Complex van garantieregelingen dient in zijn geheel beoordeeld WALCHERS VOORBEELDBEDRIJF TE ZWAAR GEMECHANISEERD TEELT KLEIN FRUIT NU OOK OP N.-BEVELAND MOGELIJK 's-GRAVENPOLDER RAAMDE GEEN KAPITAALSWERKEN GRONDPRIJS VERLAAGD VOOR BEJAARDENWONINGEN IN GOES NIEUW ORGEL IN KERK VAN VRIJ EVANG. KERK TE BATH DRIEWEGEN HEEFT SLUITENDE BEGROTING VOOR 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 25 NOVEMBER 1960 MINISTER MARIJNEN GEEFT UITLEG Synthese tussen uiteenlopende belangen in de landbouw Het kernprobleem van liet garantiebeleid bestaat uit het zoeken van een verantwoorde synthese tussen een bescherming van de landbouw tegen de onevenwichtigheid van de agrarische markt en het bevorderen van een op de afzetmogelijkheden afgestem de omvang en richting der agrarische produktie. Aan deze cen trale doelstelling bevordering van een zo effectief mogelijk aandeel van de landbouw in het nationale produkt en bevorde ring van een redelijk bestaan in de landbouw beoogt het com plex garantieregelingen voor 1960/61 te beantwoorden. Het samenhangende complex van garantieregelingen dient in zijn geheel en dus niet op onderdelen -getoetst te worden aan de vraag of liet complex de verantwoorde synthese, die de minister van landbouw en visserij bedoelt, bevat. Op deze basis lieeft minister Marijnen in de memorie van antwoord op het voorlopig verslag der Tweede Kamer omtrent de nota inzake de praktische uitwerking van het garantiebeleid, het bestaande complex regelingen nader toegelicht en verdedigd. Het Js de minister niet mogelijk in het raam van de synthese van bet ga rantiebeleid exact de waardering van de onderscheidene beleidsfactoren in geldbedragen uit te drukken- Hij kan dan ook geen opgave verstrekkcu van de opbouw van de garantieprij zen en de daarin opgenomen produk- tivïteitsniimte. Een dergelijke mathe matische benadering van het garantie beleid acht de bewindsman bepaald ongewenst, zomin als het vraagstuk uitsluitend kostprijstechnisch dient te worden benaderd- Faseverschil Wel zet de minister uiteen, op welke wijze rekening is gehouden met het zgn. faseverschil tussen het produkti- vileitspeil iij de kostprijsberekenin gen en het in dè kostprijsberekeningen •ver wérkte loonpeil. De op de kostprij zen .gebaseerde garantieprijzen, die primair van betekenis .zijn voor de •aIckèrbouwb.edrij'venzijn vil. .alle.op •een hoger niveau vastgesteld dan bij toepassing van de tot dusver gevolgde methode het geval zou zijn geweest. Daarbij is tevens rekening gehouden met de wens om via een wijziging van de prijsverhoudingen de tarwe- en de 5 u ükerbi et ent. e el l iets af te remmen ten gunste van de teeit van voeder- granen. Melk Voor de garantieregelingen, die pri mair van betekenis zijn voor de wei- •debedrijven en de gemengde zand- bedrijven de garantieprijs voor melk en de toeslag voedergranen lichte gronden is met het fase-- verschil rekening gehouden in_ de hoogte van de toeslag. Daarbij is overwogen, dat de garantieprijs voor de weidebedrijven reeds een zekere ruimte inhoudt, terwijl langs deze weg een wijziging in de prijs- - verhouding melk-voedergranen kon Sleepboot en sleepschip vast op bank in Oosterschelde Woensdag is de sleepboot „Jenny" met het 1600 ton metende sleepschip „Regina III' bij hoog water uit de koers geraakt en gestrand op de Vondelingeuplaat in de Oosterschelde ter hoogte van Wemeldinge. Pogin gen om vlot te komen, ook bij de vol gende hoogwaterstand, zijn mislukt. Vanuit Dordrecht werd de sleepboot „Hendrik" te hulp gestuurd doch. wegens de diepgang kon deze sleper de zandbank niet benaderen. De twee schepen liggen op het hoogste punt van de Vondelingenplaat, een kilome ter verwijderd van de laagwaterlijn van de vaargeul. Donderdag is de sle per „Groenland" vanuit Rotterdam naar de Oosterschelde vertrokken met een grote lading staaldraad aan boord, om te proberen bij laag water een verbinding met de gestrande schepen tot stand te brengen. Nader vernamen wij, dat de „Regina III" donderdagavond bij hoog water zelf is vlotgekomen en door de stroom over de plaat werd gezet. De „Groenland" heeft het sleepschip meegenomen met bestemming Dor drecht. De „Jenny" is op dezelfde I»laats gebleven. worden gebracht, die een remmen de invloed kan uitoefenen op een eventuele overschakeling van de ak kerbouw op de melkveehouderij. Suikerbieten De afwijking van, de sui'kerbietenprijs (f 51.50) van de vraagprijs van het landbouwschap (f 53.houdt ver band met het feit, dat in de overi gens niet gemotiveerde vraagprijs een verhoging van de winstmarge is op gesloten, die de minister met liet oog op beoogde wijzigingen in de onder linge prijsverhoudingen niet kan aan vaarden. Tegenover de afwijking van de garantieprijs voor melk op de ge middelde kostprijs (f 28.30) van de vraagprijs (f 28.65) plaatst de mi nister de verhoging van de toeslag dichte gronden van f 150 tot f 200, welke f 50 verschil per hectare graan- toeslag theoretisch neerkomt op f 0.40 per 100 kg in de zandgebieden voort gebrachte melk en in totaal f 11.5 miljoen betekent. M elkquantum Het handhaven van het gegarandeer de produktiekwantum melk op 5 mil jard kg dient gezien te worden in het licht van de tweeledige doelstelling van het landbouwbeleid en de door de minister bedoelde synthese tussen het bevorderen van een redelijk bestaan in de landbouw en de op de afzetmo gelijkheden afgestemde omvang en richting der agrarische produktie, die bovendien moet passen in het raam van het algemene financiële beleid. Deze beperking tot 5 miljard kg moet inderdaad gezien worden als een on der de gegeven omstandigheden gebo den afwijking van een garantie op basis van de gemiddelde landelijke kostprijs. IN Z.L.M.-VERGADERING OOSTKAPELLE Vragen aan Landbouwschap In een dezer dagen gehouden verga dering van de afd. Oostkapelle van de Z.L.M. gehouden in hotel „In ternationaal" bleken verschillende leden het niet eens te zijn met het op het voorbeeldbedrijf voor Walche ren, ,,'t Hof Zwagerman" gevoerde beleid. Een bedrijf dat zo zwaar is gemechaniseerd, draagt zeer grote risico's, vond men. Dit blijkt, zo werd betoogd!, wel uitzonderlijk in dit na jaar. Het werd verstandiger geacht, wanneer de hoge investeringen meer besteed waren aan de bouw van stal len en aankoop van melkvee. Mede gezien de kwaliteit van de grond meenden verschillende leden, dat hot nooit een goed akkerbouwbedrijf zal worden. Zij verweten de rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst ook, dat het steeds adviseren om meer te mechaniseren, fout is geweest. De boeren zitten nu met een zeer kwetsbaar bedrijf. Men ware beter geweest met iets hogere garantieprijzen, waardoor het mede mogelijk was geweest hogere lonen te betalen en daardoor meer arbei ders te kunnen houden. „Boeren" op papier De eindconclusie van de vergade ring was, dat het gemakkelijk „boeren" is op papier. De praktijk stelt echter maar al te vaak te leur. De vergadering besloot op de kringvergadering te informeren hoe het Landbouwschap er toe kwam, aan de minister lagere ga rantieprijzen voor te stellen. Voorts hoe de protesten luiden die aan de leden der Tweede Kamer zijn toegezonden. „Wij menen aldus de vergadering recht te hebben op meerdere verklaringen van het Landbouwbsehap, wil dit ons vertrouwen niet verliezen". In zijn openingswoord voor deze ver gadering schetste de voorzitter, de heer K. de Buck, uitvoerig de moei lijke omstandigheden als gevolg van liet ongunstige weer en daarbij de teleurstelling en verontwaardiging over de voorgestelde garantieprijzen 1961. De heer J. M. v. d. Weele, as sistent van de R.L.V.D., hield een in leiding over ,,'t Hof Zwagerman". Hij besprak uitvoerig de werkmetho des voor en na de rationalisatie. De ze bleken na een jaar nog niet zo gunstig te zijn uitgevallen, doch de SINDS OPENING ZANDKREEKDAM Grond leent er zich goed voor aardbeien en bessen Woensdagavond organiseerde de Ne derlandse Fruittelersorganisatie, af deling Noord-Beveland een vergade ring in hotel „De Stadswijnkelder" te Korfcgene, waar de mogelijkheden voor de teelt van klein fruit op Noord- Beveland, die door het openstellen van de Zandkreekdam met het oog op de afzet zoveel beter zijn geworden, wer den besproken. Voorzitter J. A. van Oeveren, opende de vergadering en gaf het woord aan de heer L. T. Oele uit Kapelle, assis- i tent bij de rijkstuinbouwvoorlichti'ngs- dienst, die sprak over het onderwerp „Klein fruit'. Deze toespraak werd door de talrijke toehoorders met grote belangstelling gevolgd, omdat door de vaste oeververbinding de teelt van klein fruit ook op Noord-Beveland mogelijk zal worden, in verband met de gemakkelijke afzet. Volgens de heer Oele leent de Noordbevelandse grond zich bij zonder goed voor de teelt van aard beien en bessen, echter niet voor frambozen, omdat de grond bier voor te kalkrijk is. Voor kleine ondernemers liggen hier grote mogelijkheden, omdat deze veel met gezinsleden werken, en dps minder worden geconfronteerd met het bestaande arbeidsprobleem. De heer Oele merkte op dat de Noord bevelandse aanstaande klein-fruit- telers bevoorrecht zijn boven hun col lega's elders in Zeeland, omdat in Wissenkerke sinds 1959 een proef bedrijf voor klein fruit werkzaam is. Dit is het enige proefbedrijf op dit gebied in Zeeland. De ervaringen hier opgedaan, kunnen in de eerste plaats de Noordbevelandse telers ten goede komen. Ondanks de prijsdalingen van de laatste tijd achtte de heer Oele de teelt van klein fruit nog verantwoord. Wel zal gestreefd moeten worden naar uniformiteit in de rassenkeuze. zeer droge zomer van '59 kan hierbij van invloed zijn. Het blijkt, dat het melkvee dit bedrijf mede staande houdt. Het bestuur van de Polder Walche ren zal worden verzocht een maand uitstel te verlenen voor het schoon maken van de sloten. Voor de kandidaatstelling voor het hoofdbestuur koos de vergadering de heer K. de Buck. De vergadering werd ook bijgewoond door de rijks- landbouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden, ir. C. W. C. van Beekom. Jlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllfl Wens van Gasthuis in Goes was al vervuld H Een vurig gekoesterde wens van het Gasthuisbestuur te Goes is doortrekking van de H lift naar de bovenverdieping. Nu gebleken is, dat het aan- vankelijk voor 1960 geraam- de nadelig saldo, zeer waar- n schijnlijk zal worden „omge- zet" in een voordelig saldo, De gemeenteraad van Goes heeft zag het bestuur zijn kans ff woensdagavond besloten de reeds ff schoon om deze wens te reali- vastgestelde grondprijs voor de der- seren. „Nu of nooit", moeteen tig bejaardenwoningen aan de If de gasthuisbestuurders hebben ff Louise de Colignylaan in plan Val- gedacht en zij schreven b. en ff ckeslot drastisch te verlagen en w. van Goes een brief, waarin wel met 1600 per woning. De to- f| zij verzochten de raad te be- taalprijs van 93.695 werd ver- wegen zijn toestemming te ff laagd met 48.000,zodat de verlenen voor het doortrekken |f grondprijs thans is vastgesteld op ff van de lift. 44.695,B. en w. waren met dit s De raad, kennelijk in een ff „hoogst onaantrekkelijke" voorstel ff milde stemming, wilde al ja ff gekomen, omdat de provinciale di- knikken, toen één van de he- rectie van de volkshuisvesting en m ren raadsleden plotseling op- bouwnijverheid in Zeeland niet ak- merkte: „Maar meneer de ff koord kon gaan met de grondprijzen. voorzitter, wij hebben enke- 1 le maanden geleden bij begro- 1 -Het is bepaald.geen prettige oplos- Éi tingswijziging een krediet uit- 1 «ng cjp deze wijze aldus waarne- 1 getrokken van 10.000,— voor mond-burgemeester dr J. W. Note- 1 doortrekking van de liftI boom. „maar als wij dit niet doen, Iedereen herinnerde zich dat gaat het bouwvolume veiloi en. Ten- toen ineens. De brief werd e'nde in het plan Valckeslot alsnog voor kennisgeving aangeno- tot een sluitende grondexploitatie te ment o o komen, zullen de grondprijzen van de nog resterende bouwterreinen in dit complex zodanig verhoogd moe- Hoedekenslcerlce heeft weer een coöperatieve boerenleenbank, waar liet dorp mee voor de dag kan ko men. Zowel van binnen als van bui ten werd het gebouw vernieuwd en fleuriger gemaakt. Foto P.Z.C.) RAAD VERGADERDE Begroting '61 kon sluitend worden gemaakt 's-Gravenpolder heeft voor het jaar 1961 een sluitende begroting. Dit is mogelijk dank zij een bijdrage uit de saldi-reserve van voorgaande jaren ten bedrage van 5153,31. De post onvoorzien is 3083,00. De gewone dienst vertoont aan inkomsten en uitgaven 374.430,45. Er zijn te 's Gravenpolder voor 1961 geen kapi- taalwerkeu gepland. De kapitaalre kening geeft een nadelig saldo van 265.638,85, doordat de uitgaven 1.415.280,83 zijn en de inkomsten 1,149,651,98 belopen. Do raad stelde deze begroting woens dagavond vast zonder algemene be schouwingen en zonder veel discus sie. Tevens ging men akkoord met een wijziging op deze begroting in ver band met een vermoedelijke verho ging van het voorschot uit het ge meentefonds. De post onvoorzien wordt daardoor gebracht op een be drag van 6588,62. Eveneens werd machtiging verleend tot verlening van 2 premies voor woningsplitsing en 10 premies voor afschaffing ton nenstelsel. De raad verklaarde zich met alge mene stemmen akkoord met een kre dietaanvrage voor de aanschaffing van een nieuw torenuurwerk. Dit zal bestaan uit een moederklókinstalla- tie, een electrische luidapparatuur en verlichte wijzerplaten. Het geheel kost 4780,waaronder 700.— voor aanleg van de electrische lei dingen. Het werk werd gegund aan de fa. Eijsbouts uit Asten. Voor het oude uurwerk krijgt men 150, terugbetaald. De straatverlichting zal ook een ver betering ondergaan dooi het invoe ren van oehtendverlichting. De heer J. op 't Hof (a.r.) betreurde het, dat nog niet kon worden overgegaan tot uitbreiding van de verlichting Wielrijdster te Haamstede door auto gegrepen Woensdagavond werd mevrouw A. v. D.-S. uit Burgh bij het per rijwiel verlaten van een der uitritten van het rusthuis Duinoord te Haamstede door een personenauto, bestuurd door de heer M. O. D. te Haamstede gegre pen. Met een hersenschudding werd zij in bewusteloze toestand naar haar ouderlijk huis in Burgh vervoerd. Mevrouw v. D. liet bij het uitrijden eerst een in de richting Boslust rij dende tractor met landbouwwagen passeren, waarna zij overstak. Juist op dat moment naderde uit de rrch- ting Boslust de personenauto met het bekende gevolg. Het rijwiel werd volkomen vernield. met 5 lichtmasten. De daarvoor be nodigde gelden had hij gaarne ver kregen door inkrimping van de pre mies op woningsplitsing en afschaf fing tonnenstelsel. Dit voorstel werd echter verworpen. Tijdens de vergadering vond de be ëdiging plaats van de heer A. Sturm als waarnemend gemeentesecretaris en de heer J. Walrave als waarne mend gemeenteontvanger. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur wer den benoemd de heren Jan van Over- beeke en W. v. d. Velde. In de rond vraag vroeg de heer J. op 't Hof aandacht voor verbetering van de Ambachtstraat, waar men door ver zakking veellast van water ondor- vindt. Ook zag hij gaarne, dat scher per toezicht zou worden uitgeoefend op overtreding van de maximum snelheid door de automobilisten in de bebouwde kom. Collecte De jaarlijkse „Rondgang" ten bate van de diaconie der Nederlands her vormde gemeente te Zaamslag, bracht 2119,75 op. GEMEENTERAAD VERGADERDE Fiarvnl mnfclacr vnnr ten worden, dat het bedrag van nervoi ontslag voor f 48<000 wordt gedekt, zo deelde drs. J. J. van IJssel hij mede. De heer J. H. Roose verklaarde nog, dat er ook moeilijkheden zijn met de curveprijs. De raad ging vervol gens akkoord met de door b. en w. voorgestelde wijziging van de grond prijs. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming besloot de raad tot het doen plaatsen van een openbare verlich ting aan de Fruitlaan en aan Poel- weg I. Agendapunten De twintig punten tellende agenda werd vlot afgewerkt. Aan drs. J. J. van IJssel, directeur vau de Keuringsdienst van Waren, werd eervol ontslag verleend in ver band met het feit, dat hij is be noemd tot directeur van de Keu ringsdienst van Waren voor het ge bied Utrecht. De verordening op de heffing van straatbelasting en de verordening op de heffing van rioolbelasting wer den onveranderd opnieuw vastge steld. De raad trok een krediet uit van 2100 voor het treffen van en kele voorzieningen in de openbare kleuterschool aan de Beestenmarkt. Voor 1700 zal de speelplaats ver anderd worden en voor 400 zal een klimrek worden aangekocht. Het speelterrein zal worden uitgebreid en er zal een zandbak worden ge maakt. Overeenkomstig het voorstel van b. en w. besloot de raad het op te ne men krediet in rekening-courant voor het jaar Ï961 bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te be- palen op 800.000. Ten behoeve van de gehandicapten, die in G. S. W.- verband in de gemeente werkzaam zijn, werd na enge discussie een verplaatsbaar schaftlokaal aange kocht. De raad stelde hiervoor een bedrag van 6100 beschikbaar. De gemeenteraad besloot bij wij- zo van tijdelijke maatregel het was- en strijklokaal in de voor malige vakschool voor meisjes aan de Wijngaardstraat te Goes in te laten richten als praktijk school vooi' het Slagersvakonder wijs. De kosten van verbouwing van het lokaal zullen 1250 be dragen. Het besluit van de raad impliceert, dat liet overblijflokaal van de r.-k. a.l.o., dat in het be treffende was- en strijklokaal was ondergebracht, verplaatst zal worden naar de voormalige keu ken. De kosten bedragen 80, Wegens het ruimtegebrek in het schoolgebouw van de openbare u.l.o. is een drietal klassen van deze school gehuisvest in de voormalige vak school voor meisjes. Voor verlichting in twee van de vier lokalen voteerde de raad een bedrag van 500, Voor een bedrag van 2370 werd aangekocht de woning Julianastraat 5. Het was gewenst, dat de gemeen te in het bezit kwam van deze wo ning, in verband met realisering van het uitbreidingsplan Valckeslot. Voor in totaal 2000 werden voorts aan gekocht de woningen met pakhuis Paardenweg 12 en 14. Dit in ver band met de sanering van het noor delijk stadsdeel in Goes. Tevens werd aangekocht de woning R. B. v. d. Boschstraat 5 voor 1000. Door aan koop van deze woning kan de ge meente thans geraken tot sanering op kleine schaal. De raad trok voorts 5.085,05 uit voor inrichting van de kleuterschool der Gereformeerde Gemeente aan de Bleekerstraat. Scholier kwam te Oostburg onder auto De 15-jarige scholier J. J. uit Schoon- dijke werd donderdagmorgen om streeks 8.15 uur, toen hij per rijwiel op weg was naar de l.t.s. in Oostburg, bij het oversteken van de rijksweg Oostburg-Schoondijke even voor de officiële oversteekplaats nabij de bebouwde kom van Oostburg aange reden door een auto. De 18-jarige h.b. s.-er L. de O. uit Biervliet, die deze personenauto bestuurde, kon ondanks krachtig remmen een aanrijding niet meer voorkomen. Nadat de Oostburg- se arts G. U. M. de Bruijckere ter plaatse eerste hulp had verleend, werd net slachtoffer met vermoedelijk een bovenbeenbreuk per ambulanceauto van het Nederlandse Roode Kruis naar het St. Anthoniusziekenhuls te Oostburg vervoerd. De bestuurder van de auto kwam met de schrik vrij; de fiets werd zwaar en de auto licht beschadigd. DOOR HET RAMPENFONDS GESCHONKEN Overdracht in een bijzondere bijeenkomst Met een speciale kerkdienst is don derdagavond in de vrij-evangelische kerk te Bath het nieuwe, door het Rampenfonds geschonken orgel over gedragen aan de kerkeraad. Het or gel is een gift van het Rampenfonds, omdat het oude instrument tengevol ge van het hoge water tijdens d( ramp van 1 februari 1953 onherstel baar was vernield. Sedert 1953 heeft RAAD KWAM BIJEEN Subjectieve verhoging uit gemeentefonds geraamd Om de gemeentebegroting voor 1961 sluitend te kunnen maken heeft Driewegen een subjectieve verhoging uit het gemeentefonds Van 10.000 begroot. Dat bleek woensdagavond toen deze begroting aan de raad werd aangeboden. De inkomsten eii uitgaven op de gewone dienst zijn geraamd op 157.017.73. Voor de kapitaaldienst zijn de in komsten op 163.572,79 en de uit gaven op 293.581,62 begroot. De begroting van het burgerlijk armbe stuur voor 1861 toont aan inkomsten en uitgaven op de gewone dienst een bedrag van 8.159,56. De post on voorzien is 1.043,07. De rekening over 1959 van bet burgerlijk arm bestuur geeft een batig slot van 4.573,74 aan. De ontvangsten wa ren 11.328,35, dé uitgaven 6.754,61. De kosten voor het openbaar lager ondei'wijs in 1959 overschrijden het beschikbaar gestelde bedrag met 456.65, Deze uitgaven werden vastgesteld, evenals de kosten voor het openbaar kleuteronderwijs, die de vergoeding per lokaal met 213.95 en naar het aantal kleuters met 109,61 overschrijden. Het krediet in rekening courant bij de Bank voor Nederlandse ge meenten werd voor 1961 bepaald op 100.000. Ter belegging van dc ontvangen gelden, in verband met verkoop van de voormalige veldwachterswoning, besloot de raad in principe 20 aandelen in het maatschappelijk kapitaal van deze bank te nemen. Tot lid van bet burgerlijk armbe stuur werd met algemene stemmen herkozen de lieer A. Koeman. Her kozen in de adviescommissie Woon- ruimtewet 1947 werden de heren G. de Jager, A. Goeree, C. Maat en F. C. Koppenhol; als nieuw lid we'd gekozen de heer L. de Jonge. Het uit voerend maatschappelijk werk zal worden gesubsidieerd met 40% van de in aanmerking komende kosten De huur van de volkstuintjes aan de Smidsvveg werd van 10 op 15 por tuin per jaar gebracht. Dit houdt verband met de gestegen lasten van het bouwterrein. de Vrij-Evangelische gemeente van Bath de diensten moeten begeleiden niet een harmonium. Een groot aantal genodigden en ge meenteleden vulden het kerkgebouw, toen de vroegere consulent van Batli en de promotor voor liet nieuwe orgel, ds. R. Timmerman, thans vrij- evangelisch predikant te Amsterdam, een kort begroetingswoord sprak, waarin hij herinnerde aan de bange dagen na de ramp van 1953. Hij wees erop, dat ook de drie andere kerken in Rilland, de Nederlands hervormde gemeente, de gereformeerde kerk en de gereformeerde gemeente een or gel van het Rampenfonds hebben gekregen. Vervolgens sprak hij een kort woord naar aanleiding van psalm 63: „Gij zijt mij een hulp ge weest, doch in de schaduw van üw vleugelen zal ik zingen". Do adviseur van het Nationaal Rampenfonds, de heer W. J. A. H. van Berkel, zei verheugd te kun nen zijn een orgel aan de vrij- evangelisehe kerk van Bath te kunnen schenken. „Het oude or gel was onherstelbaar. Wij geven daarom graag een nieuw", aldus spreker, die net nieuwe instru ment met enkele toepasselijke woorden overdroeg aan de kerke raad. De heer W. Hillsmann, adviseur van de orgelcommissie van de Neder lands hervormde kerk, gaf een tech nische uiteenzetting van het orgel, waarna hij het instrument bespeelde. Namens het gemeentebestuur van Rilland-Bath bood burgemeester J. C. W. Jobse gelukwensen aan. Hij noemde het orgel een kostbaar en onmisbaar element in de kerk. Na mens de vrij-evangelische kerken in Goes, Wemeldinge en namens de Bond van Vrij Evangelische ge meenten voerde ouderling C. Duvekot "it Goes het woord, Voorts spraken v/oorden van gelukwens de heer W. Dronkers, namens de zusterkerk in Yerselte, ds. C. den Engelse namens de protestantse kerken in Rilland- Bath en ds. De Jonge, vrij evangeli sche predikant te Yerselte. De vrij- evangelische predikant uit Wemel dinge, ds. Niemöller dankgebed. eindigde met

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 8