DE BRUID De Duitse landbouw beducht voor gemeenschappelijke markt P1L00T STORM ontvoerd in de stratosfeer jLeve WOENSDAG 2 NOVEMBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zal de keuze gaan tussen protectionisme en dirigisme Twijfel aan de Duitse bedoelingen (Van één onzer redacteuren) De zes landen van Europa Benelux, Frankrijk, W.-Duits- land en Italië zijn bezig een ge meenschappelijke markt op te bouwen, waarbinnen een maxi male vrijheid voor de handel, het verkeer enz. zal moeten be staan. Voor Nederland was het van het begin af duidelijk, dat men ook de landbouw binnen die ge meenschappelijke markt zou moeten trekken en dat er zoiets zou moeten ontstaan als een ge- lijk-gerichte agrarische politiek in de zes landen. In andere lan den heeft men daaraan wel eens getwijfeld. Oud-minister S. J. Mansholt, die te ten op agrarische produkten in Duitsland betreft, heeft de Duitse regering het standpunt ingenomen, dat die verlaging zoveel mogelijk moet worden tegengegaan om nieu we lasten voor de Duitse landbouw te voorkomen. Zonder landbouw Dat klinkt allemaal heel weinig be moedigend voor het opnemen van de landbouw in de Europese gemeen schappelijke markt en het klinkt ook weinig bemoedigend voor Nederland. De vraag is dan ook gestéld of Duits land de landbouw liever buiten de Europese markt wil houden. Bij een discussie in Düsseldorf moet oud minister Mansholt dat ook verweten hebben aan de Duitse onderhande laars. Toch wel In een gesprek met het bestuur van de Deutsche Industrie und Handel s- tag, waren wij in de gelegenheid de pertinente vraag te stellen of Duits- wel de landbouwintegratie wil, Duitse landbouwpolitiek heel wat an ders en heel wat ergers voorkomen dan de Nederlanders verwachten. Vergeet niet, dat de Duitse land bouw een verléden heeft met een ui terst protectionistische instelling en dat men tot onverwachte toepassin gen van het dirigisme zou kunnen komen. Wij erkennen, dat het onmo gelijk is op het gebied van de land bouwpolitiek een volledige vrije- markt-economie voor te staan. De landbouwpolitiek kan niet geheel vrij zijn, maar dan zullen de landen van de zes elkaar daarbij moeten vinden in een bepaald samenspel. Zoals de heer Mansholt het samen spel ziet, kan Duitsland niet meespe len. Dat is uitgesloten. Er zal ge zocht moeten worden naar een an dere vorm van samenspel, waarbij Duitsland afwacht en bereid is stap voor stap mee te werken aan het ontstaan van een gemeenschappelijke markt voor de landbouw. Protectionisme KERKNIEUWS Tot zover deze verklaring van dr. Düren, die zich zeer wel bewust is, dat de huidige vorm van Duits land- bouwprotectïonisme aan zijn land schattten van geld kost. In de reeds genoemde brochure van de Handels- i tag wijst hij er op, dat men in de i Het antwoord op die vraag werd iniaren 1955 en 1956 de Duitse land- hoofdzaak gegèven door dr. Albrecht1 bouwprodukten in de andere Euro- Diiren, directeur van het bureau der Pcse landen 9 NED. HERV. Bedankt voor Boven Hardlnxvcld H. Harkema te Zeist. Bedankt voor St. Johannisga-Delfstrahuizon (toez.) B. W. Vermaat te Twijzelerhelde. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Gorkum (vac. A. C. Mooy) W. G. Geres te Weesp. Aangenomen naar Barneveld J. W. Vlaanderen te Delfzijl. Aangenomen naar Oosterzee P. J. Westerneng, cand. te Edam, die bedankte voor Arum, Exmorra-Allingaiwer-Tjerk- werd en voor Wissekerke. CHR. GEREF. KERKEN Eeroepen te Rotterdam-z. S. Wijns- ma te Broek op Langendijk. REMONSTR. BROEDERSCHAP Beroepen te Rotterdam vac. L. W. Houtgast J. M. Lindemans te Dordrecht. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.61%—10.62%, New York 3.76w—3.77a. Montreal 3,85%—3.86a Parijs 76.94%—76.99%, Brussel 7.59%—7.60%, Frankfort 90.39— 90.44, Stockholm 73.10%—73.15%, Zürich 87.57%87.62%, Milaan 60.75%60.80'/j, Kopenhagen 54.80 —54.85 Oslo 5296%—53.01%, Wenen 14.51%—14.52»/,, Lissabon 13.22%- 13.23%. landen Ongeveer 2,3 miljard t saties verteaenwoordicen epn front Brussel zetelt alslid van dé Euro- j Handelstag;. I Jjjer ja^ goedkoper had kun" j deel van het kiezersforps. Dwars pese commissie uit de Europese Eco- p< zo verklaarde ons de heer Duren, "en vei krijgen. daar tegen in vvil het pian-Mansholt nomische Gemeenschap heeft zich gediscusieerd met de heer Mans- Ongeveer een vierde deel van het i echter prijsverlaging voor de Duitse bijzonder veel moeite gegeven om een j J?01*» nlaaF, /neen, dat hij hetbruto-inkomen, dat de Duitse boer landbouw en die verlaging is op het ontwerp-plan te maken voor een ge- Duitse .P3™ verkeerd heeft be- ontvangt, bestaat uit gelden van ogenblik eigenlijk ondenkbaar. *i.h prijsondersteuning en beschermings- Vooral wanneer men weet, dat de -3- lonen in de Duitse landbouw toch al 30% achteiüggen bij de lonen in de industrie. Groot verschil In het gesprek met de heer Düren, leidelijk groeiende samenwerking op grepen. U sdjh niet tegen het opnè- landbouwgebied, opdat op 30 juni m®n vna" de 'andbouw in de gemeen- I maatregelen. De bijzondere vrees van 1967 de gemeenschappelijke markt schappelijke markt van de zes lan- de heer Düren f rl^n Inrpo-onilppl ,im 'I - 1 - - - voor de landbouw een feit zou wor den. De commissie en de heer Mans holt in het bijzonder, zijn daarbij op sterk verzet gestuit in West-Duits- land. Ordening Het plan, dat een tamelijk verfijnd stelsel omvatte van invoerregelingen, prijsafroming, prijsvergelijking, dou aneheffingen, contingenteringen en vaststelling van richtprijzen, afname- garanties enz. was voor Nederland wel begrijpelijk en aanvaardbaar, maar in Duitsland schrok men terug voor deze ingrijpende ordening van de agrarische markt. Men vreesde, dat de landbouw door deze straffe marktordening een geïsoleerd be staan zou gaan leiden buiten de to taliteit van het maatschappelijk en economisch leven. Handelstag De „Deutsche Industrie und Handels tag" keerde zich scherp tegen de heer Mansholt. Een instelling als de ze Handelstag kennen wij in Neder land niet. Het gaat hier om een „lan delijke" Kamer van Koophandel, die de top vm'ffitWaff alle Duitse Kanié^S van Koophandel. Zij bemoeit zich intensief met alle internationale han- delsaangelegénhedèn. Drie maanden geleden liet de Handelstag een bro chure verschijnen, waarin de bezwa ren tegen het plan Mansholt nogal eenzijdig-theoretisch werden uiteen gezet. Niet over de praktische uitwer king van het plan zelf, maar over de theoretische grondslagen werd voor namelijk gedicusieerd. Weinig succes Zoals men inmiddels weet, heeft het plan-Mansholt voorlopig nog geen genade kunnen vinden in de minis terraad van de Europese Economi sche Gemeenschap en in het Euro pese parlement. Men wil voor de Europese markt niet verder gaan dan het vaststellen van contingente- i ringen, die gebaseerd zullen zijn op 1 een balans van produktie en behoef te. Het Europese parlement besliste, dat er aanpassing zal moeten zijn bij het hoge Duitse prijspeil, met uitzondering van de voedergranen. Voor dat laatste hebben de Neder landers hard moeten vechten, omdat Nederland 't niet zonder (goedkope) buitenlandse voedergranen kan stel len. Wat de verlaging van de invoerrech- - j ae neer uuren en de bestuursleden den. Integendeel, wij erkennen, dat I van do Handelstag is dat in Duits- een gemeenschappelijke markt niet ialu] de vroegere autarkietendensen denkbaar is zonder dat daarin ook zullen herleven met daaraan gekop- de landbouw wordt opgenomen. peld een streven naar hogere prij- Maar de landbouwpolitiek van de I 7en voor landbouwprodukten. heer Mansholt zou in Duitsland ge- Politieke instanties zouden daarbij vaarlijk zijn. Als zijn dirigisme zeker het streven naar prijsverho- wordt aanvaard, dan kan er uit de ging steunen want de boerenorgani- G1SPEN MEUBELEN SCHEPPEN IN UW KANTOOR EEN SFEER VAN STIJL EFFICIENCY EN SOLIDITEIT DIE INDRUK MAAKT OP UW BEZOEKERS UW PERSONEEL BINDT EN HET WERK STIMULEERT G I S P E N öea,ers 2u"en u Saame culemborg linlichjingen van dienst zijn iet gei^ wees hij ook nog op het historische verschil tussen de Nederlandse land bouwpolitiek en de Duitse. In Duitsland is de landbouwpolitiek sedert 70 jaren steeds gericht ge weest op bescherming van de „Roh- stoff", het ruwe proaukt. De Duitse landbouwpolitiek richt zich dus niet op een bescherming van het „veredel de" produkt zoals Nederland. Men heeft in Duitsland wel gepoogd om te schakelen op de veredeling, maar dat is tot nog toe niet gelukt en het gaf aanleiding tot veel strijd. „Wij, in Duitsland, zijn van mening, dat het plan-Mansholt voor de ge leidelijke eenmaking van de land bouw in de zes E.vTG.-landen te di rigistisch is", zo ging dr. Düren voort. „Er bestaan grote menings verschillen over de vraag of het tot een gelijkmaking van prijzen kan komen met de andere landen. Als er iets gedaan moet worden, dan dient het stap voor stap te gebeuren en niet volgens een groot dirigis tisch plan. De Handelstag meent, dat voor net laatste een ambtenaren- bureaucratie nodig zou zijn, waarop de zwakke Europese parlementaire democratie te weinig controle zou kunnen uitoefenen". Desondanks besloot de heer Diiren: „Er valt wel met ons te praten ook in de toekomst". SPAAR VEILIG BIJ DE N.H.M. Wij verheugen ons In een steeds toenemend aantal cliënten, die hun besparingen aan ons toe- Vertrouwen. Schaart U zich ook bij hen. Wij vergoeden over Uw spaarsaldo 31 (a °/o rente tot f 30.000,- U kunt zonder opzegtermijn ten laste van Uw spaartegoed effecten aankopen en Uw belasting aanslagen In termijnen laten betalen. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Overwegend aan vaste kant BEURSOVERZ1CHT. De grootste belangstelling van de beurs ging dinsdagmiddag naar de staatsfond- senhoek waar de nieuwe 4% procent staatslening 1960 werd verhandeld oi circa 99 pet Van het maandag tngeschre- ven bedrag op deze lening groot f 350 min 98% pet wordt 9 procent toege wezen. De beurs had met een toewij' zing van 10 procent rekening gehouden en daarnaar het bedrag der inschrijving bepaald. Hoewel men hiei en daar nog wel stukken tekort kwam, viel dit tekort toch erg mee, aldus de beura. De stuk ken openden in een ruime handel op en liepen daarna op tot 99j»j. Posten van 100 stuks in één klap behoorden niet tot de uitzonderingen. Gedurende de officiële ochtendhandel van dinsdag ging in deze lening veel om op circa 99 pet. De ove rige staatsfondsen noteerden dinsdag goed prijshoudend. De internationale waarden waren aan de vaste tot zeer vaste kant waarbij maandag geledèn koersverliezen door elkaar konden worden ingelopen. Hoog ovens kwam hier zelfs nog een paar pun ten bovenuit. De handel was kalm we gens „Allerheiligen" en morgen „Aller zielen", waardoor vele buitenlandse beurzen dinsdag gesloten bleven. Toch viel de omvang van de affaire niet te gen. Aandelen Philips liepen op van 1187 tot 1182, tegen maandag als slotprijs 1157. Unilevers stegen van 787% tot 793 (776). A.K.U.'s 472 na een opening op 464 en een slotkoers van maandag op 45 Hoogovens 835 (811). Kon. Olies f 123.30 (f 122.10). Nationale Handelsbanken no teerden, zonder de steun van zekere zij de, circa 215 (215%), Van de leidende cultures bestond een flinke belangstelling voor aandelen Am sterdam Rubber. De koers stèeg van 113 tot 1192, tegen maandag als slotprijs 1157. Deze maatschappij brengt een bod uit van 200 pet. op de aandelen Guntzel en Schu macher, die maandag 173 noteerden. Dinsdag werden deze aandelen op last van het beursbestuur niet genoteerd. Overigens gebeurde er in de cultuursec tor niet veeL Scheepvaarten over de ge hele linie een weinig hoger met kalme handel. In de lokale afdelingen werden aandelen Vettewinkel 30 punten lager op 380 la ten geadviseerd als navolging op de te verwachten lagere winst. Voor de eer ste verhandeldag van claims Kon. Zout werd de prijs geadviseerd op f 280 per claim, tegen een theoretische waarde van f 297.50 bfj een aandelenkoers van 1125. De 4'/« pet. obligaties Eindhoven 1960 eerste en tweede lening tezamen f 20 min. werden geïntroduceerd. De koers werd geadviseerd op 98»/» 98%. Prolongatie 3% procent. 31 okt. nov. Nederland 1959 (4%) 101% gb. 101% Nederland 1951 (3%) 96% 96% Nederland 1948 (3%) 88'/» 88% Nederland 1955 (3%) 90% 90* Nederland 1947 (3%) 3 94% gb. 94% Nederland 1937 3 91% 91% Dollarlening 1947 3 89 89 Inveateringscert. 3 98% gb. 98% Nederland 1962-64 3 99% 99% Ned. Indië 1937 3 98% 6 pet. Woningbouwlening '57 109% 109% Nat. Handelsbank 215 gb. 215 Ned. Handelmij. 293% 291% Alg. Kunstzijde Unie 459 gb. 469 Berghs' en Jurgens 235 gb. 285% CalVé-DelEt 766 782 gb. Hoogovens n.r. Ned. Kabelfabiiek Philips Unilever Wilton-Feyenoord Bllllton Kon Petroluem Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland K.N.S.M. 180% gb. 182% Ver. H.V.A. Mij. N.V. 147% gb. Dell Mij. 172.50 1. 173 Bank van Ned. Gem. 4% 97% 685»* Bank van Ned. Gem. 5-1958 103% 103',' 810 gb. 833 602 604 1155 gb. 1196 775% gb.792 198% 199% 507 125.10 125.30 160 gb. 114% 142% 144% gb. 136 gb. 136% 149% 149% 147% 151 340 gb. 341 89% 87 395% 400 323 324% 48% 49% 20% 20% 44 }S 43% J9% 39% 41% 41% 76 76% 10% 52 52 74% 73 -20% -20?, 71% 72 1624. Piloot Storm wist ei genlijk zelf later niet wat er gebeurd was en hoe hij er in slaagde de deur van de luchtsluis goed te sluiten en de oxygenium-toevoer te versnellen. Het enige wat hij zich herinnerde was de tril lende wijzer van de zuur stofmeter, die beangstigend ver beneden het vereiste peil wees en dat hij instinctief aan wat kranen gedraaid had. In ieder geval scheen hij, vooral dank zij de trai ning op aarde, de juiste han delingen verricht te hebben om de normale toestand te herstellen. In betrekkelijk korte tijd was ieder een er wéér bovenop. Men keek nog wat glazig uit de ogen en de hoofden waren nog wat zwe verig, doch dat duurde niet lang en men begon zich ernstig af té vragen hoe dit had kunnen gebeuren. Opeens wéés piloot Storm naar de brits van de geoloog en riep uit: „Zeg! Ko- walski is er niet!" Even heerste er een geladen stilte. „Dus daardoor was die luchtsluis niet goed gesloten!" gromde Buck. „Hij is naar bul ten gegaan waarom mag de hemel weten en liet ons hier langzaam het hoekje omgaan! De dikke schurk! Wie weet deèd hij 't wel met opzet!" Van Berkels Patent Albert Heijn Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde N.B Intern. Nickel American Motors Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecott Pennsylvania Republic Steel Shell OU Comp. Tide Water U.S. Steel Nat. Can. Corp. PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 1 Breda 1954 Eindhoven 1954 Enschede 1954 Den Haag 1952 I Den Haag 1952 H Rotterdam 1952 I Rotterdam 1952 II Rotterdam 1957 Utrecht 1952 Amsterdam 1956 I Amsterdam 1956 n Amsterdam 1956 Hl Amsterdam '33 (C. en A.) Dordrecht 1956 Alkmaar 1956 Zuid-Holland 1957 A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. 28-10 31-10 1-11 79% 80% 79% 98% 92% Intern, concerns Industrie Scheepvaart Banken Cultures enz. Algemeen 564.17 551.14 564.84 324.3» 320.62 321.38 166.79 165.92 167.88 216.0' 213.45 211.98 15015 149.89 151.08 393.15 385.82 392,49 9 David Greenglass, broer van Ethel Ro senberg. zal 18 november worden vrijge laten. Hij was in 1951 tot vijftien Jaar ge vangenisstraf veroordeeld wegens zijn deel In het overbrengen van atoomgehei men naar de Sowjet-Unie Hij kreeg zes Jaar strafvermindering wegens goed ge drag. Hij was de voornaamste getuigp charge In het proces tegen het echtpaar Rosenberg dat in 1953 werd terechtge steld. FEUILLETON DOOR: BARBARA STANTON „Ik ben Sally Frayne", sprak ze glimlachend, want Hugh maakte hoegenaamd geen aanstalten om haar voor te stellen. „Hè, dat was lekker!" riep Michael, nadat hij zijn glas in één teug had geledigd. „Dank U nogmaals, hoor. Zou U ook eens willen slaan?", ging hij voort, terwijl hij haar zijn cri cketbal aanbood. Deels omdat het aanbod haar genoegen deed, maar voornamelijk omdat Hugh blijkbaar een weigering verwachtte, antwoord de Sally, dat batten niet haar sterk ste kant Was, maar dat ze wel enig veldwerk wilde doen, mits ze niet te veel heen en weer moest lopen. Toen Ken heel beleefd opmerkte, dat de meeste meisjes niet konden van- gén of werpen, keek zijn broer hem bestraffend aan, waarna Hugh in 't midden bracht, dat Sally misschien een uitzondering was. Hij zei het evenwel op een toon, waarin hun in ziens duidelijk twijfel klonk. Ver moedelijk zal ik me nu totaal be lachelijk maken, dacht ze, toen ze naar het andere eind van het gras veld lièp. Daar was het gras lang en de grond hobbelig. In gedachten hoor de ze al het vreugdegejuich van de jongens en zag ze Hughs spottende grijns als ze plat op haar gezicht viel of de bal tegen haar scheen kreeg Voor ze het nog goed besefte, kwam opeens een bal aansuizen. Sally ren de naar voren en poogde het ding te onderscheppen, maar zag dat ze de afstand verkeerd had beoordeeld en snelde terug. Daarbij struikelde ze over een ruigte van het terrein en stak met een wanhopig gebaar de hand uit. De bal kwam er juist in terecht en bleef, wonderlijk genoeg, rustig waar hij was. „Hoera!" riep Mike êtt toen Sally van haar vérbazlng was bekomen, zag ze dat hij en zijn broer geestdriftig in de handen klapten. Hugh daarente gen scheen allesbehalve enthousiast. „Waarschijnlijk teleurgesteld, omdat ik niet hals over kop in het aard- beienbed ben geduikeld", dacht ze. „Waar hebt U geleerd zo té vangen?'' vroeg hij met een grijns. „Bij het spelen met mijn broers", ant woordde Sally en voegde er toen ge prikkeld door die grijns, achteloos aan toe: „Och ja, Frank kent zo'n beetje Denis Compton". Ze schrok zelf van de uitwerking de zer enkele woorden, die gruwelijk overdreven. De enige keer dat Frank tegen de gote Denis had gesproken, was toen hij met andere schooljon gens eerbiedig „queue" had gemaakt óm een portret van die hoogvereerde sportsman machtig te worden. Haar nonchalante mededeling ontlokte Ken intussen een uitroep van bewon dering, terwijl Mike haar mét nóg meer eerbied dan tevoren aanstaar de. Eeix reeks gretige vragen omtrent Denis Cómpton en diens spel beant woordde ze naar beste weten, maar met het gevoel, dat Hugh haar sar castisch gadesloeg. Anderzijds achtte ze het mogelijk, dat ze zich vergiste, omdat hij immers meestal zo keek. Even later had ze „aan bat" het ge noegen, een döör hem hoog opgesla gen bal hard terug te sturen, maar de volgende, nog. veel hardere bal was haar te machtig en ze beëindig de het cricket-intermezzo dom* met blad, karaf en glazen weer in dé rich ting van het huis te verdwijnen. Op enige afstand gekomen, hoorde ze nog Mikes*nieuwsgierige vraag: „Is Sally een vriendin van jé tante, Hugh?" En ook *t antwoord: „Neen, haar nieuwe secretaressé". „O!" klonk hét enigszins verwon derd. „Waarom dat „O!?" vroeg Hugh. „Och, nergens om, maar ze is erg mooi; ik hield haar voor een filhister of zo". Jammer genoeg was Sally nu tè ver weg om nog Hughs wederwoord te verstaan. De hoop, dat het „incident" hem wat toeschietelijker zou maken ging echter niet in vervulling. Aan tafel kwam hij er hoegenaamd niet op terug en toen Sally de broertjes Carltone leuke jongens noemde, gromde hij slechts. HOOFDSTUK VI „O, neen!" riep Hugh op een avond in midden augustus, toen het mid dagmaal ten einde liep. „Ja, het moet en gebeurt", antwoord de zijn tante boos, „en ik wil er geen hatelijke opmerkingen over horen!" „Net goed voor je", dacht Sally, die intussen wel oppaste, niet naar de gauw op zijn tenen getrapte Hugh te kijken Wekenlang had ze heel voor zichtig getracht juffrouw Ricer tot een wat fermere houding jegens hem te bewegen. Ze was heel behoedzaam te werk gegaan, maar een woordje hier en een zachte wenk daar hadden toch hun uitwerking ölet gemist. Soms had Sally zien wel afgevraagd of de schrijfster haar spelletje niet doorzag, maar wat kwam het er ten slotte op aan? Zijn tante moést toch begrijpen, dat ze door Hugh in alles tegemoet te komen hem steeds zelf zuchtiger en onuitstaanbaarder maakte. Per slot van rekening behoorde Cher ry Tree House niet hém, maar juf frouw Ricer toe. Als hij er liever niet bleef wonen, weerhield niets hem een flat te huren. Zijn inkomen veroor loofde hem, zelfs in deze dure tijd, héél comfortabel te leven en vrijge zellen konden altijd wel een huis houdster vinden. Ofschoon, anderzijds maar weinig vrouwen zouden verdra gen wat zijn tante moest verduren! „Maar U had toch immers gezegd, dat David en Jill hun Vakantie hij zijn zuster op het eiland Wight zou den doorbrengen", protesteerde Hugh. „Dat is zo, maar Dorothy's kinderen hebben de mazelen, dus dat plan gaat niet door". „En kan zijn vervelende kinderjuf frouw haar eigen vakantie dan niet uitstellen?" „Neen, dat kan ze niet en al kon ze dat wel, dan zou David 't haar toch niet vragen. Hij voelt zich nu al te veel aan haar verplicht". „Ik zie niet in waarom. Nu hij di recteur Is, kan hij haar een behoor lijk salaris geven". „Geld is niet alles, zie je". „Een diepe gedachte tegenwoordig!" spotte Hugh. Juffrouw Ricer sloeg geen acht óp die hatelijkheid, maar ging voort „Ze zorgt eigenlijk veel liever voor baby's en Jill is al vijf. Alleen omdat ze David, met wie ze erg te doen heeft, niet in de steek wil laten...". „Ze is toch niet de enige kinderjuf frouw in Londen, wel?" „Als je wat meer onder de mensen kwam en je niet altijd als een kluize naar opsloot, zou je weten, dat goede kinderjuffrouwen in deze dagen bijna even zeldzaam zijn als goede dienst boden". „Waarom gaat David dan niet naar een hotel?" „Wees niet zo dóm! Dat zou een prettige vakantie zijn voor David, al tijd opgescheept i van vijf jaar". met een dochtertje „Daarom worden wij dan maar met haar opgescheept. O, wat zal dat snoezig zijn! Ieder uit zijn gewone doen brengen, je kamers in en uit rennen, de keukenmeid woedend ma ken „Als het de keukenmeid niet aan staat, moet ze zich er maar in schik ken en dat geldt ook voor jou'. Je kent David tóch al jaren en Jill is een schat". „Misschien bij kleine porties, maar veertien dagen aan één stuk! Neen dénk tl hartelijk. Wanneer komen ie?" „David is van plan zondag voor de lunch hter te zijn". „Maar Charles komt maandag: of is dat feit U in uw ijver tot het ver richten van goede diensten soms ont gaan (Wordt vervolgd),

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 11