P.Z.C. KERSTPUZZEL O de koks willen 'e ander menu. DE BOEKENPLANK Hoe zit de puzzel in elkaar? WITTE KRUIS ZATERDAG 24 DECEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De woorden worden horizontaal en verticaal gevormd in de rich ting van de pijltjes, waarbij de eerste letter altijd bij het pijltje staat; dus ook als dit naar links of naar boven wijst. U ziet direct bij welke tekening of opgave een pijltje hoort. Het is ook mogelijk, dat U van één tekening meerdere woorden moet vormen. In de gearceerde vakjes komt een hele zin (b.v. uitdruk king of spreekwoord); deze is niet van de illustraties af te leiden. Zij wordt gevormd door de horizontale en verticale woorden. In de vakjes, waar een pijl doorheen loopt, behoort géén letter te worden ingevuld. Met zwaardere pijltjes is de looprichting aange geven. Voor de goede oplossers, die vóór vrijdag 30 december a.s. 12 our 's middags hun oplossing inzenden zijn totaal vier prijzen beschikbaar en wel een prijs van 25,een van 15,een van 10,en een van 5,in waardebonnen te besteden bij onze adverteerders. Oplossingen te zenden aan de redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant, Wal- straat 58-60 te Vlissingen. Op de enveloppe vermelden „Kerstpuzzel". fAdvertentie DE ieChtg PIJNSTILLER Inderdaad, verlaat u rustig op Witte Kruis. Zo gemakkelijk in te nemen want verkrijgbaar in drie vormen tabletten, poeders of cachets. <Var1 en voor Bewegend portret Onlangs is in de rubriek „Zeelandica" enige malen gesproken over Wies- sings „Bewegend Portret". Het gaat liier om de levensherinneringen van inr. H. P. L. Wiessing, die in het be gin van deze eeuw hoofdredacteur van de Groene was, later de Nieuwe Groene oprichtte, en thans op hoge leeftijd zijn herinneringen te boek heeft gesteld. Dit is één van die boeken, die men zo af en toe geërgerd weg legt, maar tevens een boek, dat men iedere keer weer opnieuw geïnteresseerd op neemt. De ergernis vindt zijn oor zaak zeker niet in het feit, dat de schrijver een naïef communist is, maar in zijn opvattingen inzake me moires. Die opvattingen brengen ken nelijk met zich mee dat de auteur mededelingen moet doen over ver maarde figuren uit het verleden, die van uitermate intieme aard zijn, me dedelingen ook over zijn eigen lief desleven, dat ons toch echt niet inte resseert. Er staat veel overbodigs in dit dit boek, het wemelt bovendien van zure opmerkingen. Men is des ondanks geboeid door het tijdsbeeld, dat Wiessing al schrijvend ontwerpt, geboeid ook door de wijze, waarop hij een belangrijk tijdvak doet her leven. Moussault zorgde voor een Nederlandse figuren In navolging van de bundel „Franse figuren" heeft de Wereldbibliotheek thans in twee deeltjes artikelen van professor Geyl gebundeld over Ne derlandse figuren. Indringend ge schreven beschouwingen, tot dusver los verspreid in weekbladen enz., thans bijeengevoegd. „Onsterfelijken" Van de Uitgeverij Contact ontvingen wij In de serie „De onsterfelijken": De Maupassant, Een vrouwenleven, vertaald door M. Kok; Flaubert, Ma dame Bovary, vertaald en ingeleid door C. J. Kelk. Dit laatste boek is in deze serie de zesde druk. Oplossing puzzel van vorige week Prijswinnaars werden deze week de heer J. J. v. d. Sande, Tulpstraat 42 te Goes 5,de heer O. Hooger- huis, Hoogezoom 5 te Renesse 2,50: de heer P. J. de Kam, Noordwal 5 te Oostburg 2,50; de heer M. J. Pluymers, Nieuwe Oostersestraat 34a, te Middelburg 2,50 en de heer A. D. Siahaija, Pres. Rooseveltlaan 681 te Vlissingen 2,50. De oplossing luidt: Op vele plaatsen langs de Oost- Westduitse grens staan de hier af gebeelde drie meter hoge miniatuur brandenburger Poorten". Zij Mijn opgericht om te pleiten voor een her enigd Duitsland. Bij iedere poort staat een kerstboom, welke op kerst avond verlicht zal zijn. De hier af gebeelde poort staat in de omgeving van Lübeck aan de zonegrens. Advertentie Desgevraagd gaf 90 van de vaste radiomedewerkers de voorkeur aan een nationale omroep! Zij weten welk een verspilling het huidige 5-voudige systeem meebrengt - ten koste van de kwaliteit. Zij kunnen zich ook niet indenken dat een roomse Mozart beter klinkt dan een protestantse - of rode jazz moderner dan algemene. U ook niet? Steun dan het streven van de VPRO haar een nationale omroep, waarin onze verscheidenheid niet wordt beknot, maar volwassener tot uiting komt... waarin het accent méér valt op wat ons bindt danop wat ons verzuilt. Maak onze sterke minderheid nóg sterker - door u te abonneren op Vrye Geluiden - het vol ledigste en meest-overzichtelyke programmablad, dat u onpar tijdig wijst op alle goede uitzendingen - van welke omroep ook. Verdraagzaamheid is een oud Nederlands bezit... nog jong genoeg om er de toekomst mee in te gaan! De prys van Vrye Geluiden? 3.25 per kwartaal. Het adres? VPRO, postbus 11, Hilversum. Vraag een proefnummer aan - of abonneer u direkt, dan ontvangt u de decembernummers gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 28