Instorting werkplaats: wankele constructie MAYFAIR-KOSTUUMS WALCHEREN ZIEKENHUIS NOORDGOUWE VOOR DE MEEST BIEDENDE MARKTBERICHTEN VRIJDAG 16 DECEMBER I960 lJ li O V 1 N I A L hi Zt, hl U W S bi U' O U K A N T b KANTONGERECHT OOSTBURG Het kantongerecht te Oostburg- heeft ziel» donderdagmiddag tijdens een extra zitting langdurig beziggehouden met de instorting van een gedeelte van een constructiewerkplaats te Aardenburg op 3 juni j.k, waarbij de zestigjarige arbeider A. B. uit Aardenburg dodelijk verongelukte. Voor deze zaak stond terecht de Aardenburgse fabrikant G. E. D„ aan wie ten laste werd gelegd, dat hij was afgeweken van het oorspronke lijke bouwplan, zonder dat deze wijziging was goedgekeurd. Voorts dat hij om meer ruimte te verkrijgen een zodanige constructie had uitge voerd, dat de ovorspanningen te zwaar werden belast. „Uit de mouw geschud advies van architect" De verdachte, die zich het ongeluk heel erg heeft aangetrokken, zei ge heel gewerkt te hebben op de aan wijzingen van de architect K., die ook de oorspronkelijke plannen heeft ge wijzigd. Als getuige-deskundige werd gehoord de technisch hoofdambtenaar der arbeidsinspectie, de heer W. L. S. Volgens hem waren door de wijziging enkele steunpunten weggevallen, zo dat men overspanningen kreeg van 17 meter. Getuige was van oordeel, dat verdachte, die meer constructie werk heeft uitgevoerd, dit had moe ten weten. De tweede getuige, H. A. S., technisch ambtenaar bij de ar beidsinspectie, had wel afwijkingen geconstateerd van het oorspronkelij ke bouwplan, maar of dit consequen ties 'had gehad kon hij niet beoor delen. „Moest wel De officier van justitie, mr. J. L. Andrea, was van mening, dat de oorzaak van het ongeval toch wel te wijten is aan het onoordeelkun dig bouwen van de montagehal. „Deze werkplaats moest eigenlijk wel naar beneden vallen, en dat gebeurde dan ook", aldus de offi cier. Bij de toepassing van deze constructie zijn onvolkomenheden aan het licht gekomen, die princi pieel fout waren. Het zonder vergunning wijzigen van het oorspronkelijke bouwplan droeg een formeel karakter en of die wijzi ging zou zijn goedgekeurd moest nog worden afgewacht. Voor de instorting achtte hij verdachte toch wel aan sprakelijk, maar de veroorzaakte ge varen zijn mede te wijten geweest aan het „uit de mouw geschudde ad vies van de architect". Overigens was de officier van me ning. dat verdachte niet de volledige schuld van dit ongeval draagt, al was hij wel aansprakelijk voor de veiligheid op het werk. Mr. Andreae eiste boeten van 50, sübs. 10 dagen en 250 subs. 50 dagen. Mr. F. C. Adriaanse, die als verdediger optrad, kon zich voorstellen, dat lüer uiter aard van volkomen onschuld-.geen sprake was. Zijn cliënt was echter afgegaan op adviezen van een man, die als deskundige kan gelden. „Ver der heeft men", zo vervolgde de ver dediger, „van gemeentewege te Aar denburg laten blijken, dat het gewij zigde bouwplan hoogstwaarschijnlijk ook zou zijn goedgekeurd". Te lichtvaardig De kantonrechter, mr. II. v. d. Belt, achtte beide feiten bewezen, schuldig en strafbaar. Zijn uitspraak luidde 25 subs. 5 dagen, wegens verbou wing zonder de vereiste vergunning en ƒ200 subs. 40 dagen wegens het bouwen met een te lichtvaardige constructie. Bij de Breskensc vishandelaar E. A. v. d. H. was op 3 augustus 157 kilo gram ondermaatse vis in de ijskast aangetroffen. Volgens de getuige, de ambtenaar J. A. de J., die de controle had uitgevoerd, waren de vissen „dik beneden de maat", terwijl bij na vraag bleek, dat zij niet waren ver handeld via de gemeentelijke vis mijn. Kantonrechter mr. v. d. Belt betitelde de handelaar als „een nogal driftige mijnheer met bijzondere op vattingen". Verdachte werd bij ver stek veroordeeld tot een boete van 100, subs. 20 dagen plus verbeurd verklaring van de in beslag genomen vis. De eis was 150, subs. 30 dagen. Ook de graanhandelaar 3. de F. uit Sluis, die op 30 augustus te Sluis bij het achteruitxuiden uit een uit rit een andere auto had gehinderd liet verstek gaan. Hij werd con form de eis veroordeeld tot een boete van 50 subs. 10 dagen. Glaswerk rinkelde De derde verdachte, die bij verstek werd veroordeeld, was de landbou wersknecht F. J. B. uit Oostburg. Hij had zich baldadig gedragen in een een klasse apart. Vervaardigd van zgn. „maatstoffen" én kleermakers werk. Elegante pasvorm, meesterlijke coupe. Alleenverkoop Mayfair- kostuums voor Middelburg. HERENMODEHUIS WINKELGALERIJ - MIDDELBURG cafetaria aldaar. Nadat hij door de cafetariahoudster bij de kraag was gepakt en buiten de deur gewerkt, probeerde hij met enkele nieuwe klan ten wederom binnen te dringen. Er volgde toen een hevig gedrang, waar bij de cafetariahoudster met haar dochter aan de binnenzijde de deur. trachtte te sluiten, terwijl de verdach te aan de buitenkant met zijn volle lichaamsgewicht dat probeerde te verhinderen. De ruiten in de deur- waren niet bestand tegen dit geweld, zodat het glaswerk door de cafetaria rinkelde. B. werd veroordeeld tot een boete van 30 subs. 6 dagen en beta ling van de glasschade ad. 48,60, Vijftien gulden subs. 3 dagen boete kreeg mevrouw A. C. de J.-v. d. V. uit Aardenburg, omdat zij op 17 sep tember met haar auto te Sluis geen voorrang had verleend aan een van rechts komende personenauto. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 13-1.2: Mari- blanca van Liverpool: Marie Sophie van Rouen; Jose Dias van Bordeaux. Vlissingen vertrokken op 13-12: Mauri- lanie naar Casablanca; Admiraal Cour bet naar Kopenhagen: Mariblanca naar Swansea; 14-12: Jose Dïas naar Antwer pen. Vlissingen gepasseerd naaf Antwerpen op 13-12: Johanca van Londen: Marie van Amsterdam-Gent: Energie van. Amster dam; Albatros van Londen: Elisabeth Roorda van Liverpool; Ardilo van Par- Iingtc>n-Gent: Pr, Willem van Oranje van Hamburg: Kreon van Hamburg: Stanis las van Goole; Aagtekerk van Duinker ken; Oosterburgh van Rotterdam; 14-12: Arnedijk van Hamburg; Helvetia S van zee; Emmy S. van Londen; Ador van Norwich; Borcplo van Londen: Maasym N van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 13-12: Iberia naar Bilbao-Gent: Klooster- dijk naar Rotterdam: Hado naar Dublin: 14-12: Result naar Esbjerg; Franka 2 naar Drogheda; Pr. Fr. Hendrik naar Ham burg; Beta naar zee. Vlissingen aangekomen 14-12: Sottville van Dieppe; Victor H van Antwerpen; 13-12: Constantia van Calais; Brandaris van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 14-12: Sottville naar Klaipeda; Victor H naar Oostende; 15-12: Brandaris naar Dieppe. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 14-12: Wiebold Bohnier van Oporto; Cu mulus van Londen; Camerounkust van Le Havre; Meidoornsingel van Arklow-Ter- neuzen: Reliable van Rotterdam; Michel Swenden van Swansea: 13-12: Njord van Amsterdam, Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 34-12: Port Talbot naar Huil; Ardito naar Rotterdam-Gent; Stanislas naar Goole: Marie naar Helsingborg-Gent; Aaltje naar zee: Prins Willem V naar Bremen: Kreon naar Amsterdam: Oosterburgh naar Stockholm: 15-12: Jagersfontein naar Am sterdam: Tarzan naar Ipswich: Solent naar Londen: Albatros naar Londen: Wie- bold Bohmer naar Amsterdam: Emmy S naar Londen; Helvetia S naar Oxelosund. VLISSINGEN „De Posthoorn" bracht „Met hartelijke gelukwensen" Met vaart en verve heeft de toneel groep van de buurtvereniging „De Posthoorn" te Vlissingen dinsdag avond in het Concertgebouw het blij spel „Met hartelijke gelukwensen" van Dick van Maarland voor het voetlicht gebracht. De groep heeft do slechts matig gevulde zaal met de op voering van uit vrolijke verwikkelin gen opgebouwde spel enkele uren van genoeglijk amusement bezorgd. De perikelen in het stuk worden ver oorzaakt door dat éne slippertje, dat de heer des huizes tijdens zijn vijf entwintig jarig huwelijk heeft ge maakt. En dat zich dreigt te wreken op de feestelijke dag zelf. In het spel zorgen een bonte verzameling ver wikkelingen voor de lachsalvo's; de moeilijkheden stapelen zich op boven het hoofd van vader Roos, die op aanvaardbare' wijze werd vertolkt doog dc heer P, Geijs. Maar een blij spel zou geen blijspel zijn als ten slotte niet alles op zijn pootjes te recht kwam. Uiteraard was dat ook in „Met hartelijke gelukwensen" het- gcval. Sen belangrijke bijdrage tot het amu sement van deze avond leverde de heer F. de Kaart, die voortreffelijk gestalte gaf aan het „type" Nicolaas »tok. Naast hem gaf ook Marja Her mensHector een goede uitbeelding van de weduwe M. Verbruggen. In de bijrollen toonde verder Ben Vos goed werk als de vriend van één der doch ters. De overige medewerkenden lie ten eveneens aanvaardbaar spel zien. Vóór de tonelisten aan het woord kwamen, had de voorzitter van de „Posthoorn", de heer A. van Zutphen, de bezoekers met een kort woorct ver-1 welkomd. Minder Nutsvoorstellingen door dalende belangstelling Omdat de belangstelling voor de voorstellingen geleidelijk afneemt, heeft het Nutsdepartement Vlissin gen in het seizoen 1960-1961 twee avonden minder op het programma geplaatst. Er zullen ditmaal vier voor stellingen in samenwerking met de Z.V.U. worden gegeven, terwijl het aantal eigen avonden van vier tot drie is teruggebracht. Zo bleek woensdag avond uit het jaarverslag van het nutsdepartement tijdens de slecht be zochte algemene ledenvergadering in „Delta". In het verslag werd als hoogtepunt van het seizoen 1959-1960 genoemd, het optreden van Cilly Wang. Uit het overzicht, dat werd voorgelezen dooi de voorzitter, de heer N. Priester, kwam eveneens vast te staan, dat het ledental vrij constant bleef op iets meer dan 280. Üit het verslag van de penningmees ter, de heer L. de Kloe, bleek, dat er over 1959-1960 een batig saldo was van f 3398.59. De rekening van de bibliotheek toonde oen voordelig slot van f 1693.57. In het verslag over dit onderdeel van het nutswerk werd opgemerkt, dat de uit lening ditmaal daalde beneden, de tienduizend boeken. De oorzaak van deze gang van zaken werd toege schreven aan de televisie. Tijdens dc rondvraag bracht de heer J. D. de Voogd de mogelijkheid ter sprake om meer activiteit aan de dag te leggen voor wat betreft jeugdvoorstellingen e.d. Hij dacht, bijvoorbeeld ook aan een voorlichting over beroepskeuze. Dc heer H. Reddingius wilde dit zien in landelijk verband. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Vlis singen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende, in het tijdvak van 7—14 december, gevonden voorwer pen: diverse rijwielen en autopeds, wieldop van auto, paar zw. dames glacés. rode protemonnee, huissleutel twee simeis aan kettinkje, linker bouw. damesglacé, paar gebreide kinder handschoenen, sleutel met twee plaatjes. M.L.V.-insignc. bruine he renglacé, rechter bruinltinderlaarsje, blauw kinderwandje,ruitenwisser van V.W., kindertasje inhoudende 3 portemonnees en zakdoek, groene gebreide linker handschoen, rieten boodschappentas, beige dameshand schoen, paar zwartgebreide hand schoenen, Lipssleutel, paar bruine glacé handschoenen, paar beige ge breide handschoenen, muntbiljet, lichtbruine lederen dameshandschoen, groen kinderwandje met Donald- Duekfiguurtje. blauw kinderhand schoentje, broche met monogram R.W., teddy-beer, zijden hoofddoek, etui inhoudende "drie potloden, schrijfblok, bruine brillekoker met bril, herencolbert (grijs met witte strepen), 3 pasfoto's, rood kindertas je, houten duimstok, gouden ring, blauwe overal, rode kindercape, brui ne portemonnee met inhoud, zwarte lederen portefeuille, inhoudende 2 Kritische terugblik op „Zeeuws Fruitcorso 1960" Beter verzorgd dan vroeger De stichting „Zeeuws Fruitcorso" hield woensdagavond in het „Slot Ostende" te Goes een gezellige avond voor de medewerkers en deelnemers van het fruitcorso 1960. Tijdens deze bijeenkomst gaf de heer J. J. van Hennilt, rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland en West-Brabant, als jurylid eeu nabeschouwing' over het corso. Hij zei, dat over het algemeen geno men de wagens beter verzorgd waren dan in de voorafgaande jaren. Aan de hand van kleurendia's werden cle wagens afzonderlijk onder de loep genomen. Vooraf hield de voorziteter, de heer J. A. van Willigen een kort openingswoord. Hierin belichtte hij onder meer de grote waarde, die het fruitcorso voor dc propaganda van het Zeeuws fruit heeft. Hij hoopte dan ook, dat het aantal deelnemers zich nog meer zal uitbreiden. Hij sprak de wens uit, dat de nabeschou wingen het komende corso ten goe de zullen komen, waardoor de belang stelling, ook in het buitenland, zal worden vergroot. Na de pauze gaven de leden van de personeelsvereniging van de wasserij „De Zon" een cabaretvoorstelling'. Tijdens deze bijeenkomst werden ook de verlichïingsprijzen van de praal wagens uit gereikt. MIDDELBURG Vaardigheidsproeven voor gymnastiek en jegrop De uitslagen van de vaardigheids- proeven gymnastiek en de jeugd- groepproeven, die de leden van de gymnastiek- en schermvereniging „Medioburgum" te Middelburg afge legd hebben luiden: Gymnastiek: Afgelegd door: de da mes W. Dingemanse, le graad, C. Wagenaar, 2e graad, E. en C. van Oosten, J. Smolders, A. Versluys 3e graad B. en door de meisjes Jac. Bon- gers, Carla en Hetty Peek, Ria Pau- lussen,'Ria de Munclt, Willy van Ta- tenhoven, Tfuus v. d. Broek, Marleen Huibregtse, Sonja v. d. Driest. Wil- ma Kramer, Marleen Jans en Maria Vroom. De hiervoor beschikbaar gestelde wisselbekers kwamen in het bezit van de dames W. Dingemanse en C. Wagenaar en bij de meisjes bij Jacqueline Bongers. Voor de Jegropproeven A slaagden: Jeanette Vermeulen, Yvonne de Buij- zer, Anneke Pluijmers, Lina van Houte, Gerda Dronkers, Joke Faas- se. Anneke Carol, Anneke Bosman, Paula en Ingrid Beerens, Theo Flisse- baalje, Kees Huibregtse en Wïm Jo- ziasse. Voor de proeven B: Loes Holster, Co- by Goedbloed, Ellelce de Graaf, Ria Verlinde, Carla Schot en Jan Ver linde. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien 40-55 11.46', 55-70 11,97—11.31, bon ken 12.50, drielingen 17.02. pickiers 32.99, aanvoer 40 ton. GRAANBEURS. Tarwe 22—32. Gerst 2425, Haver 24— 25. Kleine erwten 2531. Groene erwten 25—31. Bruine bonen 5070. Maanzaad 15 december. Uien, bonken, 12.37, mid delsoort 11.74. uien voor overzee 12.50. drielingen 18.70, pickiers 33. Aanvoer 117 ton. VISMIJN VEERE. 15 december. Export garnalen, aanvoer 1174 kg. 2.34—3.21. Schar 252 kg. Eot 2-1 kg. Wijting 445 kg. Tong 29 kg. Sprot 7 kg. Wulk 2 kg. Doorgedraaide vis 33 kg. „Midden-Zeeland" blijft bereid samen te werken Het uit 1902 daterende streekzieken huis te Noordgouwe zal met de daar bij in de eerste jaren van do tweede wereldoorlog gebouwde vleugel in januari van hei komende jaar wor den verkocht. I-Iet algemeen bestuur van het voormalig ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" kwam tot dit besluit in zijn woensdag gehouden vergadering. Het besluit moét nog door Gedeputeerde Staten worden bekrachtigd. Het ziekenhuis te Noordgouwe kwam medio 1957 leeg te staan toen te Zie- rikzee het Zweedse Rode Kruis-zie- kenhuis in gebruik werd genomen. Sindsdien is het ziekenhuis te Noord gouwe, dat de maximum capaciteit van 50 .bedden had, sterk verwaar loosd. Sinds de opening van het Rode Kruis- ziekenhuis heeft het bestuur geij verd, een passende bestemming voor het gebouw te vinden. Zo heeft over leg met de stichting' Verpleeg- en Rusthuizen „Midden-Zeeland" te Middelburg plaatsgehad, over de vestiging van een tehuis voor chro nisch zieken en bejaarden in liet ge- Midden-Zeeland" liet deskundigen een onderzoek instellen naar de mo gelijkheden. Het kwam echter tot de conclusie dat het gebouw voor een dergelijk doel niet meer geschikt is te maken. Vervolgens heeft de kring Schouwen-Duiveland van de Konink lijke Nederlandse maatschappij tot bevordering van cle geneeskunst overwogen, een stichting te forme ren om alsnog te komen tot vesti ging van een tehuis van chronisch zieken en bejaarden in het oude zie kenhuis. Ook deze poging had geen succes: men kwam tot dezelfde con clusie als de stichting Midden-Zee land". Genoemde kring wil echter nog altijd proberen een stichting te vormen voor een dergelijk tehuis waaraan op Schouwen-Duiveland dringend behoefte is. Belangrijk is dat thans binnenkort een beslissing te verwachten is over de stichting van een tehuis in een nieuw gebouw. Met de verkoop van het oude zieken huis wordt uitvoering gegeven aan het in 3958 genomen besluit van een meerderheid van de eilandelijke ge meenten om de „gemeenschappelijke regeling voor beheer en exploitatie van het ziekenhuis-op Schouwen- Duiveland" op te heffen. Middelburgse junioren hadden gezellige middag De jeugdcommissie van de voetbal vereniging „Middelburg" hield woensdagmiddag en -avond in club gebouw De Schouwburg een bijeen komst voor alle pupillen en junio ren. Voor de ongeveer 250 jeugdige voetballertjes werd door de heer P. Castenmiller een aantal filmpjes vertoond, waaronder dat van de be slissingswedstrijd om het kampioen schap der B-junioren tussen Vlissin gen en Middelburg, dat door de heer Rafelaar uit Vlissingen beschikbaar was gesteld. Zowel in de pauze als na afloop volgde een traktatie, terwijl een en ander muzikaal werd opgeluis terd door accordeonspel van twee junioren. Als extra attractie volgde nog een gratis verloting, waarvoor niet minder dan 150 prijsjes beschik baar bleken. De heer Castenmiller werd als blijk van waardering een rokertje aangeboden. O.- EN W.-SOUBURG Vergadering „Animo" Onder voorzitterschap van de heer F: Crucq, hield de korfbalvereniging „Animo" in haar eigen clubhuis „De Zebra" te Souburg een algemene le denvergadering. De jaarverslagen van de secretaris en penningmeester en de begroting voor 't jaar '61 wer den goedgekeurd. De aftredende be stuursleden. dc secretaris J. Groe- nevelt en de penningmeester J. A. Cijsouw werden met algemene stem men herkozen. In plaats van de af tredende mejuffrouw N. Baljeu werd op voordracht van het bestuut- ge kozen mejuffrouw R. de Wolff. In zijn openingsrede haalde de voor zitter nog enkele belangrijke pun ten aan van het afgelopen jaar. On- I der meer het behaalde kampioen- j schap van het vierde twaalftal. Ook bracht hij dank uit aan alle leden voor het in prima staat houden van I het clubhuis, dat door haar constante bezetting toch een grote aanwinst voor de vereniging blijkt te zijn. De adspirant-commissie werd voor 1961 samengesteld uit de dames C. Poppe, R. Arendse, R. tie Wolff, en de heren J. Kooiman, J. Poppe en J. Thoma. De training van een selectie- groep waar straks Animo I uitge kozen zal worden, wordt geleid door de heer J. A. Cijsouw, terwijl de heer J. Kooiman dc andere senioren voor zijn rekening neemt. Ook dit jaar zullen de senioren twaalftallen opgesteld worden door J. A. Cijsouw. Verder werd nog be sloten ook in 1961 weer verschillende toernooien te bezoeken. De verdere punten van de vergadering werden vlot behandelt. De voorzitter sloot deze geanimeerde vergadering met de wens uit te spreken dat ook het jubileumjaar 3961 dO-jarig bestaan) een uitstekend jaar voor „Animo" mag worden. Filmavond P. v. d. A. De afdeling Souburg van de P.v.d.A. hield een filmavond in „De Zwaan", die zeer goed was bezocht. Deze bij eenkomst werd geopend door de af delingsvoorzitter, de heer W. de. Wolf, die er in een kort propagan- dawaard onder meer op wees dat de P.v.d.A., nu deze van regerings partij momenteel tot oppositiepartij is geworden, niettemin een zeker niet minder belangrijke taak heeft te vervullen in het politieke leven van ons land, In verband daarmede vroeg hij de aandacht van de aanwezigen voor de ledenwïnactie, waarmede in januari zal worden gestart. Daarna werd een filmprogramma vertoond met als hoofdfilm: „Het licht dat verdween", het dramatische i verhaal van een door oorlogshande lingen blind geworden jongeman. De ze film werd voorafgegaan door en- 1 kele korte sportfilms. Na afloop werd nog medegedeeld dat de jaarwisselingsbijeenkomst zal plaatshebben op 3 januari. j CoöPER ATI E V E EI E n V El LING BARNEVELD. Weekaanvoer .1.150.000. waarvan er thans 375.983 in veiling werden gebraehl; han del matig. Prijzen p. 100 st.: eieren van 45 —50 gram 11.39—12.83: idem van 50—55 gram 13.0513.33; idem van 55—60 gram. .13.34—13.91; idem van 60—65 gram, 14.02 —15.17 idem van 6570 gram. 15.26—15.55. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 263.704. handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 54—60 gram, 12.79—14,22; idem van 60— 65 gram. 14.21—15.10; eendeëieren 65—75 gram. 8.S1—9.71. Eiermarkt. Aanvoer 1.850.000, handel vlug met kalme afloop. Eieren van 53—65 gr. 13.1015.25, kiloprijs I3.S5, 2.37 op basis 58 té gram. V.V.Z.B. GOES 15 dee. Export- en industriuveiling. Cox Orange Pippin, kl. I 30-85 67—72. 75-80 73 74, 70-75 7476, 65-70 5660, 60-65 39 40, 55-60 2029. lid 8. Goudrenet, kl. 1 35- 95 33. 75-35 30, 65-75 19. lid 8—9. kl. II 73- 85 23. 65-75 16—19. Jonathan, kl. I 30-85 24, 75-80 23—33. 70-75 35—39. 65-70 22—26, lid 8. kl. 11. 80-85 15—21. 75-80 17—27. 70- 75 13—27, 65-70 15—22, 60-65 16. Golden Delicieus kl. 180-85 42—46.-75-80 40—49. 70-75 45—51. 65-70 36—43, 60-65 28—32. [ld 14—16, kl. II 80-85 38-43. 75-80 38-45. 70- 75 37—41, 65-70 33—36, 60-65 23—28. Lom- barts Calville, kl. I 80-90 27, 70-30 28—32. 60-70 2024, Laxlons Superbe, kl. I 70-75 36, 65-70 22. Doyenne du Cornice, kl. I 85- 90 87. 80-83 93. 75-80 95—97. 70-75 100—101 65-70 96. lid 79, kl. II 85-90 84. 80-85 90. 75- 80 94, 70-75 97. 65-70 94. Ccmlesse de Paris kl. I 65-75 25. 55-05 23. St. Remy, kl. I 75- 85 12, 65-75 13, lid 1" Dïv. appels, kroet en val 3.508,00. Gewone veiling; Cox's Orange Pippin, gror 20—33. lijn 5—10. Goudrenet, grof 13—17. tijn 10—12. Jo nathan. grot .11-13. fijn 3—9. Golden De lirious. grof 19—33. fijn 8—15. Lombaris Calville, grof 16, Doyenne du Cornice, grol 81—8.3. fijn 72. Comtpsse de Paris, grol' 20, fijn 12. St. Remy. grof 10. fijn 9. OOSTKAPELLE Ouderavond chr. school De christelijke school met de Bijbel te Oostkapelle hield dezer dagen een ouderavond in het verenigingsge bouw, waarvoor van dc zijde der ouders veel belangstelling 'bestond. De leiding berustte bij de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. de Kam. Afgewisseld door zang van dc leerlingen der hoogste klas sprak de heer v. d. Putte, onderwijzer aan de school, over „Zitten blijven". Op de ze interessante causerie volgde een levendige discussie. Het hoofd dei- school de heer P. Cornelisse sprak over de stedendwinger Frederik Hen drik, toegelicht met fraaie gekleurde lichtbeelden. De volgende ouder avond, bestemd voor bezichtiging van het werk der leerlingen, zal in het voorjaar 1961 plaatsvinden. VROUWENPOLDER Vergadering C.B.T.B. De C.B.T.B., afdeling Vrouwenpolder, kwam dezer dagen onder leiding van de heer W. Wouters in vergade ring bijeen. De heer J. Balkenende uit Biezclinge sprak op deze avond over „De afzet van onze produkten". Aripverlpvtie). Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevalleu: C. F. van Oorschot—Harting, J. N. Talvnon—van Hide, d.; II. W. Vis- schersWirken. z. en d.: L. Joossc—Boo- nc, z.\ C. JonkmanPruijmboom, z.; M. F. de SmitBalmakers, d. Ondertrouwd: II. A. Versehuurc. 44 jaar en J. C. Looman. 24 jaar; E. A. J. de Vries. 28 jaar en W. dc Kok. 22. jaar; .1. Strobos. 28 jaar en C, K. Geluk.' 20 jaar. Gelruowd: W. Jumelet. 26 jaar en M. van den Berg, 25 jaar; L. Kopmels, 25 jaar en I. M. E. de Buck, 23 jaar. Overleden: A. Stroo. 40 jaar. e. van G. J. Nieuwenhuijze: W. Janse, 72 jaar. e. van W. Kuijper: C. J. Poschmann. 56 jaar: Ch. Bommeljè, 92 jaar, wed. van A. Spai- rentak: B. de Ridder. 77 Jaar, e. van A. Ko»ter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3