U KRIJGT MEER HUISHOUDGELD' Internatio Rotterdam Overname N.V. Houthandel Alberts door Internatio Rotterdam BARON BLUFF SARANTO UW SPAARKAART IS GAUW VOL! Rendement onbevredigend MISS MARY „Déko" geeft natuurlijk weer gratis 2 glaasjes „Déko" SARANTO.... Santé jifOïiDEIRDAG 22 DECEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 17 OMO-HUiSHOUD SPAARACTIE J Deze tanbieding geldt alleen in de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Limburg Op elk OMO-standaardpak vindt U één merkje. Het grote pak geeft er twee, het supefpak zelfs vier. Zo is Uw spaar kaart gauw vol. Zo begint U vlug aan een nieuwe. Want de actie loopt tot 15 april 1961 en Uw winkelier heeft spaarkaarten genoeg Spaar door! Profiteer volop van de Omo-huishoud spaaractie onbevredigend rendement; onvoldoende liquiditeit; dwingende noodzaak tot niett- we investering; ongunstige verhouding tussen eigen en vreemd vermogen. Het aanbod Bij de beoordeling van het uitge brachte bod dient wel te worden overwogen, dat de bedrijfswaarde van een groot deel der activa in ster ke mate wordt beïnvloed door de on zekerheid, om de pogingen welke ge daan zullen worden om het bedrijf op een rendabele basis te brengen, zullen slagen. Wij zijn dan ook van mening, dat het aanvaarden van het boven omschreven aanbod voor de vennootschap en voor de aandeelhou ders de beste oplossing biedt. Commissarissen en directie zien daarin een mogelijkheid om de reeds in 1871 gevestigde onderneming voort te zetten en de bedrijfsvoering aan te passen aan hetgeen onder de huidige omstandigheden vereist is. In gesprekken met de door de alge mene vergadering van aandeelhou ders van 4 juli 1960 benoemde com missie van samenspreking is de bo ven geschetste situatie van de onder neming herhaaldelijk aan de orde geweest. Tenslotte was de conclusie, dat het voor de onderneming een vrijwel onmogelijke taak zou zijn om op eigen kracht en door zelffinancie ring het gestelde doel te bereiken. Als meest doeltreffende oplossing kwam in aanmerking de integratie met een financieel sterk bedrijf, dat de bereidheid zou tonen de benodig de middelen te verstrekken. De com missie van samenspreking heeft dan ook te kennen gegeven, dat zij onder de gegeven omstandigheden meent te moeten adviseren van het in haar ogen gunstige bod gebruik te maken. De bovenstaande mededelingen wa ren ondertekend door de directeuren, de heren A. A. Brevet en C. M. Ghij- sen en voorts door de commissaris sen, de heren G. W. A. de Veer, J. P. Berdenis van Berlekom, H. C. Ghij- sen, J. van Stolk en J. P. Wibaut. Vergadering Aandeelhouders, die van het aanbod gebruik wensen te maken, dienen hun aandelen, met dividendbewijs nr. 55 e.v. en talon, uiterlijk op maan dag 16 januari a.s. ter overname aan te bieden bij de Rotterdamsche Bank N.V. of de Amsterdamsche Bank N.V. te Rotterdam, Amsterdam of 's-Gravenhage. Uiterlijk op donderdag 19 januari 1961 zal per advertentie worden be kendgemaakt of naar het oordeel van de opdrachtgever een vol doend aantal aandelen N.V. Hout handel voorheen G. Alberts Lzn Co. ter overname is aangeboden. Te vens zal dan een buitengewone alge mene vergadering van aandeelhou ders worden bijeengeroepen ter be handeling van de statutenwijziging. Na de verkrijging van de ministerië le verklaring van geen bezwaar op de statutenwijziging zal afrekening aan de houders van de aangemelde aandelen binnen zeven dagen ge schieden. [nog voordeligerzoals Vim, Lux And/. Lyril... HULP IN DE HUISHOUDING gevraagd In klein moeder loos gezin. Br. no. N 100 Boekh. Van der Peyl, Krui- ningen. BOD OP AANDELEN VAN 130 Bankschuld beloopt ruim 2,5 miljoen Directie en commissarissen van de N.V. Houthandel voorheen G. Alberts Lzn. eu Co., geves tigd te Middelburg hebben aan de aandeelhouders uitvoerige mededelingen gedaan over het aanbod, dat de N.V. Internatio nale Crediet- en Handels-Vere niging „Rotterdam" te Rotter dam deed tot overname van alle uitstaande gewone aandelen der vennootschap tegen de koers van 130 Voor de prioriteitsaandelen van de N.V. Alberts wordt de daar voor statutair vastgestelde overnameprijs geboden, te we ten de pari-prijs van 700, per aandeel, vermeerderd met een rente van 5 per jaar, van de laatste voorafgaande eerste januari tot de dag der betaling, alsmede met achterstallige di videndbetalingen in vorige boekjaren. Het ligt in de bedoeling van de Internationale, dat na overna me van de aandelen het bedrijf op dezelfde voet en onder de zelfde leiding zal worden voort gezet. Zoals uit de jaarverslagen van de laatste jaren is gebleken, is de gang van zaken bij de N.V. Alberts se dert geruime tijd niet gunstig ge weest. Over de boekjaren 1957, 1958 en 1959 kon geen dividend op de ge wone aandelen worden uitgekeerd, terwijl op de prioriteitsaandelen over de jaren 1958 en 1959 evenmin een uitkering kon worden gedaan. Het op zichzelf niet onbevredigende exploitatie-saldo over het jaar 1959 moest, zoals in het jaarverslag over dat jaar werd toegelicht, ten volle worden aangewend voor afschrijvin gen en ter aanvulling van de reserve voor prijsdaling, welke daardoor op ca. 386.000,werd gebracht. Reserve prijsdaling Tot 1958 werd de reserve voor prijs daling gehandhaafd op het peil van 500.000,In 1958 was het in ver band met de algemene prijsdaling in de produktielanden noodzakelijk een bedrag van ƒ300.000,aan deze reserve te onttrekken. De reserve voor prijsdaling heeft door bovenge noemde toevoeging in 1959 nog steeds niet het door ons noodzakelijk geachte minimumniveau bereikt. Het is U bekend, dat in de houthan del de prijzen van jaar tot jaar zeer grote schommelingen vertonen, waardoor plotseling gevoelige ver liezen op voorraden kunnen intreden. In 1959 opende de markt voor ge zaagd naaldhout vast. In de loop van het jaar trad een langzame maar gestadige stijging in, welke zich tot op dit ogenblik heeft voortgezet. De verkoopprijzen in Nederland hebben evenwel deze stijging in een langza mer tempo en in onvoldoende mate gevolgd. Het gevolg van deze prijs ontwikkeling betekende voor de houthandel een inkrimping van de winstmarge. Voor onze vennootschap is het nood zakelijk, dat wij aldus de directie van de N.V. Alberts, onze omzet op peil houden en zo mogelijk nog ver hogen. Dit dwingt ons te streven naar een zo groot mogelijke efficien cy in de bedrijfsvoering, hetgeen verdere investeringen met zich mede zal brengen ter afronding van de enige jaren geleden begonnen moder nisering en mechanisering van ons bedrijf. Dit heeft tot gevolg, dat ook in de komende jaren de afschrijvin gen hoge bedragen zullen blijven vereisen. Bankschuld Reeds sedert enkele jaren is, zo als de balanscijfers aantonen, de liquiditeit van onze vennootschap ongunstig. Voorts is het eigen vermogen ten opzichte van het vreemd vermogen te gering. De bankschuld beweegt zich sedert geruime tijd op een zeer hoog ni- yeau. Per ultimo 1959 beliep deze 2.095.944,Per 30 september 1960 was zij toegenomen tot cir ca 2.614.000,Gezien de hui dige financiële situatie van onze vennootschap achten wij de mo gelijkheid om in de behoefte aan meer eigen midelen te voorzien door uitgifte van nieuwe aandelen uitgesloten. De directie geeft voorts ccn toelich ting op de balansen 1958 en 1959 en een voorlopige balans per 30 septem ber 1960 en de verlies- en winstreke ning over de eerste 9 maanden van het lopende boekjaar, welke zijn sa mengesteld volgens dezelfde normen als die per ultimo 1958 en 1959. Bij vergelijking van de balanscijfers per 30 september 1960 met die per 31 december 1959 demonstreert zich de verdere achteruitgang van de ji- qüiditeitspositiG. De houtvoorraden liepen op met 503.000,en de handelsdebiteuren met 417.000,totaal derhalve met 920.000,welke verhoging geheel moest worden gefinancierd met bank- en leverancierskrediet. Het batig saldo van de exploitatiere kening over de eerste 9 maanden van het lopende boekjaar bedraagt vol gens de voorlopige cijfers ca. 261.000,hetgeen pro-rata bedui dend lager is dan het in 1959 behaal de saldo van 485.000,Deze ach teruitgang is bij ongeveer gelijk ge bleven omzetten hoofdzakelijk ver oorzaakt door de hierboven reeds vermelde verkrapping van de winst marge, gepaard gaande met hogere loonkosten. Rekening houdende met enerzijds een bate uit hoofde van dividenden deelnemingen ten bedrage van 39.000,en anderzijds de, betaalde intrest en pro-rata afschrijvingen op vaste goederen en bedrijfsmaterieel, resteert als netto winst over de eer ste 9 maanden van 1960 slechts 48.000,—. Volledigheidshalve dienen wij, aldus de directie, te vermelden, dat in 1959/60 van een der deelnemingen een gedeelte werd verkocht, waarop een boekwinst werd gemaakt van circa 64.000,Wij achten het. ge zien de hoge stand van de actiefpost houtvoorraden, geboden om deze vrijgekomen stille reserve toe te voe gen aan de reserve voor prijsdaling, welke daarna ƒ450.000,zal bedra gen. In het restant van bedoelde deelneming schuilt per 30 september 1960 nog een verdere niet-gereali- seerde boekwinst van ca. 50.000. De boekwaarde der overige deelne mingen stemt overeen met de daar aan door ons toegekende huidige be drijfswaarde. Ongunstig beeld De gang van zaken gedurende de maanden oktoher en november van dit jaar geeft ons geen aanleiding tot de verwachting, dat de definitie ve cijfers over het boekjaar 1960 een gunstiger beeld zullen geven dan hierboven geschetst. Aan de vooravond van de afslui ting van het boekjaar 1960 wor den wij derhalve geconfronteerd met de noodzakelijkheid U bin nenkort te moeten mededelen, dat ook over het boekjaar 1960 het dividend gepasseerd zal moe ten worden. Samenvattend wordt de financië le positie van ons bedrijf geken merkt door: HOOG EN LAAG WATER 23 december uur meter uur meter -f- nap -f- nap Vlissingen 5.15 2.11 17.51 2.0S Terneuzen 5.48 2.27 18.21 2.25 Hansweert 6.27 2.36 19.03 2.34 Zierikzee 6.29 1.47 19.18 1.62 Wemeldinge 7.09 1.73 19.38 1.89 uur meter uur meter nap nap 11.59 2.17 12.33 2.33 0.23 2.12 13.06 2.41 12.31 1.76 .- 0.19 1.60 12.55 2.0: 67. Johan had moeite zich met de taartendoos achter het stuur van de Benzol te wringen. De vertegenwoor digers van Baron Bluff's miljoenen- project. de pico diabolo-wespen, lieten een toenemend gegons horen, dat hol weerklonk in het karton. „Met vol gas naar de boomgaard, Johan," beval de baron. Johan keerde de wagen, voorzichtig schakelend om niet tegen de doos te stoten, en weldra reed de Benzol ram melend langs de korenvelden. Nu lag de stad Immelen opnieuw op hun weg en zo kwam het, dat de auto voor de tweede maal het kruispunt met bet stopbord moest passeren. De bedie nende agent had het nationale belang van dit voertuig goed onthouden eu behept als hij was met verantwoorde lij ksgevoel, klapte hij zijn bord op groen, zodat de belangrijke heer met zijn vinding kon doorrijden. Maar tot teleurstelling van de diender bleek de Benzol juist vaart te minde ren, om tenslotte precies voor de stopstreep bewegingloos te blijven staan.,* Als-'t-u-bliefc, mevrouw. Een prettige aanvulling op Uw huis houdgeld! Wat U daarvoor moet doen? Vanaf vandaag al Uw OMO-merkjes zorgvuldig be waren. Telkens als U er 30 hebt, plakt U ze op Uw spaarkaart. U levert die in bij Uw leveran cier en... als-'t-u-blieft, kies wat U wilt Mmm kostelijk gebraden snelkookpan waarin U voortreffelijk kookt Ga de nieuwe (met 10 jaar garantie) zien en kopen bij ^VANDERII IADEN] JOflHE MAUI 1, VUSSIHGEH, Langeviele 26, Middelburg, telefoon 2712, bij verschillende, soorten wijnen. Koop nw feestdranken daarom bij eu U bent tevreden. Saranto rood Saranto wit Saranto dry f2.75 per 1jl liter Klinken met SARANTO is een feest op zichzelf! Deze geurige, pittige feestdrank is waard om uit een goed glas te worden gedronken. SARANTO - de feestelijke drank bij uitnemend heid - moet u altijd in huis hebben. Om gasten prettig te kunnen ontvangen, maar niet minder voor nw eigen huiselijke, ge zellige uren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 9