ASPRO 2 DE BRUID AHOY' Stierven paarden in Suameer behekst? PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer SPORT EN WEDSTRIJDEN eve 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 6 DECEMBER i960 ZELFDE PLAATS, ZELFDE MANIER (Van onze correspondent). In Suameer is veel deining ontstaan over de geheimzinnige dood van twee paarden van de veehouder G. R. Velt man, die aan de Hartsewei woont, omdat deze paarden op precies de zelfde plaats en onder gelijksoortige omstandigheden zijn neergevallen en gestorven. De fatale plaats, waar de beesten benauwd werden en tegen de grond vielen, lirt tussen de boerderij en een losstaande schuur. Woensdagmorgen mende de heer Veltman zijn 21-jaar oude paard over deze plaats. Het dier werd on rustig, begon te steigeren en hield zich niet op de been. Tien minuten later was het beest dood. „Theo Middelkamp" hield jaarvergadering De ren- en toercluo „Theo Middel kamp" te Goes hield dezer dagen haar jaarvergadering, waarvoor voor al van de zijde der renners grote be langstelling bestond. Tijdens deze bijeenkomst bleek, dat het bestuur reeds was gecompleteerd met de he ren G. van Nieuwenhuizen te Krui- ningen, C. Smallegange te Goes en L. Vermeulen te Hansweert. De overige leden van het bestuur werden bij acclamatie herkozen. Op financieel gebied kon men ditmaal een optimistisch geluid laten horen. Het voordelige saldo bedraagt thans 772,50. Aan de orde kwam een voorstel om de contributie van 13 per jaar te verlagen tot 10 en voor jeugdleden tot 7.50. Op voorstel van de heer A. G. Verhulst werd dit punt echter teruggenomen voor nader beraad. In verband met het mogelijk aftre den van de sepretaris, de heer J. P. de Regt en de penningmeester A. de Schipper, worden er "binnenkort en kele bestuursmoeilijkheden vernacht in de club. Hoewel de veehouder reeds maan dagmiddag had gemerkt dat hetzelf de paard tekenen van onrust had vertoond bij het passeren van de ruimte tussen boerderij en schuur werd aan het geval verder geen aan dacht geschonken, omdat werd aan genomen dat het reeds oude paard aan een hartverlamming was gestor ven. Dit temeer omdat veehouder Dekker een soortgelijke mening was toegedaan. Toen de schoonzoon van de heer Veltman, de 27-jarige Alle Hiem- stra echter vrijdagmiddag na het middageten het drie-en-een-half jaar oude paard uit de wei haalde en dit langs dezelfde plaats mende, viel ook dit paard neer en over leed onder vrijwel dezelfde om standigheden als zijn voorganger. De heer Veltman heeft uiteraard alles gedaan om de oorzaak van het mysterie op te sporen. Hij belde direct een elektricien, die de stroomleidingen controleerde, maar niets bijzonders vond. Ook Kroon van Franco voor dona Fabiola ff GeneralissimusFrancisco 1 M Franco heeft dona Fabiola de Mora y Aragon een kroon van ff goud en platina geschonken als huwelijksgeschenk. M De kroon werd de aanstaande H H koningin der Belgen overhan- =e digd door mevrouw Carmen ff Franco, echtgenote van het 1| Spaanse staatshoofd ten palei- ze van dona Fabiola in de bin- |f nenstad van Madrid. M Bij de plechtigheid was ook l§ Franco's dochter, de markiezin li de Villaverde aanwezig, die ff haar vader op het koninklijk ff ff huwelijk te Brussel zal verte- ff genwoordigen. - iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniinniiii de veearts kon niets bijzonders constateren. Er loopt van de boerderij naar de schuur een ondergrondse stroomlei ding maar de schakelaar bevindt zich in de boerderij. Overdag is deze lei ding daarom afgesloten. De paarden kunnen nergens mee in aanraking zijn geweest en de grond kan onmo gelijk onder stroom hebben ge staan. ^^==^Amerikaanse JUBILEUM -IJSREVUE 's Werelds allergrootste show van kam pioenen en sterren. Een adembenemende arade van kostbare ijsballeften en dol- mische clownerieën. Prijzen der plaatsen: 3.-, 4.50, 6.-, 7.-, 7.50, 8.50. ELKE AVOND aanvang 20 uur. MATINEES: zaterdag 17 december en zondag 18 december. Aanvang 16 uur. ROTTERDAM AHOVKASSA'S, tel. 113280-113281 De hal is gerieflijk verwarmd, TIJDIG PLAATSBESPREKEN (gratis) DRINGEND AANBEVOLEN. Afdelingsvoetbal een week opgeschoven De K.N.V.B.-afdeling Zeeland heeft in navolging van de K.N.V.B. het aanvankelijk voor zondag 4 december vastgestelde voetbalprogramma in zijn geheel verschoven naar zondag 11 december. Wél of géén overschrijving voor Zeeuws-Vlaamse spelers? In de afgelopen dagen is opnieuw enige verwarring ontstaan over de overschrijving van de Zeeuws-. Vlaamse amateurvoetballers De Smit, Willaert en De Rooy naar de r.k. v.v. Hulst. Zoals wij in de loop van vorige week hebben gemeld, ontving Hulst een schrijven van de K.N.V.B. waaruit bleek, dat er geen beletse len meer bestonden tegen de over schrijving van de betrokken voet ballers. Een afschrift van deze brief werd onder meer gezonden aan Corn Boys, Clinge en Graauw, vanwaar de spelers afkomstig zijn. Het be stuur van Corn Boys uit Sas van Gent heeft onmiddellijk protest aan getekend tegen dit besluit van de K. N.V.B: Dit had tot gevolg dat vrijdag j.l. alle betrokken partijen werd mee gedeeld, dat de reeds veel besproken overschrijvingen opnieuw waren in getrokken. Inmiddels vernemen wij van de zijde van de v.v. Hulst dat de K.N.V.B. in de loop van zaterdag de overschrijvingen telegrafisch toch weer heeft goedgekeurd Het wach ten is nu op de volgende ontwikke ling in deze zaak. Biljarters spelen weer driebanden-toernooi Vandaag (dinsdag) in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg voor de tweede maal het driebanden-biljart- toernooi om de Van Overbeekebo- kaal. Evenals vorig jaar hebben zich weer 61 deelnemers gemeld, waarvan er zïcli 30 via voorwedstrijden op 6, 8, 33, 15 en 16 december a.s. zullen plaatsen voor de volgende ronden. De winnaar van het vorig jaar, J. Leijnse van KOT uit Middelburg, moet in de eindstrijd zijn bokaal ver dedigen tegen de zeven spelers, die uiteindelijk overblijven. Alle deelnemers zijn lid van bij het district WalcherenZuid-Beveland aangesloten biljartclubs. Ze komen uit Ovezande, 's-Heerenhoek, Oude- lande, Kwadendamme, Goes, Middel burg, Vlissingen en Souburg. Onder de kanshebbers bevinden zich Peet Vermeule uit Ovezande. E. de Nooijer uit Goes. S. de Witte en Hoogstad uit Vlissingen. Chr. Gabriëlse en J. de Hollander uit Middelburg. De or ganisatie berust weer bij het dis. trictsbestuur WalcherenZuid-Beve land. Volieybalcompetifies Vlissings Matador won voor de vierde maal Spannend duel tussen dames van E.G.Y.C. en Terhole: 22 Dc heren van hctVlissïngse Matador behaalden in de overgangslilasse he ren A van de Nederlandse Volleybal Bond een 31 overwinning op Ter Hole, de vierde overwinning, voor de Vlissingers. De dameswedstrijd E.G.V.C.Terhole in de afdelingscompetitie Zuid-Beve land eindigde in een 22 gelijk spel. De setstanden waren 1517, 1715, 1511 1416. Een spannend duel, zoals uit de cijfers blijkt. In de 2e set lukte het de dames van E.G.V.C. een 133 achterstand in te lopen tot 14 13, een keurige prestatie. Het enthou siasme van de Terhole-dames woog gelijk af tegen het betere spel van de Goese ploeg. De dames uit Zeeuwsch- Vlaanderen moesten daarna nog te gen Astra spelen en dit werd een 3 0-nederlaag voor Terhole. De stand bij de dames is nu: Astra 8 uit 4, E.G.V.C. 5 uit 4, Terhole 1 uit 2 en D.V.V. 0 uit 4. Bij de heren ver sloeg E.G.V.C. de Astraploeg met 3 1. Het is een interessant duel gewor den, die de verwachtingen van de volleyballers niet teleurstelde. Set standen 1215, 815, 1513 en 7 15. Het reserveteam van Astra ver loor met 03 van Terhole. De Goese heren speelden beneden hun normale spelpeil, het werd een rommelige wedstrijd. De heren van Terhole de den het kalm aan, daar ze in Vlissin gen nog een overgangsklassewed strijd moesten spelen tegen Matador. De heren van Astra 3 gingen ook met 3—0 tegen Terhole ten onder. Dit Goese team verdient echter toch waardering voor de wijze, waarop zij dapper blijft doorvechten tegen hun „grotere" tegenstanders. De stand bij de heren is nu: E.G.V.C. 8 uit 4, Astra I 5 uit 4. Terholen 4 uit 1 2, Astra H 3 uit 4. K.V.C. 2 uit 2, Ba- zo 2 uit 4 en Astra m 0 uit 4. I.W. Bakker benoemd in bestuur K.N.V.B-Zuid Ter voorziening in de ontstane va cature in het zuidelijk districtsbe- stuur van de K.N.V.B., wegens het bedanken van de heer L. G. Hermans, werden kandidaat gesteld de heren I. W. Bakker en P. v. d. Schans. De heer Bakker, die kandidaat was ge steld door alle in de 4e klas van de zaterdagcompetitie uitkomende Zeeuwse clubs, alsmede enkele Bra bantse, verkreeg eën ruime meerder heid. Van de 163 uitgebrachte gel dige stemmen kreeg hij er 131, ter wijl de heer Van der Schans 32 stemmen op zich verenigde. De heer Bakker, die zoals bekend ook voorzitter is van de K.N.V.B.- afdeling Zeeland, neemt dus de plaats van de heer Hermans in het zui districtsbestuur in. Advertentie j Bescherm U tegen neem Als U zich maar even rillerig of onprettig voelt: 'ASPRO'*^... fit/ Bod op aandelen R.T.M. De Rotterdamsche Bank doelt mede dat op korte termijn een bericht zal worden gepubliceerd, waarin zij na mens committenten zal aanbieden de aandelen Rotterdamsche Tram weg Maatschappij over te nemen tegen een koers van 500 pet. (vrij dag 22 december j.l. noteerden aan delen Rotterdamsche Tram 385 bieden. De laatste gedane notering 392 pet dateert van 17 nov. 3-1-)- Bcllon-contad leidt tot huwelqk Een kinderballonnetje is er de H directe aanleiding toe geweest, s iff dat zaterdag het huwelijk zal worden gesloten tussen de Ne- derlandse Diny Kommerkamp f§ f§ uit Klarenbeek en Calle Ha- ff kansson uit Bastermala. Urs- hult, in de provincie Smaland iff H in Zweden, II In mei 1949 liet een groepje meisjes, waaronder mejT Kom- merkamp ballonnetjes op M waaraan hun naam èn adres bevestigd waren. De ballon van mej. Kommer- kamp kwam in het dal van Urshult terecht waar hij ge- M ff vonden werd door een broer ff H van de heer Hakansson, die naar het onbekende meisje in if Holland schreef. Hieruit ont- ff stond een briefwisseling met bovengenoemd resultaat. §1 llllllllilllllllllllll A 'ivert untie) 1653. Professor Dubois speelde met zijn astronomi sche en geologische fanta sieën als een kleine jongen met zijn meccano-bouwsels. „De eerste plantengroei zal deze dorre wereld een ge heel andere aanzien geven. Dag- en nacht-temperatu ren zullen niet meer zo ont zaglijk verschillen. Het zuurstofgehalte van de at mosfeer zal waarschijnlijk nooit geheel geschikt zijn voor ons aardbewoners, maar de kolonisten zullen het verblijf hier heel wat aangenamer vinden dan wij." De spreker rekte zich uit en geeuwde vervaarlijk. Toen keek hij zijn peïnsende ka meraad lachend aan en riep hoofdschuddend uit: „Maar wat zit ik hier toch te zwammen over kometen en atmosferen. Laten we gaan Uitslag toneelprijsvraag De uitslag van do toneelprijsvTaag, uitgeschreven door „Maestro", de toueelaf deling van een uitgevers maatschappij in samenwerking met organisaties op het gebied van liet amateurtoneel, luidt: De eerste prijs 1000,is toege kend aan mevr. dr. E. VerkadeCar- tier van Dissel. Haar stuk „De Kan- kantrie" steekt aldus de jury met kop en schouders boven de ove rige 119 inzendingen uit. Een tweede prijs werd niet toegekend. De derde prijs 500,viel ten deel aan Wim Bischot voor „Dossier 300" en de vierde prijs 375, aan J. A. van Ogtrop voor „De ge schiedenis herhaalt zich". Vier inzen dingen verwierven eervolle vermel dingen n.i. R. P. Groenvelds „Tante Pamela en de gouden glimlach", Ma nuel Floriths „De gevaarlijkste leef tijd", F. Vernooys „Oom George" en Ad Vinkens „De blauwe drommeda- ris." De juiy bestond uit de heren A. Nau- er, H. Bakker, F. Bloemkolk, mr. H. Keuls en A. J. G. Strengholt. Uitloting premielening Gisterochtend heeft de uitloting plaatsgevonden van do 2 pet. pre mielening 1957 (120 obligaties, 12 se ries), groot 20.000.000.en aflos baar gesteld per 15 januari a-s. Nummer 4 van serie 19.8S1 is uitge loot met 100.000, no. 8 van serie 12.954 met 10.000.nummer 5 van serie 1310 met 5000.no. 2 van se. ric 1310 met 2500.evenals 8 van serie 19.881, no. 5 van serie 11.131, no. 8 van serie 16.030, no. 7 van serie 1310, no. 2 van serie 9516 en no. 5 van serie 1499 met 1000.no. 6 en no. 9 van serie 5903, no. 7 van serie 12.954, no. 2 van serie 7280 en no. 7 van serie 12.516 lootten uit met 500.^-. De overige nummers van fenoemde series zijn uitgeloot met 125.evenals alle nummers van serie 11.940 en 5337. Nederlandse gemeenten ongerust over woningbouw De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft in een adres aan de Tweede Kamer aandacht gevraagd voor een aantal punten in het wo ningbouwbeleid van de regering, dio naar zij zegt ongerustheid hebben gewekt in de kring der gemeenten. In de eerste plaats geeft de verent- ging uiting aan de vrees, dat er niet voldoende woningen met lage huren tot stand zullen komen. Voorts ont breekt volgens haar de zekerheid, dat de woningen terecht zullen komen in de gemeenten die er het meest be hoefte aan hebben. In de derde plaats spreekt de vereniging haar bezorgd heid uit, dat het totale woningbouw programma kunstmatig beperkter wordt gehouden dan noodzakelijk zou zijn. Verder dreigt bij de bevordering van het eigen woningbezit achter stand te ontgaan, en ten slotte meent de vereniging, dat er sprake is van 'n bijzondere noodsituatie die voor een middengroep dreigt te ontstaan of reeds ontstaan is. i A fit PTtf-viie slapen, Arend. Ik zie dat je luiken haast dichtvallen, en straks is er weer volop werk aan de winkel. Vooruit, op je strozak, jon gen!" Weldra heerste er diepe rust in de igloo. Ruim tien uren later trokken de ver kenningstrucks hun sporen weer door het maanstof en was men weer druk bezig met de verdere exploratie van de satelliet. FEUILLETON DOOR: BARBARA STANTON 49 „Dat ben je zeker niet, David", had Sally verklaard, „maar zal die va kantie van juffrouw Lane je ook on gelegen komen? Juffrouw Ricer wil ongetwijfeld Jill best hier hebben, als je daarmee geholpen bent." „O, dat weet ik wel, maar ik wil haar of jou geen last bezorgen. Ge lukkig kan ik zelf ook in juni met vakantie gaan, maar dan kom ik, misschien niet erg tactvol, met een verzoek. Als 't nodig is, kan ik het alleen wel met Jill af en ik zou het niet prettig vinden als je dacht, dat Ik het alleen ter wille van haar vroeg, maar zij en ik zouden je graag mee naai- Newquay nemen." .En ik van mijn kant zou ook -aag meegaan" bad Sally dadelijk geantwoord, „als juffrouw Ricer mij tenminste kan missen." Toen ze, nadat David en Jill weer vertrokken waren, zijn verzoek aan juffrouw Ricer had overgebracht. had deze haar wat verlegen ge maakt door listig te vragen: „En als ik nu eens „neen" zei?" „In dat geval zou David er iets an ders op moeten vinden." „Wil je daarmee zeggen, dat je volmaakte secretaresseplicht boven genoegen stelt? Nu, ga je gang noor, maar als 't erop neerkomt dat ik binnenkort naar een andere se cretaresse moet omzien „Ik weet niet wat U bedoelt", had Sally blozend uitgeroepen. „Kom, kom, speel maar niet Juffer tje Onschuld! Je weet evengoed als ik, dat David verliefd op je is." „Heus, juffrouw Ricer, zoiets mag U niet zeggen!" „Best, best! Jullie zijt alleen maar erg goede vrienden, zoals de film sterren altijd verzekeren voor ze „een heel eenvoudig huwelijk'.' gaan sluiten, waarvan ze iedereen nauw keurig op de hoogte brengen, om dan heel verwonderd te doen als de hele schare vrienden en vereerders hen komt gelukwensen." Sally was op het punt geweest boos te worden toen de schrijfster er bij wijze van verontschuldiging aan had toegevoegd: „Neem er maar geen notitie van, kindlief. Je kent me nu lang genoeg om te weten, hoe 'n romantisch hart in dit al te massieve lichaam klopt! Ik erken, dat ik vroeger wel eens heb ge hoopt op jou en Hugh, maar hij schijnt het verkeerd te hebben in gezien en nooit tot andere gedach ten te zijn gekomen." „Ik hoop maar", had Sally knorrig opgemerkt, „dat U niets tegen hem gezegd heeftik bedoel over David en mij." „Helemaal onnodig. Hij heeft óók ogen in zun hoofd! Na Davids laat ste bezoek zei Hugh, dat hij niet kon begrijpen, waarom David zolang bleef aarzelen. Kijk niet zo boos, Sally, er is niemand die je Iets tegen je zin wil opdringen." „Jawel, maar al dat gebabbel en ge speculeer achter iemands rug is om woedend te worden. Omdat Da vid en Ik elkaar graag mogen „Wees nu eens eerlijk!" had juf frouw Ricer bijna smekend uitge roepen. „Kun jij met de hand op het hart verklaren, dat je je noo*t eens heimelijk hebt verdiept In d uwe- lijkskanser. van je vriendinnen9 Heb je je bijvoorbeeld nooit afge vraagd of Hugh en Trudy „Als er iets tussen Hugh en Trudy mocht bestaan, is dat uitsluitend hun eigen zaak en ik zou het vreselijk vinden, om me ermee te bemoeien of erover te babbelen." „Maar je begrijpt toch zeker wel, kindlief, dat alle gebabbel of be moeizucht van mijn kant enkel en alleen goede bedoelingen heeft. Ik zou Hugh zo graag gelukkig zien en heus, jou eveneens. Je twijfelt daar toch niet aan?" „Natuurlijk niet, maar „Noem me als je wilt een roman tische bemoeial, maar geloof me, als ik zeg, dat honderden huwelijken achterwege zouden zijn gebleven, wanneer de beide partijen niet een beetje waren geplaagd en aange pord door hun respectievelijke vrienden en vriendinnen. De mannen zijn doorgaans op hun vrijheid ge steld, zodat er veel waarheid steekt in de bewering, dat in negen van de tien gevallen de vrouw feitelijk het initiatief noemt!" Sally had haar niet geheel en al ongelijk kunnen geven, maar zich toch ook menig geval herinnerd, waarin een romance tussen tiyee jonge mensen reeds na korte tijd door onhandige inmenging van dei- den was verstoord. Ze had dan ook haastig opgemerkt dat buitenstaan ders zich niet met zulke aangelegen heden moesten bemoeien en de hoop uitgesproken dat luffrouw R'cer niet met Hugh of iemand anders over de gevoelens, die David en zij, Sally, eventueel voor elkaar koes terden, zou spreken. Erg vriendelijk hadden haar woor den niet geklonken, maar juffrouw Ricer was er toch niet boos om ge worden. Integendeel, ze had Sally hartelijk op de schouder geklopt en gezegd: „Natuurlijk niet, Tieve kind", waaraan ze echter ietwat ondeugend had toegevoegd: „Zelfs als ik de uk- nodiging voor je bruiloft ontvang, zai ik nog niet zeggen, dat ik het wel voorspeld had". In de weken, die volgden, kreeg Sal ly aanleiding' genoeg om zich af te vragen, of David Lcvann haar in derdaad liefhad. Hij was altijd blij als hij haar zag en bracht steeds een cadeautje voor haar mee, dat echter door Jill werd overhandigd. Boven dien werd juffrouw Ricer evenmin vergeten, zodat er uit zijn goedgeefs heid weinig viel op te maken. Een paar keer gingen Sally en hij samen dansen, wat ze altijd hijzonder pret tig vond. Ze praatten steeds genoeg lijk met elkaar en hun inzichten lie pen meestal weinig uiteen. Alles bij eengenomen dacht Sally wel dat ze samen gelukkig konden zijn, maar... had ze hem eigenlijk lief? Die vraag was moeilijk te beant woorden. Ongetwijfeld konden haar gevoelens jegens hem niet bij haar vroegere liefde voor Peter worden vergeleken, maar was dit niet geheel begrijpelijk en gold voor David, die zoveel van zijn eerste vrouw, Mari lyn had gehouden, feitelijk niet pre cies hetzelfde. Intussen kwam er voor hem nog Iets anders bij. Meer dans eens had ze hem de klacht ho ren uiten, dat Jill, zijn aangebeden dochtertje, geen broertjes of zusjes had! Gesteld, dat hij haar, Sally,ten huwe lijk vroeg, zou zo hem dan het ja woord geven? Haar ouders zouden er wel geen bezwaar tegen hebben. Op een zondag had ze David en Jill meegebracht om thee te drinken en hij had bij die gelegenheid een voor treffelijke indruk gemaakt. Onge twijfeld zouden haar vader en moe der hem gaarne als schoonzoon be groeten, al was er nooit met een woord over die mogelijkheid gespro ken. Financieel had hij een uitstekende positie en als de zaken ook verder naar wens gingen, zou hij binnen afzienbare tijd president-directeur van de vennootschap worden, Sally wist dat juffrouw Ricer zijn capaci teiten hoog aansloeg en zijn karak ter zo mogelijk nog hoger. Ja, David had vele goede eigenschap pen, was een braaf, een edel mens... maar toch Als Sally zover met haar overpein zingen was gevorderd, bedacht ze doorgaans, nogal nuchter: „Wacht nu maar rustig af tot hij inderdaad een aanzoek doet en overweeg dan wat je zult antwoorden. Misschien heeft hij je wel niet lief en zie je hem dezer dagen mei de een of an dere verblindende schoonheid aanko men, die hij je heel vrolijk als zijn verloofde voorstelt. En wat zou je ddn een figuur slaan!" (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 4