f <pgtifa DE BRUID Tekening in strijd om Zeeuwse bridgetitel RDTERDDN PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer DAMES VAN SARTO VONDEN IN VLISSINGEN HUN WATERLOO eve PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 16 NOVEMBER 1960 HELFT COMPETITIE GESPEELD Favoriete paren blijven aanspraken behouden In de parencompetitie bridge van het distriet Zeeland, waarvoor de derde zitting werd gehouden, begint, nu de helft van de wedstrijden gespeeld is, enige tekening te komen. Weliswaar zijn er enige verschuivingen, voor het merendeel boven aan de ranglijst, te constateren, maar de favoriete pa ren blijven hun aanspraken toch vol ledig behouden.. Hoofdklasse. Het Middelburgs-Vlis- singse paar mevr. Dronkers-Verhoef werd van de eerste naai- de tweede plaats teruggedrongen en hun plaats werd weer ingenomen door Klink- Corveleyn, die daardoor voor de twee de maal in deze competitie de hoofd klas aanvoeren. Op de laatste plaats staan nog steeds Nieuwenhuizen- Dockheer met 15 punten achterstand, zodat hier wonderen verricht zullen moeten worden, willen zij de degra datie nog ontgaan. Uitslag derde zitting: 1. Klink-Corve- leyn (97); 2. Wartena-De Schipper (95); 3. echtpaar De Vries (88); 4. Knoop-Leertouwer (84); 5. echtpaar Gasille (73); 6. en 7. mevr. Dronkers- Verhoef en Gommers-Van Iren (72); 8. Nieuwenhuizen-Dockheer (67). De stand na drie zittingen is thans: 1. Klink-Corveleijn (269); 2. mevr. Dronkers-Verhoef (258); 3. Wartena- De Schipper (254): 4. Gommers- v. Iren (253); 5. Knoop-Leertouwer (240); 6. echtpaar De Vries (233); 7. echtpaar Gasille (226); 8. Nieuwen huizen-Dockheer (211). [/l\Ver)teerstip^j ZO IS LINKS PARKEREN TOEGESTAAN Eerste klas Hier rukte het echtpaar Bode niet de zeer goede score van 144 punten in de derde zitting ineens van de \ijfde naar de tweede plaats op. De eerste plaats wordt nu ingenomen door Jansen-Willemse, waardoor het echtpaar Braak naar de derde plaats werd gedrongen. Uitslag derde zitting: 1. echtpaar Bode (144); 2 Jansen-Willemse (129); 3. echtpaar Parent (114); 4. echtpaar Fonteyne (110); 5. echtpaar Braak (104); 6. echtpaar Van Bers (103); 7. mej. Rutgers-v.d. Woestijne (100); 8. en 9. mevr. Ballintijn-Labruyère en mevr. Kroeders-Louwerse (95); 10. dames Knoop-v. d. Jagt (86). Na drie ronden is de stand hier: 1. Jansen-Willemse (384); 2. echtpaar Bode <378); 3 echtpaar Braak (362); 4. echtpaar Parent (348); 5. echtpaar Fonteyne (329); 6. mevr. Kroeders- Louwerse (318); 7. mej. Rutgers- v. d. Woestijne (295); 8. echtpaar Van Bers (290); 9. dames Knoop-v. d. Jagt (274); 10. mevr. Ballintijn-La bruyère (262). Tweede klas In de tweede klas A hebben de dames Gommers-Van Iren hun eerste plaats of moeten staan aan Dorrestijn-Mijn- heer, welke combinatie zeer constant blijkt te spelen. In de tweede klas B bleef de eerste plaats vast in handen van de Middelburgse dames Brou wers-Van Nieuwenhuizen. Toch zal dit paar beducht moeten zijn voor de sterk naar voren komende Vlissingse combinatie Laurens-De Rie, die thans de tweede plaats bezet. Uitslagen derde zitting: tweede klas A: 1. Dorrestijn-Mijnheer (142); 2. dames Wolthers-Polderman (139): 3. echtpaar v. d. Kreeke (132); 4. echt paar Oreel (130); 5. echtpaar Prang (128); 6. dames Matzinger-Meulmees- ter (120); 7. Mïnkiewicz-Trebels (119); S. dames Gommers-Van Iren (116); 9. Bouwman-Van Eekelen (112); 10. dames Van Bel-Luteyn (111): 11. echtpaar Van Ham (107); 12. dames Minneboo-Kroon (84). Tweede klas B: 1. Dekker-Wijnen (146); 2. Laurens-De Rie (145); 3. mevr. Pot-Van Loo (142); 4. echt paar Kesteloo (130); 5. dames Brou- wers-Nieuwenhuizeh (125); 6. dames Blankert-Groot (121); 7. Stok-De PHARMACEUTISCHE FABRÏEK ((R°TER)) HILVERSUM Wagtmans won in Berlijn Wout Wagtmans heeft zaterdag in de „Deutschlandhalle" in Berlijn een wedstrijd achter motoren over 20 km gewonnen in 18 min. 15.9 sec. We reldkampioen Timoner legde beslag op de tweede plaats. Jong (117); 8. echtpaar v. d. Wal (113); 9. echtpaar Moermond (108); 10. dames De Bruyn-Eekman (107); 11. dames v. d. Meer-Spa (96); 12. echtpaar De Bert (90). Na drie ronden is de stand als volgt: Tweede klas A: 1. Dorrestijn-Mijn heer (419); 2. dames Gommers-v. Iren (396); 3. dames Wolthers-Pol derman (393); 4. dames Matzinger- Meulmeester (383); 5. Minkiewicz- Trebels (368); 6. echtpaar Oreel (363); 7. echtpaar v-. d. Kreeke (357); 8. echtpaar Prang (356); 9. dames Van Bel-Luteyn (348); 10. Bouwman- Van Eekelen (323); 11. dames Smitz- boo-Kroon (298). Van Ham (316); 12. dames Minne- Tweede klas B: 1. dames Brouwers- Van Nieuwenhuizen (412); 2. Lau- rens-De Rie (392); 3. dames Blan- kert-Groot (387); 4. mevr. Pot-Van Loo (378); 5. echtpaar Moermond (373); 6. Kesteloo-Baardse (357); 7. echtpaar De Bert (356); 8. dames De Bruyn-Eekman (352); 9. Dekker- Wijnen (347); 10. echtpaar v. d. Wal (342); 11. Stok-De Jong (321); 12. dames v. d. Meer-Spa (303). Vele automobilisten denken dat zij altijd slechts aan de rechterzijde van de weg moyen parkeren. Zij mogen echter hun voertuig aan de linker zijde stilzetten op wegenwelke voor het- verkeer, waartoe de bestuurders behoren in tegengestelde richting zijn gesloten, zegt de A.N.W.B. Zoals in de situatietekening is aangegeven mag de automobilist of de berijder van een motor met zijspan zijn voer tuig dus links (en ook rechtsneer zetten, omdat de straat in tegenge stelde richting is afgesloten voor mo torrijtuigen op meer dan twee wielen. (Advertentie) modern toiletpapier (Advertentie) 5 Zwarte Kippen bewaren... 2,46 BESPARENfW ADVOKAAT KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Bruinisse A. N. Lang- hout te Heusden. Beroepen te Co- lijnsplaat R. Dijkmeijer te Giessen- Oudèkerk. Aangenomen naar Aal- sum-Wetzens G. v. d. Ree te Heme- lum. Aangenomen naar Sneek mr. J. A. Vaandrager te Hall (Gld.). GER. KERK CHIt. GER. KERK Tweetal te Zaamslag Ti. v. d. Ent te Rotterdam en C. Smits te Slie- drecht. Bedankt voor Ouderkerk a/d Amstel L. S. Den Boer te Sassen- heim. Beroepen te Urk D. Slagt- boom te 's-Gravenzande. GER. GEM. Beroepen té Haarlem-Hoofddorp A. Vergunst te Rotterdam-Centrum. Bedankt voor Rijssen J. van Haaren te Kampen. BAPT. GEM. Bedankt voor Stavoren J. Segaar te Winschoten. Landau I-V.S.V. I 6-4 Maandagavond speelden 'in Axel te gen elkaar de ploegen van Landau uit Axel en V.S.V. uit Sluiskil voor de 2e klas B. van de Zeeuwse sehaakcompetitie. Landau won de ze ontmoeting met 64. De uitsla gen van de gespeelde wedstrijden luiden: C. de PutterA. den Hamer, VzVzJ. VerbruggeJ. Dubbel dam, 01; W. v. DoeselaarJ. Gommers 01; J. L. J. JansenJ. de Kam, 10; J. VerpoorteG. Tacq, 10; D. JansenM. Scoof hiM. MatteleJ. de Jonge, 01; J. LensenJ. Kopmels. 10; C. D. van WijckA. Dieleman, 10. M. Jansen van Landau won zijn partij wegens niet opkomen van zijn te genstander. VOLLYBAL IN ZEELAND In de lioofdklas zuid van de Nederlandse Volleybal Bond maakten de dames en heren van het Tilburgse Sarto de verre reis naar Vlissingen om daar E.V.V.C. te bestrijden. Voor de Tilburgse dames werd het een teleurstelling, ze struikelden op hun weg naar het kampioenschap over E.V.V.C. De Til burgse heren deden het' echter beter, ze versloegen E.V.V.C. met 3-0. In de overgangsklas lieren A veroverde het Vlissingse Matador de volle winst op Moller V.C. uit Bergen op Zoom (3-0), terwijl de wedstrijd Ter Hole- A.M.V.J. geen doorgang kon vinden, daar de Roosendalers bij Rilland-Batli pech met de wagen kregen. In Goes startte de afdelingscompetitie. hij sloeg herhaaldelijk in het net of out. Slechts z'n goede serve zorgde voor punten. Jammer voor het Vlis singse publiek, maar ook de derde en laatste set werd een gemakkelij ke overwinning voor Sarto (15-8). Het leek wel of bij de Vlissingers de spirit er helemaal uit was, waar bij echter opgemerkt moet worden, dat Sarto een uitstekende partij speelde. Wij hadden liever een wed strijd als tegen Tornado of V.C. Den Bosch gezien, want toen bleek, dat de E.V.V.C. heren toch werkelijk wel een prima spelletje kunnen spelen. Ever Ready behaalde de tweede over winning door E.B.V.C. met 3-2 te verslaan. Bekijken we de stand hij de dames dan zien we, dat E.V.V.C. nu weer öp de eerste plaats staat met 8 punten uit 5 wedstrijden, op- de voet ge volgd door V.C. Den Bosch en Sarto ieder met 6 punten uit 4 wedstrijden. Bij de heren zijn het nog steeds Tor nado, V.C. den Bosch en Odulphus ieder met 8 punten uit 4 wedstrijden, die de toon aangeven. Eer gered Dc competitie afd. Zuid-Beveland draait ook weer. Bij de dames moesl, D.V.V. uit Kortgene twee nederlagen' incasseren, ze verloren met 0-3 van Astra (setstanden 0-15. 2-15 en 2-15) en met 1-3 van E.G.V.C. Bij de he ren bood Astra. 2 verwoed tegenstand aan de kampioen van vorig jaar E.G.V.C., ^le'lyceïsten verloren ech ter met 1-3 (setstanden 6-15, 16-14, 13-15 en 13-15). Astra 3 kon het te gen K.V.C. ook niet tot winst bren gen (0-3). De heren van Astra 1 redden echter de eer van hun club door een regle mentaire 3-0 overwinning op Bazo, daar laatstgenoemd team onvolledig in het veld kwam. Te Vlissingen wer den slechts drie afdclingswedstrij- den gespeeld. E.V.V.C. 3 kwam ge makkelijk aan een 3-0 overwinning, daar tegenstander M. de Ruyter niet kwant opdagen. M.V.C. doet het nog steeds goed, nu versloegen ze M. de Ruyter met 3-0. Matador 2 verloor met 1-3 van 1-1.T. S., terwijl Marathon 2 met 3-0 de meerdere van H.T.S. was. Matador zegevierde De E.V.V.C.-dames -hebben wel een hele kluif aan Sarto gehad, een beet je onder de indruk als ze waren van de 3-2 overwinning, die Sarto enkele weken geleden op V.C. Den Bosch bevocht. In de eerste set liep Sarto flink uit, de Tilburgse aanval liep gesmeerd, terwijl E.V.V.C. er nog een beetje in moest komen. Langzaam werd echter de achterstand ingelo pen, gelukkig ontstond er geen pa niek in het Vlissingse team. Er werden goede aanvallen opge zet en verdedigend waren vooral Suzy Mets en Anneke Knoop aar dig op dreef. Sarto liad nog al eens het ongeluk in het net of ver out te slaan en een laatste ferme smash in het net bracht E.V.V.C. de 15-13 overwinning. De 15-8 winst ïn de tweede set werd voor- ui bereikt door goede aanvallen van Ineke Willemse. De time-outs, die Sarto aanvroeg konden geen verandering in liet spel- beeld brengen: E.V.V.C. speelde rus tig naar de overwinning. De derde set werd de aantrekkelijkste, daar beide ploegen goed tegen elkaar op wogen. Vooral de uitstekende klappen van de Tilburgse Ans de Vries maakten indruk. Maar toen E.V.V.C. daar de aanval len van Ina Hendrikse tegenover stel de, ging het hard tegen hard. In deze laatste set speelde debutante Reina de Jong mee en zij heeft met haar keiharde scherpe serves zeker een aandeel in de 16-14 overwinning die uiteindelijk door de Vlissingse dames werd veroverd. Niet aan te pas De Vlissingse heren deden het helaas minder goed, ze verloren hun vierde wedstrijd. Hoewel het E.V.V.C.-tcam geheel in de oude opstelling in het veld kwam zijn ze er toch hoege naamd niet aan te pas gekomen. Het was al vanaf de eerste set duidelijk, dat Sarto de strijd ging winnen. Dit Tilburgse team, (feit in hot begin van de competitie alles verloor, daar enige spelers in La Cütirlino verble ven, begint nu aan do verbetering van zijn positie op de ranglijst. De eerste set ging met 10-15 voor de Vlissingers verloren. De aanvallen van Hans Luitwieler werden bijna stuk voor stuk geblokt., terwijl deze speler stug doorging met slaan. Het goede verdédigen van Walter Erdel- mann en Bert van de Berg kon de winst ook niet veroveren. De tweede set leek het er op of E.V. V.C. ging winnen. Sarto toonde ech ter meer doorzettingsvermogen en won ook deze set, nu met 17-15. Vooral Jo de Roos was niet erg op dreef, hij vocht er wel vpor, maar 1636. „Arme kerels!" mom pelde Buck. „Wie weet met welke gedachten en ver wachtingen zij lang geleden hun tijdslaap zijn Ingegaan. Het moeten wel uiterst kri tieke omstandigheden ge weest zijn die hen tot zulk een desperate poging tot voortbestaan deden beslui ten!" „Ja, en alleen om door zo'n hebzuchtige dwaas als Kowalski verstoord te wor den!" gromde piloot Storm. „Jammer dat er geen moge lijkheid schijnt te bestaan om nader contact met hen te krijgen. Zij begeven zich weer in hun tijdslaap zonder pch verder om ons te bekommeren!" Ik zou gi'aag de geschie denis van dit ras en zijn cultuur hebben willen vernemen." Het leek wel of de laatste mannen Arends woorden had verstaan, want alvorens zich, evenals zijn lotgenoten, opnieuw in zijn sarkofaag neer te leggen, aarzelde hij enkele ogenblikken om dan in die bijna lachwekkende schommelgang op de indringers toe te komen. Vlak voor piloot Storm stond hij stil en keek hem met z'n angstaanjagende ogen aan. Daarna wees hij naar één der donkere gangen, die op de tombe uitkwamen en wenkte Avend hem te volgen J uniorenvoetbal De uitslagen van de in de junioren afdeling gespeelde wedstrijden van 29 okt. zijn geworden in afdeling A klas II: S.C.W. 4Tholensche Boys 2 30, Vosmeer 4Lepelstraat 3 3 2. In afdeling B klas 1. Smerdiek 3 N.V.S. 3 afgelast. Zaterdag a.s. zullen door de Zeeuw se clubs gespeeld in klas H van af deling A: Vosmeer 4 Halsteren 5 cn Steenbergen-4Tholense Boys 2. In afdeling B klas I: Smerdiek 3 Nieuw Borgvliet 5. (Advertentie) Wat zal ik geven...? Zo'n handig reiswekkertje - een smaakvol luxe klokje, belde zijn altijd wolkom... maar koop ze uitsluitend bij de vakman, uw eigen horioger. ':Z1 wereldmerk voor wekkers en kleine uurwerken. FEUILLETON DOOR: BARBARA STANTON De kinderjuffrouw is ook welkom, als ze niets anders weet. maar- ik denk, dat ze graag een paar dagen van jullie verlost zal zijn. Mooi, dat is in orde; over de plannen spieken we later wel. En waar is nu die klei ne schat?" „Jij doet beter er vandoor te gaan: een directeur moet zijn personeel het goede voorbeeld geven. Tot ziens, Da vid...... Doe niet zo mal, wij verlan gen er even hard naar als zij". Jill bleek te opgewonden voor een samenhangend telefoongesprek, maar haar hartelijke kus, waarmee ze la ter, toen ze van huis werd afgehaald, Sally verwelkomde, ontroerde deze diep. „Gaan we met Kerstmis heus naar Chen-y Tree House?" riep Jill geest driftig. „Komt er een kerstman, een kerstboom, eenVan louter blijdschap struikelde ze over haar ei gen woorden. Sally deed haar best de stroom van vragen zo goed mogelijk te beant woorden, terwijl juffrouw Ricer bab belde met de kinderjuffrouw, een vriendelijke vrouw van middelbare leeftijd, die veel gezond verstand scheen te bezitten. Geen wonder, dat David zich zorgen maakte bij de ge dachte. dat zij haar betrekking zou neerleggen. Het uitstapje bleek een volledig suc ces en Jills gedrag, ondanks alle uit gelatenheid, een compliment voor haar opvoeding. Juffrouw Ricer sloeg zich dapper door de vermoeienissen heen, maar tegen een uur of half vier kreeg haar al te grote omvang het toch wat al te kwaad. Sally verbaas de zich dan ook allerminst over haar voorstel om met Jill de thee op de flat te gebruiken, waar zoals de schrijfster het uitdrukte -- „ik mijn arme oude voeten van een zware last kan ontheffen. O, wat zou ik er niet voor geven, als ik jouw gewicht had, gelukskind!" Toen de thee was gebruikt, scheen zelfs Jill totaal voldaan al bleek ze niet te moe. om met een „dank U erg, erg hartelijk, tante Flo, voor de heer lijke dag", van juffrouw Ricer af scheid te nemen. Ze was half in slaap, toen Sally haar in een taxi thuisbracht. Wel leefde ze weer voldoende op, om „Nannie", de kinderjuffrouw, uitvoerig de hoog tepunten van de dag te beschrijven, maar eenmaal in bed sliep ze binnen een paar minuten. „Ik was wel een beetje bang, dat ze zich wat erg zou opwinden", zei Sally tot de kinderjuffrouw, „maar we heb ben haar niet tc veel ijsjes en taart jes laten eten. Ik herinner me nog, hoe graag ik. toen ik klein was, met. tante Barbara uitging, maar het goe de mens stopte me altijd zo vol, dat ik 's nachts daarna geregeld onpasse lijk werd. Moeder was dan boos op tante Barbara, maar de schuld lag, geloof ik, bij mij, omdat ik gulzig was". „Op die leeftijd kun je van een kind niet verwachten, dat het weet maat te houden", glimlachte de kinderjuf frouw. „In elk geval zijn de taartjes niet meer zoals ze voor de eerste we reldoorlog, waren. Intussen moet ik erkennen, dat, dank zij de nieuwe voedselmethode, de kinderen er in 't algemeen beter uitzien dan ooit". Van kindéren „in 't algemeen" was het maar één stap naar de vele be trekkingen die „Nannie" reeds als kinderverzorgster had vervuld. „Als regel", verklaarde ze, „blijf ik liefst niet langer dan een jaar of an derhalf bij de kleinen. Langer is on verstandig." „Waarom?" vroeg Sally, die het prettig vond, zich na de korte kennis making al zo op haar gemak tc voe len. „Ten eerste, omdat ik liever als ver pleegster van baby's werk dan als gouvernante van grote kinderen. Ten tweede omdat je je niet te veel aan dc kleinen moet hechten; dat maakt de scheiding voor beide partijen maar moeilijker. Vooral wanneer, zoals in het geval van Jill, de moeder gestor ven is". „Ja. dat begrijp ik", zei Sally pein zend. „U heeft mevrouw Levann na tuurlijk gekend, nietwaar?" „O, ja, juffrouw. Ze was zo knap en zo blij, omdat ze haar eerste kind verwachtte. En ook zo verliefd op haar man. 't Is wel heel erg voor een jong paar op die manier van elkander te worden gescheiden. Als ik er aan denk, hoe die arme meneer Levann zich moet hebben gevoeld, toen hij hoorde dat zijn vrouw was gestor ven Zonder de zin te voltooien, ging „Nannie" haastig voort: „Zodra Jill oud genoeg was om het te begrijpen, heb ik haar aan 't verstand gebracht, dat ik niet steeds bij haar zou blij ven. maar na zoveel jaren zal zc me eerst wel missen hoewel zc misschien ook van mijn opvolgster gaat houden. Ik heb meneer Levann gezegd, dat hij moet proberen in mijn plaats een meisje van midden-twintig te krij gen. Jammer genoeg schijnt de jon gere generatie als U 't mij niet kwalijk neemt, dat ik het zeg min der betrouwbaar en nauwgezet dan sommigen van ons ouderen. Kent U misschien een geschikt iemand, juf frouw?" voegde ze er hoopvol aan toe. „Ik voor mij vind persoonlijke aanbeveling vrij wat meer waard dan getuigschriften of opgesmukte adver tenties". „Ik ben het met U eens", zei Sally, „maar ik geloof niemand van die aard te weten". Meteen kwam het bij- haar op, dat als zij vorige zomer, na Peters dood, van zulk een betrekking had gehoord, dit juist zou zijn ge weest wat ze toen hebben moest om haar leed te verzachten. „Ik had gehoopt", hernam de kinder juffrouw, „dat meneer Levann nu over een tweede huwelijk zou hebben gedacht, maar ja, zulke dingen ge beuren of ze gebeuren niet en tot nog toeAndermaal bleef „Nannie" in haar woorden steken. Onwillekeurig vroeg Sally zich af. of de kinderjuffrouw haar soms als mo gelijke kandidate voor de rol van de tweede mevrouw Levann beschouw de en hoeveel andere jongedames de laatste paar jaar „op de lijst" hadden gestaan. Zij, Sally, was een beetje bang geweest, dat Jills loftuigingen op haar. door David overgebracht. Nannie" ontstemd zouden hebben. Gelukkig echter bleek deze veel te aardig en te verstandig om zo klein geestig te zijn. Op dit ogenblik klonk de telefoon in de hall. Nannie stond, met een „ex cuseert U me even" op, maar keerde weldra terug met de boodschap: „Me neer Levann gaat juist van kantoor, juffrouw. Hij verzocht me, U zijn verontschuldigingen aan te bieden omdat hij U liet wachten. Wilt U ook iets drinken, bijvoorbeeld sherry of sinaasappelsap „Ik zal maar wachten tot hij komt. Dank U wel". „Wilt U soms naar de andere kamer gaan? Ik kan de electrische haard wel aanzetten". „Ik vind het hier heel prettig, als ik U tenminste niet in de weg zit". „Helemaal niet, juffrouw", antwoord de de blijkbaar met deze verzekering zeer ingenomen „Nannie" en toen David verscheen, waren ze nog ge zellig aan het praten. „Zo, zo", begroette hij Sally, „iemand die een hele dag met mijn dochter was opgescheept en er dan nog zo stralend uitziet als jij, verdient een hartversterking. Eerlijn gezegd, ver wachtte ik, dat je totaal over je ze nuwen heen zou zijn; in plaats daar van zie je er uit, alsof je zo uit een schoonheidssalon komt. Het spijt me, dat ik zo laat ben, maar 't is me dan ook het dagje wel geweest. Ik weet niet, hoe jij er over denkt, maar ik snak naar een drankje". (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 18