Breskens akkoord met nieuwe centrale dienst LEZERS SCHRIJVEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN ONDERLAAG MIDDELBURGSE IJSBAAN LIET WATER DOOR DINSDAG 29 NOVEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE C O U tt N T VRAGEN OVER VISMIJN De gemeenteraad van Breskens heeft maandagavond het nieuwe ontwerp gemeenschappelijke regeling voor de Centrale Dienst Wèst-Zeeuwsch- Vlaanderen zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het raadslid J. J. Vergouwe (p.v.d.a.) had wel enig bezwaar tegen het feit, dat alleen burgemeesters de gemeenten gaan vertegenwoordigen en dat die mogelijk heid niet openstaat voor wethouders. Mevrouw M. M. Niermans-Gossije (p.v.d.a.) en deheer J. W. Carels (lijst Carets) wilden graag weten wat de nieuwe regeling de gemeenten gaat kosten. Dit laatste zal onder meer afhangen van het aantal functionarissen, dat door de reorganisatie moet afvloeien, c.q. op wachtgeld moet worden gesteld. Beleid waterleidingmij. weer aan de orde Verder was burgemeester J. A. Eek hout van mening, dat de burgemees ters toch wel geacht mogen worden de gemeenten te vertegenwoordigen. Schriftelijke vragen, door het raads lid Carels gesteld aan het college van b. en w. betreffende het verhu ren van een handelarenbox in de vismijn aan de coöperatie van vis sers, gaven uiteraard wel aanleiding tot enige discussie. Het antwoord van het collége van b. en w., dat hier geen sprake is van benadeling van een categorie middenstanders, bevre digde de heer Carels niet. Hij lanceerde een voorstel om de huur van de box na een jaar op te zeggen en terug te geven aan de handelaren. Dit voorstel werd ge steund door de heer Th. P. Cam- bier. Wethouder W. C. van der Hooft (p.v.d.a.) zei dat besluiten bijna altijd een bepaalde catego rie treffen, maar dat door de overheid genomen maatregelen het algemeen belang beogen. De heer M. de Boer (prot. chr.) zag geen reden om de coöperaties, op het Instellen waarvan algemeen is aangedrongen, nu te gaan dwarsbo men. De heren Carels en Van der Hooft konden het niet met elkaar eens worden. Tegen het voorstel- Carels waren de 5 leden van de P.v.d.A.-fractie en de heer De Boer; vóór stemden de heren Carels, Cam- bier, Leenhouts en Goethals. Aange zien hier het beleid van b. en w. in het geding was, onthield wethouder Zegers zich van stemming. Overnachtingen Mevrouw Niermans maakte nog bezwaar tegen het feit, dat som mige handelaren In de visboxen plegen te overnachten. Naar haar mening zijn de boxen daar zeker niet voor bestemd, terwijl er bo- bovendien in Breskens genoeg hotels zijn. Ook het beleid in de top van de N.V. Waterleidingmij. „Zeeuwsch-Vlaan- deren" kwam weer even ter sprake. Naar aanleiding van de notulen van de vergadering van 30 september zei de heer Vergouwe, het toe te juichen dat men de gesignaleerde fouten in de toekomst niet meer zal maken. Het verwonderde hem echter dat toch goedkeuring is gegeven voor een post van 30.000,voor een jubileumviering. De heer Carels vond het vreemd dat slechts één der aandeelhouders zich tegen deze gang van zaken heeft verzet. Het voorstel tot uitbreiding der bankhelling van de vismijn over een breedte van vier meter werd goedge keurd. De kosten voor dit werk gaan 8035.— bedragen. Ook de aankoop van 1000 manden, benodigd om de vissersschepen sneller te kunnen los sen, werd alsnog goedgekeurd. Deze manden hebben 6.000,— gekost. De verordening op de heffing van reinigingsrechten werd eveneens goedgekeurd. Burgemeester Eekhout deelde op een vraag van de heer Ca rels mede. dat in verscheidene West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten gedach ten uitgaan naar een vuilverbran dingsinstallatie. Hij was van mening, dat dit idee het overwegen waard is. Het voorstel van b. en w. om afwij zend te beschikken op een verzoek van de R.-K. Zeeuws-Vlaamse Wo ningbouwvereniging te Kloosterzan- de, om de in Breskens gebouwde wo ningwetwoningen over te nemen, kreeg eveneens de goedkeuring van de raad. De heer Goethals (k.v.p.) had be zwaar tegen de uitdrukking „bijzon der karakter der vereniging", maar volgens wethouder Zegers blijkt dit bijzondere duidelijk uit de wijze waarop het bestuur van die vereni ging wordt samengesteld. Burgemeester Eekhout deelde nog mede, dat tegelijk met de 25.000ste aansluiting op het net van de water leiding, hetgeen op 9 december aan staande te Breskens zal plaatsvin den, ook de eerste steen zal worden voor de eerste bungalow. Aanwinsten provinciale bibliotheek van Zeeland De aanwinsten van de Provinciale Bi bliotheek van Zeeland zijn: Mertens J., Oudenburg en de Vlaamse kustvlakte. 1960; Vanneste A., en M. Ingelaere, Middelkerke, 1959; Devlie- gher L., De kerkelijke Romaanse bouwkunst in Frans-Vlaanderen, '58; Kuypers J., De Vlaamse beweging, 1960; Simons W. J., Frederik van Eeden, 1960; Arnau F„ 3000 jaar kunstbedrog, 1959; Read H., Moderne schilderkunst, 1959; Fokker A. D., Tijd en ruimte, 1960; Vandenbussche L., Onze volkstaal voor kruiden en artsenijen, 1955; Lotthé E„ La pensée chrétienne dans la peinture flamande, 1947, 2 vols.; Gerson, H. and E. H. ter Kuile, Art and architecture in Bel gium 1600—1800, 1960; Winter R. Ch., The new states and their constituting instruments 1960; Burgt G. J. van der, De mens als bestuursorgaan van de auto, 1960; Blink-Rolder J. W. v. d., Gemeenschap, medicus en maatschap pij, 1959; Griek, J. L. H. van de, On derwijzers in onbetaalde buitenschool functies, 1960; Drenth P. J. D., Een onderzoek naar de motieven bij het kiezen van een beroep, 1960; Veen, P. A. F. van, De soeticheydt des buyten- Ievens, 1960; Kop L. G., en W. van Zeist, Twente, 1960. Boerendonk, M. J. Landgebruik en landwaarde, 1960; Priestly J. B., W. Hazlitt, 1960; Schel len A. M. C. M., De artificiële inse minatie bij de mens, 1960; Zonneveld J. I. S., De levende aarde, 1960; Taal De Goudse kloosters in de middel eeuwen, 1960; Struick J. E. A. L., Gel- re en Habsburg, 1960; Vorst, M. van der. Holland en troebelen in de Hol landse zending 17021727, 1960; Amtz J. Th. C., De liefde in de onto logie van J P. Sartre. 1960; Doorn A. van, Axïologie en economie, 1960; Kwant, R. C., Wijsbegeerte van de ontmoeting, 1960. Verbouwing lift in het gasthuis te Goes In uw blad van vrijdag maakt U in een humoristisch stukje melding van het feit dat het Gasthuisbestuur aan de gemeenteraad toestemming heeft gevraagd tot verbouwing van de lift, terwijl dan in die gemeenteraads vergadering zou zijn gebleken, dat de raad voor ditzelfde doel vroeger als eens een krediet van 10.000 had MIDDELBURG „Nieuw-Middelburg" bracht ditmaal toneelstuk PREDIKBEURTEN 30 NOVEMBER, DANKDAG Ncd. Herv. Kerk. Biggekerke 9.30 ds. Odé; Grljpskerke 10 ds. Wapenaar; Kleverskerke 9.30 ds. Wieringa; Koudekerke 7.30 ds. Hoffman; t Zandt 7.30 ds. v. Herwaarden; Me- liskerke 10 ds. Hoffman; Nieuw- en St.-Joosland 10 ds. v. Haarlem; Sou burg 7.30 ds. v. Duijne; Oostkapelle 10 us. Richard; Ritthem 10 ds. Nen- nie (H.D.), 7 ds. v. Vliet (Jcugdd.); Serooskerke 10 ds. v. d. Wind; St.- Laurens 10 ds. Kok, 7 ds. Wapenaar; Veere 11 ds. Wieringa; Westkapelle 2.30 en 7.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. v. Dullemen, 7.30 gemeente avond. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 ds. Mint- jes, 2.30 ds. Poelman Domburg 10 <is. v. d. Bom, 2.30 ds. Homburg; Ga- Singe 9.30 ds. v. d. Wal, 2 ds. Boot; rijpskerke 1CF ds Vlaardingerbroek, 2.30 ds. v. Heesen; Koudekerke 9.30 ds. Brederveld, 7.30 ds. Elshout; Me- liskerke 9.30 ds. v. Heesen, 7.30 ds. Vlaardingerbroek; Middelburg Hof- pjeinkerk 9.30 ds. v. Til, 2.30 en 7.30 ds. Ytsma; Oost- en West-Souburg 2.80 ds. Elshout, 7.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Den Boer; Serooskerke 10 ds. v. Ulden, 2.30 ds. v. Wouwe; St.-Laurens 10 ds. Streef kerk, 2.30 ds. v. Ulden; Veere 10 ds. v. Wouwe, 2.30 ds. Streefkerk; Vrou wenpolder 10 ds. Boot. 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 2 30 ds. v. Til, 7 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (art. 31). Vrouwenpol der 7.30 ds. v. Beveren. Geref. Gemeente. Middelburg 9.30, 2 en 7 ds. Hage; Oostkapelle 10, 2.30 en 6 ds. Van Gilst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10, 2.30 en 7 dhr. Kok. Na enkele jaren achtereen met een cabaretprogramma op de planken te zijn gekomen heeft de cabaret- en to neelclub van de buurtvereniging „Nieuw-Middelburg" zich maandag avond in de Schouwburg gepresen teerd met een toneelstuk. Voor een groot aantal belangstellenden voer den de leden van de club de klucht .Laten we het mooi houden" op. Het begin bleek echter allesbehalve mooi voor de dorpsslager Eeltsje Flapper, die in grote financiële moeilijkheden verkeert. Gelukkig is er een boek houder van de bank, die het „mooi wil houden". Desondanks komt deze boekhouder het krediet dat Flapper bij de bank heeft, opzeggen. Maar deze zorgen ten spijt ontbrak het in het stuk allesbehalve aan grapjes en rare situaties, die soms lachsal vo's in een met spanning toeluiste rende en toekijkende „zaal" verwek ten. Gelukkig neemt Flapper zijn fi nanciële zorgen zelf niet al te moei lijk op en bovendien vindt hij veel steun van zijn vriend Wieren Pot. Op vlotte wijze brachten de spelers en speelsters, de heren E. J. Tilroe, F. de Leeuw, J. J. van den Ouden en J. Bakker en de dames W. H. Wille- boordse,- J. van Leerdam en N. van der Stelt, de klucht op de planken, zodat zij aan het einde van de op voering een welverdiend applaus in ontvangst konden nemen. Do op brengst van deze avond was ten bate van het bouwfonds clubhuis Nieuw- Middelburg. Voor de stichting van het clubhuis, dat men op hét speel terrein aan de Nassaulaan wil bou wen, is een bedrag van rond 5000 nodig. Om deze som bijeen te bren gen heeft de buurtvereniging een bouwcommissie in het leven geroe pen, namens welke commissie de heer L. M. Jobse aan het slot van het stuk nog het woord voerde. Middelburgse scholieren maakten droomreis Enkele honderden Middelburgse scho lieren uit de zesde klas van de lage re scholen en leerlingen van de mid delbare scholen hebben maandagoch tend- en middag in het City-theater een droomreis gemaakt. „Een droom reis door Amerika", zoals de film heette, die hier voor de scholieren door het Aardrijkskundig Jeugdcen trum werd vertoond, In deze aanschouwelijke aardijks- kundeles maakten de Middelburgse jongens en meisjes een reis dwars door Amerika, die in Alaska begon en in Mexico eindigde. Het begin van de rond anderhalf uur durende tocht begon in Alaska en ging langs de Alaska Highway, 3000 kilometer lang en in de tweede wereldoorlog in de recordtijd van acht maanden door Amerikaanse ingenieurs en Ca nadese arbeidors aangelegd, dwars door Canada, waar onder meer een bezoek werd gebracht aan de Cal gary Stampede. Een jaarlijkse rodeo, waar cowboy's tezamen komen om zich te meten in het berijden van wilde paarden, stieren, lasso werpen en chuckwagonraces. Verder naar het zuiden bezocht men onder meer het bekende Yellowstone National Park en belangrijke cul tuurhistorische monumenten in Me xico. Vandaag dinsdag geeft het Aardrijkskundig Jeugdcentrum nog vier voorstellingen in het City-thea ter. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Middel burg zijn inlichtingen te bekomen om trent in liet tijdvak van IS tot en met 24 november 1060 als gevonden aangegeven voorwerpen: diverse soorten handschoe nen; nylonkousen: direetoir: lichtgroen tasje inh. zakdoek; blauwe sok: para pluhoes: paar schoudervullingen: geel met bruine want; duimstok en potlood', rode portemonnee lnh. rozenkrans: post duif: Upssleutel no. 279; speelgoedpopje, blauwe padvindersmuts; goudkleurige ze gelring; zwarte krulharige hond: witte gymnastiekschoen: blauw jongenswind jack: plaBtic regenjas rood met bruin: damespolshorloge met bruin bandje, ge vonden op Schouwen én Duiveland: blau we overal: damespolshorloge met blauw lederen bandje: witte portemonnee inh. sleutel cn foto; rood lederen portemon nee met inh.: klein beursje met rits sluiting met. inh.; witte wollen das; blauw kindermutsje: paar grijze wanten; con tactsleuteltje no. 3241: beige étui met ballpoint: pakje sigaretten Peter Stuijve- sant: vermoedelijk zilveren armband: huissleutel; bankhamer: kinderportemon nee; blauwe damestas inh. sjorsplaktje en schoenen; rood plastic portemonnee inh. foto's en geldsbedrag; doos met oude schoenen: gebreide zwarte handschoen: zwart plastic regenkapje; zwarte regen- broek: bruin lederen schooltas met boe ken, gevonden op rijwielpad Klëverskerk- Beweg. VLISSINGEN Onderlinge schaakcompetitie Maandagavond werd de negende ron de van de onderlinge schaakcompeti tie tè Vlissingen gespeeld. De uitslagen luiden: A. Mast-J. v. d. Hagen %-%; M. Hasselaar-A. Boer 0-1: G. Steinhau- ser-D. Antheunisse Ys-Yss', P. A. C. Bikker-J. Hoogstrate Y2-V21 Antheu nisse sr.-B. Schreuder 0-1; J. Kroon- De Bruijn 1-0; Kwant-Lemson 1-0; De Ridder-M. Reijnhout 0-1; W. Pie- tersz-Den Exter 1-0; Hofman-Ver donk 0-1; Steketee-Capppn jr. 0-1; Cappon sr.-Den Engelsman 1-0; La gendijk-Blom jr. afgebr.;' -Izeboud-v. Méurs 1-0; P. Langendijk-Marcusse 1-0; J. Jansen-A. Willemsen Y2-Y1', J. v. d. Berg-P.A.C. Bikker Yi-Yt- SINT-LAURENS Vergadering N.C.V.B. De afdeling Sint Laurens van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde onder leiding van de presidente, me vrouw D. II. Baas-Kemp. In deze bij eenkomst sprak de heer N. Verboom uit Middelburg over „De Kroon der Schepping", waarop een drukke be spreking volgde. De kerstavond zal gehouden worden op 15 december a.s. Sint-Nicolaas op bezoek in rusthuis „Der Boede" Maandagmiddag bracht Sint-Nicolaas een bezoek aan het rusthuis voor chronisch zieken Der Boède, waar 134 patiënten hem met spanning ver wachtten. Om ongeveer 2 uur kwam hij voorrijden en werd hij in de hal verwelkomd door dr. Nanninga, ge neesheer-directeur van de rusthuizen Midden-Zeeland, de directrice, vele zusters en de dames van de U.V.V.- afdeling Vlissingen. Dr. Nanninga sprak er zijn blijdschap over uit, dat Sint-Nicolaas tijd had kunnen vin den zijn patiënten te bezoeken er hoopte, dat het voor allen een pret tige middag zou worden. De sint dankte hartelijk voor de vriendelijke woorden en feliciteerde de arts nog met de nieuwe afdeling voor revalida tie, waarmee al verschillende goede resultaten zijn bereikt. De zusters zongen enthousiast Sint- Nicolaasliedjes en waren duidelijk blij met deze feestelijke middag. Door de ondeugende streken 'van Zwarte Piet zat de stemming er al spoe in. Tijdens de rondgang langs de len, maakt de sint met iedere patiënt even een praatje, terwijl Piet voor ieder een keurig pakje had en een zakje snoep, waarmee de patiënten zeer in hun schik waren. Sint-Nico laas had tevoren laten informeren op welke cadeautjes de patiënten prijs zouden stellen en zo kon men uit de keurig verzorgde pakjes behalve eau de cologne, zakdoeken, zeep en siga ren ook nog pantoffels, vrolijk ge kleurde breibollenhouders, kousen, sokken en stropdassen te voorschijn zien komen. De dames van de U.V.V. liepen de zalen rond met grote scha len met lekkers en sigaren, hetgeen ook zeer op prijs werd gesteld. Om ongeveer 5 uur vertrokken sint en Piet, nagewuifd door de dankbare patiënten. Woensdag hoopt Sint-Ni- colaas Ter Poox-te te bezoeken. De lezer moet nu blijkbaar uit uw stukje concluderen dat het Gasthuis- bestuur niet meer op de hoogte was van dit krediet. Tot uw geruststel ling kan ik U mededelen dat ons be stuur dit toegestane krediet nog niet was vergeten, endat dit juist de oorzaak was van ons schrijven aan de raad. Immers het bedrag van 10.000 zou door ons moeten worden verantwoord op de kapitaaldienst, en wij zouden de op het bedrag druk kende rente en aflossing jaarlijks hebben kunnen betalen uit de exploi tatie. Uit ons aan de raad gerichte schrij ven bleek echter (kon althans blij ken), dat wij bij het opmaken van een tijssentijds exploitatie-overzicht (over de eerste maanden van 1960) een zo groot batig saldo hadden, dat wij het voor de verbouwing benodig de bedrag zelf daaruit zouden kun nen betalen, zonder gebruik te ma ken van het gemeentekrediet. Waar ons bestuur jaarlijks een be groting overlegt aan de raad, zowel van de kapitaaldienst als van de ex ploitatie, waarin dan bij die exploi tatie ook een post wordt opgenomen voor verbouwing, onderhoud etc., ZUID-BEVELAND Voorlopig nog geen nieuw wijkgebouw Heinkenszand zal nog even op zijn wijkgebouw moeten wachten. Het nieuwe bouwplan, waar dit gebouw zal komen te staan, is nog steedB niet ontsloten. Deze mededeling werd vorige week gedaan op een vergade ring van de Groene Kruis-afdeling in café Knuit. De aftredende be stuursleden, de heren J. J. Meulen- Schoondijke heeft nieuw gymnastiekgebouw Gedeputeerde A. Schout verrichtte de opening Gedeputeerde A. Schout heeft zater dagmiddag het fraaie, gloednieuwe gymnastiekgebouw van Schoondijke officieel geopend. Hij deed dit met de sleutel, die hem werd aangeboden door de jeugdige Maria Toussaint, het dochtertje van een der wethouders. Dit gymnastieklokaal is een van de drie zalen, die Zeeland kreeg toege wezen. Voor Schoondijke was het een verheugende gebeurtenis om het ge bouw, dat van 's maandags tot 's za terdags in gebruik zal zijn, voltooid te zién. In zijn openingsspeechje benadrukte de heer Schout het belang van goede lichamelijke ontwikkeling. Hij com plimenteerde de gemeente met de durf, waarmee het project is aange vat en hij bracht de felicitaties over van de commissaris der koningin en van het provinciaal bestuur. Vóór de officiële opening had het gemeentebestuur een bijeenkomst in net gereformeerd ieugdgebouw „Laus Deo'Daar voerde de waarnemend burgemeester van Schoondijke, de heer J. de Feijter het woord. Contactdag over bejaardenzorg Woensdag a.s. belegt de stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk te Middelburg een contactdag, waarop de bejaarden zorg ter sprake zal komen. Een vier tal inleiders zal dit zoals het pro gramma vermeldt „onderschat, vergeten, achtergebleven en opge lost probleem bespreken, na melijk drs. W. R. V. Dusarduyn, di recteur van de Katholieke Raad voor Maatschappelijk Werk in Zeeland, ds. H. M. Strating, directeur Maatschap pelijk Werk van de Ned. Herv. Kerk, mej. W. J. H. Westera, medewerk ster in algemene dienst bij de orga niserende stichting, en dr. K. J. Nan ninga, geneesheer-directeur van de stichting verpleeg- en rusthuizen Midden-Zeeland. Onder leiding van Gedeputeerde A. Schout, tevens vice- voorzitter van de stichting Zeeland, zal een forum gehouden worden en tot slot wordt een bezoek gebracht aan de verpleeginrichtingen „Ter Poorte" en „Der Boede" te Koude kerke. kunnen wij ten laste van een derge lijke rekening niet zonder meer extra grote bedragen opnemen, en is het dus gebruikelijk daarvoor dan een suppletoire begroting in te dienen. In verband met de korte termijn was ons door de gemeente toegestaan bij wijze van mededeling in de gehouden raadsvergadering per briëf kenbaar te maken, wat onze bedoeling was, en zonodig in de volgende raadsver gadering de suppletoire begroting in te dienen. Een en ander met het oog op nog andere wijzigingen die wij op het oog hebben. Het is mij volstrekt onbegrijpelijk, dat geen der raadsleden zich heeft gerealiseerd dat het hier dus om een zuiver administratieve maatregel ging. Wanneer het Gasthuisbestuur een en ander zonder toestemming van de raad zou doen, zou het een daad begaan waarover juist de laats te tijd in de raad nogal wat te doen is geweest. Hopelijk is door het bovensteande, het geval wat duidelijker voor U geworden. Overigens zou het voor ons bestuur prettiger zijn geweest als U, ook al om der wille van de volledigheid, alles had vermeld wat in de raad over het Gasthuis is ge zegd j.l. woensdag. Voorzitter van het Gasthuisbestuur, C. van Zweeden. „Tussen 13 en 20" In de rubriek „tussen 13 - 20" van de P.Z.C. van zaterdag 19 november trof ik een knipsel aan uit onze schoolkrant, een verslag van een ver gadering van de debatclub. Voor ieder die op de hoogte is met ons schoolleven is het duidelijk dat het wel een erg zonderling verslagje was dat intern nauwelijks correctie behoeft. Ik héb me echter afgevraagd met welke bedoeling dit stukje over genomen is. Het gevolg kan immers slechts het oproepen van misverstan den zijn. Een niet overwogen penne- vrucht van een scholier wordt op de ze wijze door uw medewerker niet gecorrigeerd doch naar mijn mening op onverantwoorde wijze gebruikt. Ik voel me daarom verplicht voor de lezerskring van uw krant te verkla ren dat het geciteerde verslag noch de mening van een leraar weergeeft, noch een samenvatting van de discus sie op de bewuste vergadering is. en ik spreek de hoop uit dat wat onze schoolkrant betreft in den vervolge de schaar liefst niet of anders met meer overleg gehanteerd wordt. Middelburg. H. J. van Alphen, dir. Chr. HJB.S. Betegelde speelplaats bij Bosjeslaan Vlissingen Hoewel de schrijvers van dit inge zonden stuk bewoners van de Bosjes laan In Vlissingen zijn, achten zij het toch niet juist, dat het gemeente bestuur van deze plaats hen daarom beschouwt ais bosjesmannen. Zonder twijfel echter is het gemeentebestuur de mening toegedaan, dat deze ach tergebleven volksstam nog in de Bos jeslaan huist. Sedert jaar cn dag is er namelijk op de hoeK van deze „laan", en aan de achterkant van de Singel, een vuil nisbelt ingericht. Stukken dozen, gebroken flessen, rot tend afval en al wat de Vlissinger kwijt wil. vindt er een laatste rust plaats. Blijkbaar heeft de gemeente aan deze toevallig gevormde vuilhis- belt, thans een officiële status ver leend. Want de gemeentelijke park wachters, die de groenstrook op de Singel „bijknippen" en schoonma ken, gooien het daar verzamelde vuil ook al op de bewuste vuilnisbelt neer. Omdat hier echter van vuilverbran ding geen sprake is, vinden muizen en ander ongedierte hier een lust oord. Een lustoord voor de omwo nenden is het echter beslist niet. Dat onze vrouwen af en toe stoelen, wandmeubels en tafels beklimmen, omdat er enkele muizen ook eens een kijkje komen nemen in de wo ningen. is tot daar aan toe. Maar als een driejarig dochtertje van een der bewoners in haar onwetendheid de vuilnisbelt betreedt, en bij een val zich zo aan glassherven verwondt, dat dr. Bax het letsel moest hech ten, dan gaat het te ver. Dit is geen grapje net gebeurde dinsdagmor gen 22 november 1960. We willen echter niet onze bestraf fende vinger alleen op het Vlissingse gemeentebestuur richten, maar ook een vraag richten tot de eigenares van dit terrein. Het ongebruikte lapje grond waarop de vuilnisbelt welig tiert, behoort na melijk toe aan een bedrijf. Op klach ten bij dit bedrijf ingediend, ant woordde een personeelslid met ont wapenende eerlijkheid„t Helpt toch niet, de kinderen maken er tóch weer een bende van". Hoe het ook zij, zelfs de Vlissingse bosjesmannen betalen belasting en daarom zouden zij het op hoge prijs stellen, indien „dit lustoord-der-die- ren" verandert zou worden ln een „Iustoord-der-kinderen". Met andere woorden maak er alsje blieft een betegelde speelplaats van Een aantal Bosjeslaan-bewoners. GRAANBEURS ROTTERDAM. 28 november. Officieuze noteringen per 100 kg consumtie-tarwe, basis 17 pet. vocht, met gering schol percentage vol gens monster tot f 32.15 franco binnen land. schottarwe, mits gedroogd f 15.00— 21.00. Voedergranen; maalgerst, volgens monster f 20.00—23 25; klppegeret, volgens monster f 24.0025.50; haver ongepunte, volgens monster f 18.0022.50. Peulvruch ten. franco Rotterdam: groene erwten op monster f 23.0030.00; prima kwaliteiten tot f 35.50: schokkers op monster f 28.00— 31.00, prima kwaliteiten tot f 30 00: brui ne bonen boerenschoon op monster goed gedroogd tot f 67.50. VEILING BERGEN OP ZOOM 28 november Andijvie 60—79. Bloemkool 1979. Bospeen 10. Waspeen 17—24. Prei 10—21. Kroten 6—7. Savooiekool 7—13. Rode kool 48. Witte kool 36. Spruiten 15—70. Witlof 6.61. Sla 11—17. Boerenkool 12—15. Jonathan 9—27. Goudrenet 22—34. Golden Delicious 1539. i,ombarta Calville 11- 27. Saint Remy 6—18. Comtesse de Parts 6—30. VEILING V.V.Z.B. GOES 28 november. Groenten per st. Bloem kool A II 52 —66. B 1 47. B II 34-45, C 11 29, D 18, afwijkend 11—46. Knolselderij 6—13. Per kg Spruiten A 11 3640, B 72—76, B 11 16—31. Witlof A I 80—87. A II 63. B I 75. B n 54—59. stek 22. Groene savnoiekool II 1925. Rode kool I 5—6. Boerenkool 16. Peen 2. Uien 5—6. Prei 1 22—26, II 19. Andijvie 1 40—47. II 23—41. Bintjes, bonken 14, grote 9. Per bos Kroten 710. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 28 november. Aanvoer ln totaal 2255. Vette koeien en ossen 1388; varkens 867. Vette koeien le kw, 290—300. 2e kw. 260— 290, 3e kw. 240—260; varkens <lev. gew.) le kw. 174, 2e kw. 172, 3e kw. 170 alles In centa per kg. z Vette koeien aanvoer ruim, handel sic- pend, prijzen lager; varkens (lev. gew.) aanvoer iets groter, handel kalm. prij zen aanvankelijk boven notering, afloop even lager, prima vleesvarkens boven notering, slachtzeugen v. 1.451.50 per SCHEUREN DOOR DROGE ZOMER Heidmij maakte plan om situatie te verbeteren Aan het slot van de maandagavond in de sociëteit De Vergenoeging ge houden jaarvergadering van de Mid delburgse ijsclub heeft voorzitter ir. H. Visser nadere mededelingen ge daan over de toestand van de ijs baan. Door de droge zomer van het afgelopen jaar waren er scheuren in de grond gekomen, waardoor de har de onderlaag het water doorliet. Dit wreekte zich bij de wel zeer kort stondige ijsperiode, waarin de Mid- delbugse ijsciub zich in 1959 kon verheugen. Om de waterstand onder het dun ne vliesje ijs op peil te houden moest er steeds gepompt worden, waardoor er een groot wak ont stond bij de pomp. Bovendien was deze toestand allesbehalve ideaal voor het ijs. Door de Nederlandse Heidemij is na de ijsperiode een onderzoek ingesteld en een plan opgemaakt om de situa tie te verbeteren. Wegens de hieraan dijk, J. Wlrtz en C. v. d. Dries, wer den in hun functie herkozen. In de vacature van een voorzitter, ontstaan door het bedanken van de heer H. P. van Maanen, kon nog niet worden voorzien. Waarnemend-voorzitter J. J. Mèulendijk had de leiding van de vergadering. verbonden kosten heeft men dit plan echter nog niet kunnen laten uitvoeren. Het bestuur van de ijsclub heeft ech ter goede hoop, dat door de lang durige regenperiode van de afgelo pen tijd de lekkage veel geringer is geworden. Slechts IV2 dag Eerder in de vergadering was het jaarverslag van de secretaris, mr. J. J. van der Weel, in bespreking gekomen. Hierin werd de ijsperiode van het afgelopen laar gememoreerd, die voor de leden van de Middel burgse ijsclub slechts anderhalve dag ijsvermaak leverde. De belang stelling voor de ijsclub was echter groot. Verder bleek, dat de exploitatie van het kampeerterrein in de zo mer op het terrein van de ijsclub bevredigend is. Het aantal over nachtingen, dat in 1959 1300 be droeg is in het afgelopen jaar toegenomen tot 1800. Gezien deze ontwikkeling bestaan er bij het bestuur plannen 01 1 het sanitair het volgend iaar uit te breiden. Het financieel laaroverzicht van pen ningmeester J. VV. de Beill maakte melding van een batig saldo. In de plaats van de aftredende oestuurs- leden mr J. J. 'an der Weel. secre taris, en J. W. de Beljl, penning meester. werden respectievelijk mr. A. Berkhout en mr. F. W. M. van Oppen gekozen. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 28 november. Golden Delicious H I 75 op 37=45, 70-75 31—42, 65-70 30—39. III grof 20—33. Goudrenet 85-95 25—26, 75-85 17— 24. 65-75 15—20. III grof 17—20. Jonathan 75-80 29, 70-75 26—29, 65-70 21—26, III gr. 10—t22, Comtesse de Paris 70-75 27. 65-70 9—14, grof 17—21. Groenten Glassla 615, idem C 47. Bloemkool 6 per kist 3068. idem 8 per kist 21—51. Andijvie 31—74. Boerenkool 48. Rode kool 512. Savooïekool 122. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts. Eigen heimers 12.60—15.00: bintjes 8.50—9.00. Voeraardappelen 1.00—2.75. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE EN O. 28 november. Jonathan 11 75-80 14—15. II 70-75 14—19, II 65-70 12—19. H 60-65 10—14, lid 5, m grof 11—12, Dl fqn 5, goudre- nette 85-95 25. I 75-85 24. I 65-75 15, II 85—95 21. II 75-85 20—22, U 65-75 14. Ild 8. Illgrof 16—17, UI fijn 7. geel I 85-95 32, I 75-85 29—30. I 65-75 20—21, n 85-95 27. n 75-85 24. n 65-75 18, lid 10, UI grof 20. Lombard Calville I 7C180 25, III grof 18, St. Remy I 85-95 9lfe. I 75-85 10. U 85-95 10, n 75-85 11. II 65-75 10, Ud 7ti. UI grof 9Vï, III fijn doordraai, Gieser Wilde man I 60-70 26, III grof 12. UI fijn 8, pondspeer II 75—85 8Va. II 65-75 9, II 85— 95 9. III grof 7'/a. III tijn 6. kleipeer II 55-65 16. II 50-60 9lis. Ud 8, wintersuike- rij II 55-65 8>,4, Golden Delicious I 80-85 39—43. I 75-80 40-45, l 70-75 43—46, I 65-70 38—40, II 85-90 38, U 80-85 38—40. U 75-80 36-40. U 70-75 34—40. II 65-70 33—36, II 60-65 24—30, Ild 14—17. III grof 20—31, IU fijn 15—21 Cox orange pippin UI grof 20—21. UI fijn 13. Ild 11. kroetappelen 3. Groenten: kroten 4. prei 13, witlof 41—42, andijvie 30. bloemkool 20. MARKTBERICHT VLAS. 28 november. Waterrootvlas lage soorten van f 1.45—1.65, middensoorten van f r.70 —2. best vlas van t 2.i0—2.50. Dauwroot- vlas: van f 1.351.90. Breek vlas: van f 0.90—1.45 naar gelang van soort en be werking. Gezwingelde lokken: van f 0.35 -0.85. Het aanbod van waterroot vlas blijft op normaal peil. het meest wordt vlas van oogst 1960 aangeboden. Voor vrijwel alle soorten biyft de vraag voldoende om het wekelijkse aanbod op te nemen, de prij zen ondergingen weinig verandering. De goede middensoorten blijven goed ge vraagd. lagere kwaliteiten iets minder belangstelling. Het aanbod van vlas in de betere merken is zeer klein. Dauwrootvlas onveranderd aangeboden, de vraag blijft het aanbod goed volgen, noteringen nagenoeg onveranderd. Breek- vlaa blijft weinig gezwingeld, de enkele partijen gaan vlot van de hand tegen onveranderde prijzen. Voor gezwingelde lokken is de vraag toegenomen, de pro- duktie ls reeds gedeeltelijk voor latere levering verkocht. VISMIJN VEERE 28 november. 2046 kg exp--rtgarnalen 2.83 —4.08. 136 kg schar 70— 77 494 kg bot 16 -57. 690 kg wijting 13—20. 5 kg tong 2.29-2.40. 2 kg rog 29 11 kg kabeljauw 5568. 22 kg sprot 39. 27 kg wulk 3044. 9 kg ongesorteerde vis 69—1,31. 265 kg doorgedraaid© ris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15