„Vrije van Sluis" heeft 8-jaren streefprogram Raad van Goes ging pas na 6,5 uur debatteren uiteen ZEEUWSE MOSSELHANDEL TEGEN „HET NOORDEN" Zeeuwse Almanak IN SINT-MAARTENSDIJK WERD A. J. GR0ENEWEGE BEGRAVEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 23 DECEMBER 1960 OM HALF DRIE 'S NACHTS AFGELOPEN middels de publieke tribune hadden verlaten, ging de raad over in be sloten zitting, ter behandeling van het voorstel van b. en w. tot het ga randeren van rente en aflossing van een door de n.v. Bouw- en Aanne mersbedrijf Is'ibo te Dïemen, welk bedrijf zich in Goes wil vestigen, aan te gane geldlening. Kritiek van twee raadsleden op rapport over bouwaangelegenheden Ruim 6' j uur na aanvang van de raadsvergadering van Goes maakte een forse hamerklap van burgemeester dr. J. W. Noteboom een einde aan de zitting. De raad was woensdagavond om acht uur bijeengekomen en verliet de raadzaal pas om half drie donderdagmorgen. Urenlang heb ben de raadsleden gepraat over diverse voorstellen, waarvan nog ruim een uur in besloten zitting. Reeds de ingekomen stukken brachten stof tot discussie. Naar aanleidin gen van vragen van de heer Ph. Haverbock (p.v.d.a.) in een vorige raadsvergadering over het inschakelen van plaatselijke aannemers bij bouwwerken in Goes, had de raad een rapport ontvangen. De heer Ha- verhoek betoogde, dat dit door de directeur van gemeentewerken opge maakte stuk onvolledig is en niet op waarheid berust. Ook staan er volgens hem insinuaties in aan het adres van ondernemers in Goes, die kant noch wal raken. Ook de heer J. H. Roose was van mening, dat in het stuk een onverdiende blaam wordt geworpen op ondernemers. Wij kunnen niet. volstaan met dit stlik alleen voor kennisgeving aan te ne men, zei hij. Burgemeester dr. J. W. Noteboom verklaarde, dat het rapport van de directeur van gemeentewerken op zijn juistheid zal woren getoest. Ook de door de directeur -in het rap port genoemde personen zullen wor den gehoord en hen zal gevraagd worden of de gegevens objectief zijn. Overigens, zo zei dr. Noteboom, zijn we gewend rapporten van onze amb tenaren voor de volle 100% te ver trouwen Het voorstel, tot herziening van de verkoopprijzen van de gronden in bouwplan oost werd niet zonder slag of stoot aangenomen. Verschillende sprekers brachten met klem de nood zaak naar voren om een volledig overzicht van het grondbedrijf te krijgen. De raad dient zich einde lijk eens een totaalbeeld te kunnen vormen, betoogden zij. Ook het voorstel tot het verlenen van een krediet van f 14.189.16 ten behoeve van de betonfabriek A. Molenaar in verband met de bouw van een loods, lokte ver schillende reacties uit. Fel rea geerde de raadsvoorzitter op de beschuldiging van de heer Roose als zouden de cijfers te hoog zijn. Zoals wij gisteren reeds meldden, verklaarde burgemeester Note- hoom het volste vertrouwen te hebben in de afdeling financiën, die de cijfers berekend heeft. De heer Roose protesteerde ertegen, dat de burgemeester er de afde ling financiën iu betrok. „De ge gevens van technische zijde zijn vals", betoogde hij. Hij zei voorts herhaaldelijk gepoogd te hebben een raadsbesluit uit te lokken. De kritiek van de heer Roose ont lokte het raadslid M. Loeve (a.r.) de opmerking, dat 't onmogelijk wordt de gemeente te blijven besturen, als de heer Roose voortgaat op een der gelijke wijze zijn „loyale oppositie" te voeren. Industrieën Om kwart over één, toen de twintig punten tellende agenda was afge werkt en de talrijke aanwezigen in liet voorstel werd aangehouden, om dat de raad op verschillende punten nog meer zekerheid verlangde. Het zal thans in een volgende vergade ring worden behandeld. Eveneens in besloten zitting werd behandeld het voorstel betreffende grondverkoop aan de Haagse Apparaten- en Ketel- fabriek. De raad besloot uiteindelijk er naar te streven, gronden te ver- j werven, die in de toekomst kunnen dienen voor uitbreiding van de A.K. F. In de openbare vergadering waren tevoren verschillende voorstellen aangenomen, o.m. tot verbetering van de hoek Voorstad-Rïmmeland- straat, tot aankoop van de woning M. Smallegangebuurt 50, tot het verlenen van een krediet voor het aanstellen van enkele ambtenaren, en tot het verlenen van een krediet in verband met een vanwege de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten in te stellen onderzoek. De geloofs brieven van de nieuw benoemde raadsleden D. van Loon, D. P. M. G. Leupen (beiden p.v.d.a.) en drs. J. J. Dijkgraaf, (c.h.) werden onder zocht en in orde bevonden. Advertentie SAMOS, de edelste der zoete wijnen. (Slot van pag. 1 handel wordt bepaald door de service, die alleen van Zeeland uit geboden kan worden". Een ander argument, dat voor Zee land pleit, vond de heer De Leeuw het grotere getijverschil: voor Zee land 3 meter en' voor de Waddenzee slechts 1.20 tot 1-40 meter. De heer De Leeuw achtte dat van groot be lang voor een kunstmatige verwater plaats van mosselen. Burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke, voorzitter van de Commis sie van Dertien de commissie die het behoud van de oester- en mossel cultuur in Zeeland wil bevorderen zei cr dit van: „De biologische om standigheden in de Waddenzee zijn niet gunstig. Het water is er wat men noemt nogal „dik" en dat zou wel eens tot gevolg kunnen hebben, dat de Belgen', maar met name de Fransen de in de Waddenzee verwa terde mosselen niet accepteren betoogde, dat de handel van het noorden uit in praktijk een dag achter is op Zeeland, al bedraagt het verschil in feite, maar onge veer zes uren. Ook het vervoer per schip naar Zeeland en verder per vrachtauto naar België of Frank rijk is goedkoper dan per vracht auto van het noorden uit. Rendabel De mosselhandelaar A. P. M. Ver haart. die de argumenten van „Zee land dichter bij de consument" en „be tere biologische omstandigheden" ten volle onderschreef, wilde vooral wij zen op de economische gevolgen. Het aantal mosselen, dat door een schip naar Zeeland wordt vervoerd, staat gelijk aan minstens twee vrachtwa genladingen. De dure vissersschepen per stuk gemiddeld ongeveer één ton strijken thans zelf cle vervoers kosten op. door de mossélen naar Zee land te brengen. Als dit niet meer no dig' zou zijn, zouden de schepen veel NIET IN ZEEBRUGGE Staalbedrijf naar Kanaalzone Er is enige maanden geleden sprake van geweest dat een internationale groep een staalindustrie zou gaan vestigen in het havengebied van Zee- brugge. Zeebrugge heeft de hoop voorshands moeten opgeven, aange zien de uitrusting van de haven niet voldoende is. Het wordt waarschijn lijk geacht dat, wanneer de inter nationale groep haar Belgische plan nen zal realiseren, het gebied langs het kanal Terneuzen-Gent zal wor den uitverkozen; aldus meldt de Nieuwe Rotterdamse Courant. Ir. J. P. Walland te Middelburg overleden De oud-hoofdingenieuT-directeur van de rijkswaterstaat in de directie Zee land, ir. J. P. Walland, is enkele da gen geleden op 83-jarige leeftijd te Middelburg overleden. De crematie is inmiddels geschied. De heer Walland werd in 1877 in het voormalige Nederlands-Indië geboren. Zijn middelbare opleiding genoot hij in Nederland, waarna hij op twintig jarige leeftijd naar Zuid-Afrika ver trok als ambtenaar bij de Neder- landsch-Zuid-Afrikaanse Spoorweg maatschappij. Na zijn terugkeer stu deerde hij aan de toenmalige Poly technische School te Delft, waar hij in 1904 het ingenieursdiploma behaalde. In datzelfde jaar werd hij aangesteld als adjunct-ingenieur bij de rijkswa terstaat en in 1930 volgde zijn benoe ming tot hoofdingenieur-directeur in de directie Zeeland, welke functie hij tot 1944 vervulde. Ir. Walland was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en officier in de orde van Oranje-Nassau. Drs. Kraal in Bergen op Zoom ter aarde besteld Donderdagmiddag is op de protes tantse begraafplaats te Bergen op Zoom het stoffelijk overschot van wijlen drs. K. Kraal, in leven oud- directeur der rijks h.b.s. tc Bergen op Zoom in het familiegraf bijgezet. Om kwart voor twaalf arriveerde de stoet vanuit Voorburg voor het' ge bouw van de rijks-h.b.s. te Bergen op Zoom, van welk gebouw de vlag halfstok uithing: Tegen half een arriveerde de stoet aan de begraafplaats, waar vrienden, oud-leraren en leerlingen zich aan sloten. Tal van bloemstukken en kransen van familie en vrienden dekten de baar. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door o.a. de lieer H. Zandvoort. leraar der rijks h.b.s., en door dr. Boehmer, de huid'ge direc teur van de school, die woorden van troost tot de familie sprak en woor den van dank. voor hetgeen zijn voorganger voor de rijks h.b.s. had gedaan. ALGEMENE VERGADERING TE OOST BURG Begroting '61 goedgekeurd Sfesr*"»Wonted,. ceiuncaai meer vrachtauto's moeten worden certificaat' Ook burgemeester Willemsen wees op de gunstige afzet van uit. Zee land. „Juist door onze service kun nen de Duitse en Deense mosselen geen voet aan de grond krijgen in Frankrijk", aldus de voorzitter van de Commissie van dertien, die (Advertentie) DE Grevelingen zal binnenkort als „proefkonijn" dienen om kaden van zandasfalt aan te leggen. Aan de werkhaven bij Bruinisse is men thans druk doende om een installatie hier voor te maken. De bedoeling van de proef is, dat het zand asfalt het in het water gestorte materiaal zal opstuiven en ver harden. Stortmateriaal is er te over! Rond om het havenplateau liggen onge veer 70.000 tot steen opgeslagen. SCHOUWSPEL.... Sind-s twee (lanen is het weer eens zo ver. De haven van Antwerpen „zit. dicht", ditmaal vanwege een staking, en s werelds vrachtvaarders hebben ligplaats gekozen op de rede van VlissingenHet gebeurt niet zo heel vaak, maar van tijd tot tijd levert de Scheldeinonding dit slhouwspel toch wel op en het is altijd zéér de moeite waard. Het. is als een moderne versie van de oude schilderijen, waarop men de machtige handelsvloten placht af te beelden; tientallen sche pen, groot en kleinoud en nieuw, deinend op het woelige water van de Schelde, onder grauwe luchten met zware wolkenpartijen, lijdzaam wachtend op nadere bestemming. Schepen utt veler 's lieren landen, als een kudde schapen bijeengedreven, 's Avonds worden het schapen, par don schépen met lichtjes en dat levert dan weer een heel apart schouwspel op. Enfin, ge weet het nu. Ce moest maar eens gaan kijken. Als de sta king intussen tenminste niet 'opge heven is... En wekelijks komen daar nog enke le scheepsladingen bij. EIND IN ZICHT Het einde van de bietencampagne (en dus ook de bietenberichtjes in deze hoek) is nu in zicht. Van Zwin tot Zijpe bereikten ons berichten, die dit meldden. In Bruinisse zijn deze week de laat ste bieten verscheept naar cle fabriek te Dinteloord. In de leveranties aan de suikerfabriek te Puttershoek zit echter nog wel leven. De aanvoer zal hier vermoedelijk pas in de eerste week van januari definitief achter de rug zijn. Ook in 'IJzendijke loopt de bieten campagne naar bet einde. Maar het werk voor de boeren is nog lang niet voorbij, zo schrijft onze corres pondent. Want door het slechte weer is het ploegen van de landerijen nog niet gebeurd en er is ook nog maar een klein deel wintertarwe gezaaid. De kerstsfeer doet vandaag ook in deze rubriek haar intrede. In Axel is dat al enkele dagen liet geval. Daar zijn op de toegangs wegen naar liet stadje grote kerstbomen geplaatst, die dc be zoekers 'n sfeervolle entree waar borgen. KERSTKLANKEN. Andere kerstgeluiden komen uit Vlissingen en Veere. Ter inleiding- van de kerstnachtdienst, die in de St. Jacobskerk van de Scheldcstad wordt gehouden, zullen van hall' elf tot elf uur op het carillon kerstliede ren ten gehore worden gebracht. Veere zal om klokslag twaalf uur het kerstfeest inluiden met het traditio nele ..Change Ringing". Om half twaalf 's zaterdagsavonds voert piet Brocrse een kerstprogramma uit op het carillon, dat tot kwart over twaalf duurt. aangeschaft, zodat tegenover minde re ontvangsten, grotere uitgaven zou den komen te staan. „Volkomen on aanvaardbaar", meende deze mossel handelaar. De mosselhandelaar P. Verwijs dacht er al niet anders over. „Alles pleit voor Zeeland", zei hij, terwijl hij de reeds eerder genoemde argumenten aanvoerde, zoals die door collega's van hem naar voren zijn gebracht. Dr. Havinga zegt in zijn rapport ove rigens, dat het zoutgehalte van de Waddenzee erg laag is. Hij acht het een ongelukkige omstandigheid, dat de centra van mosselteelt juist daar gevormd zullen worden waar zich de grote spuigelegenheden van zoetwater bevinden. In hoeverre in de omgeving van Harlingen cle biologische factoren de vestiging van een verwaterplaats toelaten, is volgens dr. Havinga niet uit te maken, omdat de grens beneden welke het zoutgehalte mag dalen, on bekend is. Misschien is dit eeu punt, dat mede voor Zeeland pleit. In deze provincie heeft men veel en veel minder moei lijkheden te overwinnen om een goe de kunstmatige verwaterplaats aan te leggen dan in het noorden. Zoals bekend gaan de gedachten uit naar een verwaterplaats in het Veerse Gat, De laatste tijd gaan echter ook stem men op om een kunstmatige verwater plaats dichter bij Yerseke te brengen, namelijk te koppelen aan de aanleg van een nieuwe haven. Koninklijke onderscheiding voor Terneuzenaar Burgemeester mr. H. Rijpstra van Terneuzen heeft donderdag de zilve ren medaille, behorend bij de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan de hoer J. M. Andriesen, werkzaam bij de Cokesfabriek te Sluiskil. De heer An- driesen zal na een diensttijd van 38 jaar dit bedrijf verlaten wegens liet bereiken van cle pensioengerechtigde HET bestuur van het waterschap „Het Vrije van Sluis" is uitermate verheugd over het bekend worden van liet urgentieschema van de Del tawerken langs de Westerschelde, waardoor het mogelijk wordt om alle zeeweringen vanaf de Tienhonderd- polder bij Cadzand tot aan de Braak manpolder, binnen de tijd van acht jaar geheel veilig te stellen. Aldus ile dijkgraaf van het Vrije, de heer J. B. Becu, donderdagmorgen tijdens cle algemene vergadering van dit West-Zéeuws-Vlaamse waterschap. Mede in dit verband is ook een zoge naamd „8-jaren-streefprogramnia" ontworpen, dat onder meer voorziet in cle verdere uitvoering van bet bekende „150-kilometer-wegenplan", verbetering van diverse tertiaire weggedeelten en bevordering uitvoe ring van verschillende dijkvakken. Dit laatste behelst voor de calamiteu- ze polders in West Zeeuwsch-Vlaan- deren al hun dijkvakken tussen de herbedijkte Zwinpolder en de Paulina- polder, inclusief vervanging van de fozingspunten in deze dijkvakken. Daarnaast zullen de toevoerleidingen en diverse kunstwerken aangepast moeten worden aan de veranderde omstandigheden. Over het gehele 8-jarenplan zal binnenkort een 'geheel uitgewerkt plan verschijnen, terwijl daarna aan de algemene vergadering goedkeuring zal worden gevraagd tot uitvoering ervan. Het wegen- plan-1961, dat voorziet in een to tale wegverbetering over 24 kilo meter, zal door omstandigheden iets getemporiseerd moeten wor den. De voor de gehele provincie Zeeland bestemde subsidie van de cultuurtechnische dienst zal maar juist voldoende zijn voor de uit voering van het bedoelde wegen plan. Vandaar, dat men genoegen heeft moeten nemen met drie kwart deel van deze pot, voldoende voor 18 kilometer wegen. Het wa terschap zal bovendien zelf 3 kilo meter weg voor zijn rekening ne men, zodat toch nog zeven-aentste deel van het werk kan worden uit gevoerd. PROBLEMEN. Tevoren was dijkgraaf Becu uitvoe rig ingegaan op de enorme moeilijk heden van het afgelopen seizoen. Naar zijn mening zijn dit najaar dui delijk de zwakke plekken in de me chanisatie en de bedrijfsvoering naar voren gekomen. Naast het op adem komen en cle noodzakelijke machine- VOORAANSTAAND LANDBOUWFIGUUR Vele honderden volgden baar naar begraafplaats Een stoet van enkele honderden me ters lang volgde donderdagmiddag in St.-Maartensdijk de baar, waarop het stoffelijk overschot van de heer A. J. Groenewegen ten grave werd gedra gen. Terwijl de klokken van de her vormde kerk om ongeveer half drie monotoon begonnen te luiden, sloten zicli op de markt aldaar vele belang stellenden aan achter cle naaste fami lie van deze vooraanstaande figuur in de Zeeuwse landbouwwereld, die af gelopen maandag in het Algemeen Burgergasthuis te Bergen op Zoom op de leeftijd van 44 jaar overleed. Al deze afgevaardigden, vrienden en goede bekenden uit de organisatie op landbouwkundig en maatschappelijk terrein hadden tevoren in het gemeen tehuis hun handtekening gezet in een condoleantie-boek, dat daar gereed lag temidden van enkele tientallen kransen en bloemstukken. Namens al deze instanties, waarin de heer Groe- newege tot voor kort een belangrijke plaats bezette, sprak aan de groeve de algemeen voorzitter van de Z.L.M., ir. M. A. Geuze uit Poortvhet. Hij schetste de overledene in een korte toespraak als een man die geen moe heid kende en die nu op nog vrij jon ge leeftijd familie, zijn bedrijf „Ra- venoord" (bij St.-Maartensoijk), de streek, de verenigingen in die streek en alles waarvoor hij zich met zijn hele persoon inzette, voorgoed heeft moeten achterlaten. De heer Geuze beschreef de heer Gvoenewege, die lid was van het dagelijks bestuur en het hoofdbestuur van de Z.L.M., voorzitter van de kring Tholcn-St.-Philipsland van de Z.L.M. en tevens voorzitter van de plaatselijke afdeling, als iemand die de voetsporen van zijn va der heeft gevolgd, iemand, die zelf initiatieven nam en bij het uitwerken daarvan op zijn eigen bedrijf de tra ditie van net progressieve voorbeeld in ere hield. Streekverbetering en her verkaveling waren onderwerpen, die de heer Groenewege na aan net hart lagen. „De overledene heeft met die nende arbeid en christelijke gezind heid zichzelf uitgeschakeld en zich volledig voor anderen ingezet", zo be sloot cle heer Geuze. Ds, Th. G. van Dijk uit Dlngsterloo, een persoonlijk vriend van wijlen de heer Groenewege, sloot op deze toe spraak aan met woorden van troost aan de nabestaanden. Hij las een bij belgedeelte uit Johannes 14 voor en bad aan het eind van de droeve plech tigheid het „Onze Vader". Burgemeester J. A. Leenhouts van Cadzand heeft donderdag middag het beeld voor de bi- zondere kleuterschool onthuld. De versiering, die boven de in gang van de school een plaats je heeft, stelt een groep kinderen voor. Het schoolbe stuur heeft, toen het gebouw tje in september van vorig jaar werd geopend, de op dracht voor het beeldhouw werk gegeven aan de beeld houwer Peter de Jong uit Mid delburg. Het besluit om een versiering in de school aan te brengenis reeds genomen, toen met cle bouw werd begon- Om het beeld in zijn oorspron kelijke positie eens goed onder de loep te nemen, zijn de voor zitter van het schoolbestuur, de heer P. A. Vermeulen (links), burgemeester J. A. Leenhouts (midden) en beeld houwer P. de Jong rechtsop het dale van de school bo ven de ingang geklommen. (Foto P.Z.C.). SAMOS, uw Wijn voor de feestdagen. reparatie, zal de landbouwer in de komende winter zich moeten be zinnen over de diverse naar voren gekomen problemen. Ook het water schap kwam voor talrijke moeilijkhe den te staan. Omdat van alle kanten s.o.s.-seinen kwamen, heeft men moe ten spuien, pompen en schonen met alle arbeidskrachten, die maar be schikbaar waren. De nieuwe brug bij Retranchement zal, nog voor het toe ristenseizoen begint, in gebruik wor den genomen, terwijl de nieuwe loods in Oostburg nog dit jaar onder de kap gaat. De rekening over 1960 zal sluitend blijken te zijn, zo vervolgde de heer Becu, terwijl die over 1959 zelfs een batig saldo te zien geeft van ruim 200.000, mede dank zij een nog te verwachten bedrag van 55.000 van de provincie. Samenvattend zei de dijkgraaf, dat de afgelopen acht jaar drie duidelijke lessen hebben gegeven over onvoor ziene omstandigheden, namelijk de ramp in 1953, de abnormale droogte van 1959 en de water overvloed van 1960. Door stemming werd een aanbeveling van drie personen opgemaakt voor de benoeming van een gezworene in het district Aardenburg, wegens pe riodieke aftreding van cle heer C. van Bellegem. Gekozen werden de he ren C. van Bellegem, C. F. Bonte en A. Paridaen. De Interim-regeling ziektekosten I960 voor ambtenaren werd door de vergadering goedge keurd. evenals de aan- en verkoop van diverse gedeelten grond. Ook de begroting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1961 werd goed gekeurd. Zonder hoofdelijke stemming ging de vergadering akkoord met her vast stellen van het dïjkgeschot op 57. per ha voor de ongebouwde en op 11 pet. van de belastbare opbrengst, voor de gebouwde eigendommen. Na de traditionele maaltijd hield ir. L. Uildriks een causerie over de lozings- punten in cle zeewering in het kader van de Deltawerken en over de af watering en waterbeheersing in het district. Voor Zeeuws nieuws zie ook dc pagina's 5 en 8. vv*\wvwwwwvwwwvv Gemeentesecretaris te Rilland-Bath beëdigd In speciale vergadering In een speciaal daartoe belegde ver gadering van de gemeenteraad Ril land-Bath is de nieuwbenoemde ge meentesecretaris, de heer B. G. Mun- nik uit Wieringen, donderdagavond beëdigd. De heer Munnik volgt, zo als bekend, de heer A. Hack op, die onlangs tot burgemeester van Ar- nemuiden werd benoemd. Burgemeester J. C. W. Jobse heette de heer Munnik, diens echtgenote en schoonmoeder in de vergadering har telijk welkom. Nadat de eden waren afgenomen wenste de voorzitter de nieuwe gemeentesecretaris cn zijn familie van harte geluk. „De func ties en het arbeidsveld zijn U be kend", aldus de voorzitter,'die voorts wees op de omstandigheid, dat een gemeentesecretaris een veelomvat tende taak in een gemeente heeft, niet het minst als hoofd en leiding gevende figuur op de gemeentesecre tarie. Vervolgens wees burgemeester Job- se erop. dat Rilland-Bath in de laat ste jaren met 800 zielen groeide, en dat uitbreiding er beslist geen groot woord is. De heer Munnik dankte daarna de raad voor het in hem gestelde ver trouwen, een vertrouwen dat hij hoopte waard te zijn. Hij pleitte voor een sterke band niet de' raad en be loofde alles te zullen doen wat in het belang van de gemeente Rilland Bath is. Hij besloot met de raadsle den uit te nodigen voor een persoon lijke kennismaking. Burgemeester Jobse dankte hierna de heer P. van Wouwe, eerste amb tenaar ter gemeentesecretarie, die sinds het vertrek van de heer Hack de functie van gemeentesecretaris op zo prettige wijze had waargeno men. .Prinses Beatrix" weer in de vaart Het m.s. „Prinses Beatrix" zal mor gen (zaterdag) weer fn de vaart ko men, op cle veerdienst Vlissingen- Breskens. De fuiken iu heide plaat sen zijn hersteld, zodat de veerboot weer kan binnenlopen. Uw zoete wijn moet SAMOS zijn. VANDAAG. Middelburg -- City: Makker» staakt uw wild geraas, 20 uur. H jaar. Electro: Doctor in love, 19.30 uur. 18 jaar. Burgerzaal Stadhuis: Wrstvlaamse schilderkunst. 10—18 uur. Prov. Bi bliotheek: expositie oude kinderboe ken. 10-12.30, 13.30—18 uur. Kunstzaal Van Benthem en Jutting: expositie schilderijen 9J8 uur. Vlissingen Luxor: Saboteur, 20 uur, 14 jaar. Alhambra. Als mvin grote broer dat wist, 20 uur, a.l. Goes Grand: De kinderrechter, 20 uur. 14 jasr. Prins van Oranje: Open- Deur kerstfeest, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2