Aanleg van wegen in Schouwse Westhoek moet chaos voorkomen Tweede Kamer ging akkoord met grenswijziging in 0.-Z.-Beveland Eet er beter, lekkerder, gezelliger van met Duyvis Sandwich Spread HOOFDPLAAT HEEFT NADELIG SALDO OP REKENING 1959 SPEKCLUB BEGON IN GOES EN ARNEMUIDEN MET UITDELING WOENSDAG Ï4 DECEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT 5 DIJKGRAAF WATERSCHAP „SCHOUWEN-DUIVELAND" Algemene vergadering in Zierikzee De dijkgraaf van het water schap „Schouwen-Duiveland" de heer A. M. Geluk heeft dins dagmiddag tijdens de algemene vergadering in Zierikzee een to tale verkeerschaos in de West hoek van het eiland voorspeld, wanneer de door de provincie geprojecteerde hoofdverbin dingswegen met slrandontsluï- tïng en met voldoende parkeer terreinen in dit toeristengebied niet vóór of gelijktijdig met de openstelling van de dammen- weg naar Holland tot stand zijn gebracht. Hij wees er in zijn openingstoespraak nadrukke lijk op, dat er nog slechts enke le jaren resten 0111 deze wegen aan te leggen. Tegen de gedachte van Gedeputeer de Staten om het doortrekken van de provinciale weg van Zierikzee via Schuddebeurs-N oordgouwe naar Zonncmaire uit te stellen, maakte de heer Geluk ernstig bezwaar onder meer: omdat G.S. indertijd bij het opstellen van het nieuwe wegenplan voor het eiland dit tracé hebben ge- eist, omdat de nu bestaande toestand aangelegd als noodoplossing op verschillende punten gevaarlijke ver keerssituaties schept en omdat bin nen een afstand van drie kilometer in deze provinciale weg nota bene vier haakse bochten voorkomen. „Wij zijn van mening", aldus de dijkgraaf, „dat bij verder uitstel ons eiland wordt achtergesteld bij andere delen van de provincie". Eerder had de dijkgraaf ook en kele waarderende woorden over het wegennet gesproken. Hij stel de dat het afgelopen jaar, vooral in de herfst vele goede diensten zijn bewezen en deed daarom een dringend beroep op de ingelan den de stukgereden bermen zo goed mogelijk te herstellen. Verder maakte de heer Geluk er melding vain, dat bij de Herverkave lingscommissie onderhands is voor gesteld om alsnog te geraken tot verbreden van de toegangswegen naar de haven van Bruininse en tot verbetering van de Boeyesweg in Haamstede. Versneld? Sprekende over de voortgang van het Deltaplan toonde de dijkgraaf zich benieuwd of de uitspraken, die zelfs een versnelde uitvoering sug gereren, bewaarheid zullen worden. Als onvermijdelijke gevolgen voor het waterschap somde hij in dit ver band op de aanpassingswerken in Oostcrland en Bruinisse, de maatre gelen met betrekking tot stroomver snelling en sl roomverlegging in bet Zijpe, de kwetsbare verbinding over dit water en met betrekking tot de westkust, die buiten do afsluitdam- men zal komen te liggen en waarvoor de overheid z.i. het waterschap de middelen niet mag onthouden, om ook later als waterschap het beheer en onderhoud te kunnen blijven ver zorgen. Vei'der memoreerde de heer Geluk de in het afgelopen jaar uitgevoerde werken ter verhoging van de veilig heid. Daarnaast zijn enkele werken tot stand gekomen, die een blijven de verbetering betekenen: de ver zwaringen in de Zuidhoek cn bij Bruinisse. De uitzonderlijke regenval heeft plaatselijk enkele moeilijkheden ver oorzaakt, maar over hei algemeen heeft liet volkomen nieuw ontwate ringsstelsel met de nieuwe gemalen onschatbare diensten bewezen. De dijkgraaf kon dan ook constateren, dat op een bijzonder snelle wijze steeds het overtollige water is weg- gemalen. De Westhoek, in meer dan één opzicht probleemgebied van het eiland, had een wateroverlast, die niemand zich kon voorstellen. Vorig jaar werd uit deze streek sterke aandrang uitgeoefend om verdro ging te voorkomen, om meer stuwen te plaatsen en zelfs om zich over de waterafvoer naar de polder Schou wen niet meer te bekommeren. De hoofdafvoerleiding en de gema len aldaar zijn evenwel intact gela ten, waardoor de dijkgraaf tot de con clusie kwam, dat de ruime opvang- mogelijkheid in de polder Schouwen waardevol ïs en dat de kans niet uitgesloten is, dat in een droge pe- ride volgend jaar weer verwijten te horen zullen zijn, dat teveel water is weggepompt. Mijlpaal „Administratief ls dit jaar veel werk verzet", zo vervolgde de heer Geluk. Wat de administratieve opbouw be treft noemde hij de lang verwachte besluiten betreffende de basisgege vens voor do definitieve geschots- hcffing, die door G.S. zullen worden genomen, „een belangrijke mijlpaal" iver de aanbieding van de rekening over 1959 sprak de dijkgraaf als van een enigszins vreemde figuur: er wordt een rekening aangeboden zon der een door G.S. geaccepteerde be groting. „Wij menen nu het recht te hebben op een voldoend snelle be handeling en het spijt ons te moe ten constateren dat. nu dezerzijds in 2 jaar Z begrotingen zijn opgesteld, G.S. nog geen uitsluitsel over de eer ste begroting hebben gegeven", zo motiveerde hij dit agendapunt. De dijkgraaf maakte ook nog enkele opmerkingen over de begroting voor 1'961. De gewone uitgaven vertonen een sterke stijging, waarvan de re den ten dele is, dat de uitvoering van verschillende werken noodzake lijk wordt geacht, die voordien in de pen waren gebleven. Direct verband Naar het inzicht van het dagelijks bestuur van het waterschap „Schou- wen-Duiveland" is er een te zeer direct verband tussen de uitgaven en de waterschapslasten. Het wa- terschapsbelang acht men niet steeds ook het belang van de grond- of gebouweneigenaars. „Omdat er ook belangen van de ge meenschap mede worden behartigd, zullen er ook gelden van de gemeen schap moeten toevloeien, omdat een aantal noodzakelijke werken de draagkracht, financieel te boven gaat, moeten deze achterwege wor den gelaten. De heer Geluk consta teerde dan ook een blijvend gevaar voor de begroting, temeer omdat stormen het waterschap ook altijd voor onaangename verrassingen kunnen plaatsen, zoals recent in de Zuidhoek weer is gebleken. In de vergadering van het water schap werd de reeds eerder besproken begroting voor het dienstjaar 1961 vastgesteld. Dijkgraaf Geluk zei dat de posten voor onderhoudswerken aan de dijken, de wegen en de ont wateringen eigenlijk groter hadden moeten zijn. Voorts belichtte de heer Geluk de gang van zaken rond de geschot- heffing: in 1961 wil men tot een de finitief geschot komen. Ook zei hij te hopen, dat Gedeputeerde Staten er mee zullen instemmen, de geschot- heffingen over 1959 en 1960 als voorlopige heffingen geïnd defini tief te verklaren. Definitieve geschot Rond de vaststelling van het defini tieve geschot is in november twee maal overleg gaande geweest ter provinciale griffie. De heer Geluk kon hierover nog meedelen, dat Ged. Sta ten deze week tot een besluit zijn ge komen over de basisgegevens voor de vaststelling van het definitieve geschot. Do duingebieden zijn daar bij opzettelijk buiten beschouwing gelaten: zoals gemeld wil het water schap, om tot een billijke omslag heffing van de duingronden te komen, een commissie instellen, die dit ge bied apart zal bekijken. Wateroverlast Voordat de begroting werd vastge steld. deed dijkgraaf Geluk nog een verrassende mededeling, die gelukkig niet zo verontrustend was als zij op het eerste gezicht leek. De heer Geluk zei namelijk, dat het waterschap de N.V. Smit-Bol nes, die zich te Zierikzee zal ves tigen, zal moeten wijzen op de precaire plaats, die voor de stich ting van het bedrijf op het in dustrieterrein in de Zuidhoek is gekozen. De heer Geluk wees op de lage ligging van dit terrein en eventuele wateroverlast, die hier van het gevolg kan zijn. Toen echter burgemeester rar. F. Th. Dijckmeester reageerde en om een nadere uiteenzetting vroeg, bleek de oorzaak van deze vrees de twijfelach tige staat te zijn, waarin het gemaal in de Zuidhoek verkeert. De capaci teit van het gemaaltje zal thans aan een nader onderzoek worden onder worpen. Waar het bovendien geble ken is, dat het af te voeren water door het graven van nieuwe waterlei dingen sneller naar dit laag gelegen deel stroomt, leeft bij het water schap de wens, het gehele gemaal, apparatuur incluis, te vernieuwen. Een andere interessante mededeling gold de haven van Viane. Het water schap heeft namelijk bij Ged. Staten aangedrongen het sloopbedrijf, dat hier wordt uitgeoefend, te verplaat sen zodra zich hiervoor een moge lijkheid voordoet. De wrakken, die op de schorren op de slopershamer wachten, worden een gevaar geacht voor de zeewering. Uit de mededelingen bleek tenslotte nog, dat tussen de schorren bij Viane een drietal dammen is gelegd om te voorkomen, dat de stroom de zee dijk teveel zou ondermijnen. In deze vergadering werd de reke ning over 1959 vastgesteld, hoewel de begroting 1959 nog niet door Ged. Staten is goedgekeurd. GEVOLG VAN HERVERKAVELING Krabbendijke, Waarde en Kruiningen erbij betrokken (Van onze parlementaire redacteur) Binnenkort zullen de grenzen van de gemeenten Krabbendijke, Kruinin gen en Waarde worden gewijzigd. De Tweede Kamer heeft iu haar dinsdag gehouden vergadering haar goedkeuring aan een daartoe strek kend wetsontwerp verleend. Zij deed het zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming. De grenswijziging is wenselijk ge bleken doordat de grenzen van Krabbendijke, Kruiningen en Waar de tengevolge van de in het herver- kavelingsblok-Waarde uitgevoerde herverkavelingswerken niet langer samenvallen met in het terrein zicht bare kadastrale scheidingen. De re gering achtte het in overeenstem ming met Gedeputeerde Staten van Zeeland en met de besturen van de bij de grenswijziging betrokken ge- Stavenisses jeugd krijgt een speelterrein Pleidooi voor gymnastieklokaal De jeugd van Stavenisse krijgt een speelterrein van ongeveer veertig are. Alle raadsleden waren het er in de dinsdag gehouden vergadering over eens, dat de aanleg hiervan hard nodig is. De huur van het terrein be draagt f 250 per jaar. De jeugd zal dan kunnen ravotten op een stuk grond, dat tot op heden als weiland in gebruik is bij de heer P. Stout- De Herverkavelingsdienst heeft de gemeente laten weten, dat op de grintweg naar het Strandje geen asfaltverharding kan worden aange bracht. Dit is technisch en finan cieel onmogelijk. De gemeente zal daarom deze weg in eigendom, be heer en onderhoud moeten overne men. Ook voor het waterschap Tho- len is deze weg van belang, omdat het hier een dijkweg betreft. Beslo ten werd daarom alsnog contact op te nemen met de Herverkaveling en het waterschap. De rekening over 1959 werd voorlo pig vastgesteld met een nadelig slot op de gewone dienst van f 242,56 en op de kapitaaldienst van f 13.496,02. Het voorstel van de heer C. J. Moer land (p.v.d.a.) om alleen huisvuil op de stortplaats te laten storten, ver wierf de stemmen van alle raadsle den. Het zal dus in de toekomst niet meer mogelijk zijn, dat landbouwers hun landbouwafval daar deponeren. Aan het begin van de vergadering drong de heer J. A. Nortier (kerk. lijst) naar aanleiding van het ver slag van de schoolarts, dokter A. J. Schilstra uit Zierikzee, aan op de bouw van een gymnastieklokaal. Daar bij het onderzoek is gebleken, dat 86 leerlingen lichamelijke gebre ken hadden, achtte de heer Nortier de bouw daarvan dringend nodig. Ook stelde hij b. en w.voor stap pen te ondernemen om te komen tot oprichting van een b.l.o.-school op het eiland Tholen. meenten van belang, dat de gemeen tegrenzen met de gewijzigde situa tie in overeenstemming worden ge bracht. Alleen de raad van Krui ningen zou de nieuw voorgestelde grens op een bepaald punt eniger mate verschoven willen zien. De minister van binnenlandse zaken, mr. Toxopeus, die het wetsontwerp heeft voorbereid, was echter met Ge deputeerde Staten van oordeel dat aan de wens van Kruiningen niet kon worden voldaan, aangezien daar door een minder logisch grensbeloop ontstaan zou zijn. Twee personen zullen door de grens wijziging van de gemeente Krui ningen naar de gemeente Krabben dijke overgaan. Voorts gaat 0.36.40 ha over van Waarde naar Kruinin gen; 0.02.53 ha van Waarde naar Krabbendijke; 0.55.79 ha van Krab bendijke naar Kruiningen; 22.98.40 ha van Krabbendijke naar Waarde; 1.02.80 ha. van Kruiningen naar Krabbendijke en 7.26.20 ha van Kruiningen naar Waarde. Er is zoals bekend een plan lot gemeentelijke herindeling in breder verband, waarmee de ruimtelijke ontwikkeling van de streek, waarin de drie gemeenten gelegen zijn, zou zijn gediend, bij Gedeputeerde Sta ten van Zeeland in voorbereiding. Minister Toxopeus achtte het ech ter bezwaarlijk de grenswijziging, die door de herverkavelingswerken wenselijk is geworden, daarop te la ten wachten. Voorlichtingsavond E.V.O. en „De Schelde" te Vlissingen In samenwerking met de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, belegt het E.V.O.-district Zeeland dinsdag a.s. een voorlichtingsavond in het „Scheldekwartier" te Vlissingen. De secretaris van het district, de heer A. Drost, zal het nieuwe rijtijden besluit onder de loep nemen. Daar naast verzorgt de heer Klink van de Mij. „De Schelde" een inleiding over „De oorzaken van verkeersongeval len". Zelfs communisten nemen toevlucht tot het westen In de afgelopen maand zijn 884 leden van de Oostduitse communistische partij naar West-Berlijn gevlucht, zo meldt het vluchtelingenbureau in West-Berlijn. Het aantal réfugiés dat in november asiel kreeg, bedroeg 9.061, onder wie de 384 communisten, 941 leden van de communistische jeugdorganisatie, 34 soldaten, 17 politiemannen, 104 boeren, 118 technici en ingenieurs en 98 onderwijzers. RAAD KWAM BIJEEN Jaarwedde voorzitter Maatschappelijke Zorg De raad van Hoofdplaat, die dins dagavond in openbare vergadering bijeenkwam, stelde de gemeente- rekening over het dienstjaar 1959 voorlopig vast met op de gewone dienst aan ontvangsten f 298.008,80 en aan uitgaven f 305.654,43. Een na delig slot derhalve van f 7.645,65. De kapitaaldienst sluit met een nadelig saldo van f 159.967,41. De uitgaven beliepen hier een bedrag van f 975.762,51, de ontvangsten bedroe gen £815.995,10. De gemeenteraad stelde ook de reke- Dokter P. de Jonge in Bergen op Zoom begraven Oud-geneesheer-directeur van inrichting „Vrederust" Op de protestantse begraafplaats te Bergen op Zoom werd Iret stoffelijk overschot van dokter P. de Jonge, in leven oud directeur-geneesheer van de psychiatrische inrichting „Vrede rust" te Bergen op Zoom ter aarde besteld. Toen de stoet op de begraaf plaats arriveerde, waren hier reeds tal van belangstellenden samenge komen om de laatste eer te bewijzen, onder wie de heer A. de Lange, se cretaris en mr. J. Thielen, 2e secre- taris van het hoofdbestuur van de Vereniging tot Chr. Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in de pro vincie Zeeland, dokter C. Dekker, di recteur geneesheer van de inrichting „Bloemendaal en Loosduinen"; dok ter W. K. Dikland, oud directeur-ge neesheer en dr. M. van de Beek, de huidige directeur-geneesheer van „Vrederust", ds. J. F. v. d. Berg, de geestelijke verzorger, en tal van hoofden van dienst. Voorts vele ver plegers (-sters) en oud verplegers (-sters) der inrichting en belangstel lenden. Bij de geopende groeve werd het woord gevoerd door de heer A. de Lange, namens het bestuur van „Vrederust". Hij sprak een woord van deelneming en van oprechte waardering. Spreker typeerde de grote trouw en toewijding, waarbij dokter De Jonge niets ontzag en al les over had voor de patiënten. Ds. A. G, v. d. Stoel, die hierna even eens woorden van waardering sprak, schetste het leven en werk van dok ter De Jonge en besloot met geza* menlijk bidden van het „Onze Va der". De oudste zoon, de heer W. de Jonge, dankte namens de familie voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. Krediet voor bouw loods betonindustrie in Goes Het college van b. en w. van Goes heeft de raad een voorstel doen toe komen. waarin een krediet wordt gevraagd van 14.189,16 ten behoe ve van de betonindustrie A. Mole naar aan de Nieuwe Haven. De ge meente heeft vorig jaar uitgaven tot dit bedrag gedaan voor het plaatsen van een loods, het aanbrengen van een afrastering en het storten van een betonnen vloer. Het bedrijf heeft zich in de zomer van 1959 in Goes gevestigd. In het rapport van de raadscommissie ad hoe werd het oude college van b. en w. verweten hiervoor gelden te heb ben uitgetrokken zonder toestem ming van de raad. Daar destijds is verzuimd het benodigde krediet bij de raad te vragen, komt het nieuwe college van b. en w. thans met dit voorstel. De kosten van de loods hebben 12.619,16 bedragen en het aanbrengen van een afrastering en het storten van een betonnen vloer vergde nog eens een bedrag van 1540. Het college van b. en w. schrijft voorts aan de raad, dat de wijziging der begroting voor het jaar 1959, waarin een en ander is verwerkt, eveneens ter vaststelling zal worden aangeboden. ning over hetzelfde jaar vast van de Instelling voor maatschappelijke zorg met de volgende totaalcijfers. Op de gewone dienst: ontvangsten en uitgaven f 10.320,25. Aan de Wit-Gelc Kruis-afdeling Hoofdplaat-Biervliet zal met ingang van 1 januari 1961 een jaarlijkse bij drage worden verleend, naar 50 pro cent van de geïnde contributie van de leden, die in Hoofdplaat wonen ,tot een maximum van f 5 per lid. De subsidie bedroeg tot op heden f 1,50 per aangesloten lid, het laagste be drag van West-Zeeuwsch-Vlaande- rerf. De wijziging van de gemeenschappe lijke regeling voor de dienst van bouw- en woningtoezicht en toezicht op gemeentewerken werd overeen komstig het ontwerp vastgesteld. Het bedrag per leerling voor de drie bijzondere scholen voor gewoon la ger onderwijs te Hoofdplaat zal met ingang van 1 januari 1960 gebracht worden op f 45, Besloten werd in principe financiële medewerking te verlenen voor de bouw van een betonnen rijwielberg- ilaats voor de St.-Alloisiusschool te Slotplaat. Dit tot het maximumbe drag van f1000,Aan de latijnse school te Gemert werd een subsidie toegekend van f50,voor een inge schreven leerling uit Hoofdplaat. Er werd een nieuwe verordening vastgesteld op de heffing en invorde ring van lonen voor het keuren van vee en vlees in de gemeente Hoofd plaat. De Eerste Zeeuwse Spekelub vier jaar geleden op initiatief van enkele Groningers op gericht is "dinsdag avond in Goes gestart niet uitdeling van rund en varkensvlees. Niet minder dan 300 kg spek, runderlappen, biefstuk, ïoofdkaas, karbonaad- jes, worst, gehakt enz kwamen in nanden var 58 Goese leden, die er tijdens de Kerstdagen met hun gezin naar hartelust van zullen smullen. De Eerste Zeeuwea Spekelub telt momen teel 895 leden, verdeeld over Vlissingen, Middel burg, Souburg, Arne- muiden en Goes. Gister avond werd met de vleesuitdeling gestart in Goes en in Arriemuiden. Vandaag - woensdag - is Vlissingen aan de beurt, op 20 december Souburg en op 21 de cember Middelburg. De leden van de Spek elub hebben gedurende ongeveer 50 weken ie dere week twee kwart jes gespaard. Gister avond kregen zij daar voor 8,8 kg varkens vlees of 6,3 kg rund vlees. De meeste leden van de club bleken de voorkeur te geven aan varkensvlees. Oorspron kelijk werd alleen in varkensvlees „gehan deld", maar langzamer hand zijn vele leden overgeschakeld op rundvlees. De bedoeling van het sparen is, dat de spaarders gedurende de kerstdagen een flin ke portie vlees op tafel krijgen, dat van goede kwaliteit is, maar te ven# goedkoop. Nederlanders in Algiers maken het goed Naar het ministerie van buitenland se zaken meedeelt, is dinsdagmiddag een telegram ontvangen van de Ne derlandse diplomatieke vertegen woordiging in Algiers. Hierin werd meegedeeld, dat de Nederlanders in Algiers en omgeving zich, voor zover valt na te gaan, in goede welstand bevinden. Rioleringsplan voor Goes in studie Het rioleringsprobleem in Goes wordt momenteel ernstig bestudeerd door het stedebouwkundig advies- en ingenieursbureau Witteveen en Bos. Vorig jaar heeft de raad der gemeente Goes bij begrotingswijzi ging een bedrag van 25,000 be schikbaar gesteld voor het maken van plannen en het inwinnen van deskundige adviezen voor verbete ring van de zuiveringsinstallatie. Witteveen en Bos hebben een rap port uitgebracht over de lozing van het rioolwater door middel van uit breiding van de bestaande zuive ringsinrichting of door middel van afvoer door een leiding naar de Wes- terschelde. B. en w. schrijven de raad thans, dat het ook noodzakelijk is een struc tuurplan voor de riolei'ing van de gemeente in overeenstemming te brengen met het structuurplan voor de stadsuitbreiding en een studie te laten maken over plaatselijke verbe teringen van de aanwezige riolering. B. en w. geven de laad in overwe ging het vorig jaar beschikbaar ge stelde krediet van 25,000 over te brengen naar de begroting van het dienstjaar 1960. Oorlogsoverblijfselen op het Domburgse strand eê De afgelopen drie weken zijn H leden van de demontageploeg van de Koninklijke Marine te f= s Vlissingen herhaaldelijk in ae- H tie geweest op het strand van e7 Domburg. Dit optreden werd ee veroorzaakt door de vondst H van diverse bommen en voor- ee werpen uit de oorlog, die te- j§ voorschijn zijn gekomen, om- m dat het Domburgse strand de ee laatste tijd bij de laagwater- s lijn nogal afneemt. Zo zijn drie H vliegtuigbommen, twee grana- s ten, een Amerikaanse bom en f§ ee een brandstoftank van een VI in het zand aangetroffen. ee Woensdag heeft de Marine een H vliegtuigbom en twee granaten tot -ontploffing gebracht. Men heeft de oorlogsoverblijfselen - -f| niet gedemonteerd, omdat ze H sterk waren begroeid met wier ee - en dergelijke. lllllIlllllllllllllllllllllllllllllW Voorbereidingen voor expositie van Westvlaamse schilderkunst In de Burgerzaal van het Stad- hnis te Middelburg is men thans druk bezig aan de voorbereidin- fen voor de tentoonstelling van Vestvlaamse schilderkunst, die vrijdag aanstaande door de com missaris der koningin in Zeeland geopend wordt en duurt tot 3 ja nuari 1961. Maandag zijn de 68 schilderijen van 33 kunstschilders gearriveerd en dinsdag zijn deze onder toe zicht van de heer G. Gyselen, hoofd van de provinciale dienst voor culturele zaken in West- Vlaanderen, op de speciaal voor dit doel uit België meegebrachte expositiewanden aangebracht. Onder de exposerende jonge Bel gische kunstenaars bevindt zich ook Roger Bonduel uit St.-An- dries, da winnaar y&n da provin ciale prijs van Wcst-Vlaanderen. De onderscheiden deelnemers zijn Fernand Decock en Jacky de Maeyer, respectievelijk 28 en 22 jaar oud. Zoals bekend, wordt deze tentoon stelling gehouden onder auspiciën van de provincie West-Vlaande- ren, de provincie Zeeland en de gemeente Middelburg, met mede werking van de stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk. Er wordt in de Burgerzaal een speciale verlichting aange bracht van 36 tJ.-buizen. Hier voor zorgen de monteurs van ge meentebedrijven. Op de foto de heer Gysele geeft aamrijzingen hoe één der schilde rijen aangebracht moet worden. {Foto PJZ.C.^

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 13