Nieuwe christ. kleuterschool in Goes-West geopend DUJARDÏ Zeeuwse Almanak Zes ton boter in aardappelwagon cognac BINNENKORT BESLISSING PROEFBASSIN VEERSE GAT van Uoin tot VOGELSHOW IN VLEESHAL MIDDELBURGS STADHUIS Agenaa 2 PROVINCIAL*; ZEEUWSE C O U K A iv VRIJDAG 25 NOVEMBER 1960 DOOR OUD-WETHOUDER VAN MELLE Op de eerste dag als ambteloos burger heeft oud-wethouder J. J. van Mel le te Goes zijn laatste officiële daad verricht: de opening van de nieuwe tweeklassige christelijke kleuterschool aan de J. P. Coenstraat in Goes- West. Met het ontsluiten van de deur verrichtte de neer Van Melle deze daad. De nieuwe school is een grote aanwinst voor de Vereniging tot Be vordering van Christelijk Kleuteronderwijs in Goes. Volgend jaar in april of mei zal een tweede nieuwe kleuterschool, gebouwd in Goes-Oost, in ge bruik worden genomen. Het bestuur van de kleuterschoolverenïging ver wacht in dat jaar eveneens te kunnen beginnen met de bouw van een nieu we school in het in de nabije toekomst te realiseren uitbreidingsplan zuid, zo deelde de voorzitter, de heer Jacq. de Smit, mede. ters. De heer J. Maljaars sprak woorden van gelukwens namens het schoolbestuur van de Gereformeerde Gemeente in Goes. Hij zeide het be stuur van de christelijke kleuter schoolvereniging dankbaar te zijn voor het beschikbaar stellen per l januari a.s. van de kleuterschool aan de Bleekerstraat voor het kleuteron derwijs van de Gereformeerde Ge meente. Ds. C. Jansen bood gelukwensen en een cadeau onder couvert aan na mens de Christelijke Nationale schoolvereniging, waarvan hij voor zitter is. Tenslotte spraken nog het hoofd van de Margrïetschool. de heer G. Dronkers en architect De Bruyne. Tenslotte bezichtigden de genodigden de fraaie nieuwe school. Tweede niewe school in aanbouw De nieuwe christelijke kleuter school in Goes-West, gebouwd naar een ontwerp van architect J. A. de Bruyne, staat in de „scho- lenwijk" van west, de J. P. Coen straat. Het gebouw telt twee werk-speellokalen, die volgens de laatste eisen zijn ingericht. De school is berekend op tachtig leerlingen, welk aantal inmiddels staat ingeschreven. De naam van de nieuwe kleuterschool is „Zon- nehock". De genodigden kwamen gistermid dag om drie uur bijeen in de depen dance van de kleuterschool, onderge bracht in de hervormde Margriet- school aan de Naereboutstraat in west. Kleuters en genodigden trok ken vervolgens gezamenlijk naar de nieuwe school, waar de jeugdige Wil lie Balkenende en Peter v. d. Endt de heer Van Melle een houten sleu tel overhandigden met daaraan be vestigd de sleutel van de schooldeur. Nadat de heer Van Melle de opening had verricht, kwamen de genodigden bijeen in een der lokalen van de nieuwe school. Als eerste voerde hier het woord de heer Jacq. de Smit, die zijn vreugde uitsprak over de inge bruikneming van het nieuwe gebouw. „Aan één kant zijn we overigens blij, dat het zo lang heeft geduurd, wam anders was een zesklassige school in oost verrezen en zouden de kleuters van west niet vlak bij huis een school hebben gekregen", aldus spre ker. Ambteloos „Het is een enigszins vreemde si tuatie", begon oud-wethouder Van Melle zijn openingsrede. „Op mijn eerste ambteloze dag heb ik wel een zeer specifiek ambtelijk werk te verrichten". De heer Van Melle wees erop, dat het kleuterschool bestuur in 1956 een aanvraag heeft gedaan tot de bouw van een zesklassige kleuterschool in Goes- Oost. „Snel is echter duidelijk ge worden, dat men beter tot split sing kon overgaan en een twee klassige school in west en een vierklassige school in oost bou wen", aldus spreker. De voorzitter van het hervormde schoolbestuur, de heer C. van Zwee- den zeide 'het altijd prettig gevonden te hebben, dat het bestuur onderdak heeft kunnen verlenen aan de kleu- Jongetje te Roosendaal door trein gegrepen Vertraging op Zeeuwse lijn Donderdagmiddag is het vijfjarig zoontje van de familie E. uit Roosen daal op de, door halve spoorbomen bewaakte overweg in de Hulstdouck- straat te Roosendaal, door een lo- kaaltrein gegrepen toen hij met zijn stepje de spoorlijn wilde oversteken. Hij moest met ernstige verwondin gen in het hospitaal worden opgeno men. Het treinverkeer naar Zeeland heeft van het ongeval enige vertra ging ondervonden. Examens Mejuffrouw Kik-Ad, geboren te Bruinlsse, behaalde het diploma Ziekenverpleging A. Zij is werkzaam te Rotterdam aan het Gemeentelijk Ziekenhuis Bergweg. Te Bergen op Zoom slaagde voor het examen rij -instructeur de heer J. Strij- donk te Oostburg. AltEENVERKOOP WENNEKER SCHIEDAM Slot van pag. 1 nog tot stand brengen wettelijke regelingen met betrekking tot de schade voortvloeiende uit de Delta werken. In hoeverre vissers, die met gebruikmaking van overheidsgaran- tie overschakelen op de kleine zee visserij, betrokken zullen worden in een algemene regeling, kan thans dan ook niet worden voorzien. Het streven van de minister is erop ge richt schade, welke aan vissers door de uitvoering der Deltawerken dreigt te worden toegebracht, zoveel als mogelijk is te beperken dan wel te voorkomen. Garnalenvisserij De commissie ex. art. 8 van de Del tawet heeft een interim-advies uit gebracht inzake de door afdam mingswerkzaamheden bedreigde gar nalenvisserij vanuit Veere. Verder BIERVLIET BLUSBEREID. Biervliet kan gerost zijn: de plaatse lijke brandweer beschikt weer over een „bluseenheid"Twee jaar lang hebben de Biervlietse brandblussers zich gevoeld als een koning zonder troon, als een jager zonder geweer, als een glazewasser zonder ladder Inderdaad ja, een ladder hadden de brandweervrijwilligers van Biervliet nog wel, maar al die tijd hadden ze niet do beschikking over een brand weerwagen. En wat is een brandweer zonder wagen Maar aan deze misère is nu een eind gekomen! Nadat veertien da gen geleden de trekker-manschap- penwagen al met vreugde begroet werd in Biervliet, is deze week ook de spuit gearriveerd. Dat alles vormt een brandweereenheid, „waarmee het een lust is om te werken"zoals onze corres pondent opgetogen berichtte. En dat dééd de Biervlietse brandweer dan ook. Na twee jaar van wachten, konden de vrijwilligers hun enthousiasme niet langer beteugelen. Er moest geblust worden! En daarom beproefde de GEWICHT In Oostburg is het op het ogenblik een gewichtige bedoening. Daar zijn S3 winkeliers de oorzaak van, die te zamen een reclame-actie hebben ont ketend, waar bij het kopend publiek het gezamenlijk gewicht van de mid denstanders moet raden. De actie is wel ingeslagen. Dat on dervond een der deelnemende mid denstanders. toen hij zich onlangs na het sluiten van zijn bedrijf ter verstrooiing naar een koffiehuis be gaf om aldaar een gezellig uurtje door te brengen. Hij werd met gejuich begroet, dat wel. Maar dat gold niet zozeer zijn per soon, als wel zijn gewicht. Dat wil den de cafébezoekers toeten. En ze kwamen het te weten ook. Want ver dekt opgesteld, in een hoekje, stond een bascule, compleet met alle bijbe horende gewichten en er hielp onze brave middenstander geen lieve va deren of moederen aan: hij moest en zou op de bascule. Onder een luid hoera'tje werd het resultaat bekend gemaakt: 85 kilo en drie ons. AUe aanwezigen noteerden het vlijtig en in Oostburg wacht men in spanning af, wie van de nog res terende 82 winkeliers het volgende slachtoffer zal zijn brandweer het nieuwe materiaal on middellijk op zijn deugdelijkheid tij dens een oefening. Alles bleek uitste kend te functioneren en onze cor respondent schreef dan ook gerust- sellend: „Met deze bluseenheid kan men werkelijk paraat staan!" Niet alleen Biervliet kan overigens gerust zijn. Eenzelfde eenheid werd namelijk ook aangeschafd door Oost- bnrg en Schoondijke. De Oostburgse eenheid is ook reeds ter bestemde plaatse gearriveerd, terwijl Schoon dijke trekker-manschappenwagen en spuit binnen afzienbare tijd kan ver wachten. Nog even geduld dus. Overigens zal er nog een officiële overdracht van de brandweereenhe den aan Biervliet, Oostburg en Schoondijke te beleven zijn. Waar schijnlijk zal dat geschieden in het centraal gelegen Schoondijke op 3 december. Gemeentebesturen en brandweerlieden zullen hierbij tegen woordig zijn. Het ligt in de bedoeling hieraan een demonstratie met het nieuwe materiaal door de drie brandweren gezamenlijk te verbinden. „En dal kan dus een aardig waterfestijn worden", zo besluit onze corres pondent. VERSTANDIGE SCHOÜWENAARTJES Op het strand bij Burgh en Haam stede is het nog altijd uitkijken Want nu het stormachtige weer van de laatste maanden zandverplaatsin- gen heeft veroorzaakt, komt er op nieuw ongerechtigheid uit de oorlog te voorschijn. Zo vonden spelende schoolkinderen in de buurt van de grote bunker aan de Pasenhil een granaat. Nu bleken deze kinderen heel wat verstandiger dan de Zeeuwse lieverd jes kort na de bevrijding. Neen, de verstandige Schouwenaartjes gingen niet aan het monteren, maar .bleven zeer wijselijk van het stuk oorlogs tuig af", zoals men ons berichtte, „en waarschuwden de rijkspolitie, die zich verder over het onding ontfermde. Ook vonden kinderen een tweetal granaten op het strand van Westen- schouwen. En tenslotte vond de rijks politie ook zelf nog een granaat, In totaal liggen vier stuks oorlogstuig dus nu te wachten op hun vernieti ging door de mijnopruimingsdienst. Bekend is al, dat het alle Amerikaan se granaten zijn, die tijdens het laat ste oorlogsjaar van Noord-Beveland on Schouwen werden afgevuur. Blind gangers dus. Tenslotte: een pluim voor de kinde ren, die niet zelf met het oorlogstuig gingen slepen, maar de politie waar schuwden advies heeft de regering tot dusverre niet ontvangen. De minister neemt aan, dat gezien de omvangrijke en gecompliceerde taak, waarvoor de commissie gesteld is, een, de gehele materie omvattend advies op korte termijn nog niet kan worden tege- moetgezien. Het is de minister be kend, dat door de commissie het be drijfsleven waar zulks nodig en nut tig is gehoord wordt, terwijl na uit gebracht advies de regering bij het nemen van beslissingen het oordeel van bedrijfsgenoten uiteraard in haar overwegingen zal betrekken. Door de bouw ran een haven mot vismijn te Colijnsplaat zullen de tot nu toe vanuit Vcerc opererende gar- nalenvissers hun edrïjf kunnen blij ven uitoefenen, terwijl, zoals is uit eengezet, overschakeling op de Idei- ne zeevisserij tot de mogelijkheden behoort. De minister verwacht, dat de te treffen voorzieningen, zoals ge noemd in liet interimadvies van de- commissie ex. art. 8 van de Delta wet, voor de vissers uit Arnemuiden en veere In het algemeen afdoende zullen blijken te zijn. Mosselvisserij Reeds tijdig zijn aan de daarbij be trokken mosselvissers, die énige schade hebben ondervonden door de uitvoering van het Drie-eilandenplan, mosselpercelen in de Waddenzee ter beschikking gesteld, zodat deze op 'n verantwoorde wijze hun bedrijf kun nen voortzetten. Het verwateren van mosselen ge schiedt in Zeeland op de natuur lijke verwaterplaatsen in de Oos- terschelde. Zolang de Oosterschelde niet is afgesloten, zal men van de ze verwaterplaatsen gebruik kun nen maken. In de periode waarin het Deltaplan in uitvoering is, zal een onderzoek worden gedaan naar de mogelijkheden van het kunst matig verwateren. Indien daarbij een gunstig resultaat wordt he- reikt, kan later worden bepaald waar de kunstmatige verwater- [ilaats het meest verantwoord is te louwen, aldus niinSo+or Marïjnen. Waddenzee De minister zal zijn voile aandacht geven aan de problemen, die naar heeft een feestelijke verrassing voor U! De prachtige INDUS-kalender met 12 schitterende kleurenfoto's van Zwitserse landschappen ontvangt U gratis bij aankoop van een INDUS- horloge in de periode van 21 November tot 31 December 1960. Tegen inzendingaarTJNDUS-HORLOGES ROTTER DAM" van garantiebewijs of aankoopbon, door U ontvangen bij aankoop in genoemde periode, wordt U de fraaie INDUS-kalender franco thuis gezonden. Uw horlogtrfjuwelier zat U gaarne een der fraaie kleurenfoto's vrijblijvend tonen. Recordaanvoer suikerbieten te Walsoorden Vandaag, vrijdag, zal te Wals- oorden van het tarreerlokaal van de Coöperatieve Bietsui- kerfabriek de vlag in top gaan. De reden hiervan is, dat het If nog niet eerder is voorgeko- men dat daar een dergelijl grote aanvoer van suikerbieten is geweest. Er zal vandaag namelijk niet minder dan 22 miljoen kg ge leverd zijn dit seizoen, terwijl er bovendien nog ongeveer 6 miljoen kg wordt verwacht. Het oude record dateert van 1958, toen men op 18 deeem- bei' van dat jaar 21% miljoen s kg had geregistreerd. Thans is dit quantum dus reeds over schreden en dan nog drie we ken vroeger. Reden te meer dus om de vlag te hijsen. De zwaarste biet, die dit seizoen op deze losplaats werd aange voerd woog 8,9 kg. IIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIW Rector Terneuzens lyceum op aanbeveling in Leiden Drs. A. J. Jansen, rector van het Pe trus Hondius-lyceum in Terneuzen, is als derde op de aanbevelingslijst ge plaatst voor de per 1 januari a.s. va- kant komende betrekking van rector van het Rembrandt-lyceum in Lei den. Bij meerderheid van stemmen hebben b, en w. van Leiden deze aan bevelingslijst als volgt opgesteld: 1 dr. J. W. Blom, directeur van de rijks h.b.s. en middelbare school voor meisjes in Den Helder; 2 drs. J. M. van Stralen, leraar aan het Coorn- hertlyceum in Haarlem; 3 drs. A. J. Jansen uit Terneuzen. Kustvaarder liep bij Kortgene aan de grond Woensdagmorgen is het met aardap pelen geladen Nederlandse kust vaartuig „Palma" bij het verlaten van de haven van Kortgene tijdens hoog water aan de grond gevaren en vast blijven zitten. Bij het volgen de hoogwatertij wist de „Palma" op eigen kracht vlot te komen en kon de reis ogenschijnlijk zonder schade voortzetten. voren komen hij de bevissing van de Waddenzee. Hij zal er naar streven de tegenstellingen, die een gevolg zijn van enerzijds de behoefte aan goede mosselpercelen mede met het oog op de toekomstige afsluiting van de Oosterschelde en anderzijds de be langen van de garnalenvissers, zo mogelijk tot een oplossing te bren gen. Hierbij zal zowel het optimale economische resultaat van de Wad- denzee-visserij als geheel, alsmede de belangen van zowel de garnalenvis sers als de mossel kwekers in het oog worden gehouden. Gezien het aantal onzekere factoren is het de minister vooralsnog niet mogelijk inzicht op lange termijn te geven omtrent de bevissingsmoge- lijkheden in de Zeeuwse wateren na uitvoering der Deltawerken. De be langstelling van de vissers, die door de uitvoering van de Deltawerken worden getroffen om over te schake len op de kleine zeevisserij is tot nu toe gering, aldus de bewindsman van landbouw en visserij. I Opbrengst voor volières bij Ipenoord Wat enthousiasme eu eendrachtigheid ver mag is vanaf vanavond vrijdag tot en met drie december in do Vleeshal van het Middelburgse stadhuis te zien. Want voor de tweede maal sinds de oprichting (in 1959) organiseren de Middel burgse Vogelvrienden in deze historische zaal een vogelshow, welko vanavond door wethou der J. W. Kögeler of ficieel geopend zal worden. En hiermee luidt de Middelburgse wethou der 'n krachtproef van een vereniging van nog geen zeventig leden in, die het aangedurfd heeft een vogelexposi- tie te organiseren, waar naast veel vrije tijd ook een kapitaal aan geld ingestoken is. Toch heeft men goede hoop, dat de expositie evenals die van het af gelopen jaar een suc ces wordt. Toen was het nog een groter waagstuk. In maart '59 hadden acht Middel burgse vogelliefheb bers zich georgani seerd in een vereniging en reeds enkele maan den later timmerde men aan de weg met een grote vogelshow, die rond 9000 bezoe kers trok Thans telt de vereni ging een kleine zeven tig leden, die zich allen hebben ingezet voor het slagen van deze krachtproef. Reeds enkele weken is men druk doende ge weest met de voorbe reidingen. De laatste dagen zijn groepjes vo gelvrienden avond aan avond in de Vleeshal aan 't werk gegaan om de expositie op te bou wen. Enkele manshoge volières en tientallen 'kleinere kregen er een nlaatsje; ook werd een tweetal vijvers aange legd, waarin gedurende een week flamingo's en siereendjes hun ver blijfplaats krijgen. Verder sleepten de Middelburgse vogel vrienden rond tien ton stenen aan, die men van de dienst Delta werken geleend heeft, en enkele grote boom stronken, .waarmee het geheel aangekleed wordt. Het merendeel van de fleurige vogels, die in de volières en kooitjes worden ondergebracht, komt echter van de Middelburgse Vogel vrienden, die in overleg met het comité Sport Steunt Zonneveld de opbrengst zullen be steden voor de bouw van een paar volières bij het kindertehuis Ipenoord. Nieuwe leden van het erecomité Zeelandweek De consul-generaal van Nederland te Antwerpen, dr. J. v. d. Mortel, is toe getreden tot het erecomité Zeeland- week te Antwerpen. Eveneens zal voor toetreding tot dit erecomité worden uitgenodigd jhr. J. van Vre- denburch te Kapelle (België), oud- landbouwattaché bij het toenmalig gezantschap van Nederland te Brus sel. Subsidievoorstel G.S. voor A.N.W.B.-borden Ged. Staten van Zeeland hebben de Provinciale Staten voorgesteld om het jaarlijks te verlenën subsidie aan de Koninklijke Nederlandse Toeris tenbond A.N.W.B. in de kosten van wegwijzers enz. niet langer te bin den aan een maximumbedrag. Tot nu toe werd sinds 1946 een jaarlijks maximaal subsidie van 1200 ver leend. Het provinciaal bestuur betoogt, dat het aantal borden enz. sinds 1946 belangrijk is toegenomen, terwijl verwacht mag worden, dat dit aan tal in verband met de in Zeeland aan te leggen wegen en de ontslui ting van bepaalde gebieden in de toekomst nog zal toenemen. In 1959 werd voor 229 wegwijzers in Zeeland subsidie verleend, voor 143 richtingsborden en voor 28 padde stoelen. Ged. Staten willen wél de per bord geidende bijdrage handhaven. Dat is voor een wegwijzer ƒ4 per jaar, voor een richtingsbord 3 per jaar en voor een paddestoel 1,50 per jaar. De bijdrage voor 1959 zou dan 1387 groot moeten zijn. Zeeuwse koren gaven belcanto-concert In Concertzaal Middelburg De bezoekers van operavoorstellingen vele jaren geleden zouden in tegen stelling tot de toehoorders van He dendaagse zanguitvoeringen elkaar verwonderd aangekeken hebben, wanneer ze gedurende de pauze in de gelegenheid werden gesteld een kopje koffie te gebruiken. Men was in die pauze gewend aan de opvoe ring van een miniatuur opera, waar mee men zich meestal kon verma ken omdat dat opera'tje een persi flage was op de grote opera. Woens dagavond tijdens het belcanto-con cert door een aantal Zeeuwse koren hebben de bezoekers van de Middel burgse Concert- en Gehoorzaal tij dens de pauze niet een vermakelijk zangspelletje „geproefd", maar een gewoon kopje koffie. Nu was er geen enkele reden om het optreden van de ruim 200 koorleden te persifleren. Wel echter ontbrak in hun pro gramma het plezierig element, dat men er met Mozarts vrolijke muziek of Verdi's Italiaanse uitbundigheid had kunnen invoeren. Het belcanto-concert van operafrag menten werd nu min of meer tot een plechtig gebeuren. Een kleine komische opera in deze pauze zou dus reeds wat plezier gebracht heb ben Niettemin is dit eerste belcanto-con cert een hoogtepunt geworden in het zangjaar van deze Zeeuwse koren. Een evenement, dat stellig voor her haling vatbaar is. De deelnemers er aan het plattelandsvrouwenkoor van Zuid-Beveland west, het man nenkoor „Zang en Vriendschap" uit Kapelle, „Zanglust" uit Koudekerke en „Soli Deo Gloria" plus jeugdkoor uit Middelburg zongen met veel enthousiasme. In de voorafgaande repetities had dirigent Jan Kousc- •maker dit grote koor een strakke zangdiscipline bijgebracht, die met name in de fortodelen tot uiting kwam. De niet geheel verzorgde af werking, die te constateren viel wan neer de koren afzonderlijk optra den, zal bij een herhaling stellig ver beterd kunnen worden. De afwerking van het programma van bekende melodieën van Mozart, Verdi, Offen bach, Von Weber, Wagner en Mas- cagni, betekende een zeer zware op gave voor de koren, maar onder leiding van de hard werkende diri gent wisten de koren zich daarvan op een keurige wijze te kwijten. Solistische medewerking werd ver leend door de dames Evers (so praan), Hardon (alt), Kleinepier (mezzo), en de heren Jansen (tenor) en Blankenburgh (bas). Vooral in de lage registers liet deze laatste solist uitstekende zang horen. In strumentale medewerking werd ver leend door J. Willeboordse (orgel) en J. Boon (piano). De verklarende toelichting van Henk Stam vergoed de geheel het ontbreken van een pro gramma. De belangstelling voor dit concert was verheugend. BUIT VOOR I. EN A. TE OVEZANDE Keurmeester van P.D. ontdekte smokkelwaar LJït een wagon met aardappelen heeft de dienst der Invoerrech ten en Accijnzen donderdag morgen op liet spoorwegempla cement van het iokaalspoor te Ovezande een hoeveelheid van 6000 kg roomboter gehaald, die bestemd was voor frauduleuze uitvoer naar België. De boter was diep weggestopt onder zak ken voederaardappelen. Bij het ontdekken ervan, heeft het toe val een grote rol gespeeld. De inspectie van de dienst der In voerrechten en Accijnzen te Vlissingen heeft de zaak in on derzoek. Men is op het spoor van de boter ge komen, doordat een keurmeester van de Plantenziektekundige Dienst te Goes de voor België be stemde aardappelen moest keu ren. Tegen de verwachting in van degenen, die de boter in de wagon hadden geladen, verrichtte de keurmeester zijn werk zeer nauw gezet. Zelfs besloot hij om een „put" te maken teneinde na te gaan of de aardappelen onderin van dezelfde kwaliteit zouden zijn als de rest van de partij van 18 ton. Groot was de verbazing van de man, toen hij in plaats van aax-dappelen op roomboter stuitte. Een half uur na zijn ontdekking stonden de ambtenaren van de dienst der Invoerrechten en Accijnzen al in Ovezande. On middellijk begonnen zij de partij boter „uit te graven". De contrabande bleek uit niet minder dan 6000 kg roomboter te bestaan, ter waarde van meer dan twintig duizend gul den. Met drie vrachtauto's is de boter afgevoerd naar Goes, waar de gehele lading in een koelhuis werd opgeslagen. De voor België bestemde aardappe len stonden op naam van de han delaren B. M. uit 's-Heer-Abts- kerke en G. J. de K. uit Kortgene. Hangende 't onderzoek kon de in- <V\AAAAWWWS^WVWAWt specteur der Invoerrechten en Ac cijnzen tc Vlissingen ons geen in lichtingen verstrekken over even tueel te nemen maatregelen tegen bij deze affaire betrokken perso nen. Wanneer de keurmeester van de P. D. de ontdekking niet had ge daan, zou de wagon met aardap pelen nog dezelfde dag richting België zijn vertrokken. Slechts door een zeer scherpe controle in Roosendaal zou de douane dan op de hoogte zijn gekomen van het feit. dat de wagon een kostelijke lading boter mee de grens over nam. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 4, 5, 7 en 8 wwvwwwwwwwwwv Advertentie) VANDAAG. Middelburg - Electro: S.O.S Pacific. 10.30 uur. 14 jaar, 19.30 uur; City: uitvoering Juliana, 19.30. Vleeshal stadhuis: officiële opening vogelex positie. 19.30 uur: Café „De Vriend schap": vergadering kring Walche ren Z.L.M.. 14 uur; Chr. H.B.S. voor Walcheren: jaarvergadering Ver. voor Chr. Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs vooi Zeeland. 19.15 uur. Kunstzaal Van Benthem en Jut ting: expositie schilderijen, aquarel len, tekeningen en grafieken, 9—13 uur. Vlissingen Alhambra Vrouwen ver dwijnen. 20 uur. 18 jaar. Luxor: Jacht op ontvoerde vrouwen. 20 uur. 18 jaar: Brittannia. jeugdprogramma Z V.U met trio Pim lacobs. 4riënsgij- bouw: Kleurendia's ..Nieiiw-Guince. zoals ik het zag". 20 uur. Goes Grand: Porto-Fino paradijs dei liefde. 20 uur. 18 jaar: Schuttershof: Belcanloconcert, 20 uur; Prins van Oranje; „Het teken van de Valk" film van de Jonge Kerk. 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2