Teleurgesteld publiek bij raad Oosterland A&uküu WALCHEREN MARKTBERICHTEN MIDDENSTANDSCENTRALE VROEG ADVIES SANERINGSPLAN V.V. „MIDDELBURG" HEEFT TEKORT OP DE BEGROTING DINSDAG 15 NOVEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ti VERWACHTE REACTIE BLEEF UIT Raad zweeg over affaire met de herbouwplicht Een geheel bezette publieke tri bune is maandagavond na de vergadering van de raad van Oosterland teleurgesteld heen gegaan. De grote belangstelling gold uiteraard de reactie, die men van het nieuwe A.R.-raads- lid J. op 't Hof verwachtte op de uitslag van het onderzoek, dat de oud-wethouder A. Stout- jesdijk liet instellen, na tegen zijn persoon in de vorige raads vergadering door de heer Op 't Hof geuite beschuldigingen. Zoals bekend betichtte toen de heer Op 't Hof en ook het S.G.P.-raads- lid M. Stouten de oud-wethouder van een dubieuze transactie met een herbouwplicht. De heer Stoutjesdijk zou de gewraakte handeling hebben gepleegd in de periode toen liij waar nemend burgemeester was. De uit slag van het onderzoek, dat de oud- wethouder liet instellen, was zodanig, dat zijn persoon van iedere blaam werd gezuiverd. Weshalve men nu een wederwoord van het onlangs tot het college toe getreden AJR.-raadslid verwachtte. Weshalve ook oud-wethouder A. L. Bakker op de publieke tribune had plaatsgenomen, die met de andere belangstellenden met gespitste oren het verloop van de raadsvergadering volgde. Maar de verwachte reactie bleef uit. Ook tijdens de rondvraag waarin slechts ondergeschikte zaken aan de orde kwamen. De publieke tribune richtte zich nog even op, toen vlak voordat burge meester S. W. A. Laurense de ver gadering met hamerslag wilde be sluiten en op zijn vraag „Heren, nog iets voor de rondvraag?" de heer Op 't Hof plotseling opveerde. Een col lectieve zucht van de publieke tri bune was de reactie op de vraag, die het plaveisel van het kerkpad bleek te gelden. Nu per 1 januai'i de gemeente wordt opgeheven wilde de raad deze tot de laatste vergadering van het college behorende bijeenkomst kennelijk in alle gemoedelijkheid laten verlopen. Zo nam althans geen van de raads leden de moeite te informeren naar het karakter van drie oninbare pos ten, die in de gemeenterekening over 1957, die voorlopig werd vastgesteld, waren opgenomen. Slechts juichen konden de raads leden over het geringe bedrag 15.000,dat voor de aanleg van een eenvoudige rioolzuive- ringslnstallatie te Sirjansland moest worden uitgetrokken. De Centrale Dienst „Noord-Zeeland" heeft hiervoor een schetsplan op gesteld. Een voorstel een krediet tot genoemd bedrag voor de aan leg uit te trekken ging vlot onder de hamer van burgemeester Lau rense door. De voorzitter kon tevens verzekeren, dat nu spoedig een begin zal worden K&x-r&agf- special Modern strijken. 80O grams „streamline" strijkautomaat - Instelbaar voor elke stof. StrIJkautomaten v.a. 23.50 Rowenta-perf ectle I WESTKAPELLE „D.E.S." begon haar onderlinge competitie Dc damclub „D.E.S." te Weatkapel- le begon haar onderlinge competitie met de volgende wedstrijden: le klas: J. van Rooi jenP. Hengst 2 0; J. Houmes Wz.K. Houmes 2 0; J. SimonseK. Roelse 02; J. HuiszoonJ. Houmes Wz. 02; K. RoelseJ. van Rooijen 20; P. HengstJ. Huiszoon 11; J. van RooijenJ. Huiszoon 20; J. Hou mes Wz.J. Simonse 11; P. HengstK. Houmes 02. 2e klas: P. de WitteW. Lievense 02; J. GabriëlseH. van Rooijen 02; J. de WitteP. Dominicus 1 1: A. HuibregtseJ. do Witte 02; H. van RooijenP. de Witte 02; W. LievenseJ. Gabriëlse 02; F. Dominicus—A. Huibregtse 02; P. de Witte—J. de Witte 2—0; W. Lie venseF. Dominicus 02. Directeur kerkkoor Tot directeur van het Ned. Herv. Kerkkoor te Westkapelle word be noemd de heer J. D. v. d. Berge uit St. Laurens. Collecte De collecte van het Nederlands Oor- logsgravencomité heeft in Wol- phaartsdijk 60,64 opgebracht. gemaakt met de aanleg van een zui veringsinstallatie te Oosterland. Waar de publieke tribune dus voor wat betreft de affaire met de her- bouwplicht-beschuldiging met een on bevredigd gevoel de avond werd in gezonden, had een inwoner uit Gies- sendam met het zenden van een merkwaardige brief toch nog voor een curieus element gezorgd. Deze Giessendammer voelde zich namelijk geroepen, alle besturen van heringe deelde gemeenten op Schouwen-Dui- veland voor te houden dat de con centratie van gemeenten anti-christe lijk en ondemocratisch is. Daarom riep de briefschrijver op kleine gemeenschappen te vormen en geen medewerking aan-de her indeling te verlenen. De raad van Oosterland kon daaraan maar moeilijk voldoen. „We zullen er ons wel bij moeten neerleggen", zei burgemeester Laurense met een glimlach. De brief werd voor kennisgeving aangenomen. i Advertenttei Het klassieke model PETROLEUMKACHEL van het wereldmerk Trotseert de tijd en Is overal favoriet om zijn opmerkelijke eigenschappen: Krachtige, reukloze warmte en... onver woestbaar degelijk. U kunt er zelfs op koken. Let U op het merkl Vraag een Aladdln-caialogus bi] Uw leverancier of bij de Importeur J.G. de Zeeuw N.V., S Dordrecht - Postbus 84. lagmorgen werd in -de Nieuwe c te Middelburg een oogstdienst MIDDELBURG Verzoek om krediet voor uitbreiding werkplaats B. en W. van Middelburg verzoeken de raad om een krediet van f 45.000 voor de uitbreiding van de regionale werkplaats voor vakopleiding aan de Kleverskerkseweg. Reeds eerder ver leende de raad een krediet voor de uitbreiding van het complex met een metselloods. De bouw van deze loods is echter niet gerealiseerd. De cursus metselen zou namelijk worden vervangen door een cursus scheepsmaker, waarvoor een uitbrei ding nodig was. Toen het plan hier voor ter goedkeuring werd aangebo den, werd besloten de cursus metse len niet op te heffen, terwijl het in stellen van de cursus voor de oplei ding van scheepsbouwers geen door gang zou vinden. In de raming van f 45.000 voor de thans geplande uit breiding is tevens een bedrag van f 6000 geraamd voor voorzieningen aan de centrale verwarming. Eelektravoorzieningen in Stromenwijk vergen 1 ton Teneinde de bouwactiviteit in de Stro menwijk te Middelburg te kunnen volgen is het noodzakelijk, dat het elektriciteitsbedrijf enkele voorzie ningen treft, waarvoor b. en w. van Middelburg de raad om een krediet van f 103.000 vragen. Deze voorzieningen zijn. 1 uitbreiding van het laagspanningsnet voor f 49000; de bouw van een hoogspan ningsruimte aan de Ysselstraat voor f 30.000, en de uitbreiding van de openbare verlichting met ongeveer 70 lichtmasten met TL-verüchting, waar voor de kosten op f 24.000 geraamd worden. Oogstdienst herv. gemeente Zondaj Kerk o gehouden door de" hervormde meente Van Middelburg. Voorganger was ds. H. Snoep. Medewerking aan de dienst verleende het nieuwe her vormde kerkkoor, onder leiding van de heer Sanders. Na afloop van de dienst werden door de leerlingen van de zondagsscholen en de Westhill-afdelingen fruit en bloemen bezorgd in de gevangenis, de rust- en verpleeghuizen en het zie kenhuis. Zaterdagmiddag waren voor dat doel honderden bakjes fruit bloemen bij de Nieuwe Kerk bezorgd. Verhoging krediet verbouw van bejaardensociëteit B. en w. van Middelburg stellen de r3ad voor om het krediet voor de ver bouwing van het pand Nieuwstraat 36 tot bejaardensociëteit met 2 boven woningen te verhogen met f 9400 tot f 70.400. Bij de aanbesteding is namelijk geble ken, dat de aanneemsom door ver schillende omstandigheden (o.a. het opnemen van een serre in het plan) f 8000 boven de raming lag, terwijl bovendien voor één van de te bouwen woningen f 1400 voor meerderwerk besteed moet worden De minister van onderwijs heeft toe gezegd. dat het rijk voor deze restau ratie een subsidie Vain f 8000 ver leent. Volgens de regeling hiervoor zal ook de gemeente f 8000 voor de restauratie bijdragen. Het totaalbe drag van f 16.000 willen b. en w. aan wenden voor extra afschrijving op de onrendabele bouwkosten. Voorzieningen voor douches in sportkleedlokaal Bij het gebruik van de douchecellen in het nieuwe kleedlokaal op het Middelburgse sportterrein is geble ken, dat daaraan een bezwaar kleeft: ze kunnen niet worden afgesloten, met deze voorziening is bij het opma ken van het plan geer- rekening ge houden. B. en w. zijn van oordeel, dat aan dit bezwaar kan worden te gemoet gekomen door net aanbrengen van klapdeurtjes. Zij vragen de .aad hiervoor een aahvullend krediet van f 1400, waarvoor 12 deurtjes aange bracht kunnen worden. B. en w. verzoeken bijdrage voor Sint-Nicolaasmarkt B. en w. van Middelburg verzoeken de raad een bijdrage van f 150 te ver lenen voor de organisatie van de St,.- Nicolaasmarkt op donderdag 1 decem ber Buurtvereniging Bagijnhof vierde 15-jarig bestaan De buurtvereniging het Bagijnhof te Middelburg heeft zaterdagavond haar 15-jarig bestaan gevierd met een uit stekend geslaagde feestavond in een tot de laatste hoeken bezette zaal van „De Gouden Poorte". In zijn openingswoord memoreerde voorzitter K. Sloover enkele belang rijke gebeurtenissen uit de „geschie denis" van de thans rond 90 leden tel lende buurtvereniging. Voorts dank te hij de 2e voorzitter, de heer F. Fredèriks, die reeds 15 jaar zijn krachten als bestuurslid voor de ver eniging heeft ingezet, alsmede de drie dames, die de verloting met meer dan 300 prijzen verzorgd hadden. Daarna was het de beurt aan het cabaretgezelschap uit de buurt, dat onder leiding van Adrie Caljouw een bont programma van schetsjes en liedjes op het toneel bracht. Hierbij werd medewerking verleend door het accordeonduo Marijke en Ad de Priester en het jeugdorkest „Melo- dia" onder leiding van Leni de Graaf. Dat het optreden van dit gezelschap op prijs gesteld werd bleek wel uit het steeds opklinkende applaus, waarmee de toehoorders terecht gul waren. „Het was een prima avond", aldus vertolkte oud-voorzitter C. Hendriks de gevoelens van de buurt bewoners na afloop er van. De avond werd besloten met een ge zellig bal onder leiding van de heer J. Geers met medewerking van het trio Segler uit Vlissingen. Krediet voor verbetering van openbare verlichting B. en w. van Middelburg vragen de ■raad om een krediet van f 5400 be schikbaar te stellen voor de verbe tering van .de openbare verlichting in de Leeuwerikstraat, de Nachtegaal straat en de Adelaarstraat. Teneinde een juiste plaatsing en indeling te verkrijgen, moet de verlichting van de Koningin nel a an hierop aangepast worden. Het plan van b en w- is nu de 5 aanwèzige lichtmasten in de Ko- ningiinnelaan te vervangen door 8 masten met TL-verlic'hting. Kees de Ruyter demonstreerde Een groot aantal Schouwse bil- jartliefhebbers heeft zaterdag avond muisstil gekeken naar de verrichtingen van Kees de Ruyter die op uitnodiging van de Nieu- werkerkse vereniging OKK een voortreffelijk geslaagde demon stratie gegeven heeft. De Ruyter begon met een partij 38/2 tegen de Zierikzeese Concordia-speler F. Hansewaarbij hij 300 tegen 100 caramboles speelde. De Ruyter maakte de partij in 8 beurten uit, waarbij zijn hoogste serie 172 was en zijn algemeen moyenne 37,50. Hanse maakte in deze partij 56 caramboles met een hoogste serie van 23 en een algemeen gemiddelde van 7 rond. In de libre-partij tegen P. Vijver berg van DOS Ouwerkerk kregen de biljartenthousiasten waar voor hun geld. Met een fraaie serie van 395 maakte Kees de Ruyter in 2 beurten de ifiO vol. Ragfijn hield hij het ivoor aan de band en in 20 minuten waren de 395 punten een feit! Vijverberg kwam tot 27 punten. Tenslotte speelde de bïljartmata- dor een partij S-banden tegen L Verburg. De Zeeuwse biljarter won deze partij, waarin hij er 20 en de Ruyter IfO moest maken, in 32 beurten met een hoogste se rie van 3 caramboles, gemiddelde 0,625. De Ruyter scoorde S6 ca ramboles met een hoogste serie van 7 en een algemeen gemid delde van 1,125. GEAAXBEURS ROTTERDAM l Officieuze noteringen per 100 kg: Con- sumptie-tarwe. basis 17 pet vocht, met gering schotpereentage %olgens monster tot Sl .40 franco R'dam Schot tarwe, mits gedroogd 10.00—20.00 Voedergranen: Maalgerst volgens monBter 20.0023.25. Kippegerst volgens monster 24.00—25,50. Haver ongepunte, volgens monster 18.00 —22.50. Peulvruchten, franco Rotterdam: Groene erwten óp monster 28.0030.00, prima kwaliteiten tot 33.50. Schokkers op monster 28.00—31.00, prima kwaliteit tot 36.00. Bruine bonen boerenschoon op monster goed droog tot 67.50. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 1883 dieren. Vette koeien en ossen 1043. Varkens 840. Vette koeien prijs In ets per kg le Kw. 300—330, 2e kw. 270—300. 3e kW. 250—270. Varkens (lev. gew) le kw. 172, 2e kw. 170, 3e kw. 167. Vette koeien aanvoer kleiner, nandel le vendiger. prijzen even hoger, prima's bo ven notering. Varkens (lev gew.) aan voer korter, handel tamelijk prijzen Iets gedrukt, prima vleesvarkens boven no. tering. Slachtzeugen van f 1.45—f 1.53 per kg. OOSTKAPELLE Jaarvergadering „Crescendo" Dezer dagen hield de muziekvereni ging „Crescendo" te Oostkapelle haar jaarvergadering tijdens welke de voorzitter, de heer A. Don in zijn openingswoord het afgelopen jaar gunstig noemde, evenals de secreta ris, de heer C. den Hollander, in zijn jaarverslag. Er is een goede finan ciële basis, ondanks het feit dat het gehele instrumentarium is vernieuwd. De uitvoeringen voor het komende seizoen werden vastgesteld op 4 en 11 februari. Hieraan zal de toneelclub „Onder Ons" medewerken met een blijspel. Voorts besloot de vergade ring tot het houden van een tombola avond met muziek en een bazaar. Dit alles, om „Crescendo" in nieuwe uni formen te doen verschijnen. De col lecte voor de uniformen, die deze avond gehouden werden bracht een bedrag van ongeveer 200 op. De aftredende bestuursleden, de neren P. J. Bom, J. C. Klok en C. den Hol lander, werdén allen herkozen. RITTHEM Benoeming notabel Tot notabel van de Herv. Kerk te Ritthem is gekozen de heer Abr. Ba- rentsen. De neer J. A. Osté stelde zich niet meer herkiesbaar In zijn plaats werd gekozen de heer H. Janse. O.- EN W.-SOUBURG Uitstekende uitvoering van zangvereniging U.D.I. Velen hebben zaterdag in de concert zaal „De Zwaan" te Souburg genoten van de uitvoering door de gemengde zangvereniging „U.D.I." te Souburg. Deze zangvereniging bracht onder leiding van de dirigent, de heer Ab. Lichtendahl, een uitstekend program ma, waaraan medéwerkten, de heer J. J. van Ginkel (piano), de heer D. Boon (fluit), de meisjesklasse van het kinderkoor „De jonge zangers" en het koor van de zangvereniging. Na het openingswoord van de voor zitter, de heer B. Reyerse, zong het koor „Exsultate justi" van Th. A. Viadana op een wijze, die veel beloof de voor het verdere programma. In „Laudate dominum" van W. A. Mozart en „Lauda Sion" van F. Men- delssohn-Bartholay zong mevrouw J. E. Vertregt-Schipper een zeer goe de sopraansolo. Een sonate voor fluit en piano van J. Loeillet en een sonatine voor fluit en piano van W. A. Mozart, zorgde voor enige afwisseling. Het spel van de he ren Ab. Lichtendahl (plano) en D. Boon (fluit) vond veel waardering bij het publiek. Na dit optreden was het de beurt aan het meisjeskoor met een paar vlotte nummers. Vooral „Vivons en chan- tant" van E. Dalcroze viel op door de uitstekende wijze waarop het ge. bracht werd. Het koor vervolgde met een viertal nummers zijn programma. Na drie walsjes voor fluit en piano besloot het koor het programma voor de pauze met „Rozen uit het Zuiden'" van Joh. Strauss. Na de pauze voerde een toneelgroep je van de zangvereniging „Amalia Azalia" op, een klucht in één bedrijf van A. Sluis. VISMIJN VEKRE Exportgarnalen 1955 kg 2.68—3,85. Schar 324 kg 64—77, Bot 412 kg 21—66. Wijting kg 16—23. Tong 4 kg 1.33-^1,00. Rog kg 3536, Kabeljauw 27 kg 16—65, Wulk 20 kg 29—35, Sprot 76 kg 5456. Doorgedraaide vis 334 kg. VEILING MIDDELBURG Fruit. Appelen: Goudrenet 85-95 22, 75-85 20—24, 65-75 18—20, 111 grot 19—23. Golden Delicious 60-70 30—32. Ill grof 34—36. Druiven 1,962,06. Jonathan 75-85 26 27, 65-75 28—29, ill grot 20—23, Zoete Ermgaard 65-75 53, 60-65 50, Tomaten A 21—42, B 28-48, C 23—33 Groenten. Bloemkool 4 per kist 30—65, C per kist 21—62, 8 per kist 1439, Sla (glas) 4—15, Andijvie 10—45, Prei 10— Uien 8—12, Kassnij honen 1,41—1,52. Rode kool 512. Savooiekool 7—13. Witte kool 47. Boerenkool 4r% Waspeen 31— 46, Spruiten ongesch. 34—64, Witlof 81— I,05. VEILING GOES. 14 november. Bloemkool AJ 63. All 25— 52. BI 34, Bil 15—35, Cl 13—17, afw 18— 45. Kropsla U 10, Cl 3. Knolselderij 5 II. Spruiten AH 36—35. Bil 17—29, afw. 20. Witlof afw. 78. Groene savooieknol 1 2030. Rode kool 1 8, II 48. Boereknol 11—12. Peen 8—10. Prei I 15—21, 11 12. Andijvie I 24—27. II 22- 24. Knolselderij 8. Uien 3—7. Veldsla 91—116. Binijes, bonken 14, grote 9. Black Alicante U 142 —153. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 14 nov. Klel-aardappelen 35 mm opw.: Eigenheimers f 12.50—t 15.00. Bintje f 8,00—1 9.00. Voeraardappelen f 1.00— f 2.75. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aard appelen op wagon, schip of auto. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: A. N. GabriëlseHoogesteger, z. C. A. H. SmitOtto, z. J. H. van Liere Noback, d. C. KoopmanRoskam, d. Ondertrouwd: J. Looise, 20 j. en J. M. Sinke, 18 j. F. H. Verscnuur, 24 j. en J. M. A. Bil, 24 j. Overleden: L. Hanssens. 55 j., e. v. A. P. Steutel. G. Swiers, 66 e.v. P. Lam- pert. Th. J. de Bakker, 80 j„ wedn v. C. Abrahamse. VERGADERING VLISSINGSE MIDDENSTANDERS Ledenvergadering als het rapport C.O.M. binnen is Do Vlissingse Middenstandscentrale heeft de Commissie Overleg Midden standszaken advies gevraagd over het saneringsplan voor de oude bin nenstad. Dit advies is in concept ge reed. Zodra de middenstandscentrale het heeft ontvangen, zal een ledenbij eenkomst worden belegd om deze zaak te behandelen. Dit deelde de voorzitter van de middenstandsver eniging „Gemeenschappelijk Belang", de heer H. Daalhuizen, maandag avond in het „Strandhotel" mee, tij dens de ledenvergadering van deze vereniging. Deze saneringsplannen kwamen tij dens de rondvraag ter sprake. De heer Daalhuizen diende toen ook wet houder M. A. van Popering van re pliek, die in een onlangs gehouden raadsvergadering de verzuchting slaakte, „dat de middonstand zo pas sief tegenover de sanering staat". „Wij konden niet anders, zo verklaar- De voetbalvereniging „Middelburg" zal het in het nieuwe seizoen 1960- 1961 vrij zuinig aan moeten doen. Want tijdens de jaarvergadering, die maandagavond in „De Schouwburg" gehouden is, overlegde de penning meester een begroting met een ge raamd tekort van meer dan 6000. Wanneer „Middelburg" beschikt over de opbrengst van de totogelden blijft er op do begroting toch nog een te kort van ruim f 200 staan... Met betrekking tot de totopolitiek sprak voorzitter S. Simonse zijn te leurstelling uit over het beleid van de regering. „Politieke motieven pre valeerden ten koste van de sport", aldus de heer Simonse, die er aan toevoegde dat het uitkeringspercen tage voor de clubs teruggebracht is van 85 tot 20, terwijl de uitgaven steeds groter worden. Het belang van de totogelden onder streepte de heer Simonse met een verklaring, dat „Middelburg" met eeu opbrengst van 6800 in het vorige seizoen kon blijven draaien. De voor zitter bracht dank aan de leden van de totocommissie, waarvan de leden dagelijks in de weer geweest 2rtjn. De jeugdafdeling is nimmer zo groot geweest als thans met 20 junioren en pupillenelftallen. De heer Simonse dankte in dit verband de commissie, met name Henk W --luis en diens echtgenote (de medev. _rking van een vrouw noemde voorzitter Simonse uniek in de voetbalgemeenschap) en A. van Tiel. De voorzitter was cr van overtuigd, dat het resultaat van dit werk binnen afzienbare tijd zal door werken in de seniorenteams. Nog tijdens deze vergadering wees de neer Simonse óp de voortreffelij ke staat van dienst van de oudgo- dienden Bram Carol en Henk Ver sluis. die hij als voorbeeld voor de gehele Zeeuwse voetbalgemeenschap stelde. Met voldoening betoogde de heer Simonsedat het gemeentebe stuur in het afgelopen jaar veel aan dacht aan het sportveldencomplex besteed heeft. Nadat hij op de gun stige positie van „Middelburg" in het totaal beeld van strafzaken en op de goede samenwerking met de suppor tersvereniging gewezen had, dankte de heer Simonse „alle radertjes" die de vereniging soepel lieten draaien. Hoewel het 45-jarig bestaan, dat „Middelburg" volgend jaar augustus viert, geen officieel jubileum is vol gens het K.N.V3.-reglement, wil 't bestuur toch op een bescheiden wijze een receptie houden en zo mogelijk een feestavond. Voorts werden de di verse keurig verzorgde ver slagen goedgekeurd, de aftredende bestuursleden J. A. Flipse, C. Houte pen en L. Lezer herbenoemd, en in de elftalcommissie de heren A Gun- delach, J. Jongepier en H. Knol her kozen en J. J, Robèr en A. Coppe- jans gekozen. de de voorzitter, omdat de gegevens, die wij padden te vaag waren". Hij stelde nadrukkelijk, dat de midden stand niet afzijdig staat tegenover 't plan. Wel wees hij er op, dat onder meer leeftijd en de opvolgingsmoge lijkheden een belangrijke rol spelen bij het bepalen iran een standpunt. De heer E. T. Oosterhuis bracht naar voren, dat het plan in de eerste plaats aantrekkelijk moet zijn, wil het levensvatbaarheid bezitten. Hij dacht aan één brede straat door de oude binnenstad, met goede toe gangswegen tot het centrum. „Ais het toch gebeurt,, laat het dan goed gebeuren al kost het dan wat meer", zo vond hij. Moeilijkheden met jeugd Harde noten heeft „Gemeenschap pelijk Belang" gekraakt over de moeilijkheden, die de middenstand 's zaterdags en 's zondags onder vindt van de jeugd, die „in de por tieken en voor de winkels rond hangt". Over deze moeilijkheden heeft men indertijd met het ge meentebestuur contact opgeno men en op maatregelen aange drongen. „Er werd echter geantwoord, dat de gemeente geen behoefte voelde om het jeugdprobleem met een midden standsvereniging te bespreken", zo deelde de heer Daalhuizen mede. Do vergadering besloot om nu, onder meer met de gedachte van het voor bije oudejaar en met het oog op de toekomstige oudejaarsavond, spijkers met koppen te slaan. Leden, die zelf moeilijkheden hebben ondervonden, zullen met erikelé bestuursleden en met deze feiten gewapend, b. en w. om een onderhoud verzoeken. Lange tijd werd van gedachten ge wisseld over de gevolgen, die de in voering van een 5-daagse werkweek voor de middenstand met zich mee brengen. Het blééf bij een gedach- tenwisseling. Aan raadgevingen of besluiten waagde men zich niet. Eerst wil men de ontw'kkeBns van deze zaak afwachten Zestig jaar Het zestigjarig bestaan van de vereniging zal in intieme kring worden gevierd. Dat gebeurt op 23 januari a.s. met een diner en een dansje in het ..Strandhotel". De contributie were verhoogd van 3.75 tot 5.per kwartaal. De heer Daalhuizen deed enkele me dedelingen over de Sint-Nlcolaasac- tie en de kerstversiering in de stad. In verband mét onder meer het plaat sen van kerstbomen in Vlissingen be treurde hij het, dat de gemeente dit jaar geen subsidie heeft verleend. Hij bracht de leden er voorts van op de hoogte, dat de winkels' in de periode van 29 november tot en met 3 december tot negen uur 's avonds geopend mogen zijn. VLISSINGEN Ontspanningsavond voor Bestuurdersbond Voor een goed gevulde zaal van „Bri tannia" te Vlissingen gaf de Vlis singse Bestuurdersbond zaterdag, avond een ontspanningsavond voor de leden. Na het officiële gedeelte, waar in vijf jubilarissen werden gehuldigd, zorgde het gezelschap Adrie van Oor schot voor een vrolijk en bont pro gramma, dat getuige de spontane bij val van het publiek, zeer goed in de smaak viel. De heer Adrie van Oor schot toonde zich wederom een vaar dig conferencier en na afloop bleek, dat hij het contact met zijn oud stadgenoten weer had hernieuwd. De heer J. Landman, secretaris van het N.V.V., viel de eer te beurt de ju bilarissen A. den Engelsman, G. van Rijssel en G. L. Zijta wegens hun 40- jarig lidmaatschap, en de heren M. Habraken en J. van Oorschot wegens hun 25-jarig lidmaatschap zijn wa. ren allen leden van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond, 't gouden ereteken van het N.V.V. uit te reiken. De heer Landman dankte de jubilarissen voor de bewezen trouw. Hij noemde het van uitzon derlijke betekenis 40 jaar lid van de Vakbeweging te zijn. Hij wees er on der meer op, dat de jeugd ook nog steeds schouder aan schouder moet staan om de nog bestaande weer standen te kunnen overwinnen. Des middags trad dit gezelschap op voor de kinderen. Vooral ae sprekende pop van Adrie van Oorschot viel bijzonder in de smaak. Voorts konden de kinderen nog genieten van goochelen en snel- tekenen en poppenkast. Justus Je- sayes heeft de kinderen naar harte lust laten meezingen toen hij op zijn accordeon een serie welbekende lied jes speelde. Feestavond ten bate van spijtoptanten De r.-k. gerepatrleerdenzorg te Vlis singen heeft contact met ongeveer 75 gezinnen van gerepartieerden. Za terdagavond was er voor deze groep gerepatrieerden een contactavond in de r.-k. school aan de Adriaan Coor- telaan. De ruime aula was geheel ge vuld met belangstellenden, aan wie een vrolijk programma werd aange boden. Het trio de Adcorjo's en de band van Kajotters brachten met po pulaire muziek de goede stemming er flink tn. De band van Rudy Flohr hielp een stevig handje mee en zij zorgde na afloop van het officiële program voor vlotte dansmuziek. Bijzonder geslaagd was de „Oosterse dans in drie taferelen", waarin een wajangfragment werd uitgebeeld, en wel de geschiedenis van de prinses, die bekoord werd door een prins en afscheid nam van haar vader. Ook de voordrachten van Cor van Krieken vielen in de smaak. Deze vrolijke avond kreeg een diepe re betekenis toen de heer P. B. van Belleghem in een korte toespraak wees op de nood van de „spijtoptan ten". die nog altijd in Indonesië ver toeven en daar bitter lijden. Alles, zo zei de heer Van Belleghem. zal gedaan moeten worden om hun repatriëring te bespoedigen. Hij kon aan de voorzitter en de pen ningmeester van het Comité Spijt optanten te Vlissingen. de heren De Bert én De Beauville een bedrag van 152,ter hand stellen als de fotale opbrengst van deze feestavond. Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken 12 nov.: Jura naar Huil. Spirit naar Londen Roland naar Londen. Pegasus naar Shoreham 13 nov.: Mar Rojo naar Valencia. Marla-W naar Middelburg. Sheretan naar Benghazi. Maria Blanca naar Leningrad. Point Lacre naar Black Sea. 14 nov. Menchy naar Dublin. Gepasseerd van Antwerpen 12 nov. Fl- ducia II naar Hull. Albert V naar Lon den. Rien Teekman naar Zweden. Bo venkerk naar Hamborg Ladon naar Amsterdam. Prins Willem V naar Ham burg. Diet naar Bellina. Ambulant naar Tel Aviv. Flardinge naar Rochester. 13 nov.: Algorab naar Buenos Aires 13 nov.: Cumullus naar Londen Betty-Anne-S naar Belfast. Friesland nasr Amsterdam. Esma-B naar Londen Silvaplana naar Kopenhagen. Sonsbeek naar Rotterdam. Erasmus naar Zeebrugge Franka II naar Londen. Steenbergen naar Hamburg. Kamperdijk naar New York. Aurora n. Londen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3