In bouwplan Zuid-oost te Goes worden 50 woningen gebouwd WALCHEREN MARKTBERICHTEN Sluiskil nam afscheid van hoofdonderwijzer Platteeuw WOENSDAG 2 NOVEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEMEENTERAAD BESLOOT Alleen wethouder J. H. Roose had bezwaren tegen het voorstel Do gemeenteraad van Goes besloot in de maandagavond gebonden raads vergadering tot de bouw van vijftig woningwetwoningen in plan zuid-oost. Op verzoek van de raad hadden B. en VV. hun oorspronkelijk voorstel ge wijzigd en kwamen zij thans met een nieuw voorstel ter tafel. Alleen wethouder J. H. Roose had bezwaren tegen dit voorstel. Hij wenste ge acht te worden te hebben tegengestemd. De heer Roose vond het voorstel, dat ter tafel lag, een achteruitgang bij het in de vorige vergadering ge dane voorstel en voorts had hij er bezwaren tegen, dat opnieuw het N.V. Bouwbedrijf v/h J. G. Broek te Middelburg met de uitvoering zou worden belast. Met dit bouwbedrijf hebben we al vele onaangename ervaringen opgedaan, zei de wethouder. De heer Ph. Haverhoek (p.v.d.a.) kon gedeeltelijk meegaan met wet houder Roose voor zover deze kritiek had op het genoemde bouwbedrijf. Hij had graag een partiële besteding gezien. Hij was zich er echter van bewust, dat B. en W. gezien het kor te tijdsbestek daar niet toe zijn kun nen overgaan. „Een volgende maal verwacht ik wel partiële besteding", aldus dit raadslid. De heer Haverhoek vroeg zich ver der af of de huren voor de vijftig woningen toch wel goed berekend' zijn. Anders krijgen we een zelfde ge val als in de Breitnerstraat, waar de huur van de woningwetwoningen plotseling met 1.50 per week is ge stegen. De bewoners hebben hierover een rekest geschreven aan B. en W. Wethouder Roose verklaarde, dat inderdaad een fout is gemaakt. Er is echter geen sprake van een huurverhoging, maar wel van een toeslagverlaging door het rijk. Het effect blijft voor de bewoners hetzelfde, namelijk een forse huurverhoging. B. en W. staan hier machteloos tegenover, aldus de wethouder. Subsidie Bij de behandeling van de gemeente begroting voor het dienstjaar 1960 werden nog diverse opmerkingen ge maakt over het subsidiebeleid. Inder tijd hebben B. en W. de raad een subsidieverordening toegezegd, die echter tot nu toe nog niet in de raad is gebracht. Waarnemend-burge meester dr. J. W. Noteboom ant woordde daarop, dat noch het rijk, noch de gemeente een dergelijke verordening heeft. Wel heeft men richtlijnen voor subsidiëring. Ook wij zullen de raad richtlijnen voorstellen, zei hij. De heer C. W. Vervest (r.-k.) vroeg nm een hogere subsidie voor het Rot terdams Philharmonisch Orkest als dit orkest in Goes komt concerteren. Dit jaar kon het concert geen door gang vinden omdat men er financieel niet uitkwam, aldus dit raadslid. Wethouder J. J. van Mellé zei daar op, dat wanneer een ander program ma voor het concert was samenge steld, de zaak geheel anders zou heb ben gelegen. Niettemin zegde hij toe deze aangelegenheid te willen bekij ken. De heer P. de Munck (p.v.d.a.) wilde herziening van de subsidie voor het massa.iengdwerk. Ook dit zal be keken worden. Hamerstukken Alvorens de raad zie aan de behan deling van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1960 zette, wer den verschillende voorstellen in vlot tempo afgewerkt. Met algemene stemmen werd tot onderwijzer aan de burgemeester van Dusseldorp- school benoemd de heer C. J. Stins uit Hoorn. Vastgesteld werd het aan tal lesuren van de leraren aan de ge meentelijke gymnasiale afdeling van het Goese lyceum voor het cursus jaar 19601961. Ten behoeve van de Chrisetelijke ulo voteerde de raad gelden voor de aanschaf van boeken, bijbels en twee naaimachines. De raad ging zonder op- of aanmerkin gen akkoord met een verhoging i exploitaties goeding aan de bijzondere scholen iet voorschot op de voor g.l.o., v.gj.o. en u.l.o. voor het jaar 1960. Van de heer A. Verbeem te Goes werd voor 1900.aangekocht de woning Molendijk 5. Overgegaan werd tot ruiling van een strook grond met de gebroeders D. H. C. Krijger. Een wijziging werd aangebracht in de bezoldigings- en rechtspositiere gelingen. Na enige bespreking ver klaarde de raad zich akkoord met het opnieuw vaststellen van de ver ordening op de reinigingsrechten. Vastgesteld werden de nieuwe tarie ven voor het gasthuis. De raad hechtte voorts zijn goedkeuring aan de begroting van het burgerlijk armbestuur en aan de begroting van het gasthuis. In beide gevallen voor het jaar 1960. In de rondvraag bracht mevrouw J. C. van Willegen-Everse (c.h.) een verzoek van een boekhandelaar Goes ter sprake om de boekwinkels op maandagmorgen te sluiten in plaats van op woensdagmiddag. Men vreest namelijk concurrentie van het volgende week te openen filiaal van een grootwinkelbedrijf. Zaamslag centrum van Z.-VIaamse gladiolenteelt Met de onlangs in gebruik genomen ■jladiolendrogerij aan de Achterstraat te Zaamslag en de reeds bestaande drogerij even buiten de kom van het dorp is Zaamslag het centrum ge worden van de Zeeuws-Vlaamse gla diolenteelt. CJit vrijwel alle delen van Zeeuwsch- \Haanderen worden in deze weken de gerooide gladiolen naar de drogerijen in Zaamslag gebracht, waar zij eerst in de zgn. „voordrogerij" worden geplaatst voor een verblijf van on geveer zes dagen. Een elektrisch ap paraat houdt de temperatuur tussen 25 en 30 graden Celsius, terwijl er een onafgebroken luchtcirculatie in stand wordt gehouden. Vervolgens gaan de bollen naar de pellerijafde ling om daarna te worden geplaatst in ae nadroogcellen voor een periode van zes dagen. Volgens de neer J. Lokerse bedrijfsleider van een der Zaamslagse drogerijen was de op brengst dit jaar in Zeeuwsch-Vlaan- deren beter dan voorheen. De kwali teit valt tegenvolge van de ongunsti ge weersomstandigheden in de afge lopen zomer wel wat tegen, rn de drogerij kan per seizoen 300.000 tot 500.000 kg verwerkt worden. Herdenkingsdienst van Julianaschool Souburg In de Ned. herv. kerk te Souburg werd dinsdagavond een herdenkings dienst gehouden ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Juliana- school. Deze dienst werd geleid door ds. P. Kloosterman, Ned. herv. predi kant te Rotterdam-Charlois, eertijds inspecteur van het C.V.O. Ds. Kloos terman had zijn tekst gekozen uit Ssalm 78, vers 7: „Opdat de kinderen un vertrouwen op God zouden stel len en Gods werken niet vergeten, maar zijn geboden bewaren". Het on derwerp van de prediking van de Rotterdamse voorganger was „Dank baarheid komt niet alleen". Ds. Kloosterman riep bestuur en leden van de Souburgse jubilerende school op om het werk voort te zetten in de Teest, zoals dat 50 jaar geleden is op gezet. Aan deze dienst werd medewerking verleend door het hervormd kerk koor van Souburg. VL1SSINGEN Vrouwelijk raadslid benoemd De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van ge meenteraadsleden te Vlissingen, bur gemeester B. Kolff heeft mevrouw A. M. KintPicavet tot lid vhn raad benoemd. Deze benoeming zal voorzien in de vacature ontstaan door het niet aannemen van de benoe ming tot K.V.P.-raadslid van de heer F. J. J. Dierïckx. Onderlinge uitslagen schaakvereniging De onderlinge uitslagen van de Vlis- slngse schaakvereniging van de vijf de ronde luiden: VerdonkBlom jr. 01; IzeboudPietersz 01; Hoog- strateBenski 10; v. d. Berg Hofman 10; Smit RoeteAVan Noppen 01; BlomZachariasse 1 0; De BruljnLemson 10; Ruyg jr. Dieperink 01; Reijnhoudt—Olij- ve 01; LagendijkDe Ridder 01; WijnenDe Engelsman 10; Mom maas—Schreuder 1 Braam Kwant afgebr.; Smitv. d. Hagen 01; Van DullemenLangendijk 0 EekhoutJansen 10; Marcus- seEversen 10; dokter Bom Mast 0I; Haccau-—Boer afgebr.; Verdonk—Izeboud 10; Blom jr. Pietersz 10. MIDDELBURG Personenauto botste tegen vrachtwagen Op de Loskade in Middelburg kwam maandagmorgen om 10 uur een per sonenauto in botsing met èen vracht wagen. De personenauto, bestuurd door A. J. A. B. uit Roosendaal, wil de de voor hem rijdende vrachtwagen bestuurd door J. W. uit Domburg, in halen. Bij deze manoeuvre week B. niet ver genoeg uit. De personenauto werd beschadigd. ZOUTELANDE Startavond C.J.V. De startavond van het winterseizoen van de C.J.V. afdeling Zoutelande, begon met een kerkdienst in de Ne derlands hervormde kerk. Ds. J. van Dullemen sprak naar aanleiding van Gal. 5156: „Maar dient elkander door de liefde". In „Middendorp" werd vervolgens een gezamenlijke broodmaaltijd ge houden. Na samenzang werden ver schillende onderwerpen door cluble den uitgespeeld, onder meer: Kan de vader van het gezin van teveel ver enigingen bestuurslid zijn en ver waarloost hij daardoor niet zijn ge zin? Hiervan was de eindconclusie, dat een mens niet onmisbaar is en dat het gezin in de eerste plaats recht heeft op vaders tijd. Ook kwam het gemengde huwelijk ter sprake. Deze avond stond onder leiding van de heer Jac. Sinke. De heer K. Wou ters verzorgde do dagsluiting. BIGGEKERKE „De Vriendenkring" gaf uitvoering Zaterdagavond gaf de toneelvereni ging „De Vriendenkring" te Bigge- kerke een ontspanningsavond. Het programma werd in een vlot tempo afgewerkt. De voorzitter, de heer Tange, opende de avond met een wel komstwoord waarop zang met mond harmonicabegeleiding aansloot. Het schetsje „Het wenende meisje" ver oorzaakte grote hilariteit. „Poiverien- tje wint de laatste slag" was het to neelstuk dat daarop volgde en dat met veel geestdrift gespeeld werd. In aanmerking genomen dat het voor verschillende jeugdige speelsters een eerste optreden was werd het een zeer verdienstelijk geheel. Het spon tane en langdurige applaus was daar ook een bewijs van. Tussen de be drijven door zorgde „de Zeeuwse boer" (de heer S. Corbijn) voor een humoristische noot. In de pauze was er een verloting. SEROOSKERKE (W.) N.C.V.B. bijeen Woensdag hield de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Se- rooskerke (W.) een bijeenkomst in het verenigingsgebouw onder leiding van de presidente, mevrouw De Dreu- Thorenaar. Mevrouw Van Bennekom uit Middelburg hield een inleiding over „Individuele zelfbescherming". GAPINGE Jaarvergadering N.C.V.B. De afdeling Gapingé van de N.C.VJB. hield dezer dagen haar zevende jaar vergadering onder leiding van de presidente, mevrouw Pauwe-Lange- beke. Mevrouw Steketee uit Vlissin gen declameerde en verder trad een zangkoor op onder leiding van me vrouw De Visser-Contant. Het was een druk bezochte avond. ARNEMUIDEN Contactavond „De Arne" Dezer dagen hielden de leden van 't verenigingsgebouw „De Arne" hun jaarlijkse contactavond. De voorzitter van de vereniging sprak een woord van welkom tot alle aanwezigen, spe ciaal tot de burgemeester, de heer A. Hack, en diens echtgenote, die voor het eerst deze contactavond bijwoon-* den. Het verdere gedeelte van de avond werd verzorgd door het caba ret „De Scherpschutters" uit Middel burg. Na afloop bedankte de voorzitter het gezelschap voor het gebodene. O.- EN W.-SOUBURG N.C.V.B. vergaderde De N.C.V.B., afdeling Souburg, hield haar ledenvergadering onder leiding van mevrouw PoldermanLijnse. Als spreker trad op dr. Ter Haar uit Kapelle-Biezelinge niet het onder werp „Geloof en ziekte". Voor de vergadering van 24 novem ber hoopt de heer De Moor uit Utrecht te spreken over het P.I.T. „Zuiderstemmen" verzorgde geslaagde uitvoering Het christelijke jeugdkoor „Zuider stemmen" te Souburg gaf zaterdag haar jaarlijkse uitvoering in „De Zwaan", „Fliplandse mosselen", „De Keukenmeid" en „Baas Jan, de tim merman", werden door de tweede klas met volle overgave gezongen en ook uit de andere liedjes bleek, dat mevrouw M. Franke-Davidse er de slag van heeft om de prestaties van haar leerlingen op steeds hoger peil te brengen. De vierde klas van het jeugdkoor 2 zong samen met het kinderkoor en kele christelijke liederen, die groot succes oogstten en waarvan vooral „Het ruwhouten kruis" uitstekend werd gebracht. Ook in het lichtere genre toonde het koor wat het pres teert, onder meer met het Spaanse „Roberto" en het liedje „Peter". De pianobegeleiding was in goede han- DEMONSTRATIE-AVOND DOORSCHRIJFBOEKHOUDING op woensdag, 9 november in hotel „Britannia" te Vlissingen. Voor iedere boekhouder en iedere kleine of grote ondernemer een ideale gelegenheid om deskundig te worden voorgelicht over deze moderne vorm van boekhouden. Aanvang 8 uur. Toegang sbevrtjzen gratis ver krijgbaar bij kantoorboekhandel de"4^uiter n.v. v.h. D. Goethcer-VLISSINGEN PAUL KRUGERSTRAAT 41-43 Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 29-10: Dinkel- stroom van Amsterdam: Blairclova van Antwerpen. Glafkos van Emden, Schwin- ge van Antwerpen. Hakuiü van Oostende. 30-10. Mariviki van Leningrad, Jan-Her man van Hamina, Tjoba van Londen, Progress van Antwerpen, Menchy van Santander. Vlissingen vertrokken op 29-10: Fem naar Middelburg, Dinkelstroom naar Shore- ham, Blairclova naar Karachi, Hoegh-Ri- ver naar Perzische Golf, Beauflghter naar Antwerpen. 30-10: Mariviki naar Liver pool Bastion naar Antwerpen, Tjoba naar Hansweert. Glafkos naar ^Duinker ken, Hakuni naar Kopenhagen, Jan-Her man naar Warnpoint, Menchy naar Em den. 31-10: Progress naar Londen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 29-10: Setas van Londen-Gent, Triton van Londen, Menje van Amsterdam, Ker- tosono van Rotterdam, Diana V van Lon den, Towa van Bremen, Diemerdijk van Hamburg. Gaasterdijk van Rotterdam. 30- 10: Westerschelde van Maassluls-Terneu- zen, Zuidpool van Swansea, Hersilia van Hamburg, Paloma van Londen. Appinge- damvan Lissabon, Angolakust van Santa- Isabel, Zanzibar van Brldgewater, Ali-S van Irvine, Ambulant van Belfast, Drit- tura van Hull-Brussel, Batu van Amster dam, Waal van Lisboa, Cascade van Par- Terneuzen. 31-10: Albert V van Sharp ness, Avantt van Ipswich. Prins Willem 4 van Londen, Meeuw van Zee-Breskens. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 2910: Fram naar Norwich, Fiducia 2 naar Londen, Globe naar Londen, Tubo naar Wicklaw-Gent, Myra naar Gefle, Manta naar Rostock, Kerkedijk naar Rot terdam. 30-10: Cumulus naar Londen, Paris naar Halmstad, Esma-B naar Lon den, Heemskerk naar Amsterdam, Libra naar Dublin, Rio naar Londen, Prins Wil lem George Frederik naar Zee, Aarden- burgh naar Vasteras, Capricornus naar Limmerick, Pacific naar Nantes, Zeetij ger naar Oostende, Oranjeborg naar Rot terdam. Vlissingen aangekomen op 31-10: Inge borg van Mechelen: Etnefjell van Ham burg: 1-11: Ulrika van Antwerpen: Tjoba van Hansweert. Vlissingen vertrokken op 31-10: Schwin- ge naar Kopenhagen; Wilca naar Go thenburg: 1-11:. Ulrika naar Narvik; Tjo ba naar Rochester; Etnefjell naar Bahia. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 31-10: Astra van Londen. Hoop van Swan- sea-Gent; Hada 2 van Swansea; Stepha nie van Nantes-Vliss. rede; Tanny van Duinkerken-Vliss. rede; Magas van Se- villa; Eems van zee: Leendert van Lon den: 1-11: Adriaantje Elisabeth van Gr.- Yarmouth: Harm van Londen: Helena van zee-Gent; Gazelle van Londen: Ap- pingedijk van Havana; Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 31-10: Gaasterdijk naar New York; Ste phanie naar Leith-Vliss rede; Triton naar Londen; Tcnny naar Grimsby-Vliss. rede; Hersilia naar Rotterdam: Waal naar Amsterdam: .Wubbiena naar Yarmouth: Menje naar zee: 1-11: Hoógland naar Am- sterdam-Terneuzen; Ida D naar Londen: Paloma naar zee: Angolakust naar Am sterdam; Ambulant naar Vlaardlngen Diemerdijk naar Londen; Appingedam naar Rotterdam: Gaasterkerk naar Rot terdam: Julia Mary naar Cork: Setas r Londen; Lean S naar Bordeaux: Me- tropole naar zee: Diana V naar Londen. VISMIJN VEERE Exportgarnalen 2092 kg 207—293, schar 277 kg 57—71, bot 352 kg 23—56. Wijting 597 kg 1624. tong 61 kg 131—312, rog 35 kg 29-40. kabeljauw 6 kg 47—69, paling 5 kg 217—275, wulk 5 kg 51. VEILING ST.-ANN ALAND Uien mlddelsorot 7—7.23, bonken 7,27, drie lingen 8.99, pickleis 25,88. aanvoer 35 ton. GROEP SCHERPENISSE Uien middel 7.09. bonken 7.24, drielingen 825, aanvoer 10 ton. AARDAPPELVEILING ST.ANNALAND Bintjes 9,09, Eigenheimers 13,20, aanvoer 15 ton. Botsing tussen fietser en motorrijder te 's-Heerenhoek Dinsdag deed zich in de Nassauweg te 's-Heerenhoek, een botsing voor tussen de motorrijder C. J. uit Hein- kenszand en een fietser. C. J. wilde een voor hem, midden op de weg, rijdende wielrijder, rechts passeren. Hierbij claxonneerde hij, waardoor de wielrijder plotseling naar de rechterkant van de weg zwenkte. Bij de botsing die hierop volgde, kwam C. J. met zijn motor in de naast de weg lopende greppel terecht. Dokter J. H. Lucas-Luyckx uit 's-Heerenhoek verleend de eerste hulp. C. J. liep enkele lichte ver wondingen aan het hoofd op. De motor en de fiets werden licht be schadigd. Mej. J. Jansen verlaat uloschool Kruiningen Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd is met ingang van 13 november 1960 eervol ontslag ver leend aan mej. J. E. Jansen, onder wijzeres aan de openbare uloschool te Kruiningen. Zij werd op 1 jannari 1955 aan de Kruiningse uloschool benoemd en heeft vnl. les gegeven in Frans en Mej. Jansen begon haar loopbaan bij het onderwijs aan een school voor lager onderwijs te Zwartsluis. Na enkele jaren verliet zij Zwartsluis en kwam zij bij het ulo-onderwijs te Assen en vervolgens bij de Ned. Chr. school te Brussel. Vandaar keerde zij weer terug naar haar geboortestreek Zwolle, waar zij vervolgens een der lagere scholen te Kampen diende. Na nog enkele jaren verbonden te zijn feweest aan de huishoudschool te chiedam (19291931) is zij daarna bijna uitsluitend bij het ulo-onderwijs werkzaam geweest. Achtereenvolgens was zij werkzaam te Assen, Nijme gen, Groningen, Wieringermeer en sinds 1 januari 1955 te Kruiningen. Zij zal zich vestigen te Bennebroek. K.N.M.B.-vergadering voor Dreischor en omstreken i Donderdagavond om acht uur ral de Slaatsefijke afdeling Dreischor van e Koninklijke Nederlandse- Midden standsbond in café „De Drie Scha pen" een bijeenkomst beleggen waar op onder meer de huidige situatie van de middenstand te Schouwën-Duive- land zal worden besproken. Ook zal men inkomstenbelasting, ziektekos tenpolis enz. onder de loep nemen. Voorts zullen enkele films worden vertoond waaronder een kleurenfilm over de expeditie naar de top van het Wilhelminagebergte op Nieuw- Guinea. De sprekers op deze bijeen komst zullen zijn mr. D. Kluiver en mr. dr. H. L. Kunneman. De afde ling Dreischor heeft vóór de verga dering ook de middenstanders plus huisgenoten van de afdelingen Brou wershaven, Noordgouwe, Noordwelle en Zonnemaire uitgenodigd. De af deling Dreischor van de K.N.MJ3. hoopt met deze avond de onderlinge banden in het rayon te kunnen ver stevigen. den bij mevrouw T. den Boer-van Boven. Na de pauze volgde de operette „De wonderbloem" in 4 bedrijven van Jo Mulder. Het spel, de kostuums en de decors ontlokten het publiek na af loop een hartelijk applaus, dat de medespelenden ten volle verdienden. „MEESTER ONDER DE MEESTERS" Klinkende hulde van vele belangstellenden Vijfenveertig jaar in het openbaar onderwijs, waarvan dertig jaar als hoofd in Sluiskil is een hele ruk, waaraan maandag voor de heer A. J. Platteeuw in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd, een welverdiend eind kwam. De Sluiskilse oudercommissie en de be sturen van Volksonderwijs en neu traal bijzonder kleuteronderwijs von den in dit feit een gerede aanleiding om de scheidende hoofdonderwijzer dank te brengen. Tot tienmaal toe schilderden, spre kers het levenspórtret van de man, die in Sluiskil de naam had van de „meester onder de meesters". Burgemeester mr. H. Rijpstra van Tcrneuzen was de eerste die namens de gemeente zijn dank en erkente lijkheid uitsprak. Na zijn afscheids- -peech wercl nog het woord gevoerd !oor de heren' Weststrate, als voor zitter van de Nederlandse Onderwijs- vereniging, afdeling Oost Zeeuwseh- Vlaanderen te Terneuzen, L. v. Vugt, hoofd van de openbare ulo te Terneuzen, P. Ocké, hoofd van de o.l.s.-B, ds. J. Cupedo, Nederlands hervormd predikant te Sluiskil, P. Hamelink, voorzitter van de vereni- lng voor openbaar volksonderwijs, Sluiskil, de heer Boum&n, namens het neutraal bijzonder fröbelonder wijs in Sluiskil, de collega's West- dorp en Schouten, de heer A. v. Harn, hoofd van het bijzonder lager onderwijs in Sluiskil, zuster Marie- Sophie namens het hoofd van de r.-k. lagere school en de heer K. Reinders, inspecteur van politie .te Terneuzen. Naar Middelburg Na deze woorden van lof be dankte de scheidende onderwijs man voor dit alles. Hij vertelde naar Middelburg te gaan omdat hij het niet kan aanzien, dat viermaal daags leerlingen zijn huis zullen passeren, waarmee hij dan niets meer te maken heeft. Dat de oud-leerlingen veel waarde ring hadden voor hun vroegere hoofd onderwijzer kwam duidelijk tot uiting, toen zij een fraaie pick-up als geschenk voor de vertrekkende onderwijsman op tafel plaatsten. De leerlingen, die de heer Platteeuw tot voor kort nog onder zijn gehoor had, boden hem een vis-zitmand aan. Ook de echtgenote van de „meester" werd in de hulde betrokken, omdat zij als onderwijzeres vele uren in de school heeft doorgebracht. Namens de schoolvereniging zorgde de heer H. Dallinga voor een bloemenhulde. Omdat de zaal alle belangstellenden niet in eenmaal kon bergen, werd het ontspanningsprogramma van de- ze afscheidsbijeenkomst avond herhaald. Van onze adverteerders Varende auto-expositie in Middelburg De Nederl. importeur van Citroën- automobielen heeft aan boord van het luxe binnenvaartschip „Holland" een autotentoonstelling ingericht, waarmee een tournee door Nederland gemaakt wordt. Na een bezoek aan Zierikzee en Goes heeft deze varende expositie thans ook Middelburg be zocht, waar het schip dinsdagmiddag voor twee dagen ligplaats heeft ge kozen aan de Londense Kaai bij de Koningsbrug. In de ruime salons van de „Holland" zijn diverse Citroën- modellen tentoongesteld, waaronder het „lelijke eendje". Door middel van pakkende foto's en een filmpje wordt op de technische en uiterlijke kwali teiten van de diverse modellen de aandacht gevestigd. Speciaal voor de jeugd is er in het schip een circuit met Citroën-auto's ingericht. Mede werking aan deze Zeeuwse tournee van de varende expositie verleent hoofdagent J. van Fraassen en Zn. te Goes. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: M. de Visserde Visser, d,; A. Brasser—van Soelen, d.; E. Vader—Ge- schiere, z. Ondertrouwd: B. Melse 25 j. en K. E. Oe- le 20 j.: J. A. Ku(js 25 j. en W. Dinge- manse 23 j. Getrouwd: J. A. Huijgens 25 J. en J. A. de Feijter 24 j.: W. Leuven 43 j. en F. C. Ripmeester 52 j.; M. Hibels 25 J. en M. Roose 17 j.; C. J. Mijnsbergen 23 J. en N. N. van Brussen 23 J.; J. Jonker 27 j. en M. Dubois 25 j.; J. Horbeek 23 J. en A. Portier 31 J. Overleden: J. Heijstek 4? j. e.v. M. Ja- cobse: W. Koster 62 J. e-v. P. J. Broos: J. Willemse 73 j. e.v. W. Francke: G de Vos 54 j.: K. Schout 71 j. e.v. A. van Slujjs; C. Vos 65 j. e.v. s. Lous. RITTHEM. Bevallen: M. E. Jansede Visser, z. Overleden: C. de Pagter, 70 jaar, wed. van M. J. Strijd: P. Kuzee. 80 jaar, e. van M. van Sorge, 1275 1125 925 1275 1125 925 830 730 630 290 700 600 570 470 400 ROTTERDAMSE VEEMARKT. I November. Aanvoer in totaal 2651. Weektolaal 4566. Vette koeien en oasen 350: gebruiksvee 804: vette kalveren 380: graskalveren 252: nuchtere kalveren 435: varkens 10: varkens lopers 37; biggen 23; paarden 50: veulens 7; schapen of lam meren 270: bokken of gelten 32. Prijs in cents per kg. Ie kw. 2e kw. 3e kw. Vette koelen 300—320 260—290 240—250 Vette kalveren 280-320 250—280 220-260 Slachtpaarden 220 200 170 Prijs in guldens per stuk. Ie 2e 3e kwaliteit Graskalveren 440 340 240 Nuchtere kalveren 70 60 50 Exportvarkens lopers 95 80 60 Biggen 43 40 35 Schapen 110 95 80 Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette boelen aanvoer iets minder, han del traag, prijzen gedrukt; vette kalve ren aanvoer even korter, handel vlot, prijzen wat stijver, prima's boven note ring; graskalveren aanvoer kleiner, han del redelijk, prijzen constant: nuchtere kalveren aanvoer iets meer, handel ta melijk, niet geheel prijshoudend: export- varkens lopers aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen ongewijzigd: biggen aanvoer als vorige week handel kalm. prijzen ongewijzigd.; slachtpaarden aan voer iets minder, handei traag, prijzen als vorige week: schapen en lammeren aanvoer groter, handel stroef, geheel prijshoudend: kalfkoeien en melkkoeien aanvoer even kleiner handel kalm, prij zen stabiel: Vare koeien aanvoer tamelijk, handel stroef, prijzen vooral niet hoger: vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel lui. prijzen ongewijzigd. VEILING MIDDELBURG Cox Orange Pippin I 80-85 58, 75-80 61—64, 70-75 66—67, 65-70 60. 60-65 47. 5560 30—31, II 806 5 54—55, 756 0 55—59, 70-75 58. 65-70 55, 6065 44 5560 28 3grof 38—43, 3fijn 20—29, kroet 3—20, Golden Delicious I 80-85 51, 756 0 54 70-75 56, II 85-90 52. 75-80 55, 70-75 51. 65-70 45. 60-65 33, 3grof 30-44, 3fijn 8. kroet 3—20, Jonathan I 80-85 28, 756 0 32. 70-75 35. 65-70 31. 6065 23". II 85-90 24. 8065 26-29, 7560 27-35, 70-75 2660-27, 65-70 24— 34, 6065 21—26, lid 9, 3grof 21—24. 3fijn 8— 17, kroet 3, Rode Jonathan II 7560 31. 70-75 35, 65-70 33, 606 5 24. Zoete Ermgaard II 65-75 39, 5565 38, lid 24, 3fijn 27, Ellisons Orange II 65-75 15, lid 10. Goudrenet I 85- 95 32—35, 75-85 29, 65-75 17—18, 3grof 16—21, 3fljn 5—8, kroet 4, Pres. v. Engeland 3grof' 18, kroet 3. Conference II 55-65 37, lid 2050 —20.80, 3üjn 20. Verpakt fruit: Cox Or. Pippin I 85-SO 60. 8065 64, 756 0 67. 70-75 67. 65-70 57, Golden Delicious e. 85-90 68, 8065 71—74, 7560 73—75. 70-75 72—73, I 85-90 57— 61, 8065 58—67, 7560 60-67, 70-75 60-67, 65-70 51—58, Jonathan H 8065 37. VEILING GOES Export- en Industrieveiling: Cox Orange Pippin 8065 66—67, 756 0 63—70. 70-75 63— 71, 65-70 61—70, 6065 48—57, 5560 36—44, lid 13—44-, II 8Ö-8I>«3. 7560 64. 70-75 63. 65-70 5860, 6065 48. 5560 30-35, Golden Deli cious I 85-90 56-58. 8065 55-60. 7560 58-64, 70-75 54-63, 65-70 53—55, II 8065 49—53, 7560 46—48, 70-75 38—47, 65-70 32—39, Goudrenet I 85-95 32 7565 27—28, 65-75 17—18, lid 9.50. II 8595 27, 7585 25, 6575 15,30—15,50, lid 8—8,50, Jonathan I 80-85 33, 7560 33—34, 70-75 36, 65-70 34. 60-65 23—26, lid 9—10, II 8065 26-28, 756 0 29—30, 70-75 30—31, 6570 25-27, 60-65 19-21. Ild 8, Glorie van Hol land I 8595 32. 7585 28—30, 6575 23,10-23,70, lid IS, II 7585 25. 6575 22-23. Ild 15, Lax- ton Superbe I 7560 40. 70-75 41, 6570 32. 60-65 19. St.-Remy I 85-95 13, 75-85 14, 6575 13. lid 11, Comtesse de Paris I 7585 27, 6575 29 6565 16. Gieser Wildeman I 70-80 38, 60-71. 32, 50-60 22, lid 13. Doyenne du Cornice II 80-85 78-83. 7580 84—91, 70-75 86— 98, 6570 82—94, lid 59-72, Zwijndr. Wijn peer I 6065 28. 5560 25, 50-55 17, lid 8, Nou veau Poiteau I 6575 19. 5565 18—20. Ild 10. Br. A. Lucas I 8595 48. 7565 51. 6575 42. Golden Delicious val 5J0—5,30, Goudrenet val 8. kroet 4,50, Jonathan val 6. kroet 3, Cox Orange Pippin kroet 3,50, div, appels val 6, kroet 3. Verpakt fruit: Golden Deli cious I 8590 71, 806 5 71, 756 0 71—72. Ge wone veiling: Cox Orange Pippin grof 35— 46, fijn 1623, Glorie van Holland grof 18 —19. fijn 9-18, Goudrenet grof 13—19. fijn 8—U, Jonathan grof 17—27, fijn 8—13, Gol den Delicious grof 31—44, fijn 17-21, Doyen ne du Comice grof 62—69. fijn 34—43. Com- tesse de aPris grof 15. fijn 9. St.-Remy grof 11, fijn 9, Zwijndr. Wijnpeer grof 8, Gieser Wildeman grof 26, fijn 15, Black Alicante I 151, II 130-145. BEURSBERICHT MARKT GOES Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe, ba sis 17 procent vocht, boereaschoon af boer derij per 100 kg 202050. Gerst, boeren- schoon al boerderij per 100 kg 22—26.50. Ha ver, boerenschoon af boerderij per 100 kg 1823. Kleine groene erwten, boeren schoon al boerderij per 100 kg 20—35. Schok kers, boerenschoon af boerderij per 100 kg 20—34, Blauwmaanzaad. boerenschoon af boerderij per 100 kg 70-8750. Capucijners, boerenschoon af boerderij per 100 kg 35—45. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij per 100 kg 40-70. Aardappelen Bintje, 35 mm opw.. binnen landse sortering 8—8,75. Bintje, 35 mm opw., exportsortertng 8.75. Alpha, 35 mm opw. 6,75. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sorteer- inrichtlne, sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden 2—2.75 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg 4—6 per 100 kg, onafgestaart en geleverd aan de sorteerinnchting. Hooi. Lucemehool 90—95 per ton, geperst af bedrijf. Weidehooi 90—95 per ton. idem. GraszaadhooiVeldbeemd 40—45 per ton. Idem; Roadzwenk 30—35 per ton, idem. Stro. Gerstestro 50—57.50 per ton, geperst af bedrijf. Tarwestro 50—57.50 per ton, idem. Erwtenstro 50—55 per ton, idem. Schokkerstro 4250—45 per ton. Idem. Haver- stro 4015 per ton. idem. Vlas. Goede kwaliteit ongerepeld vlas. af boerderij 20-24 cent per kg. afwijkende kwaliteit 12—20 cent per kg. Goede kwali- teit gerepeld vlas, af boerderij 20-27 cent per kg. afwijkende kwaliteit 15—20 cent per kg. Eieren. Voor de eieren kan een prijs wor den gemaakt van 2,34—2.45 per kg. VEILING SINT-MAAKTENSDIJK. Uien 40-55 f 7.65; 55-70 f 7.17—6.90; bon ken f 7.10: drielingen t 9.07; picklers t 26.51; aanvoer: 60 ton. EIERNOTERING GOES Bericht van handelaren; kippeëieren 14 cent, kleine eieren 9,5 cent» eendeëieren 7 cent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 15