Begroting Polder Walcheren met onveranderd dijkgeschot sluitend WALCHEREN JAARVERSLAG OVER 1959 VAN „GROENE KRUIS" VLISSINGEN MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN T.V.-reparaties Gerrit de longe Zn., Agenda chauffeur-pakhuisknecht M. fl. H. GOVAERT zn„ graanhandel, WOENSDAG 16 NOVEMBER 196Q PROVINCIALE ZE EU w's E COURANT DAGELIJKS BESTUUR BIEDT ONTWERP AAN Voor nieuwe werken aan de kust is rond f 1,9 miljoen geraamd De ontwerp-begroting voor 1961 van de gewone dienst van de Polder Wal cheren, die het dagelijks bestuur aan de commissarissen heeft toegezonden, kon sluitend worden gemaakt met een onveranderde heffing aan dijkge schot van zestig gulden per hectare voor de ongebouwde eigendommen, hetgeen, naar de omrekeningsfactor van één hectare is zeshonderd gulden, voor de gebouwde eigendommen een heffing betekent van tien gulden per honderd gulden belastbare opbrengst. Er blijft dan op een totaal van ruim £i/2 miljoen aan inkomsten en uitgaven een bedrag voor onvoorziene uitgaven over van 81.468,39 tegen 35.421,85 voor het voorafgaande Jaar. Het dagelijks bestuur stelt voor, begroting en dijkgeschot aldus vast te stellen. Voor nieuwe werken aan de wa terkeringen heeft het dagelijks be stuur een bedrag van rond 1.9 miljoen geraamd. Met betrekking tot de noordwatering is 80.000 uitgetrokken voor de verzwaring van de Westkappelse zeedijk en 44.500 voor de verbetering van de glooiing van deze dijk. Voor de verzwaring van de zeedijk tus sen dijkpaal 32 en de buitenhaven van Vlissingen, behorende tot de zuidwatering, is een bedrag ge raamd van negen ton, en tenslotte voor puinruiming aan de westwa tering (gedeeltelijk in 1960 uitge voerd) 419.000 en aan de zuid- watering vijf ton. De kosten van de werken aan de noordwatering blijven voor rekening van de polder, terwijl in de kosten van de verzwaring van de zuidwate ring een subsidie van 90 810.000) verwacht wordt, terwijl de puinruiming volledig vergoed wordt. Voorts wordt nog een bijdra ge van het rijk verwacht in de af rekening van het werk te Zoutelande tot een totaal van rond 172.400. Door deze ontvangsten en uitgaven wordt aan het einde van 1961 een nadelig slot (saldo van de nog niet afgeschreven kapitaalobjecten f ver wacht, dat ongeveer 370.000 lager 'is dan eind 1960. Het totaal nadelig slot van de ka- pi taaldienst is thans ruim 675.000. De inkomsten van deze dienst zijn geraamd op 7.636.210,94 en de uit gaven op 8.311.417,54. Vroegere diensten Ten aanzien van de gewone dienst merkt het dagelijks bestuur op, dat het nadelig slot van hef hoofdstuk vroegere diensten op de rekening 1959 ten bedrage van 108.000 een gevolg is van het nadelig saldo over 1957 van 86.000 en een verreke ning van een loonronde niet de aan nemers van het onderhoudsbestek over 1958, groot 22.000. Daar het dagelijks bestuur meent, dat de be groting van een dienstjaar in begin- VL1SSINGEN Onderlinge schaakcompetitie Maandagavond werd de zevende ron de van de onderlinge schaakcompeti tie der Vlissingse schaakvereniging gespeeld. De uitslagen luiden: J. v. d. Hagen-P. H. J. Dieperink 0-1; P. Langendijk-F. M. v. Eekhout afg.; W. v. Dullemen- J. Mommaas 1-0; P. L. Antheunissen-M. Hasselaar V3-Ï2; E. C. v. Noppen-P. A. C. Bik ker P. Haccou-N. C. Braam afg.; J. Hoogstrate-J. Jansen 1-0; J. G. Olijve-M. de Bruijne 1-0; J C. Koetsenruyter-A. Smit 1-0; W.* A. L. Pietersz-D. Antheunisse jr. 0-1; J. A. Zachariasse-M. Everse H. A. N. L. Smitroeters-A. wfllemse 0-1; J. Hofman- Cappon 0-1; Steketee- J. de Engelsman 1-0; D. C. Bom-J. N. Marcusse 1-0; Blom jr.. H. Reyn- houdt afg.; J. C. Lagendijk-G. Stein- hauser Vz-V>; H. Kwant-H. Verdonk afg.; A. de Ridder-P. Benski 1-0; P. Lemson-De Exter 0-1; B. Schreu- der-J. Smits afg.; Izeboud-J. Wijnen De Vlissingse schaakvereniging mag zich in een stijgende belangstelling verheugen en het ledental Bedraagt thans 62. sel sluitend moet zijn, is op de begro ting 1961 geen rekening gehouden met een geraamd vóór- of nadelig slot over het afgelopen Jaar. De grote stijging der uitgaven op het hoofdstuk algemeen bestuur is voor een zeer groot gedeelte een ge volg van salarismaatregelen enz. Het bestuur verwacht, dat na aftrek van de in 1960 te verwachten rijksbijdra ge de jaarlijkse bijdrage van de ka- pitaaldienst aan de gewone dienst voor kosten van toezicht en andere algemene kosten op kapitaalwerken 80.000 zal bedragen. Voor storm schade is onveranderd 60.000 ge raamd, hoewel deze post als steeds een slag in de lucht is. Aangezien het Wegschap Walcheren bij zijn begroting voor 1961 rekening heeft gehouden met betaling van dijkgeschot, zal daardoor de bijdrage aan dit wegschap met ruim 15.000 verhoogd moeten worden. Dit wordt slechts gedeeltelijk goedgemaakt door een hogere opbrengst aan dijk geschot van de gebouwde eigendom men in 1961 ten bedrage van 7000. Voor onvoorziene uitgaven is dus bijna 31.500 geraamd. Op een to taalbedrag van 11/2 miljoen lijkt dit niet veel, maar men moet zich, zo betoogt het dagelijks bestuur, rea liseren, dat de bedragen van rente en afschrijving ff 426.000) nagenoeg vast liggen, de salarissen rond vier ton en de bijdrage aan het wegschap rond 90.000 aangeven. Er blijft dus nog rond vijf ton over en daarvoor acht het bestuur deze post voldoende. MIDDELBURG P.v.dA-afdeling hield jaarvergadering Bazaar T esselschade-Arbeid Adelt trok veel publiek De afdeling Middelburg van de P.v.d.A. hield maandagavond haar jaarvergadering in de grote zaal van „De Gouden Poorte". De voorzitter, de heer M. A. L. Hubregtse, leidde de vergadering in en heette de voor zitter van het gewestelijk bestuur de heer M. J. van Poelje, hartelijk welkom. Hij deelde mee, dat het le dental in het afgelopen jaar met 93 was toegenomen en dat de afdeling Middelburg de grootste afdeling in de provincie is en de daarop volgen de afdeling met liefst 150 leden overtreft. Op 16 november a.s. zal, zo deelde de voorzitter nog mee, de jaarlijkse vrouwendag van de Vrou wenbond in Middelburg worden ge houden. In februari 1961 zal het 15- jarig bestaan der partij op enigszins feestelijke wijze worden herdacht. Besproken werden hierna het jaar verslag van de afdellngssecretaris, van de penningmeester, dat van de afdeling van de Vrouwenbond en dat van de Prot. Chr. Werkgemeenschap. •De penningmeester, de heer L. A. Bouman, gaf vervolgens een over zicht van de begroting voor 1961. Het bestuur werd als volgt samenge steld: M, A. L. Hubregtse, voorzit ter, H. Gillissen, secretaris en me vrouw L- M; M. van Roo-Biesen, me vrouw S. van Duyne-Mensen, A. J. Berenpas, P. de Kam, A. de Masier, J. Sougé, J. Tevel, drs. Th. J. Wes terhout en A. Westerweele, leden. In plaats van de heer L. A. Bouman, die geen herbenoeming wenste, werd tot penningmeester gekozen, de heer A. de Masier. In hartelijke bewoordingen nam de voorzitter af scheid van de penningmeester, de heer Bouman. Hij prees hem om zijn ijver en zijn grote stiptheid en bood tot slot de heer Bouman een ge schenk aan. Mevr. Bouman kreeg een plant. De heren C. B. Helm, W. Don en A. J. Bayens werden tot lid van de kascommissie gekozen. Tot afgevaardigde naar de op 10 december a.s. te Goes te houden gewestelijke vergadering werden benoemd, de heren M. A. L. Hubregt se, H. Gillissen en P. de Kam. In plaats van de heer A. Don te Oost- kapelle, die geen herbenoeming wenst, zal als lid van het geweste lijk bestuur worden gekandideerd, de heer J. de Grave, te Oost- en West- Souburg. Tot slot wenste de gewestelijk voor zitter, de heer Van Poelje, de afde ling geluk met haar succes bij de ledenwinstactie en prees hij haar om haar activiteit. VELERLEI ACTIVITEITEN In verslagjaar kon regelmatig worden gewerkt Do drie wijkverpleegsters van de vereniging „Het Groene Kruis" te Vlissingen hebben in 1959 in 226 ge zinnen niet minder dan 5887 bezoe ken afgelegd. Dit staat te lezen in het jaarverslag over deze periode, waarin de activiteiten van do ver eniging worden opgesomd. De districtsverpleegsters hebben 10 cursussen zuigelingenzorg gegeven, waaraan 93 dames hebben deelgeno men, 5 cursussen kleuterzorg met eveneens 93 deelneemsters, 4 voor grootmoeders met 17 cursisten en 1 cursus voor vaders met 35 belang stellenden. In het voorjaar werd door de districtsverpleegsters een moeder cursus van 15 lessen gehouden. In liet Medisch Centrum werden in het consultatiebureau voor zuigelin gen tijdens 93 zittingen 4263 consul ten geboden voor in totaal 376 zui gelingen. In het Havendorp beliepen deze cijfers: 23 zittingen met 787 consulten voor in totaal 74 zuigelin gen. voor het kleuter-consultatiebureau waren er in het Medisch Centrum 26 zittingen met 1038 consulten en een aantal ingeschreven kleuters van 273. In het Havendorp: 23 zittingen met 67 consulten voor 19 kleuters. In het overzicht van de verpleging komt een aantal van 5887 verpleeg- bezoeken en 7820 handelingen over een aantal patiënten van 228 voor. Voor de prenatale zorg kinderhygië- ne werden 144 huisbezoeken afgelegd, waarvoor 120 personen in zorg zijn geweest. Zuigelingenzorg Voor kinderhygiëne-zuigelingen- zorg waren op de eerste dag van het verslagjaar 540 zuigelingen in zorg, 486 werden nieuw ingeschre ven, zodat het totaal op 1026 komt. Bij de kleuterzorg* waren 493 kleuters betrokken. Wat de t.b.c.-bestrijding betreft strekte de zorg zich op SI december uit over 34 gezinnen en 40 patiënten. Bij de reumabestrijding waren in to. taal 34 verzorgingsgevallen geno teerd en daartoe werden 1252 vei> pleegbezoeken afgelegd. Het aantal verplegingshandelingen beliep in to taal 7820. Er werden over 1959 1584 stuks ver- plegingsartikelen uitgeleend. Het le dental bedroeg op 31 december 1959 3039, wat een stijging betekende van 30 leden in vergelijking met het jaar daarvoor. Gedurende het verslagjaar werden op het spreekuur te Vlissin gen onder leiding van mej. E. Voor bergen 42 zittingen gehouden, 342 consulten gegeven, terwijl het aantal nieuw ingeschreven 238 bedroeg. De jaarlijkse bazaar, die de algeme ne Nederlandse vrouwenvereniging „Tesselschade-Arbeid Adelt" in hotel „De Burg" te Middelburg inricht mag zich langzamerhand in een zekere faam onder de dames verheugen. Dit kwam dinsdag nog eens extra tot uiting, toen ondanks de gestadig neergutsende regen véle tientallen dames naar hotel „De Burg" waren gekomen om hun keus te maken uit een grote verscheidenheid van smaakvol gemaakte naaldwerken, waaronder prachtig bewerkte tafel lakens, theemutsen, schorten tot fraaie speelgoedbeestjes toe. Vooral het beschilderde glaswerk had veel aftrek bij de dames. Heel de dag heerste er een gezellige drukte op de bazaar, maar de groot ste toeloop kreeg men toch in de ochtenduren te verwerken, toen de belangstelling verheugend groot was. 's Middags was het veel rustiger, maar toen hadden de kooplustige da mes echter minder keus, daar al veel fraaie naaldwerken een koopster ge vonden hadden. De opbrengst van de bazaar totaal werd voor 1450 verkocht bestemt de vereniging „Tesselschade-Arbeid Adelt" voor de on- en minvermogende Nederlandse vrouw. De verbetering van haar lot heeft de vereniging zich namelijk ten doel gesteld, hetgeen men tracht te bereiken door haar te steunen in haar pogingen om in eigen onderhoud te voorzien. Deze steun bestaat on der meer uit het verschaffen van ar beid en het in de handel brengen van de vruchten van haar werkzaamhe den, waartoe jaarlijks een bazaar wordt georganiseerd. Tekort v.v. Middelburg op tweeduizend geraamd In het verslag over de jaarvergade ring van de voetbalvereniging „Mid delburg" is door een zetfout het ge raamd tekort voor het nieuwe sei zoen verkeerd vermeld. Wanneer na melijk de opbrengst van de toto- gelden van het aanvankelijk ge raamde tekort van zesduizend gul den wordt afgetrokken, blijft er toch een nadelig saido van rond tweeduizend en niet tweehonderd gulden staan. OOSTKAPELLE Afscheid onderwijzeres openbare lagere school Op het gemeentehuis te Oostkapelle werd afscheid genomen van mejuf frouw C. P. de Wilde, onderwijzeres aan de openbare lagere school, die wegens huwelijk het onderwijs gaat verlaten. Wethouder W. K. van Nieuwenhuizen bood als waardering voor haar arbeid voor de school, een koperen doofpot aan. Ook in de school zelf nam men afscheid. Hier sprak de heer Van Nieuwenhuizen namens de oudercommissie evenals het schoolhoofd de heer A. C. van Dijke. „Uw arbeid", aldus beide sprekers, „zal bij ons in dankbare herinnering voortleven en wij wen sen U veel geluk en voorspoed in uw verder leven". Mej. de Wilde ontving verschillende geschenken aangeboden door haar leerlingen. Zij dankte hartelijk voor deze blijken van waardering en vriendschap. Officiële publikatie GEMEENTE VLÏSSINGEN. DRANKWET. B. en w. van Vlissingen. gelet op arti kel 45 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de heer Franciscus van de Groenendaal, wo nend® te Vlissingen. om een verlof tot de verkoop van zwnk-aleoholisohe drank in het klein (verlof A> voor de bene den-lokaliteit van het perceel Hercules Segherslaan 41 en dat van 16 november 1960 af gedurende twee weken tegen het verlepen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethou ders voornoemd. Vlissingen. 14 november 1960. VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op heden, 16 november, gaat niet door. Advertentie Verdrijf die ondragelijke Bhenmatiek nit Uw lijf - Begin toch óók 'n Ernschen Kuur. Wie regelmatig 's morgens de kleine dosis Kruschen neemt voelt zich al lengs van z'n pijnen verlost. Dat doet de bloedzuiverende samenstelling van Kruschen. Niet minder dan 5 mine rale zouten zetten uw organen de kracht bij om weer jeugdige kracht te kunnen ontwikkelen en zo de on zuiverheden uit te drijven, die nu uw pijnen verwekken. Kruschen wordt verkocht bij apothekers en drogisten, al tientallen jaren over de hele wereld... Middenstanders schrijven aan Goese raadsleden Gemeentebelang, laten prevaleren boven sentiment Een aantal Goese middenstanders heeft zich dinsdag in een brief tot de gemeenteraadsleden van Goes ge richt, die vandaag woensdag in openbare vergadering het rapport van de commissie ad hoe zullen be handelen. In de brief wordt gepleit tijdens de komende raadsvergadering het belang van Goes en omgeving te laten prevaleren boven politiek en sentiment. Oratorium Die Jahreszeiten in Bergen op Zoom De Christelijke Oratoriumvereniging bracht dinsdagavond in de Grote Kerk te Bergen op Zoom onder grote belangstelling „Die Jahreszeiten", het oratorium van Joseph Haydn. Dit werk werd uitgevoerd met mede werking van een groot aantal leden van de Bredase oratoriumvereniging en van ht Brabants Orkest. De bas partij van Simon, de pachter, werd vertolkt door Peter de Vos, de so praanpartij van Hanna, de dochter, door Maria Suchel. De tenor Bert van het Hof speelde een jonge boer. Het koor en orkest stonden onder leiding van Wim ter Burgt. WESTKAPELLE Uitvoering O.K.K. Onder leiding van haar directeur, de heer P. de Rooy, gaf de muziekver eniging O.K.K. zaterdagavond een uitvoering in het verenigingsgebouw „Westkapelle Herrijst". De zaal was goed bezet, toen' de voorzitter, de neer A. Minderhoud deze bijeen komst met een welkomstwoord open. de. Ih de zeven stukken die O.K.K. ten gehore bracht, bleek wel, dat het met deze vereniging onder de bekwame leiding van haar directeur steeds excelsior gaat. Na de pauze trad het cabaret van Wim de Graaf op, dat de aanwezigen op amusante wijze wist te boeien. VISMIJN VF.ERE Exportgarnalen 1786 leg 264338, Schar 140 kg 71-7-32, Bot 305 lig 20—65, Wijting 475 kg 16—20. Tong 16 kg 197—343, Rog 7 kg 3139, Kabeljauw 35 kg 1684. On gesorteerde vis 1 kg 110. Sprot 580 kg 39 43. Doorgedraaide vis 638 kg. EIERNOTERING GOES Bericht van handelaren. Kippeëieren 15 cent, kleine eieren 11 >3 cent, eende eieren 8 cent. Raad Biggekerke wil torenuurwerk verlichten Wanneer Ged. Staten van Zeeland zich er mee kunnen verenigen, zal Biggekerke zich over enige tijd in de rij van Walcherse gemeenten scharen, waar men ook 's avonds de juiste tijd van het torenuurwerk kan aflezen. Want voor de verlich ting van de wijzerplaten stelde Big- gekerke's gemeenteraad namelijk in de dinsdagochtend gehouden verga dering een krediet van 750 be schikbaar. Alle raadsleden konden zich met deze uitgaaf verenigen. Alleen vond men het jammer, dat deze voorzie ning niet tegelijk met de restaura tie van de toren was getroffen. Hierover deelde burgemeester J. L. Dregmans mee, dat men toen voor deze uitgaaf was teruggeschrokken, omdat dit volgens bij de restauratie betrokken personen te veel zou kos ten. Daarom was men er niet toe overgegaan. Nu is echter gebleken, dat met de aanleg van de verlichting rond 750 gemoeid is, hetgeen de burgemeester verantwoord achtte. Ook ging de raad akkoord met een voorstel tot verkoop van 305 vier kante meter gemeentegrond aan de Schuitvlotstraat aan de firma De Voogd en Van Rooyen te Westkapel le. Deze firma wil hier twee wonin gen bouwen, die voor verkoop be stemd zijn. Burgemeester Dregmans noemde dit initiatief voor Biggeker ke van groot belang, zodat b. en w. ook besloten hadden hiervoor de raad bijeen te roepen. Want de Westkapelse firma wil in januari reeds gaan bouwen. Aan dezelfde firma werd voor de bouw van een viertal woningen optie op een per ceel grond verleend. Verder ging de raad akkoord met een wijziging van de gemeentebegro ting I960," die voortvloeit uit de ver koop van de bouwgrond én het be schikbaar stellen van een krediet voor verlichting van de toren. Bij de rondvraag bracht de heer P. Wijkhuijs (c.h.) de wenselijkheid van de bouw van een wachthuisje bij de bushalte naar voren. Burge meester Dregmans stond hier een beetje sceptisch tegenover. „Het is wel 'een verbetering, maar geen op lossing", aldus de raadsvoorzitter, die er de aandacht op vestigde, dat er meerdere bushaltes ln Biggekerke zijn. ..En als wij verbetering bren gen bij één stopplaats, dan zitten er consequenties voor de andere aan vast." Voordat men er verder op insring,* wilde de burgemeester deze zaak "eerst nog eens in b. en w. na der bekijken. IJZENDIJKE Raad komt bijeen De raad der gemeente IJzendijke zal vrijdag 18 november in openbare ver gadering bijeenkomen. De agenda be vat 20 punten, w.o. benoeming schoonhoudster gemeentehuis, schoonmaakster der o.l. school, ver huur van gronden aan het industrie, terrein en het sportveld. Verder komt er een voorstel van b. en w. aan de orde tot het doen uitgaan van een petitie betreffende verbetering van de weg St.-Jan in Eremeo-Eeklo. Voorts is er een voorstel van b. en w. tot het reorganiseren van vuilnis ophaaldienst, waarvoor een uitgaaf van 46.000,— wordt geraamd. Een kleedlokaal van eenvoudige op zet zal de gemeente plm. 14.000, kosten. Een 9e wijziging van de kapitaal- dienst houdt in: planlcosten voor het bouwrijp maken van de grond aan gekocht van erven Cavpreau, aan-' schaffing materiaal reinigingsdienst en aanschaffing meubilair voor bur gemeesterskamer. Bonte avond Het Zeeuws-Vlaamse accordeonor kest „Flandria" gaf onder leiding van J. Anthonisse in het jeugdgebouw te IJzendijke voor een volle zaal haar eerste Bonte Avond. Nadat voorzit ter C. Marteij'n in zijn openingsrède nog eens de successen van het afge lopen jaar had gememoreerd en ook de moeilijkheden die aan een derge lijk streekorkest zijn verbonden on der de aandacht had gebracht, werd met het gevarieerde programma een aanvang gemaakt. De muziek was. zoals men dit van „Flandria" gewoon is, weer af. Het waren vooral de drie concoursnummers die het orkest een uitbundig applaus bezorgden. Wim Burger ontpopte zich als een snel tekenaar van groot formaat, terwijl Tineke van Leer als cabaretière veel succes had. „John White and his Swingers" oogstten met een drietal Zuidamerikaanse nummers een dave rend applaus. RETRANCHEMENT Verkeersomleiding voor bouw brug Retranchement Met uitzondering van vrachtauto's en autobussen zal hot verkeer Re tranchementKnokke, in verband met de bouw van een nieuwe brug over het afwateringskanaal naar de sluis aan de Wielingen niet in be langrijke mate worden belemmerd. Dit in tegenstelling tot een bericht dal wij daarover vorige week pu bliceerden. Het verkeer via Retran chement zal worden omgeleid over de Kanaalweg en de bestaande nieuwe brug bij de zogenaamde Dnekoker naar Terhofstede. BIERVLIET Aanleg toegangspad naar nieuwe chr. kleuterschool De gemeentewerklieden zijn deze week begonnen met het opmeten en uitzetten van het toegangspad naar de in aanbouw zijnde nieuwe chris telijke kleuterschool op de Hoogte oost van de Braakmanlaaa, te Bier vliet. Dit pad zal tevens tot toegang dienen voor de achter de school gele gen kinderspeelwei. De bouw van de school vordert uit stekend. Vorige week werd reeds een deel van het meubilair voor de in richting van de school afgeleverd. Ria-Lewed. Boys 0-0 In de wedstrijd Ria-Lewedorpse boys kon geen der ploegen tot doel punten komen. Zowel Ria als Lewedorp had goede kansen tot scoren. In de eerste helft kan men niet van een veldmeerder- heid van een der beide ploegen spre ken. De Ria-keeper verrichtte in de ze zeer spannende wedstrijd prach- VAKKUNDIG - VLUG - VOORDELIG TEL. 565 - AXEL ROTTERDAMSE VEEMARKT. 15 nov. Aanvoer in totaal 2215 dieren. Weektotaal 4098. Vette koeien en ossen 260. Gebruiksvee 514. Vette kalveren 370. Graskalveren 158. Nuchtere kalveren 490. Varken 9. Varkens (lopers) 60. Biggen 45. Paarden 55. Veulens 8. Schapen of lammeren 218. Bokken of geiten 23. Prijs in ets per kg. Vette koeien le kw. 300—320, 2e kW. 260—290. 3e kW. 240—260. Vette kalveren le kw. 280320, 2e kw. 250—280. 3e kw. 230—250. Slachtpaarden le kw. 220. 2e kw. 210. 3e kw. 180. Prijs in guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 68 65 55 Nuchtere balveren Exportvarkens 95 öu w Schapen U0 95 80 Lammeren 105 90 75 Kalfkoeien 1260 1120 900 Melkkoeien 1260 1120 900 Vare koeien 020 720 620 Vaarzen 920 700 600 Pinken 5C0 460 '00 Vette koeien, aanvoer aanmerkelijk min der, handel stroef, prijzen van vorige week waren moeilijk te handhaven. Vet te kalveren aanvoer aanmerkelijk min der, handel redelijk, prijshoudend. Gras kalveren aanvoer aanmerkelijk minder, handel vlot, prijzen constant. Nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, han del willig, prijzen iets hoger. Exportvar kens (lopers) aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen 6tabiel. Biggen aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen stabiel. Slachtpaarden aanvoer ais vorige week, handel traag, prijzen iets hoger. Schapen aanvoer iets minder, handel matig, prij zen onveranderd. Lammeren aanvoer iets minder, handel matig, prijzen onveran derd. Kalfkoeien aanvoer minder, handel zeer stil, niet geheel prijshoudend. Melk koeien aanvoer minder, handel zeer stil, niet geheel prijshoudend Vare koeien aanvoer minder, handel flauw, prijzen ge drukt. Vaarzen aanvoer minder, handel zeer stil, prijshoudend. Pinken aanvoer minder, handel zeer stil, prijshoudend. VEILING GOES 15 november. Export- en industrieveiling. Cox Orange Pippin kl. I 80-85 70, 75-80 6675, 70-75 7075, 65-70 68—70, 60-65 49—55, 55-60 31—36. IID 12—14. Golden Delicious kt I 85-90 38—11 80-85 39—47, 75-30 40—50, 70-75 40-50, 65-70 38—46, 60- 65 28—35. HD 12—23, kl. II 85-90 35—44. 80-85 36—41. 75-80 36—43. 70-75 34—43. 65- 70 28—38, 60-65 21—28. Goudrenet kl. I 85-95 29, 75-85 24,40—24,80, 65-75 15,10— 15,90. HD 7. kl. H 85-95 23, 75-85 23, 65-75 13. IID 7. Jonathan kl. I 80-85 28. 75-80 31, 70-75 35. 65-70 32, 60-65 21—23. kl. H 80 -85 28, 75-80 31, 70-75 35. 65-70 32 60-65 21—23, bl. II 80-85 22, 75-30 24. 70-75 24.40 —24,60. 65-70 21,70—22,30. 60-65 16, nD 8.50. Glorie van Holland kl. I 75-85 2627 65-75 23—24, IID 14. Ingrid Marie kl. I 85-95 23, 75-85 33, 65-75 35. Lombarts Cal ville kl. I 70-80 25—31, 60-70 25—32, nD 9—12. St. Remy kl. I 85-95 14, 75.85 15, 65-75 14, HD 12. kl. II 85-95 13, 75-85 14, 65-75 ij, IID 11. Comtesse de Paris kl. I 75-85 28, 65-75 24,60—25.30, 55-65 17,50— 18,10, IID 6,50—7. Doyenne du Comice kl. I 80-85 87—89, 75-80 94, 70-75 100, 65-7 94, IID 77, kl. II 80-85 88, 75-80 88, 70-75 91—94, 65-70 91. Gieser Wildeman kl. I 60-70 29—36. 50-60 22—23, IID 13—15. Di verse appels kroet en val 3—9. Verpakt fruit. Golden Delicious kl. I 80-85 53, 75-80 55, 70-75 56. Gewone vei ling: Cox Orange Pippin grof 3618, fijn 14—18, Glorie van Holland grof 19, fijn 11—13, Goudrenet grof 11—18, fijn 5—11. tig werk. Herhaaldelijk wist hij de aanvallen, samen met de spil A. Goethals af te slaan. Deze aanvallen waren dikwijls niet van gevaar ont bloot. Aan de andere kant waren de ze aanvallen op het Lewedorpse doel eveneens te zien. Maar de voorhoe de van Ria, kwam zoals al zo dik wijls is gebleken, schutters te kort. De aanvallen waren er wel, maar de afwerking was meestal slordig. Met een blanke stand ging de rust in. Na de rust zag het er in eerste in stantie bedenkelijk uit voor de thuisclub. Doch weer was het de combinatie spil-keeper, die elke vij andige aanval wist af te slaan. Ria wist zich na het eerste kwartier ge leidelijk uit deze druk te bevrijden. Verschillende kansen tot scoren de den zich voor, maar de afwerking was nog steeds zoek. Tot voor 3 i minuten voor het einde de bal bij de Lewedorpse doelman terecht kwam. Deze liet de bal los, waarna W. He- melsoet inschoot. Dit doelpunt werd echter niet toegekend door de scheidsrechter. Burgerlijke stand SAS VAN GENT. Bevallen: P. E. Schieman—de Jonge, d.; H. Netten—van Mullem. z.\ W. C. Reni- que^Daelman, d.; A. P. M. J. Lippens- de Vaan, z.: F. D. van AerdeGomme ren. d.: R. H. Sandrini—Heida. z.: J. K. SlabbekoornDhanïs, z.; J D. Rlemens de Backer, z.; J. J. Bockstael—Mussche, d.; H. A. E. M. Samijn—van Hel, d.: C. van den Herikvan der Heijden, z. Getrouwd: A. L. van den Bogaard, 22 jaar en A. Eemelsoet, 21 Jaar. Overleden: L. Wauters. 70 jaar. e. van C. M. D'liaese: G. A. Titulaer, 57 jaar, e. van S. C. de Smit. VANDAAG Temeuzen Luxor: Middle of the Night, 20 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olympla: La dolve vita, 20 uur, 10 jaar. Oostburg Ledeltheater: De vrouw en de verdoemde, 20 uui, 18 jaar. Gevraagd Vaste betrekking. Goed loon. ini- en export te Groede, telef. 01171-312.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 11