Éi A.N.W.B. hield in Goes regionale verkeerstechnische leergang Zeeuwse Almanak Wegenbouwprogramma voor 15 jaar1200 km rijksweg Dan** LANDBOUWSCHUUR GING TE OVEZANDE IN VLAMMEN OP zS.fvi/1 de Visser ZIERIKZEE WIL IN 1961 DR1EH0EKSUIT- WISSELING" DRIE NIEUWE IN GOES WETHOUDERS GEKOZEN Wi Agenda 2 P li U I i A (s I A. L hj ZEEUWSE O O U ti A iV - DONDERDAG 24 NOVEMBER 1960 ACTUELE VRAAGSTUKKEN AAN DE ORDE Tijdens de woensdag in „De Prins van Oranje" te Goes ge- honden regionale verkeerstechnische leergang van de A.N.W.B. heeft de directeur Wegen en Verkeer van de A.N.W.B., de heer A. G. M. Boost een pleidooi gehouden voor een wegenbouw- programnia, berekend op de verkeerstoename in de komende 25 jaar. Op deze leergang, die o.a. werd bezocht door technici van rijks- en provinciale waterstaat van gemeenten en water schappen en politiefunctionarissen, werden enkele actuele vraagstukken v an het verkeer belicht. In een drietal causerieën passeerden de revue de vormgeving van bushalten en van kruis punten in de stad, alsmede de kwestie van de wegverlichting. Kleuren- en zwart-wit dia's en diverse films verduidelijkten het gesprokene. De directeur Wegen en Verkeer van de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B., de heer Boost sprak een openingswoord voor deze regiona le verkeerstechnische leergang, waar in hij nader inging op enkele vraag stukken betreffende de strijd tegen de verkeersveiligheid. Aan de hand van cijfers toonde hij aan, dat wegen met gescheiden rijbanen en ongelijkvloer se kruisingen vijf- a zesmaal zo veilig zijn als wegen met een enkele rijbaan, bestaande uit twee, drie of vier rij stroken. Er wordt dan ook naar ge streefd zoveel mogelijk wegen aan te leggen met gescheiden rijbanen. Spre ker verklaarde voorts, dat momenteel in ons land 725.000 automobielen rij den. Het aantal doden per tienduizend motorrijtuigen kan jaarlijks wor den gesteld op twintig. In 1928, toen Nederland slechts 83.000 auto mobielen telde, bedroeg het aantal verkeersdoden per tienduizend mo torrijtuigen niet minder dan 80. Mede aan de hand van ander ver gelijkend cijfermateriaal stelde spreker, dat de grote verkeerstoe name relatief tot een grotere ver keersveiligheid heeft geleid. Investeringen De heer Boost was van oordeel, dat de problemen van het verkeer het hache- lijkst zijn in de grote steden. Hij wees er voorts op, dat hoe langer met de uitvoering van omvangrijke werken wordt gewacht, hoe moeilijker het zal blijken het verkeer tijdens de uitvoe ring gaande te houden. Hij pleitte voorts voor een aantal ondergrondse parkeergarages, die ook in tijden van accuut oorlogsgevaar voor de bescher ming van een deel van de burgerbe volking dienst zouden kunnen doen. Ondanks hoge kosten zullen ook de metroplannen in ons land zo spoedig mogelijk gerealiseerd moeten worden, aldus spreker. Hij wees er voorts op, dat de mi nister van verkeer en waterstaat een wegenbouwprogramma voor de komende vijftien jaar heeft ont wikkeld, dat. de aanleg van rond 1200 km rijksweg omvat. Hij zei, dat de Nederlandse Mij voor Nij verheid en Handel berekend heeft, Advertentie HAMEA-C handen ruw of schraal ..GELElEüüa dat de komende tien jaar aan ex pansie-investeringen 3.5 miljard gulden en aan vervangingsinveste ringen rond 1 miljard gulden nodig zal zijn. De heer Boost achtte deze bedragen te laag geraamd, vooral gelet op de noodzakelijke stedelijke verkeersvoor- zieningen. Het is nodig, zo zei hij, dat een bouwprogramma wordt opgesteld voor het totaal aan verkeersvoorzie- ningen in ons land gedurende de ko mende 15 jaar, maar waarbij deze voorzieningen, berekend zijn op de verkeertoename in de komende 25 jaar. Voorts dient een financieringsplan te worden opgesteld, dat in een wet moet worden vastgelegd, opdat onafhanke lijk van de wisselvalligheden van de jaarlijkse begroting meer systema tisch kan worden gewerkt en een werkprogramma op langere termijn voor verschillende objecten kan wor den gemaakt, betoogde hij. Inleidingen Vervolgens was het woord aan de eer ste inleider, ir. H. B. Bakker, oud hoofdingenieur van de rijkswaterstaat en adviseur voor esthetische verzor ging van dè rijkswegen, die sprak over: „Vormgeving van bushalten en par keerplaatsen". Na een uitvoerige schets gegeven te hebben van de op komst van de autobusdiensten, zei spreker, dat vele oude wegen, vooral ten plattelande, in het algemeen bij zonder weinig ruimte bieden voor röy ale verkeerstechnisch verantwoorde bushalten. Daarbij komt, dat noch de wegenbeheerders, noch de gemeenten, noch de busondernemers zich geroe pen voelen grote sommen geld voor dit doel beschikbaar te stellen, aldus ir. Bakker. Hij zag als de meest volmaakte bushalte, die overigens nog niet bestaat, een halte in de vorm van een grote overkapping met alle no dige accommodatie, zoals wachtge- legenheid, servicestations en res taurants. De bushalten en de par keerplaatsen noemde hij onmisba re elementen aan de wegen. Ir. Muller, hoofd van de verkeersafde- ling bij de gemeentelijke dienst van de wederopbouw en stadsontwikkeling te Den Haag, belichtte de vormgeving van kruispunten in de stad. Hij had bezwaren tegen verkeerspleinen. Hij betoogde, dat met de nog te verwach ten verdere toeneming van het ver keer voor ogen, de conclusie gewet tigd is. dat men bijzonder voorzichtig moet zijn met het in de plannen opne- nemen van verkeerspleinen. Slechts in een enkel geval zijn ze misschien aan vaardbaar, aldus spreker. Hij was van oordeel, dat in de toekomst steeds meer het systeem van ongelijkvloerse kruisingen zal moeten worden toege past. Ir. A. E. J. Nap, hoofdingenieur-di recteur van de rijkswaterstaat, hoofd afdeling wegen ter directie van de waterstaat, sprak over: „Enkele gre- Eeu uit het nagelaten werk van de eer J. G. H. Zijl, in leven adviseur van de rijkswaterstaat voor dc ver lichting". Aan dé hand van lichtbeel den behandelde hij de elementaire problemen verbonden aan het „zicht baar maken" van overstekende voet gangers of wielrijders en dc wijze van opstelling van lantaarns in een bocht. Ook schonk hij aandacht aan de ver lichting van een rijbaanverdubbeling, de verlichting van benzinestations langs drukke rijkswegen enz. Tijdens de discussie werd op verschillende on derwerpen nog dieper ingegaan. OORZAAK NOG ONBEKEND Kippen en twee honden kwamen in vuurzee om Woensdagavond rond zeven uur brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de Iandbomvschuur van de heer P. Kijk aan de Hollepolderse- dijk in Ovezande. De schuur, stond vrijwel onmiddellijk in lichterlaaie en de brandweerkorpsen uit Borssele, 's-Heerenhoek en Ovezande, die snel ter plaatse waren, stonden voor een vrijwel hopeloze taak. Reeds na een klein half uur moest men de bluspo- gingen staken. Schuur, een 25 kippen, twee honden, een tractor, andere landbouwwerktuigen en een hoeveel heid appels en peren waren in vlam men opgegaan. De schade was gister avond nog niet te schatten. De heer Kijk is verzekerd. VAN TOT z^ijpe BOBO BLIJFT Bobo, de bekende aap van Stavemsse, blijft deze winter in Stavcnisse. Vroe ger moest Bobo in de donkere maan den het dierenpark en de gemeente verlaten voor behagelijker oorden, maar nu is er een andere oplossing gevonden. Bobo krijgt zijn winterver blijf in Stavenisse, waar hij wel een beetje eenzaam zit, maar in ieder ge val in het genot is van kacheltje. De gemeentebergplaats is namelijk ver groot en een gedeelte ervan is voor Bobo ingericht. Nu maar wachten tot de zon weer gaat schijnen..-. PET... ,;t Lijkt hier Utrecht wel", (/rapte de buschauffeur, die een wagen vol arbeiders afleverde op een werkob- ject in Sas van Gent. Hij doelde op het smalspoortje, dat slik aanvoer de en dat via een heuse wissel het eindpunt moest bereiken. Hij zei dat tegen de mandie dienst deed als wisselwachter en die zich het ge wicht van zijn functie uitstekend be wust was. „</e zou toch eigenlijk 'n uniformpet op moeten hebben", ver volgde de buschauffeur en ook daar was de wisselwachter het mee eens. Hij wist alleen niet hoe hij er aan moest komen. „Zorg ik voor", riep de chauffeur en hij hield woord, want de volgende dag had hij een prachtstuk van een pet bij zich. Een voor-oorlog se, mogen wij wél zeggen, met een fraaie leren klep. De wissélwachter tooide zich onmid dellijk met dit, zo voortreffelijk bij zijn functie passende hoofddeksel. Hij heeft er maar kort plezier van gehad. Want toen even later het shktrem- tje kwam aanpuffen, boog de ma chinist zich ver uit zijn voertuig, griste de wachter de pet van liet hoofd en riep: ,&ijk, zo'n pet kwam ik nou juist tekort!" Sindsdien waakt de wachter weer petloos over de wissel RUST VOOR TIPPELAARS Het wandelseizoen 1960 zit er weer op. De blaren verdwijnen zo lang zamerhand weer en de moede tip pelaarsvoeten krijgen een rustig seizoen. Ook dit jaar vormden de Sint-Nicolaastochten te Breda de afsluiting van het tippelseizoen. De wandelsportvereniging „Kruimn- gen", zoals bekend hét wandelcen trum van Zeeland, verscheen met 51 deelnemers aan de start van deze. door de W.S.V. „Steeds Voor waarts" georganiseerde tochten. Dat het weer slecht was, nou ja, daar kan „Steeds Voorwaarts" ook niets aan doen, maar ondanks de stromende regen die de tocht tot een vochtig gebeuren maakte, be reikten allen de eindstreep om er de fel begeerde medaille plus spe culaaspop in ontvangst te kunnen nemen. EDELZANGERS Het zal zaterdag en zondag in zaal Martens te Hoofdplaat een vrolijke boel worden als de vele vogeltjes van de plaatselijke kanarievereniging „De Edelzangers" en die van de zusterver eniging uit Biervliet er hun liedje komen fluiten. Op deze dagen wordt namelijk een vogeltentoonstelling ge houden met wedstrijd en verloting. Als er voldoende belangstelling voor bestaat wil men een en ander opfleu ren met een tentoonstelling van _ka- merplanten. In 1959 organiseerde „De Edelzanger" de eerste tentoonstelling die mooi van opzet was en veel be langstelling trok. VERPLAATSING Maandag brachten enkele ver- keersdeskundigen een bedoek aan Colijnsplaat om er, samen met de politie, een oplossing te zoeken voor de bushalte in de Voorstraat. Sinds de dam door de Zandkreek voor het verkeer is opengesteld stopt de bus precies op een kruis punt, iets waarvan de gevolgen tij dens het isolement van Noord-Be- veland nog wel waren te overzien. Hoewel de ligging niet meer zo centraal zal zijn, denkt men er over de halte ongeveer 25 meter ten oosten van de Oost Haven straat te projecteren. De brand brak uit, enkele minuten nadat de heer Rijk zijn personenauto uit de schuur had gehaald om zijn moeder af te halen, die in Ovezande bij een van haar dochters op bezoek was. De ouders van de heer Rijk wo nen bij hem in. Omwonenden ontdek ten de brand en waarschuwden tele fonisch mevrouw Rijk, die met haar vier zoontjes (van wie de oudste 4 jaar is) thuis was. Onmiddellijk alar meerde zij de brandweer en waar schuwde haar man, die direct huis waarts keerde. Kort nadat de brandweerkorpsen ge arriveerd waren, werd duidelijk dat 't enkele jaren geleden herbouwde woon huis geen gevaar liep. Dc 13% me ter brede en 36 meter lange schuur was (met inhoud) echter verloren. De brandweer kon zich slechts tot nablussen beperken. Op het terrein van de brand waren o.a. de burgemeesters van Ovezande, 's-Heerenhoek en Borssele aanwezig. Voor het 13,80 ha omvattende land bouw- en fruitteeltbedrijf betekent het verloren gaan van de landbouw werktuigen niet alleen een schade post, maar dit verlies brengt tevens stagnatie in de werkzaamheden met zich. (Foto P.Z.C.). Adevertentie) Zell's de Siut is verbluft over deze sortering. Keus uit meer dan 500 ZELFBINDERS v.a. 2,95 400 SJAALS v.a. 4,75 500 paar SOKKEN v.a. 2,95 1000 OVERHEMDEN v.a. 12,90 Zo iets vindt U alleen bij HERENMODEHUIS Coosje Buskenstraat 1G2 VLISSINGEN Scooterrijder overleed na botsing met bietenwagen Ongeval tijdens mist te Serooskerke (Sch.) Woensdag is de 28-jarige M. de Waaij uit Kerkwerve op de provinci ale weg onder Serooskerke (Sch.) dodelijk verongelukt. Waarschijnlijk ten gevolge van de dichte mist reed de heer de Waaij 's morgens vroeg omstreeks zeven uur tegen een geparkeerd staande bietenwagen. Hij werd enige tijd la ter bij de wagen gevonden door de heer B., die hem overbracht naar een naburige woning. Het slachtoffer toonde ernstige verwondingen en was buiten kennis. Dokter H. J. Simons, die eerste hulp verleende, liet het slachtoffer naar het Rode Kruis-zie- kenhuis te Zierikzee overbrengen, waar de heer De Waaij in de middag uren. na een tevergeefs operatief in grijpen, is overleden. De heer De Waaij was gehuwd en vader van twee kinderen. Benoeming Tot cantor-organist van de Ned. Herv. Kerk te Bergen op Zoom werd be noemd de heer D. Manneke te Krui- ningen. ee Zierikzee heeft plannen om tij- deus de pinksterdagen van 1961 een sportuitwïsseling te e= organiseren met zowel men- H sen uit het Franse St. Hilaire Ë- H als uit het Engelse Ilatfield. Door zowel sportlui uit St. Hi- laire als uit Hatfield uit te no- digen hoopt men de ontmoeting een sterker internationaal ka- s rakter te geven en de basis te leggen voor een „driehoeksuit- wisseling". s De a.s. pinksterdagen is Zie- H H rikzee weer aan de beurt om als gastheer op te treden voor H de sportmensen uit St. Hilaire, die met Pinksteren 1960 een m uitgebreide Zierikzeese deputa- tie ontvingen. De connecties tussen Zierikzee en Hatfield f| H zijn echter ook hecht, al lagen die tot nu toe niet op sportief terrein. s Gemeentebestuur cn sportraad van Zierikzee staan nu echter H voor de moeilijkheid alle gas- ten men schat het aantal op p tachtig gedurende drie da- gen onder de brengen. Burge- meester mr. F. Th. Dijckmees- n H ter en sportraadvoorzitter dr. ez J. C. Röhner hebben thans tot een groot aantal ingezetenen II een schriftelijk verzoek ge- richt, mensen uit Hatfield en ëe St. Hilaire onder te brengen. H Indien zich hiervoor voldoende if H inwoners van Zierikzee opge- =z ven, wordt de driehoeksuitwis- g| seling een feit. Op het pro- H gramma zullen dan onder meer voetbal en tennis worden ge- plaatst. n llllllllllllllllIlllllllIlllllllllllllllllllllllllllllIll CSlot van pag. I De benoeming van mijn fractiege noot Heijboer heeft bezwaren, die in het persoonlijk vlak liggen", zei hij. „He draag hém echter voor met de bedoeling, dat door opschuiving in dc fractie iemand anders deze taak zal overnemen", vervolgde hij. (Op de kandidatenlijst van de geza menlijke protestants christelijke par tijen in Goes staat drs. J. Dijkgraaf, een figuur uit het landbouw-coöpera- tiewezen, na mevrouw Van Willegen als eerste C.H.-kandidaat. Naar wij nader vernemen is het de bedoeling, dat hij de wethouderszetel van de heer Heijboer zal overnemen. Red.). De heer Van Melle besloot zijn verklaring met de opmerking, dat. hij zijn ontslag zal nemen als raadslid, teneinde opschuiving mo gelijk te maken. Geen ambitie „Ondanks de vele geruchten, wil ik verklaren, dat de A.R.-partij geen wethouderszetel ambieert", aldus sprak vervolgens mr. J. G. v. d. Burgt (a.r.). „Overigens", zo zei hij, wil de A.R.-raadsfractie, als op haar een beroep wordt gedaan, toch in overweging nemen uit haar gelede ren een raadslid kandidaat te stellen voor de functie van wethouder. Bij het vooroverleg is echter geen beroep gedaan op de A.lt.-fractie", aldus spreker. Mevrouw Van Willegen zei, te kort raadslid te zijn om de zware verant woording van het wethoudersambt aan te durven. Later verklaarde zij nog, ook te druk bezet te zijn om in het college van b. en w. zitting te ne men. Kleur De heer M. Loevc (a.r.) wees erop, dat het gebruikelijk is. dat de sa menstelling van het college de sa menstelling van de raad weerspie gelt. „Door bijzondere omstandighe- Mevrouw de wethouder C. A. Griep- Duinlcer, sinds 1958 lid van de ge meenteraad. den is het echter juist van deze gul- Idën regel af te wijken", voegde hij eraan toe. „Er staan twee mogèlijk- heden open: een kwaliteitskeus of een verantwoorde „kleur"-keus," al dus dit raadslid. „Het algemeen be lang vraagt een snelle en doelmatige aanpak." Dit raadslid was overigens van mening, dat bij het vooroverleg te veel is vastgehouden aan een „kleur"-keuze. Hij zeide het resultaat van het overleg niet toe te juichen. Hij betoogde voorts nog, dat zijn par tij geen wethouderszetel „begeert". Beraad Nadat nog de heren Van Santé (v.v.d.) en A. G. Heijboer (c.h.) het woord hadden gevoerd, trok de raad zich terug om zich nader te beraden. Na 25 minuten werd do vergadering heropend. De heer Van Santé verklaarde, dat de V.V.D. mevrouw Griep als kandi date stelde voor de benoeming tot wethouder. De schriftelijke stemming, die hierna volgde, had het volgende resultaat: Vakature J. J. van Melle: A. G. Heijboer (e.h.) 12 stemmen, één blanco. Vakature J. H. Roose. me vrouw G. A. Griep-Duinker (v.v.d.) 9 stemmen, de heer N. E. van Santé (v.v.d.) 1 stem, en drie blanco. Vakature mr. II. B. Bouw man: do heer J. S. Visscher Autobotsing te Bergen op Zoom bij inhaalmanoeuvre Dinsdagavond ontstond op de Ant werpsestraatweg te Bergen op Zoom ter hoogte van de Brombeer een aan rijding tussen een autobus, bestuurd door J.-S. uit Bergen op Zoom en een personenauto bestuurd door J. H. uit St. Laurens. De autobus reed in de richting van de stad. Toen de be stuurder ter hoogte van de Brombeer een in dezelfde richting rijdende vrachtauto inhaalde, kwam uit de tegenovergestelde richting de heer J. H. aangereden. Deze remde af om een aanrijding te voorkomen. De auto begon echter te slippen en bot ste tegen de voorzijde van de auto bus. Er deden zicb geen persoonlijke ongelukken voor, doch belde voertui gen liepen materiële schade op. Te gen de bestuurder van de autobus werd proces verbaal opgemaakt. Acht maanden celstraf wegens diefstal met braak Uitspraken rechtbank De rechtbank te Middelburg heeft woensdag de fabrieksarbeider Th. I. uit Terneuzen veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 8 maanden, met aftrek. Tezamen met M. J. de K. had déze verdachte zich op 17 april iu Sas van Gent schuldig gemaakt aan diefstal met inbraak. In een woning in de Zuidstraat had I. een ruitje ingeslagen en was ver volgens naar binnen geklommen. In de woning ontvreemdde hij een aan tal goederen. De rechtbank veroor deelde hem conform de eis van de officier van justitie. De r.k.-reclas- sering zal toezicht uitoefenen. De bakker P. J, van M. uit IJzen- dijkc werd wegens valsheid in ge schrifte veroordeeld tol een voor waardelijke gevangenisstraf van 2 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Hij had gedurende ongeveer 5 jaar zijn ontvangsten gedeeltelijk niet in zijn kasboek vermeld. Ook in deze zaak werd conform de eis van de officier gevonnist. De handelaar A. M. uit Arnemuiden die een bekeuring gekregen had toen op zijn auto in Yerseke 32 kg on dermaatse tong werd aangetroffen, werd een boete van 75 opgelegd. M. was in beroep gegaan tegen het vonnis van de kantonrechter, waarbij hij veroordeeld werd tot een boete van 100. De handelaar verweerde zich door te verklaren, dat hij niet wist, dat de tong op zijn wagen aan wezig was. De officier van justitie had bevestigd van het vonnis van de kantonrechter gevorderd. Wethour, A. G. Heijboer, smu. lid van de gemeenteraad. (p.v.d.a.) 11 stemmen, mr. Bouw man één stem en één blanco. De heer Roose had tevoren nog verklaard, de exploiiatie van zijn bootdienst te zullen stoppen. „Er is wel eens gezegd, dat de havens mijn enige doel is geweest", lichtte de ex- wethouder toe. Dc heer Visscher, die zeide zijn benoeming als wethouder onder voorbehoud te moeien aannemen, omdat hij nog toestemming moet vragen aan de minister van soci ale zaken, verklaarde, dat het nimmer zijn bedoeling is geweest wethouder te willen worden. „Slechts in uiterste noodzaak heb ik deze stap genomen", betoogde hij. „Ik kan dit vrijmoedig in het openbaar verklaren." Dankwoorden Er waren tijdens deze raadsvergade ring ook nog dankwoorden te beluis teren en wel geuit door waarnemend burgemeester dr. J. W. Noteboom en gericht aan het adres van de drie wethouders. In korte bewoordingen belichtte hij de vele verdiensten van de ex-wethouders Van Melle, Bouw man en Roose. „Door de jongste ge beurtenissen in Goes, is hun beteke nis als ambtsdrager overschaduwd. Persoonlijk voel ik de zwaarte van hun heengaan zeer sterk", aldus de raadsvoorzitter, die verklaarde, dat er ook vele goede dingen zijn ge weest. „De heer Van Melle heeft zijn taak als wethouder en waarne mend-burgemeester opgevat met een grote toewijding. Hij was zeer geschikt voor deze taak. De heer Roose heeft vele verdiensten met betrekking tot de havenwer ken en de industrialisatie. Met grote energie heeft hij zich aan de belangen van de gemeente gewijd. Ook de heer Bouwman zijn we veel dank verschuldigd", aldus dr. Noteboom. Ontslag Mi-. Eouwman deelde hierna nog mede, dat hij als raadslid wenste te bedanken. „Mijn ontslagbrief zal ik U zo spoedig mogelijk toezenden", zo richtte hij zich tot burgemeester Noteboom. Als een lichtpunt zag hij de prettige samenwerking met de raad. Mr. v. d. Burgt, die zich aansloot bij de woorden van de raadsvoorzitter, gaf als zijn mening te kennen, dat het college van b. en w in zijn hui dige samenstelling een zwenking naar „links" heeft gemaakt. „Wij houden ons enige reserve voor om onafhankelijk en op zakelijke gron den het beleid van het college van b. en w. te beoordelen", deelde de A.R.-fractievoorzitter mede. De heer Roose merkte op, dat rijn partij in „loyale oppositie zal gaan". „Zeker niet uit wraaklust", voegde Iiij er aan toe. „Wij doen dit met het oog op het gemeentebelang". Ex-wethnuder J. J, van Melle sloot de rij van sprekers met de verwach-. tlng uit te spreken, dat de gemeente Goes onder het nieuwe college een goede tijd tegemoet zal gaan. •I ,%'1 Wethouder J. S. Visscher, van 192,. tot 1951 lid van de gemeenteraad van Krniningen, sedert 1931 gemeen teraadslid van Goes. VANDAAG Middelburg-City: De zaak M.P.; 20 uur alle leeftijden. Electro: De Indische graftempel; 19.30 uur, 13 Jaar. De Vergenoeging: Causerie over .Jndiê en de literatuur" door dr. J. van Harn voor Kon. Ver. Oost en West; 20 uur. Concert- en Gehoorzaal; Jeugdeoncer- ten Z.V.U.: 11, 13.30 en 15 uur. Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie schilderijen, aquarellen, te keningen en grafieken. 9-18 uur. Vllssingen-Alhambra: De zaak M.P.; 20 uur, alle leeftijden. Luxor: Pas opval niet; 20 uur, a.l. Scheldekwartier: Vertoning Ghana- film „Tropengoud". Kantineoomrrussie „De Schelde"; 20 uur Strandhotel. Lezing voor middenstan ders over „Rechten bij onteigening van bedrijlspanden voor eigenaren en huur ders"; 20 uur, Gocs-Grand: De zaalc M.P.; 30 uur, a.L

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2