EUROVISIE-KERSTVERRASSING: CARL ZELLERS VOGELHaNDLER PROBLEMEN VAN ALLEDAG IN ROLPRENT VAN RADEMAKERS VANDAAG WORGEN OVERMORGEN ZATERDAG. 24 DECEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 PROGRAMMA VAN KEULSE T.V. Na wekenlange repetities op de band vastgelegd Op tweede kerstdag zendt de Neder landse televisie het grote Eurovisie- nummer van de Duitse televisie, Carl Zeilers kostelijke operette „Der Vo- gelhiindler" uit. De N.W.D.R. heeft bij deze kostbare uitzending niets aan het toeval overgelaten en heeft de hele operette na wekenlange re petities op de band laten vastleggen. Zes weken lang heeft men in Mün- chen gerepeteerd en opnamen ge maakt om een vlekkeloze „Der Vo gelhandler" uit te kunnen zenden. Het is een programma van de Nord West Rundfunk-Keulen, maar deze prachtige operette vereist zo om vangrijke studiofaciliteiten,'dat men voor repetities en opnamen om streeks 600 km naar het zuidoosten is gegaan naar de Bavaria Film studio's. Play back Voor de artiesten valt het niet mee om deze operette te spelen. Men werkt namelijk volgens het zogenaamde „play-back"-stelsel. Dat wil zeggen dat men het hele muzikale gedeelte al op de band heeft vastgelegd, ook de zang solopartijen. en dat de spelers tijdens de repetities en opnamen hun monden moeten bewegen als of ze op dat moment in feite staan te zingen. Voor Kuif. Gross- kurth en Fritz Eckhardt (baron Weps en burgemeester Schneck) is dat niet zo bezwaarlijk, want zij hebben zelf de tekst voor de bandopname' gezongen'. Maar de rollen die door Gerhard Riedmann (Adam, de vogelhande laar), Gerlinde Locker (Christl), Gunnar Möller (Stanislaus) en Wera Frydtberg (keurvorstin Von Wal- dungen) worden gespeeld, worden door respectievelijk Fritz Wunder- lich, Louise Camer, Friedrich Lenz en Antonia Fahberg gezongen. Die vier spelers moeten dus hun mond bewegingen synchroon laten lopen met het geluid dat de vier zangers ten gehore brengen. Om het de ar tiesten wat gemakkelijker te maken heeft men gebruik gemaakt van een nieuw technisch snufje. Als de ac teurs het geluid horen, wordt het in werkelijkheid pas een tiende seconde later uitgezonden. Zij hebben dan net even tijd om in te vallen zodat beeld en geluid inderdaad synchroon lopen. U moet tijdens de uitzending vooral eens op Gerhard Riedmann letten, bijvoorbeeld als hij het on sterfelijke „Schenkt man sich Rosen in Tirol" zingt. Hij heeft do hele mimiek van een zanger en zingt volkomen gelijk op met mu ziek en tekst. Alen zou zweren Een van de vele prachtige ballet- scenes uit televisie operette „Der Vogelhandler' in de regie van Kurt Wilhelm. dat hij zelf de zangpartijen voor zijn rekening neemt. Nieuwtje Men heeft voor „Der Vogelhandler" trouwens nog een spiksplinternieuwe technische mogelijkheid uitgebuit. Het muzikale gedeelte is op een vier- sporenband opgenomen. Door nieuwe opnametechniek is men in staat het ten gehore gebrachte in vier afzon derlijke delen vast te leggen, hoewel ze gelijktijdig worden opgenomen. Voor „Der Vogelhandler" nu heeft men de zangsolisten op het eerste Voortoernooi nationaal biljartkampioenschap Sterk spel van Melse, Middelburg Tijdens do voorwedstrijden voor het nationaal biljartkampioenschap ex tra klas libre, die in café „Centraal" te Missingen zijn gespeeld, heeft de Middelburgse biljarter F G. Melse sterk spel laten zien. Hij eindigde na een felle strijd met de Axelse mata dor R. Dieleman op de eerste plaats met een gemiddelde van 19,80. Dit doorhet district Walcheren Zuid-Beveland van de K.N.B.B. ge organiseerde voortoernooi begon al sensationeel, toen Melse en Diele man in acht beurten tegen elkaar re mise speelden. In de nabeurt bewerk stelligde Melse dit resultaat met een fraaie serie americaine van 115 caramboles. Nadat Dieleman zijn partijen uitge speeld had bedroeg zijn puntento taal 9. Het werd bijzonder spannend, toen ook Melse de ene na de andere partij won en tenslotte gelijk eindig de met de Axelse speler. Dank zij zijn hoger gemiddelde maakt de Mid delburgse biljarter een goede kans om nog geplaatst te worden voor de eindstrijd, die van 23 tot en met 26 februari a.s. in Nijmegen gehouden zal worden. Aan deze voorwedstrijden werd deel genomen door Dieleman, Melse, F. M. Hanse uit Zierikzee en G. D. Vij verberg uit Ouwerkerk. Alle vier de spelers maakten een serie boven de 100; in totaal waren het er negen, waarvan Melse er vijf voor zijn re kening nam, Dieleman twee cn dc, andere spelers elk een. De eindstand luidt: F. G. Melse R. Dieleman F. Hanse G. Vijverberg 9 1901 96 145 19,80 9 1997 110 138 18,15 4 1854 123 142 15,07 2 1302 107 107 12,16 Montgomery - Rommel De Londense Daily Express schreef dat lord Montgomery één dezer dagen misschien nog een Rommel tegen riet lijf zal lopen op de skibanen van Gstaad in Zwitserland. De Britse ijzervreter, wiens troepen bij El Alamein veldmaarschalk Erwin Rommels Afrikakorps versloegen, zal in Gstaad de internationale skiwed strijden bijwonen. William Hicltey van de Daily Express heeft uitgevonden dat daar een 24- jarige student Nicky Rommel, wiens vader een neef van de veldmaarschalk was, rechten studeert en ook gek is op de skisport, Heinz Erhardt en Willy Hofman, twee van de vele kostelijke figuren uit „Der Vogelhandler". tagewagens die in München naast de studiohal stonden. De operette is in acht delen opgenomen en in Keulen gemonteerd. De hele band neemt 2Vs i uur in beslag cn zal op de avond van spoor, het koor op het tweede, het j 2e kerstdag worden afgedraaid. Elk orkest op het derde en bepaalde deel heeft men driemaal opgenomen zanggroepjes op het vierde spoor j en de beste opname kwam voor mon- vastgelegd. tage in aanmerking. Men kan er dus „Der Vogelhandler" is in Keulen op I verzekerd van zijn, dat er althans Ampex vastgelegd via twee repor- I artistiek gezien niets mis kan gaan. RADIO- EN T.V-RUBRIEK Jtforen, cm cl» Hogere winst Hoogovens De produktiecijfers van de Konink lijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden zijn in de laatste 12 maanden (1 dee. 1959-80 nov. 1960) over de gehele linie hoger geweest, zo heeft ir. F. van Delden, directeur, gisteren aan de in het bedrijf gebruikelijke kerst- lunch medegedeeld. Ook in financieel opzicht zijn de cij fers bevredigend, zo zeide ir. Van Delden. De winst over het eerste halfjaar 1960 was, zoals medege deeld, niet onaanzienlijk hoger dan in de overeenkomstige periode van 1959. Voor het tweede halfjaar wordt ongeveer eenzelfde resultaat ver wacht. De stijging van de winst dient men echter wel te stellen tegen de achtergrond van het door de emissie van dit jaar vergrote kapi taal. Voor Hoogovens is vooral belangrijk dat er twee nieuwe grote geïnte greerde kustbedrijven zullen wor den gebouwd: een bij Duinkerken en een bij Tarente in Italië. De les van dit alles is voor Hoogovens, aldus ir. Van Delden, dat zij meer dan ooit bedacht zal moeten zijn op een felle concurrentiestrijd. Vissersboot vergaan Het vissersvaartuig „Lilie" uit Klekksvig, Faroereilanden, is don derdagavond voor de Schotse kust in zware zee vergaan. De bemanning van vijf koppen werd gered. FILMS IN ZEELAND Pittige Hitchcock en vrolijke Britse komedie „Makkers staakt uw wild ge- raas" is weliswaar geïnspireerd op de sinterklaastijd, maar daar toch ook weer niet nauw mee verbonden, dat we moeten zeggen: deze film komt een paar weken te laat in City (Middelburg). Sinterklaas is aanknopingspunt geweest voor regisseur Fons Rademakers, die overigens met dit werk het probleem van de menselijke re laties aanroert, een probleem, dat juist in de sinterklaastijd en ook in de kersttijd aan spreekt, omdat we er dan alle maal wel mee worden gecon fronteerd. Het gaat om de verhoudingen in een drietal gezinnen. De verhoudingen tussen man en vrouw en kinderen en hun ouders. Rademakers tekende Tiener-pop voor stervend meisje Een zeer belangrijke passagier wachtte gisteren tc Londen op een lijnvliegtuig dat haar naar Amerika zal brengen naar 'n stervend M kind in Hardy, Virginia. De passagier is een „tiener- M pop" van 60 centimeter hoogte een geschenk van de 300 meis- m jes die op een confectiebedrijf in Guisborough, Yorkshire werken p M voor de 9-jarige Doris Ridgway die stervende is aan beenderkanker. M De modinettes lazen in de krant het verhaal over Doris en be- H sloten dat dit kerstfeest, dat wellicht haar laatste zal zijn, zo ee gelukkig mogelijk voor haar gemaakt zou moeten worden. Zij kozen een pop met een roze jurkje, echte nylons, schoenen met naaldhakken, oorbellen en een ketting. h| De Britse spoorwegen zorgden ervoor, dat de pop snel naar Lon- den werd overgebracht en aan boord van een Amerikaans vlieg- eh tuig werd gebracht. he p Bij de pop is een briefje ingesloten: „Wij wensen je veel vreugde p en geluk. Alle meisjes van deze fabriek wensen je een zeer geluk- m kig kerstfeest." s if!lllllllllllllllj|||||||lilllllllllll!lllllllli:illllllllllllllllllllllll!l!lllllllll!IIIIIIIIIIM SCMfljVCM Voor het Nederlandse programma verwijzen we naar ons kerstover zicht van radio- en televisieprogram ma's dat we woensdag publiceerden. De Vlaamse televisie zendt om half negen haar spelprogramma „Wie is wie" uit waarna om negen uur een muzikaal kerstprogramma volgt met het Italiaanse kamerensemble I Mu sici. Om tien uur zingt Jules de Cor- te eigen kerstliederen, om tien voor elf is er een kerstfilm. Radio De VARA heeft voor haar zaterdag se matinee Herman Heyermans' be roemde „Op hoop van zegen" van stal gehaald. Het wordt in een mi crofoonbewerking van Willem van Capellen en onder regie van Jan C. Hubert uitgezonden. Mien van Kerkhoven-Kling zal de rol van Kniertje spelen. Over deze zelfde Hilversum II kan men om tien over half negen naar een programma over klokken luisteren, dat door Hans Andreus is geschreven. Om tien over half elf tenslotte zingt Mahal ia Jackson kerstliederen. Via Hilversum I zendt de KRO om vijf ov.er negen 's avonds een kerst programma uit onder de titel „d'Een I droeg wierook, d'ander een brood' 7 elevisie waaraan verschillende Vlaamse kun stenaars meewerkten. Om tien over tien 'draagt Léon Po vel „Het kerst verhaal van de Poolse soldaat" van Harry Poll voor. Groeten en wensen van Oost-Europese vluchtelingen worden om tien over half elf uitge sproken, omlijst met kerstliederen uit Oost-Europa. Televisie Op deze eerste kerstdag geeft ds. J. A. van Nieuwenhuizen om vijf minu ten voor tien 's morgens een inleiding bij de kerkdienst uit de Christus Iïirche in Neue Vahr bij Bremen, die om tien uur begint. Het televisiepro gramma w;ordt dan voortgezet om acht uur met „Viert uwe vierdagen", een zwerftocht langs de herbergen der heilsgeschiedenis. „Verhalen bij kaarslicht" begint om twintig voor negen. Jacqueline Roy- aardsSandberg draagt dan voor met muzikale begeleiding van Gus- tave Leonhardt, spinet. „Het be sluit", dat om vijf over negen begint, is het verhaal van een man die Ne derland vaarwel zei en met vrouw en kinderen naar Canada emigreerde. De dagsluiting om tien voor tien wordt verzorgd door ds. A. C. D. van den Bosch te Ginneken. Ook de Vlaamse uitzending van de Belgische televisie begint om elf uur anet een protestantse kerkdienst uit Antwerpen. Om vijf over twee be gint het non-stop zondagmiddagpro gramma met de „Mitchell Glee Club", gevolgd door „Reisroutes", „Land- bouwmagazine", „Kerstmis op de ranch", „Moedig Hansje" en „Klein, klein kleuterke". Om zeven uur wordt dc uitzending voortgezet met de „Mickey Mouse club", „Dwars door de Zuidpool" en om acht uur met het nieuws. Tijdens de uitzending van .,De muzieklcampioen", om half ne gen, zal de muziekkeizer of -keizerin worden aangewezen. „Sportweekend" begint om tien uur en twintig minu ten later „Festival". Radio De kersttoespraak, die H.M. de Ko ningin uitspreekt op eerste kerstdag wordt uitgezonden om één uur, over beide zenders. Om acht uur zendt de K.R.O. „Driemaal drie is negen" uit, waarin een drietal Willy BrlU, Steye van Brandenberg en Leo Ne- lissen leder van drie verschillende kanten Kerstmis bekijkt. Het hoorspel „Geen plaats in de hcr- berg" is gebaseerd op gesprekken - met een santal jonge mensen, die uit Beleggingsfonds voor protestants Nederland In de kring van het convent der christelijk-sociale organisaties heeft men zich gedurende lange tijd bera den over de oprichting van een be leggingsinstelling tot het bevorderen van de bezitsvorming. Dit beraad heeft thans geleid tot het besluit èen beleggingsdepot te stich ten onder de naam „Beleggingsfonds voor Protestants Nederland'". Hoewel de regering reeds in novem ber 1959 belastingfaciliteiten in het vooruitzicht stelde voor beleggings maatschappijen, die in het bijzonder voor de kleine spaarders zijn be stemd, is de wettelijke regeling daar van nog steeds niet tot stand geko men, zo deelt het convent ons mede. Daar men met het oog op de risico spreiding de beleggingen wenst v te doen geschieden in obligaties, aande len en leningen en van een beleg gingsdepot geen speciale belastingen worden geheven, is besloten niet een beleggingsmaatschappij doch een be leggingsdepot te stichten. Verwacht wordt, dat niet alleen par ticulieren. doch ook kerken, scholen, pensioenfondsen en andere maat schappelijke instellingen voor de be legging van hun middelen van het depot gebruik zullen maken. De deelhebbersbewijzen zullen wor den uitgegeven in coupures, welke bij Auto rijdt in sloot - bestuurder gedood (Van onze correspondent) In de nacht van donderdag on vrijdag is om half twee op de hoofdweg in Loenen (Vel.) een ernstig auto-onge luk gebeurd, dat aan een vader van drie kinderen liet leven kostte. De 41-jarige fabrieksarbeider, E. J, Hoeves uit Eerbeek kwam met zijn vrouw en drie kinderen, van een brui loft te Loenen en raakte vermoedelijk doordat de weg tengevolge van op vriezen glad was ter noogte van kas teel Ternorst met zijn personenauto in een sloot. Zijn echtgenote, de 33- jarige mevrouw H. Hoeves-Bosgoed en de kinderen konden zich bevrijden. De heer Hoeves werd zelf later door omwonenden uit de wagen gehaald. Dr. Hof uit Loenen paste kunstmatige ademhaling toe en liet zuurstof toe dienen. doch dit alles mocht niet meer baten. Mevrouw Hoeves en haar zes jarig dochtertje kregen een hersen schudding. Haar elfjarige zoontje brak op twee plaatsen zijn rechter- bovenarm. Het derde kind. een acht jarig meisje kwam met de schrik vrij. Allen zijn naar het Julianaziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. Uitnodiging van Kennedy voor 13-jarige Sue Ellen De 1.1-jarige Sue Ellen Full- H «k oprichting een waarde zullen het- j .,to„e ie Amerikaanse 8 Knn „nn f Iftf» - - n plaats Coleville heeft van de ben van ongeveer f 100,ulo uuloulll6 Als oprichters fungeren het C.N.V. toekomstige president van de en de Spaarbank voor Protestants g r.S, John Kennedy, een uitrn- Nederland. diging gekregen zijn irnoij- dingsplechtigheid op 20 janu- M tori te Washington bij ie wo- M Sue Ellen had schapen gescho- jp ren en met, de 100 dollar die zij daarmee had verdiend zendtijd gekocht bij een plaatselijk ie- lèvjsïestation. Vervolgens had zij voor de televisie een toe spraakje gehouden voor Ken nedy. Kennedy's perschef Pierre Sa linger heeft gisteren ver klaard, dat het inwijdings comité te Washington aan Sue Ellen een uitnodiging heeft verzonden voor de plechtigheid en het bal dat na afloop wordt gehouden. miiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiii de Oostzone naar het Westen kwa men. Over de andere zender Hil versum II zendt de A.V.R.O. het hoorspel „Mijn kleine jongen" uit om twintig minuten voor negen. Televisie Tweede kerstdag begint het jeugd journaal om half vier, een kwartier later gevolgd door een kerstgroet voor jong en oud van alle bekende Walt Disneyflguren, zoals Bambi, Lady, Tramp, Sneeuwwitje en de ze ven dwergen, Assepoester, Peter Pan en Pinokkio. „The kilt is my delight", dat om half vijf begint is een programma van Schotse muziek en volksdansen. Om vijf uur volgt dan een reportage van het internationale zaalhandbalkerst- toevnooi te Utrecht. Om acht uur neemt de K.R.O. de operette „Die Vogelhandler" van Carl Zeiler over van de Duitse televisie. „Sport in Beeld" begint daarna om half elf. De Belgische televisie neemt deze operette ook over. Van kwart over drie tot vier uur geeft men ook een uitzending van „Holiday on ice" Radio De VARA zendt om tien voor negen het blijspel „Auguste" uit. Zoals ge woonlijk iedere maandag om dc veertien dagen wordt gedaan zendt deze omroep nu ook om twintig voor elf „Marimba'' uit. De N.C.R.V. zendt een kerstconcert uit vanuit de ronde lutherse kerk te Amsterdam om kwart over acht. ..Christmas with Marian Anderson" is de titel van een programma dat om vijf over elf begint en aangebo den wordt door de Amerikaanse in ternationale organisatie Bringing Christ to the Nations. schrijnende situaties met een stérk verzachtende humor, waardoor zijn film op echt Nederlandse manier het midden houdt tussen klaterende vro lijkheid en diepzwarte mistroostig heid. „Makkers staakt uw wild ge raas" is geen uitgesproken trage die, maar ook geen komedie. Rade- makers volgt de middenweg, hij laat ons, die manier van doen geen ogen blik loslatend, ook in het onzekere over de afloop, hetgeen ons dus ge lukkig ook van een happy ending be hoedt. De echtparen worden overtuigend uitgebeeld door Guus Hermus en Ellen Vogel, Guus Oster en Yoka Berretty en Jan Teulings en Ank van der Moer. Voorts zijn er aardige rollen van onder an deren J. C. van de Water jr., Mie- ke Verstraeten. Ina van Faassen, Catherine Bottemanne. Maxim Hamel en Ton van Duinhoven. De film speelt in Amsterdam en ademt van begin tot eind de ro mantische sfeer van de hoofdstad. Electro (Middelburg) vertoont een zeer vrolijke film, een Engelse film komedie uit de bekende dokterserie, te weten „Doctor in love" van regis seur Ralph Thomas. Michael Craig, Virginia Maskell, James Robertson Justice, Carole Lesley en Leslie Phi lips brengen de aparte sfeer van het Britse ziekenhuis met zijn Dïc- kensachtige interieur op het doek en zorgen voor ruim anderhalf uur op recht amusement, „Saboteur", een gecompliceerd werkstuk van Alfred Hitchcock, dat als plaats van handeling bij na de gehele Verenigde Staten heeft en dat de toeschouwers van het enp spannende moment in het volgende stort, waarbij men bij na geen tijd krijgt op adem te komen. Hoofdpersoon is Barry Kane, een doodgewone jongen, die zich echter ontyopt aïs een bui tengewoon gewiekste speurder, wanneer een bende hem allerlei vervelende dingen in de schoenen wil schuiven. Kane (Robert C'uni- mïngs) beleeft dan samen met de lieve Pat (Priscilla Lane) dolle avonturen, die eindigen in het Vrijheidsbeeld. Te zien in LU XOR (Vlissingen). Grand (Goes) en Alhambra (Vlissin gen) vertonen de bekende speelfilm „De kinderrechter", waarin Heinz Rühmann een gave karakterrol ver vult. „De kinderrechter" is een zeer goede film, gebaseerd op een fijn gevoelig verhaal. Dit is eindelijk een voorbeeld van een rolprent, die zich op positieve wijze met het jeugdpro bleem bezighoudt. Behalve Rühmann speelt Karin Baal er een hoofdrol in. „Als m'n grote broer dat wist" ver zucht Conny Froboess in GRAND (Goes) en ALHAMBRA (Vlissin gen) let op de data en niet haar zucht Fred Bertelmann. het gi taarspelende en zingende idool van vele tieners. Wat Conny's ongerust heid betreft, we zien daar wéinig reden voor, want ver uit de band springen doet Connv niet. Bij winkeldiefstallen voortaan hechtenis Het hand over hand toenemen van winkeldiefstallen door vrouwen van alle rangen en standen is voor het O.M. in Arnhem reden te overwe gen voortaan betrokkenen na ar restatie direct in hechtenis te ne men tot het moment van berechting kort daarna. De officier van justitie, mr. A. J. J. Pfeil, kondigde dit aan in zijn requisitoir tegen de 26-jarige Nij meegse huisvrouw H. L. die in een zaak in haar woonplaats rubber schoenen en twee damesjumpers wegnam. Conform de eis van dc of ficier werd zij veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van veertien dagen én een geldoete van 100 gulden. In het midden-westen van de Ver enigde Staten zijn zestien mensen omge komen als gevolg van sneeuwstormen die het land teisteren. In Chicago ligt de sneeuw meer dan dertig cm hoog. Frankrijke meest besproken filmster Brigitte Bardot heeft verklaard, dat- zij gaat ophouden met filmen. Zij is van plan van haar aandelen Ie gaan leven. Zo zal Brigitte zich dus op 26-jarige leeftijd uit de filmwe reld gaan terugtrekken en wordt de schijnwerper misschien niet meer op haar pricê-leven gericht. Foto: Brigitte Bardot in gesprek met haar vroegere echtgenootde regisseur Roger Vadim, tijdens opnamen voor haar nieuwste film .JLa bride sur le con".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 9