Secretaris: Meer belangstelling voor bondsactiviteiten gewenst Vrouwenpolder heeft grootse plannen GEMEENTE B0RSSELE LAAT ZEVEN WONINGEN BOUWEN NIEUWE LANDBOUWSCHOOL VOOR 00STKAPELLE RAAD VAN NOORDGOUWE WIL KUNSTVOORWERPEN BEHOUDEN 10 PROVINCIALEZ El bJ U W S bi COURANT ZATERDAG 17 DECEMBER 1960 IN JAARVERSLAG BOND HARMONIE- EN FANFAREKORPSEN: eens van 250. Bij aanvaarding; van de voorstellen zal 825,aan meer dere inkomsten wórden verkregen. Wanneer deze voorstellen niet aan vaard worden, zal het bestuur de voorstellen tot het organiseren van het zaalconcours en de marswed strijden moeten intrekken. Het bestuur stelt voor om het so listenconcours zo mogelijk in maart vast te stellen, de marswedstrijd in de tweede helft van juni in Dom burg (in welke gemeente de wed strijd vorig jaar wegens geringe deelneming geen doorgang kon vin den), en het zaalconcours in de 2e helft van oktober. Voor de organi satie van het pinksterconcours zijn aanvragen binnengekomen van de verenigingen „Ons Genoegen" te Nis- se en „Rillandia" te Rilland, die nog nimmer een dergelijk concours heb ben georganiseerd. In het jaarverslag over 1960 van de bond van harmonie- en fanfarever enigingen in Zeeland, dat uitgebracht zal worden op de algemene vergade ring van a.s. zaterdag in Goes, spreekt secretaris J. J. Laroes zijn teleurstelling uit over de minimale belangstelling voor het bonds- en verenigingsleven. Vooral na de geringe deelneming aan, en de slechte opkomst voor liet eerste zaalconcours, dat kort geleden In Middelburg gehouden is, acht de heer Laroes het tijd, dat deze kwestie eens in de vergaderingen besproken wordt. Contributieverhoging voor organisatie concoursen Ten aanzien van het zaalconcours betoogt de secretaris, dat vele ver enigingen, die op de laatste vergade ring enthousiast vóór het voorstel stemden, niet inschreven. „Steeds is men doende te wijzen op de geringe belangstelling voor onze korpsen", aldus de heer Laroes. „Maar nu kan men de hand in eigen boezem ste ken! Onze eigen leden op een zeer kleine uitzondering na bezoe ken dit concours niet eens. Men toont geen belangstelling voor zijn eigen liefhebberij, gaat niet eens luisteren naar prestaties van andere korpsen". Wanneer dit zo doorgaat, en dit geldt volgens de heer Laroes eveneens voor het solistencon cours en de marswedstrïjd, zullen alle bijzondere activiteiten van de zijde van het bestuur moeten gaan verdwijnen. Tot slot roept de secretaris de korpsen op zoveel mogelijk deel te nemen aan de bondsconcoursen, deze concoursen te bezoeken, zo mogelijk uitwisse lingsconcerten te organiseren en een grote activiteit aan de dag te 'leggen in de eigen gemeente. Verder wordt er in het jaarverslag nog op gewezen, dat het aantal aan gesloten verenigingen met één steeg de vereniging Agatha" uit Aag- tekerke tot een totaal van 36. Het aantal liep eveneens iets omhoog en bedraagt thans '1180. Financiën Tijdens de jaarvergadering komen ook enkele financiële voorstellen aan de orde. Het bondsbestuur stelt na melijk voor om de bondscontributie te verhogen van 75 cent tot een gul den per lid per jaar. Voorts wordt voorgesteld voor het pinkstercon cours een inleggeld vast te stellen van tien gulden, voor het zaalcon cours van vijftien gulden en voor de marswedstrijd van tien gulden voor muziekkorps of drumband en van vijftien gulden indien met beide on derdelen ingeschreven wordt. Deze verhoging is noodzakelijk om dat de bondskus niet bij machte is alles te financieren wanneer zowel het solisten-, liet zaal- als het mars concours doorgang vinden. Immers moet gerekend worden met een te kort op liet solistenconcours van 500, op de marswedstrïjd van 250 en op het zaalconcours even- Stratenaanleg en riolering in bungalowpark Breskens Op het gemeentehuis te Breskens werd aanbesteed de aanleg van stra ten en riolering in het nieuwe bun galowpark te Breskens. In verband met het jaargetijde werd voor twee verschillende aanvangsda ta ingeschreven, n.l. 15 januari en 1 april a.s. Ingeschreven werd: fa. Lievense en Huibregtse. Westkapelle, f 99.000, f 96.000: Aann. bedr. Zeeland N.V., Middelburg, f 84.000, f 84.000; P. J. v. d. Sande, Breskens, f 80.750, f 78.750; wed. Toussaint en Zn., Cad- zand, f 76.800, f 73.800; Aan. bedr. E. L. K. Schoondijke, f 74.500, f 74.500; Aann. bedr. M. P. Hol, Hulst f 73.700. f 71.900; gebr. Geldof, Se- rooskerke, f 72.395, f 75.395; gebr. de Bokx, Terneuzen, f 71.890, f 71.000; G. en A. Sponselee, Kloos- terzande, f 75.000, f 75.000; J. de Oude, Biervliet, f 68.494, f 72.675; C. de Ruysscher, Biervliet, f 68.469, f 68.469. De raming was f 83.100. RAAD KWAM BIJEEN Begroting sluitend op gewone dienst Tijdens de vergadering van de ge meenteraad van Borssele, die don derdagmiddag werd gehouden, deel de burgemeester P. J. Dominicus mede, dat op kosten van de gemeen te aan de Wolphaartsweg zeven woningen zullen worden gebouwd. Er zal daar ook een nieuwe weg worden aangelegd. De gemeentebegroting, die tijdens deze vergadering werd aangebo den, bleek sluitend te zijn voor de gewone dienst met een bedrag voor inkomsten en uitgaven ,van f 440.862, met een post onvoor zien van f 10.997,79. De kapi- taaldienst echter vertoont een na delig slot van f 22.415,36. Uit de begroting bleek onder meer, dat het aandeel van de ge meente inzake de premie woning verbetering is opgevoerd tot f 5000. De raad besloot om b. en w. te be lasten met het overleg inzake een vrije zaterdag voor het gemeente- AAN DE TORENSTRAAT Wachten is alleen op rijksgoedkeuring Het ziet er naar uit, dat als „Den Haag" meewerkt, de leerlingen van de christelijke lagere landbouw school te Oóstkapelle over een jaar of daaromtrent de beschikking krij gen over een ruime en moderne school, waarvoor architect H. Nien- huis van het Bouwbureau van de landbouw te Middelburg het ontwerp maakte. Het schoolgebouw is geprojecteerd aan de Torenstraat en zal worden gebouwd in opdracht van de Chris telijke Boeren- en Tuindersbond in Zeeland. Het definitieve plan en de I financiering zijn reeds goedgekeurd maar het wachten is nog op de rijks goedkeuring! En dit kan een langdurige geschie denis worden. Enige zekerheid hier over heeft men niet, want de uitein delijke goedkeuring is afhankelijk van de situatie op de arbeidsmarkt en het bouwvolume, dat voor de landbouw in de rijksbegroting 1960- '61 is uitgetrokken. De tekeningen zijn in juli al naar Den Haag ver stuurd. maar de beslissing kan bij wijze van spreken over twee dagen komen. „Maar ook over een maand of een jaar", aldus vertelde ons ar chitect Nienhuis. Voor de leerkrachten en leerlingen van de landbouwschool te Oóstkapel le is het echter te hopen, dat de be slissing spoedig afkomt, want de huidige huisvesting in eert villa is allesbehalve ideaal te noemen. Maar wanneer het ontwerp van ar chitect Nienhuis verwezenlijkt is, beschikt de school over een gebouw, zoals slechts weinig lagere land bouwscholen in Zeeland. De school bestaat uit twee haaks op elkaar ge zette vleugels, elk met een eigen en tree en hiervoor een ruim plein. Indeling In de linkervleugel op de tekening komen drie leslokalen en een zeer ruim overblijflokaal (acht bij twaalf meter). Van nog respectabeler al- metingen is de grote hall, die in het midden van deze vleugel is geprojec teerd. Hierin zijn een grote garde robe, de toiletten en een keuken on dergebracht. De hoofdingang varf de school is in het midden van deze vleugel aan de kant van het plein gedacht en springt een flink eind naar buiten. In dit deel van de school komen on der meer een lerarenkamer en een directeurskamer. Een groot deel van de andere vleugel wordt ingenomen door een handvaardigheidslokaal van tien bij twintig meter. Verder komt hier een melklokaal en een waslo kaal met douches. personeel. In het burgerlijk armbe stuur werd de heer J. van Westen herkozen als lid. Met algemene stemmen werd' in de commissie tot beheer van de school- artsendienst gekozen de heer Th. J. Andriessen, burgemeester van Ove- zande. De pensioengrondslagen van de gemeentewerkman en conciërge werden samengevoegd. Op uitnodi ging van Gedeputeerde Staten be sloot de raad om samen met de ge meente Ellewoutsdijk de reiskosten van de districtsontvanger te beta len. Deze kosten bedragen voor de femeente Borssele f 185 en voor e gemeente Ellewoutsdijk f 148. Tijdens de vergadering legde de heer L. J. Lokerse, eerste ambtenaar ter secretarie de eed af als waarnemend ontvanger, waartoe hij werd be noemd. De raad besloot voorts het Zeeuwse consultatiebureau voor al coholisme een subsidie toe te kennen van f 35 en de financiële commissie voor 'hel olir. prot. streekziekenhuis te Goes een. bedrag van f 15. De r.k. zowel nis de protestantse stichting voor Mh."'schappelijk Werk kregen een subsidie toegewezen ge lijk aan 40 procent van de uitgaven van deze stichtingen. De raad be sloot vervolgens om het maximum krediet in rekening-courant bij de N. V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten vast te stellen op f 40.000. De raad ging akkoord met een voor stel van b. en w. om aan de heer P. Nelis een perceel grond te verkopen aan de Westsingel voor de bouw van een woning. Na discussie bleef de havenverordening vrijwel gelijk, met dien verstande dat het tarief voor een verrijdbare kraan f 5 per week zal bedragen en dat schepen, die binnenlopen om de bemanningsleden in de gelégenheid te stellen een kerkdienst bij te wonen, zullen wor den vrijgesteld van havengeld. De raad was van méning, dat óm het drankmisbruik tegen te gaan een zwarte lijst ingesteld moest wor den. De raad besloot tenslotte dé heer M. van 't Westeinde een bedrag van f 466,67 toe te kennen voor woning verbetering. B. en w. waren Aan me ning dat. verbouwing in dit geval het comfort van de woning wel zou verbeteren, maar stelde daar tegen over, dat zonder deze verbetering de woning niet onbewoonbaar zou zijn- Man van 61 door gasverstikking overleden (Van onze correspondent) Onder geheimzinnige omstandigheden is donderdagavond de 61-jarige heer F„ Dakostalaun 21 Soest, overleden. Sectie op het lijk heeft uitgewezen, dat gasvergiftiging de doodsoorzaak moet zijn. De politie neemt aan. dat bij graaf werkzaamheden in de Dakostalaan een gasleiding beschadigd is en dat daardoor gas is vrijgekomen. Het on derzoek duurt voort. Aan de woning is een bordje beves tigd waarop staat dat betreden van het perceel levensgevaarlijk is. Gouden doctoraat dr. H. C. Rutgers Maandag zal het 50 jaar zijn geleden dat aan de Vrije Universiteit te Am sterdam, de nu 80-jarige dr. H. C. Rutgers uit Zeist promoveerde tot doctor in de godgeleerdheid op het proefschrift „Kerkelijke Deputaten". Van 3911 tot 1915 was hij predikant van de Gereformeerde Kerk te Mar ken. De naam van dr. Rutgers is verbon den aan de Nederlandse Christelijke Studenten Vereniging, waarvan hij algemeen secretaris was van 1906- 1908 en van 1915-1936. Laatstge noemde periode was belangrijk door de sterke groei van de N.C.S.V. in die jaren, de stichting en uitbouw van een eigen centrum voor de staf dezer vereniging, met een telkens groter wordende gelegenheid voor conferenties, die culmineerde In de stichting van het conferentie-oord Woudschoten in Zeist, dat in een af zonderlijke Stichting Woudschoten werd ondergebracht. Dit gebouw met zijn accommodatie voor grote con ferenties met logiesgelegenheid is dank zij dr. Rutgers tot stand geko men, die de drijfkracht en organisa tor was voor de opzet en financie ring en waaraan hij tot voor enkele jaren zeer veel tijd en werk heeft gegeven. Gevechten in Vientiane duren nog steeds voort Voor de vierde achtereenvolgende dag woedden vrijdag gevechten in Vienti ane, waar de troepen van de pro- westerse generaal Foemi Nosavan hardnekkig stand houden in het cen trum der Laotische hoofdstad tegen troepen van de parachutisten-generaal Kong Le, die linkse sympathieën heeft. Naar verluidt zouden de linkse troepen vijf Amerikaanse burgers in gijzeling hebben genomen; het zijn vijf leden van een Amerikaanse eco nomische missie in Thailand. Een functionaris van de Amerikaanse ambassade in Vientiane deelde mee, dat het ambassadegebouw werd ver laten toen het vlam vatte. Een aan grenzend gebouw was bij artillerie vuur in brand geraakt. Het grootste deel van de dossiers was door net per soneel verbrand, voordat men het gebouw verliet. De berichten over de strijd zijn zeer verward. Er zijn geruchten, dat de troepen van generaal Foemi Nosavan zouden zijn verslagen, maar ook dat deze troepen stand houden in het regeringscentrum. Kong Le's troepen zouden wel het vliegveld in de buitenwijken in handen houden, omdat op die basis de Rus sische munitie en wapens worden afgeleverd. RAAD AKKOORD Belangrijke uitbreiding recreatiegebied Vrijdagmiddag heeft de gemeente raad van Vrouwenpolder na lang durige besprekingen en na veel wik ken en wegen met enige aarzeling zijn goedkeuring gehecht aan een ontwerp-uitbreidingsplan voor do kom Vrouwenpolder en Gapinge en van het zomerwoningenterrein. Voor de kom van Vrouwenpolder houdt dit plan een doorbraak in van de Nieuw- straat naar de Dorpsdijk en verder rechtdoor naar de Fort de Haakweg, waarvoor een deel van de bestaande bebouwing dient te verdwijnen. Hier voor in de plaats zal een brede straat komen, waar de ontwerpers winkels, cafés en hotels hebben ge dacht. Bij de nieuwe vlak langs het dorp geprojecteerde provinciale weg zal ter hoogte van de Dorpsdijk een sportveld en een grote speelweide worden aangelegd. Wat de uitbreiding in de recreatieve Verbeterde situatie op kolenmarkt Van onze Haagse redactie). De heer D. P. Spierenburg, de viec- voorzitter van de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor kolen en staal, heeft vrydag op een te Den Haag gehouden persconferentie ver klaard, dat de situatie op de kolen- markt behoorlyk is verbeterd. De voorraden kolen zijn van 32 tot 28 miljoen ton verminderd, de werk loosheid onder de mijnwerkers is af genomen en de produktie loopt te rug. België gaat door met het sluiten van onrendabele mijnen, al wordt daar de weerstand tegen het sluiten, voor al van de kant van de vakverenigin gen steeds groter. De H. A. is ech ter bereid als daarom wordt ge vraagd de vestiging van nieuwe In dustrieën te subsidiëren. Ook in verband met de verhouding kolen en olie betoogde de heer Spie renburg, dat men niet alleen in Bel gië maar overal in Europa moet ko men tot gezonde toestanden in de mijnenindustrïe. BESTEMD VOOR NIEUWE SCHOOL Geen bijdrage in tekort van reinigingsdienst Welke bestemming moet gegeven worden aan kunstvoorwerpen en an dere waardevolle bezittingen van de gemeenten, die met ingang van 1 ja nuari a.s. op Schouwen-Duiveland worden opgeheven Deze vraag stelde burgemeester N. A. van Wijk aan de orde tijdens de gemeente raadsvergadering van Noordgouwe. Wat Noordgouwe betreft gaat het hier met name om: twee schilderij en, hangende in de raadzaal; een klok in de raadzaal; bet gebrand schilderde glasraam in de hal van de raadzaalde destijds geschonken voorzittershamer; een foto van de burgemeester en de ambtsketen van de voorzitter. Op voorstel van wethouder A. C. Visser werd besloten een ver zoek te richten om deze voor werpen een plaats te laten vin den in Noordgouwe. De twee schilderijen zullen een plaats krijgen in de nieuwe openbare lagere school, terwijl de klok ge plaatst zal worden in de hoofdenka- mer van deze school. Ook het ge brandschilderde raam (met waters nood-inscriptie) zal geplaatst wor den in dit schoolgebouw. De voorzit tershamer en de ambtsketen worden geplaatst in een muurkastje, dat eveneens zal worden opgehangen in de openbare lagere school. Verder werd in de raad de suggestie gedaan om de foto's van de burgemeesters op te hangen in een vertrek van het nieuwe gemeentehuis van de nieuwe gemeente Brouwershaven. De foto's van koningin Juliana uit de raadzaal en de burgemeesterska mer zullen een plaats krijgen in de nieuwe o.l. school en in de kleuter school. Dit zal worden meegedeeld aan het bestuur van dc nieuwe gemeente Brouwershaven met het verzoek dit besluit te willen respectoren, zodat zekerheid voor deze bestemming is verkregen. Ook de verkoop van het voormalige ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" te Noordgouwe kwam nog aan de orde. Vooral mevr. E. P. Motmans-v. d. Feen (v.v.d.) en de heer N. W. Flik- weert (a.r.) drongen er op aan bij de verkoop, zoveel als mogelijk is, reke ning te houden met de vroegere be stemming van dit gebouw. Zij be treurden het ten zeerste, dat er geen inrichting voor chronisch zieke bejaarden in Noordgouwe is geko men. Burgemeester Van Wijk bracht een schrijven ter sprake van de reinigingsdienst Duiveland. In dit schrijven wortd aangedrongen op betaling van een bijdrage in het exploitatietekort over de jaren 1956—1960 van f 4.526,10. De heer Van Wijk wees er echter op, dat uit het huishoudelijk reglement van deze dienst blijkt, dat men vrij willig kan deelnemen aan deze dienst. Nimmer is door de dienst ge zegd, dat allen, die woonachtig zijn binnen de kring van deze dienst, verplicht zijn om deel te nemen. In dit verband bracht de burgemeester ook een arrest van de Hoge Raad ter sprake. Tenslotte besloot de raad het dage lijks bestuur van de reinigingsdienst te berichten, dat de raad dit bedrag niet betaalbaar stelt. Burgemeester Van Wijk deelde de raad nog mee, dat een schrijven is binnengekomen van het ministerie van financiën, waarin gezegd wordt, dat de gemeente 5000 gulden mag behouden van de 7000, hetgeen de opbrengst van het wrakhout is. „Ein delijk is deze zaak dan toch tot een oplossing gekomen", aldus de voor zitter. De heer Van Wijk deelde ten slotte mee, dat Noordgouwe voor de verdeling van het woningcontingent voor 3961 met name heeft aange drongen op enkele bejaardenwonin- Bromfietser verongelukte Terwijl hij stilstond op de doorgang tussen de evenwijdig lopende Loos- duinseweg en de Loosduinsekade in Den Haag is vrijdagmorgen de 67-ja rige C. van der Plank overreden door een melkwagen met aanhangwagen. Beide wagens gingen over het slacht offer heen, dat op slag was gedood. Naar de juiste toedracht van het ongeluk wordt nog een onderzoek in gesteld. sector betreft is achter de duinen bij Oranjezon een kampeerterrein en garkeerruimte gedacht. Verder is in et plan een uitbreiding van het be staande zomerwoningterrein aan de duinzijde bij de Fort de Haakweg op genomen. een winkelcentrum en waar de dijk door het Veerse Gat aansluit, een park met een tennis veld en vijvertjes. Een van de belangrijkste projecten in deze plannen is een groot hotel, dat bij de Deltadijk zal verrijzen. Aan de kant van het Veerse Meer is voorts een watersportcentrum gedacht met in de werkhaven een jachthaven en een haven voor de landbouw. Voor Gapinge behelst het plan alleen en kele correcties ln de bestaande toe stand. Tegen dit uitbreidingsplan, dat ter visie heeft gelegen, waren ver schillende bezwaarschriften binnen gekomen, die de raad toch wel enige zorgen baarden. Na uitvoerige be sprekingen besloot men echter het al- femeen belang te laten prevaleren. Is eerste voerde het a.r. raadslid W. Louwerse het woord, die als een van de gevaren van deze plannen een mo gelijke aantasting van het zedelijk en geestelijk peil van de gemeente noemde. Een andere schaduwzijde noemde hij, dat veel cultuurgrond in beslag genomen wordt. Verschillende raadsleden onderschre ven deze bezwaren, waaraan de heer J. Janse (a.r.) nog toevoegde, dat hij bang was, dat bij de realisering van liet winkelcentrum de plaatselijke middenstand niet aan zijn trekken zou komen, omdat de grote maat schappijen het centrum zullen be heersen. Hotel Een ander punt, dat geruime tijd de aandacht van de raadsleden had, be trof de geplande bouw van een hotel bij de dijk door het Veerse Gat. Hier over deelde de burgemeester mee, dat dit een groot hotel moet worden, waarvan de kosten rond de miljoen gaan liggen. Met een bepaalde com binatie wordt al gedurende twee jaar overleg gevoerd. De burgemeester verwachtte, dat de verwezenlijking van dit project niet te lang op zich zal laten wachten. De mogelijkheid die de raad opperde, om op dit punt ook laagbouw toe te staan om plaatselijke middenstanders de gele genheid te geven hier een café of res taurant te beginnen verwierp de voorzitter met klem. Deze plaats vereist een imposant gebouw en geen laagbouw, zo bleek uit de woorden van de burgemeester, waarna de raad met het ontwerp uitbreidings plan akkoord ging. „Vrouwenpolder leeft ver boven zijn stand" Vrouwenpolder leeft ver boven zijn stand. Dit zei burgemeester A. de Kam in de vrijdagmiddag gehouden raadsvergadering, waar de raads voorzitter een somber beeld gaf van de financiële toestand van Vrouwen polder. De gemeentebegroting 1961 was in behandeling en het tekort be droeg bij de gewone dienst 18.035,80. Volgens burgemeester Do Kam kon do begroting ditmaal onmogelijk slui tend gemaakt worden, omdat de gemeente onverwachts voor bijzonde re lasten was komen te staan. Hiervan noemde de raadsvoorzitter een uitgaaf van 3500 aan het Weg schap, een grotere uitgaaf voor maatschappelijke steun en de kapi- taallasten van investering voor aan leg van eleclrlciteit en waterleiding in de gemeente. De inkomsten bij. de gewone dienst bedragen f281.178,40, terwijl voor uitgaven een bedrag van f 299.214,20 geraamd is. Voor onvoorziene uitga ven is f 1020 uitgetrokken. Bij de kapitaaldienst luiden de ra mingen: inkomsten f523.010.02, uit gaven f731.139,24, nadelig slot f 208.129,22. Aan het begin van de vergadering had burgemeester De Kam meegedeeld, dat Vrouwenpolder een verhoging van de algemene uit kering is verleend, maar op 't ogen blik ontvangt de gemeente al meer dan wij bij de nieuwe wet financiële verhouding rijk-gemeente waar schijnlijk recht op zullen hebben, al dus de burgemeester. Uitvoerig werd de nieuwe begroting door de raad besproken, waarbij on der meer de hoge kosten van verple ging ouden van dagen en aanleg van wegen en riolering ter sprake kwa men. Bij de artikelsgewijze behande ling ging de raad bij het hoofdstuk maatschappelijke zorg in besloten zitting, waarna de raad zich met de begroting akkoord verklaarde. Ver der besloot de raad de bouw van twee woningwetwoningen onder hands te gunnen aan de fa. P. de Visser en Zn. te Vrouwenpolder, werd de subsidie aan de afdeling Veere-Gapinge van het Groene Kruis van f 200 op f 400 gebracht en kreeg de afdeling Vrouwenpolder van de N.C.V.B. een eenmalige subsidie van f 25 in de kosten voor een ontspan ningsmiddag voor bejaarden. Franse marine houdt weer Duits schip aan Franse vloot heeft weer een Duits koopvaardijschip aangehouden in open water, aldus een woordvoer der van de Duitse schippersvereni ging in Hamburg. Het Duitse schip, de „Archsum" (3007 ton) werd aangehouden in de vrije wateren buiten de Noord-Afri kaanse kust. De lading van het schip werd nagekeken, waarna de Duitse koopvaarder toestemming kreeg de reis te vervolgen. Het Is de vijfde maal, dat een Duits schip door de Franse marine werd aangehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 6