Sint bracht VAR A-speelgoed naar Kinderzorg-tehuizen en Ipenoord WALCHEREN Chefarine4 MARKTBERICHTEN HULSTER RAAD SPRAK WEER OVER WATERLEIDINGKWESTIE DINSDAG 6 DECEMBER 1960 P It O V A O l AL Li Z E U U W hi U O U .i A N OP DE DRUKSTE dag van 't hele jaar voor Sint-Nicolaas en zijn zwarte knecht heeft de oude bisschop maandag dus ook nog even tijd gevonden om zijn jaarlijkse bezoek aan de tehuizen van de vereniging Kin- derzorg op Walcheren en aan „Ipenoord" te Oostkapelle van ie stichting „Verpleeg- en rust huizen Midden-Zeeland" te bren gen. Dank zij de activiteiten van vele Zeeuwen, die evenals voorgaande jaren spontaan hun medewerking hadden toegezegd aan de VAR A-speelgoedactie, kon de sint een lawine van ge schenken aan de jeugd uitrei ken. Do tehuizen van Rïnderzor^ \va-- re« in het leader van deze actie- geadopteerd door de federatie van 13 personeelsverenigingen in Goes, terwijl de dames van de N.V.V.- vronwenbondafdelingen uit Kat- tendijke. Wïlhelminadorp. W'emel- dingc, Kloetinge en Goes de ge schenken voor de jongens en meis jes op „Ipenoord" hadden ver zorgd. Die presentjes hebben sint en Piet 's middags op „Ipenoord" uitgereikt. Verder werden de kinderen getrak teerd en als dank zongen ze de goede bisschop en zijn knecht enkele toe passelijke liedjes toe. Dokter P. J. Bom uit Oostkapelle liad.de sint met een toepasselijk toespraakje verwel komd. Verder dankte de heer M. L. Almekinders, de directeur van de stichting MiddenrZeeland, een depu tatie dames van de afdelingen, die voor de cadeaus hadden gezorgd, har telijk voor hun gulle medewerking. EXTRA VERRASSING Ook de jongens en meisjes van Kinderzorg kregen allen een pre sentje van de Spaanse bisschop. Zoals gewoonlijk hadden de kinde ren een verlanglijstje gemaakt en aan de hand daarvan heeft het be stuur van de Goese federatie van personeelsverenigingen tezamen met de leiders van de verschillen, de groepen de inkopen gedaan. De Goese dames en heren, die hun secretaresse, mevrouw M. B. A. Bos-Israel naar Middelburg afge vaardigd hadden, zorgden ook nog voor een extra verrassing! Voor de kinderen in het jongenshuis en voor de kinderen met leermoei lijkheden kon Sint-Nicolaas namelijk een fraaie grammofooninstallatie overhandigen. Toen dit geschenk uit gepakt was, liet de sint nóg een enor me doos binnenbrengen. Die bevatte een pop met toebehoren, die de Kin- derzorgbewoners hadden gekregen St.-Nicolaas bij K.A.B. De afdeling Middelburg van de K.A. B. organiseerde voor de kinderen van de leden in de Schouwburgbovenzaal een St.-Nicolaasfeest, dat werd opge luisterd door Ali ben Lux's Poppen theater. Het poppentheater liet de kinderen het sprookje „Jantje Pan- nekoek en de gestolen gouden tul band" zien, waarbij ook Jan Klaas- sen en Pipo de clown in de poppen kast verschenen. Na eerst de kinderen uit het woon wagenkamp te hebben bezocht, kwam de sint ook nog even in dc Schouw burgbovenzaal aan. Hierna sloot de voorzitter, de heer Scheers, deze ge slaagde St.-Nicolaasmiddag. Breuk in waterleidingbuis op Goese Korenmarkt Voor het herstellen van een breuk in een waterleidingbuis op de hoek van de Goese Korenmarkt, moest de wa tervoorziening op de Loskade cn om geving zaterdagmorgen worden on derbroken. Men heeft de gehele dag gewerkt om de storing te verhelpen. Het was eerst laat in de mid dag voor de waterlevering kon wor den hervat. dank zij een actie van de KRO-tele- visie en het Nederlands Fabrikaat. De pop met toebehoren was gemaakt door leerlingen van een Nederlandse school. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat Sint-Nicolaas ook de leiders en leid sters in de versehilldende tehuizen hartelijk dank bracht voor het werk dat zij in het belang van de kinderen verrichten. 'Tijdens zijn bezoek aan Kinderzorg overhandigde Sint-Nicolaas een pick up voor de kinderen van de jongens afdeling en voor die met leermoei lijkheden. Tezamen met enkele kin deren en mevrouw M B. A. Bos Israël, secretaresse van de Goese fe deratie van personeelsverenigingen, welke federatie deze aankoop moge lijk maakte, beluisterde de sint even een 'plaatje. Foto P.Z.C.J. MIDDELBURG Sint en Piet bezochten school in Stromenwijk Dank zij diverse enthousiaste vaders en moeders, «.lie op initiatief van het onderwijzend personeel enkele avon den ijverig aan het knutselen waren jgegaan, kon Sint-Nicolaas, toen hij maandagochtend een bezoek bracht aan de gereflagere school in de Stromenwijk te Middelburg, aan ne gen meisjes uit de eerste klas een prachtige wieg en aan twaalf jongens een mooie uit nout vervaardigde auto schenken. Ook voor de leerlingen uit de tweede en derde klas hadden sint en Piet ca- deaux meegebracht, zij het dat deze goede gaven niet door de ouders wa ren vervaardigd, rnaar in een winkel waren gekocht. Het feest, dat in de hal van de school werd gevierd, werd door de leerlingen opgeluisterd met bekende sinterklaas liedjes. Eerder op de morgen hadden sint en Piet een bezoek gebracht aan d&.kleuters van de chr. kleuterschool, die in hetzelfde schoolgebouw in de Stromenwijk zijn gehuisvest. Auto remde krachtig: aanrijding het gevolg Op de Ka naai weg te Middelburg ont stond een aanrijding toen een per sonenauto, bestuurd door M. S. uit Den Haag krachtig moest afremmen. De bestuurder van een andere auto, H. J. C. uit Helmond, eveneens rij dend in de richting van de stations- brug, bemerkte dit te laat en reed tegen de eerstgenoemde wagen op. Beide wagens liepen schade op. Vrachtauto zakte tot de assen door het wegdek Een zwaar beladen vrachtauto zakte zaterdag op de Goese Korenmarkt te Middelburg plotseling tot aan de cardanas door net wegdek. De auto bestuurd door L. J. de V. uit 's-Heer- Arendskerke, reed daar over een ge deelte van het plaveisel, waar werk lieden enige tijd tevoren waren be zig geweest met reparatie van de wa terleiding. Na enige tijd wist men de auto „vlot te trekken". Adventsdienst In de Nieuwe Kerk te Middelburg werd een interkerkelijke advents dienst gehouden. De dienst begon met fluitspel van een Ambonees fluit- orkest. Daarna verzorgde ds. H. Snoep, hervormd predikant, het litur gisch gedeelte van de dienst. Vervol gens zong het Ambonees jeugdkoor het Te Deum. De eerste prediking werd gehouden door ds. J. Ytsma, gereformeerd pre dikant, die als thema had „De komst van Christus". De predikant der Mo lukse kerk, ds. Tutuarima sprak over „De wederkomst van Cliristus". Ds. W. F. ten Rouwelaar, evange lisch luthers predikant, sloot de ad ventsdienst. Bij de uitgang werd een collecte gehouden voor het interker kelijke comité Ambon-Nederland. De sint op bezoek De P.T.T.-personeelsvereniging „Ro- delaja" te Middelburg hield voor de kinderen van haar leden een St.-Ni colaasmiddag In „De Gouden Poorte". Na het optreden van de clown Tip- Top, met dwaze streken, was het de beurt aan de goochelaar Ali ben Lux om de kinderen te amuseren. Ook St.-Nicolaas bracht de P.T.T.-kleinen een bezoek. Auto tegen bestelwagen Zaterdagmiddag kwam op de hoek Markt-Vlasmarkt in Middelburg, een personenauto, bestuurd door J. H. uit Vlissingen in aanrijding met een uit de Langeviele naderende bestelwa gen. Omdat de bestelwagen, waar van de bestuurder nog onbekend is, de kruising niet vrijliet, werd de achterkant van de personenwagen daarbij geramd. St.-Nicolaasfeest P.Z.E.M. personeelsvereniging Zaterdagmiddag organiseerde de per soneelsvereniging van de P.Z.E.M. in de koffiekamer van het P.Z.E.M.- gebouw aan de Poelendaelesingel te Middelburg een St.-Nicolaasfeest voor de kinderen van haar leden. De koffiekamer was geheel bezet toen het feest om half drie een aanvang nam. Er was muziek, er werd gezon gen, vóór de pauze trad een gooche laar op en werd een tweetal filmpjes vertoond en werden de nodige ver snaperingen rondgedeeld. Na de pau ze was het bezoek van St.-Nicolaas met zijn zwarte knecht, die aan elk kind een cadeautje en meer goede gaven uitreikte. Ouderavond openbare lagere school 'tZand Een dezer dagen hield de openbare lagere school 't Zand zijn jaarlijkse ouderavond. De voorzitter der ouder commissie, de heer H. J. Leuvelink, heette de vele aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de spreker op deze avond, dokter I. D. Fransen v. d. Putte, die op een duidelijke wij ze een uiteenzetting gaf over het be lang van „De t.b.c.-bestrijding op school". Aan het eind van zijn betoog dankte de voorzitter de schoolarts voor zijn medewerking aan deze avond. Na de pauze werden de jaar verslagen van de secretaris en de penningmeesteresse goedgekeurd. De vergadering ging verder akkoord met het voorstel om via de Ouderraad in Middelburg een collectief abonnement voor alle ouders te nemen op het vijf maal per jaar verschijnende blad „Voor Ouders", uitgegeven door de N.Oit.O.L.O. In samenwerking met de afdeling Middelburg van Volks onderwijs zal een inlegvel met plaat selijk nieuws worden verzorgd. Als nieuwe leden van de oudercom missie werden gekozen de dames Merk en Sjouken, terwijl mevr. Helm als zodanig werd herkozen. Namens de afdeling Middelburg van Volksonderwijs sprak de heer G. van Holthuyzen zijn dank uit voor het feit, dat de o. 1. school 't Zand zoveel nieuwe leden voor Volksonderwijs heeft gewonnen bij zijn laatste le denwerfactie. Tot slot sprak de voorzitter woorden van dank tot het afgetreden lid der oudercommissie de heer M. Breel, en tot de leerkrachten mej. Seijbel en de heer v. d. Linde, die wegens ver trek voor de laatste keer een ouder avond op deze school bijwoonden. Sint in Kapelle-Biezelinge Opnieuw is St.-Nicolaas met zijn hel per zaterdagmiddag te gast geweest bij de middenstandsvereniging „Han delsbelangen" te Kapelle. Deze keer woonde de sint een tweetal kinder voorstellingen bij, die werden gehou den in hotel „De Zwaan" te Kapelle (dorp) en de hervormde school te Biezelinge (dorp). Groot was de toeloop van de kinderen voor deze voorstellingen, waar een goochelaar voor een vrolijke attractie zorgde en waarbij St.-Nicolaas en Piet zich weer niet onbetuigd lieten bij het trakteren van de kinderen. Op beide voorstellingen sprak de voorzitter van „Handelsbelangen", de heer H. J. Blok, een begroetingswoord. Sint-Nicolaas op bezoek De kinderen van de openbare lagere school C aan de Bree te Middelburg werden maandagmorgen door de oudercommissie, getrakteerd op een St.-Nicolaasfeest in „de Gouden Poorte". Allereerst werden diverse St.-Nico- laasliedjes gezongen en toen de sint eindelijk kwam, werden diverse kin deren bij hem geroepen en soms een vermanend woord toegediend. Na het bezoek van de sint konden de kinderen kijken naar het sprookje „Jantje Pannekoek en de gestolen fouden tulband" dat werd opgevoerd oor Ali ben Lux's Poppentheater. In de pauze's werden dè kinderen ge trakteerd op chocolademelk. Collecte De op Dankdag in de hervorrhdë evangelisatie te Westkapelle gehou den collecte voor de Anti-Hongeractie heeft 302,28 opgebracht. VLISSINGEN Sint bezocht kinderaiiddag van „De Posthoorn" Bijna zeshonderd jeugdige Vlissin- gertjes kregen zaterdagmiddag be zoek van Sint-Nicolaas en zijn onaf scheidelijke zwarte Piet tijdens een uitstekend geslaagde middag, geor ganiseerd door de buurtvereniging en de filmclub „De Posthoorn". De sint onderhield zich lange tij'd met verschillende kleuters en hij werd spontaan toegezongen door de kinderen, onder aanvoering van het kinderkoor „Jong Leven". Allen ont vingen een surprise. Het programma voor deze middag werd voor een belangrijk deel gevuld door het optreden van het bekende jeugdcircus „Jong Artistenbloed" uit Goes. Deze jongelui kwamen met een gevarieerd programma, waarbij voor al de acrobatiek uitstekénd werd ge bracht. Ook het kinderkoor „Jong Leven" onder leiding van directeur Ab Lichtendahl, oogstte met de toe passelijke kinder- en St.-Nicolaas- liedjes veel succes. Tenslotte hield de Vlissingse klavar muziekvereni ging, die na de pauze voor het voet licht kwam, met enkele vlotte mu- zieknummertjes de stemming er in bij^ de jongelui. O.- EN W.-SOUBURG S.H.V. te Souburg hield St.-Nicolaasmiddag Voor de kinderen van het personeel van de S.H.V. te Souburg had St.- Nicolaas een grote hoeveelheid ca deaus meegebracht. De Pieten van sint vergaten evenmin te strooien, terwijl de kinderen van hun kant lieten horen, wat zij konden door uit volle borst, de liedjes, die Baby den Toonder speelde, mee te zingen. Voor dien hadden de kinderen genoten van het optreden van de goochelaar Ali ben Lux en de clown Tip-Top. Lf> bmemé geneesmiddelen doen id on deren.1 TEGEN PIJN EN GRIEP EEN ENKEL TABLET ZORGT OAT U WEER MET PLEZIER UW WERK DOET! VEILING GOES 5 dec. Groenten: Per stuk: Bloemkool B II 42. C n 20, afw. 17—53. Per kg: Spruiten A II 35-46, Bn 25—32. Witlof A II 66—70, afw. 52. stek 28. Groene sav. kool II 1826, Rode kool II 5, Boeren, kool 17—30. Uien 7—10. Prei I 25—29, II 24. Andijvie I 53—59, n 45-48, Aardappe len bonken 13, grote 9. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 2—12: Mergus van Londen, Aghios Spyridon van Archan gel, African Duke van Gdynia, Tine van Rouen, Bahama Count van Nordanhav, Pen van Antwerpen, 3—12: Pregel van Ant werpen. Vlissingen vertrokken op 2—12: Rita Gar cia 'naar Alicante, Elda naaf" Boston, Mer gus naar Leningrad, Justinian naar New Orleans, Erinio naar Havana, African Du ke naar Savona, Tine naar Mantyluoto. 3—12: Bahama Count naar Sydney. Gepasseerd naar Antwerpen op 2—12: Bo nanza van Londen, Odile R van Londen- Brussel, Heilo van Londen-Gent, Arkeldijk van Le Havre, Diligentia van Londen. Ko rendijk van Rotterdam, Poseidon van Ham burg. 3—12: Antilla van Great Garmouth, Floris van Rotterdam, Leendert Broere van Dordrecht, Repeto van Londen. Emmy S van Londen, Prins Willem III van Ham burg, Isis van Le Havre. Gepasseerd van Antwerpen op 2—12: Mi chel Swenden naar Sligo, Martje naar Kopenhagen, Arnedijk naar Rotterdam, Steenbergen naar Nantes, Gaasterdijk naar Rotterdam, Medon naar Rotterdam, Eagle naar Ipswich, Eyo S naar Rotterdam. 3—12: Leuvehaven naar Rotterdam, Prinses Irene naar IJmuiden, Johanca naar Fecamp, Da Capo naar Oporto. Vlissingen aangekomen 3—12: Lisa van Antwerpon, Jura van Antwerpen, Timca van Antwerpen, Casvade van Antwerpen, Hanna Henninga van Antwerpen. Diligen tia van Antwerpen, Maguda van Vlaardin- gen. 4—12: Seawijf van Brugge, Burtonia van Antwerpen, Johanca van Antwerpen, Walstream van Antwerpen. Bonanza van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 3—12: Aghios Spy ridon naar Saloniko. 4—12: Seawijf naar Rotterdam. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 3— 12: Lindesingel van Arklow, Santa Lucia van Londen-Gent, Tide van Zee, Admiraal de Ruyter van Zee. 412: Venus van Zee- Gent, Alpha van Zee, Draco van Faro. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 3—12: Aurora van Zee, Dalerdijk van Rotterdam, Madison Lloyd van Bremen, Poseidon van Amsterdam, Stanislas van Goole, Antilla van Londenderry, Eems van Zee. 4—12: Leendert-Broere van Stockholm, Abbedljk van Rotterdam, Maaskerk van Amsterdam. 512: Blitar van Rotterdam, Korendijk van New-York, Oranjefontein van Amsterdam. SUBSIDIE-VERZOEKEN Burgerlijke stand NIEUW EN SINT JOOSLAND Bevallen: J. KeurGoverse, d.; L. P. Polderdijkvan Liere, d. Ondertrouwd: W. J. T. Timerman 26 j. en N. J. Huige 20 j. Getrouwd: M. Lindhout 25 j. en J. J. Wis se 20 j. Overleden: A. J. Lous 58 j., J. Rijfese 74 J. GRI.IPSKERKE Bevallen: S. H. VlaardingerbroekCnos- sen, z. Getrouwd: J. Dekker 23 j. en M. Dinge- mansc 23 j.J. Dommisse 37 j. er. P. Jloilc- brandse. Winkels op zondag tussen 2 en 6 uur open De raad van Hulst heeft in zijn jong ste vergadering besloten de winkels op zondagmiddag tussen twee en zes uur voor verkoop open te stellen. Al lo leden verklaarden zich voor het voorstel van b. en w., maar wilden er thans geen termijn meer aan ver binden. Proar aanleiding van het voorstel tot aanleg van twee sport velden vroeg de heer J. H. Stolte (V.O.S.-partij) of deze velden beide bestemd zijn voor voetbal, of dat er hiervan ook een aan de hockey ten goede komt. Raadsvoorzitter A. L. S. Lxjckefeer antwoordde, dat er geen vaste voetbal-doelen zouden komen, zodat men deze zelden zowel voor de voetbal als voor de hockey kan ge bruiken. Hierna werd het voorstel z.b.s. aangenomen. Tot gemeente-ge neesheer ïn vaste dienst werd be noemd dokter J. F J. M. Casparie met 9 stemmen voor en 1 op dokter 1 P. J. N. de Gier. Het voorste] tot het benoemen c.q. het herbenoemen van drie leden van het bestuur van de gemeentelijke in stelling voor maatschappelijk werk wilde brgemeester Lockefoer namens het college weer intrekken, aange zien er bij de voorbereidingen bij na der inziens iets schortte. De heer C. C. van Arenthals (lijst van Aren- thals) had als lid van de desbetref fende commissie nadere inlichtingen gekregen naar aanleiding van de vaststelling van de vaste vergoedin gen van het personeel van de vrij willige brandweer. Hij kon daarom ook wel akkoord gaan met de ver goedingen voor oefeningen, mits de ze voor de „spuitgasten" geen loon- verlet opleveren. Bij een werkelijke brand vond hij deze evenwel te laag. De heer Martens zag hierin zelfs het gevaar, dat het aantal brandweerlie den wel eens kan terugiooen. waar tegenover de heer Stolte weer stelde, dat het zwaartepunt op „vrijwillig" moet liggen. De voorzitter vond, dat de heer Stolte de spijker op de kop had geslagen. De vergoedingen per oefening werden daarna vastgesteld. In deze vergadering werd de begroting voor de gemeente en de gemeentelijke bedrijven voor het dienstjaar 1961 aangeboden. Geen voldoening Bij de Ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de n.v. Wa terleiding Mij „Zeeuwsch-Vlaan- deren", waarmede de gemeente de notulen van de laatste vergade ring van aandeelhouders werd toegezonden. Naar aanleiding hiervan merkte de heer Martens op, dat hij het prettig vond, dat de raad van commissarissen de gemaake fouten zc openlijk en ridderlijk erkend had. Het moest hem echter toch van het hart dat de wijze, waarop dit was geschied hem geen voldoening kon geven. Hij kon evenmin het stand punt van de maatschappij delen, waar zij stelde, dat de doo wethou der P. J. Brand gestelde vragen (als vertegenwoordiger van de gemeen te) thuis hoorden in de algemene aandeelhoudersvergadering. Naar zijn mening had de raad ook recht op deze gegevens. Deze kritiek was dan niet door de heer Martens als rustverstorend gekwalificeerd, maar door de maatschappij zelf. Het speet hem, dat het vertrouwen in deze maatschappij was geschokt en hij zou het wenselijk achten, dat men een herziening van de statuten in studie nam. Bij de verdere stukken bevond zich een schrijven van de Hulsterse Wielerclub waarin deze meedeelde, dat men geen gebruik wenste te maken van de in het voor uitzicht gestelde garantie bij even tuele tekorten tijdens de georgani seerde koersen. .Tierbij bleef de voor zitter even stilstaan, door er aan toe te voegen, dat zulks niet dikwijls voorkomt en daarom een pluim waard is. De middenstandsvereniging kreeg 250 subsidie voor het geor ganiseerde Sint-Nicolaasfeest, terwijl aan het slot nog kon worden mee gedeeld dat de fietsers- en voetgan gerstunnel aan de Bagijnepoort was gegund. De bomen zullen worden ge rooid en men kan dan met de bouw beginnen. De Camere van Rhetorica „De Transfiguratie" kreeg 30 sub- AARDAPPELTERMIJNMABKT De prijsdaling heeft zich vorige week ver der voortgezet. Hoewel de meningen hieromtrent nogal uiteenlopen, schijnen de grote voorraden en de beneden de verwachtingen gebleven export toch wel als voornaamste oorzaken te moeten worden beschouwd. Zowel in de effectieve handel als ook op de Tennijnmarkt ls het In elk geval heel rustig. Er werden in de afgelopen week afgesloten 566 termijncontracten tegen 835 contracten in de voorafgaande week. De prij3 liep voor Bintje 35 mm opw. april 1961 levering, waarin 386 contracten tot stand kwamen, terug van 1 14,40 tot t 13,70 per 100 kg. In dit ras werden verder gedaan: 3 contr. prompt tot t 10,20, 104 contracten december tot prijzen van f 11,40 tot f 10,80. 7 contr. januari (f 10.80—f 10,50 en 30 contracten maart levering f 13,60— t 13,00). Verdei werden gedaan 27 contr. Furore 40 ram opw. april 1961 levering tot prijzen van f 14,70 tot f 14,40 entcnslotte 9 contr. Alpha 40 mm opw. april levering (f 11.20— f 11,00). De maandomzet voor november 1960 beliep 2140 contracten, tegen 2942 contracten in november 1959. GRAANBELRS ROTTERDAM Officieuze noteringen per 100 kg. Consumptie-tarwe. basis 17 pet. vocht Met gering schotpercentage volgens monster tot f 32,75 franco. Schottarwe. mits gedroogd volgens monster tot f 15.00—t 21XO Voe- dereranen: kalm-prljshoudend Maalgerst volgens monster 20.00—23.50. Kippegerst vol gens monster 24-00—25 50. Haver ongepunte, volgens monster 18.00—22.50. Peulvruchten, franco Rotterdam: Groene erwten op mon ster 27.00—29.00. prima kwaliteiten tot 34.50. Schokkers op monster 27 00—30.00. pri ma kwaliteiten tot 35.00. Bruine bonen, boe- renschoon op monster: goed droog tot 65.00. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Kleiaardappélen 35 mm opwaarts: Eigen heimers 12.50-15.00. Bintje 8.50—9.50. Voer- aardappelen 1.00—2 75 Prijzen berekend per 100 kg en op de han* delsvoorwaarden. Vastgesteld voor de ver- Tcöop~vah "consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. COOP. TUINBOUWVEILING DER Z.H. EILANDEN GA. - ROTTERDAM Aardappelen 10-11, Andijvie 40—78 p. kg. Bloemkool IA 64. Idem IIA 18-75. Idem B 17-40, Sla 1 11. Sla II 8-9. Sla 31 p. st. Witlof IA 72-82, Idem IIA 5S-r75. idem IB 70—73, idem IIB 62-65. Spruiten IA 38-61, idem IIA 25—34, idem IB 30—32. Idem D 42-78, Uien 6-12, Uien geschild 2-13, Kroten 4—9. Rode kool 6—13, Groene kool 7—16, Boerenkool 16—20. Prei IA 10—30, per kg. Knolselderij 10—20 per stuk. Selde rij '14—24, Peterselie 14—16 per bos. Was- peen HA 12—21, Grote Peen 6—8, Alicante 1,52—2,16 per kg. Cox's Orangè, klasse IA 56—76, idem IB 36—42, Idem IC 20. idem IIA 37—59 Jonathan, klasse IA 27—42. Idem IB 26-27, Idem IC 14. idem IIA 24-29. Golden Delicious, klasse IA 45—56. idem IB 41—45, Idem HA 40-41. idem IIB 36-41. Glorie van Holland, klasse IA 30-^34. Idem IB 26. Goudrenet, klasse IA 24—38. idem IB 16-19. idem IIA 22 -26. Comtesse de Pa ris. klasse IA 26-35, idem IB 22-28. VISMIJN VEERE 5 december. Exportgarnalen 751 kg 3.73 4,53. Scftar 60 kg. Bot 233 kg. Wijting 190 kg. Tong 1 kg, Wulk 35 kg. Ongesorteer de vis 40. VLASMARKT ROTTERDAM 5 dee. Waterroot vlas. lage soorten van 1.45 tot 1,65, middensoorten van 1,70 tot 2,00, best vlas van 2,10 tot 2,50. Dauw- root vlas: van 1,35 tot 1,90. Bréekvlas: van 0,90 tot 1,45 naar gelang van soort en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0,55 tot 0,85. Waterroot vlas bleef ln de afgelopen week onveranderd aangeboden, de meeste par tijen die geproduceerd zijn waren van oogst 19991960. Voor alle soorten was voldoende belangstelling om nagenoeg de gehele produktie op te nemen, de prQzen bleven onveranderd. Goed vlas wordt wat meer gezwingeld, voor de partijen die aangeboden werden was wat meer kooplust. Het aanbod van dauw- rootvlas neemt langzaam toe, de pro duktie wordt wekelijks verkocht tegen nagenoeg de zelfde prijzen, de vraag be stond voor lagere- en midden kwaliteiten. Breekvlas wordt welnfg gezwingeld zo dat het aanbod klein ls, de vraag ls vol doende om alle beschikbare partijen op te nemen, notering als vorige week. Door de grotere vlasproduktie worden gezwingelde lokken wa9 meer aangebo den. er blijft voldoende vraag om alle aangeboden partijen tegen de bestaande prijzen wekelijks te verkopen. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer ln totaal 1770 stuks. Vette boelen en ossen 963. Varkens 807. Prijs In cents per kg. le kw. 2e kw. 3e bw. Vette boelen 290—320 260-^290 240—260 Varkens (lev. gew.) 180 173 175 Vette boelen: aanvoer aanmerkelijk klei ner, handel levendiger, prijzen Iets hoger, enkele prima's boven notering; Varkens (lev. gew aanvoer Iets korter, bandel vlot. prijzen hoger, enige prima vleesvar kens boven notering, slachtzeugen 150— 160, afloop kalm. VEILING BERGEN OP ZOOM 5 dee. Andijvie 66--70. Bloemkool 10— 76. Waspeen 12—24 Prei 10—2). Sla 4— 10. Rode kool 5—8, Witte kool S—6. Sa- voole kool 14 -25. Spruiten 20-102. Wit lof 50— 74. Kroten 6—7, Boerenkool 11— 18. Jonathan 31—28. Saint Remy 10—ll. Comtesse de Paris 6—27,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 7