Financiële toestand V.V.V. niet rooskleurig Venkcdk WALCHEREN MERENDEEL PERSONEEL N.V. FOCUS-VEILIG WENST C.A.0. UITREIKING PLAATSKAARTEN P.Z.C.-KINDERVOORSTELLINGEN „LEVEND SPEELGOED" LET OP DATA EN TIJDEN! Eet er beter, gezelliger, lekkerder van - met Duyvis slaolie GECOMPLICEERDE AANRIJDING IN VLISSINGEN BEHANDELD VRIJDAG 9 DECEMBER I90Ü P Li OVINÜIALE ZEE U W 8 E O U 4 A N x JAARVERGADERING TE MIDDELBURG Tijdens de vergadering van V.V.V. Middelburg, die donderdagavond onder voorzitterschap van de heer P. Blaauw in hotel Nieuwe Doelen gehouden is, hebben bestuur en leden uitvoerig gesproken over de wijze, waarop verandering kan worden gebracht in de allesbehalve rooskleurige toestand van de financiële middelen der vereniging. Het bestuur wil daartoe bin nenkort reeds de eerste stap doen oin door middel van t>-*n circulaire de medewerking van de Middelburgse middenstanders in te roepen. De heer Blaauw verklaarde verder, dat de gemeente er toe overgegaan is om de subsidie met 500 te verhogen tot 2500. „Maar wil deze meerdere steun effectief worden, dan moet de ledencontributie die momenteel rond tweeduizend gulden groot is boven het gemeentelijk subsidie worden opgetrokken", betoogde hij. Toerisme moet niet afgeremd worden De leden zagen deze avond overigens duidelijk in, dat V.V.V. over meer financiële middelen zal moeten be schikken, wil zij haar taak naar be horen kunnen uitvoeren. Zij kwamen dan ook met verschillende suggesties naar voren, terwijl een groot aantal van hen er reeds spontaan toe over ging om de contributie te verhogen. Het is met name de juiste exploitatie van het V.V.V.-inforinatiebureau, die hoge bedragen vergt. Het blijkt ech ter steeds hoe belangrijk dit bureau is: het is het visitekaartje geworden niet alleen van de vereniging, maar van Middelburg. De vele dankbrieven uit talrijke plaatsen bewijzen het. Voorzitter Blaauw bracht het perso neel ook een bijzonder woord van dank voor de voortreffelijke wijze, waarop zij het V.V.V.-werk verrich ten. Omdat door diverse omstandigheden de voorjaarsvergadering niet kon worden gehouden moesten de jaar verslagen over 1959 nog worden uit gebracht. De secretaris had van de gelegenheid gebruik gemaakt om zijn verslag te combineren met dat over 1960. Daarin werd gewag gemaakt van de grote belangstelling, die ook in dit jaar van toeristische zijde werd getoond. Geen afremmen De secretaris keerde zich duidelijk tegen diegenen, die menen dat Wal cheren en Middelburg oververza digd zijn in het topseizoen. Er kan geen sprake zijn van afremmen, zo stelde hij, want de groei van het toerisme heeft men niet in de hand. De toeneming van het toe risme heeft met allerlei factoren to maken zoals welvaartsbevorde ring, nieuwe vakantiegewoonten, toeneming van het gemotoriseerd verkeer enz. He' is derhalve vol komen verkeerd „afrem-theorïeën" te ontwikkelen. Trouwens: wat de één druk noemt is voor iemand die wat meer gewoon is „rustig". Dat alles betekent echter niet, dat men nu maar alles od zijn beloop moet laten. Integendeel, er zal hard gestu deerd moeten worden en er zal geld beschikbaar moeten komen om in at toekomst de toeristenstroom op de juiste wijze op te vangen. Er zou naar de mening van de secretaris zeker plaats zijn voor een „urgen tieprogramma" in dit opzicht. Wal cheren zal een model-eiland moeten worden. Het verslag maakte melding van vele activiteiten. Zo was de oprichting van de Stichting Verlichting Middel burg te danken aan het initiatief der vereniging. Het bestuur had voorts in zijn laatste vergadering besloten contact op te nemen met V.V.V.-Vlis- singen teneinde na te gaan in hoe ver 'n intensievere samenwerking mo gelijk zal zijn. Gewezen werd op het succes van de folkloristische dagen, het belang van Nieuw Walcheren (Advertentie) VLEKJE gevitoriiseerd eéii echt - opkikkertjé [én vraag uw slijter naar de VlokVricndcnKring) Baldadigheidshausse onder Zierikzeese jeugd De rijkspolitie te Zierikzee heeft don derdag vier jongelui van 16 en 17 jaar aangehouden die in een sigaren winkel te Zierikzee tien dozen siga ren hadden weggenomen. Een van de ze vier jongelui had zich bovendien schuldig gemaakt aan joy-riding op een bromfiets. Tegen alle vier werd proces verbaal opgemaakt, evenals tegen vier andere knapen, scholieren, die ruiten ingooiden van de Grote kerk. Ook dit kwartet werd gisteren aange houden. Er is momenteel sprake van een baldadigheidshausse onder de Zierikzeese jeugd. Het regent klach ten over jongens die rotjes en ander vuurwerk afsteken en tussen het pu bliek gooien. Zo kregen de ouders van zo'n rotjes-jongen een rekening van 60 gepresenteerd toen een knette rend speelwerkje een mantel had be schadigd. De gemeentelijke politie verordening verbiedt wel het afste ken van vuurwerk, maar niet het verkopen ervan, zodat het de politie onmogelijk is de „bronnen" van het vuurwerk enkele winkels in Zie rikzee af te sluiten. De politie zal tegen jongelui die rotjes afsteken strenger optreden. Nieuwe uloschool in Yerseke Het bestuur van de vereniging voor christelijk ulo-onderwijs te Yerse ke heeft besloten een ulo-school te stichten in het uitbreidingsplan. Overeenkomstig de bepalingen van de lager onderwijswet 1920 heeft 't bestuur zich thans tot de gemeen teraad gewend met het verzoek daarvoor de benodigde gelden tc ver strekken. enz. Het jaarverslag besloot met de wens dat overheid en burgerij zich het belang van het toerisme zich steeds beter zouden realiseren. Voorts had de heer Blaauw gememo reerd, dat het klank- en lichtspel ruim 11.000 bezoekers heeft getrok ken, juist het aantal, dat het bestuur bij het opstellen van de begroting geschat heeft De miniatuur trok ruim 160.000 bezoekers. De heer Blaauw deelde mede, dat het kleine eiland op het Molenwater het volgend seizoen geopend zal worden op 30 maart en zijn poorten eerst zal sluiten op 1 oktober. Tijdens de rondvraag verzocht de heer A. Imanse het bestuur om aan dacht te schenken aan de omstandig heid, dat met de vijfdaagse werkweek in de toekomst ook de winkelsluiting op zaterdag een feit kan worden. (Advertentie) het originele Zweedse KNACKEBRÖD Uitvoering Kreekrakplan bepleit Ten aanzien van het zogenaamde Kreekrakplan, dat van grote beteke nis is voor West-Brabant, zouden vele Tweede-Kamerleden gaarne van de minister vernemen of de regering hierover al nadere mededelingen kan doen. Verder vragen de Kamerleden in het voorlopige verslag van de rijksbegroting 1961 van de Rijkswa terstaat of de minister niet van me ning is, dat de voorbereiding en de uitvoering van dit plan, dat als na tionaal object moet worden gezien, vanwege het rijk en derhalve door de Rijkswaterstaat moeten geschieden. MIDDELBURG De heer Boot sprak over Schouwse fauna en flora Woensdagavond heeft de heer J. P. C. Boot uit Haamstede voor leden van de afdeling Walcheren van de Koninklij ke Nederlandse maatschappij voor tuinbouw en plantkunde in de boven zaal van café-restaurant „Suisse" te Middelburg gesproken over de „Fau na en flora van Schouwen". De heer Boot ontpopte zich hierbij als een zeer onderhoudend causeur, die op boeiende en soms geestige wijze al lerlei wetenswaardigheden over de Schouwse fauna en flora uit de mouw schudde. Ter illustratie van zijn inleiding vertoonde de heer Boot een groot aantal prachtige kleuren dia's, die hij zelf gemaakt heeft. In zijn inleiding bracht de heer Boot onder meer net gevaar van bespui ting van boomgaarden voor de vogel stand, de cultuur van bollen, tulpen en irissen op Schouwen, de vogel stand en de wilde flora ter sprake. De leiding van deze bijeenkomst be rustte bij de heer C. Sanderse, voor zitter van de afdeling Walcheren van Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde. Sint-Nicolaasfeest van buurtvereniging 't Zand Evenals vorige jaren bracht Sïnt-Ni- colaas weer zijn bezoek aan dc kinde ren van de buurtvereniging 't Zand te Middelburg. Traditiegetrouw had het bestuur van de Cöp. Veilingver eniging de veilinghal ter beschikking gesteld om daar de kindervriend te ontvangen. Ongeveer 300 kinderen alsmede een groot aantal ouders wa ren naar het veilinggebouw gekomen om hun opwachting te maken voor St.-Nicolaas en zwarte Piet. Nadat de voorzitter van de buurtvereniging, de heer Glerum het gezelschap harte lijk welkom had toegeroepen en tege lijkertijd aafi St.-Nicolaas het wel en wee van de vereniging uiteen had ge zet beantwoordde St.-Nicolaas de tot hem en zijn knecht gesproken woor den. Het deed St.-Nicolaas groot ge noegen dat het bestuur van de buurt vereniging altijd zeer actief is. Ter wijl de sint door de grote schare kin deren werd toegezongen, hield zwarte Piet zich op lenige manier bezig met de kinderen. Zij lieten zich dan ook niet onbetuigd met gul applaus. En kele kinderen werden bij de sint ge roepen en zetten hun beste beentje voor door een aardig Sint-Nicolaas- liedje te zingen, terwijl Piet hen op snoep trakteerde. Voor de pauze werden er twee filmpjes gedraaid door de heer Cor- nelisse, die bij de kinderen wel bui tengewoon in de smaak vielen. Tij dens de pauze werden de kinderen door een aantal dames getrakteerd. Na de pauze werden er wederom en kele leuke kinderfimpjes vertoond, waarna de voorzitter allen hartelijk dank bracht voor hun medewerking en St.-Nicolaas en zwarte Piet voor hun bezoek. Hierna verliet de goede aan een tiental kinderen die zich als sint en Piet de zaal voor een bezoek ziek bij de sint hadden gemeld en nu door de sint en Piet met een persoon lijk bezoek werden vereerd. De samenzang van de kinderen stond die middag onder leiding van mevr. Van Verre, terwijl Ad. de Priester voor de muzikale omlijsting zorgde, hetgeen hij op uitstekende wijze deed. Hervormde vrouwengroep hield vergadering De hervormde vrouwengroep „In Dienst der Kerk" te Middelburg, hield een goed bezochte vergadering in de Bogardzaal. De vergadering stond onder leiding van de presidente mevrouw Stufltens-Loodewijk, die in haar inleidend woord het overleden lid mejuffrouw M. P. de Munck her dacht. Mevrouw Koole las vervolgens een „Zeeuwse vertelling" en de pre sidente droeg een schets van Simon Carmiggelt voor. De avond stond verder in het teken van het St.-Nico- laasfeest, waarbij de leden onderling cadeaus met een toepasselijk ge dicht uitwisselden. Tenslotte werd het programma vast gesteld voor de op 19 december a.s. i te houden adventsavond. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te verkrijgen omtrent onderstaande voorweroen die in het tijdvak van 1 tot 7 december als gevonden zijn aangegeven. Verschillende wanten en handschoe nen, huis- en andere sleutels, porte monnees met en zonder inhoud, zwarte alpinomuts, vulpen, hoofd doek, spijkertrekker, lichtbruin da mestasje, jutezak, rood geruite para plu, lichtblauwe regenjas, wit rijwiel- pompje, paar manchetknopen, zwart boerinnendoekje, bril, gele kanarie, doublé brilmontuur met los glas, Soes, padvindersriem, witte dames- oed, foto, bruin met gele sjaal, zwarte jongensregenjas, ijzeren duimstok, 3 muntbiljetten van 2,50, witte schort, enkele studiepapieren, 4 zakdoeken. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald gelieve men daar van kennis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. Marktberichten VEILING GOES 3 december. Export- en industrieveïllng. Cox Orange Pippin kl. I 80-35 72, 75-80 73—76, 70-75 77. 65-70 63—06, 60-65 42—43. 55-60 26. Golden Delicious kl. I 80-85 42— 44, 75-80 46—51, 70-75 44—51. 65-70 38—13, 60-65 28—36, IID 15—18. kl. extra 75-80 53. 70-75 52, 65-70 45. kl. II 80-85 35—43, 75-80 38—50. 70-75 37—46, 69-70 27—40. 60-65 17-30- Jonathan kl. 1 75-30 35, 70-75 38. 65-70 34, 60-65 23, IID 9. kl. II 75-80 28. 70-75 30—33. 65-70 26, 60-65 18—21. IID 8. Goudrenet kl. I 85-95 29—37, 75-85 27—37, 65-75 18—29, IID 8—12. kl. II 79-85 24. 65-75 16, IID 8.50. Lombarts Calville kl. I 80-90 25. 70-80 27—30. 60-70 »6—20. Dlv. appels kroet en val 35,50. Comtesse de Paris kl. I 75-85 27, 65-75 27. 55-63 21. IID 12. St. Remy kl. I 75-85 13—14, 63-75 13. Gieser Wildeman kl. I 60-70 26—31, 50-60 18—21. IID li- Gewone veiling: Cox Orange Pippin grof 22—35, fijn 5—12. Goudrenet grof 17—21, fijn 310, Jonathan grof 8—15, fijn 58. Golden Delicious grof 16—33, fijn 9—17. Lombarts Calville grof 1622, fijn Comtesse de Paris grof 21, fijn 10. St. Remy grof 1011, fijn 'J. Gieser Wilde man grof 1120, fijn 11. COÖPERATIEVE EIERVEILING. BARNEVELD- 8 januari. Weekaanvoer 1.150.000 waarvan er thans 425.399 in veiling werden ge bracht: handel matig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 4855 gram 11.21—12,21; idem van 5560 gram 12.39—12.76; Idem van 60—65 gram 12.85— 13.85; idem van 65^70 gram 14.03—14.90. Eierveiling S.B.E.- Aanvoer 235.346, han del matig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 50—60 gram 12.38—12.71; idem 60—65 gram 12.97—13.67. Eiermarkt. Aanvoer 1.950.000, handel kalm. Eieren van 52—65 gram 11.75—14.00, kiloprijs 12.70—2.19 op basis 58 gram- VEILING BERGEN OP ZOOM 8 december. Exportveiling. Knolselderij 20.10 per 100 kg aanvoer 4 ton. Schoi- seneren A 4048, B 27—28, C 610 alles per 100 kg, aanvoer 5 ton. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen Op het bureau van de waarnemend commissaris van politie te Vlissingen, zijn inlichtingen te verkrijgen over de navolgende gevonden voorwerpen: diverse handschoenen, wanten, kin- derbroekies, vulpen, jas, sjaal, bas ketbal-schoenen, enige sleutels, baby schoentjes, vlag, schoorsteenkap, f.m. antenne, bril in etui, diverse rijwielen en steppen. Voorts zijn inlichtingen te bekomen over adressen waar de volgende voor werpen zijn te verkrijge: enige sleu tels, enkele sjaals, handschoenen, damesbaret, bril, kanarie en een arm band. Bouw hulpgebouw voor u.t.s. gegund Het gemeentebestuur van Vlissingen heeft het bouwen van een hulpgebouw voor de uitgebreid technische school gegund aan het aannemersbedrijf J. Verhage te Vlissingen. Dit gebeurt volgens ontwerp van het architectenbureau irs. Rothuizen en 't Hoofd N.V. te Middelburg voor een bedrag van 542.000. OPNIEUW BESPREKINGEN? Directie zou overleg hebben opgeschort Eendrachtig hebben rond vijftig van de ruim zeventig personeelsleden van de N.V. Focus-Veilig te Middel burg donderdagavond in een in het verenigingsgebouw „De Gouden Poorte" gehouden vergadering het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V. ge machtigd opnieuw met de directie van de N.V. Focus-Veilig het overleg te openen voor een nieuwe c.a.o. en werktijdverkorting in dit bedrijf. Hierover voorden vertegenwoordi gers van de vakorganisaties reeds geruime tijd besprekingen met de di rectie van de N.V. Focus-Veilig, die voor de vakbonden echter niet tot bevredigende resultaten hadden ge leid. Om de ontstane impasse te doorbre ken hadden de Algeméne bedrijfs groepen centrale (A.B.C.), de chris telijke bedrijfsgroepen centrale in Nederland (C.B.C.) en de Nederland se katholieke bond van werknemers (sters) in industriële bedrijven „St. Willibrordus" donderdagavond een vergadering belegd, waai- het meren deel van de ruim zeventig personeels leden van N.V. Focus-Vfeilig bij ver tegenwoordigd was. Door districtsbestuurder F. Drabbe van de A.B.C. werd een uiteenzetting gegeven over de stand van zaken bij de onderhandelingen, die reeds in 1959 met de directie werden ge opend voor een nieuwe c.a.o. Voorheen werd in het bedrijf de col lectieve arbeidsovereenkomst van de „metaal" aangehouden, maar door veranderde werkmethodes verviel deze overeenkomst. De besprekingen hadden echter geen vlot verloop wat de heer Drabbe weet aan de weinige meegaandheid van de directie. Deze had later zelfs de besprekingen he lemaal opgeschort, aldus de heer Drabbe, terwijl het de bedoeling was nog dit jaar tot een c.a.o. te komen, waarin de rechtspositie van het per soneel zwart op wit zou zijn gere geld. Bevoogding Ook verweet de heer Drabbe de di rectie bevoogding van het personeel, dat niet zou worden gekend In be slissingen aangaande de rechtsposi tie van de werknemers. Verder kwa men nog de toepassing vau de pen sioenverzekering'in het bedrijf, die volgens verschillende aanwezige per soneelsleden niet juist wordt toege past, een nieuwo functieverdeling, 't waarderingssysteem, waarnaar ex tra beloning boven het uurloon wordt berekend, werktijdverkorting en een reorganisatie, die de directie ïn het bedrijf zou willen toepassen, ter sprake. Uit de vele vragon, die uit de verga- dering over deze onderwerpen wer den gesteld bleek, dat onder het per soneel over de gang van zaken in het bedrijf grote ongerustheid heerst. Unaniem machtigde de vergadering op voorstel van voorzitter C. Bras penning de drie vakorganisaties (N. V.V., K.A.B. en C.N.V.) opnieuw 'n onderhoud met de directie van Fo cus-Veilig aan te vragen ter bespre king van de c.a.o. en werktijdverkor ting. Hierbij werd vanachter de be stuurstafel tevens gesteld, dat het grote aantal aanwezige personeels leden op deze bijeenkomst voor de directie een vingerwijzing moet zijn, dat de arbeidsvoorwaarden op kor te termijn op redelijke wijze dienen te worden vastgelegd in een c.a.o. HONDERDEN en nog eens honderden kaartjes voor de P.Z.C.-kindervoorstellingentournee 1960 liggen in even zovele buizen te wachten om de Zeeuwse kinderen .tussen 6 en 14 jaar toegang te verschaffen tot één van de zestien opvoerin gen van HET NEDERLANDS JEUGDTONEEL aan het eind van deze maand en de eerste dagen van 1961 te Middelburg, Vlissingen en Goes. De Zeeuwse winkeliers hebben een punt gezet achter de uitreiking ran de gulden-bonnen, de P.Z.C.- „wisselkantoren" zijn weer gesloten en het wachten is nu op de komst naar Zeeland van het: De belevenissen van een clown (Rob Ge- raerds) en zijn vrolijke kornuiten in een speelkamer van een groot herenhuis. Daar is het 's avonds urenlang doodstil. Tot dat... om klokslag twaalf uur 'n poppen- fee begint te rommelen en alle andere dieren wakker maakt. Dan wordt het in de stilte van de nacht een uitgelaten poppen- feest, waarin een muzikale beer, een jon genspop, een boerinnetje en een cowboy pop hun deel hebben. Dansjes, liedjes en kostelijke scènes zijn er niet van de lucht. Langzamerhand wordt het nu ook tijd, dat we de data van de zestien voorstellingen verklappen. Daar gaat ie dan: GOES: dinsdag 27 december om 14 cn 16 uur woensdag 28 december om 10 en 14 uur VLISSINGEN: donderdag 29 december om 10, 14 en 16 uur vrijdag 30 december om 10 en 14 uur zaterdag 31 december om 9 uur MIDDELBURG: zaterdag 31 december om 14.30 uur maandag 2 januari om 10, 14 en 16 uur dinsdag 3 januari om 9 en 11 uur. De najaarszendingscollecte heeft in de Nederlands hervormde kerk te Heinkenszand 295,98 opgebracht. KANTONGERECHT MIDDELBURG Vrijspraak voor winkelier, die scholier aanreed Bijna twee uren heïft de Middelburg se kantonrechter, mr. J. Moolcnburgh, zich woensdagmiddag beziggehouden met een gecompliceerde aanrijding, die zich 29 juni in de Walstraat te Vlissingen tussen een personenauto en een wielrijder voordeed cn die twee verdachten opleverde: de Vlissïngse winkelier C. R. en de vertegenwoordi ger C. de B. uit Haarlem. Van alle mo gelijke kanten werd dezo aanrijding in Vlissingens drukste winkelstraat door beide verdachten, drie getuigen en twee verdedigers toegelicht, waar na de kantonrechter de winkelier R. conform dc eis vrijsprak en de verte genwoordiger veroordeelde tot 30 boete. De officier van justitie, mr. T. Lebret had de winkeliers drie feiten ten laste gelegd: niet behoorlijk uitkijken, 't gaan inhalen toen een tegenligger na derde cn verkeerd rijden. De winkelier was met zijn personenauto in de Wal straat namelijk op het linker wegge deelte gekomen, waardoor hij de van de tegenovergestelde zijde naderende wielrlider R. H. V., zeevaartscholier te Vlissingen, aanreed. Vervolgens was hij met zijn wagen het trottoir opgeschoten en tegen een pand tot stilstand gekomen. De zeevaartseho- lier werd bij de botsing tegen de straat gesmakt en liep een gecompli ceerde beenbreuk op. De winkelier voerde ter verdediging aart, dat hij op het linker weggedeelte was gekomen, omdat vlak voor hem de vertegenwoordiger De B. uit Haar lem met zijn auto uit een rijtje gepar keerde auto's de rijweg was opgere den, hetgeen de zeevaartscholier, die als getuige werd gehoord, beaamde. Een andere zeevaartscholier, J. S. uit Middelburg, die het ongeluk van een afstand had zien gebeuren was een zelfde mening toegedaan. De officier van justitie vroeg hier na vrijspraak van het ten laste ge legde, waarmee de verdediger, mr. J. J. van der Weel, zich uiter aard aansloot. De kantonrechter vonniste tenslotte conform de eis. Van langduriger aard was de behan deling van de zaak tegen de Haar lemse vertegenwoordiger. Deze ont kende plotseling de rijweg te zijn op gereden, waardoor de achteropkomen de winkelier zou zijn gehinderd. Dit kon volgens de vertegenwoordiger na melijk niet, omdat achter zijn wagen midden op de rijweg een dame van haar fiets was gestapt vlak voor de auto van do Vlissingse winkelier. De beide zeevaartscholieren en de winke lier verklaarden echter, dat zij de wielrijdster niet hadden gezien. Te gen de vertegenwoordiger vorderde mr. Lebret een boete van 30, die mr. Moolenburgh. nadat mr. W. F. Adriaanse zijn pleidooi had gehouden, conform oplegde. De kampbeheerder C. V. uit Biggeker- ke werd conform de eis veroordeeld tot, 30, omdat hij, toen hij met zijn bromfiets een uitrit te Koudekerke uitreed, geen voorrang had verleend aan een personenauto. N.C.R.V. zendt Souburgse „Open-Deur"-dienst uit Volgende week woensdagavond om acht uur zendt de N.G.R.V. een ap- Kèldienst uit voor dp kprstactïe van et „Open Deur"-werk in de Neder lands hervormde kerk van Souburg. Sprekers in deze dienst zijn ds. J. Monteban, predikant van het lande lijk Open-Deur-werk en wika L. A. C. van Ginkel te Driebergen. De tekst van een kort klankbeeld in het kader van deze uitzending werd sa mengesteld door ds. G. P. Klïjn. Aan deze dienst werkt mee het Middel burgs Kamerkoor onder leiding van Bart Leynse. Vrachtauto en motor bij Kruiningen in botsing Donderdagmorgen omstreeks kwai l voor acht ontstond een aanrijding tussen een vrachtwagen met aan hangwagen en een motorrijwiel op de Veerweg te Kruiningen. nabij de krui sing met de Blauwhoefseweg. Beide voertuigen kwamen uit de rich ting van de Veerhaven. De motor rijder, de 42-jarige J. de W. uit Hulst, wilde links af de Blauwhoefse weg inrijden. Hij gaf daarbij te laat richting aan, waardoor de achterop komende vrachtwagen, bestuurd door de 30-jarige J. J. S. uit Schóondijke, die juist wilde passeren, ondanks krachtig remmen, een aanrijding niet meer kon voorkomen. De motorrijder sloeg over de kop en werd met ver wondingen aan hoofd en ledematen op advies van dokter P. Allewijn te Kruiningen naar een ziekenhuis in Hulst vervoerd. De bestuurder van de vrachtwagen kreeg geen letsel. Het motorrijwiel werd ernstig be schadigd, de vrachtauto liep geen noemenswaardige schade op. Het ver keer op de Veèrweg had tengevolge van dit ongeluk enige tijd vertraging. Dijkverhoging Biervliet bij de tweede urgentie Tijdens de jongste raadsvergadering te Biervliet deelde hurgemeester A. P. Kostense mee, van Gcd. Staten het urgentieschema te hebben ontvangen over de verzwaring van de zeedijken in Zeeland in het kader ran de Delta werken. Uit dit schema blijkt, dat verzwaring van de zeedijken in de Paulinapolder en Thomaspolder in urgentie twee valt. De uitvoering van deze werken zal daardoor vallen in de periode 1964-1968. De voorzitter achtte dit van groot belang voor Biervliet, zowel uit een oogpunt van heveiliging als door de mogelijke aanleg van de noordelijke toegangswegen tot de Braakman. Uit het van de waterleidingmij. ont vangen programma voor 1961 kwam vast te staan, dat in Biervliet gedu rende 1961 een totale lengte van ruim 12 km watei-leidingbuis zal worden aangelegd. Hierdoor zullen 34 agrari sche bedrijven en vier wonineen in de Paulina-, Thomas-, Beukelsz- en Elisabethpolder aansluitbaar worden, indien tenminste driekwart deel van de betrokkenen hieraan medewerking verleent. Jubileum jongensclub „Samuël" uitgesteld De viering van het zestigjarig be staan, dat de christelijke jongens club .Samuel" te Kapelle zaterdag in het gebouw „Obadja" zou houden, is uitgesteld tot een nader te bepa len datum in januari aanstaande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3