Parna-brief sticht verwarring in partijen op Nieuw-Guinea mmoRd BEZWAREN TEGEN PREMIEBOUW DOOR BOUWVERENIGINGEN I KAPITAALVLUCHT Rood Rome OM EEN TITEL VOOR T0NY KAMER NIET GEESTDRIFTIG OVER BELASTINGVOORSTELLEN VRIJDAG 11 NOVEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Regen van protesten Resolutie naar Hammarskjöld Het aantal protesten tegen het denkbeeld van een „driehoeks conferentie" over Nederlands Nieuw Guinea neemt toe, verne men we uit Hollandia. Gisteren heeft de Democratische Volks partij te Hollandia een in het Engels gestelde resolutie toege zonden aan de secretaris-gene raal van de V.N. Hierin protesteert de D. V. P. ten sterkste tegen de door de Partei Nationaal voorgestelde „driehoeksconferentie", „aange zien onderhandelingen, Welke zouden kunnen leiden tot een b eindiging van het huidige Neder landse voogdijschap, niet ver enigbaar zijn met de belangen van de Papoeabevolking". De Democratische Volkspartij, aldus de resolutie, wenst tot uitdrukking te brengen, dat het voorstel van de Partei Nationaal in geen geval de ge voelens van de Papoea-bevolking weergeeft, doch in feite voortspruit uit een uiterst kleine groep Seroeiers („Seroei Islanders"), die wordt ge leid door de heer Wajoi, een voorma lige cursist voor de bestuursdienst, die indertijd werd ontslagen wegens zijn pro-Indonesische activiteiten. De Democratische Volkspartij is van mening, dat discussies over de poli tieke toekomst van de Papoea-bevol king niet mogelijk zijn zonder raad pleging van de Nieuw Guinea-Raad die in de nabije toekomst zal optre den. Protest De voorzitter van de Epaug (Een heidspartij Nieuw Guinea) in Mano- kvvari, Lodewijk Mandatjan, heeft al eerder een protesttelegram naar de Staten-Generaal gezonden waarin hij bezwaar maakt tegen de door de Par tei Nationaal voorgestelde driehoeks conferentie. Mandatjan acht dit al leen een zaak tussen Nederlanders en de Papoea's. De Epang heeft geen bezwaar tegen rechtstreekse bespre kingen tussen de V.N. en de Papoea- bevolking. Onder de leden van de „Partei Na tionaal" In Ned. Nieuw Guinea is in tussen de verwarring over de zaak van het „driehoeksgesprelc" nog toe genomen door hetgeen de voorzitter dezer partij, de heer Wajoi in een in- Hoger interimdividend Unilever N.V. Dc raad van bestuur van Unilever N.V. heeft besloten over het boek jaar 1960 op de gewone aandelen een interimdividend van 8 pet (vj. 1 pot) uit te keren, hetwelk betaalbaar zal zijn op 15 december a-s. Tezelfdertijd zal Unilever Limited over 1960 op haar gewone aandelen een interim- dividend van 1 shilling 9,7 pence( v.j. 1 sli. 7,2 d.) per nom, pd. st. L kapi taal uitkeren. Deze dividenden zijn overeenkomstig de bepalingen der tussen de beide maatschappijen bestaande egalisatie- overeenkomst gelijk in geldswaarde. Betogingen in Algiers Speciale afdelingen gehelmde poli tiemannen, belast met het onder drukken van relletjes, hebben gis teravond samen met de stedelijke politie te Algiers grote groepen jon gelieden uiteengeslagen, nadat de ze hadden -gepoogd een luidruchtige betoging tegen een„Frans Algerije" nog voort te zetten in de straten van de stad. Op verschillende plaatsen kwam het tot gevechten tussen politic en jon gelui. Tenminste twee jeugdige beto gers werden gewond door de wapen stokken van de agenten. Verschillen de onruststokers werden gearres teerd. SCHOOLGELD TERUG. Een analfa beet in het Westnoorse plaatsje Kinn heeft een proces aangespannen tegen de plaatselijke onderwijsraad omdat hij tijdens zijn zeven jaar op school geen lezen en schrijven heeft geleerd. Hij vraagt een som van 50.000 kronen. De eiser, de dertigjarige Bjarne Pe. dersen, wil voorts naar de school banken terug om de verloren tijd in te halen. In een toelichting voor de pers verklaarde Pedersen dat hij niet wist hoe zijn leven zou zijn verlopen zo men hem lezen en schrijven had geleerd, maar wel scheen het hem toe dat hij zich in dat geval een ho ger inkomen had kunnen verzekeren. Pedersen hing ook een kleurrijk ver haal op over wat hij op school en na derhand te verduren had gehad. Pedersen, zoon van een arme weduwe met acht kinderen, klaagde dat hij niemand had gehad die hem kort voor het naai' school gaan het abc had bij gebracht, zoals de ouders van andere kinderen. RECORD. Het postkantoor in Londen heeft in het afgelopen jaar een re cordaantal brieven tien miljard ter verzending gekregen. Op elke tien brieven was er een bij voor de voet balpool. terview met de „Nieuw Guinea Koe rier" heeft medegedeeld. Provocatie In dit onderhoud viel Wajo! de heer Jouwe aan. Het door Jouwe voorge stelde programma noemde Wajoi „een provocatie van de zijde van Jou we". Wajoi zette uiteen, dat deze voorstellen tijdens de j.l. zaterdag ge houden bestuursbijeenkomst van de Parna wel door Jouwe zijn gedaan, doch niet geaccepteerd. „Dit aldus Wajoi is een zaak voor de alge mene ledenvergadering van de Parna, die eerstdaags kan worden ver wacht". Hij voegde hieraan toe: „Een plotselinge verandering van het partijprogramma acht ik in strijd met het landsbelang, omdat op deze wijze geen enkele instantie meer staat kan maken op de doelstellingen van de Parna". Wajoi deelde mede, dat op de verga dering van zaterdag drie uren lang is gedebatteerd over de wijziging van het partijprogramma, In het bijzon der de gedachte van een Melanesi- sche federatie zou daarbij door Wa joi prematuur zijn geacht. Zijn stand punt is: „Eerst dient door de Parna alle aandacht te worden gewijd aan de binnenlandse politiek, en in die tussentijd moet de buitenlandse poli tiek aan Nederland worden overgela ten". Programma Dinsdag had de heer Jouwe de correspondent van het A.N.P. het in het Maleis gestelde partijpro gramma van de Parna getoond, dat voor akkoord mede was on dertekend door de heer Wajoi als voorzitter en de heer Indey ais vi- ce-voorzitter. Overigens aldus de A.N.P. correspondent is wat de heer Wajoi zegt over het over laten van de buitenlandse politiek aan Nederland, in strijd met de door het bestuur van de Parna naar Hammarskjöld gezonden re solutie met het verzoek tot het beleggen van een (internationale) driehoeksconferentie. De correspondent van het A.X.P. meldt tenslotte nog, dat gouverneur Platteel, evenals hijzelf, de gesten cilde resolutie over de „driehoekscon ferentie" eerst dinsdagmorgen per aangetekende brief over de post heeft ontvangen. Dit kan verklaren, waar om de gouverneur over deze aangele genheid Den Haag niet eerder heeft ingelicht. Donderdag zijn in (le Saxen Wcimarkazcrue enige honderden grenadiers nieuwe uniformen uitgereikt. De iniiitairen zullen het nieuwe uit gaanstenue bij wijze van groef een jaar lang dragen. Onder andere zullen drie verschillende soorten, stof worden beoordeeld. Foto: de jourier kon nu ook aan de dienstplichtigen uniformen van gladde stof uitreiken. CONCURRENTIE-OVERWEGINGEN Gemeentelijke garantie onjuist geacht De Nederlandse Bond van Bouwon dernemers heeft bezwaar tegen het voornemen van de minister om 5000 premiewoningen te doen bouwen door woningbouwverenigingen die daarbij een garantie op te sluiten geldleningen van de gemeente zullen krijgen. Dit verklaarde gisteravond drs. W. J. Valkenburg, algemeen secretaris van deze bond op een bijeenkomst van particuliere bouwondernemers in Utrecht, Volgens de heer Valken burg zou dit opnieuw een bevoor rechting van woningbouwcorpora ties boven de particuliere bouwonder nemers betekenen. Deze bevoorrech ting achte hij tevens in strijd met het regeringsbeleid, dat is gericht op een herstel van de normale verhou dingen op het gebied van de woning- voorziening. De woningvoorziening bevindt zich, aldus de heer Valken burg, inderdaad in een overgangsfa- fase, doch het beleid in deze fase dient, naar zijn mening, te worden afgestemd op de gekozen doelstel ling, te weten terugkeer naar norma le marktverhoudingen en niet op maatregelen in het verleden namelijk het verstrekken van extra faciliteiten in de vorm van subsidies of garan ties. piiiiiiiniiinmiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiniiiiiiii (Van onze parlementaire ff redacteur) ff j| Van eind 1957 tot heden zijn uit Nederland niet minder dan 94 personen geëmigreerd met f| elk een vermogen van boven ff een half miljoen gulden. Het H departement van financiën m heeft daarnaar een onderzoek ff ingesteld. De staatssecretaris van financiën, dr. v. d. Berge, s deelde dit donderdag in de fl Tweede Kamer mee. Hij sprak ff van een ernstig probleem. j= Van 60 van deze 94 personen H moet aangenomen worden dat belastingredenen een rol ge- ff speeld hebben. Het fiscale kli- ff maat in Nederland heeft hen p tot deze emigratie bewogen. ff Relatief gezien kan gezegd worden dat over de afgelopen drie jaar de kapitaal vlucht een ff half procent heeft bedragen ff van het totale Nederlandse vermogen dat in de vermo- ff H gensbelasting is aangeslagen, n liiininniiiiniiiiiiiiinniniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimtininiiiiiiiiniiiiiiiiiitiiiiiii De minister, ro deelde de heer Valkenburg mede, motiveert de voorgenomen bomv van deze 5000 premiewoningen met garantie door te stellen dat naar verwach ting bepaalde gemeenten zullen achterblijven bij de bouw van wo ningen in een goedkopere klasse. De heer Valkenburg meent, dat dit nog geenszins vaststaat, doch indien dit het geval zou zijn, dient hierin, naar zijn mening te worden voorzien door woningbouwverenigingen, ech ter uitsluitend op basis van de wo- ningwetfinanciëring. Hiertoe, zo 'zei hij, dienen nu uitgerekend de finan ciële paragrafen van de woningwet, die het aanvullend karakter van de woningwetbouw, en als zodanig zijn deze 5000 woningen bedoeld, duide lijk tot uitdrukking brengen. Hij acht het verlenen van extra fa ciliteiten aan de woningwetbouw bo ven de particuliere bouw in het ka der van dezelfde subsidieregeling uit coueurrentieoverwegingen onjuist. Tien maanden voor verduistering De rechtbank te Rotterdam heeft donderdag de 38-jarige J. H. B. J. uit deze stad veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie. voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, wegens verduistering meermalen gepleegd. Hij had als filiaalhouder van V.'s schoenmagazijnen ruim 10.000, de waarde van 520 paar verkochte schoenen, in eigen zak gestoken. Er was een jaar gevangenisstraf te gen hem geëist, waarvan drie maan den voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De Gaulle naar Algerije (Slot van pag. 1 dat hij waarschijnlijk zelf daarna naar Algerije zou reizen, om onmid dellijk na zijn terugkeer een volks stemming in Frankrijk te houden, waarbij de Franse natie zich voor of tegen zijn plannen zou kunnen uit spreken. De president heeft reeds later, doorschemeren, dat hij in geval van een heftige tegenstand, op zelfs een gewapend verzet, hij bereid was opnieuw dictatoriale bevoegdheden aan te nemen, waartoe hij gerechtigd is in een noodtoestand, volgens de grond wet van de vijfde republiek. Onheilspellend De tegenstand die hij ondervindt wordt voortdurend onheilspellender. Twee voormalige aanhangers die hem in 1S5S in het zadel hebben geliol- j pen, Jacques Soustelle en Leon Del- 1 becque hebben in het openbaar een j beroep gedaan op de leden van de Dc Franse Senaat heeft gisterochtend j pro-Gaullistische Unie voor de nieu- het voorstel, een Franse atoomstrijd- we republiek, om deze organisatie te macht in te leven te roepen, verwor-verlaten. Ook de vroegere secretaris- pcn. Een voorstel de kwestie ter be-1 generaal van de Unie, Picard, heeft handeling terug te verwijzen, werd I zich bij dit beroep op de leden aange- met 186 tegen 83 stemmen aangeno- I sloten. men. Thans zal een commissie be- i In Algerije werden onder de I- ranse staande uit leden van dc Nationale militairen :n het 'geheim vlugschrif- Disconto omlaag in West-Duitsland Het officiële disconto van de Deut sche Bundesbank, dat op 3 juni 1960 werd verhoogd van 4 tot 5 pet., is gisteren wederom verlaagd niet 1 pet. tot 4 pet., .met ingang van van daag. De discontoverlaging is uitsluitend geschied om redenen die verband houden met de economische betrek kingen met het buitenland. De pogingen van de Deutsche Bun desbank om voor het Westduitse be drijfsleven een gunstig conjunctuur klimaat te scheppen door de vorige discontoverhoging van 3 juni j.l. van vier tot vijf procent, werden n.l. in hun uitwerking teniet gedaan dooi de verschillen in rentevoet tussen het buitenland en de Duitse Bondsrepu bliek. Franse senaat tegen atoom zwaard Het Wereldgebeuren Dc mensheid, die zo n overweldi gende belangstelling toonde voor ue Amerikaanse verkiezingen, hoeft soms ook belang bij kieine 1 verkiezingen in kleinere landen en zij heett soms zelfs belang bij ge- I nicenlcraudsvcrklezingen. Wat zou men er van zéggen, wan- neer de stad Rome. de siad van de pausen en de stad van het eerste Christendom, plotseling een gemeen teraad koos niet een meerderheid van communisten en communistische meelopers Dat zou toch wel enige schrik geven in de meeste landen van Europa. Welnu de Italiaanse hoofdstad is daar niet zo heel ver vandaan, i Er zijn zo pas in Italië verkiezingen gehouden voor de gemeenteraden en voor de provinciale raden. in Rome verwierven de communisten I samen met de links-socialisten t die ook aanhangers van Moskou zijn) 31 van de SO zetelsAls ze bij vol- I gende verkiezingen nog elf zetels winnen, zouden ze de meerderheid hebben en dan zou over Rome de I vlag met de hamer en de sikkel waaien. Dat zal stellig niet .op korte termijn I gebeuren, maar helemaal uitgesloten I is. het toch ook hier niet. want de ultra-linkse elementen zijn in Italië een tikkeltje in opkomst en dat geeft te denken. D' e communisten behaalden dit maal in geheel Italië 27,9 pro- I cent van de uitgebrachte stem- men. Voegt men daar de 17 stem- men van de links-socialisten bij dan 1 is dat 45 en daaruit blijkt, dat de ultra-linkse beweging in Italië nog I altijd de sterkste is van alle soort - j gelijke bewegingen in West-Europa. Het vraagt toch wel om een vcrkla- ring hoe het mogelijk is. dat juist I in Italië het communisme zo stevig I wortel heeft geschoten. De vroegere - en soms nog be staande armoede kan daarvoor i niet uitsluitend de verklaring vor- j men. jade ring en de Senaat' een voor beide huizen aanvaardbaar compromis te vinden. Premier Lebré merkte bij de verde diging van het ontwerp op. dat de verschillen tussen de Franse en de Amerikaanse politiek niet een gevolg zijn van het bestaan van de N.A.V.O. maar enerzijds van verschillen van opvatting over de evolutie van Afri ka en anderzijds van het monopolie dat de Verenigde Staten in atoom kwesties willen behouden. Frankrijk staat daarom niet voor de keuze tussen een nationale o! een ge- integreerde atoomstrijdmacht, maar voor die van een nationale atoom strijdmacht of niets. „Integratie in het kader van het Atlantische bond genootschap te overwegen is volko men onrealistisch", aldus Debré- Prinses Margaret en haar echtgenoot Anthony Armstrong Jones heb ben de longen in Londen weer eens In beweging gebracht door afwezig te zijn op een diplomatie ke soiree die door koningin Eli zabeth in het Buckingham Palace voor 1400 gasten werd gegeven. Terwijl de elite en de adel aan het dansen waren, woonden prinses Margaret en Tony een concert bij in de Albert Hall. Vorige week nog schitterde het paar door afwezighèid bij de opening van het parlement, waarvoor zij beiden waren uitge nodigd. Een woordvoerder ten pa- leize verklaarde toen dat „zij be sloten hadden de uitnodiging af te slaan". Het verhaal gaat, dat Margaret be sloten heeft hoo langer hoe min der op koninklijke gelegenheden te verschijnen, totdat haar man in de adelstand zal zijn verheven waardoor hij volgens het protocol een plaats toegewezen krijgt die hem toekomt. Bij de opening van het parlement bij voorbeeld zou prinses Margaret volgens het protocol bij de ko ninklijke familie hebben gezeten, maar haar man In de bezoekers galerij. Dat een titel voor hem nog steeds in het middelpunt van de belangstel ling staat, wordt wel bewezen door de prijsvraag die is uitge schreven door het blad de „Dai ly Sketch", die gisteren heeft aan gekondigd zijn lezers een titel voor Tony te zullen laten kiezen. ten verspreid, ondertekend door de „vrouwen van de provincie Algiers", waarin werd opgeroepen tot steun aan de leiders van de opstand in Al giers die op het ogenblik in de Fran se hoofdstad terechtstaan. Rechtse Franse kolonisten zouden voorbereidingen treffen om een onaf hankelijk „Algerijnse regering" in te stellen en zich onmiddellijk van Frankrijk los te maken, zodra De Gaulle zijn plannen voor een „Alge rijns Algerije" ten uitvoer zou willen leggen. Volgens onbevestigde berich ten zouden de kolonisten van plan zijn de in Algerije geboren generaal Edmond Jouhaud, die op het ogen blik 55 jaar is, en gepensioneerd werd als chef-staf van de luchtmacht te benoemen tot leider van hun „op standige" regering. Antwerpen krijgt grootste sluis van Europa De Belgische minister van openbare werken. Van Audenhove, heeft giste ren het ontwerp goedgekeurd voor de bouw van een nieuwe sluis op de Schelde, ter hoogte van het Fort- Frederik. Volgens berichten uit Belgische bron betreft het de grootste sluis in Euro pa, die de gelijktijdige toegang tot de Antwerpse haven mogelijk zal maken van vier schepen van 30.000 ton, of van één schip van 100.000 ton. De sluis zal volgens het schema een lengte hebben van 500 meter, een breedte van 50 en een diepte van 13,5 meter. In Brussel wordt de bouw van deze sluis van groot belang geacht voor de toekomst van de Antwerpse ha ven. Slot van pag. 1) cle verlaging van de investerings aftrek en de heer v. d. Wetering van de C.H.U. becijferde dat de belastingverhogingen de verlagin gen met 12 miljoen overtreffen. Loonsverhoging De heer Lucas wilde van de bewinds man weten hoe hij denkt over de voorkeur die de werknemers geven aan loonsverhoging boven arbeids tijdverkorting. De heer Lankhorst in formeerde of de minister tekenen ziet die wijzen op een ontspanning op de arbeidsmarkt en indien dit zo is wel ke maatregelen hij dan denkt te ne mén ter verhoging van de koopkracht. De heer Van Dis maakte bezwaar te gen dc toelating van Italiaanse ar beidskrachten. De regering liad de overkomst van spijtoptanten moeten bevorderen, vond hij. Gunstige financiële positie In zijn antwoord aan de Kamer heeft dë minister van financiën, prof. Zijl stra, meegedeeld, dat de Nederlandse volkshuishouding redelijk opgewas sen is tegen do risico's, die het land in de naaste toekomst zon kunnen lopen. Indien er een recessie zou ko men, dan zijn de financiële positie en cle'deviezenvoorraad toch zo gunstig, dat een belastingverlaging kan wor den doorgevoerd. Dat neemt niet weg, dat de minister in de eerste maanden van 1961 wil nagaan, of de loon- en inkomstenbelasting op 1 juli 1961 verlaagd zullen worden. In een periode van laagconjunctuur zal de bewindsman zich niet tegen een belastingverlaging verzetten, zo verzekerde hij dr. Lucas, die daar over een vraag had gesteld. Dit zal des te beter gelukken, zo voegde hij eraan toe, als we in de hoogconjunc tuur geen fouten maken. Voor de in voering van de belastingverlaging op een datum vroeger dan 1 juli 1961 was de bewindsman niet te vinden. Wel zegde hij toe niet star te zullen zijn wat betreft het bepalen van de datum van ingang bij Koninklijk Be sluit, bij algemene maatregel van be stuur of bij de wet. De staatssecretaris van financiën, dr. v. d. Berge, noemde de bewering van enkele afgevaardigden dat er eigen lijk sprake is van een belastingverho ging in plaats van een belastingver laging een woordenspel. Er komt wel degelijk een belasting dat de regering de prioriteiten uit gaven voor verschillende doeleinden en verlaging van belastingen zo onbevooroordeeld mogelijk tegen el kaar heeft afgewogen. Daarom had het hem onaangenaam getroffen, dat de kritiek van de heer Hofstra bij de ze eerste poging tot vaststelling van een prioriteitenschema zo scherp was. Wat de vraag van de voorkeur in de kwestie loonsverhoging of arbeids- i tijdverkorting betreft wilde de minis- Ier geen stelling kiezen, omdat de i zaak bij de begroting van sociale za- ken zal moeten worden behandeld. Wel meende hij dat een te snelle ar- beidstijdverkorting een nadelige in- j vloed kan oefenen op de produktie- capacileit. Dünistcr Zijlstra ...niet vroeger dan 1 juli 1961.... verlaging, zo betoogde hij en wel van circa .500 miljoen gulden. Hiertegen over staan enkele verhogingen. De financiële positie van ons land en het financiële beleid van de rege ring besprekend zei minister Zijlstra Goedgekeurd De Kamer nam de miljoenennota zonder hoofdelijke stemming voor kennisgeving aan en verenigde zich eveneens zonder hoofdelijke stem ming en ook zonder discussie met de begrotingshoofdstukken huis der ko ningin. nationale schuld en onvoorzie ne uitgaven. Er spelen meer factoren mee, die aan het Italiaanse communisme een geheel eigen gezicht geven. Een belangrijke factor is het feit. dat de communisten vóór en tijdens de oorlog de felste verzetslieden te gen het Italiaanse fascisme waren. Hun „ruige" verzetshelden hebben di rect na dc oorlog de partij opge bouwd en ze hebben daarbij het ver trouwen gewonnen van duizenden kleine lieden, dié zich al jarenlang bedrogen gevoelden door "de leiden de groepen in Italië. Eerst langzaam is het vertrouwen bij een deel van de Italiaanse arbei ders teruggekeerd cn pas daarna kon aan cle uitbreiding van het commu nisme. een aanvankelijk halt worden toegeroepen. Inmiddels echter had de communis tische partij al zakte ze dan wat in de kans gezien zich bijzonder goed te organiseren en bovendien wist zij vrij veel jonge Intellectuelen binnen haaf gelederen te krijgen. Zo groeide zij uit tot een partij, die thans geleid wordt door intelligente mannen in keurige colbertkostuums. Ze rijden in auto's rond. ze zijn re gelmatige bezoekers van de voetbal velden. en ze doen zich voor als men sen met wie te praten valt over sa menwerking. Als men de heren mag geloven, dan is hun partij een echte nationale Ita liaanse partij, waarin naast arbeiders ook plaats is voor middenstanders, die ploeterend en werkend door het leven gaan. Deze bijzonder-handige „partijop- bouw" is uitgedacht door dc heer Togliatti, aan wie men politieke scherpzinnigheid niet mag ontzeg gen. Hij heeft de ruige revolutio nairen van 1914 losgelaten en hij speelt nu op de Italiaanse jeugd. Enkele jaren geleden was de Christendemocratische partij in Italië zover, dat zij meende de slag tegen het communisme gewon nen te hebben. Men nam toen zelfs aan dat de com munistische partijleider Togliatti de moed had laten zakken en dat een langzame aftakeling van de ultra linkse groeperingen aanstaande was. De jongste verkiezingen voor de ge meenteraden en de provinciale raden wijzen echter anders uit. Zij zijn een waarschuwend teken aan de wand. De communistische partij groeit weer Er zijn reeds verscheidene belang rijke gemeenteraden in Italië, waar communisten en nïet-communisten elkaar in evenwicht houden en waar een college van dagelijks bestuur bij na niet te vormen is. Het wegwerken van dit diep-gewor telde communisme in Italië zal een arbeid van jaren vergen." Men mag daarover zeker niet licht denken' TOGLIATTI herstelt zich het communisme iu Italië De jaarlijkse Londen-Brighton race voor automobielen van meer dan een halve eeuw oud. Is door 223 modellen zonder panne uitgereden De enige auto die het niet liaalcl w. s een fonkelnieuwe die meedeed uit lecd- i Temaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3