Op Walcheren is elektrificatie onrendabele percelen voltooid Zeeuwse Almanak STIJGING WERKLOOSHEID DOOR LANDBOUWNARIGHEID GERING GEMEENTECLASSIFICATIE VAN ZIERIKZEE VAN A-7 NAAR A-4 „de put' Agenda 9 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG.. 8 DECEMBER 19bü SCHOUWEN-DUIVELAND BIJNA GEREED In vyf of hoogstens tien jaar is elke woning in Zeeland aangesloten Zoals bekend is nog niet overal in Zeeland de ideale toestand bereikt, dat alle woningen op het elektriciteitsnet zijn aange sloten. Trouwens, ook elders in Nederland kent men het pro bleem van de zogenaamde on rendabele percelen onrenda bel dan voor zover het betreft de noodzakelijke kosten voor aansluiting gesteld tegenover de mogelijk te verwachten inkom sten uit stroomverbruik. Gelukkig- wordt iu Zeeland zo als ook in andere provincies hard aan een oplossing van dit- pro bleem gewerkt. Men wil bereiken dat in 5 of hoogstens 10 jaren elke woning in Zeeland zal zijn aange sloten, behalve wellicht slechts en kele percelen die zó ver van elke kabel zijn gelegen, dat het uit een oogpunt van algemeen belang niet verantwoord is voor hun aanslui ting het daartoe nodige, onevenre dig grote bedrag te besteden. In middels gelden de problemen voor Walcheren niet meer, want daar is de elektrificatie voltooid. Intussen zijn er enkele gebieden, waar het proces van aansluiting van „onrendabele percelen" aan merkelijk kon worden versneld door toekenning van rijkssubsidie. Dat zijn de zogenaamde herverka- velingsgebieden: Schouwen Duive- land, Tholen, Walcheren, de Zak van Zuid-Beveland en Waarde en omstreken, alsmede enkele ruilver- kavelingsgebieden. De elektrifica tie kon daar onder zogenaamde herverkavelingsvoorwaarden ge schieden, hetgeen betekent dat een. opdracht "van de Herverkavelings commissie aan de P.Z.E.M. werd fegeven, nadat met de gegadigden, e betrokken gemeente, ae provin cie en de P.Z.E.M. overeenstem ming was verkregen over de ver deling van het bedrag dat het rijkssubsidie in aanmerking geno menaan de aansluiting der per celen moest worden besteed. He laas werd het rijk niet bereid ge vonden, de aansluiting der reste rende onrendabele percelen op de zelfde voorwaarden te subsidiëren. Als gevolg van een en ander kan de huidige toestand als volgt worden om schreven: Schouwen-Duiveland en Tholen:. praktisch alles aangesloten. Herverkavelingsgebieden op Zuid-Be veland: de voltooiing kan in 1961 wor den tegemoetgczicn. Walcheren: alles aangesloten! Op Walcheren Reeds in januari 1956 werd door de Herverkavelingscommissie Zeeland contact gezocht met de P.Z.E.M. ten einde een inzicht te krijgen in de kos ten, verbonden aan de algehele elek trificatie van Walcheren met uitzon dering van het gebied rond Arnemui- den en Kleverskerke. Door allerlei omstandigheden kon eerst in juli '58 aan de P.Z.EM. opdracht worden ver strekt definitieve plannen uit te wer ken. Ten opzichte van 1956 hadden in middels verschillende veranderingen plaats gehad in de technische uitvoe ring van de voor de elektrificatie be nodigde elektrische installaties. Was het eerste plan op de toepassing van „openluent-transformatorstat- tions" (in plaats van de bekende, Een nieuw transformatorhuisje. zoals er thans vele op Walcheren zijn ge plaatst. maar enigszins kostbare trattsforma- tor-„huisjes") gebaseerd, thans kon echter niet ongeveer dezelfde kosten worden overgegaan op een andere technisch vele vpordelen biedende uitvoering, nl. de „Magnefiv/Durox- transformatorstatlons". Het in 1956 opgestelde plan moest dus opnieuw onder de loep worden genomen. In september 1958 besloot de raad van bestuur van de P.Z.EM. daadwerke lijk en financiële medewerking te ver lenen aan de voltooiing van de elektri ficatie van Walcheren onder de zoge naamde herverkavelingsvoorwaarden. Het desbetreffende plan omvatte de aansluiting op het elektrisch net van 298 percelen in het verzorgingsgebied van de P.Z.EM. en 44 percelen in het verzorgingsgebied van de gemeen te Middelburg. In april 1959 gaf de Herverkavelingscommissie Zeeland definitief opdracht tot uitvoering van dit plan. De door de P.Z.E.M. uit te voeren werkzaamheden betroffen o.a. de bouw van 26 nieuwe transformator- stations. Het valt te begrijpen, dat aan een zo omvangrijk werk niet zon der degelijke voorbereiding, ook wat betreft de benodigde materialen, be gonnen kon worden. Bovendien moest allereerst met de hierbij betrokken gemeentebesturen nader overleg wor- :n g< uitvoei- matorstations. Desondanks kon reeds in juli 1959 een aanvang worden ge maakt niet het aansluiten van de eer ste percelen. Tengevolge van de teen heersende uitzonderlijke droogte ondervond liet graafwerk een aanzienlijke vertraging. Hierdoor trad aanvan kelijk enige achterstand op, doch deze kon later weer worden inge lopen en 15 maanden na aanvang van de werkzaamheden, nl. op 1 november 1960, werd het laatste Walcherse perceel op het elektrisch net aangesloten. Circa 120 km kabel Voordat het echter zover was moesten aan het project ca. 45.000 man-uren worden besteed, ongeveer 120 km ka bel en 600 kabelmoffen worden ver werkt en gemonteerd, 26 nieuwe transformatorstations worden ge bouwd en 5 bestaande transformator- stations worden verbouwd. De 44 percelen, vallende in en in de omgeving van de gemeente Middel burg, werden doqr de gemeentebedrij ven van die stad aangesloten door middel van 3 zgn. „openlucht-trans formatorstations", die reeds een ver- ti'ouwd beeld vormen in Zeelands pol ders. Om deze stations te voeden dien de ca. 3600 m. hoogspanningskabel gelegd te worden, terwijl 13 km laag- spanningskabel de panden met het net verbond. Deze laatste werken kwamen grotendeels reeds in 1959 ge reed, doen de aangesloten panden werden pas in 1960 van elektriciteit voorzien, aangezien eerst de huisin stallaties gereed dienden te zijn. Een omvangrijk werk dus de duur van het project was geschat op IVa jaar werd niermede 3 maanden binnen de gestelde termijn afgesloten. Het afsluiten van het werk betekent het begin van een nieuw tijdperk met uitgebreide mogelijkheden voor de nieuw aangeslotenen op 't elektrisch net, voor het grootste deel landbouw bedrijven. In verband met de steeds 1 toenemende mechanisatie zijn deze aansluitingen vooral belangrijk. ZEEUWSE ARBEIDSCIJFERS Bezetting van aanvullende werken te verwaarlozen Het aantal mannelijke werklozen is in Zeeland gedurende november j.l. gestegen van 928 tot 1054. Ten op zichte van vorig jaar november, toen er bijna 2400 werklozen in Zeeland waren, een geringe stijging, voorna melijk veroorzaakt doordat de werk zaamheden in de landbouw door het natte weer langzaam vorderden. Be droeg het aantal werklozen in de landbouw vorig jaar november 396, in de afgelopen maand werden er iu VAN LH TOT KLIP ANKER Toen het fraaie motorschip „Moulin Vent" dinsdagmorgen in de Oost- sluis van Hansweert kwam, verloor het zijn klipanker dat snel zonk naar de onderwaterse stilte. Op last van de rijkshavenmeester moest zo spoe dig mogelijk met ankervissen worden begonnen, maar kikvorsmannen wa ren niet voor handen. Niet lang na het incident arriveerde een kikvorsman, Toekomstbeeldje.... Gelukkig, de schoolhoofden zijn nu ook op de bres gesprongen voor de vijfdaagse werkweek. Het gaat steeds beter. Nu de officieren van land' zee- en luchtmacht nog, de apothekers, garagehoudersartsen circusdirecteuren en caféhouders en het doel zal eindelijk bereikt zijn. Het zal even wennen wordenmaar daarom niet getreurd. Voor we het beseffen zijn we vergeten, dat er ooit een zaterdag is geweest. Want dat komt ervan, dat is duidelijk. Straks springen v:e zo, hup twee van de vrijdag op dc zondag. Die zaterdag houdt geen enkele functie meer over. Vijf dagen -werken vierentwin tig uur niets zondag. Een hele op luchting ook voor de omroepvereni gingen, die nu al jaar en dag omhoog zitten met avondvullende radio- en t.v.programma's voor de vanouds zo gevierde saterdagavond. Er zal een voudig niets meer te vieren zijn. Reeksen van problemen zullen uit de wereld zijn, vooral op het gebied van de vrijetijdsbesteding, hoe on waarschijnlijk dit ook klinken moge. Méér vrije tijd, dacht ge, dank zij die vijfdaagse werkweek? Welnee, heel die zaterdag verdwijnt immers en daarmee het tot dusver zo gelief de weekeinde. Tja, dat komt er alle maal van. Wèdden, dat daar zelfs de schoolhoofden niet aan gedacht hebbenf Men moest er nog maar eens een nachtje over slapen,.* compleet met kikvorspak die ijlings het anker achterna ging. Na een half nur hing het anker al op de kop van het motorschip „Chateau Ncuf du Pape" van dezelfde rederij, die het in Antwerpen keurig aan de „Moulin a Vent" zal afleveren. BOLLEN VOOR DRUMSTEL De oliebollen willen er nog steeds goed in. Dat heeft het jeugdorkest „Viva la musica" te St.-Annaland op St.-Nicolaasmiddag gemerkt toen er niet minder dan 3900 stuks in verschillende St.-Annalandse monden verdwenen. De opbrengst bedroeg ongeveer 300, bestemd voor de aanschaf van nieuwe in strumenten. Toen gemeld bedrag eenmaal bijeen was, heeft men rap een nieuw drumstel besteld. De vol gende actie zal een verloting zijn. Doel: een contrabas. BIJZONDERE 5 DECEMBER Het was deze keer een bijzondere ver jaardag van de Spaanse goedheilig man voor de 12-jarige Ineke de Keij- zer uit Serooskerke op Walcheren. Dat de sint bij haar persoonlijk op be. zoek was is niet zo heel erg bijzonder, maar dat hij haar kwam vertellen dat ze de tweede prijs in een landelijke tekenwedstrijd had gewonnen, mag toch wel even op deze plaats worden vermeld. Deze tweed© prijs bleek te bestaan uit een fraai trainingspak en daar de 12-jarige Ineke een trouw lid van de sportvereniging Serooskerke is kwam deze prijs zeer goed van pas, SCHUILHOKJE "In Serooskerke deze maal op Schouwen-Duiveland is men er ten gerieve van de buspassagiers toe overgegaan een betonnen schuilhokje bij de halte aan de Dijkweg te plaatsen. Het huisje werd in opdracht van de gemeente geplaatst en de R.TM. zal tot een bedrag van 500 in de kosten bij dragen. Dat alle begin moeilijk is bewijst de nog jonge geschiedenis van dit schuilhokje, want tijdens de storm van enkele dagen gele den sneuveld© een aantal ruit-- Jes—.-a deze bedrijfstak slechts 28 werklozen geregistreerd. In het landelijk beeld is Zeeland nog net vierde gebleven met 18 per 1000 mannelijke loontrekkenden tegen een landelijk promillage van 13. Drente f aat nog steeds voorop met 53 per 000, dan volgen Friesland met 37 en Groningen met 31. Na Zeeland klom Overijsel op van 12 naar 16 per 1000 mannelijke loontrekkenden, maar het is te verwachten, dat Zeeland vol gende maand weer een „dikke" vierde zal zijn. De stijging van de werkloosheid in november heeft zich in alle Zeeuwse rayons voorgedaan, waarbij Middel burg, Oostburg, Hulst en Vlïssingen opmerkelijk boven het provinciaal promillage bleven. Het aantal op aan vullende werken geplaatste mannen is vrij gering, namelijk 19, vooral ten opzichte van november 1959, toen dit aantal 486 bedroeg. Op het ogenblik is de aanvullende werkgelegenheid dus vrijwel te verwaarlozen. Bouwnijverheid Uit het overzicht van de bedrijfs- klassen en beroepsgroepen blijkt, dat de stijging in november 1959 zich voornamelijk heeft voorge daan in de bouwnijverheid (van 101 tot 183), bij de groep losse ar beiders en In mindere mate de landbouw en het niet-varend transportpersoneel. Ten opzichte van vorig jaar november is de werkloosheid in de bouwnijverheid, de textielnijverheid, de landbouw, de groep losse arbeiders en de groep minder-geschikten aanzien lijk gedaald. Voor de bouwnijver heid was het met name de W.S. IV.-sector, die een flinke daling teweegbracht. De seizoenwerkloosheid steeg van 60 tot 130, de wrijvingswerkloosheid van 110 tot 140 en de structuurwerk loosheid van 200 tot 250. De werk loosheid van minder-geschiklen daalde van 560 tot 530. De vraag naar mannelijke arbeids krachten liep terug van 1089 naar 934. De bouw- en de metaalnijverheid vertoonden ten opzichte van novem ber 1959 een forse stilering. Een vraag van 314 in de landbouwbedrij ven tegen vijf vorig jaar als een normale registratie, mag ook weer als een symptoom van de landbouw- narigheid gezien worden. In tegen stelling tot de landelijke ontwikke ling steeg het aanbod van vrouwelij ke arbeidskrachten van 127 naar 143. waarbij het ook hier de landbouw was, die de grootste invloed had. Een gunstige omstandigheid voor dc Zeeuwse werkloosheid is de goede be zetting van regionale werkplaatsen in Middelburg, Terneuzen en Bergen op Zoom. Met de 23 Zeeuwen, die in Bergen op Zooin een omscholingscur sus volgen, zijn er thans rond 130 man In opleiding, voornamelijk voor de metaalnijverheid, verder voor met selaar en timmerman. Er bestaat een uitstekend© belangstelling voor de voorlichtingsavonden en ook de inte resse van het bedrijfsleven beweegt zich in steeds stijgende lijn. Zeeland neemt 8 tot 9 procent van de lande lijke werkplaatsenbezetting voor zijn rekening. Arbeider stortte van 18 meter hoge caisson omlaag Dodelijk ongeluk in bouwput onder Vrouwenpolder Tijdens werkzaamheden aan de cais. sonbouw onder Vrouwenpolder is de 42-jarige arbeider A, Dingemanse uit Sint-Laurens woensdagmiddag half twee dodelijk verongelukt, toen hij van een hoogte van achttien meter neerstortte. De heer D. laat een vrouw en twee kinderen achter. Het ongeluk gebeurde toen de heer D. boven op de vrijwel gereed geko men caisson in de bouwput onder Vrouwenpolder bezig was met het afkappen van gemorste beton. Tij dens dit werk is een luik, dat een gat in de caissons afdekt, gekiept. Zeer waarschijnlijk stond het slacht offer juist op dit luik. Hij stortte omlaag en moet vrijwel onmiddellijk overleden zijn. Vlissings T.C.-lid Bram Stroo overleden Op 40-jarige leeftijd is woensdag middag in het Sint Josephzïekenhuis te Vlissingen overleden de heer A. Stroo, sigarenwinkelier in deze plaats. De heer Stroo algemeen bekend als Bram Stroo was voor al in de Vlissingse sportwereld zeer gezien. Hij maakte deel uit van de technische commissie van de voetbal tweede klasser Vlissingen en was bo vendien bij deze vereniging lid van de redactie-commissie, die een uit stekend verzorgd clubblad uitgeeft. Bij de Vlissingse voetballers was Bram Stroo zeer populair. Hij schreef iedere voetballer van zijn club, die in militaire dienst verbleef, wekelijks een brief om het contact met de vereniging te behouden. Ver der was hij onder meer vertrouwens man van een KNVB-commissie voor het beoordelen van scheidsrechters. Voor de oorlog was hij vele jaren lid van d'e Vlissingse padvinderij. Maatregelen voor bezetting personeel bij g.l.o. Vragen van Tweede Kamer aan minister o.y k. en w. Gelet op de nood, die er bestaat ten aanzien van de personeelsbezetting bij het gewoon lager onderwijs in Zeeland en op de toezegging van de staatssecretaris van o., k. en w. om bij wijze van steekproef in een be paald gebied eens te laten nagaan hoe in een bepaald jaar de situatie van dag tót dag is, zouden zéér vele Tweede KanièrTedeh gaarne verne men of met deze steekproef reeds een begin is gemaakt en of reeds mede delingen over de voorlopige resulta ten kunen worden gedaan. Verder vragen de Kamerleden in het voorlopig verslag van de rijksbegro ting voor 1961 van o., k. en w. of door verruiming van de vrijstelling van militaire dienst en afschaffing van de standplaatsaftrek énige verlichting 1 gegeven kan worden op dit punt. BESLUIT MINISTER: Aanleg waterleiding op perceel in Oostkapelle Bij besluit van de minister van ver keer en waterstaat is aan de heer P. Louwerse te Oostkapelle, behoudens zijn recht op schadevergoeding, de plicht opgelegd tot het gedogen van de aanleg en instandhouding van een waterleiding op een perceel grond, waartoe de N.V. Waterleiding Maat schappij „Midden Zeeland" door be middeling van G. S. van Zeeland een verzoek heeft ingediend. Ter zake van het gebruik van het perceel kon met de heer Louwerse geen overeenstemming worden be reikt, waarop ingevolge de Belemme- ringenwet Privaatrecht is beslist, dat met de uitvoering van de werken niet kan worden gewacht. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5 en 8. Organist van veertien jj jaar in Schoondijke g M De kerkvoogdij van de her- H vórmde gemeente van Schoon- dijke heeft de veertienjarige Arie Karreman te Oostburg, §i voor drie maanden op proef aangesteld als organist van H deze gemeente. p illllllllllllllllll!llll!ll!l|llllll!l!lllllllllllll!ll[|lllllllll[|lll!lllllll!lllllllli Auto reed in stormweer bij Zaamslag tegen boom Tijdens hevig storm- en regenweer kwam eèn personenauto, bestuurd door de heer G. H.uit Goes op de weg Terneuzen-Perkpólder, onder de gemeente Zaamslag, tegen een boom terecht. De boom knapte geheel af. De bestuurder, die uit de auto werd geslingerd, moest op advies van dok ter Elenbaas uit Zaamslag worden opgenomen in het ziekenhuis te Ter- neuzen. Hij. liep een hersenschudding op. De auto werd zwaar beschadigd. Jongen uit Terneuzen tussen schip en spil bekneld Do 15-jarige schippersknecht J. S. uit Terneuzen is dinsdagmorgen met zijn linkerbeen bekneld geraakt tus sen een draaiende ankersspil en het voorschip van het binnenvaartuig „Machiensteen", dat in de Park sluizen te Rotterdam lag. De Rotter damse brandweer moest er met snijbranders aan te pas komen om de jongeman te bevrijden. Hij werd opgenomen in het havenziekenhuis. Het ongeval gebeurde, doordat het slachtoffer met zijn broek achter de spil bleef haken. Subsidie voor aanleg van speelveld te Wemeldinge De minister van sociale zaken heeft zich verenigd met de beslissing van het coördinatiec'ollege voor openbare werken, te Den Haag tot het verle nen van subsidie voor het aanleggen van een speelveld in D.A.C.W.-ver- band, tussen de Oranjeboomstraat en het Groene Kruisgebouw in de gemeente Wemeldinge. (Slot van pag. 1 werkkrachten belangstelling zullen hebben voor het nieuwe bedrijf. Terwille van het „binden" van de werkkrachten is er in deze sector dus in feite een gevecht aan de gang de werknemers een zo hoog mogelijk loon uit te mogen betalen. Een ten dens volkomen tegenovergesteld aan die, welke men vroeger in vele be drijven waarnam. In het „gevecht" rond het Zierlkzees classjficatiecijfer heeft het gemeen tebestuur een zeer belangrijk en dus succesvol aandeel gehad. De uitslag is verheugend, niet alleen voor het femeentebestuur en directie van mit-Bolnes, maar uiteraard ook voor de toekomstige werknemers. Voordat bij Smit het besluit van ves tiging te Zierikzec viel, zijn drie fac toren onder de loep genomen 1. De loonclassificatie. 2. De huisvesting. 3. De arbeidsvoorziening. Woningbouw Ook rond het tweede punt zijn bin nenkort belangrijke beslissingen te verwachten. Behalve dat het gemeen tebestuur van Zierikzee uiteraard met de bouw van een zo groot moge lijk aantal woningen streeft, wordt bij Smit-Bolnes het plan uitgewerkt zelf een vrij groot aantal personeels- woningen te bouwen. Deze plannen zijn in een vergevorderd stadium: reeds wordt rond Zierikzee naar ge schikte bouwgrond gezocht. Het bedrijf wil deze huizen gedeel telijk als premiewoningen bouwen. In Zierikzee mogen de bruto-stich- tingskosten van dergelijke woningen niet hoger zijn dan 22.000. Begrij pelijk dat nu de gemeenteclassifi catie van Zierikzee tot A-4 is opge trokken de voorkeur van het bedrijf uitgaat naar een premietoepassing zoals die voor- andere A-4-gemeenten bijvoorbeeld Vlissingen geldt. Hier ligt de limiet voor de stichtings- kosten op 24.000. Wanneer dus sprake zou zijn van een premietoe- Eassing tot een dergelijke limiet, kan et bedrijf betere woningen bouwen, hetgeen de aantrekkelijkheid van dé nieuwe industrie vanzelfsprekend Verhoogt. Op het punt van de arbeids voorziening biedt Schouwen-Duive land de industrie voorlopig voldoen de perspectieven. Het eiland telt reeds een aantal pendelaars en 's winters zijn enkele honderden ar-, beidskrachten aangewezen op de W. W.-uitkeringen. Eerste paal Intussen half januari - zal op het Zierikzeese industrieterrein de eerste paal voor het nicuwo bedrijf worden geheid. Deze plechtigheid zal een officieel karakter dragen. Een verheugende gebeurtenis voor Schouwen-Duiveland en in het bijzon der voor het Zierikzees gemeentebe stuur, waarbij zich intussen een. twee de serieuze kandidaat voor de ves tiging van een vrij belangrijk bedrijf voor het industrieterrein heeft aan gemeld. Ook dit betreft een industrie in de metaalsector en evenals Smit- Bolnes afkomstig uit de omgeving van Klnderdijk-Alblasserdam. Ambtenarengerecht Ambtenaar genoot 1 maand dubbele bezoldiging Voor het ambtenarengerecht Rotter dam dat woensdagmiddag onder voor zitterschap van mr. U. J. W. Sibma- cher van Nooten te Middelburg zit ting hield verscheeu mr. A. B., ge- recntssecretaris bij het kantonge recht te Middelburg. Mr. B. was in beroep gekomen tegeu een beschik king van de minister van buitenland se zaken in verband met het feit dat mr. B. verlof met bezoldiging genoot van liet ministerie van buitenlandse zaken, terwijl hij reeds'bij het minis terie van justitie in dienst was. B. had zodoende een maand lang van twee kanten Inkomen genoten. B. had per 1 maart ontslag ge vraagd uit zijn toenmalige werk kring. Hij kreeg dit per 1 niél, had echter enkele weken verlof tegoed waarmee de maand april was ge moeid. Inmiddels was B. echter over gegaan van buitenlandse zaken naar justitie. Mr. B. hield een uitvoerig betoog waarin hij zich onder meer afvroeg dn hoeverre de beschikking de ..be scherming van de openbare kas be troffen in hoeverre men .tijdens, afijn verlof reeds naar een andere ambte naarsbetrekking kan overgaan. Hij besloot zijn betoog met als zijn over tuiging uit te spreken dat de zaak zuiver in het technisch administratie ve vlak lag en dat alles beter maar gelaten kon worden zoals het nu is. Bovendien, zo stelde hij, kon hij, nu het gaat om een maand traktement óf verlof, het extra-bedrag dat hem was toegekomen, niét missen. Uitspraak binnen drie Weken. Collecte De te Kapelle-Biezelinge en Schor-e gehouden Klaprooscollecte heeft een bedrag van 130,51 opgebracht. IA rftwfpfitie Kerstdiners op 24, 25 en 26 december. RESERVERING TEL. 2297. Strandliotel Vlissingen VANDAAG Middelbürg-Clty: Gij zult niet begeren; 20 uur, 18 jaar. fvleetro: Vuur over de Yang-Tse; 19.30 uur, 14 Jaar City: Bij eenkomst Stichting Dienst Geestelij ke Volksgezondheid ln Zeeland; 10,45 uur. Hotel Nieuwe Doelen: jaarverg. V.V.V. Middelburg; 20 uur. Gouden Poortc: vrouwenbond P.v.d.A.; 20 uur. Gouden Poorte: gecomb, verg. A.B.C., - C.B.C, en St. VVllllbrord; 19.30 uur. Kunsthandel van Beiitliem en Jutting: expositie; 9—18 uur. Prov. Bibliotheek: tentoonstelling oude kinderboeken; 10 -12.30 en 13.30-18 uur. Ncd. Koffiehuis blljarttoemool19.30 uur. VUssingen-Lnxor: Warlock; 20 uur, 14 Jaar. Alhambra: De muls. die brulde. 20 uur a.l. Goes-Grand: Middle of night; 20 uur, 18 j. Prins van Oranje: Concert Zeeuws Ka merorkest; 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2