DE BRUID Chinees slavinnetje erfde in 1960 Engels fortuin! PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer 6RIEPEWG?] ZWITSALETTEN kdpen U eraf SCHAATSSPORT VERWACHT GROTE VERANDERINGEN <2foren, 31a* en sc/vrijvev» VANDAAG Hebt u dit ongelofelijke (maar ware!) verhaal gemist? Jammer! Het stond in KLAM ut de ETHER eve 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG* 21 NOVEMBER 1960 (Advertentie) nieuwe pepermunt PEP M u r e 4 e s PEPERMUNT op z'n lekkerst TE WEINIG CLUBS AANGESLOTEN Vijfdaagse werkweek heeft grote invloed „Ook de schaatssport staat voor grote veranderingen, door invoering van de 5-daagse werkweek. Welke veranderingen er zullen ontstaan is nog niet te overzien". Dit zei de voorzitter van het gewest Zeeland van de K.N.S.B., de heer L. van de Hïele uit Veere, tijdens de zaterdag in het Strandhotel te Vlissingen ge houden vergadering van dit gewest. Hij meende echter dat de ijsbanen overbezet zouden worden, vooral in de steden Middelburg, Vlissingen en Goes. Om de toevloeiing op te kun nen vangen moet men zorgen voor meer ijsbanen met een goede accom modatie. Hij besteedde verder enige aandacht aan de uitbreiding van het gewest. Men wil alle clubs lid maken van de K.N.S.B. Op het ogenblik zijn er 53 ijsclubs in Zeeland, waarvan er 11 aangesloten zijn. De voorzitter van de K.N.S.B., mr. H. W. Vliegen uit Bloemendaal die op 'deze vergadering als afge vaardigde van het hoofdbestuur aan wezig was beloofde financiële me dewerking van de bond, indien men er in zou slagen het aantal aange sloten verenigingen te vergroten. Op voorstel van de ijsclub uil Heinkenszand, benoemde de ver gadcring, de heer J. de Jager uil Wolphaartsdijk, tot erelid voor het vele, baanbrekende werk, dal hij voor de schaatssport in Zee land heeft gedaan. De jeugdcommissie vroeg meer aan dacht te besteden aan het jeugd- schaatsenrijden. In een vergadering van de landelijke jeugdcommissie besloten dë schoolwedstrijd< meer uniform te doen verrijden. Men wil dit ook in het gewest Zeeland doorvoeren. De kampioenschappen hardrijden voor 19601961 zullen te Middel burg verreden worden, terwijl in Vlissingen de titels voor het- kunst rijden zullen worden betwist. De ijsclub uit Zïerikzee kreeg de kam pioenschappen' 19611962 toegewe zen in verband met het 75-jarig be staan van de vereniging. De heer A. Groosman te Sluis die als penningmeester aftrad, werd herko zen als bestuurslid. In zijn functie koos men de heer M. H. van Prooij- en te Oostburg. De heer G. J. de Ja- 9 Een politieke rechtbank in Lissabon heeft een lid van de Portugese commu nistische partij veroordeeld tot een ge vangenisstraf van drie-en-een-half Jaar, en vijftien jaar verlies van zijn politieke burgerrechten. Tijdens zijn berechting weigerde de verdachte cp de vragen van de president te antwoorden, waarna hij uit de zaal werd verwijderd en de be handeling van zijn zaak bulten zijn te genwoordigheid werd voortgezet. ger uit Wolphaartsdijk vult het be stuur aan als vertegenwoordiger van de commissie hardrijden. De le den van de commissies werden allen herkozen. De eerste centrale training is in Mid delburg reeds begonnen. Hiervoor waren slechts zes deelnemers. In de andere plaatsen is men bezig met de voorbereidingen ervan. In de rondvraag vertelde de heer J. de Jager uit Wolphaartsdijk, dat zijn jongste zoon, Jaap de Jager uit Biezelinge, een Zeeuws uurrecord wil vestigen. De voorzitter beloofde hierover contact op te zullen ne men met de technische commissie, die dan tevens met de organisatie van een dergelijke recordpoging zal worden belast. In Krabbeudijke wil men een nieu we ijsbaan aanleggen, De bestaande ijsbaan is te klein en wordt nu ge bruikt om er vuil te storten. Men bezit terrein om een nieuwe (zoet water) baan aan te leggen. Alleen ile gelden ontbreken. Hiervoor zal nog nader een oplossing worden ge zocht. Voetbal in Engeland Een week na de eerste nederlaag, van dit seizoen bewees Engelands vöetbalmachine nummero één Tot tenham Hotspur, dat de Noord-Lon- denaren nog niets aan klasse en technische vaardigheid hebben inge boet. Ruim 46.000 toeschouwers aan de White Hart Lane waren in de wolken toen hun favorieten met een krasse 66-0 overwinning op Bir mingham de basis legden voor een nieuwe zegereeks. Het herstel van de Spurs was des te belangrijker, omdat Sheffield Wedensday door een 2-1 nederlaag tegen Leicester City twee waardevolle punten verloor. Tottenhams voorspong bedraagt thans zeven punten met één wed strijd meer gespeeld dan Sheffield Wednesday. De uitslagen van de zaterdag voor de Engeise league gespeelde wed strijden luiden: Eerste divisie: Aston Villa-Pulham 2-1; Blaclcbum- Rovers-Cardiff City 2-2; Blackpool?. Arsenal 1-1; Bolton Wanderers- Burnley 3-5; Chelsea-Manchester City 6-3; Everton-Newcastle United 5-0; Leicester City-Sheffield Wed nesday 2-; Manchester United-West Bromwich Albion 3-0; Tottenham Hotspur-Birmingham City 6-0; West Ham United-Nottingham Forest 2-4 Wolverhampton Wanderers-Preston North End 3-0. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK T elevisie Het maandagavondprogramma begint om acht uur met 't journaal en weer- overzicht, twintig minuten later ge volgd door „Achter het nieuws". Een blik op en achter de schermen biedt om half negen „Filmvenster"' Om vijf voor negen begint „Met Cor in de keu ken", een kwartiertje met Cor Lemai- re achter de vleugel, met Ellen Craa- mer als gast. Michel Blackwood maakte een film impressie van de nachtpassagiers in de Newyorkse ondergrondse en noemde die „Broadway Express-'. Deze film wordt uitgezonden om tien over negen. Om half tien volgen dan fragmenten uit het programma „Niet sexpres" van het cabaret „Lurelei". De Vlaamse uitzending van de Belgi sche televisie begint om zeven uur met „Vergrootglas... op de postzegel", een kwartier later gevolgd door „Sa fari" van Armand en Michaela Denis. Om kwart voor acht richt men dan het zoeklicht op de actualiteit. Om acht uur is er zoals gewoonlijk het nieuws, waarna om vijf voor half ne gen diverse Vlaamse schrijvers zeg gen „Vergeet niet te lezen'. De speelfilm „Heksenjacht" be gint om vijf voor negen en is be halve het nieuws het laatste pro grammapunt. De film is gemaakt naar een toneelstuk van Arthur Miller en wordt gespeeld door on der andere Simone Signoret, Yves Montand, Jean Debucourt en My- lène Demongeot. Het verhaal speelt zich af in de 17e eeuw, toen uitgeweken Engelse puriteinen New-Engeland koloni seerden. Radio In het A.VJEt.O.-prograinma begint over Hilversum II om vijf over acht „De radioscoop", waarin het Ameri- 1640. De maanman was kennelijk aan het eiud van zijn krachten en daar om ondersteunde Piloot Storm hem zoveel hij kon. Daarbij constateerde hij, hoe verrassend zwaar de kleine man was, ondanks zijn uitgemergelde voorko men. Blijkbaar bezat het maanras een zwaar been- dergestel. De andere expe ditieleden stonden zwijgend in de grafkelder op zijn terugkomst te wachten en op zijn verzoek nam San dra het zonderlinge boek over, dat de maanman hem geschonken had. Arend had nu twee handen vrij en geholpen door Buck en Charley tilde hij de machteloze maanman in de laatste lege sarkofaag. Voorzichtig legden zij hem ge strekt neer in de houding waarin zij ook de andere „tijdslapers" hadden zien liggen. 1 die tijd werden piloot Storm en zijn vrienden gekweld door de gedachten dat zij of ei genlijk Kowalski op zo brute wijze hun rust verstoord hadden. Maar toen de maan man nog eenmaal de ogen opsloeg meende Arend daarin opeens iets van dankbaarheid te lezen cn het was alsof een flauwe glimlach om zijn lippen zweefde Advertentie kaanse zangtrio „The Mills Brothers" optreedt, men vijf minuten ltan ver toeven bij Henri Knap, 5 minuten bij Jan Goderie en 5 minuten bij Jan Brusse. In de derde aflevering van Nederland se mozaieken in deze uitzending wordt een klankbeeld gegeven over het land van Reynaert de vos en het verdronken land van Saeftinge. Dit programma begint om vijf voor half negen. Prank Sinatra treedt dan nog op als dirigent en Teddy Scholten ont vangt weer buitenlandse collega's. Om vijf over half negen geeft de N.C.R.V. over de andere zender een, hoorspel van Henk Lokman, getiteld „May-day". DINSDAG 22 NOVEMBER. HILVERSUM I 402 m 746 kc/s. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 813 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Licht baken, lezing (herh.). 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Vol- aan.... vooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Ben je zestig? 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewij zer. 13.20 Platennws. 13.35 Voor de plat telandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. (herh.) 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beurs ber. 17.45 Regeringsuitzending: Eilanden rondom Nieuw-Guinea's Vogelkóp, II door S. van der Goot. 13 00 Hammondor gelspel. 18.20 Kaarten op tafel: gesprek ken. 18.30 Radio Volksuniversiteit. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Avondcollege: radiolessen. 21.00 Omr. ork., omr. koor en sol. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Nwe. gram. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 Voor de zieken, 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerlngs- uitz. voor de Iandb. 12.30 Land- en tuin bouwmeded. 12.33 Orgel en trompet 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metro- pole-ork. en solist. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.25 Kamerkoor. 14,40 School radio. 15,00 Met naald en schaar, lezing. 15130 Pianorecital. 16.00 Feiten eti wén sen aangaande de eindexamens V.H.M.O., lezing. 16.15 Orgelspel. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Amateursprogr. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 13.25 A.A.A. moet U horen, praatje 18.30 Lichte muz. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Faris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Amus. progr. 21.05 Quizprogr. 22.00 Saxofoon en plano. 22.30 Nws., beursber. van New York en meded. 22.45 Jourri. 23.00 Swing Expres. 23.30 Licht progr. 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journaal. 20.20 De dans door de eeuwen heen. licht progr. 20.45—22.10 Julietta, film. VLAAMS-BELG, T.V.-PROGRAMMA. 19.00 De socialistische gedachte cn actie. 19.30 Tekenfilms.. 19.45 Filmrep. uit de dierenwereld. 20.00 Nws. 20.30 Documen tair progr. 21.10 T.V.-feuill. 21.35 Vragen- wedstrijd. 22.05 Close up van22.50 Nieuws, FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Toneelstuk. 19.30 Wetensch. kron. 20.00 Journ. 20.30 Detective-spel. 21.50 Mu ziek voor U. 22.20 Journaal. FEUILLETON DOOR: BARBARA STANTON 's Nachts in bed had Sally zich afge vraagd, hoe het kwam, dat haar list was geslaagd, 't Leek toch al te kin derachtig,. aat Hugh, als hij er geen zin in had, helemaal naar Zwitser land zou gaan alleen om haar schaakmat te zetten. En tot op het laatste ogenblik had ze half en half verwacht, dat hij zich nog zou be denken. Ze was eerst zeker van haar zaak bij de ontvangst van een brief kaart met de woorden: „Goed aan gekomen, prachtig weer. Zijn lord schap beminnelijk, ofschoon hij me heeft afgesnauwd toen ik 't jammer noemde, dat jij en Iris niet mee had den gekund iii elk geval hartelijke groeten (van ons beiden) en wel be dankt, Charles". „Zo, zo", mompelde juffrouw Ricer geheimzinnig, toen Sally haar de kaart over de ontbijttafel aanreikte. Gelukkig was ze niet iemand, die Charles kwalijk nam dat hij niet haar, maar Sally had geschreven. En naar alle schijn waren het de woor den „wel bedankt" die haar deden grinniken: „Dus jij en Charles had den 'n komplotje gesmeed, nietwaar? Hoe dom van me dat ik het niet ver moed heb!" Toen Hugh amper Cherry Tree House had verlaten om met de eerste etap pe van zijn reis te beginnen, had de schrijfster tot Sally gezegd: ,,'t Had allemaal niet mooier kunnen uitkomen kindlief. Volgende maand is Hugh jarig en ik wil, bij wijze van cadeau, zijn kamer eens onderhan den laten nemen. De stoffeerders zul len als ze hun belofte houden, as. maandag verschijnen. Hugh zou woe dend zijn als hij bij zijn terugkomst ook maar het minste of geringste zou missen en daarom geloof ik, dat we verstandig doen met zelf zijn kamer op te ruimen. Blake heeft cr namelijk een handje van z.g. rommel in het vuur te gooien! Heb ik je ooit verteld, dat ze eens een hele roman van mij heeft verbrand? Gelukkig had ik er een afschrift van, maar 't is wel zo veilig haar niet tussen Hughs composities los te laten". Zowel Sally als juffrouw Ricer ston den bij hun arbeid weldra hoogst yer- baasd over het grote aantal dezer composities. Sommige waren slechts met potlood op papiersnippers ge krabbeld, maar andere zagen eruit als de arbeid van een beroepsartiest. „Vind je het niet erg, dat zoveel werk renteloos blijft liggen?" vroeg juffrouw Ricer, terwijl ze de muziek stukken op elkaar legde: „Ik heb er geen verstand van, maar ben over tuigd, dat Hughs prestaties zeker zo goed zijn als veel van wat je door de radio hoort. Herinner je je dat liedje „Klein meisje in 't blauw", dat hij, zoals ik je verteld heb, voor de oorlog heeft geschreven? Ik ben be nieuwd, of hij 't nog heeft bewaard". Een onderzoek daarnaar leverde geen resultaat op, maar bij vele melodieën ontbrak de naam, zodat niet vast stond, dat het liedje was vernietigd. Toen Sally, al zoekende „Melancholy Blues", dat tijdens haar eerste we ken in Cherry Tree House haar nieuwsgierigheid had geprikkeld, on der de stukken aantrof kreeg ze eensklaps een stoutmoedige inval. „Zouden we het durven?" vroeg ze ademloos. „Wat durven?" „U weet, dat Rinty Itatligan en zijn Rhythm Rascals vijfhonderd pond aan prijzen hebben uitgeloofd voor door Engelsen gecompenseerde dans- nummers. Welnu, waarom zouden we niet een van Hughs composities inzenden?" „Dat is een idee", zei juffrouw Ri cer. We zouden er een kopie van kunnen maken en het onder een pseudoniem insturen. Als het géén prijs krijgt, behoeft Hugh er niets van te weten; krijgt het die wél, nu dan zal zelfs hij er wel geen bezwaar tegen maken. Hoe groot is de eerste prijs?" „Tweehonderd vijftig pond". De prijsvraag is georganiseerd in sa menwerking met de BBC met het doel jonge Britse talenten aan te moedigen; Natuurlijk zullen dus de bekroonde nummers worden uitge zonden. Volgens de radiogids sluit de termijn van inzending 23 januari. Al leen originele composities in dans- tempo worden aanvaard. U kunt ze ker dat „Kleine meisje in 't blauw" niet vinden, is het wel?" „Neen. maar hier heb je het num mer, dat jij zo goed vond. Kun je het ook spelen?" „Ik zal het proberen". „Bijna een uur lang speelde Sally een aantal van Hughs composities. Ze liepen, ook wat de „kwaliteit" be treft, hemelsbreed uiteen en sommi ge bleken onvoltooid, maar tenslotte koos ze er drie, die hun inziens het meest kans op succes boden. Nadat deze drie andermaal ten gehore wa- ren gebracht, erkende juffrouw Ricer dat „Melancholy Blues" boven de an dere uitstak. „Ofschoon ik persoon lijk", voegde ze erbij, „aan iets met meer vaart voorkeur geef. Maar ja. jij bent beter met dansmuziek op de hoogte, Sally, dan ik. Ik hoop, dat als Hugh een prijs mocht winnen, hij die met jou zal delen". „Waarschijnlijk zal hij me veeleer afsnauwen, omdat ik me niet bij mijn eigen zaken heb gehouden" glimlach te Sally, „maar zolang ik op uw mo rele steun kan rekenen „Natuurlijk, kindlief. Zo'n uitstekend idee moet goed en bevredigend eindi gen. En welk pseudoniem zullen we nu voor ons genie-in-de-dop kie zen?" Onder grote vrolijkheid bepaalden ze tenslotte hun keuze bij drie „pak kende" namen: Hugh de Kluizenaar, Justin Mopper en Ivor Goodwill, waarna bij loting de laatste naam werd aangewezen. De volgende dag maakte Sally een keurig afschrift van .Melancholy Blues" en verzond het. Uiteraard moest het adres van de afzender worden vermeld, maar op advies van juffrouw Ricer verzuimde ze een ge frankeerde en geadresseerde enve loppe in te sluiten! Kerstmis had zoveel achterstand in het werk teweeggebracht, dat Sally de haar toegezegde week verlof tot later en de logeerpartij van haar broers tot het voorjaar uitstelde. Iets wat de twee mgens weinig kon schelen, omdat de zachte winter toch geen gelegenheid tot schaatsenrijden bood. Ondanks haar drukke werkzaamhe den moest Sally tot haar verbazing constateren, dat ze Hugh erg miste. Niet, dat ze anders zoveel contact met hem had, maar de voortdurende onzekerheid omtrent zijn stemming placht wat variatie te brengen in haar leven, dat vooral tijdens de win ter wel eens eentonig dreigde te wor den. Ze begreep nu waarom afge zien van Hugh haar voorgang sters het niet lang hadden uitgehou den. Op de dag van Hughs terugkeer was Sally erg opgewonden, ofschoon ze dit voor juffrouw Ricer wist te ver- Zijn geheel opgefriste kamer zag er van zich laten horen, maar dat hacl ze niet verwacht. Hij had zelfs het schrijven van een briefkaart om zijn tante de datum van aankomst te melden, aan Charles overgelaten. Zijn geheel opgefritste kamer zag er aardig uit en Sally had hem wel kun nen slaan voor de onverschillige ma nier, waarmee hij op de hem bereide verrassing reageerde. Intussen was al blij, dat hij er zo goed uitzag en op zijn sarcastische manier zijn tante een geweldig tablet Zwitserse melkchocolade overhandigde („pre cies wat de dokter voor zo'n tenger figuurtje nodig vond") terwijl Sally een paar nylonkousen cadeau kreeg. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 12