BARON BLUFF Sint in Vlissingen luisterrijk ontvangen NIEUWS UIT DE KÉRKEN VchkoiSe E.H.B.0. HEETTE 31 NIEUWE ÉN GESLAAGDE LEDEN WELKOM WALCHEREN VLISSINGEN VERHOOGT VOOR AFHALEN VUIL DE TARIEVEN MAANDAG 21 NOVEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OPGEZETTE OOIEVAAR Twee gemotoriseerde Pieten strooiden maar raak OMSTUWD door honderden en thousiaste Vlïssingertjes, met op de trottoirs onder para plu's vele ouders, zijn Sint- Nicolaas en zijn gevolg zater dagmiddag in de Scheldestad binnengehaald. Behalve luister rijk, was de intocht van de Spaanse kindervriend ditmaal ook bijzonder waterrijk. Tegen half drie arriveerde de stoom boot in de Koopmanshaven, waar Officiële publikatie MIDDELBURG. KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis, dat op woensdag 7 december 1960, des voor- middags te 9.30 uur, gelegenheid be staat tot kosteloze inenting en herinen ting tegen pokken in het Medisch Cen trum, Eigenhaardstraat 2 Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inenting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vaccina tiebewijzen van de namen en geboorte data der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. Middelburg, 16 november i960. VLISSINGEN. RAADSVERGADERING. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis dat op vrijdag 25 november 1960, des middags te 2.00 uur een openbare vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden ten gemeentehuize. Vlissingen, 18 november 1960. OOST- EN WEST-SOUBURG. De burgemeester van Oost- en West- Souburg maakt bekend, Uat liet ontwerp- uitbreidingsplan, in hoofdzaak der ge meente Oost- en West-Souburg en de daarbij behorende voorschriften voor een leder ter inzage liggen ter gemeente secretarie, gedurende het tijdvak van 21 november 1960 tot 21 december 1960. op iedere werkdag van des voormiddags 9.00 uur tot 12,30 uur en des namiddags van 2.00 uur tot 5.00 uur, uitgezonderd des zaterdags, en op iedere maandagavond van 7.00 uur tot 9.30 uur. Gedurende dit tijdvak kunnen belang hebbenden bezwaren indienen bij de ge meenteraad. Oost- en West-Souburg, 17 november i960. Vlissingen garant voor lening vissersvaartuig Als de Vlissingse raad er meè akkoord gaat. zal de gemeente Vlissingen zich garant stellen voor betaling van rente en aflossing van een lening voor de aankoop van een vissersvaartuig Een Vlissingse visser heeft zich met dit verzoek tol het gemeentebestuur gericht Betrokkene heeft onlangs door een boedelscheiding de beschikking over het vissersvaartuig, waarmee hij tot dusver in zijn broodwin ning voorzag, verloren. In verband hier mee ziet hij zich genoodzaakt een nieuw schip te laten bouwen. De visser beschikt niet over voldoende eigen financierings middelen om het bedrag (ongeveer f 105.000) onmiddellijk zelf te betalen. Hij heeft echter een in Vlissingen geves tigde bankinstelling bereid gevonden de benodigde gelden ter leen te verstrekken. Halve-dagsluiting groente- en fruitwinkels Bjj de ingekomen stukken voor de raad van Vlissingen bevindt zich een verzoek van de aardappelen-, groen ten- en fruitwinkeliers voor een halve dag sluiting op maandagmiddag. In overeenstemming met het eveneens ter inzage liggend advies van de Ka mer van Koophandel voor de Zeeuw se Eilanden, stellen b. en w. voor de „verordening regelende een halvedag- sluiting voor winkels in Vlissingen" in die zin te wijzigen. B. en w. Vlissingen over de Zuid-Sloe-iiideling Aangezien burgemeester en wethou ders van Vlissingen zich met de zienswijze van Gedeputeerde Staten en met het voorontwerp van wet tot herziening van de gemeentelijke inde ling van net tot Zuid-Beveland beho rende deel van het Zuid-Sloe kunnen verenigen, stellen zij de raad voor hen op te dragen aan dit college wanneer ook de raad deze zienswijze deelt dienovereenkomstig te be richten. Om in de openbare vergadering van G.S. het gevoelen van de raad toe te lichten, stellen b. en w. de raad ver der voor daartoe aan te wijzen bur gemeester mr. B. Kolff, wethouder M. A. van Popering en gemeentese cretaris J, Wi Peters en als hun plaatsvervangers de wethouders W. Poppe, Ch. J. Gillissen Verschage en waarnemend gemeentesecretaris L van Waarde. Cursus radarnavigator aan de ,,De Ruyterschool" B. en w. van Vlissingen stellen de raad ingevolge de bepalingen van de n.o.-wet voor, om als zijn oordeel uit te spreken, dat een uitbreiding van het leerplan met en de instandhou ding van een cursus ter opleiding van radarnavigator aan de „De Ruyter school" te Vlissingen nodig is. een ontvangstcomité uit de burgerij hem verwelkomde. Direct daarop steeg de sint te paard, met een vaar digheid, die bewees dat dit dagelijks werk is. En met de harmonie „Sint- Caecilia" aan het hoofd, daarna de goedheilig man zelf, de pieten, vier moren, het comité, dat de ontvangst organiseerde en tot slot de harmonie „Ons Genoegen" zette de feestelijke stoet koers naar het Vlissingse stad huis. Op het bordes ontspon zich daar na een korte, hartelijke begroe ting het „jaarlijkse" gesprek tus sen de goedheiligman en burge meester mr. B. Kolff. Nadat de sint in het kort had gememoreerd, welke toezeggingen hij in vorige jaren al had gedaan en welke ge schenken hij daartoe aan de bur gemeester had overhandigd, klaagde de burgemeester bij de hoge gast zijn nood over het ge brek aan ruimte, waarmee Vlis singen te kampen heeft. Sint-Nicolaas antwoordde daarop, dat het inwonertal van de stad zo goed als niet is vooruitgegaan. Waarop de sint een grote opgezette ooievaar voor de dag haalde en deze met een royaal gebaar aan zijn gast heer ter hand stelde. Succesvol De tocht door een deel van Vlissin gen werd een groot succes. Overal langs de route stonden de belangstel lenden rijen dik. Twee gemotoriseer de Pieten strooiden dat het een lieve lust was. Als de sint naderde, hief de met ballonnen toegeruste jeugd wat aarzelend de bekende vijf-de- cember-liedjes aan. En terwijl de re gen neerplensde, klonk hier en daar zelfs het „Zie de maan schijnt door de bomen". „St. Caecilia" en „Ons Genoegen" musiceerden met verve en de bejaarde bisschop zat minzaam wuivend te paard. Toen de stoet weer op het Bellamy- park arriveerde, werd ze ontbonden. De sint en zijn „hoofd-Piet" stegen af en verdwenen door een erehaag van trommelslaande Pieten In hotel „Noordzeeboulevard". Na een kort verblijf in het hotel bezocht de sint de beide ziekenhuizen „Bethesda" en „St. Josef". De jeugdige patiëntjes ontvingen daar een surprise van de bisschop. Voorzieningen openbare kleuterschool B. en w. van Vlissingen stellen de raad voor een krediet van 11.340 te verlenen voor de aanschaf van het benodigde meubilair en het aanbren gen van de nodige voorzieningen ten behoeve van de openbare kleuter school „De Iris" aan de Willem Roe- lofszlaan. Deze voorzieningen houden onder meer in het maken van een bergplaats met fietsenberging en het aanbrengen van drie keukentjes. Voorbereiding bouwrijp maken plan-Paauwenburg Voor liet bouwrijp maken van de gronden in het plan Paauwenburg moeten thans reeds voorbereidende maatregelen worden genomen, zo delen b. en w. van Vlissingen de raad mee. Teneinde de verschillende technische plannen te kunnen uitwer ken moet een directiekeet worden aangekocht. Voorts zullen er op kor te termijn de nodige grondboringen en sonderingen ten behoeve van de uitvoering van het plan worden ver richt. In verband daarmee vragen b. en w. de raad een krediet van 31.000 gulden. Bovendien delen b. en w. de raad mee, dat op korte termijn ook een voorstel gedaan zal worden voor het verlenen van kredieten in verband met het bouwrijp maken van de grond, alsmede de aanleg van plant soenen en straatverlichting. De be steding van dit krediet zal in fasen geschieden naar gelang de ontwik keling dit eist. Verder zal een gedif ferentieerde grondprijzenkaart wor den opgesteld, zodat Gedeputeerde Staten van Zeeland, alsmede de raad, en een volledig inzicht krijgt in de financiële opzet van het plan. IN MIDDELBURGS SCHUTTERSHOF Sint-Nicolaas bood gelukwensen aan De 31 nieuwe leden van de Middel burgse EHBO-afdeling, die vrijdag avond tijdens een feestavond in het Schuttershof hun diploma overhan digd kregen, werden ter gelegenheid van deze heugelijke gebeurtenis on der andere gefeliciteerd door nie mand minder dan Sint-Nicolaas. De oude bisschop was na zijn bezoek aan Rotterdam, zo vertelde hij, spoorslags naar de Zeeuwse hoofd stad gedraafd om aanwezig te zijn bij dit voor de Middelburgse EHBO zo belangrijke feest. Voordat de sint aan het woord kwam opende afdelingsvoorzitter J. Polder dit „feest ter ere van de gediplo meerden", zoals hij het noemde. Hij heette hen dubbel welkom: als ge slaagde en als nieuw lid. Daarop verklaarde mevrouw dr. Vermaas-Konijnenburg, die de cur sisten opgeleid heeft, dat de gehele groep geslaagd is. Zij deed een be roep op allen om te blijven oefenen, MIDDELBURG Openbare verkoping Mr. P. W. Meylink, notaris te Middel burg, heeft donderdagavond in het No. tarishui8 te Middelburg publiek ver kocht: 1 het huls en erf Nieuwe Haven 47 te Middelburg, groot 58 c.a. Koper werd G. H. den Hollander te Middelburg voor f 5400.—. 2 het recht van erfpacht tot 31 decem ber 1962 van een perceel grond Klein Vlaanderen 54 te Middelburg met daarop staande stal of bergplaats. Koper werd G. Valk te Middelburg q.q. voor f 5000. 3 het pakhuis en erf Penninghoek 18 te Middelburg, groot 94 ca Koper werd F. Smits te Vlissingen, voor f 2000.—. Paarden sloegen met bietenwagen op hol Zaterdagmorgen sloegen op de Poe- lendaelesingel te Middelburg twee voor een bietenwagen gepannen paarden op hol. 't Gespan reed recht op het water van de vest aan, maar voordat de wagen het talud van de vest genaderd was, kwam hij tot stilstand tegen een verkeerspaaltje en een lichtmast. Daarbij knakten het paaltje en de lichtmast als luci ferhoutjes af. Het verkeerspaaltje kon later weer rechtgezet worden, maar de lichtmast moet vervangen worden. Nadat de dieren wat gekalmeerd waren, kon de voerman, die geluk kig bijtijds van de wagen had kun nen springen, zijn toent naar huis voortzetten. VLISSINGEN Vlissingse u.t.s. heeft zesde lokaal nodig Door een onverwachte toename van het aantal leerlingen aan de u.t.s. te Vlis singen is het nodig over te gaan tot in richting van het zesde leslokaal in het voormalig schoolgebouw aan de Glacis- straat, waar deze school ia ondergebracht. B. en w. van Vlissingen stellen de raad voor een bedrag van t 550 te voteren voor de inrichting van dit lokaal. Aankoop drie panden voor saneringsplan oude stad Qra te zijner tijd het saneringsplan voor de oude stad te kunnen uitvoeren, advi seren b. en w. van Vlissingen de raad, die vrijdag a.s. 's middags om 2 uur vergadert, een drietal panden in dit stadsdeel aan te kopen nu de gelegen heid zich hiervoor voordoet. Het be treft hier de woningen Noordstraat 30, Vrouwestraat 33 en Oude Markt 25. Feestelijk tekort De eenmalige subsidie van 3000 gul den die de Vlissingse raad destijds verleende voor de viering van ko ninginnedag en bevrijdingsdag, blijkt niet voldoende om de kosten te dek ken. Het Comité Organisatie Feeste lijkheden heeft een tekort van 1.349,90. Thans stellen b. en w. de raad voor dit comité een aanvullend krediet te verlenen tot dit bedrag. De begroting laat hiertoe nog mogelijk heden open, omdat de uitgaven voor de showooottochten en het jubileum feest van „Ons Genoegen" zijn mee- fevallen. Er kan zelfs nog een be- rag van 2625,overgeschreven worden naar het cultuurfonds. Grondverkoop voor drie Vlissingse torenflats De N.V. Joh. Peeman Bouw- en Aan nemingsbedrijf te Rotterdam wil in Vlissingen aan de Sabalaan, de Sint Kruislaan en de Vredehoflaan drie flatgebouwen (de bekende toren flats) met bijbehorende garagebo xen bouwen. B. en w. van Vlissin gen stellen de raad daarom voor aan deze n.v. 6344 vierkante meter grond te verkopen voor het bedrag van f 137.516. Benoeming onderwijzer Ter voorziening in de vacature van onderwijzer aan de openbare Bouwen Ewoutschool te Vlissingen stellen b. en w. voor te benoemen de heer K. H. de Vries, onderwijzer aan de openbare lagere school te Drachten. „want alleen goede eerste hulp kan uitkomst bieden", aldus dr. Vermaas, die vervolgens tot de uitreiking van de diploma's overging. Nadat de cursisten van hun tevre denheid over de lessen hadden blijk gegeven middels de aanbieding van enkele geschenken, richtte ook sin terklaas zich tot degenen, die steeds belangeloos hun medewerking verle nen aan deze cursus. De sint had, namens het EHBO-bestuur, geschen ken meegebracht voor mevrouw dok ter Pel-Mellink, dr. Vermaas en me vrouw De Vries, die de cursisten ver bandleer heeft onderwezen, de twee dames-leden uit het bestuur, mevr. Boogaard en mevr. Glerum, die de sint „de werksters achter de scher men" noemde, en tenslotte voor de doktoren P. J. Bom en C. F. Frumau, die het examen afgenomen hadden. Intussen zijn dokter Frumau en me vrouw De Vries al weer met de nieuwe cursus gestart, waarbij 24 deelnemers worden opgeleid. Na het officiële gedeelte van deze avond werden de talrijke bezoekers op on derhoudende wijze bezig gehouden door het cabaretgezelschap „Kame leon", dat „versterking" had gekre gen van een boerenkapel. Tot slot van het feest was er een gezellig samenzijn met medewerking van Jo den Hollanders kwartet. De geslaagden zijn: de dames: J. Gelok--Wisse; A. E. de MuijnckMol; A. M. C. Nooijens: A. M. Si es: J. A. van der Weel; G. Boo neGoedgeluk; C. de Konink; E. P. Haan; A. M. Haan: M. C. Gel jon; E. C. Leonhart en de heren: J. Antheu- nisse; J. C. Joziasse; P. Mandema- ker; A. Adriaanse; J. Roeting; C. E. Montanari; H. G. van Heuven. J. C. Wijkhuijs; J. M. C. Net: J. de Groe ne; J. P. de Vin; S. J. van der Hei de; S. J. Markusse; C. J. Neele; J. Walhout; J. van de Werfhorst; L,. van der Burgh: J. A. Veldhuizen; D. T. Koole; C. Maas. Afscheid ds. Wielemaker van Bruinisse In een tot de laatste plaats bezet kerk gebouw heeft ds. G. A Wielemaker te Bruinisse zondagavond afscheid ge nomen als predikant van de gerefor meerde kerk wegens zijn vertrek naar Nieuw-Loosdrecht. Naar aanleiding van de tekst Hebreeën 10 vers 22-25 hield hij een afscheidspred-katie. Ds. Wielemaker vertelde aan Bruinis se goede herinneringen te zullen be waren. Na de predikatie sprak hij achtereenvolgens toe rte organist, de koster, de kerkeraad, de consulent dr. J. H. Becker van Nieuwerkerk, de pre dikanten uit de classis en speciaal ds. G. Haverkamp van Anna Jacobapolder alsmede het college van b. en w. en afgevaardigden van andere kerkera den. Een speciaal woord richtte hij tot de heer J. W. van den Doel als con tactman voor het Nationaal Rampen fonds, in verband met de bouw van een nieuwe kerk. Ouderling W. van den Berg Dzn., sprak de scheidende predikant toe. Hij dankte hem voor de ruim 3'/a jaar arbeid in Bruinisse, waarna de ge meente de predikant toezong psalm 121 vers 4. Dr. Becker, burgemeester C. H. v. d. Linde en de afgevaardigde van de oud-gereformeerde kerk ouder ling C. van der Maas spraken de pre- Marktberichten VEILING ZUID-HOLL EILANDEN. 18 november. Aardappelen gr. 1012. an dijvie 4575, bloemkool IA 65—85, DA 29, B 12—49, sla I 9—16, I! 6—9, witlof IA 95—1.20, nA 72—97, IIB 62—89, spruiten IA 42—61, HA 30—40, IB 38—42. ID 51- 54, kassnijbonen 1.40. uien 58. idem ge schild 810, kroten 12, rode kool 511, gele kool 913, groene kool 814, boe renkool 1215. selderij 1216, peretselie 1718, knolselderij 8—17, waspeen IA 22. HA 15, grote peen 6—3, prei 16—25, alt- cante 1.30—1.73, cox's orange klas IA 60 —76, IB 41—58, IC 20-46. IIA 35—67, IIB 35—49, IIC 2642, jonathan IA 35 -39, IB 28—30, IC 21—24, HA 22—24, HB 16— 21, golden delicious IA 3458, IB 41, goudrenetten IA 2540, IB 18—28, HA 19 —26, glorie van holland IA 27—32, IB 22 —23, IV 1618, doyenne du cornice IA 85 —91, IB 93—1.01, IC 88—89, HA 87, UB 88—90, HC 81—90. (Advertentie) het originele Zweedse KNACKEBRÖD Prijzen gaan met 25 procent omhoog Met ingang van 1961 zullen de reini gingsrechten in Missingen worden verhoogd als de raad akkoord gaat met een voorstel van b. en w. Voor de huisvuil-emmers worden de volgende verhogingen voorgesteld: voor de em mers, die thans nog f 2 kosten moet in 1961 2.50 betaald worden; de em mers van f 4 komen op f 5, die van 8 op 10 en die van 14 op 17.50. Ook de rechten voor het afhalen van bedrijfsvuil worden verhoogd. De eer ste emmers (thans 8) moet gehono reerd worden met 10; de tweede (nu 10) met 12.50; de derde (nu 12) met 15 en de tierde (nu 15) met 19. De 80-liter-emmer komt van 30 op 37.50. Deze verhoging houdt mede ver band met de huurverhoging per 1 april jj. Bovendien stijgen ook de kosten van de reinigingsdienst voortdurend. Dankzij de verhoginf van de reinigingsrechten (met 2! procent) zal er jaarlijks ongevee: 13.700 meer inkomen. Met ingang van 1 januari 1961 zullen bij de reinigingsdienst laadkisten in gebruik worden genomen. Een laad- kist heeft een innoud van 1850 liter. Het tarief hiervan komt op 200 gul den voor het één keer per week ledi gen. HOOG EN LAAG WATER 22 november Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierkzee Wemeldinge uur meter -f nap 3.45 2.29 4.18 5.09 5.22 5.46 2.43 2.51 1.61 1.92 uur meter nap 16.02 2.33 16.33 17.24 7.38 17.59 2.48 2.54 1.74 2.03 uur meter nap 10.20 2.09 10.54 2.26 11.29 10.53 11.19 uur meter nap 2.39 1.60 1.85 22.32 23.06 23.44 23.13 23.33 40. Burgemeester Koestap raakte slechts langzaam uit zijn zwijm. De kunstmatige ademhaling, met forse hand toegepast door een tomaten- Kweker van de naburige landerijen deed hem tenslotte schokkerig over eind komen, waarop vaardige han den onmiddellijk overgingen tot klop- dikant nog toe. Tot slot werd gezon gen psalm 125 vers 1 en 2. NED. HERV. KERK Beroepen te Leiden, vac. wijlen J. v. d. Wiel: J. M. v. d. Berg te Rotter- dam-Vreewijk. Ds. K. E. H. Oppenheimer, studen tenpredikant te Leiden, zal naar wij vernemen met ingang van 1 septem ber 1961 een andere opdracht ont vangen en dan optreden als univer siteitspredikant. Benoemd tot voorganger van de af deling Maarssen-Breukelen en Weesp: ds. D. T. Rutgers, emeritus predikant en leraar m.o. te Leeu warden, die dit beroep heeft aange nomen. pen op de rug. De magistraat zat nog en ogenblik lodderig op de aan gestampte akker voor zich heen te kijken, doch toen trof het beeld van de springauto zijn oog. „D-aaar wil ik n-niet meer in", bracht hij moeilijk uit. „Da's je geraden ook!" viel do boer uit. „Van wie is dat kreng? Vertel op! Wie betaald m'n scha?Y' De burgervader kon zoveel vragen nog niet aan en reeds dreigde "hij weer achterover te zinken, toen plot seling een tweede beeld in zijn oog viel. „Daar!" riep hij uit, „dat is hem!" en met gezaghebbende arm wees hi] op baron Bluff, die een eind verder met een pak bankbiljetten In de hand op hét punt stond zich heen te spoe- Westkappelse tank Van de zijde van het Zeeuws Oorlogs museum wordt er op gewezen, da< er in het artikel over de Westkappelse tank een foutje geslopen is- Niet het Zeeuws Oorlogsmuseum heeft aan de Middelburgse N.V Polak gevraagd om de tank weer terug te kopen, maar de N.V. zelf verzocht of zij de oor logsherinnering kon kopen, aldus de lezing van het Zeeuws Oorlogsmu- Verbod speelautomaten in Vlissingen voorgesteld B. en w. van Vlissingen hebben aan de raad het voorstel gedaan om de politieverordening in die zin te wij zigen dat speelautomaten in cafés en alle andere voor het publiek toe gankelijke plaatsen alsmede op of aan de openbare weg worden verbo den. Aan de burgemeester wil men de bevoegdheid tot het geven van ontheffing verlenen. Deze maatregel wordt voorgesteld omdat in verscheidene cafés wed strijden met deze automaten worden gehouden. Het gevolg is vaak, dat vooral jongeren aan drankgelegenhe den worden gebonden en daar meer verteren dan oorbaar is te achten, zo verklaren b. en w. in hun toelichting op het voorstel. Financiële aspecten „D.E.L." in Goes besproken De financiële aspecten van het alge meen sociaal fonds tea bevordering van de volksgezondheid „Draagt ei kanders lasten" van het C.N.V. wer den zaterdagmiddag in de „Opril" te Goes tijdens een rayonvergadering van de vertegenwoordigers van de plaatselijke commissies uit Zuid- en Noord-Beveland, Walcheren en Tho- len uitvoerig besproken Dit punt is momenteel een voortdurende zorg van het hoofdbestuur. Door het houden van rayonvergaderingen wil men trachten wegen te zoeken om voor 1960 zo mogelijk het tekort nog te voorkomen en te overwegen, hoe de aanpak in 1961 zal moeten zijn. Deze problemen werden o.m. belicht door de heer M. A. Schouten uit Utrecht, secretaris van het C.N.V en tweede voorzitter van D.EL, Slechts een gering gedeelte van de benodig de geiden wordt verkregen uit de contributie van de C.N V.-leden. Het andere deel moet door het voeren van allerlei acties, o.a. de verkoop van speciaal ontworpen lepeltjes, worden verkregen. Aan de hand van kleurendia's gaf spreker nog een overzicht van de opening van het kort geleden in ge bruik genomen herstellingsoord ..Hui ze Stameren" te Maarn De exploi tatie hiervan vraagt nogal veel geld. Een prettige discussie volgde hierna. Verschillende suggestie.' voor te voe ren acties werden gedaan en deze zul len nog nader worden bestudeerd. Pe leiding was in handen van de heer M. Meijboom uit Goes. Krediet voor bouw van chr. kleuterschool te Vlissingen Nu het bestuur van de Vereniging voor chr. kleuteronderwijs te Vlis singen goedkeuring heeft verkregen op het plan voor de bouw van een tweeklassige kleuterschool aan de Memdert Hobbemalaan. stellen b. en w. van Vlissingen de raad voor. een krediet van 114.730 te verlenen voor de bouw en inrichting van deze Koningin Emma-kleuterchool. Invoering taxameters voor huurauto's in Vlissingen B. en w. van Vlissingen hebben de raad een huurautoverordening ter vaststelling aangeboden. Deze veror dening kent voor huurauto's drie soorten vergunningen, te weten huurautovergunningen zonder meer, taxivergunningen en standplaatsver gunningen. De huurautovergunning geeft recht met de huurauto, waar voor zij is verleend oersonen te ver voeren, die zich aanmelden aan de stalling of aan het kantoor van het bedrijf, of die zich doen afhalen na bestelling aldaar. De taxivergunning geeft daarenbo ven het recht ook passagiers op de openbare weg op te nemen. Met een taxi mag echter geen standplaats worden ingenomen in dien voor die taxi niet tevens een standplaatsvergunning de derde vergunning dus is verleend Huurauto- en standplaatsvergunnin gen bestaan ook nu reeds. De taxivergunningen bestaan in Vlis singen in de praktijk nog niet Voorts kent de nieuwe verordening de verplichting tot het hebber, van een taxameter in iedere huurauto, zij het dan ook, dat b. en w. hiervan ontheffing knnnen verlenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3