen tol commandeur in de Orde van Oranje I Nassau. Radio's Na zijn diensttijd en zijn studie in Delft gaat de jonge ingenieur op het elektrotechnisch bureau, dat zijn vader na de repatriëring uit Duitsland in 1897 in Amsterdam heeft opgericht, aan de slag. Maar al gauw trekt lichtend Eind hoven hem aan. waar hij wordt aangenomen nadat dr. Philips hem hooft gevraagd of hij ver- ONTDEKKING. Radio Moskou heeft bericht dat Russische biologen heb ben ontdekt dat supersonisch geluid de groei heeft bevorderd. De Russische geleerden hadden met de nawerking van supersonische trillingen geëxperimenteerd op op plantenzaden, en bevonden dat lupinen op de tweede dag ontspro ten in plaats van de in de gebrui kelijke tweede of derde week. HOGERE UITKOMSTEN BEDRIJFSLEVEN In eerste halfjaar werd ongekende omzet gemeld De Amsterdamse effectenbeurs heeft een uitstekend 1960 beleefd. Het ui termate gunstige jaar 1959 is ge volgd door een even gunstig 1960, dat in vele opzichten zijn voorgan ger nog heeft overtroffen, aldus ver klaarde mr. U. J. N. de Graaff, di recteur van de vereniging voor de effectenhandel, in een gistermiddag uitgesproken radiorede. De heer De Graaff noemde de vol gende cijfers: de omzetten van aan delen beliepen nominaal circa f 996 miljoen, vrijwel precies evenveel als in '59, maar hetgeen door het veel hogere koerspeil in werkelijkheid een waarde van miljarden meer be tekent. De omzetten van obligaties bereik ten nominaal circa f 916 miljoen, iets minder dan verleden jaar. De emissies van obligaties ongeveer f 1.850 miljoen, voor het overgrote deel 91 uitgegeven door rijk, provincies, gemeenten en de bank voor Nederlandse gemeenten, een stijging met f 200 miljoen en de emissies van aandelen f 170 mil joen, een toeneming van SS Dertien binnenlandse vennootschap pen kwamen naar de beurs en gin gen open voor het beleggende pu bliek. Acht buitenlandse onderne mingen Franse. Zweedse. Itali aanse en Amerikaanse verkregen voor hun aandelen, of certificaten van hun aandelen, notering aan dc Amsterdamse beurs. Het bedrijfsleven meldde bijna al lerwegen grotere omzetten en toe nemend gunstige uitkomsten, de schatkist werd hoe langer hoe beter gevuld, de beurs vertoonde in de eerste helft van het jaar ongekende omzetten, het algemeen koersindex- cijfer vertoonde weliswaar grote schommelingen een laagste stand van 317 in februari, een hoogtepunt van 438 in juni maar was don derdag op (1e laatste beursdag van het jaar 395, d.w.z. 37 punten hoger dan per ultimo 59. Daggeldrente verlaagd Het rentetarief voor daggeld (call money), dat op 28 dezer werd ver hoogd van 1|4 tot 1/z procent is thans niet een kwart proeent ver laagd van l'/2 lot I'/* procent. Deze verlaging moet, aldus geldkrin- gen, worden gezien als een gevolg van de grote terugtrekkingen door de banken van buitenlandse uitzettingen, waardoor de geldmarkt deze weck niet is verkrapt. De heer Roolvink hing mr. Berger de versierselen behorende bij deze on derscheiding om. wenste hem als eer ste daarmede geluk en sprak de hoop uit dat het de heer Berger gegeven zal zijn deze hoge onderscheiding nog lang te dragen. De heer Roolvink had tevoren de vele verdiensten van de heer Berger in het licht gesteld. Hij zei o.m.: „Ik stel er prijs op hierbij, alles samenvattend, uitdrukkelijk te verklaren, dat de re gering van oordeel is dat U op uitzon derlijk verdienstelijke wijze de func tie van voorzitter van het college van rijksbemiddelaars veertien jaar heeft uitgeoefend". De heer Roolvink deelde mee. dat drie nieuwe leden deel van het col lege zullen gaan uitmaken. „Het verheugt mij te kunnen mededelen dat ik de heer H. J. Vermeulen, lid van de gemeenteraad van Amster dam en mr. J. A. H. J. van der Dussen, burgemeester van Dor drecht, bereid heb gevonden de functie van lid van het college van rijksbemiddelaars te aanvaarden. Dc derde man is niet nieuw, in zo verre dat hij weliswaar geen lid is van het college, doch zowel voor amb telijke instanties als voor het be drijfsleven een oude bekende is die zijn sporen met alles wat er op het terrein van lonen en andere arbeids voorwaarden te beleven valt, heeft verbiend, U zult allen reeds begrepen hebben dat ik hier de huidige directeur secretaris van het college, mr. R. J. Erdbrink, bedoel. Deze treedt af als directeur-secretaris voor de ver vulling van deze functie is een inter ne oplossing gevonden en zal zich als lid van het college meer in het bijzonder belasten met de dagelijkse gang van zaken en het onderhouden van de algemene contacten met het bedrijfsleven, zoals het bijwonen na mens het college, van de wekelijkse bespreking met de Stichting van de Arbeid. Als voorzitter zal van 1 januari af prof. Van de Ven tijdelijk op- treden. Het is voorts de bedoeling dat van dezelfde datum af mr. J. Heus- dens, die wegens gezondheidsredenen als tweede voorzitter wil aftreden, als zodanig tijdelijk wordt opgevolgd door prof. Levenbaeh"„ taling in mindering op hetgeen de bank van elk der vennootschappen te I vorderen heeft. In een gisteren aan alle schuldeisers verzonden circulaire hebben de cura toren gevraagd of zij met een derge lijke regeling akkoord kunnen gaan. Tot nu toe hebben ongeveer 90 kre- diteuren zich -bij de curatoren, mr. C. D. van Vliet en F. Haarbosch, aan gemeld. Vandaag verloopt de termijn van aanmelding. Het totaalbedrag der vorderingen is nog niet bekend. Vast staat in elk geval dat de totale schuld van de N.V. Socrates en haar dochteronder nemingen kan worden gesteld op ruim acht miljoen gulden. De heer Van Vliet deelde ons des gevraagd mede dat een groot aan tal vorderingen door hem zal wor den betwist. De grootste schuld eiser is de Amsterdamsche Bank met ruim zes miljoen gulden we gens verleende kredieten. Zoals bekend hebben zich enkele Zwit serse en Duitse banken als schuld eisers aangemeld. De Nederlandse fiscus heeft eveneens een vorde ring ingediend. De verificatiever gadering is vastgesteld op 3 maart 1961. In de gisteren aan alle schuldeisers verzonden circulaire wordt voorts op gemerkt, dat de vorderingen van de Amsterdamsche Bank, „voor zoveel de waarde der aldus overgedragen goederen overtreffende", volgens de voorgestelde overeenkomst met uit zondering van een door cessie ver kregen vordering van de bank, in de faillissementen niet ter verificatie worden aangemeld. De bank zal vol gens de curatoren de aldus verkregen onroerende goederen in geleidelijk tempo liquideren. „Mocht zij uit de liquidatie meer ont vangen dan het bedrag van haar vor dering, dan zal zij het overschot in de failliete boedel(s) storten", aldus de voorgestelde overeenkomst. De tot nu toe gehouden openbare vei lingen van tot de failliete boedel van de N.V. Socrates behorende roerende en onroerende goederen hebben een bedrag van ruim 2.3 miljoen gulden opgebracht. Er zijn zes veilingen ge houden, waarbij 69 flats in Venlo, 27 etagewoningen, winkels en cafés in Amsterdam, een woning in Bussum. een steenfabriek in Hengelo en het gedemonteerde Cinerama-theater van de Brusselse Expo werden verkocht. Zoeken naar landelijke regeling kolenbezorging Het personeel van de Zwolse brand stof fenhandelaren, dat had besloten na I januari 1961 in flats geen kolen meer te bezorgen op etages hoger dan de eerste, is thans alsnog tot een compromis gekomen met de werkge vers. Het compromis-voorstel van de brandstoffenliandelaren, dat door het personeel in zijn vergadering van 23 december van de hand was gewezen, is thans 11a hernieuwd overleg tussen beide partijen aanvaard, waardoor in de huidige service aan de klanten geen verandering komt. Het compromis-voorstel luidde: re gelmatig een beroep op de klanten te doen zoveel mogelijk de kolenberging in de kelder te maken, de kolen te le veren in papieren halfmuds zakken, In nieuw te bouwen flats de kolen al leen in de kelders te bergen. De werk gevers zullen trachten landelijk een oplossing te bewerkstelligen, <te Kooplustige koning Er wordt verteld dat koning Saoeu op een ontvangst te zijner ere in Londen een serieus gesprek begon met één van de westerse diplomaten over de verwerving van een Europese echtgenote voor zijn harem. Het zal hem zijn tegengevallen dat de aan koop van vrouwen in alle landen niet even gemakkelijk gaat als in zijn rijk. Want koning Saoed is heerser van een land waar men nog heel oude opvat tingen heeft over vrouwen en slaven en waar de vorst zijn onmetelijke rijkdommen, ondanks een ongekende luxe, in stand houdt door zijn onder danen in primitieve omstandigheden te laten leven. Een kleine, maar selecte hofkliek baadt in dezelfde luxe als de vermo genden van West-Europa, maar in de toestand van het gewone volk is sinds de middeleeuwen nog maar weinig verbetering gekomen. Het ziet er ook niet naar uit dat in het komende jaar veel zal worden gedaan om de levens standaard van deze maatschappelijk achtergeblevenen omhoog te bren gen. Saoed in geen geval. Hij geeft aan alle kanten geld uit zonder zich al te veel om zijn onderdanen te be kommeren. Men zegt dat. wanneer het hof-kapitaal ten bate van het volk zou worden gebruikt, de ergste ar moede stante pede zou zijn verdwe nen. Dat laatste laat de koning liever over aan diep-bewogen collectanten ten behoeve van de onderontwikkelde gebieden. Saoedi-Arabiè'. ongeveer viermaal zo groot als Frankrijk, bezit belangrijke oliebronnen. Ameri ka betaalt per jaar voor zijn olie- royalties 320 miljoen dollar. Dit be schouwt de koning als zijn privé- inltomen. Toen de vorst in 1953 aan de macht kwam. meende hij er goed aan te doen zelf alle ministersfuncties te vervullen. Een dictatuur-konink lijk dus. Hij trok echter zo onnoeme lijk veel schatten aan zich, dat het zelfs de andere Arabische landen te bar werd en de koning werd gedwon gen een premier te benoemen. Hij had daarvoor een gemakkelijke oplos sing; hij koos als premier kroonprins Feisal. Feisal had begrepen dat bij verpauperden van een volk de com munistische ideologie sterk aan spreekt en hij besloot dan ook de uit gaven van de koning aanzienlijk te besnoeien om iets voor de «armé on derdanen le doen. Er bleef toch nog genoeg over voor de vorst met zijn harem, zijn paleizen, ontelbare, kost bare auto's en zijn verzameling van precieuze souvenirs uit velerlei lan den. De premier-kroonprins zorgde er voor dat de bevolking iets meer te eten kreeg, hij zorgde dat er artsen kwamen én hij bemoeide zich inten sief met de import van allerlei nood zakelijke dingen. Aanvankelijk beviel dit koning Sa oed wel, maar al spoedig vond hij een premier overbodig. Het heeft Lot het laatst van dit jaar ge duurd, voordat de koning besloot de eerste minister af te zetten. Hij had hiervoor een sluw motief: kroonprins Feisal zocht de vriendschap van Nas ser en dat wilde de koning niet. Saoed weet maar al te goed dat het westen niet bijzonder gecharmeerd is van de Egyptische semi-dictatov. Hij rekende bij voorbaat al op bijval uit vele lan den. Die is hem echter onthouden, omdat men de werkelijke reden wist. De koning wil weer _de onbeperkte macht over alles hebben wat in de schatkist stroomt. En dat wordt, ge zien de opbrengst van de bodemschat ten, elk jaar meer. Om van gezeur bij voorbaat te zijn verlost, benoemde dê koning zelf een kabinet. Dat bestaat uit vier ministersdrie broers en een zoon van de vorst. Aan de demo cratische normen is voldaan en de koning is zeker dat deze mannen in geen geval de uitgaven van het hof zullen besnoeien. Hij liet zelfs al iets doorschemeren van een parlement, maar voor dat denkbeeld vond hij zijn land „nog niet helemaal rijp". Het ziet er dus naar uit dat het weel derige leven, dat men alleen in eeuwenoude verhalen uit het oosten tegenkomt, en dat de koning tot twee jaar geleden leefde, terugkeert. De bewoners van Saoedi-Arabië zal dus ook in 1961 geen enkele verbetering in het dagelijks leven te wachten staan. Koning Saoed ...baas over de schatkist... Vijftig doden bij ongeluk in India Gisteren is te Patna, in Noord-lndia, medegedeeld dat ongeveer vijftig mensen werden gedood, toen de autobus, waarin zij waren gezeten, ongeveer 320 kilometer ten westen van deze plaats tegen een boom reed, omsloeg en in brand vloog. werkgevers verzoeken het personeel de bonden van het probleem op de hoogte te stellen; wanneer mechani sche hulpmiddelen voor de bezorging van kolen in flats in de handel ko men. zullen deze door de Zwolse han del zo spoedig mógelijk worden aan geschaft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5