In Zeeland één der natste jaren van d eze eeuw Zij, die ons in 1960 ontvielen In het afgelopen ja?>r ook vooruitgang op kerkelijk gebied HET JAAR 1960 Regenmisère begon na juni Een nieuw jaar begint 1 januari Ontvolking voor vele gemeenschappen een moeilijk probleem TEVEEiraSUS (Van onze weerkundige medewerker) et jaar 1960. Een jaar dat ook uit weerkundig oogpunt weer voor de nodige sensatie heeft gezorgd en wel in schrille tegen stelling stond met 1959. Was het verleden jaar één zon al zon en abnormaal weinig regen, dit jaar in De Bilt een tekort van maar even 230 zonneuren en in sommige delen van ons land 300 mm meer regen dan normaal terwijl er verle den jaar streken in ons land waren die over het hele jaar niet meer dan 430 mm regen kregen. Toch zouden wij het jaar 1960 on recht aan doen door haar in het ge heel slecht te noemen. Tot zondag 26 juni is daar geen sprake van geweest. De winter was vrij zacht, het voorjaar vroeg en warmer dan normaal, ja het leek er in mei zelfs op dat 1959 zicli zou herhalen zoals men in land- en tuinbouwkringen ai vreesde. Ook juni sloeg als zomer maand geen slecht figuur maar na zondag 26 juni, dat nog een zonnige en zomerse dag was, kwam er een radicaal einde aan het mooie weer en dit is op enkele verspreide mooie dagen na, niet weer stabiel gewor den. Zowel de zomer als de herfst waren buitengewoon regenrijlc. Juist in deze 2e lielft van het jaar hebben wij meer regen gekregen in Nederland dan zo lang ons betrouw bare regencijfers beschikbaar staan, dit over een ongeveer 200 jaar, is voorgekomen. ZOMER BEGON ZO WARM EN HOOPVOL. Wanneer wij in het kort nog even de voornaamste meteorologische bij zonderheden de revue laten passe ren dan blijkt dat 14 januari de koudste dag van het jaar is gewor den met 15 graden vorst in Zuid- Limburg gemeten. De storm van 20 januari was een der zwaarsten van dit jaar. Februari roerde op de laat ste twee dagen een volop warme voorjaarachtige staart waarbij het kwik in De Bilt tot 17 en in Zuid- Limburg al tot bijna 20 steeg. Deze gunstige tendens waarmee de winter afsloot is het gehele voorjaar aanwe zig gebleven. Maart veel oostenwinden en weinig regen, april veel noordenwinden en ook droog. Op het eiland Tholen maar7 mm neerslag. Mei kwam tussen de 5e en 14 e van de maand met een vroege warmte- golf waarbij het kwik in De Bilt ne gen dagen achtereen boven de 20 C steeg. De zomer begon hoopvol. Kond de pinksterdagen (5 en 6 juni) was het zomers wariVi en 28 juni werd met ruim 31 C (tropisch warme dag) in Zuid-Limburg de warmste dag van het hele jaar. Ook de Asser TT trof het op zaterdag 25 juni nog maar twee dagen daarna was niet alleen de zomer verleden tijd maar brak er tevens een record regenrijke periode aan. Maar goed dat wij dat toen nog niet wisten. Voor de zomer hebben wij geen goed woord over. Juli kenmerkte zich de eerste helft door een groot aantal dagen met harde tot stormachtige winden die vooral een verblijf aan het strand zeer onplezierig maakten en ook viel er dagelijks regen. Met uitzondering van de Achterhoek (Winterswijk) werd er in juli geen enkele zomerse dag (warmer dan 25 C) gemeten, in augustus een tot twee. In enkele delen van ons land o.a. in Groningen werd augustus zelfs de natste oogstmaand van de laatste 100 jaar. Ook september zag geen kans de balans naar de zomer se kant te doen uitslaan. Integendeelhet werd op 1944 na zelfs de natste herfst in Nederland. Overvloedig waren do regens zowel medio oktober als ook in november met als gevolg overstromingen zoals Nederland, dit als gevolg van lang durige regens, zelden mee maakt. TE WEINIG ZONNESCHIJN GEEF ONS 1959 MAAR Zo kunnen wij op een jaar terug zien met een gemiddelde etmaal- temperatuur die een halve graad boven normaal is komen te lig gen. Een jaar dat tot één der somberste jaren van deze eeuw béhoort met weinig voistdagen maar ook bedroevend weinig zo merse dagen. Een jaar met ab normaal veel regen, een jaar ook waar velen zich nog enige „diep tepunten" van zullen herinneren. Herinneringen die, ondanks de plaatselijke catastrofale droog te, toch heel wat onaangenamer waren dan 1959 aan welk jaar wat ons betreft 1961 beter "een voorbeeld kan nemen dan aan het nu achter ons liggende. TEMPERATUUR BQVEH NORMAAL GOES (1088 mm) BOVENAAN Voor de liefhebbers die maand voor maand graag nog eens willen zien hoe mooi of hoe slecht het is geweest geven wij hier de maandelijkse cij fers van de gemiddelde maximum temperatuur van elke maand te De Bilt waargenomen; het aantal uren zonneschijn van De Bilt en het aan tal millimeters regen dat in Vlissin- gen werd gemeten. Achter deze cij fers staan tussen haakjes dè afwij kingen van de normaal. Gem. max. temp. Ui en zon Regenval December 6.3° C (+1.4° C) 36 9) 85 mm 27) Januari 5.4° C (+0.7° C) 51 3) 81 mm 23) Februari 6.3° C (+0.6° C) 68 8) 43 mm 1) Maart 9.8° C (+0.1° C) 105 28) 24 mm 14) April 13.5° C (+0.2' C) 155 1) 16 mm 27) Mei 18.2® C (+0.1' C) 177 34) 62 mm 13) Juni 21.2° C (+0.3' C) 244 26) 32 mm 20) Juli 19.5° C (—3.1® C) 139 67) 78 mm 4) Augustus 20.2° C (—1.8' C) 143 49) 98 mm 35) September 18.2° C (—1.1' C) 132 17) 110 mm 36) Oktober 14.0° G (—0.1° C) 62 43) 132 mm 60) November 10.6° C (+1.7' C) 54 1) 146 mm 66) Jaar 1960 13.6° C (—0.1' C) 1366 (—230) 907 mm (+204) Jaar 1959 14.8° C 1990 uren 542 mm Uit deze cijfers blijkt wel zeer dui delijk dat do tweede helft van 1960 (zomer en herfst) met bijzonder on gunstige cijfers uit de bus is geko men, zowel wat de temperatuur als ook wat de zonneschijn en regenval betreft. Normaal valt er in onze omgeving in I mm. een jaar 695 mm regen. Wij geven hier enkele plaatsen die tot de laat ste en tot deminst natte behoor den: Goes: 1088, Sas van Gent: 1070, Ivats: 1047, Middelburg: 1039; Bieze- linge: 1027. Minste natte: Aarden- burg met 901, Serooskerke (W.) 885 De overgang naar een nieuw jaar voltrekt zich zo geleidelijk. Wanneer do mensen er niet enige druiste van maakten, zouden we cr niet meer van merken dat er een jaar ten einde is dan dat het kalenderbloc verdwenen is en we alleen het schild overhouden. Aan het begin was het zo dik. Steeds werd het dunner en aan het eind van het jaar is het ineengeschrompeld tot enkele blaadjes, waarvan we dan vandaag het laatste afscheuren. Het is ook vrij willekeurig dat wij op 1 januari een nieuw jaar beginnen. De Joden zijn daarmee reeds begonnen op 3 oktber. De Romeinen rekenden het jaar te beginnen met 1 maart, vandaar nog onze namen van de maanden september tot december, de 7e tot de 10e maand. De Germanen stelden het begin van een jaar op 1 mei. Mar bij ons is het dan zo, dat wij per 1 januari een nieuwe tijdkring beginnen. Het zij zo. We hebben dan weer een reis, nu van 366 dagen, volbracht. Morgen zullen we verder trekken. Detijd staat niet stil. Bij elke trektocht staan we zo nu en dan wel eens even stil en kijken terug naar het land schap dat we zijn doorgetrokken en naar de weg die we hebben afge legd. Zo kunnen we het eind van een jaar zien als een korte adem pauze. We laten nog eens aan ons voorbijgaan wat we hebben gezien en meegemaakt. Zaken, fabrieken, maatschappijen maken hun balans op. En zo zijn we aan het eind van 'n jaar ook in de kerken gewoon nog eens even terug te zien en er zo hier en daar iets uit te pikken van hetgeen wij hebben beleefd. Nu vol trekt alle leven zich gewoonlijk ge leidelijk. Van dag tot dag gaat het voort. We staan op, eten en drinken, doen ons wei'k en wanneer het avond is, rusten we uit en gaan slapen. Overgang Maar in deze geleidelijke gang van zaken zijn er toch altijd dingen die er uitspringen, nu eens omdat ze ons bijzondere vreugde hebben gegeven, dan weer, omdat ze ons min of meer hebben geschokt. In dit opzicht is de gang van zaken in de kerken gelijk aan die van de mensen. Gewoonlijk gaat het rustig voort, zonder veel be langrijke geeburtenissen. Soms be leven we dingen die ons verblijden en soms ook dié ons een schok geven. Aan het eind van dit jaar zullen we er aan terugdenken dat dr. H. v. d. Linde zijn overgang naar de Rooms- Katholieke Kerk bekend maakte. Zo iets schokt een mens, vooral wanneer hij behoort tot de kerk waarvan hij zich losmaakte en waarin hij een waardevolle plaats heeft Ingenomen. Dikwijls is ons gevraagd hoe zo iets mogelijk is en of wij het kunnen be grijpen. Begrijpen doen wij het nog altijd niet. We kunnen er alleen dit van zeggen dat dr. v. d. Linde al ja renlang in zijn kerk een plaats had ingenomen, die ergens in net grens gebied lag. Dit jaar is hij dan de grens overgestoken. En als het hem ernstis met de verklaring die hij bij zijn heengaan aflegde en waar om zouden we daaraan twijfelen dan zal hij ook aan de andere zijde in het grensgebied blijven verkeren. Blauwkapel Ook kerken moeten met hun tijd mee. Zij hebben zich moeten aanpassen bij radio en televisie. Het eerste is reeds jarenlang gebeurd. Het laatste ver keert nog steeds in het stadium van het experiment. Het blijkt meer moei lijkheden op te leveren. Dit jaar heb ben we van een nieuw experiment getuige kunnen zijn. We bedoelen de kerkdiensten voor automobilisten, welke gehouden zijn in het gerestau reerde kerkje van Blauwkapel. Deze gemeente zelf was gegroeid uit dit oude kerkje, dat bovendien buiten de gemeente lag, daar het gelegen was midden in het fort van die naam. Het was bestemd om te worden afgebro ken, omdat men, na de bouw van de nieuwe kerk er geen bestemming meer voor zag. Het was echter als monument geklasseerd. Dit jaar zijn er in dat gerestaureerde kerkje op geregelde tijden kerkdiensten gehou den voor hen, die er des zondags met hun auto op uit trekken. De laatste dienst, waarin men tevens de slacht offers van 't verkeer herdacht,1 is ge houden in tegenwoordigheid van de minister van verkeer en waterstaat. Het experiment is volkomen geslaagd genoemd en zal zeker het komende jaar worden herhaald. Misschien zal men in de toekomst kunnen uitzien naar meerdere kerken die voor dit doel geschikt zijn. Er zijn nog vol doende mooie oude kerkjes die daar voor in aanmerking komen. Ook dit jaar is de sfeer tussen de kerken onderling er niet slechter op geworden. Steeds meer wordt be seft dat men gezamenlijk staat te genover een wereld die steeds meer ontkerstend raakt. We hebben kun nen lezen van het bezoek van de aartsbisschop van Canterbury aan de paus. Het officiële contact tussen de Ned. Hei'v. Kerk en de Gereformeer de Kerken zat min of meer vast. ter wijl men betuigde elkaar toch niet te willen loslaten. Daarom heeft men het overleg, met enige aanmoediging overgelaten aan de plaatselijke ge meenten. Dat is het vorige jaar ge schied. Dit jaar hebben wij er van kunnen lezen dat er op verschillende plaatsen in ons land overleg is ge weest. Ook op het terrein van de zending heeft men elk -ar gezochl De Hervormde Raad voor de Zending heeft contact gezocht en verkregen met de Zending der Ger. Kerken, ter wijl de opleiding van zendingsarbei ders in meerdere mate gecoördineerd is. Van elkaar kan men nog wel het een en ander leren. Dit zijn dingen waarover wij ons alleen maar kunnen verheugen. Jeugdbijeenkomst In dit verband willen we ook noe men de jeugdbijeenkomst die er, uit gaande van de Wereldraad van Ker ken, te Lausanne gehouden is. Er zijn, ook in ons land, allerlei na-klan ken van deze samenkomst gehoord, waaruit bleek dat er onder de jonge ren de lust steeds groter wordt om over de grenzen van hun eigen kerk heen, elkaar de hand te reiken. Op steeds meer scholen voor voor bereidend hoger en middelbaar on derwijs heeft men een vak ingevoerd dat men met verschillende namen aan duidt: kennis van de Bijbel, cultuur geschiedenis van het christendom enz. Om dit te geven wordt meestal een beroep gedaan op de predikanten van de diverse kerken. Deze hebben door gaans geen opleiding als leraar ge noten, wat wel eens bezwaren mee brengt, Dit jaar is men aan een paar universiteiten in ons land met de mo gelijkheid voor de studie als docent in godsdienstige vakken begonnen. Men heeft beseft dat er hier een spe cialisatie nodig is. Planningsnota Dc ontvolking van het platteland gaat steeds door. Vooral bij de Ned. Herv. Kerk ontstaan er moeilijkheden gemeenten in stand te houden. Dit jaar is men in Friesland bezig ge weest met een saneringsrapport, zo als we dat het vorige jaar reeds ge zien hebben voor 't noorden van Gro ningen. In Drente heeft men een planningsnota opgesteld. Ook voor onze eigen provincie zal het steeds meer nodig olijken dat men zich in dezen op de toekomst bezint, daar men ook hier staat voor het feit dat liet inwonertal van bepaalde dorpen vermindert, omdat de jonge gezinnen naar elders vertrekken. In de kerk van Rome is men bezig geweest met de voorbereidingen voor het komende oecumenische concilie. Er wordt met een zekere spanning uitgezien naar hetgeen hier uit de bus zal komen. In de Wereldraad dei- Kerken wil men de basis-formule uit breiden. In het laatst van dit jaar heeft men een delegatie naar Zuid- Afrika gezonden om met de kerken te spreken over de apartheidspolitiek welke de regering aldaar voorstaat en die voor een kerk moeilijk aanvaard baar kan zijn. Dat de kerken in de zuidpunt van Afrika hier in een moei lijke positie verkeren, is duidelijk. Al heeft het overleg niet de gewenste directe resultaten opgeleverd, toch zan. men hier gezamenlijk moeten blij ven zoeken naar een oplossing. Voor de kerken is liet nodig en voor de wereld eveneens. H. Januari 3 P. Franke, St. lylaavtensdijk, 61 j., besteller P.T.T., maakte zich voor vele verenigingen verdienstelijk. 12 A. Bakker, 's-Gravenpolder, 78 j.. oud-raadslid-wethouder. lid en voorzitter b. a., lid kerkeraad Ger. Gemeente. 24 P. J. v. d- Slikke, Driewegen, 79 j., oud-ouderling N. H. Kerk. 25 A.J.A. de Maat, Vogelwaarde, 57 j., kassier boerenleenbank, secr.- penn. b.a., voorzitter Wit Gele Kruis, seci'. boerenbond. 30 mej. Joh. Wesdorp, Yerseke, 73 j.. oud-onderwijzeres openb. 1. school. 31 L. A. J. de Pauw, Kruiningen. 77 j., penningmeester r.-k. armbe stuur. Februari 2 J. Lemaïre jr.. Middelburg, 52 j., toneeladviseur voor Zeeland. 4 G. F. Weeda. St. Laurens, 61 j.. hoofdonderwijzer bijz. lagere school. 4 J. Sinke, Kruiningen, S3 j., oud- raadslid en -wethouder, -pres.- kerkvoogd N.H. Kerk en -voorzit ter landbouwvereniging. 9 dr, A. Snethlage, Middelburg, (overleden te Huizen), 77 j., huid- arts. 10 J. F. K. A. P. Filius, Terneuzen. 57 j., oud-raadslid. voorzitter Stichting Terneuzense Muziek school, voorzitter Harmonie Ter- neuzen. 14 J. Risseeuw, Oostburg. 74 j., oud ontvanger Zuidzande en Oostburg, secr.-penn. Coöp. Hagelverzeke- ring Mij. in W. Z.-Vlaanderen en kassier Coöp. Boerenleenbank te Oostburg. 17 S. den Haan, Haamstede, 75 j., oud-raadslid. 18 J. Davïdse, Zierikzee. 87 j., admi nistrateur Geref. Kerk. 19 A. Visser, Haamstede, 70 j., gep. gemeentewerkman. 23 J. Bliek, Arnemuiden, 70 j., be stuurslid Arne's Genoegen. 24 F. van den Bout., Zonnemaire, 74 j., oud-wethouder, oud-dijkgraaf. 28 J. L. Groot, Vlissingen, 63 j.. oud directeur arbeidsbureau Vlissin gen. Maart 4 P. Dekker, Borssele, 81 j-, oud- .raadslid en -wethouder, voorz. Ca- (lam, polder Borssele, -bestuurslid boerenleenbank. 6 P. Dekker, Yerseke, 64 j.. oud- pres.-kerkvoogd N.H. Kerk. 13 J. de Winter, Driewegen, 72 j., lid b. a., gezworene Waterschap Ellewoutsdijk en raadslid. 14 L. W. de Waardt, Domburg, 73 j., veearts, oud-directeur Vleeskeu ringsdienst Middelburg. 15 W. C. Allaart, Serooskerke (W.), 77 j., oud-wethouder, oud-pres. kerkvoogd N.H. Kerk, oud-lid commissie v. toezicht Boerenleen bank. 20 S. Paauwe, Yerseke, 101 j., oudste inwoner. 25 J. A. F. Schut, Axel, 63 j., vrou wenarts. 26 J. de Korte, Meliskerke, 84 j., oud lid b. a. 28 G. Romeijn, Noordgouwe, 77 j., pres.-kerkvoogd N.H. Kerk. 28 mej. J. T. de Kraker, Terneuzen, 82 j., oud-onderwijzeres openb. ulo. 31 A. Davidse, Meliskerke, 95 j., oud-gemeente ontvanger, -secre taris-penningmeester b. a. April 12 P. G. Laernoes, Vlissingen, 79 j., oud-raadslid en -wethouder. 13 ds. W. C. van Burgeier, Kruinin- gen, 57 j., Ned. herv. predikant, cu rator Chr. Lyceum v. Zeeland, vïce-voorzitter Dorpshuis" enz. 18 J. Slabbekoorn, Rilland-Bath, 70 j., oud-kantoorhouder P.T.T. en oud-notabele N.H. Kerk. 19 H. C. L. Vercauteren, Sas van Gent, 55 j., musicus-organist r.-k. kerk. 20 A. Th. 't Gilde, Axel. 65 j., ver slaggever, oud-raadslid. 21 L. J. Hoveiin, Wissenkerke, 72 j., oud-raadslid en -wethouder, voor zitter boerenleenbank. 27 P. Kaan, Terneuzen, 62 j., hoofd chr. lagere school, Driewegen (gem. Terneuzen). Mei 1 J. Lokker, Zierikzee, 82 j., ouder ling N.H. Kerk. 5 J. Bonnet, Goes, 72 j., nestor Zeeuwse tandartsen. 8 W. F. Gnirrep, Wemeldinge, 72 j., oud-gemeentegeneesheer. 11 C. C. Verhulst, 's-Gravenpolder. 86 j., oud-raadslid en wethouder. 12 A. F. K. Brandes, Haamstede, 84 j., gep. opzichter rijkskustverlich- ting. 16 E. H. L. de Milliano, Oostburg, 85 j., oud-raadslid en -wethouder. Juni 5 F. A. van Rosevelt, Schoondijke, 61 i.. burgemeester-secretaris. 8 O. D. Remcrij, Westdorpe, 61 j., voorzitter winkeliersvereniging, penningmeester Wit Gele Kruis. 13 A. A. Buijck, Waterlandkerkje, 60 j.. wethouder, bestuurslid Gcw. Raad Landbouwschap, voorzitter K.I. vereniging W. Z.-Vlaandercn. secretaris Vereniging tot verbete ring van het rundvee. 18 P. H. Broerse, Serooskerke (W.), 89 j., oud-koster N.H. Kerk. -secr. -ontvanger kerkvoogdij, oprichter en dirigent muziekvereniging. 21 L, van Weele, Rilland-Bath, 90 j., oud-lid kerkvoogdij N.H. Kerk. 23 J. Jakobsen Lz., Grijpskerke. 74 j., oud-gemeentesecretari s Grijpsker ke en Meliskerke. 25 A. de Putter. Yerseke, 73 j.. oud voorzitter i>. a. Juli 13 G. Schouwenburg, Yerseke, 85 j„ oud-raadslid. 22 N. D. v. d. Heijde, Wissenkerke, 69 j., oud gem. secretaris, -ontvan- ger-gritfier van verschillende pol ders. oud-voorzitter muziekver. Apollo." 25 A. Weststrate. Kruiningen. 60 j., raadslid, voorzitter N.V.V. be- stuurdersbond O.Z.-Beveland, pen- ningm. coöp. Kruiningen, hoofd bestuurslid Coöp Nederland, voor zitter „Zuiderstemmen", vice-voor- zitter zangersbond „Zang Vere delt." Augustus 4 J. C. Krijger, Goes, 73 j., stichter oudste Ned. autobusonderneming in Goes. 8 P. A. van der Slikke, Poortvliet, 55 j.. hoofdingeland Waterschap Tholen, notabele Ned. Herv. Kerk, lid Raad Toezicht Boerenleenbank, enz. 9 W. v. d. Weele. Zierikzee, 72 j.. oud-tramstationchef. 25 J. A. van Baal, Oostburg, 74 j., architect en makelaar-taxateur. September 9 J- J. van Bevcren, Veere, 84 j.. oud- rijkstonnenlegger, oud-raadslid en -wethouder, ambtenaar b. s. 12 W. Scheerens, Cadzand, 63 j., pen ningmeester Groene Kruis, be stuurslid wijkverpleging enz. 18 Chr. van Ast, Zierikzee, 61 j., oud-adjudant gemeente- en rijks- Fohtie te Zierikzee. A. M. v. d. Bilt, Terneuzen, 39 j., onderwijzer r.-k. ulo. 20 D J. J. de Bruijne, Terneuzen. 58 j.. architect en o.m. adviseur wo- ningbouvvver. „Werkmansbelang." 29 J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer. 72 j„ landbouwer, hoofdbestuurslid Nea. Ver. v. Suikerfabrikanten, be stuurslid V.C.S., bekend paarden fokker. 30 ds. A. W. M. Odé, Goes, 67 j., em. predikant N.H. Kerk, oud-voorz. prov. kerkvergadering. Oktober 5 W. Touw, Koudekerke. 65 j., oud raadslid. eolonneedt. en bestuurs lid pl. afd. Rode Kruis. 5 L. C. Versprille, Oostburg, 89 j... oud-onderwijzer o.l. school. 8 H. R. A. de Meijer, Terneuzen, 71 j., oud-cargadoor en expediteur. 12 J. C. J. Ligthart, Koewacht, 59 j., pastoor. 12 ds. M. van Empel, Middelburg. 79 j.. em. predikant Ned. Herv. Kerk, hield zich na emeritaat nog vele jaren met verenigingswerk bezig, o.a. bibliotheekwezen. 18 O. Tissing, 's-Gravenpolder, 50 j., oud-raadslid, -voorzitter afd. 's- Gravenpolder Kon. Ned. Midden standsbond. 19 B. A. van Verre, Middelburg. 56 jaar, notaris, een der oprichters van het Middelburgs Dilettanten Toneel. 19 J. de Rijke, Zonnemaire, 76 j., oud-wethouder, oud-kassier boe renleenbank, penningmeester hoofdbestuur „Schuttevaer" en voorzitter afd. Schouwen-Duive- land. 21 A. W. Vermeulen, Waterlandkerk je, 47 j., postcommandant rijkspo litie. 21 J. I. Brakman, Groede, S3 j.. oud- raadslid, directeur chr. muziek ver, „Hosanna", voorzanger N.H. gemeente. 28 W. de Bokx, Terneuzen, 80 j., oud-aannemer. November 1 E. Mos. Middelburg. 67 j.. onder directeur rijkskweekschool. 3 C. Kole, Yerseke. 54 j.. oud-voor zitter Handelsbelangen en Oranje vereniging. 9 L. J. M. Borm, St. Jansteen. 55 j., lid r.-k. kerkbestuur, voorzitter pl. soc. commissie Landbouwschap. 9 jhr. A. E. Boddaert, Veere, 79 j.. oud-directeur ijzergieterij en ma chinefabriek te Middelburg. 16 D. Zoeter, Ellewoutsdijk, 86 i.. oud-raadslid en -wethouder, vele jaren lid van diverse besturen. 24 A. J. Lako, Zuidzande, 82 j.. oud- secr. penn., -controleur Zeeuwsch- Belgisch Trekpaardenstamboek (later afd. Zeeland Ned. Trek paard) en hoofdbestuurslid Mij. v. Ooft- en Tuinbouw. 27 J. G. A. J. van Campen, Terneu zen, 57 j., pastoor en o.m. geeste lijk adviseur Prov. Wit-Gele Kruis. 27 J. de Dreu. 's-Gravenpolder. 82 j., oud-lid b. a. December 3 A. Menheere. 's-Hecrenhock, 83 j.. oud-voorzitter b. a., oud-raads lid en -wethouder, oud-voorzitter Statenkring Goes K.V.P. en -lid Kamer van Koophandel. 7 A. Stroo, Vlissingen, 40 com missielid v.v. ..Vlissingen' 9 P. J. Koole. Terneuzen, 75 j., oud onderwijzer chr. ulo. 14 A. P. Ie Febev, Axel, 66 i., oud- directeur gasfabriek, oprichter en voorz. Rode Kruis, secr.-penn. Groene Kruis. 19 A. J. Groenewege, St. Maartens dijk, 43 j.. landbouwer, o.a. voor zitter Z.L.M. afd. Tholen en van diverse landbouw verenigingen, lid Stichting Zeeland Maatschappe lijk en Cultureeb-'erk. 21 J. Verschoor, Terneuzen. 61 j., ka pitein prov. stoombootdienst, secr. „Schuttevaer" afd. Terneuzen. 22 S. J. Klompe, Goes, 51 j., rijks consulent lich. opvoeding. 27 A. van Prooi jen, Stavenisse, 92 j., diaken, ouderling en kerkvoogd N.H. Kerk. 28 J. Veele, Axel. 106 j., oudste in woonster van Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 25