Waterleiding Schouwen-Duiveland heeft nog steeds grote verliezen 835 ZWITSAL Penningmeester was functie onwaardig HOEST UW KIND...? COÖPERATIE IN K0RTGENE VIERDE ZILVEREN JUBILEUM VLISSINGER MISHANDELDE OP ERGERLIJKE WIJZE ZIJN VROUW VAN VEEN-DE SMET EERSTE PAAR IN HOOFDKLAS P li O V I N I A I B! Y. fc' ft U W S F; C O U li A N T VRIJDAG 16 DECEMBER 1960 TARIEFSTELSEL WORDT HERZIEN (Advertentie) Regeringsaccountantsdienst zal rapport opstellen De vergadering' va» aandeel- te maken met de grote verliezen, die houders van de N.V. Waterlei ding Maatschappij „Schouwen- Duiveland" heeft haar fiat ge geven aau de nota, die voor een herziening van het tariefstelsel van de maatschappij is opge steld. Dit betekent, dat raad van bestuur en directie van het Schouwse waterleidingbedrijf een omschakeling op het nieu we reeds eerder besproken tariefstelsel nader kunnen uitwerken. Deze wijziging- beoogt zoals gemeld geen verhoging van de inkomsten. Er is sprake van een „herverdeling", waarbij de tarieven worden geba seerd op de kosten die de individuele verbruikers voor het bedrijf veroor zaken. Voorgenomen is een tarief, bestaan de uit een vast bedrag vastrecht en uit een bedrag voor de ge bruikte hoeveelheid water. Dit houdt uiteraard in, dat alle aansluitingen van een meter moeten worden voor zien. Jn de donderdag in restaurant „Mon- dragon" te Zierikzee gehouden aan deelhoudersvergadering gaf burge meester rar. F. Th. Dijckmeester van Zierikzee, de voorzitter van de raad van bestuur, een toelichting op de situatie, waarin het bedrijf zich op het ogenblik bevindt. De periode van wederopbouw na de ramp is voor het grootste deel be ëindigd. Nog altijd heeft men echter Advertentie) Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met Maximumsnelheid 15 km op wegen naar Vebenabos Voorstel b. en w. Koudekerke l)e gemeenteraad van Koudekerke zal tijdens zijn vergadering van dinsdag 20 december a.s. onder meer beslissen over een voorstel, waarbij 1>. en xv. vragen een maximum-snel heid van 15 km voor de wegen in het zich in de na-rampse tijd hebben opgehoopt: thans is in de begroting het verlies weer op één ton geraamd. De raad van beheer onderneemt ern stige pogingen om deze zaak af te wikkelen. Zo is de regeringsaccoun tantsdienst verzocht een rapport op te stellen over de situatie van dc maatschappij. De heer Dijckmeester constateerde vervolgens, dat het bedrijf zowel technisch als administratief weer normaal functioneert. Op Bruinisse na is er overal op het eiland een be vredigende waterdruk. De rondweg bij Zierikzee opent echter de moge lijkheid een nieuwe transportleiding in de richting Düiveland aan te leg gen: dan zal ook de waterdruk in Bruinisse verbeteren. Op slechts enkele percelen na is ge heel Schouwen-Duiveland op het wa terleidingnet aangesloten. Het rijks instituut drinkwatervoorziening acht de variabele kosten van f 32,per aansluiting 's jaars bevredigend. Vijf jaar geleden lagen deze kosten nog tien gulden hoger. Voor het komende jaar is een bedrag van f 300.000, aan investeringen geraamd. Deze in vesteringen omvatten het vernieu wen van een aantal meer dan dertig jaar oude waterputten en mechani sering van deze putten, vernieuwing van hoofd- en dienstleidingen en het plaatsen van een duizendtal water meters. De begroting 1961 werd vastgesteld. Zodra het Rijksinstituut Drinkwa tervoorziening het schetsplan heeft goedgekeurd, zal men de verbouwing van het kantoorgebouw aan de No- belstraat te Zierikzee bestekklaar laten maken. Westhoek Een opmerkelijke mededeling deed de voorzitter nog over de waterwin ning in de Westhoek: het zou name lijk mogelijk zijn, hier nog tien mil joen kubieke meter water per jaar te winnen zonder dat zich verdro- gingsverschijnselen zouden voor doen. De toevoeging: „Daarmee zou den andere gebieden kunnen worden gediend" was voor de heer J. C. de Feiter uit; Burgh aanleiding te advi seren, het water vast te houden voor de Westhoek, „want daar is het de laatste twintig jaar steeds droger geworden..." De heer Dijckmeester lichtte even wel toe, dat in het Schouwse duinge bied veel water verloren schijnt te gaan. door het afvloeien naar het polderland en de zee dat men zou kunnen terugpompen en weer dienst baar maken. Een kostbare, onecono mische wijze van waterwinning, zo als directeur ir. J. L. van Sloten op merkte. Aan een dergelijke werkwijze is wel eens gedacht om de periode te over bruggen tussen het heden en het tijd stip, waarop het afgedamde Brouwershavense Gat voldoende „verzoet" zal zijn. De Burghse afgevaardigde De Feiter vond er echter- aanleiding in een wens van de fruittelers en tuinbou wers uit de Westhoek naar voren te brengen: namelijk een gunstiger „bedrijfstarief" voor het bevloeien van de percelen. De gedachten van de heer De Feiter gingen uit naar e enkubieke-meter- prijs van vijf a tien cent. Na afloop van de vergadering hield de heer O. Backer Dirks, lector aan de universiteit te Utrecht en leider van het T.N.O.-fluoriüeringsexperi- ment Tiel-Culemborg, een inleiding over de fluoridering van drinkwater om tandbederf tegen te gaan. Aan de hand van geprojecteerde gra fieken toonde de heer De Backer Dirks aan, welke gunstige resultaten bij kinderen met fluoridering zijn geboekt. De heer Dijckmeester vertolkte het gevoelen van de verga dering door spreker na afloop te ver zekeren dat zijn causerie aanleiding zal zijn ernstig te bestuderen in de toekomst fluor aan het drinkwater van het Schouwse bedrijf toe te voe gen. MET RECEPTIE IN „STADSWIJNKELDER" Omzet steeg met het veertigvoudige IJe coöperatieve landbouwvereniging „Noord-Beveland" G.A. heeft don derdagavond in „De Stadswijnkcl- der" te Kortgene niet een druk be zochte receptie haar 25-jarig bestaan gevierd. Op 22 november 1935 is de vereniging begonnen met 15 leden. Het ledental bedraagt thans 121. In een kwart eeuw steeg de omzet met het veertigvoudige: van f J00.000, Vebenabos gedurende de zomermaan- in hel eerste jaar tot f 4.000.000 in den in te voeren. i960. Het college wijst er op, dat er vele klachten zijn ingekomen over de toe neming van de verkeersonveiligheid, nu de bestaande weg in het Vebena bos is geasfalteerd en in 1960 de nieuwe randweg is tot stand geko men. In dit bij uitstek toeristische gebied heerst in de maanden juni, juli en augustus een zeer grote ver keersdrukte. Het aantal uitritten op de wegen in 't Vebenabos is eveneens groot. Bovendien is het uitzicht op de wegen als gevolg van de beplan ting gering, zodat het volgens b. en w. 'niet verantwoord is op deze we gen een grotere snelheid dan 15 km toe te staan. Nu de provinciale weg Beatrixlaan en een gedeelte van de Vlissingse- straat worden vernieuwd, is het noodzakelijk aandacht te besteden aan de verlichting van dit weggedeel te, zo verklaren b. en w. vervolgens. Op zes punten willen b. en w. dan ook natrium-straatlantaarns plaat sen en zij vragen de raad daarvoor een krediet van rond vierduizend gul den. De agenda vermeldt verder voorstel len over de wijziging van enige be lastingverordeningen. overneming van wegen, aankoop grond en herzie ning van de u>T" -gsplannen Kom 1958 en Dishoek 1959. Een scène uit het N.C.R.V.-televisie spel van donderdagavond: ..De vrouw die vader trouwde". V.l.n.r.: Pim Dilclcers (vader/, Ann Hasekamp zijn tweede liefde) en Nel Koppen zijn eerste liefde). Velen uit het landbouwcoöperatiewe zen waren donderdagavond naar Kortgene gekomen om de jubileren de vereniging gelukwensen aan te bieden. Als eerste voerde het woord de voorzitter van de vereniging, de heer P. J. Bom, die eraan herinner de, dat vóór de oprichting van de vereniging het Centraal Bureau reeds een magazijn voor meststoffen had ingericht in Kortgene. In 1939 werd daar een tweede gebouw aan toegevoegd. Deze magazijnen werden gehuurd door de vereniging. Pas na de tweede wereldoorlog heeft de coöperatie een grote vlucht genomen. „Toen brak een investeringsperiode aan", aldus de heer Bom. De vereniging kocht de in huur zijnde magazij nen van het Centraal Bureau en een aantal leden bouwde in vere nigingsverband een silo in Kort gene. In 1953 werd wederom een magazijn opgetrokken en in 1959 volgde de bouw van een aardap- pclsorteerloods. Met de nodige outillage als schoningsmachines, droger, kraan enz. vergde de sor- teerloods een uitgaaf van rond f 1.000.000,—. „De vereniging is financieel zeer gezond. Zij helpt; het landbouwaanzicht op Noord- Beveland mede bepalen", zei de heer Bom. Gelukwensen Velen maakten van de gelegenheid gebruik de vereniging hun geluk wensen aan te bieden. Tal van spre kers dóden hun woorden vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering. Burgmeester A. A. Schuit van Kortgene. uie zei bij de „wieg" van de coöperatie te hebben gestaan, wees op de prettige samen werking tussen het gemeentebestuur en het bestuur van de vereniging. Hij betoogde, dat de coöperatie aan Noord-Beveland een stuk werkgeler genheid biedt. Dank bracht hij aan de vereniging voor de hulp, die de gemeente Kortgene na de ramp heeft mogen ondervinden. De directeur van het Centraal Bu reau te Rotterdam, ir. IJ. de Boer bracht hulde aan de oprichters. In Zeeland is voor de landbouw in Ne derland veel pionierswerk verricht, zo meende deze spreker. Ook de initiatiefnemer tot oprichting van de vereniging, Jr. J. D. Dorst uit Goes, beklom de katheder. Hij ver klaarde, dat er 35 jaar geleden bij de eerste leden durf voor nodig was per hele liter De geheide gebeide van Wynand Fockink POLITIERECHTER MIDDELBURG Een bewongen en allesbehalve ge makkelijk leven heeft de Vlissinger A. B. achter de rug, hetgeen heni donderdagmiddag op de zitting van de Middelburgse politierechter van de gevangenis redde. Want gezien de omstandigheden eiste dc officier van justitie, mr. G. J. B. van der Das sen, tegen de Vlissinger een voor waardelijke gevangenisstraf van zes maanden met een proeftijd van drie jaar en ondertoezichtstelling van het reclasseringsbureau van het Le ger des Heils. De feiten, waarvoor B. zich diende te verantwoorden, noemde de offi cier daarom niet minder erg. In zijn functie van penningmeester van de personeelsvereniging van een aanne mersbedrijf had hij 1576 van bet verenigingsspaarbankboekje en dat van het geschenkenfonds afgehaald en voor andere doeleinden besteed. Sinds deze misstap uitkwam heeft B., zoals hij verklaarde, al 200 te rugbetaald. Evenals de officier wilde de politic- rechter het deze keer nog bij een voorwaardelijke straf laten. Het vonnis was conform de eis. Drie dingen constateerde een hoofd agent van de Vlissingse gemeente politie. toen hij 20 november op de Boulevard de Ruyter met een auto- POLITIERECHTER MIDDELBURG Officier had er geen goed woord voor over Met vele kleine en grotere overtre dingen, ontsporingen, tragische fei ten enz. krijgt de Middelburgse poli tierechter bijna wekelijks te maken. De feiten, waarvoor de Vlissinger J. L„ zonder beroep, zich donderdag middag op de zitting moest verant woorden maakten hierop echter een uitzondering. Zo'n optreden had mr. B. S. Sieperda, zoals deze verklaar de. nog nooit meegemaakt, hoewel hij in de loop der jaren al veel ver halen in dc stukken had gelezen. Maar wat over verdachte L. bekend was noemde de politierechter buiten gewoon ergerlijk. L. stond terecht omdat bij in dc nacht van 19 op 20 juli zijn echtgenote had om met een coöperatie te beginnen. De coöperatieve aankoop lieeft zich in dc loop van een kwart eeuw van Kortgene uit over het gehele eiland verspreid aldus spreker. Hij felici teerde de vereniging met baar voor zitter, de heer i\ J. Bom en haar di recteur, de heer J. M. Mullié. Hij noemde de leiding van de. coöperatie en de leiding van het bestuur een .gelukkige combinatie". Namens de ring Goes van het Cen traal Bureau sprak de heer J. P. Lindenbergh uit 's-Heer-Arendsker- ke woorden van gelukwens. Drs. J. J. Dijkgraaf uit Goes deed dat na mens het Landbouw Coöperatie Cen trum Zuid-West Nederland en ir. E. A. Bruyning uit Goes namens het Ambacht Kortgene. Voorts voerden het woord de directeur van de Coö peratieve Verczekeringsbank te Rot terdam, de heer L. Bakker, de heer Mullic namens het personeel en de heer M. W. van Arenthals namens de leden. De voorzitter sprak tenslotte een dankwoord. BRIDGE IN ZEEUW SCH-V LAAN DEREN Jurry-Geelen won in eerste klas Dc Zeeuws Vlaamse paren bridgers hebben maandagavond in hotel „Des Pays Bas" te Terneuzen luin laatste competitiewedstrijden in dit seizoen gespeeld. Op de „valreep" werd het leidende hoofdklas-paar v. d. Poel- IJsebaert nog juist met minimum verschil geklopt door het Oostburgse paar Van VeenDe Smet, dat zich nu kampioen van Zeeuwsrh-Vlaande- ren kan noemen. Het echtpaar Voorhans degradeert naar de eerste klas. Geheel volgens de verwachtingen is het paai- mej. Jurryde heer Geelen kampioen geworden van de eerste klas. Hun voorsprong op de nummers twee werd zelfs nog aanzienlijk ver groot. De kampioenen promoveren automatisch naar de hoofdklas. De gradant in deze afdeling is het echt paar Kruishoop via een uitstekende prestatie in de laatste wedstrijd, kam pioen geworden. Ook zii zullen in het volgende seizoen een klas hoger uit komen. Om het kampioenschap van Zeeland dat omstreeks eind februari zal worden gehouden zullen uit Zceuwsch-VJaanderen deelnemen de •I hoogsten uit w hoofdklas. 5 uit de eerste- en 4 uit de tweede klas. Aan staande maandag begint de compe titie der viertallen. Uitslagen van en standen na de laat ste rónde: Hoofdklas: 1 heren v. d. GoesWage (Luctor) 55; 2 heren v. Veende Smet f Oostburg) 44; 3 echtpaar Mul ler (Terneuzen) 41%; 4 heren v. d. PoelIJsebaert (Luctor) 41; 5 heren Al—Cattoir (Sas) 38y2; 6 heren Ran- schaertRemery (Sas) 38: 7 heren De Jongde Meurichy (Hulst) 35%: 8 echtpaar Voorhans (Luctor) 30%. Eindstand: 1 v. Veende Smet 305la 2 v. d. PoelIJsebaert 303Val 3 v. d. GoesWage 296' L>; 4 echtpaar Mul ler 293 Va I 5 Al-Cattoir 283'a 6 Ran- schaertRemery 283; 7 De Jong de Meurichy 260Va; 8 echtpaar Voor hans 242 Va. EeTste klas: 1 dames De Jong -de Meurichy (Hulst) 66Va; 2 dames Bak ker—Maat (Luctor) 65Va; 3 heren v. d. MeerPyma (Luctor) 63'/a; 4 he ren Willemsteinv. Kerkvoort (Luc tor) 58; 5 mej. Jurryheer Geelen (Terneuzen) 56'a6 dames v. d. Driesde Vries (Luctor) 507 echtpaar Drok (Terneuzen) 50; 8 Gebr. v. Langevelde (Luctor) 45; 9 echtpaar Hemelsoct (Sas) 43 en 10 heren Andriessenv. d. Steen (Luc tor) 41 Va. Eindstand: 1 Jurry—Geelen 363Va2 v. d. Dries—dc Vries 348: 3 De Jong de Meurichy 333%: 4 v. Kerkvoort Willemstein 332Va: 5 v. d. Meer— Pyma 330: 6 Bakker—Maat 3?9%: 7 echtpaar Drok 317Va: 8 Gebr. v, Lan gevelde 307; 9 Ancjrlespenv. d. Steen 306Va10 echtpaar Hemclsoet 272%. Tweede klas: 1 heren GerritsSleven (Sas) 65; 2 echtpaar Denie (Terneu zen) 62; 3 echtpaar Kruishoop (Ter neuzen) 58: 4 echtpaar Robijn (Luc tor) 57Va: 5 heren De BruijnGeene (Luctor) 55; 6 heren Vermeulen Lyppens (Terneuzen) 53; 7 dames Wijnede Bruijne (Luctor) 53; 8 he ren v. RijnswouSlagter (Terneu zen) 51; 9 heren v. Antwerpen Franken (Luctor) 43: 10 echtpaar v. d. Ouden (Luctor) 42%. Eindstand: 1 echtpaar Kruishoop 352; 2 De BruijnGeene 342; 3 v. AntwerpenFranken 337%; 4 echt paar Robijn 337: 5 GerritsSleven 332; 6 VermeulenLyppens 330; 7 echtpaar Denie 327Val 8 v. Rijnswou —Slagter 299: 9 echtpaar v. cl. Ou den 296; 10 Wijnede Bruijn 287. mishandeld, toen hij onder invloed van sterke drank thuiskwam. De middag cn de avond hiervoor had L. zijn vrouw ook al geslagen, maar toen hij 's nachts thuiskwam en op nieuw begon waarbij zelfs met een hakmes zou zijn gegooid had zijn vrouw bij de politie aangifte daan. En dit feit stond niet alleen, want de politierechter laakte het hele op treden van verdachte tegenover zijn echtgenote, waarvoor mr. Sieperda geen goed woord overhad. Hoewel L. ontkende en zei dat zijn vrouw was begonnen, achtte de officier van justitie, mr. G. J. B, van der Pussen, de ernstige wijze van mishandeling bewezen. Ook cle officier zei, dat men wei gewend was aan verhalen die de haren ten berge doen rijzen, maar dat het optreden van L. wel bijzonder ergerlijk was geweest, terwijl het reclasseringsrapport hem toereke ningsvatbaar achtte. Een maand onvoorwaardelijke hech tenis eiste de officier, die de politie rechter conform oplegde., L, ver klaarde hiertegen in beroep te zul len gaan. Wegens diefstal en medeplichtigheid stonden de Vlissinger» J. M. en U. W. terecht. M. had het wegnemen voor zijn rekening genomen, hetgeen de Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen op twee elektrische en een luchtboormachlnë kwam te staan. VV. zou deze in Dordrecht verkopen, maar werd door de politie hiertoe de kans niet gelaten. Tegen M.. vorder de de officier een boete van f 75, en tegen W. van f 80. Gezien de achtergronden vonniste mr. Sieperda na enig wikken en wegen tenslotte met twee weken voorwaar delijk en een proeftijd van drie jaar. Ook de autogeen lasser F. R. uit Sou burg liad zich aan andermans goed vergrepen, dat in dit geval uit een groot aantal klinkers bestond. Con- torm de eis werd hij veroordeeld tot f 40,boete. Kantonrechter Middelburg Twee automobilisten fout bij kruispunt te Kapelle Voor de kantonrechter te Middelburg, mr. >J. Moolenburgh, werd woensdag een verkeersovertreding behandeld, die twee weggebruikers op 1 oktober j.l. bij het kruispunt rijksweg 58- De Vier Wegen onder Kapelle hadden begaan. Dc fruitkweker M. op 't H. uit Kapelle had namelijk met zijn personenauto bij het afslaan van de rijksweg geen doorgang vrijgelaten voor een andere automobilist.'Deze, de vertegenwoor diger J. v. d. V. uit Rijnsbergen, haalde echter op 't betreffende kruis punt de auto van Op 't H. in. Voor icidcn betekende het dus een bekeu ring. Op 't H. verklaarde, dat hij de hem Inhalende auto niet had opgemerkt. „U hód hem moeten zien", betoogde de officier, mr. T. Lebret, die een boe te eiste van f 75,De kantonrech ter volstond uiteindelijk met een boete van f 60,—. De Rijnsbergensc verte genwoordiger wercf conform veroor deeld tot f 15.—. Mevrouw M. O.-B, uit Vlissingen had op het kruispunt Glacisstraat-Ead- hyisstraat met haar bromfiets geen voorrang verleend aan een personen auto. Hierdoor was een aanrijding go- 2Xj- De officier eiste een boete van 0.Dc kantonrechter legde de Vlissingse dame een boete van f 15. op. Politie arresteerde in Vlissingen fietsendief Een tiental fietsen Zijii in Vlissin gen delaatste maanden spoorloos verdwenen. Daarvoor was verant woordelijk een zekere M.. die er een gewoonte van maakte om onbeheerd staande fietsen mee te nemen en de ze te verkopen. De politie van Vlissingen heeft de „fietsenhandelaar zonder vestigings vergunning" nu gearresteerd. De man zal in Middelburg aan de offi cier van justitie worden voorgeleid. ongeluk kreeg te maken. De bestuur der van de wagen, de machinist G. A. W. uit Vlissingen. rook sterk naar alcohol, was niet vast ter been, maar gedroeg zich correct. Dit deed de machinist ook voor de politierechter, waar hij zich voor de twee eerste feiten, die tezamen rijden ónder invloed van sterke drank in hielden, had te verantwoorden. W. verklaarde, dat hij die avond zes a zeven glaasjes bier had gebruikt, waarna hij bij zijn schoonouders kof fie was gaan drinken. Volkomen openhartig deelde de machinist mee, dat dit was om de zaak enigszins te dekken, maar volgens de politie rechter was dit niet de juiste metho de. „Met koffie dek je het niet, dat heeft tijd nodig", aldus mr. Sieper da. De officier van justitie achtte de feiten dermate ernstig, dat hier vol gens mr. Van der Dussen, krachtig tegenin gegaan moet worden, het geen de officier in zijn eis tot uiting bracht: een week gevangenis on voorwaardelijk en een jaar ontzeg- ering uit de rijbevoegdheid. Het vonnis was een boete van 250. twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en zes maan den onvoorwaardelijke ontzegging uit dc rijbevoegdheid. Een bijna gelijkluidende straf legde de politierechter de Middelburger B. op. die ook wegens rijden onder in vloed terechtstond. Hierop was de politie attent geworden, toen B. in de Paul Krugerstraat te Vlissingen met zijn wagen eventjes de koers kwijtraakte. En bij aanhouding bleek de chauffeur onvast op de benen te staan en een alcoholgeur te ver- SDreiden. Evenals de machinist was B. volgens verbalisanten niet in kennelijke staat, maar licht onder invloed, en dus niet in staat naar behoren te chaufferen. De officier wees er in zijn requisitoir op. dat de algemene veiligheid eist, dat hier streng gestraft wordt. De eis was twee weken hechtenis en vijf maanden ontzegging. Nadat de raadsman van B., mr. J. J. van der Weel. bad gepleit, vonniste mr. Sie perda tenslotte met 250.boete, twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en vier maan den ontzegging- Kapelle helpt bij financiering woningen De gemeenteraad te Kapelle heeft in zijn donderdagavond gehouden vergadering in principe besloten om aan een vijftal particuliere woning- bouwgegadigden een zckerholdsstel- ling tc verlenen voor de financiering van ccn woning in do particuliere bouwsector. Deze zekerheidstelling strekt tot negentig procent van de netto-stich- tingskosten. Voor de overige tien procent zullen de bouwers zelf moe ten zorgen. In zijn toelichting; zei burgemeester H. G. van Suylekom, dat het alleen maar gaat om een principe-besluit, omdat het bemid delend orgaan de financiering zal plaats vinden door de Nutsspaar- bank uit Vlissingen, tegen een ren- tetypo van 4-% procent eerst zijn fiat op de aanvrage zal moeten geven. De burgemeester was voorts van gedachte, dat er nog een zestal bouwers van deze regeling tot be vordering van het eigon woningbe- zit waarvan het rijk vijftig pro cent van dc garantie over zal ne men gebruik za) willen ma ken. die dan echter in een volgende vergadering aan de orde gesteld zal worden. De voorzitter deelde voorts mede, dat er inmiddels 23 premies zijn af gekomen. Groot is echter nog dc be hoefte. want inmiddels zijn er al weer twintig aanvragen voor particu liere houw ingediend. De deelneming door het rijk tot vijftig procent in de garantie vond de voorzitter een financiële ontlasting van de ge meente. Op de discussies over dit voorstel en op dc andere agendapunten komen we nog nader terug. Gecomnliceerde aanrijding in Bergen op Zoom Op dc Wouwsestraatwcg te Bergen op Zoom ontstond woensdagavond een gecompliceerde aanrijding, waarbij vier auto's betrokken raak ten. Bij de parkeerplaats aan de „Ruijtershovc" stond een bestelauto van H. C. uit Bergen op Zoom ge deeltelijk op het fietspad, omdat de bestuurder bezig was een band te repareren. Vanuit de richting Ber gen op Zoom naderde een vracht auto met aanhangwagen, bestuurd door J. L. uit Eindhoven. Terwijl deze de stilstaande auto voorbijreed, kwamen uit de richting Wouw twee vrachtauto's, waarvan er één werd bestuurd door J. C. uit Middelburg. De identiteit van dc chauffeur van de andere wagen is onbekend. Bei tje vrachtauto a weken bij het. pas seren naar links uit. Door deze ma noeuvre kwam de Middelburgse wa gen in botsing met de vrachtauto met aanhangwagen van J. C. De voor J. C. rijdende bestuurder be kommerde zich niet om de aanrij ding en reed zonder te stoppen door. Bromfietser na aanrijding naar het ziekenhuis Op het fietspad van dc Koudekerk- seweg onder de gemeente Koudeker ke werd woensdagavond een wielrij der C. uit Vlissingen aangereden door een bromfietser De B. uit deze stad. De bromfietser kwam daarbij te vallen en liep een hoofdwonde op, waarvoor hij per ambulance naar het ziekenhuis „Bethesda" moest worden overgebracht. Dc man is in dit zie kenhuis opgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 8