Kortgene begint met aanleg jachthaven ECONOMISCHE ZAKEN ZEGDE KW ART MILJOEN TOE WALCHEREN ZEEUWSE ERE-COM ONTVANGEN GROENE BARET ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN „VEERE'S GENOEGEN" BRACHT GESLACHT VARKEN SERENADE DONDERDAG 24 NOVEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT EERSTE OBJECT IN VEERSEMEER In de woensdagavond gehouden openbare spoedeisende vergade ring van de gemeenteraad van Kortgene kon burgemeester A. A. Schuit meedelen, dat van het ministerie van economische za ken bericht was ontvangen, dat voor 85 zal worden bijgedra gen in het onrendabele bedrag van de aan te leggen jachthaven te Kortgene. Deze bijdrage zal ongeveer 250.000,bedragen. Deze mededeling houdt dus in, dat de realisatie van de jacht haven te Kortgene, waarvoor burgemeester Schuit reeds ver scheidene jaren heeft geijverd, thans binnen afzienbare tijd een feit zal zijn. Men hoopt met de werkzaamheden reeds het aanstaande voorjaar te kuimen beginnen. Dit is het eerste ob ject in het Veerse meer dat met overheidssubsidie tot stand zal komen. Bovendien kon burgemeester Schuit aan de raad meedelen, dat pogingen zullen worden aangewend om te Colijnsplaat vijftien woningen te bouwen 'r de Veerse vissers die b zullen komen wonen, na de aan leg van de nieuwe vissershaven. Er is een verzoek binnengekomen een fabriek tot verwerking van visafval- produkten te Colijnsplaat te mogen bouwen. B. en w. zullen dit verzoek ernstig in studie nemen en te zijner tijd met voorstellen bij de raad ko men. De voorzitter zei zeer blij te zijn, deze mededelingen te mogen doen, daar alles voor de gemeente van groot belang is. Op deze manier zal wellicht een compensatie worden gevonden voor het steeds verder te ruglopen van het inwonertal. Over het te bouwen pensiontehuis te Gevonden voorwerpen Bij de opperwachtmeester der rijks politie te Zaamslag zijn als gevon den voorwerpen aangegeven: een si- garetteaansteker en een portemon nee met inhoud. Kortgene werd niet zoveel gediscus sieerd als in de vorige vergadering. Besloten werd nu onder bepaalde voorwaarden de tijdige betaling te garanderen van rente en aflossing van de door de stichting pensionte huis Noord-Beveland aan te gane geldlening van f 500.000. De restric ties moesten vanwege G.S. worden ingelast, in verband met de financië le consequenties voor de gemeente. Het krediet in rekening-courant voor 1960 bij de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten werd vastgesteld op f 100.000. Tijdens de rondvraag uitte de heer Welleman klachten over de torenklok van Kortgene, die per etmaal ongeveer 20 minuten, voor loopt. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN Bedankt voor Roermond A. J. Jelsma te Zaltbommel. GER. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Leerdam (vacature K. Deddens) O. Mooiweer te Zalk en Vecaten. CHR. GER. KERKEN Beroepen te Oud-Beijerland P. N. Ribbers te Noordscheschut; te Mid- delharnis J. C. van Ravenswaaij te Scheveningen. EVANG. LTJTH. KERK Drietal te Amsterdam (vacature dr. G. J. Lindijer) K. Berveling te Edam, dr. C. H. Lindijer te Rotterdam en D. Solinger te Haarlem: bedankt voor Hilversum P. H. G. C. Kok te Weesp. Directeur veiling Bergen op Zoom neemt ontslag De heer P. van Eek heeft wegens gezondheidsredenen entslag ge vraagd als directeur van de veiling vereniging Bergen op Zoom. De heer Van Eek was sinds juli 1946 direc teur van de veiling Bergen op Zoom en voordien 20 jaar van de veiling te Oudenbosch. MIDDELBURG C.N.V.-voorzitter sprak op propaganda-avond C.B.M. Dinsdag belegde de Christelijke Be sturenbond Middelburg in het Schut tershof een propaganda-feestavond, waar de heer C. J. van Mastrigt, voor zitter van het C.N.V., sprak over en kele kernpunten in de huidige politiek. De heer Van Mastrigt betoogde, dat de welvaart, die ons land kent, maar een betrekkelijke welvaart is, want er zullen altijd wel wensen blijven, die men graag verwezenlijkt wil zien. En in deze periode van betrekkelijke wel vaart noemde de C.N.V.-voorzitter de taak van de vakbeweging moeilijker dan in perioden van armoede, omdat de verdeling van de welvaart meer problemen schept. Verder ging de heer Van Mastrigt in op de huidige loon politiek, waarbij hij wees op de nood zaak van een goede samenwerking tussen de werkgevers en werknemers. Wanneer dit niet zo is, loopt elke sociaal-economische politiek van wel ke regering ook, verkeerd. Met 3e gedifferentieerde loonpolitiek van de huidige regeling kon ae heer Van Mastrigt zich verenigen, hoewel de vakbeweging niet alle details in het regeringsbeleid kan volgen. Na nader ingegaan te zijn op het open breken van de c.a.o.'s, bracht de neer Van Mastrigt de winstdeling ter spra ke. die een totale wijziging van de huidige maatschappelijke structuur met zich brengt. „Met kreten en leu zen over zeggenschap en deelgenoot schap komen we er niet", aldus de C.N.V.-voorzïtter, „er zal gearbeid moeten worden". Als laatste punt bracht de heer Van Mastrigt de achtergebleven gebieden ter sprake, „waar ook voor ae chris telijke vakbeweging een taak is weg gelegd", aldus de CÏN.V.-voorzitter. Eerder had de heer A. Maas, voorzit ter van de Christelijke Besturenbond Middelburg, de avond met een kort welkomstwoord en gebed geopend. Het programma voor deze bijeen komst vermeldde verder het optreden van de toneelclub C.B.B. Goes met het stuk „Ruwe stormen". PLECHTIGHEID TE ROOSENDAAL Commissaris der koningin en burgemeesters van Vlissingen en Westkapelle DE GOEDE verstandhouding tussen Zeeland en het Corps Commandotroepen heeft er toe geleid, dat het traditioneel cere monieel, waarmee op vrijdag 9 december a.s. de „kersverse" commando's op de. Grote Markt in Roosendaal de groene baret ontvangen als bewijs dat de eerste training met goed gevolg is volbracht, een bijzonder ge beuren wordt. Die dag wordt namelijk tevens de groene baret uitgereikt aan drie Zeeuwse ere- commando's, te weten de com missaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen en burge meester Th. H. de Meester van Westkapelle. Naast de andere land-, zee- en luchtmachtkorpsen in ons land vormen de commando's nog maar een jong korps, dat tijdens de laatste jaren van de tweede we reldoorlog in Engelandis opge richt. Het korps wil thans een traditie opbouwen, waarvan een der symbolen de uitreiking van do groene baretten aan cre-com- mando's is. De commissaris der koningin en de twee burgemeesters wor den tezamen met de burge meester var. Roosendaal de eerste Nederlandse ere-com- mando's. De enige, die tot nu toe de groene baret als ere- commando kreeg aangeboden, is de Deens-Amerikaanse kapi tein Kurt Carlsen, die in de eerste dagen van 1952 de „heid van het jaar' werd door zijn moedig optreden op de zwaar slagzij makende en later gezonken „Flying Enterprl- VAN 1944 AF Do verbondenheid van de com mandotroepen met Zeeland da teert reeds van 1944, toen Neder landse commando's met de gealli eerden bij Westkapelle en Vlissin gen landden om Walcheren te be vrijden. In het vaandel van het Corps Commandotroepen worden Westkapelle en Vlissingen dan ook vernield, ter herinnering aan de strijd, die de commando's er 16 jaar geleden voerden. De ere-commando's krijgen alle rechten, die een soldaat van het korps heeft. Bovendien worden de officieren, alsmede de ere-com- mando's in het bezit gesteld van een speciale bierpul, waarop hun naam aangebracht wordt. De commissaris der koningin wordt ere-commando van de 105e com pagnie Commandotroepen, burge meester Kolff van de 104e en bur gemeester De Meester van de 108e compagnie. Van onze adverteerders Demonstratie door rijdende viskeuken Op uitnodiging van de commissie huishoudelijke- en gezinsvoorlichting brengt de rijdende viskeuken van het produktschap voor vis en visproduk- ten een bezoek aan Middelburg. Woensdag arriveerde de demonstra tiewagen op de Markt, waar voor een groot aantal dames enkele demon straties gegeven werden door me vrouw E v. d. Oudermeulen. De voorlichting beweegt zich voorname lijk in de richting van het bereiden van graatloze vis. De auto is voor zien van 'n koel-diepvvieskast, waar in de verse en diepgevroren vis. die voor de demonstraties wordt ge bruikt, bewaard wordt. Vele Middelburgse dames zagen in de comfortabele wagen toe. hoe de de- monstratrice in een half uur tijd drie verschillende gerechten met gefileer de vis bereidde. Zij mochten niet al leen maar toekijken; ook werden de dames in de gelegenheid gesteld de schotels te proeven. Vandaag (donderdag) neemt de rij dende viskeuken een standplaats in op het Karei Doormanplein. WESTKAPEU.E „In dienst der kerk" vierde 12%-jarig bestaan Maandag vierde de hervormde vrou wenvereniging „In dienst der Kerk" te Westkapelle haar 12%-jarig be staan, een bijeenkomst in het Jeugd- gebouw te Westkapelle. Mevrouw Oosthoek-Kruit hield een lezing over „De vrouw en de machten van deze tijd". De secretaresse en de penningmeesteresse gaven een over zicht van het verenigingsjaar. Hierna gaf ds. W. Oosthoek uit Westkapelle een uiteenzetting van de betekenis van de gebrandschilderde ramen in de kerk van Westkapelle, voorstellende het offer van Christus en het offer van Abraham. Deze ramen heeft de vrouwenvereniging aan de kerk ge schonken. Nadat enkele leden van de vereniging enige gedichten hadden voorgedragen, vertoonde ds. Oosthoek de film „Door de duisternis tot het licht". Collecte Inclusief diverse nagiften is de op brengst van de tijdens de dankdag ge houden collecten voor de Ned. Herv. Kerk in totaal 2465,70 In de geref- kerk werd 135,— gecollecteerd voor de diaconie en 836,93 voor de Kerk. Werk van patiënten ging vlot van de hand Het resultaat van een jaar bezig heidstherapie voor patiënten lag woensdag in een van de zaaltjes van het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissin gen geëxposeerd en de dames van de Welfare-dienst van het Nederlandse Rode Kruis hebben het er druk ge had. Achter de pitrieten mandjes, de theemutsen, de handwerkjes, de wandkleden, de sokken, het kinder goed en de plastic draadfiguren za gen de bezoekers in gedachten de urenlange minutieuze arbeid van zie kenhuis- en rusthuispatiënten. Bedlegerigen, die in het vervaardigen van deze produkten een welkome afleiding hebben gevonden. Het ten toongestelde ging dan ook al dade lijk in de morgenuren van de ten toonstelling en de verkoping vlot van de hand. Enthousiast vertellen de Welfare dames uit „Bethesda" en „Der Boe- de" over de dankbare taak, die zij voor de patiënten en verpleegden mogen vervullen. Op verzoek van hun „klanten" levert het Rode Kruis in Den Haag het nodige materiaal. Na verloop van tijd worden alle werkstukjes verzameld en trachten de Welfare-dames er goede prijzen van te maken. Om weer nieuw ma teriaal te kunnen aanschaffen. Zo gebeurde dat dus gisteren in het ziekenhuis „Bethesda" en over het bezoek had men geen klagen. Bij hun werk voor de patiënten krij gen de dames belangrijke steun van verpleegsters en doktoren. Boven dien hebben reeds een aantal dames zich ingezet om de thuis vertoevende patiënten zo af en toe een bezoek je te brengen. Het hoofd van de Mid delburgse Vrijwillige Welfare-dienst, mevrouw E. A. Visser-Woudstra is daarmee begonnen en heeft zich al van de medewerking van een aantal bereidwillige dames verzekerd. Men wil ook in Vlissingen zo gauw mo gelijk tot de oprichting van een af deling komen. BIGGEKERKE N.C.V.B. vergaderde Donderdag hield de afdeling Bigge- kerke van de Nederlandse Christen Vrouwenbond haar eerste jaarverga dering onder leiding van mevrouw Van Keulen. Onder de vele aanwezigen bevonden zich afgevaardigden van de zuster verenigingen uit de aangrenzende gemeenten. Uit de verslagen bleek dat het ledental dat nu 35 bedraagt sinds de oprichting verdubbeld was. Ook het financiële overzicht gaf een gezond beeld te zien. De avond werd gevuld met declamatie, zang en spel. OOSTBURG ^Aanrijding tussen twee personenauto's te Oostburg Woensdagmorgen ontstond er op het Raadhuisplein te Oostburg een aan rijding tussen twee personenauto's. De door de heer A. R. uit Axel be stuurde auto, die uit de Nieuwstraat komende, de Zuidzandsestraat inreed, verleende hierbij geen voorrang aan® de voor hem van rechts vanuit de Burgstraat komende auto met aanhangwagen, bestuurd door de heer J. de F. uit Schoondijke. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Beide voertuigen liepen lichte materiële schade op. Kapperstarieven worden per 1 januari verhoogd De afdeling West Zeeuwsch-Vlaan- deren van de Nederlandse Kappers- bond, een vereniging die cle leden nu niet bepaald elk moment ter ver gadering oproept, hield dinsdag avond in hotel „Dc Eenhoorn" te Oostburg een ledenvergadering. Alleen al uit het feit dat deze vere niging in vergadering bijeen was, bleek dat er wel iets belangrijks te bespreken viel. Direct na het wel komstwoord van de voorzitter, de heer Th. van Kouteren uit Aarden burg, werd dan ook de belangrijk heid van deze vergadering ter spra ke gebracht, n.l. de bespreking van h'eet van het hoofdbestuur gekre gen advies inzake de prijsvaststel ling. Uit de hierop volgende discus sie bleek dat met ingang van 28 no vember a.s. het fooienstelsel in de lcappersbedrijven zal verdwijnen dat in verband daarmede de lonen van de bedienden, zowel in de heren- als da meszaken zullen worden verhoogd met bedragen variërende van 10 tot 15 wat natuurlijk met zich mee zal brengen, dat ook de prijzen zul len worden verhoogd. In zaken waar tot nu toe voor herenknippen 1, werd gevraagd zal dit met ingang van eerdergenoemde datum ongeveer 1,25 worden. Voor velen zal de opheffing van het fooienstelsel in het begin zeker nog onwennig zijn. Na een uitvoerige gedachtenwisse- ling van de aanwezige leden werd uiteindelijk besloten het advies van het hoofdbestuur ook voor West Zeeuwsch-Vlaanderen door te voeren. HOOFDPLAAT Oud-patiënten namen afscheid van arts Rozemeijer In het r.k. Parochiehuis namen zon dagmiddag de oud-patiënten van Hoofdplaat afscheid van dokter Ro zemeijer. De heer A. Calon, voorzit ter van het Wit-Gele Kruis afdeling Hoofdplaat heette mevrouw en dok ter Rozemeijer en een groot aantal patiënten hartelijk welkom. Hij dankte de dokter voor al hetgeen hij in de loop van ruim 26 jaar voor zijn patiënten in Hoofdplaat had ge daan en wenste hem in zijn nieuwe loopbaan als schoolarts veel succes, maar zei tevens het jammer te vin den dat de dokter ging vertrekken. Pastoor Deenen memoreerde in zijn toespraak niet alleen de kwaliteiten van dokter Rozemeijer als arts, maar tevens prees hij de dokter als een principieel katholiek. Als geschenk van de oud-patiënten werd door de heer Spinnewijn een verrekijker aangeboden. De giften hiervoor waren door de oud-patiën ten spontaan bijeengebracht. Aan mevr. Rozemeijer werden bloe men aangeboden. De heer C. de Smit dankte de dokter namens de K.A.B. voor al wat hij had gedaan voor de leden van deze organisatie. Dokter Rozemeijer sprak daarna een dankwoord waarin hij zei, dat het voor hem een zeer zware beslissing was geweest om met zijn praktijk als huisarts te stoppen. Omstandig heden dwongen hem een rustiger baan, nl. schoolarts, aan te nemen. Hij was blij zoveel oud-patiënten voor zich te zien en dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. De in stanties waar hij veel mee had sa mengewerkt, het Wit-Gele Kruis en de E.H.B.O., dankte hij in het bij zonder. Ook de pastoor dankte hij voor de prettige samenwerking, en in de perSoon van de tegenwoordige wijkverpleegster, zuster van Houte dankte hij alle vorige wijkverpleeg sters. Na afloop drukten de vele oud patiënten mevrouw en dokter Roze meijer de hand. ZAAMSLAG Filmvertoning C.B.C. De Christelijke Bedrijfsgroepen Cen trale vertoonde dinsdag in het vere nigingsgebouw te Zaamslag enkele films. Nadat 's middags speciaal voor de jeugd de film „Kalle in gevaar" was vertoond volgde des avonds de speel film „Een hart klopt voor Erica." Bij beide voorstellingen was de zaal geheel gevuld. VEILING WALCHEREN G.A. 23 nov. Appelen; Lombart Calville II 80- 85 17. II 75-80 19. II 70-75 21, II 65-70 15. III Grof 10, III Fijn 5. Gelden Delicious II 80-op 37, II 75-80 33. II 70-75 37. II 65-70 32, II 60-65 24, IID 15. Ill Grof 24—34, III Fijn 12. Kroel 3. Golden Delicious (ver pakt I 85-90 52. I 80-85 55—58, I 75-80 58. Peren: Comtesse de Pans II 65-75 23. 11 55-65 14, IID 6. III Grof 5, III Fijn 11. Jonathan 75-80 28—30. I 70-75 28—20, I 65 -70 23—26, I 60-65 18, II 80S5 20—21. II 75-30 21. II 70-75 24—25, II 65-70 22. II 60- 65 16, IID 9, III Grof 14—16, III Fijn 5, Kroet 3. Goudrenet I 85-95 26, I 75-85 25 27, I 65-75 16—24, III Grof 18, III Fijn 13, Kroet 9. EIERNOTERINGEN Eiemoteringen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. 24 nov. Prijsklas 0 20 cent, idem I 19 cent. Idem II 18 cent, idem III 17 cent, idem IV 16 cent, idem V 15 cent. Officiële publikatie VLISSINGEN. HINDERWET. B. en w. van Vlissingen, brengen ter open bare kennis, dat ter gemeentesecretarie, 2e afdeling, ter Inzage ligt een verzoek met bijlagen van het bestuur van de Stichting R.-K. Streekziekenhuis ,.St.- Joseph" te Vlissingen om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een installatie voor róntgendiagnostiek in het perceel Van Dishoeckstraat 2, kadastraal bekend gemeente Vlissingen. sectie B nr. 1916. Gedurende tien dagen, te rekenen van 24 november 1960 af, bestaat voor een leder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 13 december a.s., des voormiddags 10.00 uur. ten ge meentehuize, een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeen te kennis nemen van de ter zake ingeko men schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerech tigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren heeft Ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen. 22 november 1960. MIDDELBURG Tervisielegging voorlopig goedgekeurd onteigeningsplan. Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg, gelet op het bepaalde ln artikel 80 van de onteigeningswet, maakt bekend, dat gedurende een tijdvak van dertig dagen, aanvangende op 25 novem ber 1960 en eindigende op 24 december 1960. voor een ieder ter gemeentesecreta rie (kamer 20) ter Inzage is nedergelegd een uitgewerkt, bij besluit van de ge meenteraad van 21 november 1960 voor lopig goedgekeurd plan. als bedoeld ln artikel 80 der Onteigeningswet, met de daarbij behorende stukken, strekkende tot onteigening ten name van de ge meente Middelburg, in het belang van de Volkshuisvesting, van genouwde en onge bouwde eigendommen, gelegen tussen de Breeweg, Kruisweg, Koudekerkseweg en Koninginnelaan, welke eigendommen op de eveneens bjj dat besluit behorende te kening gemerkt 43-11-7 met een paarse kleur zijn aangeduid. De aandacht wordt erop gevestigd dat belanghebbenden tot uiterlijk 14 dagen na verloop van de termen voor nederleg- ging hun bezwaren schriftelijk aan het gemeentebestuur kunnen opgeven. Middelburg, 22 november 1960. <- MIDDELBURG Tervisielegging voorlopig goedgekeurd onteigeningsplan. Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg, gelet op het bepaalde in ar tikel 80 van de Onteigenings%vet, maakt bekend, dat gedurende een tijdvak van 30 dagen aanvangende 25 november I960 en eindigende op 24 december 1960, voor een ieder ter inzage ter gemeentesecreta rie (kamer 20) is nedergelegd een uitge werkt, bij besluit van de gemeenteraad van 21 november 1960 voorlopig goedge keurd plan, als bedoeld in artikel 80 der Onteigeningswet, met de daarbij behoren de stukken, strekkende tot onteigening ten name van de gemeente Middelburg, ln het belang van de Volkshuisvesting, van gebouwde en ongebouwde eigendom men gelegen ln het tot industrieterrein bestemde gebied ten zuiden van de spoor baan Middelburg-Goes en ten noord-oos ten van de Nieuwlandseweg, welke eigen dommen op de eveneens bij dat besluit behorende tekening gemerkt 43-IX-4, met een paarse kleur zijn aangeduid De aandacht wordt er op gevestigd, dat belanghebbenden tot uiterlijk 14 dagen na verloop van de termijn voor nederleg. ging hun bezwaren schriftelijk aan het gemeentebestuur kunnen opgeven. Middelburg, 22 november 1960. Ken vrolijk „Vèere's Genoegen" heeft woensdagavond een vrolijke serenade ge bracht aan een keu rig, op de muziektent opgebaardge slacht varken. Een varken met een voorgeschiedenis ove rigens, die begon op koninginnedag van dit jaar, toen het varken nog een big was. Zijn staartje was toen ingesmeerd met zeep, en in een arena moesten zak- lopende Veerenaren proberen dit feest varken bij de staart te grijpen. Het volks vermaak viel toen echter niet bij ieder een in goede aarde en dierenbeschermers bewerkstelligden dat de wedstrijd werd gestaakt en de heer Castelijn jr. als win naar werd aangewe zen. Maar de muziek, „Veere's Genoegen", had zo zijn best ge daan, dat de heer Castelijn het dier voor een verloting aan het korps schonk. De verloting kwam ten bate van het instrumenten- fonds en winnaar werd de heer Caste lijn sr. Toen ging de lieve big weer terug naar de muziekvereniging en de muziekvereni ging bracht hem naar boer Joost Breel, die de dure plicht op zich nam de big tot wasdom te brengen voor een nieuwe verloting. Woensdag was het zover De big was varken geworden, een vet varken zelfs en trots lagen na de slachting vette ham men enzovoorts in de muziektent te prijken. De heren Castelijn, Breel, de voorzitter van de muziekvereniging, de heer H. A. Cranen- burgh en burgemees ter jhr. I. F. den Beer Poortugael spraken muziekvereniging en belangstellenden toe. Het varken werd of ficieel „Het Veerse Big" gedoopt en nu is het uitkijken naar de gezellige avond in het verenigingsge bouw vrijdag aan staande, waarop trekking der loten een deel van het pro gramma zal vormen. De verkoop van lo ten is reeds in volle gang. De jpbrengst van het toch al zo lucratieve varken zal ten goede komen aan het fonds voor nieu we uniformen voor „Veere's Genoegen". VEILING ROTTERDAM 22 nov. Aardappelen gr. 8-13; AndUvlo 5091: Bloemkool 1 A 6266, II A 2454, B 15—43: Sla I 9—14; Witlof I A 88—99, II A 74—85, I B 82, II B74—30; Uien 4—11 geschild 1216; Spruiten 1 A 4563, II A 32—43, I B 3941, I D 50—56: Kroten 7—9: Rode kool 5—14: Gele kool 8—10; Groene kool 1018; Bfierenkool 1621; Selderij 1115; Peterselie 15—18; Knol selderij 11—18; Peen 7—9: Prei 17—29; Spinazie 89; Alicante 150—178: Cox Oran ge I A 58—74, I B 31, II A 57—70, II B 33—48; Jonathan I A 32, i B 38—39; Goud- reinetten I A 24—36, I B 18—20, II A 2741: Golden Delicious I A 3756, 1 B 34—47, I C 30—48. II A 2643: Glorie van Holland I A 30—33, I B 26—28, I B 18 -21; Beurre Alex. Lucas I A 5259, I B 4748, I C 36—38, II A 19—23. VISMIJN VERRE Exportgarnalen 1385 kg. 1.992,57. Schar 123 kg, 59—79, Bot 169 kg. 64—30. Wijting 543 kg, 16—24. Tong 17 kg 1.40—3,28, Ka beljauw 16 kg. 51—68. Sprot 1263 kg, 24 26, Doorgedraaide.vis 64 kg. VEILING WALCHEREN 23 nov. Peren: Comtesse de Paris 65-75 28 —31. 65-70 21—26, 55-65 20—22, 55-60 18, III grof 1329. III Fijn 10 Appelen: Cox Orange Pippin 70-75 56, 65-70 54—55, 60-65 39—43, 55-60 26—34, HD 17—18, III Grof 2955, III Fijn 1835. Groninger Kroon 70 -75 26, 65-70 25, 60-65 18. IID 5. Hl Grof 1519. Golden Delicious 80-op 44, 75-80 45, 70-75 46. 65-70 39, IH Grot 31—39, IH Fijn 20. Appelen: Lombart Calville 80-op 15, 70-80 16, 60-70 13. Zoete Ermgaard 60-65 59. Jonathan 75-85 21, 75-80 15—25, 70-75 18—29, 65-75 18, 65-70 14—24, 60-65 10—18, n Grof 10—17, m Fijn 5—12. Goudrenet 85-95 32, 75-85 17—27, 65-75 15—22, IID 9— 14, III Grof 17—32, m Fijn 8—10. Laxton Superbe 70-80 27. 60-65 24 Peren Val en Kroet 710. Appels Val en Kroet 319. Groenten. Bloemkool 4 per kist 7377, idem 6 per kist 42—64. idem 8 per kist 18 —39, Glas sla 4—16, Prei 10—19. Boeren kool 19—24, Sav. kool 13—16, Rode kool 4 10. Witte kool 45, Uien 714, Sprui ten ongesch. 1749. Spruiten gesch. 44— 86, Andijvie 28—59, Witlof 66-93, Waspeen 1936, Kassnijbonen 881,00, Bos kroten 8—11, VEILING TERNEUZEN Per 100 stuks. Glas sla 8,7013,20, Natuur- sla 5,306.60. Per stuk: Bloemkool A2 61, B2 20—61. C2 12—19, afwijkend 14—31, Knolselderij 5—10. Per bos: Selderij 511. Per kg.: Bintjes 8,49, Andijvie 8,30, Kas snijbonen 80—1,00, Rode kool 6—12, Boe renkool 1119. Savooiekool 1526, Witte kool 3—12, Waspeen 14—20. Breekpeen 3— 8. Prei 1523, Knolselderij 17, Spruiten gesch. 63—67, ongesch. A2 2146. Uien 5 —15. Witlof A2 65—67, B2 53-84. Afwij kend 18—89. Appelen: Goudrenet I 65-75 17—18. II 65-75 15—18. IID 8—10, Hl Grof 15—16, IH Fijn 8—14, Kroel 9—11. Cox III fijn 8—20, III Grof 32—40, Kroet 8—28. Golden Delicious 2D 8. Ill Grof 29—32, III fijn 16—11, Kroet 18. Jonathan H 75-80 21, 70-75 21, 60-65 16—12, IID 8—10. Hl Grof 17—21, III Fijn 8—10, Kroet 8. Glorie van Holland III grof 17, IH Fijn 12. Lombard Calville III Grof 13, III Fijn 8, Kroet 10. Sterappelen III Fijn 10—13. Peren: Doy- enné du Comise Hl Grof 55—69, UI Fijn 5659, Kroet 21. Comtessp de Paris n 65. 75 26—27. 55-65 21—22, 111 Grof 15—19. III Fijn 6. Saint Remy U 1819, IH Grof 18, Hl Fijn 15—20, Kroe^S- BIERVLIET Schieting op de liggende wip De schutterssocieteit Willem Beu- kelsz. te Biervliet organiseerde dezer dagen een schieting op de liggende wip in het café van de heer G. Bracke. Rond de 25 schutters bonden ditmaal de strijd om een aantal malse hanen en kippen aan. De prijzen, bleven bij na allemaal in Biervliet. Alleen L. de Volder uit IJzendijke liet er geen twijfel aan bestaan met welk doel hij naar Biervliet was gekomen. Een vol treffer van hem haalde de 2e zijvogel neer, wat een vette haan van Biervliet naar IJzendijke deed verhuizen. De hoogvogel en de le zijvogel werden Biervlietse buit. Hiervoor zorgden respectievelijk Cl. de Pré en de oude rot Cam. de Boevere. Ook de overige prijsvogels, waar kippen op stonden, wisten hun doel te bereiken. Zo was het bijvoorbeeld A. Jansen van de onder Biervliet gelegen wijk Driewegen, die met een voltref fer een kip van eigenaar deed veran deren. Filmavond voor duivensportliefhebbers In de bovenzaal van „Het Wapen van Zeeland" te Zaamslag kwamen dinsdagavond enkele tientallen dui vensportlief hebbers bijeen voor het bijwonen van een film- en propagan da-avond. De directeur van een voederfabriek uit Meeuwen (N.B.) de heer Vos hield een causerie over de duiven sport in het algemeen en gaf 'n des kundige uitleg over de samenstel ling van duivenvoeder in verschil lende jaargetijden. Op de film zag men onder meer een massale lossing van duiven uit Tsje- choslowakije op Schiphol en de hok ken en duiven van de sterkste Neder landse duivenliefhebbers. De heren A. de Keijzer en I. Wil- lemsen wonnen ieder een prachtige duif tijdens een op deze avond gratis gehouden verloting die in velerlei opzichten geslaagd mag worden ge noemd. Sinterklaas zal voor zijn VRINDEN vast een DAS bij „Peca" vinden Herenmodehuis WINKELGALERIJ MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 19