Groots recreatieplan voor Arnemuiden Kosten geraamd op 2 miljoen (jeca WALCHEREN PARTICULIERE WONINGBOUW IN KAPELLE AANTREKKELIJK DE KLANT IS KONING in MIDDELBURG MARKTBERICHTEN WOENSDAG 30' NOVEMBER 1960 PROVINCIALE ZE E U'W SE COURANT GEMEENTERAAD BESPRAK: In de eerste door Iieru geleide verga dering lieeft de kort geleden benoem de burgemeester A. Hack van Arne muiden dinsdagavond aan het slot van de besprekingen een toelichting gegeven op het recreatieplan, dat voor deze gemeente is opgesteld en dat bij uitvoering voor Arnemuiden grote wijzingen zal meebrengen. Het recreatiegebied is buitendijks aan de Zandkreelt gepland en omvat on der meer de aanleg van een kam peerterrein, een jachthaven, een wo ning voor de havenmeester, een res taurant, een zwembad, het graven van een vaargeul ter breedte van dertig meter en de aanleg van groen- beplanting'. Totale kosten buiten de verwerving van grond worden geraamd op twee miljoen. Burgemeester Hack noemde dit schetsplan voor Arnemuiden wel wat groots van opzet. De realisering is volgens de raadsvoorzitter dan ook geheel afhankelijk van de rijkssub sidie. Het plan in zijn geheel uit te voeren is gezien de financiële con sequenties voor de gemeente dan ook een onmogelijkheid. B. en w. stelden daarom voor een bepaald deel uit te werken en voor te dragen voor een rijkssubsidie. Met name gaat het hier om het kampeer terrein met kampwinkel, terwijl ver der gedacht wordt aan de bouw van een aanlegsteiger voor jachten, een botenverhuurinrichtïng en het maken van een zwemgelegenheid. Bezwaren Twee raadsleden, de heren J. L. Joos- se en J. van Belzen (beiden s.g.) toonden ernstige bezwaren tegen de ze plannen. De heer Joosse was van mening, dat men met de verwezen- WESTKAPELLE Uitvoering van „De krekels" De christelijke mondorgelclub „De Krekels" te Westkapelle gaf zater dagavond een uitvoering onder lei ding van de directeur, de heer J. Hekhuis. Het hervormd jeugdge- bouw was goed gevuld, toén voor zitter D. Huibregtse met een wel komstwoord en gebed de bijeenkomst opende. Met medewerking van een zangkoortje werden hierna een aan tal liederen ten gehore gebracht, ge volgd door verscheidene liedjes in 't populaire genre. Na de pauze werd het toneelstuk „Tot wederdienst bereid" opgevoerd, waarna deze avond werd besloten met een dagsluiting. Aanbesteding Dinsdagmorgen hebben b. en w. van Westkapelle in het openbaar aanbe steed het bouwen van een wacht huisje voor buspassagiers aan de markt te Westkapelle. Er werd als volgt ingeschreven: J. Dekker f 3995; B. Houmes f 3922; S. de Voogd en Van Rooyen f 3960; A. van Rooyen f 3945 en gebroeders Van Rooyen f 4148, (allen uit West kapelle). De gunning is aangehou den. MELISKERKE Verkiezing Bij de verkiezing voor ouderlingen en diakenen van de gereformeerde kerk te Meliskerke werden tot ou derling gekozen de heren G. Beukel- man en C. Polderman en tot diaken de heer W. Dekker. Collecte De Uniecollecte, die te Meliskerke werd gehouden heeft een bedrag van 168,opgebracht. ZUID BEVELAND Raad Baarland Verzoeken om subsidie werden afgewezen De gemeenteraad van Baarland, die onder voorzitterschap van burgemees ter W. N. van Liere in vergadering bijeenkwam, wees verzoeken om sub sidie af van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, de stichting recreatie voor de actie „Opgeruimd staat net jes", de reclassering Leger des Heils. Middelburg en de Matigheidsmissie Militairen. De heer C. J. de Mol merkte op, in verschillende verslagen over de gemeenteraadsvergaderingen in andere gemeenten te hebben ge lezen. dat subsidie wordt verstrekt aan de nazorg b.l.o- a 8 cent per in- vvpner. Hij vroeg wanneer dit punt in de raad van Baarland aan de orde wordt gesteld. In een eerder stadium is een dergelijk voorstel namelijk reeds aangehouden. In dit verband wees de heer De Mol erop, dat er wei nig schot zit in de plannen voor de bouw van de nieuwe b.l.o.-school in Goes. Hetzelfde is het met het pro testants-christelijk ziekenhuis in Goes, aldus spreker. De leerlingen van de b.l.o. zijn ondergebracht in een af gekeurde school. „Dat is een toestand, die niet bestendigd leau blijven", al dus dit raadslid. WOLPHAARTSDIJK Raad vergadert De gemeenteraad van Wolfaartsdijk zal woensdag 7 december 's middags om half drie in openbare vergade ring bijeenkomen. Het belangrijkste onderdeel van de negen punten tel lende raadsagenda is de vaststelling van do begroting voor 1961. lijking hiervan een situatie schept die in geestelijk opzicht nadelig voor de gemeente kan zijn. Met name de zondagsrust zal hierbij in 't gedrang komen zo zei de heer Joosse, die met enige nadruk vervolgde: „laten wij onze vingers van dit plan afhouden". Diens fractiegenoot Van Belzen wilde weten of de gemeente bij realisering de macht behoudt om ontheiliging van de zondagsrust te voorkomen. Burgemeester Hack leek het echter erg moeilijk om te verbieden, dat het terrein op zondagen gebruikt wordt. Nadat tenslotte de heer J. Allaart (p.v.d.a.) in grote'lijnen zijn mening over liet plan had laten hoi-en, waar mee dit raadslid zich kon verenigen, besloot de raad met vijf stemmen voor en twee tegen (de heer Joosse en Van Belzen) b. en w. te machti gen de plannen oor het kampeerter rein in samenwerking met staats bosbeheer, de provinciale planologi- SinterJclaas is weer in 't land hij is „Peca" 's beste 'truienklant Herenmodehuis WINKELGALERIJ MIDDELBURG sche dienst en de stedebouwkundige dienst nader uit te werken. Ook werd de gemeentebegroting 1961 aangeboden, die in vergelijking met voorgaande jaren een gunstiger beeld vertoont, aldus bleek uit de korte toelichting van burgemeester A. Hack. Men heeft de begroting sluitend weten te maken niet een post onvoorzien van 4000. Over enkele weken zal de begroting, na dat deze door een door de raad be noemde commissie ad hoe zal zijn onderzocht, in behandeling komen. In deze commissie benoemde de raad de heren J. Allaart (p.v.d.a.), J. L. Joosse (s.g.) en K. J. Steketee (a.r.). MIDDELBURG Sin! bezocht kinderen uit Bree- en Brakstraat Enkele dagen geleden werd in zaal „Mercurius" te Middelburg voor de kinderen van de buurtvereniging „Bree- en Brakstraat e.o." een Sint- Nicolaasavond gehouden. Na een openingswoord door de voor zitter, do lieej; C. J. Nieuwenburg, bracht St.-Nicölaas en zijn knecht 'n bezoek aan de kinderen. De goed heilig man had voor sommige jon gens en meisjes een vermanend woord, doch voor allen een presen tje meegebracht. f In de pauze werd een schitterende pop en een bestuurbai-e speelgoed auto verloot, waarna het de beurt was aan „Ali ben Lux" met zijn poppentheater en wondershow. Na dit optreden sloot de voorzitter de avond, nadat-hij de heer en me vrouw „Ben Lux" hartelijk had bedankt en mevrouw een doosje chocolaatjes had aangeboden. Collecte De jaarlijkse Unie-collecte voor het christelijk onderwijs heeft in Mid delburg 1538 opgebracht. VLISSINGEN Ledenvergadering A.B.V.A. De afdeling Vlissingen van de Alge- men Bond van Ambtenaren hield de algemene ledenvergadering. Op deze bijeenkomst hield de heer A. van Aalst, districtsbestuürder van de bond, een inleiding, waarbij hij al lereerst sprak over het vraagstuk van de arbeidsverkorting. Spreker zei, dat er in de particuliere sector sprake is van een snelle ontwikke ling op dit gebied. De overheid kan daarom volgens de heer Van Aalst niet achterblijven. Vele gemeentebe sturen hebben dan ook reeds stap pen genomen in die richting. Uit voerig werd vervolgens het loonbe- leid besproken en wel in het bijzon der de vraag of al of niet tussen tijdse verbeteringen in de bezoldi ging voor het overheidspersoneel moeten worden aangebracht. De ontwikkeling in de particuliere sector in 1961 zal beslissend zijn, voor wat er gaat gèbeuren met de bezoldiging van het overheidsperso neel. Het A.C.O.P- waarin de A.B.V.A. vertegenwoordigd is, verklaarde zich tegen tussentijdse verhoging; zij vreest dat hierdoor het overheids personeel achterop zal geraken. Op de inleiding volgde een geanimeer de discussie. Tijdens de vergadering werd besloten de afdelingssecretaris, de heer J. C. Constandse, kandidaat te stellen voor lid van de bondsraad. VEERE „Veere's Genoegen" verlootte varken Vrijdag j.l. heeft de muziekvereni ging „Veere's Genoegen" in het ver enigingsgebouw haar eerste feest avond van dit seizoen gehouden, die in alle opzichten geslaagd genoemd kan worden. Voor het publiek, dat met veel genoegen de opvoering volgde van het blijspel „Trouw dan toch Tanje", dat door de toneelvere niging „Onder Ons" uit Oostkapelle op de planken werd gebracht, en voor de muziekvereniging, die een flink bedrag aan het kledingfonds kon toevoegen. Want een belangrijk programma punt van deze avond was de be kendmaking van de verloting van het roemruchte Veerse varken (in zijn prille jeugd de Veelbesproken Veerse big, die op koninginnedag 't lijdend voorwerp vormde bij een wedstrijd in biggevangen, waar in dertijd veel over te doen is geweest). De verloting van het vlees van het geslachte varken, tezamen met de opbrengst van enkele andere acties, bracht rond 925 op. Gevoegd bij de opbrengst van 100 van de verlo ting van de big op 30 april j.l. heeft het dier, dankzij de vrijgevigheid en de medewerking van vele Veere- naren dc muziekvereniging bepaald geen windeieren opgebracht. De feestavond werd besloten met een gezellig samenzijn waarin „The litotle stars" uit Oostkapelle met hun muziek een belangrijk aandeel hadden in dc gezellige stemming, die tot diep in de nacht in het ver enigingsgebouw heerste. O.- EN W.-SOUBURG Laatste ledenvergadering werkliedenverenigin g De voormalige werkliedenvereniging te Oost- en West-Souburg kwam maandagavond in het „Rode Kruis- gebouw" bijeen voor een ledenverga dering. Tijdens de slecht bezochte vergadering werd besloten de vereni ging te ontbinden, aangezien de so ciale wetgeving het werk van de ver eniging volledig heeft overgenomen. De vereniging, die sedert 1890 be stond werd derhalve opgeheven. In gevolge artikel 22 van de statuten van de vereniging werden de baten van de opgeheven vereniging ge schonken aan de vereniging „Het Groene Kruis" te Souburg, ten be hoeve van de t.b.c.-bestrijding. OOSTKAPELLE „Onder ons" opende nieuwe seizoen De toneelclub „Onder Ons" te Oost kapelle, die door haar prestaties ook in andere plaatsen op ons eiland, steeds meer belangstelling trekt, opende zaterdagavond hel seizoen met de opvoering van het amusan te blijspel „Trouw dan toch Tanja", door Ewout Speelman, in 3 bedrij ven. Het is een vlotte en echt gezellige' opvoering geworden waarin alle me dewerkenden zonder onderscheid vlot: spel brachten. De titelrol „Tan- ja" was zeer zeker in goede handen bij mejuffrouw P. M. de Wilde. De heer E. Wedts de Swart kon zich heerlijk uitleven in zijn rol als vader Weiser, daarbij uitstekend ge assisteerd door zijn echtgenote (me- .vrouwen S. Geldof-Louws). „De-jeugd-vliegt-uit-rollen" werd op leuke wijze gespeeld door de dames Janny Jobse en Krientje Castel en de heren Joop Castel en Gerrit Koo- man. Tenslotte waren er een vlotte jonkheer van Beekendaal door Piet Jobse en een zeer amusante en uit stekende tante „Mietje" van me vrouw M. Provoost-Louws. De regie was van de heer A. J. de Broekert, die met zijn gezelschap een geheel gevulde zaal enkele prettige uurtjes toneel bood. SEROOSKERKE (W.) N.C.V.B. bijeen Dezer dagen hield de N.C.VJ3., afd. Serooskerke (W.) weer haar maan delijkse bijeenkomst in het Vereni gingsgebouw onder leiding van de presidente mevrouw de DreuThoo- renaar. De heer J. v. d. Velde hield een interessante reisbeschrijving waarbij dia's werden vertoond. Officiële publikatie VLISSINGEN. SPREEKUUR WETHOUDER VOLKSHUISVESTING. De wethouder van Volkshuisvesting te Vlissingen is verhinderd op donderdag december a.s. spreekuur te houden. Ruud Kuyper Combo speelde in Delta Dat de jongste concertavond van de Walclierse Jazz Society in restaurant Delta in Vlissin gen een wat rommelige avond zou worden was wel te verwach ten. De uitvoerenden, enigszins ten onrechte het Ruud Kuyper Combo genoemd, immers vor men geen hechte eenheid, zoals een combo meestal wel doet. Kuyper noemt zichzelf trou wens pianist-begeleider (van verscheidene vaderlandse groot heden in de jazz overigens) en ook deze avond trad hij voorna melijk als zodanig op. Het werd dus geen verrassing en geen avond, waarop sprankelende muzika le ideeën werden gelanceerd. Noch tans was het een heel genoeglijke avond met als beste punt ongetwij feld het optreden van Ruud „de Fluut" Kuyper als fluitsolist. Met Jerry van Rooyen aan de piano ac compagneerde het „combo" Kuyper in enkele zeer gevoelige evergreens dus geen moderne nummers, hoe wel ze vrij progressief werden uitge voerd die een spontane reactie van de society-leden en -introducés opriepen. Goede muziek, hetgeen te merken was aan de reacties van enkele Hampton-fans, die „Bye bye black bird" veel te langzaam vonden en meer bewondering konden opbren gen voor een stukje „vuurwerk" van drummer Ruud Pronk, die vergeleken bij Kuyper enorm tegeviel. Zo langzamerhand zijn de vaste be zoekers van de W.J.S. wat drumsoli betreft fijnproever geworden. Rinus de Smit, de „huisdrummer" heeft ze verwend en ook Jos Hendrikx han teert de sticks met heel wat meer artistieke vaardigheid dan Pronk. Ontegenzeggelijk moet veel worden geweten aan het niet op elkaar in- fespeeld zijn, waardoor fraai opge- ouwde breaks achterwege bleven. Bovendien ontbrak de climax. Het concert begon vrij matig en bleef op dit niveau hangen. Voorts bracht Jerry van Rooyen niet wat men van een gastsolist mag eisen. Slechts een enkele keer wist hij aan zijn com merciële musiceertrant te ontsnap pen. Er waren evenwel (zeldzame) momenten, dat het fijn was naar het Ruud Kuyper Combo te luisteren en in ieder geval was het een leerzame ontmoeting. Tien december (zaterdag over een week) is de W.J.S. weer bijeen om te luisteren naar het trio Jan Huydts met Jos Hendrikx, dr. en Ado Brood boom, tr. óf Kudi Brink, tenor, in Delta. Muziekavond Zaterdagavond gaf in het vereni gingsgebouw te Serooskerke (W) de muziekvereniging EM.M. een mu ziekavond, waaraan de accordeon vereniging' „Crescendo" uit Vlissin- fen haar medewerking verleende. De elangstelling hiervoor was matig, maar diegenen die aanwezig waren, hebben kunnen genieten van een op behoorlijk peil staand muziekpro gramma. Crescendo speelde o.m. op uitstekende wijze de marsen „Alte Kameraden" en „Afscheid der Gla diatoren" en verder „Donauwellen", de „Vogelkoopman", accordeon betovering en een potpourri over be kende liedjes. E.M.M. bleek hiervoor niet te willen onderdoen en bracht ook op bekwame wijze diverse num mers ten gehore o.a. „Alte Kamera den", „Sinfonie Concertante", „Pink sterbloemen", „La belle cantinière" en „L'Amitiê". Beide verenigingen stonden onder leiding van dirigent A. Joosse. DOMBURG DANKDAG Ned. Hcrv. Kerk. Domburg 7 ds. v. Vliet. WACHTLIJST VAN 24 BOUWERS Raad schortte herziening uitbreidingsplan op Na afloop van de dinsdagmorgen te Kapelle gehouden raadsvergadering, heeft burgemeester H. G. van Suyle- kom medegedeeld, dat er nog steeds grote belangstelling is voor paticulie- re woningbouw in de gemeente. De laatste weken zijn er 21 vergun ningen afgekomen. Er zijn echter weer 10 aanvragen ingediend. Met de nog veertien lopende aanvragen, staan er nu 24 bouwers op de wacht lijst. Vooraf besloot de raad tot onderwij zeres aan de openbare lagere school te Schore met ingang van 1 januari te benoemen mevr. Hamerpacht-Kos- tcn uit Kruiningcn. De heren J. van Koeveringe en H. Zuidweg werden wegens periodiek aftreden herkozen tot bestuurslid, van de burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg. Dc exploitatie van het buffet van het verenigingslokaal te Schore zal weer voor de duur van vijf jaar worden verpacht aan de heer J. de Pree te Schore. De raad besloot voorts tot aanleg van een stuk trot toir als verlenging van het reeds be staande in de Abdijstraat te Bieze- linge. De totale kosten hiervan zul len bedragen 4911,50, waarvan de gemeente 1250,voor haar reke ning zal nemen en do provincie het resterende bedrag. De provincie is tevens bereid het trottoir evenals dat reeds hot-geval is met de uitvals weg, in eigendom, beheer en onder houd over te nemen. De jaarlijkse bijdrage aan het onderhoud kan de gemeente afkopen voor 511,zo dat de totale investering de gemeen te komt te liggen op 1761,Met dit voorstel ging men akkoord. Aan de agenda werd toegevoegd het verzoek van b. en w. om een beslissing op de herziening van het uitbreidingsplan op te schor ten, zulks in verband met het on derzoek van de negen ingekomen bezwaarschriften. De voorzitter lichtte toe, dat de wet toelaat een maal voor de duur van drie maan den de onderzoekingstermijn te verlengen. Ook hiermee ging de raad akkoord. Ontsiering Bij de rondvraag vroeg de heer F. van Hoorn (v.v.d.), nog eens aan dacht te besteden aan dc Stations straat vanaf de Van de Biltlaan tot aan de weegbrug. De bomen belem meren daar steeds meer het verkeer, terwijl de straat te smal is voor het grote vervoer van en naar de veiling. Algemeen was nen echter van oor deel dat het rooien van de bomen de straat erg zou ontsieren. De voor zitter vond het zelfs een van de mooiste plekjes van het dorp. Ge sproken werd dan ook over het in voeren van éénrichtingsverkeer met gebruikmaking van de Stationssin gel. Alvorens hiertoe te besluiten, zal men eerst advies vragen aan de A.N.W.B. Dl KOOPSTAD VAN ZEELAND Tal van moderne speciaalzaken, fraaie, uitgebreide keurcollecties en nergens Daarom... WIE WINKELT, WINKELT WIL TE MIDDELBURG (Middelburgse Middenstands Centrale). VEILING V.V.Z-B. GOES 29 november. Export- en industrieveiling Jonathan KL. I 80-95 24. 75-80 30. 70-75 37, 65-70 33, 60-65 22, KL. II 80-85 16. 75- 80 21, 70-75 25, 65-70 23, 60-65 16, II D 8. Goudrenet KL. I 85-95 33—34, 75-85 25,50 —34, 65-75 16,20—22, U D 8. KL. II 85-95 22—29, 75-85 21—24, 65-75 13—15, II D 8- 9. Cox Orange Pippin KL. I 80-85 64—63, 75-80 68—71, 70-75 63—73, 65-70 59—62, 60-65 44—47, 55-60 29. KL. II 80-85 60, 75-80 61, 70-75 61, 65-70 56—57, 60-65 40, 55-60 29. Golden Delirious KL. I 85-90 40-44, 80-85 39—47, 75-80 42—50, 70-75 42—51, 65-70 35—44, 60-65 29—34. II D 10- 22. KL. n 85-90 39, 80-85 33—40, 75-80 34— 42, 70-75 34—44, 65-70 30—38, 60-65 21—30 Lombarts Calville KL. H 80-90 2426, 70- 80 26—28. 60-70 13—22, II D 17. Zoete Ermgaard KL. I 65-75 59, 55-65 49. Laxton Superbe KL. I 80-35 33, 75-80 36, 65-70 37. Doyenne du Comice KL. I 85-90 79, 80-85 81. 75-80 87—38, 70-75 91. 65-70 80, II D 65—G8. KL. II 80-85 76, 75-80 82, 70-75 86, 65-70 83. Comtesse de Paris KL. II 75-85 23, 65-75 24, 55-65 19—20, U D 6—10. Saint Remy KL. I 75-85 9—14, 65-75 11- J4, II D 8. Gieser Wildeman KL. II 60-70 28. 50-60 22. Op monsterConference KL. I 65-75 57 —58, 55-65 52. Legipont KL. I 75-85 65-75 49—50, 60-65 40. Gewone veilingCox Orange Pippin, grof 38—42, fijn 13—16. Goudrenet, grof 12—23, fijn 7—12. Jonathan grof 10—23, fijn 5—9. Golden Delicious, grof 25—33, fijn 15—22. Doyenne du Comice, grof 65- 78, fijn 48—65. Saint Remy, grof 810, fijn 7. Legipont, grof 35. Conference, grof 31—37. fijn 23—25. VEILING SINT-ANNALAND 29 november. Uien, middel 11.27—10,50, voor overzee 13,10, bonken 10,61, drielin gen 23,68, picklers 38,50. Aanvoer 100 ton. Raad Sint-Laurens kreeg begroting 1961 aangeboden Rioleringsplan is nu bestedingsklaar In zijn vergadering van dinsdagmid dag hoeft de raad van Sint-Laurens de gemeentebegroting 1961 aangebo den gekregen, welke over enige we ken officieel door de raad behandeld zal worden. De begroting sluit bij de gewone dienst met 329.224,20 aan inkomsten en uitgaven met een post onvoorzien van 4075,55. De kapi- taalsdienst sluit met 461.728,60 aan inkomsten en 736.540,47 aan uitga ven met een nadelig slot van 274.811,87. In deze vergadering deelde burge meester W. Baas de raad voorts mee, dat het plan voor de aanleg van rio lering en bestrating in het uitbrei dingsplan Singelweg aanbestedings- klaar is. Het wachten is alleen op de rijksgoedkeuring, maar deze wordt in december verwacht, aldus bleek uit de medelingen van de burgemees ter. Menhoopt dan in januari van het volgend jaar tot de aanbesteding te kunnen overgaan. In januari wil men ook beginnen met de herbestra- ting van de Noordweg van Brigdam- me tot de grens van de gemeente. Deze plannen worden thans aanbe- stedïngsklaar gemaakt. Verder verleende de raad zijn goed keuring aan de begroting 1961 van het Burgerlijk Armbestuur, welke sluitend is gemaakt door een ge meentesubsidie van 11.000. Bij de rondvraag verzocht het raads lid H. van Langevelde (c.h.) de bur gemeester de mogelijkheid te onder zoeken om de vergaderingen later op de middag plaats te doen vinden, welk verzoek werd gesteund door het raadslid P. Polderman (a.r.). Uit het antwoord van burgemeester Baas bleek, dat aan een later tijdstip ver schillende moeilijkheden kleven. De voorzitter zegde echter toe, dat wan neer mogelijk de vergaderingen wat later zullen aanvangen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op: 28-11 Atlas van proefvaart. Zwarte Zee van Antwer pen, Schouwenbank van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op: 28-11 Atlas naar proefvaart, Zwarte Zee naar Maassluis. Gepasseerd naar Antwerpen op: 28-11 No- rc van Stockholm, 29-11 Martje van Lon don, Grootekerk van Cadiz. Gepasseerd van Antwerpen op: 28-11 Al- bert V nnnr Cork, Jan Brons naar Den mark. Theodora naar Goteborg Gent. Bo nanza naar Greenwich, Amazone naar Bo- hus. Frejo naar Aberdeen, Noorderlicht naar U.K., 29-11 Rio naar London, Adm. Nelson naar Dublin, Schiedijk naar Rot terdam. Socrates naar Rotterdam, Brinio naar Stockvik Sluiskil, Pegasus naar Sllgo Sluiskil, Vanessa near Sweden. 1250 1100 900 1250 1160 900 820 700 600 ROTTERDAMSE VEEMARKT. 29 november. Aanvoer in totaal 2531. Weektotaal 4788. Vette koeien en ossen 350: gebruiksvee 701; vette kalveren 350; graskalveren 199: nuchtere kalveren 492; varkens 8;' lopers 58; biggen 88: paarden 74; veulens 12; schapen of Lammeren 177; bokken of gelten 22. Prijs in cents per kg. Ie kw. 2e kw 3e kw Vette koeien 290—310 260—290 240—260 Vette kalveren 290—320 260—290 25Ö200 Slachtpaarden 220 200 170 Prjjs in guldens per stuk. Ie 2e 3e kwaliteit Graskalveren 400 320 220 Nuchtere kalveren 70 65 55 Exportvarkens lopers 93 80 60 Biggen 50 40 35 Schapen 120 90 80 Lammeren 110 90 75 Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen 900 700 600 Pinken 550 450 400 Vette koelen aanvoer Iets ruimer, handel traag, prijzen vooral niet hoger: vette kalveren aanvoer als vorige week, han del vlot, prijshoudend: graskalveren aan voer even minder, handel kalm. prijzen Iets gedrukt: nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen ongewijzigd: exportvarkens lopers aan voer als vorige week, handel matig, prij zen stabiel; biggen aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen stabiel: slachtpaarden aanvoer gewoon, handel kalm, eerste kwaliteit prijshoudend, ver der iets lager; schapen en lammeren aan voer iets meer, handel redelijk, prijshou dend: kalfkoeien en melkkoeien aanvoer iets korter, handel Hauw, prijzen iets ge drukt; vare koeien aanvoer- gewoon, han del slepend, niet geheel prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer matig, aan voer stug. prijzen Iets gedrukt, EIERNOTER1NG GOES. Bericht van handelaren: kippeëieren 13'/i cent, kleine eieren 11 cent, eendeëieren 7 cent, BEURSBERICHT MARKT GOES 29 NOVEMBER 1960 Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe, basis 17 vocht. Dnerenschoon af boer derij per 100 kg f 20.00—30.10. Gerst, boe- renschoon af boerderij per 100 kg f 22,00 —26,50, Haver, boerenschoon af boerderij per 100 kg f 18,00—22,00. Kleine groene erwten, boerenschoon af boerderij per 100 kg f 20,0033,00. Schokkers, boerenschoon af boerderij per 100 kg f 20,00—32,00. Blauwmaanzaad, boerenschoon af boer derij per 100 kg t 70,00—85,00. Capueijners, boerenschoon af boerderij per 100 kg f 35,0045.00, Bruine bonen, boeren schoon af boerderij per 100 kg f 40.00— 70,00. Aardappelen. Bintje. 35 mm opw., bin nenlandse sortering t 8.00—9,00. Bintje, 35 mm opw., exportsortering f 9.25. .Al pha, 35 mm opw.. t 7.00. Prijzen per 100 kg. geleverd aan de sorteerinrichting, sorteerkósten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden f 2.002,75 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg f 5,00— 7,00 per 100 kg, onafgestaart en geleverd aan de sorteerinrichting. Hooi. Lucernehooi f 95.00—105,00 per ton, geperst af bedrijf. Weidehooi f 93,00— 100,00 per ton, Idem. Graszaadhooi Velri- beemd f 40,0045,00 per ton, idem. Rood- zwenk f 35,0040,00 per ton, idem. Stro. Gerstestro f 57,50—62.50. Tarwestro f 60,00—65,00. Erwtenstro f 52,50—57.50. Schokkerstro f 50.0055,00. Haverstro f 50,00—55,00. Deze prijzen gelden per ton, geperst af bedrijf en voor directe levering, blanke kwaliteit. Vlas. Goede kwaliteit ongerepeld vlas. af boerderij 2024 cent per kg, afwijkende kwaliteit 1520 cent per kg. Goede kwa liteit gerepeld vlas, af boerderij 20—27 cent per kg, afwijkende kwaliteit 15—20 cent per kg. Eieren. Voor de eieren kan een prijs worden gemaakt van f 2.33—2,37 per kg. VEILING KRABBENDURE 29 november. Golden Delicious I 85-90 40. 80-85 41, 75-80 42—43, 70-75 41 —43. 65-70 37—41, 60-65 32, II 85-90 35—36, 80-85 38— 40, 75-80 40—43, 70-75 38—43, 65-70 28—38. 60-65 22—31, II D 25, III grof 27—33, III fijn 20—21, broet 18—20. Cox Orange Pip pin I 80-85 57. 75-80 61, 70-75 63. 65-70 57, 60-65 42, 55-60 27, H 75-80 54, 70-75 57, G5-70 48, 60-65 29, 55-60 22, Hl grof 22— 41. Ill fijn 11, kroet 10—11, stek 8—12. Jonathan 1 80-85 23. 75-80 26, 70-75 29, 65-70 27. 60-65 18. U 80-85 15- 19. 75-80 16—21, 70-75 17—23, 65-70 16—22, 60-65 10— 18, II D 5. UI grof 10—15, UI fijn 5—10. kroet 3. Goudrenet 1 85-95 27, 75-85 24, 65- 75 17, II 85-95 23. 75-85 22, 65-75 13. U D 9, UI grof 17. IU fijn 8, kroet 3. Rode Renet U 85-95 25, 75-85 28, 65-75 17. Lax ton Superbe U 70-75 30. 65-70 29, 60-65 20. n D 5. Glorie van Holland III grof 14<— 21, UI fijn 8—22, kroet 3—3. Ellisons Or. m grof 12. Ingrid Marie II D 11. Doyen ne du Comice II 75 68, 70-75 77, 65-70 75, III grof 54. III fijn 62, kroet 22. William Duchesse U D 9—15, III grof 15. III tgn 8. Comtesse de Paris £11 grof 20. UI fijn 14. Br. A. Lucas II 73-80 £4. 70-75 28. 65-70 22. Ol fijn 11. Legipont UI grot 21, IU fijn 12. Verpakt fruitLaxton Superbp I 65-70 35, 60-65 22. Jonathan II 80-85 23, 75-80 31. Golden Delicious I 75-80 4647, 70-75 46—48.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3