SUNIL BARON BLUFF bepmeM met spawn imt Jlan tadtau LEZERS mm M letwrt Uw leverancier heeft aanvraagkaarten voor u 3 THEELEPELS VOOR DE UITZONDERLIJK LAGE PRIJS VAN SPORT EN WEDSTRIJDEN WOENSDAG 21 DECEMBER 1960 P ti-U V l N C A L N "Z k) IS U W S hi O O li A N T 15 MET SUNIL SPAART U SPELENDERWIJS EEN PRACHTIGE COLLECTIE theelepels ZWAAR VERZILVERD OP BASIS 90 WEGENS ENORM SUCCES Worden in üw gezin op dit ogenblik de Sunil. theelepels al gebruikt, de mooie apostellepels of de sierlijke moderne theelepels? Of bent u opnieuw aan 't sparen om een heel dozijn vol te ma kén? Of moest u nog met sparen beginnen? Dan is hier goed nieuws: deze unieke Sunil-aanbieding wordt na 31 december a.s. nog tot nadere aankondiging verlengd. MODERNE THEELEPELS Dit model is een voorbeeld van de fraaie, strakke vormgeving, zoals wij die kennen van vele moderne Zweedse en andere ontwerpers. Een stijl, die ook Nederland stormen derhand verovert. Jt. APOSTELLEPELS Sunil brengt een complete collectie van 12 apostellepels. Het ontwerp"" is geïnspireerd op de bekende 17e eeuwse zilveren apostellepels, die oorspronkelijk uit Friesland komen. Een bezit om trots op te zijn l 10 Sunil merkjes f2,75+!0$l"1il ZWAAR VERZILVERD OP BASIS 90 Als u 6 theelepels van één soort tegelijk, bestelt, krijgt u ze toegezonden in een keurige luxe doos...Ook énig om aan anderen als geschenk te geven. wairsimmo wit mstmt uwtmwmr -0 Uitslagen van 't Zeeuwse juniorenroetbal Groep A I: Middelburg- A IArne- muiden A I 160. Groep A II: Vlis singen A IIMiddelburg A II 00. Groep A III: Ria W A ICorn Boys A I 03, Terneuzen A IITer- neuzen A I 25. Groep A IV: Luc- tor A IGoes A I 00, Zierikzee A IKapelle A I 52. Groep A V: Borssele A IHansw. Boys A I 0 4, Nieuwdorp A IWemeldinge A I 0i. Groep B I: Domburg B I Oostkapelle B I 91, Zeelandia B I Vlissingen B I 0—6, Zeeland Sport B I—Middelburg B I 2—11, Wal cheren B ISerooskerke B I 210. Groep B II: Zeelandia IIMiddel burg B IV 02. Groop B IX: Sino- t.Q B I—Mevo B H 19—0. Groep B X: Corn Boys B ICorn Boys B II II0. Groep B XI: Corn Boys B III —Hoek B I 0—4, Groep B XII: Clin gs B IVogelwaarde B I 71, Graauw B IAxel B I 09, Hon- tenisse B IKoewacht B I 20. Groep B XIII: Axel B II—Hulst B III 5—1. Groep B XIV: Biervliet B I Retranchemerit B I 21; Oostburg B IIOostburg B I 27, Schoondij- ke B IGroede B I 21. Alles weer pais en vree in atletiekbond Zondagmiddag hebben de besturen van de Koninklijke Nederlandse At- letiekunie en het district zuid zich rond de tafel geschaard om de con troverse, die is ontstaan, door de in cidenten die zich voordeen op de Ne derlandse kampioenschappen in Eind hoven uit de weg te ruimen. Inciden ten, die in zuidelijke atletiekkrlngen zelfs het plan deed rijzen om zich af to scheiden van de K.N.A.U. Een hieronder volgend communiqué laat zien dat alle moeilijkheden zijn Set luidt als volgt: Het bestuur van de K.N.A.U. en het bestuur van het district zuid hebben zondag de hangende kwes ties besproken. Zij betreuren de incidenten welke zich tijdens de Nederlandse kam pioenschappen op 24 juli te Eind hoven hebben voorgedaan en wei- lce tot dezfe meningsverschillen hebben geleid. Zij betreuren teyens de voortijdige en minder juiste publikaties welke hierover in sommige dagbladen zijn verschenen. Beide besturen zijn van oordeel dat het wenselijk was geweest in dien deze kwestie eerder zijn be slag zou hebben gekregen. Het in cident wordt hiermede als beslo ten beschouwd. Het belang van de atletiek wordt slechts gediend met een goede samenwerking. Beide besturen onderstrepen dit ten volle. Engelse voetbalstaking een week uitgesteld De door de Britse profvoetballers aangekondigde staking is een week' uitgesteld. Het begin van deze actie, die tot doel heeft betere arbeids voorwaarden te scheppen in de En gelse voetballerij is nu gepland voor 21 januari. Jimmy Hill, de voorzitter van de spelersvereniging zei, dat het uitstel bet gevolg was van bet feit, dat sta- kings-kennisgeving van de prof voetballers vereniging aan de voet bal league, da afzonderlijk» versni- gingen en de afgevaardigden van de spelers niet voor gisteren (maan dag) kon worden verzonden. Interlandprogramma .voor hockeyspelers De Koniklijke Nederlandsche Hoc- keybond heeft voor het komende seizoen een interlandwedstrijd in Barcelona op het programma Staan. Het ligt in de bedoeling een regel-- matig wedstrijd-contact met de bron zen-medaillewinnaar Spanje te gaan onderhouden. Het inteimationale programma voor 1961 ziet er als volgt uit: Heren: 3 april (vermoedelijk), Arm stelveen: NederlandSchotland; 9 april: - Amstelveen:- NederlandBel gië; 7 mei: Keulen: DuitslandNe derland; 21 mei: Barcelona: Spanje- Nederland; 25 maart: Brussel: Bel- igië B—Nederland B;, 16 april: Arn hem: Nederland B—Duitsland B. Dames: 18 maart: Birmingham: En gelandNederland; 30 april: Duis burg: DuitslandNederland; 26 maart: Tilburg: Nederland BBelgië B; 8 april Nederland BEngeland B. George Thoma Duitse sportman van het jaar De 22-jarige Duitser George Thoma, die bij de Olympische winterspelen I960 in Squaw Valley de gouden me daille in de Noordse combinatie ver- Agrarische overschotten De agrarische overschotten worden steeds groter en verstoren het markt- deel op de wereldmarkt. In Neder land is op de vrije markt weinig vraag voor de vrije produkten, die voor export bestemd zijn, met als gevolg crisisprijzen. Bovendien zijn door de rijksoverheid de prijzen ver laagd voor de verschillende produk ten voor het oogstjaar 1961. Bij de' behandeling In de Tweede Kamer, was veel oppositie tegen het land bouwbeleid van de regering, maar door een koehandeltje werd dit ver zet gebroken. Onwaardig en onrecht- vaadig is de boerengemeenschap be handeld in het parlement. Het gaat precies als in de dertiger jaren, een sterke figuur in het ka binet beheerst alle departementen en het platteland wordt de dupe. Fries land regeert Nederland. De tegenwoordige minister van land bouw gaat van dezelfde stellingen uit als zijn voorganger in de derti ger jaren, wijlen mr. Steenberghe. Vergeten is men, dat na de bevrijding de prijzen van de agrarische produk ten werden afgerond om de geha vende industrie op de been te bren gen. Nu de landbouw in rrio'elijkhe- den is gekomen, vergeet men. vol-, doende te helpen, terwijl er voldoen de welvaart is. De winsten van Phi lips, en anderen, zijn de laatste drie jaar met 45% toegenomen en dat mag allemaal. De agrariërs leveren de grondstof fen voor het voedselpakket en de prijzen van dat pakket moeten ge drukt worden. De werkers in dé land bouw zijn een geduldig volk en daar op speculeert men in Den Haag. Maar laat men er op gerust zijn, vroeg of laat volgt een landbouwcrisis, ook een crisis in de andere' bedrijfstak- overde is door de Duitse journalisten tot sportman van het jaar uitgeroe- pén. Een onderstaand lijstje laat zien met welk een meerderheid, van stem men Thoma tot sportman 1961 werd verkozen. 1. George Thoma 444D; 2. Armin Ha- ry 2591; 3 en 4 Wilfried Dietrich en Carl Kaufmann beiden 2349 en 5 In- grid Kraemer 2248. Nederlands jeugdelf tal speelt tegen D.O.S. Het Nederlands jeugdelf tal (16-18 jaar), dat heden in Utrecht tegen DOS speelt, is als volgt samenge steld: Döel: Van Zogh'el ,(DQS). achter: Monster (Hermes DVS) en Ter Horst (Leeuwarden, midden: Pierrë Feyén- oord), De Vries (Enschedese Boys) en Bunnig (Leeuwarden), voor: Kras (Volendam), V. Straalen (Elinkwijk), V/d Graaf (Hermes DVS)," Keizer (Ajax) enH. Hainje (He'erenveen). Reserves: Van Leeuwen (Sparta), Veenstra (GVAV), V. Buitehen (Her mes DVS) en AdelaarVelox), Nederlandse zaalhandballers versloegen Luxemburg Ruim 1200 toeschouwers hebben za terdagavond In de Jubileumhal te Eindhoven kunnen zien hoe het Nederlandse heren/,aalhandbalteaui de éérste schrede gezet heeft op de weg naar de finale van het wereldkam pioenschap zevenhandbal, dat in de loop van het volgende jaar In West- Duitsland zal worden gehouden. Met royale cijfers won het Neder landse team van Luxemburg, dat vooral voor rust teleurstellend spel te zien gaf, waardoor de Nederlandse ploeg voortdurend in de aanval bleef en met spectaculaire cirkelsprongen de score via 6t2, 10-3 tot 12-4 kon opvoeren. Na de rust kwamen de Luxemburgers beter voor de dag. Het tempo was veel hoger en de doelpuntenmarge, 10 tegen 8, in de tweede helft geeft dui delijk het beeld weer, dat de par tijen elkaar geen duimbreed toega ven. Vooral de Luxemburger Gaetty, die in de eindfase vier gave treffers langs Mastenbroek joeg was zeer goed. Bij Nederland staken topscorer Kuypers, Vari der Heyden, die zichzelf wel eens door solospel vastliep, de jeugdige De Graaff van Animo en de beide aoelverdedigers Mastenbroek en Van Noesel in goede vorm. Over liet algemeen vielen er in het Nederlandse team geen zwakke plek ken te constateren, ofschoon het Lux emburgse spel geen maatstaf was om die aan het licht te brengen. Tegen de Belgen zullen onze landgenoten op zwaardere tegenstand stuiten. De doelpuntemakers waren: Nederland: Kuypers 6, Van der Hey den 4, Ridderbos 3, Horselenberg 2, De Graaff 2, Tulp 2, Mulder 1, Meyers 1 en Botterman 1. Luxemburg: Gaettl 5, Welfring 3. Huber 2, Kloster 1 en Roderes 1. ken, de moderne economie ten spijt Verwaarlozing van de landbouwbe langen zal zich wreken, ook al ploegt de landman voort. Het budget i960 zal bij vele boeren een negatief resultaat opleveren. Maar toch- moeten wij ons best blij ven doen, verbeteringen en investe ringen moeten worden uitgesteld tot later. Hard werken met vrouw en kinderen blijft de boodschap en ver der meer1 overschakelen van Intensief op extensief beheer van het bedrijf. Dan zal er minder materiaal zijn voor de export, maar dat zal de industrie wel overnemen. Het is nodig olie te verzamelen om de fakkels steeds brandende te hou den. .Organisatie en Landbouwschap moeten gesteund worden door alle boeren, zodat de fakkels uit de afde lingen grote flambouwen worden, die meegedragen worden in de strijd om het recht. W- De Buck Meliskerke. Inzameling oud papier Naar aanleiding van berichtjes die ilc regelmatig vind in uw rubriek „van Zwin tot Zijpe" wil ik U be leefd de volgende vragen wel eens stellen en kijken of U mij uit de droom kunt heipen? Ie Of vele verenigingen zich wel bewust zijn dat ze met hun oud pa- pieractie's de kleine opkoper-hande laar in oud papier enz. van een in komstenbron beroven mede omdat zij het ingezamelde papier meestal aan de groot- of tussenhandel verkopen (die tevens hiermee bewijst ook wei nig solidair te zijn) omdat die altijd .iets meer kan betalen. Het papier enz. komt toch uit wijken en dor- pen die al jaren soms doqr een op koper worden bediend ook in tijden dat het haast niet lonend was. 2e Of het in het werkelijke belang is van een culturele vereniging zijn le den bijvoorbeeld iedere maand bijna de verplichting op te leggen langs de deur te gaan vragen (dan wel met enigzins. andere 'woorden) om zijn liefhebberij en hobby die volgens hun opvattingen óók een uniform vraagt, te helpen financieren. Heinkenszand, Opkoper. Park bij Bethesda te Vlissingen Vlissingen bezit in dé nabijheid van het ziekenhuis Bethesda een welis waar niet groot, echter door gemeen tewerken zeer aardig aangelegd en met. liefde onderhouden park. Van het vroege voorjaar tot In het late najaar wordt het gaarne opge zocht door moeders met kleine kinde* ren, de kinderen kunnen naar har telust op de- groene grasvelden spe len, terwijl de moeders op de ban ken zittend een uurtje van verpozing vinden. Vele bejaarden zoeken da makkelijke wegen en de banken op om elkander te ontmoeten voor een gezellig praatje. Dit':park heeft'zich in,de> laatste Ja ren... prachtig ontwfggeia. maar is naar mijn weten nog. een park zon der naain. Zou het'niet tijd worden om het nu een naam te geven? Verder zou liet aanbeveling verdie nen, nog enkele banken zodanig ta plaatsen dat de oudere mensen meer gelegenheid vinden, om bij felle zo merse zon in de schaduw te kunnen zitten en een paar afvalbakken neer te zetten, het liefst met een dringend verzoek of versje, voor die genen, die nog-al te vaak wegen en grasvelden met papier of fruitafval verontreinigen. Vlissingen, H. Ehrlich, Een gewetenskreet? Nu het kerstfeest weer voor de deur staat, moet ik mijn verontrusting uitspreken over de ontaarding van de kerstviering. Deze betreft vooral de toenemende uiterlijke viering vooral door overdadig eten en drinken, met als één der gevolgen het zeer ondes kundig slachten door eigenaars van enkele miljoenen stuks kleinvee. Een belangrijk detail van deze ontaarding is al te weinig bekend, namelijk het doden op zeer ondeskundige, veelal meedogenloze wijze. Ik denk hierbij aan het levend villen van konijnen, liet levend plukken van pluimvee of het ophangen van de dieren. Het wordt toch tijd dat aan deze ontstellende wijze van kerstont wijding paal en perk wordt gesteld. Hoe kan iemand waarlijk kerstfeest vieren, wanneer hij weet dat aan zijn lekkerbekkerij het zuchten en kermen van miljoenen dieren voorafging? Moet zo het grote feest van de Liefde en de Barmhartigheid gevierd wor den? Vlissingen J. C. C. Sonius Lid v/d Ned. Ver. tot bescherming van dieren Afd, Zeeland-Zuid Noot van de redactie: Wij zijn niet bereid de heer Sonius te geloven als hij geen namen en adressen noemt van mensen, die konijnen levend villen of pluimvee levend plukken. 66. „Komaan Johan", sprak baron Blüff, „verlaten wij dit woud met onze goede vangst." Hij richtte zijn kwieke schreden over het bospad in de richting van de Benzol 1908, ter wijl Johan de taarlcndoos niet het wespennest zorgvuldig achter zijn meester aandroeg. „Rest ons slechts de wespen in de boomgaard los te laten Johan," ver volgde de baron, in de auto stappend. ,,Dè natuur doet de rest, nietwaar? De rupsen zullen snel en doelmatig I worden verwijderd door de duizen den nijvere exemplaren van de pico diabolo, en zo zal er een einde ko men aan de rupsenplaag, die de eige naar van de boomgaard dreigt te ruïneren. Men zal versteld staan, Jo han, door de eenvoud van het pro cédé; men zal de vinding alom wil len toepassen, de pico diabolo zal een veel gevraagd artikel worden, kortom, er staat ons matig ge schat een miljoenenproject te wachten..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 19