MURGUPA' Vragen aan minister over oesterproef PREDIKBEURTEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN RAAD TERNEUZEN SPRAK OVER PREMIEVERSCHIL WONINGEN ZATERDAG 29 OKTOBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VOORLOPIG VERSLAG Door vaste commissie voor landbouw en visserij De vaste commissie voor landbouw en visserij heeft een voorlopig verslag opgesteld waarin zij aan de minister de volgende vragen stelt met betrek king tot de door de Deltawerken ge troffen vissers, de oesterproeven in 't Veerse Gat, de schadeloosstelling van de mosselvissers die worden getrof fen door de uitvoering van het Drie- eilandenplan, de zeevisserij en de mo gelijkheden van mosselverwatering in Zeeland tijdens en na de uitvoering van het Deltaplan: Hoe wordt dc, in de memorie van toelichting aangekondigde rege ling ten behoeve van de vissers, die door de Deltawerken getroffen worden, ingepast in de algemene regeling voor hen, die door deze werken in hun huidig beroep wor den geschaad, zoals dat in het ka der van de Deltawet is aangekon digd? Vallen onder deze regeling ook de mossel- en oesterkwekers Zal het overleg met representatieve vertegenwoordigers van het be drijfsleven in Zeeland, over de vraag of de technische proefne mingen in het Veerse Gat voor het behoud van de oestercultuur en het verwateren van mosselen doorgang moeten vinden, op kor te termijn plaatsvinden, en zal dan spoedig een beslissing wor den genomen? Wie zijn deze re presentatieve vertegenwoordi gers?, is de volgende vraag, die de commissie stelt. Dient de proef in hot Veerse Gat niet op eigen rendement beoordeeld te worden en losgekoppeld van het Grevelingenplan Bestaat niet de mogelijkheid, dat de oesterteelt in het Veerse Gat en de Zandkreek tot uitkomst heeft dat de proef in belangrijke mate zichzelf betaalt? Hoe staat het met de werkzaam heden van de commissie, die een regeling uitwerkt ex artikel 8 van de Deltawet? Wordt het bedrijfs leven ook ingeschakeld bij de voorbereiding, van zulk een rege ling? Zijn de getroffen voorzieningen voor de garnalenvissers, die vroeger in Veere liepen, voldoende gebleken Welke maatregelen tot schade loosstelling zijn of zullen worden fetroffen voor de mosselvissera ie ten gevolge van de uitvoering van het Drie-eilandenplan, hun mosselprecelen in dat gebied reeds hebben moeten prijsgeven of in de nabije toekomst zullen moeten prijsgeven Verdient het geen aanbeveling om in verband met de te verwachten grote veranderingen in de Zeeuw se wateren als gevolg van de uit voering van de Deltawerken ano- loog aan hetgeen is geschied met betrekking tot het IJselmeer, een bevissingsplan op langere termijn te ontwerpen voor de Zeeuwse wa teren en het Waddenzeegebied, waarbij zowel met de belangen van de Zeeuwse vissers en kwe kers als met de belangen van de V.K.M.V. trad op voor bond voor ouden van dagen Donderdagavond hield de bond van ouden van dagen afdeling Vlissingen een feestavond, waarvoor een matige belangstelling bestond. In zijn openingswoord, zette de voor zitter, de heer E, van Putten uit Vlissingen, de plannen voor het komende seizoen uiteen. Hij wilde in Vlissingen aanvangen met cultureel werk voor ouden van dagen, door het houden van lezin gen en het vertonen van films. Hij wees erop, dat zulk werk in Amster dam reeds geruime tijd bestaat. De heer Van Putten dacht hierbij aan films over de mosselcultuur, van het ministerie van landbouw; een reis naar Indonesië met de Oranje; de vuilverbranding in Amsterdam en lezingen over de Deltawerken. Te vens wil men middagen houden waarop voornamelijk aandacht zal worden geschonken aan handwerken en houtbewerking. Hierna opendo de Vlissingse Klavar Muziekvereni ging onder leiding van dirigent de heer J Rarthoorn, haar optreden met de „Feestmars" van Van der Glas. Vooral „Uber dio Wellen' en een menuet van Mozart vielen zeer In de smaak van het publiek. Ria Söneker en Gilbert Herman speel den een solo „Accordeonbetovering", ip de accordeon. Fern Bestel- ei *af als intermezzo een m"tnttr Ten bekende radio- en televisieartist. Na de pauze speelde de V.K.M.V. inder andere „Wien, der Stadt meiner Traumen" en „La vie en Rose", welke nummers nog maar kort op het pro- grama staan. Oranjemolen liep brandgevaar Vrijdagavond rond zes uur moest de Vlissingse brandweer uitrukken, ge- ilarmeerd door een brandmelding uit 3e buurt van de Oranjemolen. Voor le deuren van de molen bleek een "Iks vuurtje te branden, echter niet iks genoeg om de brandweer te he etten de vlammen binnen enkele mi- uten te doven. Was de brandweer chter niet ter plaatse geweest dan :ou de molen ernstig gevaar hebben gelopen. Het vuur zou door enkele opgeschoten kinderen zijn aangelegd. Waddenzee-vissers en -kwekers rekening wordt gehouden? Heeft de minister enig inzicht in de mate van belangstelling die, bij de door de Deltawerken getroffen vissers bestaat om op de kleine zeevisserij over te schakelen met gebruikmaking van de, op grond van de nota houdende maatrege len tot sanering van de zeevisse rij, toegekende faciliteiten? Wat wordt gedaan om de verwate ring van mosselen in Zeeland ook tijdens en na de uitvoering van het Deltaplan mogelijk te laten blijven. Mr. J. H. C. Heijse benoemd tot raad Polder Walcheren Bij Koninklijk Besluit van 22 oktober is in de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. P. Loeff, mr. J. H. C. Heijse benoemd tot raad van de Polder Walcheren. Mr. Heijse is al sinds 1944 commissaris van de Pol der. Voorts is jhr. mr. G. C. D. Rut gers van Rozenburg herbenoemd als voorzitter. Aanbesteding aanleg pompput in spuikom De directeur van gemeentewerken te Vlissingen heeft vrijdagmiddag na mens B. en W. in het openbaar aan besteed het maken van een oprit naar en een pompput in de Spuikom ten noord-westen van de Glacisstraat in deze stad. Er meldden zich voor deze aanbeste ding vijf inschrijvers: 1. Firma G. J. Eland Vlissingen 17.800; 2. Firma Lievense en Huibregtse, Westkapelle 18.000; Firma Otte, Nieuwdorp 18.280; 4. Aann. Mij. „Zeeland". Middelburg 18.390; en 5. L. v. d. Klippe, Vlissingen, 19.000. MIDDELBURG Gebouw Vrijzinninge Herv, begin 1961 klaar Donderdagavond belegde de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden te Middelburg in de bovenzaal van de „Gouden Poorte" de eerste gemeente avond van het nieuwe seizoen. Deze bijeenkomst werd geopend door de vi ce-voorzitter, de heer C. Roelands, die enkele mededelingen deed over het in aanbouw zijnde nieuwe vereni gingsgebouw van de Vrijzinnig Her vormden aan de Bachtensteene. Ge hoopt wordt, dat eind februari of be gin maart van het volgend jaar het Verenigingsgebouw in gebruik kan worden genomen. „De bouw is thans zover gevorderd", zo zei de heer Roelands, „dat men thans aan de inrichting gaat denken". Hiervoor is een commissie van in richting in het leven geroepen en de aankleding gebeurt degelijk zo bleek üit de woorden van de vice-voorzitter. Na het openingswoord hield de heer Henk Stam, directeur van de Zeeuw se Muziekschool, een boeiende inlei ding over „Een bijzonder kleinood uit de kerkmuziek: het kerst-oratorium van .Heinrich Schiitz". Drs. M. Bruijne sprak voor P.Z.E.M.-personeel Op uitnodiging van de personeels vereniging der P.Z.E.M. hield drs. M. de Bruijne, administrateur bij de P.Z.E.M., donderdagavond in de kof fiekamer van dit bedrijf aan de Poe- lendaelesingel te Middelburg een cau serie over „het levensverhaal van de rijksbegroting". Op duidelijke en voor ieder begrijpelijke wijze gaf spreker een overzicht van de wijze waarop de rijksbegroting tot stand komt en van de behandeling in de beide Kamers der Staten-Generaal. Aan de hand van de rijksbegroting 1961 besprak hij vervolgens waar het geld vandaan komt en op welke wij ze het wordt besteed. Na de pauze beantwoordde drs. M. de Bruijne verschillende vragen. Aan het slot dankte de voorzitter der per- soneelsverenigingj de heer J. Huser, de spreker voor zijn betoog. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent onderstaande, in het tijdvak van 13 tot en met 26 oktober als gevon den aangegeven voorwerpen: Verschillende handschoenen en wan ten, huis- en andere sleutels, porte monnees met en zonder inhoud, ken tekenplaat van auto, groene hoofd doek, hangertje, kettinkje met han ger, wit rijwielpompje, beige regen jas, zwarte hond, zakmes, witte sjaal, rood kinderdriewielfietsje, blauw da- mesvest, rieten boodschappentas, bor stel voor auto te wassen, 3 bandafne mers, kinderhoed, halsband met hon depenning, hamer, bankbiljet, blauwe zak, mes in schede, portefeuille, wit rijwielpompje. paraplu, gekleurde sok, plastic regencape, jute zak, paar gymnastiekschoenen, vloerkleed, "".je B.M., paar nylonkousen, zwart met vulpen, halve rijksdaalder, wieldop van auto. bril met bruin mon tuur, kartonnen doos met appels, lin nen boodschappentas, herenpolshorlo ge, pak aardappelen, zwarte rubber laars, padvinderspet, zwarte aktentas met inn., polshorloge, doublé armband, goudkleurige ring met zwarte steen, blauwe wollen muts, eind sleepket- ting, grijze vulpen. Indien voorwerpen bij -particulieren worden afgehaald wordt men ver zocht hiervan kennis te geven aan het politiebureau, VLISSINGEN „Het teken van de valk" in Vlissingse Johanneskerk „Het teken van de valk", een film van Erwin Hillier en Lloyd Young over de geestelijke gisting in een Afrikaans land op weg naar onaf hankelijkheid werd donderdagavond vertoond op een door de Ned. herv. gemeente Vlissingen georganiseerde zendingsavond. Een zendeling, wiens rol wordt vertolkt door John. Mcln- tire, laat temidden van de conflicten tussen de gematigde elementen en de extremisten zowel aan de zijde dei- Afrikanen als aan blanke kant en letterlijk temidden van een gewa pend incident tussen zwart en blank die het recht in eigen hand willen nemen de boodschap van aller een heid in Christus horen. De nationa listische leider Obam, (De Valk), ge speeld door de bekende negeracteur Sidney Poitier, geeft op een zitting van het gerechtshof blijk, dat de dood van de zendeling tussen de strij dende partijen hem tot de conclusie heeft gebracht dat niet de methode van het geweld mag worden toege past om de nationalistische doelein den tc bereiken. Wel zijn de decors de luxueuze kant; een song die de vrouw van de negerleider laat ho ren nadat zij een ontroerende bood schap van hem ontvangen heeft uit het concentratiekamp past ook niet geheel in het overigens boeiende ge heel, dat niet naliet, indruk op de toeschouwers te maken. Ds. F. S. Kloosterman sprak een inleidend woord waarin hij, duidend op de ta ken welke de Nederlandse zendeling ook in Afrika wachten, er de nadruk op legde dat ten onrecht" voorheen de méning heeft geheerst, dat men het best zendingsterreinen kan kie zen in gebieden, waarmee het eigen land nauwe politieke banden onder houdt. Ds. Kloosterman las Jes. 49 vers 1-7. De bijeenkomst werd be sloten met het gezamenlijk zingen van gez. 103: „Behoed uw Kerk, zet uit. o God, haar palen; zij kenne eerlang geen grenzen meer". Ledental van A.N.M.B.- afdeling steeg dit jaar In het jaarverslag over het boekjaar 19391960 spreekt de afdeling Vlis singen van de A.N.M.B. zijn vreugde uit over de stijging van het aantal leden. Aan het eind van het boekjaar bedroeg dit aantal 1459 26 meer dan in het begin. In de inleiding wordt de loonsverho ging, die in de metaalnijverheid tot stand kwam, gememoreerd, terwijl 't overzicht ook de aandacht schenkt aan het op handen ziinde 75-jarjg bestaan van de A.N.M.B. Naast deze meer algemene gegevens geeft het verslag een overzicht van de bijeenkomsten en de werkzaam heden, die het afgelopen jaar hun be slag vonden. In dit verband blijkt, dat ook dit jaar jongerendag weer iajfehouden. Uit de gegevens, die het verslag meldt over de financiën komt vast te staan, dat de afdeling een gezonde kaspositie heeft. Officiële publikatie VLISSINGEN. IN- EN HERINENTEN TFGEN POKKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloos inenten tegen pokken en voor ouderen tot kosteloos lier-inenten op woensdag 2 november a.s. te 4 uur n.m. in bet gebouw van het Medisch Centrum, Julianalaan 4. VLISSINGEN. De wethouder van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid van Vlissingen is van 31 oktober tot 7 november afwezig. Uitstedigheid wethouder volkshuisvesting en openbare werken. De wethouder van Volkshuisvesting en Openbare werken te Vlissingen, maakt bekend, dat hij uitstedig is van maandag 31 oktober tot maandag 7 november a.s. Advertentie/ Pleisterwerk repareren?* van Ceta-Bever Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 17 okt. Las- sell van Antwerpen, Progress van Mid- dlesborough, African Princess van Emden Hedja van Gent, Thyra Torm van Ant werpen, African Lord van Emden, Vlissingen vertrokken op 27 okt. Las- sell naar Londen, Hedja naar Kopenha gen op 23 okt. Thyra Torm naar Lissa bon, Africah Lord naor Toronto. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 27 okt. Rio van Londen, Julia Mary van Par, Jacon Teekman van Zee. Tubo van Ipswich, Pacific van Nantes, Capricomus van Limmerick. Silvaplana van Gothen burg, op 28 okt. Frans van Seumeren van Aarhuus-Gent, Paris van Rotterdam Heemskerk van Hamburg. Fram van Zee, Kerkedijk van New York, Gaaster- kerk van Cadiz, Fïducia II van Roches ter, Wudbina van Barking, Noorderlicht van Zee-Terneuzen, Ida-D van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 27 okt. Statenlaan naar Londen, Beta naar Londen, Albatros naar Londen, Ma- riscal Lopez naar Rotterdam, Koningin Juliana naar St. Malo. Alca naar Matadi, Aspera naar Londen, Kreon naar Ham burg, Madison Lloyd naar Rotterdam, Maarsbergen naar Glasgow. Gronitas naar Londen, op 23 okt Angeja naar Londen, Alwaki naar Rotterdam, Maas- borg naar Kopenhagen. Njord naar Rot terdam, Medusa naar Zee, Gruno naar Londen. Taurus naar Londen. Boroulo naar Belfast, Amstelborg naar Amster dam. Michel Swenden naar Zee, Anna Hennie naar Londen. Collecte De collecte voor het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront heeft te Wemeldin- ge een bedrag van f 262.6] opgebracht. Bevrijdingsherdenking op 3 november Het Comité Bevrijding Vlissingen heeft het programma samengesteld voor de herdenking van de bevrij ding van de stad op drie no vember. De plechtigheid wordt gehouden bij het Landingsmonument aan de Marinehaven en begint om half acht. Na een openingswoord door de voorzitter van het comité, de heer F. van Sabben, houdt burge meester mr. B. Kolff een toespraak. Vervolgens worden de vlaggen van Nederland, Frankrijk en Engeland halfstok gehesen en speelt „Ons Ge noegen" de Last Post. Om een mi nuut voor achten wordt 'n minuut stilte aangekondigd. Op een hoornsignaal zullen de vlaggen weer in top worden gehe sen. Een kranslegging besluit de plechtigheid. VEILING TERNEUZEN Per 100 stuks: Glassla U 7,208,30. Na- tuursla II 5.909.70. Per stuk: Bloemkool A U 23-43. B II 11—23, afw 10—21. Knolselderij 48. Per bos Peen 15. Per kg: Meerlanders 1 12.9033.30. Prlnsesse- bonen 5256, III 25—50. Kroten 412, Ho- de kool 4 Savooie kool 1013, WaSpeen 1—8, Breekpeen 1014. Prei 62—66 Sprui ten geseh A il 33—36, Tomaten C 60. Uien 5, Witlot B 80—88, afw 38- -62 Drui ven II 1,20. Appelen Cox 1 80-85 50—60 75-80 61—65. 60-75 65—69 65-70 56—60 60- 65 44—46. 55-60 29. II 80- 85 46—58, 75-80 53—61, 70-75 56—64, 65-70 51—56, 60-65 39 44 55-60 26, IID 17. 111 grof 38—44, lil fijn 16. Kroet 13—17. Jonathan i 80-85 30 75-80 32. 70-75 35. 65-70 30. II 80-85 25. 75-85 27. 70-75 29, 65-70 22—30. UD 8—11. 111 grof 17—20. 111 fijn 10-11. kroet 3—10. Goudrenet II 75-35 27 65-75 13—16, IID 8. 11 grof 13—15, 111 fijn 8. kroet 3—10 Pe ren Sat. Remy 111 grof 16—18, Comtesse de Paris 111 fijn 7, Nouveau Poiteau lil fqn 15—17. Nieuwe directrice Zweedse Rode-Kruisziekenhuis De raad van bestuur van het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis te Zierikzee heeft in zijn vergadering van vrijdag morgen zuster A. Kuiper uit Deven ter benoemd tot directrice van dit ziekenhuis. Zuster Kuiper, die thans leidster-docente is van het kraam- centrum te Deventer, volgt mej. A. van de Weg op, die onlangs afscheid nam in verband met haar benoeming tot directrice van het academisch zie kenhuis te Utrecht. Mej. Kuiper treedt per 1 maart 1961 in functie. De nieuwe directrice genoot haar op leiding in het ziekenhuis „Zuidwal" te 's-Gravenhage en heeft, voordat zij te Deventer werd benoemd, in ver schillende ziekenhuizen gewerkt. Lezing dr. De Smidt over Von Brucken Fock Voor de werkgroep Domburg en om geving van de Z.V.U. sprak dinsdag 25 oktober dr. J. R. H. de Smidt uit Haarlem over leven en werk van de schilder-componist G. H. G. von Brucken Fock, voor een helaas al te kleine kring belangstellenden. Geboeid luisterden deze naar de wijze, waarop spreker deze begaafde en ge ëmotioneerde mens en kunstenaar tot leven wist te brengen te midden van de geestelijke en maatschappelijke be roeringen van zijn tijd, die ook het karakter van zijn scheppingen zozeer hebben bepaald. De suggestie werd>edaan om in het zomerseizoen door recitals en tentoon stellingen ter plaatse het werk van deze Zeeuw en oud-Domburger in wij der kring te doen kennen. Walcheren ZATERDAG 29 NOVEMBER Adventisten. Vlissingen 9.15 ds. De Ruiter, 10.15 bijbelstudie. Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. De Ruiter. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin gen (Engelse Kerk) 7.30-8 uur. Evang. op G.G. Arnemuiden 7.30 ds. Grisnigt. ZONDAG 30 OKTOBER Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen. 2.30 ds. Wapenaar. Arne muiden 10 en 2.30 ds. Verwey. Bigge- kerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. Haitjema. Domburg 10 en 7 ds. v. Vliet. Ga- pinge 2 ds. v. d. Wind. Grijpskerke 10 ds. Wapenaar, 2.30 ds. Theunis sen. Kleverskerke 10 ds. Wieringa. Koudekerke 10 ds. Hoffman, 2.30 ds. Hoffman. 7 ds. Hoffman Vliss.str. 't Zandt 10.15 ds. v. Herwaarden, 7 ds. Van Herwaarden. Meliskerke 2.30 ds. Odé. Middelburg, Nieuwe Kerk 9 ds. v. Woerden (jeugdd.), 10.30 ds. En ter, 7 ds. Kok; Koorkerk 10 ds. v. Houte. Nieuw- en St.-Joosland 10 ds. Nennie. 7 ds. Gijmink (jeugdd.). Sou burg 9.30 en 11 ds. v. Duyne, 7 ds. Haitjema (jeugdd.). Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. Richard. Rit- them 10 ds. v. Haarlem, 7 ds. Nen- VOOR VERBETERING CLOSETTEN Betrokkenen willen geen huurverhoging betalen Opnieuw werden donderdagavond in de raad van Terneuzen vragen ge steld over de verkeerssituatie op de Axelsestraat. Burgemeester mr. iiijp- stra stelde voor deze zaak even te laten rusten: hij hoopt binnenkort met een plan te komen voor algehele verkeersnerziening. Ook de kwestie der droogclosetten in de oudere wo ningen van de Terneuzense woning bouwvereniging kwamen opnieuw ter sprake. Volgens de heer P. J. Huijbrecht (p. v.d. a.) heeft de betrokken bouwver eniging reeds meer dan zes jaar ge leden financiële medewerking aan de gemeento verzocht, om deze closetten te kunnen veranderen. Toen werd de totale uitgave geraamd op 125.000. Dit verzoek is echter nooit in de raad behandeld. Uit het antwoord van het college van B. en W. bleek, dat het verzoek rechtstreeks was doorgezon den naar de afdeling volkshuisves ting van het ministerie. Verandering der closetten zou een belangrijke huurverhoging hebben veroorzaakt, terwijl uit een enquête was gebleken dat zo goed als geen der betrokkenen genegen was een hogere huur te be talen voor een beter closet. Wethou der De Vos was van mening dat de waarvoor deze film speelt wat aan bouwvereniging al het mogelijke in deze kwestie heeft gedaan. Dat de woningwetwoningen niet in aanmer king komen voor premies ter verbe tering van dergelijke gevallen, is niet de schuld van de woningbouwvereni ging, aldus de wethouder. De heer R. Hol (p.v.d.a.)stelde voor, dat het college van B, en W. zich voor deze kwestie zou wen den tot het ministerie van volks huisvesting te Den Haag Hij vond het absurd, dat in de vrije sector wei en in de woningwetwoningen geen premie voor deze gevallen wordt gegeven. Volgens burgemeester Rijpsta is het echter niet de taak van de raad om het regeringsbeleid te beoordelen. Benoemingen Tot leraar ln tijdelijke dienst aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondiuslyceum werden benoemd de heren C. van Evert en A. van de Windt. De heer W B. van Leeuwen, voorheen te Kerkwerve, werd be noemd als onderwijzer aan de school voor schipperskinderen. Eervol ont slag werd verleend aan mevrouw K. Peters-Biom als onderwijzeres aan de openbare lagere school A en aan de heren G. Post en A. Deelstra als tij delijk leraar aan het Petrus Hondius lyceum. De leden van de commissie van advies, als bedoeld in artikel S van de woonruimtewet 1947, werden allen herbenoemd. nïe. Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. De Boer. St.-Laurens 10 ds. Kok, 7 ds. Rothfusz, Veere 2 ds. Wie ringa. Vlissingen, St.-Jacobskerk 9.30 ds. Kloosterman, 7 ds. v. d. Schoot; Havendorp 10 ds. v. d. Schoot. Vrou wenpolder 10 ds. De Boer. Westka pelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. Zou- telande 9.30 en 5 ds. v. Dullemen (5 jeugdd.) Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 pasteur Berthoud. Gereform. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Ribberink. Domburg 10 leesd., 2.30 ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Elshout. Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Vlaardingerbroek. Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Heesen. Middelburg, Hofpleinkerk 9.30 ds. Boonstra, 2.30 ds. Ytsma, 5 ds. v. Til, Noorderkerk 9.30 ds. Ytsma, 5 ds. Boonstra, 't Zand 8.45 ds. v. Til. Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer. Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Hofland. Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wou- we. St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Van Ulden. Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Ver schoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal. Westkapelle 9.30 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. v. Til. Gereform. Kerk (art. 31). Souburg 9.30 ds. Douma. Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Trimp. Vlissingen 4.30 ds. Douma. Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 leesd. Zoutelande 10.45 ds. Trimp, 4 leesd. Gereformeerde Gem. Aagtekerke 9.30 2 en 6 leesd. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage. Oostkapelle 10 en 2.30 leesd. Vlissingen, 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Zoute lande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Middelburg 10 ds. v. Houte. Vlissingen 10.45 ds. Van Beek. Evang. Luth. Gem. Middelburg 7 ds. Ten Rouwelaar. Vlissingen 10.30 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgez. Gem. Vlissingen 10 ds. Mulder. Hersteld Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstr.) 10 én 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 heils- s.k., 4 openl.s.k., 7.30 verloss.s.k. o.l.v. brig. Berendsen. Vlissingen 10 heils- Eyang op G.G. Vlissingen (kazerne Willem III) 10 en 5 ds. Grisnigt. Herv. Evang. Westkapelle (Ver.geb.) 9.45 samenkomst. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: dokter J. De Ia Hayze, Seis- dam 22, teL 4305; apotheek: W. U. v. Hummelen, Markt 69. te! 2134. Vlissingen: dokter G. J. M de Greef, Ju- lianaslraat 13. tel. 2121: apotheek: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22—24. tel. 2066. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dok ter J. W. Oosterhof. Markl A 155. Veere. tel. 0 1181271: Westkapelle, Zoutelande en Koudekerke: dokter H. Frima, Duin weg 59. Zoutelande, tel. 0 11S6282. VEILING MIDDELBURG 23 oktober. Appelen: Glorie van Hol land huish. I 85-95 31, 74-85 27—28, 65-75 18—25, 65-70 50. 60-65 46—51, 55-60 35—36, IID 13—22, 111 grot 17—35, 111 fijn 11—25. ingrid Marle huish. 1 70-75 36, 65-70 34, 60-C5 22, lil grof 35, 111 fijn 18, Golden De licious 111 grof 15—32. Ill fi)D 10—20. Cox Orange Pippin huish i 75-op 61, 70-75 00, 60-65 40—52. lil grot 35. Allington Pippin huish. I 70-80 15—16. 60-70 13, 111 grof 8, 111 fijn 3, Tomaten A 33—72, B 22 —67, C 20—38. Peren: Zwijndr. Wijnpeer huish. I 60-op 20, 55-65 13. Ill grof 16. lil fijn 11 Gleser Wildeman huish I 60-70 33. 60-60 32, 111 grof 29, St Remy huish. 1 75-85 14, 65-75 14. Appels: Jonathan huish. 1 75-80 24—31, 70-75 26. 65-75 23. 65-70 26—27, 60-65 15—18. IID 9. 111 grof 17, 11) f-n 39. Goudrenet huish I 85-95 26, 75-85 22, 65-75 t3—16, UD 13—16, UI grot 17—22, 111 fijn 12 Appels kroet e— 12. Druiven 1.29—1,73. Groenten: Bloemkool 4 pej kist 24—55, 6 per kist 18—45, 8 per kiat 10—32. 10 per kist 10. Glassla 4—14. Sla 3—10 Veldsla l.Ot—l.Oa. Witlof 96—1,12, KaHsnijbonen 157—1.97, Bospeen 2427 Waspeen 14—25, Rode kool 5—14, Sav. kool 6—12, Witte kool 4. Boerenkool 3—8, Andijvie 18— 27. Prei 10—19, Kroten bo» 8—11. Spina zie 4046, Spruiten ongesch. 1561, Spruiten gesch 70—89. VEILING KRABBENDIJKE 28 oktober. Cox Orange Pippin I 75-80 65, 70-75 69. 65-70 59. 60-65 47, 55-60 31. U 80-85 48—53, 75-80 55. 70-75 53. 65-70 52—54. 60-65 41. 55-60 23. UI grof 37—42, kroet 15. Golden DeUcious l 85-90 53, 80-85 57. 75-80 59 70-75 VA 65-70 43, 60-65 35. n 85-90 47. 80-85 51. 75-80 53, 65-70 39. 60-65 26. UD 16, UI grot 29—33, UI fijn 5—12. kroet 10—17. Jonathan 1 80-85 26. 75-80 29. 70-75 34, 63-70 29. U 80-85 18—27 75-80 27—33, 70-75 28—3a 65-70 24—39. Goudrenet val 6. Bramen II per doos 13, Verpakt fruit: Golden Delicious L 85-90 59—68, 80-85 63—65, 75-80 65. 70-75 63—64, 65-70 53—58 VEILING KAPELLE 28 oktober. Jonathan 1 S0-85 23, 75-80 31, 70-75 35. 65-70 36. 60-65 24, U 80-85 22, 75- 80 25—29, 70-75 26.10—26.50, 65-70 24,90— 25.10, 60.65 19, UD 8, UI grof 25, 11) fijn 5, minder gekleurd U 70-75 15, 65-70 15, 60-65 10, 111 grof 16.10—16.20, Goudrenet I 85-95 33—34, 75-85 28,10—28.30. 65-75 17,10—17,70, U 85-95 28, 75-85 24. 65-75 15 -10, nD 9^—10, 111 grof 16. 111 fijn B- 13. Glorie van Holland I 70-85 28, 65-75 24, IID 16, Cox Orange Ptppin 1 80-85 59, 75-80 64—66, 70-75 66—69. 65-70 58—62, 60-65 45—47, 55-60 29. (I 70-75 57, 65-70 58, 60-65 42, 55-60 24, UD 14, UI grof 36, 1U fijn 20. Sterappel I 65-75 30, 55-65 18, II 65-75 21, 55-65 14, UD 9Va. UI grof 14, UI fijn 11. Golden Delicious I 85-90 51—59, 80-85 51—57, 75-80 54—57, 70-75 54—57, 65-70 43, ri 85-90 47, 80-85 46—50, 75-80 47—55, 70-75 46—56, 65-75 34—39, 60- 65 30—34, 111 grof 27—38, 111 fijn 12—18, Zoete Ermgaard I 65-65 38—40, IID 14— 18, UI fijn 16—18, Lombard Calville U 70-8 025. Tuinzoet 1 60-70 47, Brab. Belle fleur I 50-60 18, UD 8. Comtesse de Pa ris I 75-85 24, 65-75 28, 55-65 14, II 75-85 21, 65-75 24, 55-65 14, 111 grof 17, 111 ftfn 6. Zwijndr. Wijnpeer I 60-65 31, 55-65 23, 50-55 16, U 60-65 27, 55-60 22, 50-55 15, UD 11, lil grot 21, 111 fijn 12—16, St. Remy I 85-95 12, 75-85 15, 65-75 14. II 75-85 12, 65-75 12, IID 11, 111 grof 13, UI fijn 9, Emile 'd Heijst U 65-75 33, 55-65 27, IID 12. UI grof 23, !lt fijn I2_ Gleser Wildeman I 60-70 31—32, 50-60 23—24, n 60-70 30, 50-60 20—23, UD 12—15, UI grof 20—23, 111 fijn 10—12, Kleipeer I 60-70 17, 50-60 11—16, Br. Alex Lucas U 75-85 41, 85-95 45. Doyenne du Cornice H 65-75 73. Legipont IID 20, Kroet en valappelen 3.203,50, Val Goudrenet 5.50. Druiven I 152159, U 116131, Bramen per doos I 24, U 1722. Noten per stuk U V/2, Amandelen per kg I 56. Groenten: Dubb. pr. bonen 46—75. Kropsla 4!&—7. Bloem kool 12—18. Rode kool 9, Spruitkool 27— 23. Knolselderij 45. Andijvie 13 Prei 1417 Tomaten 2997. Savooiekool 9. VEILING BERGEN OP ZOOM Andijvie 3041. Bloemkool 10—67. Was peen 10—18. Bospeen 16—33. Prei 10—19. Sla 3—10, Savooie 7—12. Rode kool 4S, Witte kool 49. Tomaten 20—76, Stam- boon dubbele prinsessen 51120. Staak- prinsessen 84—90. Kroten 410. Spina zie 21—23. Spruiten 20—109. Bloemkool 8—10. Witlof 51—90. Cox Orange Pippin 16—53, GJorie van Holland 10—33. Goud renet 1027. Sterappel 1929, Jonathan 835, Saint Remy 1213. Comtesse de Paris 1317. Poiteau 1619. Zwijndr. Wijnpeer 1040. Druiven 116—220. VEILING GOES 28 oktober. Export- en industrieveiling Cox Orange Pippin kl. I 80-85 5863e 75-80 63—66, 70-75 60—68. 65-70 57—58, 60- 65 42—44. 55-60 33. IID 15, kl. n 75-80 56-57, 70-75 57—60, 65-70 53—55, 60-65 30- 45, 55-60 33, Golden DeUcious kl. I 85-90 53—56, 80-85 59. 75-80 59—61. 70-75 55. Goudrenet kl. I 85-95 35. 75-85 28.70— 29.10. 65-75 18, IID 10. kl. H 85-95 27, 75-85 25, 65-75 16.10—16.60. IID 9,50. Jo nathan kl. I 85-90 28. 80-85 30, 75-80 33, 70-75 36—37, 65-70 34, 60-65 24. nD 8. kl. II 80-85 25, 75-80 26. 70-75 24—25, 65- 70 21—22, 60-65 15, Glorie van Holland kl. I 75-85 23—29. 65-75 25. Laxton Su perbe kl. I 75-80 33. 70-75 38. 65-70 29, Comtesse de Paris kl. I 75 -85 23. 65-75 27, 55-65 16. St. Remy kl. i 75-S5 16, 65-75* 13, IID 9, Goudrenet val 5.50. kroet 4, Jo nathan val 8. kroet 3. Dlv appels kroet 3.50. Cox Orange Pippin kroet 14. Gewone veiling: Cox Orange Pippin grof 4050. fijn 1231. Goudrenet grof 12—17. fijn 5—11. Jonathan grof 14—20, fijn 810. Golden Delicious grof 3438, fijn 1226 Comtesse de Paris grof 12 15, fijn 7—9. St. Remy grof 11, fijn 10. Zwijndr. Wijnpeer kl I 60-65 32. 55-60 26, 50-55 17. Groenten: Per stuk: Bloemkool A I 46—54, A H 37—52. B I 26—31. B U 22—30. afw. 13—43. Kropsla II 8—12. C I 5—6. Knol selderij 7—16. Per bos: Kroten 7. Worte len 18. Selderij 9—10. Per kg: Tomaten A 52—97. B 79—87, C 36-83. Spruiten A II 30—38, B I 35. B II 15—13, Dubb. pr. bonen U 87—92, 51—64, Gr. sav kool 10 —21 Rode kool 418. Boerenkool 14—20. Prei U 10—14. Andijvie L 22—30. II 12— 23. Peen 10—15. Witlof A H 93 afw. 6686, Uien 7 Bintjes bonken 13, grote 9. Witte druiven 174, Blaot Alicante 1 158 172, II 138165. Bramen per doos 16 22. Adx>ertent le Znndagsdirnsl Taxi's Middelburg BLANKER, (eler 2865 T.C. WALCHEREN, tek 3200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 23