DE BRUID PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer DUITSE HANDBALLERS BETERE ATLETEN DAN ZEEUWEN 5 Zwarte Kippen bewaren. 2,46 BESPAREN (W DIONIS BRACHT KOEPERMAN OP TWEE PUNTEN VAN LEIDER KLAMEN lit de ETHER jdeve 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 8 NOVEMBER 1960 DUISBURGSE DUELS BEWIJZEN: Oorzaak van achterstand: training wordt hier veel minder serieus aangevat De wedstrijden tussen de stadself- tallen van Duisburg; en die van het district zuid B gaven een goede ge legenheid een vergelijking te maken tussen het handbalspel in Duitsland en dat in Zeeland en West-Noord- Brabant. Direct vallen grote ver schillen op. De Duitse spelers zijn stuk voor stuk atleten, die over een ruim uithoudingsvermogen beschik ken, die met een gemak keren en wenden en die snel kunnen starten. Daarbij hebben zij een behoorlijke werp- en vangtechniek en bovenal spelinzicht. Vraagt men nu wat door Zuid B hiertegenover werd gezet, dan kunnen wij geen optimistisch geluid laten horen*. Op alle punten komen de meeste Zeeuwse en Brabantse spelers bij de Duitse collega's ten achter. De loop techniek, het vaak trage wenden en keren en de geringe startsnelheid laten onmiddellijk zien, dat de al gehele lichamelijke conditie minder is. Daarvan getuigt trouwens ook het uithoudingsvermogen, dat in zul ke snelle wedstrijden beslist te wen sen overlaat. Minder groot was wel iswaar de achterstand in werp- en vangtechniek. maar het Duitse spel inzicht was toch veel beter door dacht. Wanneer men wordt verkozen om mee te spelen in een vertegen woordigend elftal, dient de trai ning en voorbereiding nog inten siever aanaepakt te worden. En ongetwijfeld mankeert het de Zeeuwen en Brabanders daaraan. Relatief is er in Zeeland en Bra bant niet minder talent dan in de stad Duisburg, maar de training wordt daar serieuzer aangevat. In het licht van dit alles is het be grijpelijk, dat de Zeeuws-Brabantse heren zoals we gister al konden melden met fikse cijfers verlo ren: 111. Volkomen verdiend ove rigens. Minder „zwart-wit" is het verschil bij de dameshandbal. Dit is dan ook de reden, dat de Zeeuws-Brabantse dames een redelijk resultaat bereik ten: een 32-nederlaag. Verdedigend deden de Nederlandse meisjes be slist niet onder voor hun tegenstand sters. maar aanvallend speelden de Duitse dames met een betere opzet. De voorhoede van Zuid B was niet het sterkste deel van het elftal. Door onvoldoende vangtechniek liepen de aanvallen nog al eens traag. Ook waren er te weinig goed gerichte harde schoten te zien. Het spelver- loop was als volgt: DAMES. De eerste aanvallen waren voor Zuid B, maar zij liepen door slecht schieten op. niets uit. Beter deden de Duitse dames het, die het Nederlandse doel onder vuur namen. Door de goed kepende mej. Kuypers werd erger voorkomen. Toch moest (Advertentie) zij nog onverwacht de bal uit het net halen, toen zij bij een onbedui dend schot uitgleed. Uit een goed opgezette aanval plaatste de zeer handige Duitse mlavoor een treffer en het was 20. Uit een der vele aanvallen van Zuid B ontdeed mej. Van Berkel zich van haar tegen standsters en scoorde onhoudbaar 21. Met deze stand ging de rust in. Het was na de rust weer die snelle midvoor die de stand op 31 bracht, maar Zuid B bleef aanval len. Toen dan ook mej. Verhagen vrij voor het doel kwam, was het ook raak en met deze stand 32 kwam het einde. HEREN. Van de beginworp af trok ken de Duitsers ten aanval en met succes, toen de verdediging aarzel de om in te grijpen. Wulems scoor de direct tegen wat later het enige doelpunt bleek te zijn! Bartelse in het doel werd soms moedeloos, als regelmatig de Duitsers open voor zijn doel kwamen, maar toch wist hij op voortreffelijke wijze vele schoten uit zijn doel te houden. Het was dan ook zijn schuld niet, dat hij 7 maal voor de rust de bal uit het net moest halen. Na de rust Duitse dieven drongen Zeeuwse bus binnen De Zeeuwse en Brabantse hand- H balspeelsters en -spelers, die in het afgelopen weekeinde wed- strijden speelden tegen de teams van de stad Duisburg in Duitsland, deden bij dit bezoek een minder prettige ervaring op. Zondagmorgen kwam men namelijk tot de ontdekking, dat ongewenste gasten zich toe- gang hadden verschaft tot de §s dus van het reisbureau BreHe- tours uit Middelburg. Uit de H bus bleken ontvreemd een M s brandblusapparaat, enige ge- reedschappen en enige sierstuk- ken van de bus. Bovendien werd een regenjas weggenomen. De schade werd geraamd op 200 gulden. De Duitse politie heeft H H de zaak in onderzoek genomen, llllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllülllllllllllllllllllllllllllll werd er beter tegen de man aan ge zeten, maar dit voorkwam niet, dat de Duitsers nog 4 maal scoorden. De man die zich nog. het beste aanpaste tegen het Duitse spel was Jacobs. Na afloop van de wedstrijd werd door het stadsbestuur van Duisburg een diner aangeboden, dat bijgezeten werd door de burgemeester van Duisburg. In zijn rede bracht hij naar voren, dat het stadsbestuur het op hoge prijs stelde dat er een vriendschappelijke band kwam en moest blijven tussen Nederland en Duitsland. Advertentie WIIN - ADVOKAAT - LIMONADE ZWARTE DAG VOOR NEDERLAND Baba Sy kon in zijn vuistje lachen Het was wederom eeu zwarte dag voor Nederland in de strijd om de wereldtitel. Bom en Gordijn verloren onnodig en Dukel won wel, maar kreeg de partij cadeau. De enige, die lachen kon en dat ook met al 't wit van zijn tanden breeduit deed, was de nieuwe lijstaanvoerder Baba Sy. Zelf omzeilde hij in de tegenstand van Gordijn een lastige klip en bo vendien zag hij concurrent Koeper- man een punt verspelen. Tsjegolev won weliswaar, maar die zege was in de berekeningen van de Senegalees verdisconteerd. De spanning won het ditmaal van de kwaliteit van het spel. De vermoeidheid en de zenuwen gaan dan ook een woordje meespre ken. De uitslagenvan de 21e ronde te Assen waren: Verse (Frankrijk)—Sen a Kaw (Su riname) 0-2; De Descallar (Marok ko)Tsjegoley (Rusland) 0-2; Baba Sy (Senegal)Gordijn (Nederland.) 2-0; Agliardi (Monaco)-Dukel (Neder land) 0-2; Koeperman (Rusland) Dionis (Frankrijk) 1-1; Bom (Neder land)Deslauriers (Canada) 0-2; Verpoest (België)—Saint Fort (Haiti) 0-2. Na de 21e ronde luidt de stand als volgt: 1 Baba Sy 34 punten; 2 Tsjegolev 33 p; 3 Koeperman 32 p; 4 Deslauriers 27 p; 5 Saint Fort 23 p; 6. 7 en 8 Bom, Gordijn en Sen a Kauw, allen 21 punten; 9 en 10 Dukel en Ver poest, beiden 19 punten; 11 en 12 Verse en Dionis. beiden 15 punten; 13 De Descallar 10 punten; 14 Agliardi 4 p. „African Queen" in veiligheid De sleepboot „Gele Zee" van L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst is er gistermorgen in geslaagd de „African Queen" behouden de ha ven van Lissabon binnen te slepen. iiiBBiaiiiBiiiiiiiË aiBipi j 7 Vol fato's en anecdoten. Sluur KV, 1 levensverzekering f ■■■iig |n MllllllllllWllllllllllllllllllllllIIIIBlB lllllililillllllll Extra-journaal over presidentsverkiezingen (Van onze radio- en t.v.-redacteur). Bij de N.T.S. wordt zeer ernstig overwogen om op de dag dat de uit slag van de Amerikaanse presidents verkiezing bekend wordt, op woens dag 9 november, omstreeks 12 uur 's middag een extra journaal op het scherm te brengen. Het ligt in de bedoeling een link-verbinding met de Londense B.B.C. tot stand te bren gen. De heer Karei Enkclaar, hoofdredac teur van het N.T.S.-journaal, is dit weekeinde uit Londen teruggekeerd, waar hij besprekingen met de B.B.C. heeft gevoerd. Naar verluidt, heeft hij er groot vertrouwen in, dat de B.B.C. op zeer korte termijn beeld materiaal over de verkiezingen zal ontvangen. Dit materiaal zal dan via de interne Eurovesiedienst door de N.T.S. worden opgevangen en op telerecording worden vastgelegd. De uitslag zal, naar men verwacht, om 8 uur 's morgens Nederlandse tijd bekend zijn en de N.T.S. zal trach ten dan een aantal vooraanstaande Nederlanders te benaderen, die com mentaar op de uitslag zullen leve ren. Samen met het uit Engeland verkre gen beeld-materiaal en eventueel met foto's zal het N.T.S.-journaal dan omstreeks het middaguur met een vrij gedetailleerd verkiezingspro gramma op de Nederlandse beeld buis kunnen verschijnen. Woensdagavond brengt de V.P.R.O.- t.v. het Nationaal jeugdorkest op het beeldscherm „tijdens een repetitie voor de televisie". Het orkest wordt gedirigeerd door Henk Hermans (staande). De cam eraregie is in handen van Ton Hasebos. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK éJforeu, j)\ew en.... sclvrijven Televisie Het eerste filmpje op deze N.T.S.- filmavond is van Duitse makelij en gaat over de kijkers naar vergade ring, vermakelijkheden en soortgelij ke manifestaties. U zult verbaasd staan over de vreemde en komische reacties van de toeschouwers. Daar na de film „De voddenrapers van Abbé Pierre" met Andre Re.vbaz als Abbé Pierre. Het verhaal, dat zich voor uw ogen zal ontrollen, is volko men authentiek. Na het feuilleton „de vrijbuiters" volgt via de Vlaamse televisie om vijf voor negen de eenakter „Ter reur" van Jan Ceuleers. Om vijf over half tien een film over het jazzfes tival te Comblain-la-Tour. Radio De K.R.O. zendt via Hilversum I om negen uur „De bruid van Saint-Jean de Luz" uit, het derde luisterspel in de serie die aan de verschillende fa cetten van de huwelijksproblematiek zijn gewijd. Over de andere zender (A.VJt.O.) om tien over zeven „Zwerftochten door operaland" met fragmenten uit opera's van Mascagni en Leoncavallo. Om vijf over acht het quizprogramma „Kom er maar eens uit" met Karei Prior als spelleider en om elf uur „Swingexpress" van Skip Voogd en Victor Conselman. 1629. Nog steeds kon nie mand enige verklaring ge ven voor de merkwaardige beklemming die men on middellijk bij het betreden van de met puin gevulde straten der maanstad on dervond en in zekere zin koesterde men toch wel eni ge bewondering voor de moed van de man die moe derziel alleen deze lugubere plaats durfde betreden. Welke beweegredenen had den Kowalski hiertoe aan gezet? Had hij iets ontdekt dat hij voor de anderen ver borgen wilde houden Zwij gend ging het vijftal voort en zelfs de anders zou spraakzame Charley zweeg in alle talen. Instinctief bleef hij zo dicht mogelijk bij pi loot Storm, de man die zich reeds uit zovele gevaarlijke situaties had weten te redden en voor alles een oplossing scheen te hebben. Ook Sandra liep vlak achter haar verloofde. Zo het avontuur haar al constant de rillingen over de rug deed lopen, wist zij haar gevoe lens uitstekend te verbergen. Reeds naderden zij de ingang van de Grot, toen zij opeens bijna gelijktijdig stofstijf bleven stilstaan!... Op een afstand van nauwelijks dertig meter stond een groep figuren, zoals zij nog nooit aanschouwd hadden! WOENSDAG 9 NOVEMBER I960 HILVERSUM I 402 m, 746 kc/s. 7.00—34.00 NCRV- NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. .8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst- 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.10 De Wilkinsons, hoorsp. (herh.). 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded- 12.33 Radiokrant. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, lezing. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.20 Gram. 14.50 Con gres 1960 v. d. Jeunesses musicales te Berlijn. 15.40 Muzikale lezing. 16.00 V. d. jeugd- 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Het Spectrum: nws.-overz. en rep. 13.15 Fanfaremuz. 18.35 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Lichte muz. 19.30 Radio krant. 19'50 Lichte muz. 20.15 Carmina Burana, Scenische cantate, 21.30 Piano recital. 21.55 Vragen v. d Oekumene, le zing. 22.15 Gram. 22.25 Wereldkamp. dam men. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennieuws- 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7,23 Gram- en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10 00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.55 Gevar. progr. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. en tentoonst.agenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret- 14.00 Jeugdcone. 14.45 Volksliedjes en -dansjes. 15.00 Toe- spr. d. mevr. A. v. d. Goes v. Naters v. d. Plaats. 15.10 V. d. Jeugd. 17 00 Orgel spel. 17.25 Lichte muz. 17.50 Regerings- ultz.: Jeugtiuitz.: De brievenbus gaat open. Corresp.club o.l.v, Regina Zwart. 18'00 Nws. en comm. 18.20 Act. en VARA- Varia. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.10 Zang en gitaar. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nwa 20.05 Cabaret. 20.35 Gram- 20.45 Opa Draadnagel grijpt in. hoorsp. 21.55 Cello-recital. 22.20 Zes tig jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23,15 Muzik. discussie. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 17.00 V- d. jeugd. NTS: 17,30— 17.40 Jeugdjourn. 20.00 Journ. cn weer- overz. VPRO: 20.20 Comm. uitslag Ame rikaanse presidentsverkiezing. 20.35 Na tionaal jeugdork. 21.00 De oude draal- docs. 21.30 Wat eten wij'': beschouwing over moderne levensmiddelen en volks gezondheid. Vlaams-Belgische T.V.-progranuna's 17-00—18.00 V. d. Jeugd. 39.00 T.V.-feuill. 19.30 Waals boeket. 20.00 Nws. 20.40 Do- cum. progr. 21.15 Blijspel. 22.35 Nws. Frans-Belgischc T.V.-programma's 17.00—18.00 V. d. jeugd. 19 00 V. d. rijpere jeugd- 20.00 Journ. 20.25 Film. 10.00 Lec tuur voor allen. 22.20 Journ. (Advertentie) FEUILLETON DOOR: BARBARA STANTON 25 Charles, een nogal gezet jongmens, dat in zijn studietijd als rugbyspeler had uitgeblonken, maar nu als schoolmeester van een klein salaris moest rondkomen en daarbij nog voor een invalide moeder had te zor gen bijzonderheden, welke Sally uiteraard van juffrouw Ricer had vernomen kon, onder de gegeven omstandigheden, zelfs niet aan een huwelijk denken. Wat David, die vijf jaar geleden zijn vrouw had verlo ren, betreft, lagen de kaarten na tuurlijk anders, maar hij scheen vooralsnog niets voor een tweede huwelijk te voelen. Trouwens, lang niet ieder meisje zou bereid zijn ge bleken, dadelijk na de bruiloft als stiefmoeder te fungeren, al zou men zich moeilijk een lievere stiefdochter kunnen voorstellen dan de kleine Jill. In elk geval was hoe Hugh er misschien ook over dacht Cherry Tree House nu heel wat levendiger dan gewoonlijk. Bovendien had juf frouw Ricer, die even van de schi-ijf- vermoeienissen wilde uitblazen, haar secretaresse aangemoedigd het er ook eens van te nemen. De altijd mopperende, maar goedige Hallows had het tennisveld in orde gebracht. Sally had na lang aandringen van David en Charles ook het raket weer ter hand genomen. De laatste keer, dat ze gespeeld had, was Peter haar partner geweest, maar hij had er weinig van terechtgebracht. Hugh, David en Charles daarentegen ver stonden de kunst uitstekend en de laatste bleek een ideale medespeler, met wie ze de beide anderen handen vol werk gaf. Vermoedelijk was hij de beste van de vier ofschoon Hugh soms een be- vlieging kreeg, waarin hij plotseling boven alles uitmuntte. In een van deze perioden hadden hij en David de leiding en schenen ze recht op de overwinning aan te stevenen, maar Sally en Charles gaven geen kamp. Hugh leek intussen bijzonder fel, wat Sally des temeer verbaasde, omdat ze hem in enkelspelen tegen David en Charles heel onverschillig partij had zien geven. Achtte hij, nu een meisje zijn tegenstandster was, zijn eer als man ermee gemoeid? Nu goed, als hij het zo opvatte, zou ze hem tonen, dat ze zich evengoed als hij op het spel kon concentreren. Zo duui-de dan de strijd want dat was het in alle hevigheid voort, terwijl Sally zich afvroeg, of David en Charles niet verbaasd zouden zijn nu zij hun respectievelijke partners elkaar zo vinnig zagen bekampen! Achteraf schaamde ze zich wel enigszins over haar vastbeslotenheid de overwinning te behalen, maar op het ogenblik zelf nam het spel haai zozeer in beslag, dat er geen tijd overschoot voor andere, meer beza digde gevoelens. Wie kan zeggen, hoe de worsteling zou zijn afgelopen, indien ze tot het einde was uitgevochten? Er kwam echter een kink in de kabel. Prince en Jill hadden samen 'n spel letje opgezet, waarbij de hond bal len, die over de vrij schample afras tering vlogen, opving en het kind ze dan naar dc spelers terugzond. Ter wijl Jill het dier aanzette een bal te apporteren, struikelde zc over een graszode, viel voorover op haar ge zicht en stiet een kreet uit, die het spel abrupt beëindigde. Haar vader was het eerst bij haai en weldra bleek, dat de val' nogal hard was aangekomen. Niet ulleen dat ze een bloedende voorhoofdwond had opgelopen, maar vooral haar lin ker enkel had het moeten ontgelden, „Huil maar niet. schat", troostte David haar, terwijl hij zijn dochter tje naar het huis droeg, de juist toe lopende juffrouw Ricer tegemoet. „Ik denk, dat je alleen maar je voet hebt verstuikt; dat komt wel gauw weer in orde". Binnenshuis legden juffrouw Ricer en Sally koude compressen op de pijnlijke plek, terwijl Hugh de dok ter opbelde, die dan ook spoedig ver scheen. „Niets gebroken", luidde dc gerust stellende uitspraak. „Alleen maar een verstuiking, juist zoals U dacht. Tntussen zult U haar wel een paar dagen moeten laten waar ze nu is. juffrouw Ricer, maar tot troost krijgt ze zeker wel een paai- lekker nijen, bijvoorbeeld op z'n minst twee maal daags een ijsje. Bij welk vooruitzicht Jill alle bekom mernissen vergat en dokter Mexbo- rough al lei-vriendelijkst toelachte. „We zullen om beurten bij jo ko men eten, lieve Jill, beloofde juf frouw Ricer. „O, neen, helemaal niet", kwam Hugh tussenbeide. „Jill heeft mij al gevraagd of ik geregeld wil komen". „O. wat jokt U". murmelde Jill. „Ja, als je het liever niet hebt", be gon Hugh, die deed of hij verdrietig werd. „Maar ik heb het juist graag, oom Hugh". „Dat is dan afgesproken". En tot ieders genoegen was het el- gemene oordeel, toen bij elke maal tijd gebabbel en gelach van achter de gesloten deur klonk. Intussen ver anderde Hughs houding als bij tover slag zodra een der anderen de kamer binnentrad in de hoop, mee van de pret te genieten. Sally ten hoogste verbaasd, kreeg meer en meer de indruk, dat hij zich voor zijn eigen goede eigenschappen schaamde. En David zei 't misschien heel juist, toen hij de volgende avond aan tafel Hughs gedrag vergeleek bij dat van 'n jeugdig padvindertje, dat op zijn dagelijkse „goede daad" wordt betrapt. Wat intussen niet wegnam, dat Hugh een hartgrondig „Oef! Nu wordt het hier weer normaal", slaakte, toen vader en dochter tenslotte weer naar huis terugkeerden, terwijl de sinds lang herstelde Jill niet moede werd te wuiven en de achterblijvenden kushandjes toe te werpen tot de auto uit de oprijlaan de grote weg insloeg. „Welk een zonderling, onbereken baar karakter", peinsde Sally, toen ze zich die nacht in bed afvroeg of Hugh Jill nu evenzeer zou missen als zijzelf. Zou dit weer een nacht zijn voor de „Melancholy Blues", dat ze niet meer van hem had gehoord sinds die morgen toen zij en Jill hem op zijn kamer-hadden bezocht? Ofschoon de nachtllucht tamelijk kil was, liet ze het venster open staan, maar er klonk hoegenaamd geen muziek tot haar door. Als Sally gehoopt had, dat de lo geerpartij in augustus een gunstige invloed zouden hebben op Hughs houding jegens haar, kwam ze, zoals weldra bleek, bedrogen uit. Integen deel, hij was nog dagenlang na Char les Palfrey's vertrek buitengewoon slecht gehumeurd. „Waarschijnlijk de reactie op zijn pogingen om wat gezelliger te zijn", opperde juffrouw Ricer verdrietig „Ik heb dat verschijnsel al eerder geconstateerd. Er zit niets anders op dan hem in zijn vet te laten gaar koken". Sally wist dit niet te weerleggen, maar vroeg zich toch af of Hugh soms zo kregel deed omdat hij de nu weer huiswaarts gekeerde logés mis te. Ongetwijfeld zou hij haar woe dend hebben afgesnauwd als ze die verondersteling had geopperd maar toen zij er waren was hij tenminste niet elke avond op zijn kamer blij ven mokken. Welke andere redenen konden er voor zijn buitengewone prikkelbaar heid van het ogenblik bestaan? Na tuurlijk had het geen zin te veron derstellen, dat hij jaloers was van wege de doos chocolade, die David Levann haar had gestuurd met dc boodschap: „Hartelijke groeten en kussen van Jill en oprechte dank van haar pappie voor al uw vriende lijkheid tijdens ons bezoek".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 12