Gemeente Rotterdam bevestigt bod op aandelen R.T.M. KLANKBORD Opening technische school te Vlissingen BELG OVERLEED DOOR VERGIF IN DRINKWATER UIT BRON ANNIE EN FRANCISCUS UIT VENL0 KONDEN TOCH TROUWEN BEMAND RUIMTEVAARTUIG IN RUSLAND VERBRANDDE VRIJDAG 9 DECEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „OM DE TOEKOMST VAN DE STAD Bedrijf wordt normaal voortgezet Tii een verklaring namens het college heeft burgemeester Van Walsum gistermiddag in de vergadering van de Rotterdam se gemeenteraad bevestigd, dat het bod op de aandelen van de N.V. Rottterdamsche Tramweg Maatschappij, tot de koers van 500 pet. namens de gemeente Rotterdam wordt uitgebracht. „Aanleiding tot het uitbrengen van dit bod is geweest zo vervolgde de burgemeester dat ons te koop werd aangeboden een pakket aan delen van de Rotterdamsclie Tram weg Maatschappij, dat ons een meerderheidsbelang in deze vennoot- 1 schap verzekerde. Hierover moest op zeer korte termijn een beslissing worden genomen. Het college meen de, dat het belang va.n de gemeente vorderde deze aandelen te kopen, i Nog dezelfde dag heeft het college de fractievoorzitters ingelicht en hun tevens meegedeeld, dat het de bedoe- lin§r was de overige aandeelhouders in de gelegenheid te stellen hun aan delen tegen dezelfde condities over te dragen. „Het behoeft wel geen betoog, dat niet slechts snel moest worden ge handeld, maar dat een en ander zich in een strikt besloten sfeer moest afspelen, al was het alleen maar om te voorkomen, dat de koers van de aandelen zou worden opgedreven. In een geval als dit kan dan ook de gebruikelijke pro= eedure niet worden gevolgd. „Het college zo vervolgde burge meester Van Walsum acht echter het belang van de gemeente zó apert bij deze transactie betrokken, dat het het volste vertrouwen heeft, dat deze zowel door uw raad als door hoger bestuur zal worden goedge keurd. Omtrent hetgeen er verder met de R.T.M. gaat gebeuren valt op het ogenblik nog niets definitief te zeg gen, omdat daarover nog overleg moet worden gepleegd. Het ligt ech ter vooralsnog in de bedoeling, dat de N.V. Rotterdamsche Tramweg Maatschappij blijft voortbestaan en dat haar bedrijf normaal wordt voortgezet. Er is voor het personeel van de onderneming noch voor obli gatiehouders en andere crediteuren enige reden tot bezorgdheid, omdat de aandelen worden overgenomen met de bedoeling, dat de verplichtin gen van de maatschappij volledig worden nagekomen. Evenmin is er reden tot ongerust heid voor degenen, die op de dien sten van de R.T.M. zijn aangewe zen, omdat het zeker niet het voornemen is het publiek in een ongunstiger positie te brengen. Van de kant van de gemeente be zien is echter het grote voordeel van de transactie, dat een aantal vraag stukken, die vooral voor de toekomst van Rotterdam en van het gebied rondom de stad van belang zijn, ge makkelijker en doeltreffender zul len kunnen worden opgelost dan tot dusver mogelijk bleek. In ieder geval zo besloot de bur gemeester kan de verzekering worden gegeven, dat, wanneer er in de toekomst wijzigingen in de opzet van liet bedrijf zouden komen, het zeker niet in het voornemen ligt het gehele bedrijf rechtstreeks door de gemeente Rotterdam te doen exploi teren". HELE FAMILIE ZIEK Regen verspreidde arsenicum bij fabriek De Belgische politie vermoedt, dat de zware regenval van de afgelopen maanden er de oorzaak van is, dat de 26_jarige Henri Paesen, uit het lands-Belgische grens, op 18 novem ber overleed aan een arsenicum- dorpje Reppel, dichtbij de Neder- vergiftïging. In juli was Henri bij een arts geKO- men om een behandeling te onder gaan voor een huidaandoening. Hij was vier maanden onder behandeling van twee artsen, toen zijn gezond heid zo verslechterd was, dat hij in een ziekenhuis moest worden opge nomen. Twee dagen later overleed hij. Kamer wil meer spijtoptanten toelaten (Van onze parlementaire redacteur). Beerman kon praten als brugman, hij heeft gisteren in de Tweede Ka mer niet kunnen verhinderen, dat de afgevaardigden met algemene stem men uitdrukking gaven aan hun on tevredenheid over zijn beleid ten aan zien van de toelating in Nederland van spijtoptanten uit Indonesië. De Kamer nam namelijk zonder hoofdelijke stemming een motie aan, ondertekend namens de K.VP., de P.v.dA-, de V.V.D„ de A.R.P., de a H.U., de S.G.P. en de P.S.P., waarin zij de minister van justitie, mr. Beer man erkenetlijkheid betuigden voor zijn toezegging tot instelling van een bijzondere commissie tot advisering over de inwilliging van individuele verzoeken tot toelating en over de lichtlijnen tot toelating. Maar tege lijkertijd sprak zij in deze motie uit, dat bij handhaving van de thans gel dende richtlijnen de dringend nood zakelijke en redelijk verantwoorde verruiming van het toelatingsbeleid ten behoeve van maatschappelijke Nederlanders in Indonesië, onder wie met name de zogenaamde spijtoptan ten, niet mogelijk is. Zij drong er verder bij de regering op aan deze verruiming te bewerkstelligen door herziening van de richtlijnen. De Kamer kwam niet in het minst onder de indruk van het tegenbe toog van de minister. Zij toonde dat door de motie van de heer "Van Doorn zonder hoofdelijke stemming aan te nemen. VRIJGEZEL. Een vrijgezel is een man, die ernstig over het huwelijk heeft nagedacht. NET OP TIJD. Vergaderende leden van een Engelse kegelclub voor mannen alleen in Woodbridge. had den zo'n haast om er voor sluitings tijd „nog eentje te pikken", dat ze bijna braken met de honderdjarige traditie van het buiten de deur hou den van vrouwen. De mannen hadden de hele avond moeizaam vergaderd. Toen het tijd stip naderde waarop de aangrenzen de pub „Old Sun" ging sluiten, na men ze het laatste agendapunt aan zonder zich ervan te vergewissen wat het inhield. Eerst de volgende ochtend realiseer den de meeste leden zich wat zij in Mm haast hadden gedaan: ze hadden toegestemd in het breken met een honderdjarige traditie door vrouwen als lid van hun club toe te laten. Leslie Clarke van het dagelijks be stuur, sprakeloos bij het denkbeeld van een „petticoatbewind op een spe cifiek mannelijk terrein", riep de le den van de kegelclub in spoedzitting bijeen, en ruim voor het sluitingsuur van de Old Sun. Tijdens een geheime stemming werd de kortstondig gebroken traditie in ere hersteld en was het lidmaatschap voor vrouwen weer uitgesloten. Clarke zei er dinsdag dit over: „De club is de enige plaats waar de jon gens voor een paar uur van hun vrouwen bevrijd zijn". Europese harmonisatie van visserïjbelangen (Van onze parlementaire redacteur). De Nederlaudse visserij kan bij ge lijke concurrentieomstandigheden haar plaats onder de Westeuropese landen blijven innemen. Niettemin is binnen de Euromarkt de harmonisa tie van het overheidsbeleid ook in de visserij gebiedende eis. De minister van landbotiw en visserij, mr. Marij- nen, heeft dit gisteren in de Tweedé Kamer bij de bespreking van de afde ling visserij van zijn begroting voor 1961 als zijn mening gegeven. Interessante cijfers verstrekte mr. Marijnen over de sportvisserij in openbare wateren. Nederland be schikt over 105.000 ha bevisbaar wa ter, exclusief het IJselmeer. Daar van is 60.000 ha of 75 procent open baar water, waarin vrij met één hen gel kan worden gevist. Dit percenta ge is in het westen van het land 34 en in de overige provincies 79. Van de 340.000 sportvissers wonen er 180.000 in de drie westelijke provin cies. Hij zal met het oog op de re creatieve functie van het water op het punt van de visserij zoveel mo gelijk een spoedige indiening van het wetsontwerp op de waterverontrei niging bevorderen. Een nieuwe visserijwet is in ontwerp vrijwel gereed, zodat zij in de loop van dit parlementaire jaar kan wor den ingediend. Franse marine brengt Westduits schip op De Franse marine heeft weer een Dnitse vrachtboot voor de Algerijnse knst aangehouden en opgebracht. De rederij „Bugsier" in Hamburg heeft meegedeeld dat haar ruim 5000 ton metende motorschip „Weissensee", dat met een lading graan op weg was van de zee van Azow naar Manches ter, woensdag voor de Algerijnse kust is aangehouden door een Franse motortorpedoboot. Het schip mocht na anderhalf uur doorvaren. Donderdag werd de „Weissensee" weer door de Franse oorlogsbodems aangehouden. De vrachtboot bevond zich toen voor de kust van Oran. De Fransen bevalen de kapitein van de Weissensee bij te draaien en naar Oran te varen. Hij weigerde dit, waarop de Fransen waarschuwingsschoten losten. De ka pitein van de Weissensee zond toen een telegram om hulp naar de Brit ten in Gibraltar. Enkele dagen daarna werd ook de 51-jarige vader van het gezin ziek. Hij werd naar de universiteit van Leuven gestuurd en daar ontdekte men, dat de huidaandoening een verschijnsel was van arsenicum vergiftiging. Zijn 49-jarige echtge note werd eveneens ziek, maar door de snelle diagnose, konden beide vergiftigden behouden blij ven. De politie kreeg een waarschuwing van de universiteit en stelde een on- j derzoek in. De negen kinderen van j het gezin werden allen onderzocht j Het ministerie van verkeer en wa- e^k*®ken allen in enige mate ver- j terstaat heeft een telegram ontvan- De politil heeft nu de opvatting ont- Sen_ van drie textielfabrikanten wikkeld, dat het gezin water ge bruikte uit een bron in de kelder van De Turkse econoom Feridun Kurtlcan, als statistisch, adviseur s verbonden aan het bureau van de Turkse minister-president,, M bracht donderdag een studiebezoek aan Zeeland, waarbij hij M o.m. het bedrijf van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlis- =- singen bezichtigde. De heer Kurtkan volgt op het ogenblik een leergang aan het i| Institute of Social Studies" in het voormalige paleis Noord- ;i einde te Den Haag, waar vele afgestudeerden van universi- M leiten uit onderontwikkelde gebieden studeren. Dit jaar is een M van de leergangen de cursus Comprehensive Planningli waarin ontwikkelingsprogrammering behandeld wordt. Een M der docenten is de directeur van het E.T.l. in Zeeland, drs. M. M C. Verburg, die gisteren samen met dr. C. de Galan de Turkse gast ontving. Ir. J. G. Snip gaf een toelichting op water- M staatszaken. De heer Kurtkan was nogal onder de indruk van M Zeelands ontwikkelingskansen. „It's a wonderful job", meende M hij Foto P.Z.C.i. M liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiniiiiiii Minister voor waterschade aansprakelijk gesteld het huis. Door de hevige regenval van de laatste maanden echter, is arsenicum van een fabriek van deze stof in de omgeving, verspreid ge raakt en in het water terechtgeko men. Het vergif dat de fabriek pro duceerde werd in de open lucht op- Hangende het onderzoek Is de bron gesloten. Geldrop, waarin onder meer het mi nisterie aansprakelijk wordt gesteld voor de bedrijfsschade, die door de wateroverlast in hun fabrieken is geleden. Eveneens zijn telegrammen verzon den aan het gemeentebestuur van Geldrop, aan de directeur van de provinciale waterstaat en het water schapsbestuur in Boxtel, met de zelfde inhoud. SHERIFF KREEG MEDELIJDEN „Huwelijksreis" naar Schotland Een herziene gerechtelijke beslissing in Edinburgh, Schotland, maakte het dezer dagen een jong paar uit Nederland mogelijk zijn huwe lijksplannen door te zetten. De „sheriff principal" William Ross Maclean, willigde het verzoek om een speciale tromwergunning in, nadat het aanvankelijk door zijn subsitnut was afgewezen. Het verzoek van Annie Willens, 19 jaar, en Franciscus Jonker, beiden wonend aan de Stalbergweg in Venlo, zagen hun verzoek om een speciale trouwvergunning afgewe zen door substituut sherriff Ed ward Keith. Maar hun advocaat William Wisley was begaan met hun verdriet en na.m de ongebrui kelijke stap in beroep te gaan bij de sheriff principal. De diepe teleurstelling sloeg om in uitbundige vreugde, toen het paar vernam dat de sheriff besloten had de beslissing van zijn substituut ongedaan te maken. Wisley zei dat het paar naar Schot land was gekomen, menend dat al les wat moet worden gedaan om Jongetje in Winschoten bij woonschip verdronken Uit het Winschoterdiep is woensdag avond laat liet lijk opgehaald van de zevenjarige Freek Graver, die op een schip woonde dat in het Win schoterdiep te Groningen ligt. De jongen was door zijn moeder voor een boodschap weggestuurd, maar hij kwam niet terug. Na lang zoeken en dreggen, werd het lijkje opgehaald. Waarschijnlijk is de -jongen toen hij van boord ging in het water geval- KROESJTSJEW WAS WOEDEND Verdere proeven na drama in oktober uitgesteld De correspondent Sn Bern van de ©hicago Daily News meldde van diplomatieke kringen, die relaties in Moskou hebben, te hebben vernomen, dat een Russische poging, in okto ber j.l., om een mens in de ruimte te brengen, met een drama is geëin digd en dat verdere proefnemingen voor enkele maanden zijn uitgesteld. Volgens het bericht, zou het betrok ken ruimtevaartuig met succes zijn gelanceerd, doch de cabine met de ruimtevaarder aan boord zou zich niet van de raket hebben kunnen losmaken, waarna liet gehele ruim tevaartuig verbrandde. De lancering had moeten samenval len met het verblijf van premier Kroesjtsjew in New York, waar hij de opening van dc algemene verga dering der Verenigde Naties heeft bijgewoond. Bij zijn terugkeer in Moskou zou Kroesjtsjew maarschalk Nedelin. de bevelhebber der Russische raket- strijdkrachten, voor de mislukking aansprakelijk hebben gesteld. De Russische pers heeft indertijd ge meld, dat maarschalk Nedelin als gevolg van een ongeval om het le ven was gekomen. te kunnen ti'ouwen, was geduren de 15 dagen in Schotland domici lie te hebben en vervolgens de sheriff om een trouwvergunning te verzoeken. De sheriff principal ac cepteerde deze toelichting. Krachtens de Schotse wet is drie weken domicilie nodig voor een trouwvergunning en moeten ver zachtende omstandigheden worden aangetoond wil men anderszins een speciale vergunning kunnen verwerven. Onmiddellijk na de herziene beslis sing, maakten Annie en Francis cus bekend dat zij hoopten onmid dellijk te trouwen en nog dezelfde dag naar Nederland terug te ke ren. Film in Alkmaar ging niet door Inwoners van Alkmaar, die woens dagavond liet Victoria Theater de film „De derde man" wilden gaan zien vonden de deuren van het thea ter gesloten. De exploitant van het theater (de heer J. C. Weber), had om zeven uur 's avonds van het hoofdbestuur van de Nederlandse bioscoopbond een telegram ontvan gen. waarin werd meegedeeld, dat dit hoofdbestuur in zijn vergadering van 6 december besloten liad om een verzoek van de lieer Weber om toe stemming tot liet exploiteren van het theater niet in te willigen. In het telegram, clat ondertekend was door de directeur van de N.B.B., de heer J. G. J. Bosman, werd er nadrukkelijk op gewezen, dat exploi tatie zonder toestemming in strijd is met de reglementen. Voorts werd erop gewezen dat het hoofdbestuur sommeerde de exploitatie te stoppen. Het theater werd kortgeleden dooi de familie Weber gekocht van me vrouw Fopma-Van Zoonen te Ber gen, die eerder in onderhandeling was geweest met de heer Van Os te Hoorn. Voor en tijdens de oorlog heeft het theater reeds aan de heer Weber toebehoord. Het werd hem na de oorlog ontnomen als gevolg van zijn houding tijdens de bezet tingsjaren. Met het verleden houdt de sommatie tot stopzetting van de ex ploitatie echter geen verband, aldus een woordvoerder van de NF5, die gisterochtend verklaarde van me- nipg te zijn, dat de door het hoofd bestuur van de bond genomen maat regel verband houdt met het niet voldoen aan bepaalde formaliteiten. De Marokkaanse autoriteiten hebben Andrew Nash, de correspondent van de Londense „Daily Express" uitgewezen omdat hij tendentieuze berichten jou hebben verzonden. Het Wereldgebeuren Laos-chaos Vorsten en dictators zijn uit hoof de van hun functie geen vrien den. Hitler had alleen dc koning van Bulgarije als goede kennis en het is vreemd met tsaar Boris afge- lopen. Het Italiaanse koningshuis j heeft de aanvankelijke vriendschap van de fascisten met de troon moe- ten betalen. De Roemeense koning j dacht het met Stalin op een ak- j koordje te gooien, maar hij moet voor zijn ietwat weifelende houding boeten in een ballingschap-zonder- einde. Kroesjtsjew heeft het klaar- gespeeld in de vriendenkring van de j Sowjet-Unie een echte prins op te I nemen. Weliswaar geen Europese, maar toch wel een prins-van-den- bloede. Prins Soevanna Phoema, die zich in augustus van de macht in Laos verzekerde, heeft als één der eersten geïnformeerd naar de ge- I zondheidstoestand van de Russische leider, die met een verkoudheid het 1 bed moet houden. Een ziekte die hij genteen heeft met Adenauer, al is et- van directe besmetting geen sprake. Maar, verkouden of niet, Kroesjtsjew volgt met nauwlettendheid de vorde ringen van de Laotisehe prins, aan wie hij veel steun heeft toegezegd. Het zou een prins misstaan open lijk van zijn communistische sympathieën blijk te geven en daarom noemt Soevanna zich neutra list. Zulke „neutralen" lopen er meer op de aardbodem rond. al weet een verstandige in het westen zo lang zamerhand wel wat men van deze lieden moet denken. Als „neutralist" kiest men bijvoorbeeld geen partij in het conflict oost-west. maar zingt men wel dapper mee in het koor van de veroordelaars van landen die de moed hebben „overzee" nog bezittin gen te hebben, schreeuwt men moord en brand als het westen zich tracht veilig te stellen door kernwapens en probeert men bij Soekarno. Castro. Nehroe en consorten in het gevlei te komen. Zo ook prins Soevanna Pltoe- 1 ma, die als premier in Vientiane ze- I telt. Men heeft als „neutralist" het nadeel dat men voor de rechtsen te links en voor de linksen te rechts is. Vandaar dat de „neutrale" prins wordt aangevallen door de pro-Ante- rikaanse generaal Phoemi en ook door de communistische beweging Pathet-Lao. Men zou verwachten dat Rusland laatstgenoemde groep zou steunen, maar althans open lijk blijkt dat niet zo. De mannen in het Kremlin hebben blijkbaar het principe: „we komen er met de neu tralen ook wel." De anderhalf mil joen inwoners van ..het land der mil joenen olifanten" zijn voor Rusland en China het wachten waard. Anders het hout en het tin wel. Een kolonel van de valschermja gers van Laos heeft gisteren een poging gedaan aan de chaos een eind te maken. Hij is commandant van een valschermdivisie. De mannen van dergelijke groepen zijn blijkbaar politiek nogal gevoelig. Hitler's Fall- schirmjager knapten allerlei duistere zaakjes op en in de actie voor een Frans Algerije lieten de parachutis ten zich niet onbetuigd. De para's van Laos hebben gisteren, in de lucht schietend en met tanks door de hoofdstad denderend, hun trouw aan prins Soevanna betuigd. Deze wat in fantiele „staatsgreep" heeft aan de feitelijke toestand weinig of niets veranderd. De „neutrale" prins heeft het heft stevig in handen. De anti communistische groeperingen hebben weinig reserves, daar ook Amerika voorzichtig is geworden bij de in menging in interne kwesties van Laos. De communistische beweging verzet zich wel tegen een kabinet „van nationale verzoening" zoals prins Soevanna die voorstaat, maar is verder opvallend kalm. Ze zijn er zeker van hun doel ook zonder ge weld te bereiken. Dat denkt wellicht ook Mao Tsje Toeng van het com munistische buurland China. Hij heeft gezegd veel sympathie te heb ben voor de Laotiaanse prins. Wan neer de prins in de communistische tuin een eigen hoekje grond wil heb ben, dan is dat Mao best. Op „neu trale" grond bloeien rode bloemen soms het best. (Slot van pag. 1 van de volkshuisvesting iu Zeeland, de heer M. D. A. Glerunt en de in specteur van het nijverheidsonder wijs, ir. H. W. van der Maas en de commissie van toezicht. In het kort zei do burgemeester verder iets over de uitrusting van Vlissingen op het punt van het technisch onderwijs, dat wat de huisvesting betreft tliaus gunsti ge perspectieven heeft. Uitgebreid en in een gedocumenteerd betoog onderwierp mr. ir. Goote in zijn openingstoespraak het technisch onderwijs aan een beschouwing. Hij schetste hoe het lager technisch on derwijs, dat vroeger zuiver op het ambacht en de handenarbeid was gericht thans op een geheel andere leest is geschoeid. Kennismaking „Het accent is verlegd van het han den- naar het hoofdwerk", zo stelde de inspecteur-generaal, die de tech nische school van het ogenblik wilde zien als een plaats voor oriëntatie, waar de toekomstige vakman be grijpt wat zijn functie in het ar beidsproces meebrengt, waar hij or delijkheid en zelfstandigheid leert. „Hij moet in de l.t.s. kennis maken met allerlei vormen van bewerking om aan het eind van deze opleiding' een keuze te kunnen doen". Ingaan de op het leerplan voor deze tak van onderwijs noemde de heer Goote dit het meest essentiële stuit, dat er in de school bestaat en dat steeds 'n punt van discussie dient te zijn. „Wat de jongens moeten krijgen is: overzicht, inzicht en uitzicht", zo vatte hij tenslotte zijn woorden sa men. En de aangewezen weg daar voor, de pijlers, waarop het tech nisch onderwijs moet zijn gebaseerd noemde spreker zelfkritiek en fanta- sie. Dit laatste aan allen, die bij het gemeentelijk technisch onderwijs in Vlissingen betrokken zijn, toewen send, besloot de heer Goote zijn toe spraak. Terwijl alle aanwezigen zich rond hem groepten ging de heer Goote daarna met de snijbrander aan het werk. Toen de balk in twee stukken uiteenviel klonk er een hartelijk ap plaus en begaven de genodigden zich onder leiding van het onderwijzend personeel op weg door de gangen en lokalen van het gebouw om een kijk- je te nemen. In de aula Met de indrukken, die zij op deze manier liadden opgedaan, zetten de dames en heren zich tegen het eind van deze middag nogmaals in de aula om daar getuige te zijn van een aantal felicitatietoespraken, waarvan gedeputeerde Schout de eerste hield. Deze herinnerde eraan, dat het technisch onderwijs in Zee land wat het leerlingental. betreft nog steeds onder het landgemiddelde ligt. Hij pleitte daarom voor een ge lijkstelling van het lager technisch onderwijs en liet ulo. Namens het provinciaal bestuur wenste hij Vlis singen tenslotte geluk met de huis vesting. Dc hoop uitsprekend dat het gebouw aan zijn bedoelingen mag beantwoorden gaf ir. Rothuizen een korte uiteenzetting van liet ontwerp. De Iteer C. J. Buurman, directeur van de lagere technische school in Goes, wenste Vlissingen tevens na mens de vereniging van directeuren van het nijverheidsonderwijs geink en overhandigde de heer Moorman een boekenbon voor de bibliotheek. Nadat de heer Moorman tenslotte al len die aan de bouw hebben meege werkt bad bedankt, sloot burge meester Kolff de bijeenkomst. MAO TSJE TOENG ...afwachten maar... Achttien maanden voor advocaat die verduisterde De rechtbank te Haarlem heeft gis termiddag do 50-jarige advocaat mr. J. IL J. uit Heemstede, die terecht heeft gestaan wegens verduistering van 3S.000 gulden (vermoedelijk was ri^trifdrng nog hoger, namelijk 63.000 gulden) veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden met aftrek van tien maan den voorarrest en ontzegging van het recht gedurende vijf jaar de functie van bewindvoerder, curator en advo caat uit te. oefenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 5