Bouw streekziekenhuis Goes start spoedig HAVENMEESTER TE BRUINISSE WERD EERVOL ONTSLAGEN WALCHEREN KERSTBIJEENKOMSTEN OP WALCHEREN PREDIKBEURTEN ZATERDAG 24 DECEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TUSSEN KERST EN NIEUWJAAR Voltooiing zal 2,5 jaar op zich laten wachten Tussen kerst en nieuwjaar zal op het terrein in Valckeslot worden begonnen mei de bouw Aan het protestants christelijk streekziekenhuis in Goes. Het bestuur van de stichting heeft dit besluit vrijdagmiddag geno men. De bouw is gegund aan de bouwmaatschappij Korteweg N.V. te Breda voor 3.156.000 lu juni van 19^9 werd dit pro ject aanbesteed voor de som van 2.555.000. Laagste in schrijver was toen de Bataafse Aannemingsmaatschappij. De bouw heeft meer dan U/2 jaar op zich laten wachten, omdat de rijksgoedkeuring pas vorige maand is verkregen. Het nieuwe ziekenhuis, dat een ont werp is van architect K. L. Sijmons in Amsterdam, krijgt de beschik king over 175 bedden. In totaal zul len de bouw- en inrichtingskosten ongeveer zes a zeven miljoen gulden bedragen. Boven de bouwsom van f 3.156.000 komen de aanschaffingskosten van installaties en de inrichtingskosten. Het feit, dat de bouwsom thans ruim 6 ton meer bedraagt dan de aannemingssom is niet alleen een ge volg van de hogere arbeidslonen en duurdere materialen ten opzichte van de zomer 1959. maar tevens is het bestek belangrijk gewijzigd. Deze wijzigingen hebben grotere uitgaven tot gevolg. Volgende week wordt een begin ge maakt met het treffen van de voor bereidende maatregelen tot de bouw. Zo spoedig mogelijk daarna zal de bouw van dit miljoenenprojeet, waarop men meer dan tien jaar heeft gewacht, ter hand worden genomen, korteweg N.V. bouwt momenteel het nieuwe consulentenhuis in Goes. Op het gebied van ziekenhuisbouw heeft deze' maatschappij reeds ervaring. Gasfabriek reikte voor j puzzel prijzen uit De 'gemeentegasfabriek van Zicrik- zee heeft de afgelopen maand met een grote actie in de vorm van een kruiswoordpuzzel de gas-belangstel- ling van haar afnemers gepeild. Daarvoor stonden flinke prijzen op het spel. Donderdagavond heeft de burgemeester van Ziei'ikzee, mr. F. Th. Dijckmeester, in aanwezigheid van de andere leden van de gascom-, missie en een aantal deelnemers aan deze wedstrijd de namen van de prijswinnaars uit een grote bus ..ge trokken". Er waren vier hoofdprij zen: een gasfornuis ging naar mej. I. C. Vermunt, een gashaard naar de heer J. H. de Man. een geyser naai' de heer C. Baart en een afwasappa: raat naar de heer D. Verburg. On middellijk werden de gelukkige Zie- rikzeeënaars gewaarschuwd en even later konden zij in het gebouw van de gasfabriek de waardevolle prijzen in ontvangst nemen. Er waren tien troostprijzen, waarvoor men ove rigens heel toepasselijk snel dro gende handdoeken had uitgekozen. Officiële publikatie MIDDELBURG. ONTWERP-UITUKEIUINGSPLAN. Het: hoot'cl van liet gemeentebestuur van Middelburg maakt bekend, dat van 27 december 1960 tot en met 2:1 januari 1961 een ontwerp van een plan van uitbreiding vah die gemeente met de daarbij behoren de bebouwingsvoorsch ritten voor een iedef ter gemeentesecretarie (kamer 20) ter inzage ligt. Gedurende vorengenoemde termijn kun nen door belanghebbenden bezwaren bij de gemeenteraad worden ingediend. Middelburg, 24 december 1960. GEMEENTE MIDDELBURG. OPHALEN* HUISVUIL. De directeur van de reinigingsdienst te Middelburg maakt bekend, dat de wijk van maandag 26 december a.s, zal worden opgehaald op dinsdag 27 december a.s. Middelburg, 22 december I960. WOORDEN VAN WAARDERING VOOR WERK Na diensttijd van 23 jaar De raad van Bruinlsse heeft tijdens zijn jongste vergadering besloten, niet ingang van 1 januari a.s. eer vol ontslag te verlenen aan de ha- venmèester S. van Gilst. Burgemees- j ter C. H. van der Linde zwaaide de heer Van Gilst lof toe voor de wijze, i waarop hij bijna 23 jaar de belan gen van de gemeente heeft behar- I tigd. Mevrouw Verspoor-Sack kreeg eer vol ontslag als schoonmaakster van de openbare lagere school. Tot haat- opvolgster word benoemd mevrouw L. van Egmond-Bal. W. F. Christiaansen, Vlissingen, f 93.979, fa. De Voogd en Van Rooy- en, Westkapelle f 94.957; fa. L. de- Jong, Vlissingen, f 99.996, fa. B. Ste- gink. Vlissingen, f 101.000, fa. J. Üaasse. Vlissingen f 101.125, wed. MIDDELBURG Abdijplein vanavond verlicht In verband met de kerstwijdings- diensten, die vanavond in diverse Post, Vlissingen 102.125. De -un- kerken van Middelburg worden ge- mng vooi de bouw van de school houden, heeft de Stichting Verlich ting Middelburg besloten het Abdij plein te verlichten. Deze verlichting zal ontstoken zijn van vanavond 10 tot 11 uur. werd aangehouden. Kerstfeest K.A.V. VLISSINGEN Aanbesteding kleuterschool te Vlissingen gehouden Namens het bestuur van de vereni ging voor christelijk kleuteronder wijs te Vlissingen werd donderdag middag op bet gemeentehuis te Vlis singen in het openbaar aanbesteed de bouw van een kleuterschool aan de Meindert Hobbemalaan aldaar. Dc inschrijvingen luiden als volgt: J. M. Goedemondt, Vlissingen f 89.461, fa. Avondgebed in Engelse kerk In de feeëriek versierde grote zaal van het Ariënsgebouw te Vlissingen. vierden de Kath. Arbeiders Vrouwen afd. Vlissingen hun jaarlijks kerst-, feest. Een 70-tal dames was op deze avond aanwezig. Mevr. A. Ruyg* Joosten opende de bijeenkomst met gebed. Na het zingen van ..Stille Nacht", dat meerstemmig werd ge zongen. las de secretaresse, mevr. Hontelez een kerstverhaal voor. Een aantal kinderen van leden bracht hierna, op werkelijk ontroe rende wijze een kerstspel voor het voetlicht, wat onder intense stilte wercl aangehoord en een dankbaar applaus oogstte. De voorzitster dankte de kinderen hartelijk voor hun mooie spel en ook de leidsters. Mevr. Hontelez declameerde vervol gens op voortreffelijke wijze een le gende symboliserend ..De vlucht naar Egypte". Tijdens de pauze werd de geestelijk I adviseur, pastoor Kossen, met een hartelijk applaus welkom geheten, Nadathet kinderlijk kerstspel voor de pastoor nog eens werd herhaald, sprak de herder van de parochie nog I een kort stemmingsvol kerstwoord. I Hij sprak voor de voorstelling van i de kinderen en wees naar aanleiding I daarvan op het geloof van een kind I in het wonderlijke.-het geloven in een sprookje. dat de harten van de vol wassenen niet meer beheerst, terwijl men zich als volwassënene toch veel al met senti mentaliteiten bezig houdt die met de kerstgedachte niets te maken hebben. Spreker hield de dames voor dat men moest leren kerstfeest te vieren in waarachtig christelijke zin; en dat men zijn le ven moest inrichten en beleven als een waarachtig christen. In die geest wenste de adviseur allen een zalig kerstfeest. Voor ieder lid van de K.A.V. was ei' een kerstaandenken; in de vorm van een versierde en gevulde kop en schotel. Nadat mevr. Hontelez het evangeli sche kerstverhaal had voorgelezen, werd deze kerstfeestviering besloten. - MEÜSKERKE Uitvoering Con Amore Donderdag gaf de christelijke zang vereniging ..Con Amore" in Melis- kerke de jaarlijkse uitvoering onder leiding van dirigent F. Bakker uit Aagtekerke. De talrijke toehoorders kregen 39 liederen te horen. De solo van mevrouw Geschiere-Riemens, alsmede die van de- heer J. Wisse, oogstten veel succes. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Voorzitterswisseling bij het „Groene Kruis" In een dezer dagen gehouden, matig bezochte algemene ledenvei-gadering van de vereniging „Het Groene Kruis" te Nieuw- en St. Joosland werd de begroting voor 1961 vast gesteld op 8.284,aan inkomsten en 8.695,86 aan uitgaven, zodat er *n nadelig saldo zal zijn van 411,86. De periodiek aftredende bestuursle den. de heren A. M. van Zweden en J. H. Brakman, werden herkozen. De heer van Zweden, die geruime tijd voorzitter van de vereniging is geweest, doch wegens ziekte deze functie niet meer kon waarnemen, zal als zodanig vervangen worden door de heer Joh. Joosse, thans on dervoorzitter, terwijl dc heer Van Zweden dan als ondervoorzitter zal optreden. De heer J. H. Brakman zal 'weèr de functie van penning meester op zich nemen. In de plaats van wijlen de heer A. Louws werd het lid van dè kascontrolecommissie, de heer P. Boone gekozen. Mede deling werd gedaan van de benoe ming van zr. J. H. Dieleman tot wijkverpleegster bij dc vereniging in de plaats van zr. S. C. H. Lensen, die als zodanig te Heinenoord is be noemd. De eerste, jaarlijkse uilloting vond plaats' van renteloze bewijzen van deelname in het wijkgebouw, in to- taaL 17 stuks. Een verkoop bij op bod van niet-afgehaalde prijzen van een in 1955 gehouden bezaar bracht in totaal 41,op. Volgende maand wordt in de Engel se Kerk te Middelburg begonnen met een avondgebed van interkerkelijke opzet. Dit avondgebed zal iedere vrij dagavond worden gehouden van kwart over zeven tot kwart voor acht. De bedoeling is tweeërlei: men wil de deelnemers in de gelegenheid stellen tot persoonlijk gebed en daarnaast gezamenlijk bidden voor de eenheid der kerk en de nood van de wereld. Tevoren zal de naam van de liturg- niet bekend worden gemaakt. Men wil ieder, die dit wenst, in de gele genheid stellen het avondgebed te leiden, waarvoor dan overleg met de organisatoren nodig is. Het eerste avondgebed zal op vrijdag 6 januari 1961 a.s. worden gehouden. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 22 dot-.: Liga van Rotterdam. Alpha van zee. Hebë Nobel van Colchester. Fordfield van Rouaan. Elisabeth Bakke van Breinen. Martini van Londen. Hado van Neath. Royal Wood van Lovhdlmcn. l.n Paloma van Sas van Gent. Irene van Terueuzen, Makkum van Rauma. Abelone Vendila van Antwerpen. 23 dee.: Beta van Lon den: Vlissingen vertrokken 22 dec.: Adara n. Rotterdam. Ccstos naar Monrovia, ülav naar Bafum. Fordfield naar Rotterdam Deo Gloria naar Bayonnu. Forel naar /.eebruggc. Elga naar Antwerpen. 23 den.: Elisabeth Bakke tiaar Curasao. Ahclnnc Vendila naar Huélva. Gepasseerd van Antwerpen 22 dec.: Eemsmond naar Stnekhqlm van Gent. Teun naar zee van Te-neuzen. Gepasseerd naar Antwerpen 22 dêc Tjerk Hiddes van Boston. Kicldrecht van Bremen. Fram van Londen. Esma B van par naar -- Gent. Liberty van zee naar Terncuzen. 23 doe.: Forest Lake van Rot terdam. Willi Bohrner van Duinkerken naar Gent. Evenals in voorgaande jaren werden op vele plaatsen in Zeeland weet dc gebruikelijke kerstbijeenkomsten van verenigingen, scholen en tehui zen belegd. Zo kwamen de oorlogsweduwen in het kerkcentrum te Middelburg de zer dagen naar een bijeenkomst, ge organiseerd door dc afdeling Zee land van het B.N.M.O., om er te luis teren naar het kerstverhaal verteld door vlootpredikant ds. Metting van Rijn. De Middelburgse vereniging van slechthorenden belegde 'n sfeer volle kerstbijeenkomst, die muzi kaal werd opgeluisterd door het blokfluitclubje van Lenic de Graaf. IN VLISSINGEN kwamen de leden van de plaatselijke afdeling der N. C.V.B. in het stemmig versierde jeugdgebouw van dc gereformeerde kerk bijeen om er onder meer te luisteren naar de kerstvertelling van mevrouw Kuijper en declamatie van mevrouw Bui'js. Het muzikale aan deel werd verzorgd door de heren F. en A. Feij met respectievelijk hobo en piano, De bejaarden van SOUBURG kregen een kerstbijeenkomst in zaal Rehoboth aangeboden dooi de plaatselijke N.C.V.B. Naast de samenzang bestond het program ma uit het voorlezen van het kerstevangelie en een kerstver haal. Ook de Evangelisatiekring Walcheren hield in zaal Rehoboth een kerstbijeenkomst. Het onder werp van deze bijeenkomst was ..Op weg naar Bethlehem". Ds. Moerland uit Amsterdam zorgde voor het kerstverhaal en de heer Pape uit Vlissingen zong enkele 1 kerstliederen. In Rehoboth te DOMBURG kwamen de leden van de N.C.V.B. bijeen on der voorzitterschap van mevrouw Jellema-van Dijk voor een gezamen lijke kerstliturgie en het beluisteren van een kerstverhaal. Evenals in WESTKAPELLE. waar eenzelfde vergadering onder leiding stond van mevr. Van Rooijen-van Sighem. De bejaarden van Westka pelle waren dezer dagen, op uitno diging van dc Bond van Plattelands vrouwen. bijeengekomen voor een gezamenlijke kerstbijeenkomst waarvan het programma bestond uit samenzang en behandeling van de kerstliturgie. Het/kerstverhaal weid verteld door mejuffrouw RenTeeus. Ook in OOSTKAPELLE hielden be jaarden en N.C.V.B.-leden de kerst bijeenkomst gezamenlijk, en boven dien op zeer prettige wijze. De da mes Kense en De Kam verzorgden de kerst liturgie en een koortje on der leiding van mevrouw Van Adri- chem-Boogaert zong enkele kerstlie deren. De N.C.V.B. te MELISKERKE hield een kerstavond onder leiding van mevrouw Van Heesen. Met zang en voordracht werd de avond gevuld. De afdeling AAGTEKERKE van de N.C.V.B. kwam Voor een kerst ver gadering bijeen voor behandeling van de kerstliturgje en 't zingen van enkele kerstliederen. De hervormde jeugdverenigingen van AAGTE KERKE hielden dezer dagen onder leiding van ds. L. H. W. Theunissen een kerstwijding in het verenigings gebouw ..Amïeitia". Na de liturgie vertelde mejuffrouw L. Westerbeeke een kerstverhaal. OOSTKAPELLE P.T.T.-besteller vierde 25-jarig jubileum De heer Z. Koene, besteller bij de P.T.T. te Oostkapelle herdacht woensdag de dag, dat hij 25 jaar ge leden als-hulpbestgllcr lïij de P.T.T. in dienst trad. De jubilaris kreeg 's morgens gelukwensen plus de tra ditionele enveloppe aangeboden door het hoofd van het postdistrict. de heer Eelsingh. Voorts boden ook de directeur van het postkantoor Mid delburg, de heer Bakker, de adjunct- dirècteur, de heer Koelweijn en de kantoorhouder te Oostkapelle. de heer P. de Voogd hun gelukwensen aan. Verschillende collega's kwamen in de loop van de dag de jubilaris hun gelukwensen, vergezeld van ca deaus aanbieden. Uitvoering „Sursum Corda" en „Een in geest en streven" Woensdagavond gaven de christelij ke gemengde koren „Sursum Corda" te Oostkapelle en „Een. in geest en streven" te Scrooskerke een geza menlijke uitvoering in de geref. kerk 'te Oostkapelle. Onder de uit stekende leiding van hun dirigent, de heer .T. Suurmond zong dit koor voor de pauze o.a. verschillende be werkingen van de lieer A. Kouse maker. waaronder in het bijzonder „Waart gij daar?" (negro-spiritual) en „Hoort het zegelied weergalmen" hoogtepunten vormden. Na de pauze volgde een goede uit voering van de kerstcantate van A. van Os. Jammer, dat deze cantate wat monotoon aan doet, erg moeilijk recitatieven bevat en de koorzang te weinig mogelijkheden biedt tot sprankelende hoogtepunten te ko men. Niettemin viel er deze avond veel te genieten. De belangstelling was helaas matig. Zeer zeker liggen er voor de koorzang in het vormen van een groot koor door combinatie, in de toekomst grote mogelijkheden. Op voortreffelijke .wijze verleenden de sopraan mevrouw S. Maas-Rotte en de pianiste mejuffrouw R. v. d. Hage hun medewerking. Jan Sinke zong op verdienstelijke wijze de re citatieven. O.- EN W.-SOUBURG Raad komt bijeen De gemeenteraad van Oost- en West- Souburg komt woensdagmiddag om 3 uur in openbare vergadering bij een in het gemeentehuis. Op de twaalf punten tellende agenda staat onder meer een voorstel tot vaststel ling van een herziening van het uit breidingsplan. in hoofdzaak van de gemeente Oost- en West-Souburg, 'n voorstel tot wijziging van enige straatnamen in plan „Nagelenburg" en de behandeling van de .begrotin gen voor 1961 van.de gemeente, de instelling voor sociale, zaken en van het. gemeentelijk woningbedrijf. Kerstnachtdienst In de Grote Kerk te Goes wordt van avond zaterdag om 11 uur een kerstnachtdienst gehouden, waarin ds. J. W. Coenraad zal voorgaan. Het hervormde kerkkoor verleent medewerking aan deze dienst. Ds. Coenraad zal preken over „Uw red der komt". ZATERDAG 24 DECEMBER Evaug. op G.G. Arnemuiden 7.30 ds. Grisnigt. INTERKERKELIJKE SAMENKOMST Vlissingen (Engelse kerk) 7.308 uur. ZONDAG 25 DECEMBER. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey, (26 dec. 10 ds. Verwey); Biggekerke 9.30 ds. Odé; Domburg 10 en 7 ds. Van Vliet: Ga- pinge 2 ds. De Boer: Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wapenaar: Kleverskerke 9.30 ds. Wierïnga; Koudekerke 9 ds. Van Haarlem, 10.45 ds. Kwast, 4 kerstfeest; 't Zandt 9 en 10.45 ds. Van Herwaarden; Meliskerke 2.30 ds, Nennie; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Van Woerden, 7 ds. Enker, (26 dec. 10 ds. Snoep); Engelse Kerk 10 ds. Aalders; Koorkerk '10 ds. Van Houte; Nieuw- en St.-Joosland 10.30 'en 2.30 ds. Van Haarlem; Souburg 9.30 en 11 ds. Van Duyne, 7 ds. Kloos terman; Oostkapelle 10 ds. Richard (24 dec. 20.30 ds. Richard); Ritthem 10 ds. Nennie, 2.30 ds. Haitjema; Se rooskerke 10 ds. v. d. Wind. 7 kerst dienst: St.-Laurens 10 ds. Kok (H. D.), 2.30 ds. Kok: Veere 11 ds. Wie- ringa. 7 dienst; Vlissingen St.-Jacobs- kerk (24 dec. 23 ds. Rothfusz). 10 ds. Kloosterman, 26 dec.10 ds. Kwast) Johanneskerke 9 ds. Kwast. 10.30 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Rothfusz: Haven dorp 10 ds. Rothfusz; Bejaardente huis 7 ds. Drechsler; Vrouwenpolder 10 ds. De Boer; Westkapelle 2.30 ds. Oosthoek. (24 dec. 22.30 ds. Wape naar en ds. Oosthoek: Zoutclande 9.30 en 2.30 ds. Van Dullemen. Eglise Wallonne (26 dec) Middelburg 10.30 Pasteur Berthoud. Volle Evang. Goffi. Middelburg 10 dienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10.30 ds. v. d. Born. 2.30 ds. v. Til; Gapinge 9.30 ds. Boot, 2 ds. v. Ulden; Grijps kerke 10 én 2.30 ds. Vlaardinger- broek; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elsliout; Meliskerke 9,30 en 2.30 cis. Van Heesen; Middelburg Con certzaal 9.30 ds. Boonstra; Hof- pleinkerk 9.30 ds. Ytsma, 2.30 ds. Boonstra. 5 ds. v. Til; Nóörder- kerk 9.30 ds. v. Til, 5 ds. Ytsma; Oost- en Wést-Sóubürg 9.30 en 2.30 ds. Eohlmeijer: Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Maaskant: Scrooskerke 10.30 ds. Boot, 2.30 ds. Ytsma: St. Laurens 10 ds. v. Ulden. 2.30 ds. Boot: Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk: Vlissingen 9.30 en 5 ds. Hom burg; Vrouwenpolder 10 en 2 ds. v. cl. Wal; Westkapelle 9 ds. v. d. Bom. 2.30 ds. Homburg. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.30 ds. Douma, Middelburg. 8.30 en 4.30 ids. Trimp; Vlissingen 4.30 ds. Dou ma. Vrouwenpolder. 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren; Zoutelande 10.45 ds. Trimp, 4 leesdiénst. Geref. Geni. Aagtekerke 9.30. 2 en 6 leesd.: Arnemuiden 9.30. 2 en 6 leesd.: Meliskerke 9 30, 2.30 en 7 stud. Huisman; Middelburg 9.30. 2 en 6.30 ds. Hage (26 dec. 9.30 ds. Ha- ge); Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Westkapelle 9.30. 2 en 6 leesd.; Zou telande 10 en 2.30 leesd. (26 dec. 10 leesd.) Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. cl. Molen (26 dec. 9.30 ds. v. d. Molen) Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler., Ver. van Vrij/.. Herv. en Iiemon- str. Kring. Middelburg 10 ds. Van Houte; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. Beek. Evang. Lutii. Gem. Middelburg 11 ds. Ten Rouwelaar (24 dec. 9 ds. Ten Rouwelaar); Vlissingen 9.30 ds. Ten Rouwelaar (24 dec. 7.30 ds. Ten Rouwelaar). Doopsgez. Gein. Middelburg 10.30 mej clr. Bakker; Vlissingen 10 ds. Mulder. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissin gen Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10.30 samenkomst. 5 kerstfeest mej. Ak kerman. (26 dec. 10.30 samenk.); Vlissingen 6 samenkomst. 19.30 sa menkomst:. Evang. op G.G. Vlissingen 10 en 5 ds. Grinnigt, (26 dec. 10 ds. Grin- nigt), (kazerne Willem 3). Herv. Evang. Westkapelle (Ver. geb.) 9.45 cn 2.45 clienst. Volle Evang. Kapel. Vlissingen 10 dienst. 7 kerstfeest. In de commissie woonruimte wet werd benoemd de heer A. Kik. Over de riolering aan de Oudestraat zal advies worden gevraagd aan bouw- en woningtoezicht. Dit werd besloten, toen de tekening van deze riolering ter tafel kwam. Uit de raad rezen enkele praktische bezwaren, in verband met het hoogteverschil in deze straat. Het voorstel om een bijzondere sub sidie voor het handwerkonderwijs beschikbaar te stellen, zal in een vol gende vergadering opnieuw aan de orde worden gesteld. De stemmen staakten namelijk, omdat de heer De Koning afwezig was. De krot woning aan de Molenstraat werd verhuurd aan de heer W. F. de Rid der. De naam Accacialaan. voor een nieu we straat in plan-Wést, werd met 4 tegen 2 stemmen aanvaard. De voorzitter deelde mee, dat na de opheffing van de faecaliën- dienst per 1 januari a.s 12 wónin- gen overblijven, die niet meer in aanmerking komen om van een watercloset te worden voorzien. De gemeente zal voor de afvoer zorgdragen, tot nieuwe bewoners de woningen betrekken. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Jumelet over de toestand van enkele straten, die verbeterd moeten worden, zullen b. en w. de mogelijkheid onder ogen zien om een vaste straatmaker in dienst van de gemeente te nemen. De heer Hoogerheïde verklaarde, bij een onderzoek daartoe, tot de con clusie te zijn gekomen, dat de plaat selijke aannemers niet in de gelegen heid worden gesteld om in te schrij ven op een werk. Hij drong er op aan, dat iedere plaatselijke aannemer die gelegenheid zal Krijgen. Wethouder Van Gilst gaf. naar aan leiding van het plan om voor dc Be schutte werkplaats een nieuwe huis vesting te vinden, als zijn mening te kennen, dat het voormalige zieken huis te Noordgouwe voor dit doel uitstekend zou zijn in te richten. Hij was ook van mening, dat dit veel goedkoper zou zijn dan de voorge stelde nieuwbouw. UTS lïjtfDI KNS TEN VOOR KERSTDAGEN. Middelburg (beide dagen) dokter me vrouw J. Pel—Meilink. Rouaanse Kaai 11. tel. 236.3: apotjieek Nonhebei, Lange Delft 13a. tel. 2538!: Vlissingen: le kerst dag dokter M. J. A. Bil. Singel 38. tel. 3619. 2e kerstdag, dokter. L. P. Boone, Badhuisstraat .30. lek 2950: apotheek: beide dagen J. H. Tan-Me ij er. Singel 60, tel. 2025. Oostkapelle. Serooskerke cn Veere: dokter G. Schep. Dorpsstraat 46 tc Serooskerke. tel. 0 1139-212. Westfca.- pelle. Zoutclande cn Koudekerke: dokter M. Hu.vgens. De Casembrootstraat 26. Westkapelle. telef. 0 1187—234. Marktberichten VEILING TERNEUZEN Per 100 stuks: Glassla II 11—12.30, C 67. Per stuk Bloemkool 1420. Knol selderij 315. Per bos: Selderij 1017. Per kgBintjes I 713. Andijvie 17 18. Rode kool 711. Savooiekool 30—13. Waspeen 10—13. Breekpeen 5—6. Prei 10— 17. Knolselderij 1415. Spruiten 4472. Uien 5—11. Witlof A 59—63. A II 46—52, B 54—62, B II 30—59. afwijkend 24—46. Appelen Jonathan II 73 28. 70 25, 65 22. ril "grof 1317, III fijn 8 Golden Delicious Iir grof 2228. IIT fijn 10. kroel 13. Goud- rent I 65-75 20, II D 8. 111 grof 14—18,'III fijn 8—11, kroet 8. PerenComtesse de Paris II 65 30, 55 16. Saint Remy III grof 13—13, III fijn 10, kroet 13. VEILING ZUID.-HULL. EILANDEN. 22 december. Aardappelen gr. y10. an dijvie 58—74. sla 711. spruilen IA 32—53, IIA 27—30. IB 23—32. 1IB 15, D 39—48, witlof IA 73—1.02. IIA 68—90. IB 92, I1B 53—73, spruiten geschoond '63. rode kool 7'15. groene kool U, boerenkool 1215. prei 12—21. knolselderij 1024. selderij 12 —27; peterselie 1718. waspeen A 25 IIA 2024. grote peen 47. uien 8—15. uien geschild 1014. Cox's Or, Pippin klas IA 62—32, IB 40. IIA 5181. Golden Delicious IA 48—58. 1B 3448. IC 40—43, IIA 37—4'J. I1B 30—38. Jonathan IA 33—44. IB 24—32. IC 18—22. IIA 21—26. IIB 14—21. gouc- reinet IA 30—42, IB 23—27. IC 17—19. IIA 24—37. IIB 25.-Légipont IA 81—41. IB 26 —33. IC 21—23. Conférence IA 49. IB 48. IC 33. IIB 33. IIC 31. Doyenne du Cornice IA 99. IC 38—90. Glorie van Holland IA 33, IB 31 EIERVEILING ZUID-UOLL. EILANDEN. 22 december. Aanvoer 94.000 stuks. Sor tering I sóórt 00 75-en op 19.70—20.00: 0 70-75 16.30—16.80; 1 65-70 15.00—15.10: 2 60-65 14.00—14.20: 3 55-60 13.00—13.30; 4 50-55 12.40—12.60 5 45-50 11 90—12.10; 6 40-45 11.10. VEILING V.V.Z.B GOES 23 december. Groenten: Per stuk Bloem kool B II 1535. C I 24. afwijkend 10. Knolselderij I 17, II 3—10. Per kg Sprui ten A I 44. A II 37—43. B l 36—37, B II 19—21. afwijkend 2930. Witlof A I 71 76. A II 53—67. B I 59—67. B II 44—52. af wijkend 51—53, stek 1928. Groene sa- vooiekool f 15—13, II 15. Rode kool I 5— 8. II 8. Boerenkool I li. II 5. Uien 7—3. Peen 2—6. Prei I 23—26. II 21. Andijvie 1 S3. II 54—55. Kroten 8. Waspeen 18—21. VEILING BERGEN OP ZOOM 23 december. Andijvie 3573. Waspeen 1420. Prei 1024. Savooiekool 79. Rode kool 5—7. Witte kool 2—5. Spruiten 20 1.04. Witlof 16—75. Sla 5—14. Kroten 6—7. Boerenkool 47. Tomaten 96—1.77. Comtesse de Paris 2021. Golden Deli cious 4250. Jonathan 320. Cox Orange 8—54. VEILING ..WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 23 december. Appelen Golden Delicious 80 op 44—18. 75-SO 4619. 70-75 33—50. 65- 70 30—31. 60-65 21—22. III grof 2-1—38. III lijn 9—12. Jonathan 75-80 44. 70-75 20—3". 65-70 28. 60-65 14—28, III grof 17—29, 111 fijn 10—17. Peren: Saint Remy 75-85 15. 65-75 13 - 15. II D 12, III gror 13. Lcgipont 55-60 14—22. Appelen Goudrenet 75-85 18. 65-75 18— 21, II D 10—11. III grof 16-17, III fijn 3, Appelen, val en kroet S—16. Groenten Witlof 54SO. Andijvie, glas 49—74. Sla. glas 15—22. idem C 7—13. Veldsla, glas 1.32—1,98. Prei 17—30. Uien 13—15. Boerenkool 4—12. Savooiekool 7 17. Witte kool 4. Rode kool 69. Sprui ten. (ingesohoond 1750. idem. geschoond 56—98. Waspeen 2S34. Atir.erle.nlie l Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER. U-lef. 2865. T.C. WALCHEREN, lel. 3200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15