Eerste paal geslagen voor nieuwe Chr. HBS SPORT EN WEDSTRIJDEN RAAD AAGTEKERKE EENS MET ONTWERP UITBREIDINGSPLAN OPPER VAN HERMON BEREIKTE DE ONVERBIDDELIJKE GRENS... HARKARTEFWDVR VERLAAT „DE W ZATERDAG 29 OKTOBER I960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 IN MIDDELBURG School over twee jaar klaar Aan de rand van Middelburg, daar waar de bebouwing van de Griffioen ophoudt en de weilan den beginnen, heeft drs. H. J. van Alphen, directeur van de Christelijke H.B.S. voor Wal cheren, vrijdagmiddag ten over staan van een groot aantal ge nodigden de eerste betonnen heipaal voor een nieuwe chr. h.b.s. in de weke grond gedre ven. Na deze officiële paal, die onder gejuich van een groot aantal scholieren de grond in ging, zullen er in de eerstvol gende weken nog 291 volgen, die in lengte variëren van twaalf tot veertien meter. Ver wacht wordt, dat met de bouw van de chr. h.b.s. twee jaar ge moeid zal zijn. De bouwkosten liggen rond tweeëneenhalf mil joen gulden. Voorafgaande aan het slaan van de ze eerste heipaal kwamen de geno digden in de gymnastiekzaal van de houten noodschool aan de Espenlaan bijeen, waar het gezelschap werd verwelkomd door de voorzitter van de Vereniging voor christelijk mid delbaar en voorbeeridencl hoger on derwijs voor Zeeland, de heer J. La- port. De heer Laport schetste in zijn toe spraak het ontstaan van de vereni ging, die zeven jaar geleden werd op gericht. Begonnen werd in een ge bouw op de Dam met veertig leerlin gen, maar betrekkelijk vlug hierna verhuisde de h.b.s. naar de noodschool aan de Espenlaan. Een bewijs, dat de trek naar het chr. v.h.m.o. groot is zag de heer Laport in liet leerlingen aantal, dat sinds de oprichting meer dan vertienvoudigd is. Maar deze trek was volgens de voorzitter ook niet geheel en al vreemd aan de goodwill van directeur Van Alphen. Inde toekomst Verder zei de heer Laport, dat de nieuwe h.b.s. een van de mooiste scholen van Zeeland wordt en dat het de bedoeling is de h.b.s. in de toe komst te doen uitgroeien tot een vol ledig. lyceum. Sprekende over het slaan van de eerste paal verklaarde de voorzit ter, dat van dit feit in de toe komst weinig meer zal zijn terug te vinden. Daarom had men ook gemeend mevr. Van Alphen een miniatuur heipaal aan te bieden, die echter een originele verpak king bleek voor een prachtige bos bloemen. Directeur Van Alphen memoreerde in zijn toespraak de bouwplannen, die reeds enkele jaren bij de vereniging bestonden. Deze konden volgens de directeur in vier fasen verdeeld wor den. De eerste fase was in 1955 toen een bouwcommissie in 't leven werd geroepen en de eerste besprekingen met het gemeentebestuur werden ge houden. De tweede fase bestond on der meer uit het laten vervaardigen van de schetstekeningen en de onder handelingen met het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschap pen. Hierop volgde de derde fase: de goedkeuring voor de bouw en het be- stedingsklaar maken van de plannen, waarna de vierde fase bestond uit het verlenen van de opdracht voor de Jubilarissen „De Schelde" in november De Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen telt onder haar personeel ook In november weer een aantal jubilarissen. Veertig jaar in dienst zijn op 2 november H. de Rid der van de magazijndienst, op 8 no vember J. de Ridder van de plaatwer kerij, op 15 november P. Ventevogel van de plaatwerkerij en op 29 novem ber P. A. Ie Roy van de elektrische reparatie-afdeling. Een zilveren jubi leum vieren op 5 november J. J. J. van Beveren van de afdeling licht metaal, op 7 november C. Vercaute- ren uit het ketelhuis, op 11 november C. den Engelsman van het bureau Optaf tekenkamer, op 20 november L. Braet van de tandwielfabriek en op 23 november G. Doeland van de magazijndienst. Zuster A. Zwiep verlaat Gasthuis te Middelburg Op 1 november a.s. znl zuster A. Zwiep, eerste verpleegster in de po likliniek voor interne ziekten de dienst van het Gasthuis te Middel burg verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Zuster Zwiep is op 20 augustus 1928 in dienst van het Gasthuis gekomen en is sedertdien in onafgebroken dienstverband bij dit ziekenhuis werkzaam geweest. Ook in de moei lijke bezettingsjaren en na de bevrij ding, toen velen naar elders vertrok ken. bleef zij het Gasthuis trouw. Op 3 november a.s. zullen bestuur, directie en personeel van deze toege wijde zuster afscheid nemen. Subsidie voor verharden en verbeferen van wegen Het ministerie van landbouw en visse rij (Cultuurtechnische Dienst) heeft een subsidie van f 24.1(55.— toegekend aan het waterschap Zuid—Kots. St, Anna en Sparks te Terneuzen voor het verharden en verbeteren van wegen tot een totale tenfila van 1287 meter. bouw, die ging naar de fa. A. de Kok en Zn. te Bergen op Zoom. „En nu is het stadium van het plan- nenmaken voorbij", aldus drs. Van Alphen. ,Nu wordt begonnen aan de tenuitvoerlegging". Preludium Officieel werd begonnen op 19 augus tus, maar dit vormde nog slechts het preludium. „Met het slaan van de eerste paal begint een machtig ko raal en het gedreun van de heima chine zal mij als muziek in de oren klinken", aldus de directeur. Deze zei verder, dat het slaan van de eerste paal een gewichtig moment is in het schoolleven, waarbij de heer Van Alphen de woorden van voorzit ter J. Laport aanhaalde: „deze eer ste paal is tevens een mijlpaal". Hierna ging het gezelschap, onder wie burgemeester mr. Joh. de Widt en wethouder J. W. Kögeler, naar het bouwterrein, waar de heer Van Alphen een veiligheidshelm opzette en handschoenen aantrok. Aldus uit gerust bracht hij het enorme stoom spuitende heiblok in beweging, waar mee de directeur de eerste paal voor Bouw magazijn en auto boxen in Vlissingen aanbesteed Woensdag is aan het rijkswater- staatskantoor te Middelburg het bou wen van een magazijn met werk plaatsen en autoboxen aan de Prins Hendrikweg te Vlissingen aanbesteed. Voor dit werk waren dertien gegadig den, van wie het aannemingsbedrijf L. de Jong uit Vlissingen met 323.200 de laagste inschrijver was. Voor de overige inschrijvers werden de volgende bedragen genoteerd 2. A. Poelman, Ritthem 230.735; 3. J. M. Goedemondt, Vlissingen 232.026; 4. Geerdink aannemings bedrijf. Rotterdam 233.300: 5. C. van de Klippe, Vlissingen 235.500; 6. E. G. Lindenbergh, Vlissingen 236.390; 7. Fa. Wed. Post Zn., Vlissingen 236.750; 8. J. la Gasse, Koudekerke 241.840; 9. C. Priem, Lewedorp 244.648; 10. Aanne mingsbedrijf Gebr. van der Poel N. V.. Terneuzen 245.000; 11. D. van der Poel, Oudelande 247.000; 12. J. A. Leijs, Kapelle 248.000; 13. Fa. J. Heilgeman en Zn., Linschoten 249.300. Een niet alledaags karwei voor een schooldirecteur viel vrijdagmiddag drs. H. J. van Alphen, directeur va7i de christelijke h.b.s. voor Walcheren te Middelburg, ten deel, namelijk het slaan van de eerste paal voor een schoolgebouw in de Griffioen. Het ontwerp voor deze nieuwe chr. h.b.s. kosten rond tweeëneenhalf mil joen is van het architectenbureau zijn nieuwe school de grond in dreef. Rothuizen en 't Hooft. (Foto P.Z.C. Handbal De beide nog ongeslagen koplopers in het district le Idas heren hand bal E.B.H.V. en Tonido zullen elkaar a.s. zondag ontmoeten. Indien wij de verrichtingen van Tonido ïn de laatste weken nader onder de loep nemen, dan moeten wij concluderen dat de achterhoede niet meer zo safe is. De middenlinie is goed bezet en de voorhoede moet o.i. te vaak geas sisteerd worden door cracks uit de achterhoede, om gevaarlijk te wor den. Tonido is dan ook niet zo sterk als het vorige jaar. Daarentegen is E.B.H.V. beslist beter dan het vorige jaar. In ieder geval zal het een bui tengewoon zware opgave voor Tonido zijn om de beide puntjes te veroveren. Niet minder belangrijk is de wed strijd HellasEM.M. voor de bezet ting van de derde plaats. De grotere schotvaardigheid van de E.M.M.- ploeg. lijkt doorslaggevend. De dames van Walcheren moeten naar Waalwijk om daar Tachos te ontmoeten. Walcheren zal dit kunnen winnen. Ook Marathon kan in Breda van S.O.A. winnen. Veel minder zal de uitslag in de ontmoeting Hellas Zld. Sport zijn te voorspellen. Wij houden het op Zld. Sport. District Zuid B. Dames le klas: TachosWalcheren (2); E.H.B.V. Hontenisse (1): S.O.A.Marathon (2); Hellas—Zld. Sport (2). Heren le klas: VoltVolharding (1); E.B.H.V.—Tonido (3); S.O.A.—Ma rathon (2); HellasE.M.M. (2). Dames 2e Idas A: Were DiRoo sendaal (1): Volt-K.S.B. (1); Uno AnimoW.S.C. (1). Dames 2e. klas B: Zld. Sport II S.I.O.S. (2); Volharding—Walche ren II (1); Marathon II—E.M.M. (2). OlympusDe Meeuwen (1). Heren 2e klas: TachosOlympus (1). RapidTonido II (2): Be Fair Marathon II (1); S.I.O.S.—Fortuna (1). Afd. W.N.B. Dames le klas: Longa- Dongen (1); Be FairAktief (1). Dames 2e klas: Blauw-Wit IITer hei jden (1); E.B.H.V.Roosendaal II (2); D.E.S.K.Oisterwijk (1). Heren le klas: Were DiS.O.A. II (2); Juliana—Volt H (1); Taxan- dria—K.S.B. (2). Heren 2e klas A: Juliana II— Rapid II (2); Velocitas II—E.B.H.V. II (2). Heren 2e klas B: DeskLonga (1); Taxandria IIK.S.B. II (2). Dames jun. A: Be FairEmBeE (2). S.O.A.Terheijden (1); E.B.H.V. II- Dongen (2). Dames pin. B: Blauw-WitNcme- laer (1): Were Di—K.S.B. (2); Were Di IIDcst (2); Uno AnimoAk tief (1); OisterwijkTachos (2). Heren jun.: Desk-Juliana (2); E.B. H.V.—Dongen (1). Afdeling Zeeland. Heren le klas: E.M.M. II—S.I.O.S. H (1); Fortuna H—O.D.I. (1); Walcheren II—Wal cheren I (2). Dames jun. le klas: WalcherenDe Meeuwen (1). Dames jun. 2e klas Zld. Sport SIOA ;(1).. Heren jun.: TonidoWalcheren (1); E.M.M.—Hellas (2). Jongens adsp. (14-15 jaar): Mara thonMarathon II (1). Jongens adsp. (12-14 jaar): Tonido Hellas II(1); Tonido IIWalche ren (2); OlympusS.LO.S. (1). Meisjes adsp. (14-15 jaar): E.M.M. Marathon II (1)TonidoWalche ren (2). Meisjes adsp. le kl. (12-14 jaar): Walcheren—De Meeuwen (1). Meisjes adsp. 2e kl. (12-14 jaar): VolhardingWalcheren II (2). KORFBAL Swift I brengt een bezoek aan het Dordtse ODO, momenteel één van de gegadigden voor de titel. Swift kan daar een stokje voor steken en dan zelf een poging doen dichter bij de leiderstroon te komen. Het zal voor de Middelburgse korfbaltwaalf echter niet gemakkelijk zijn om het zover te brengen. De Dordtenai-en beschikken over een pittig ploekje, dat de winst niet zomaar uit handen geeft. Toch achten we de Zeeuwse ploeg wel in staat om tenminste de helft van de buit naar Middelburg te brengen. Het programma: GymnasiastenHet Zuiden II, WIONVicus Orientis II, ODO—Swift, HKV II—Merwede. BIJEENKOMST IN ST. ANNALAND Dr. Drees sprak voor P.v.dLA. op Tholen „K.V.P. neemt een te sterke positie ih" Voor een groot aantal partijge noten heeft de vroegere minis ter-president dr. W. Drees vrij dagavond in het dorpshuis te St.-Annaland op een door de plaatselijke afdeling van de P.v. d.A. belegde bijeenkomst een politieke rede gehouden over de huidige regeringspolitiek. Dr. Drees stelde, dat de A.R., de C.H. en de S.G.P. door hun hou ding de K.V.P. sterker maken. De Katholieke Volkspartij neemt een veel sterkere positie in dan met haar aanhang over eenkomt, aldus de inleider. Hij merkte op, dat de belangen van het land met het innemen van een dergelijke positie niet zijn gediend. Uitvoerig sprak dr. Drees voorts over de kabinetscrisis. Alle mooie woorden, die toen door de huidige re geringspartijen werden gesproken, zijn niet uitgekomen. Wat is terecht gekomen van de in het vooruitzicht gestelde vrijheid en meerdere veran- woordelïjkheid Zie o.m. naar het loon- en het woningbouwbeleid. De vrijheid in de woningbouw is er op uitgelopen, dat minder woningwetwo ningen worden gebouwd. En als we zien. dat de particuliere woningbouw zwaar wordt gesubsidieerd, kunnen we toch moeilijk spreken van een eigen verantwoordelijkheid, aldus dr. Drees. Over de kwestie van de lonen merkte de vroegere minister-presi dent op, dat er inderdaad niet on belangrijke loonsverhogingen zijn geweest. Maar van een vrije loon politiek is geen sprake. De rege ring is daar al lang op teruggeko men. Nu heet het gedifferentieerd loonbeleid. zei hij verder. Over de „vrijheid" zei de inleider nog veel meer. De regering heeft alleen maar bereikt, dat de vakbonden uit een zijn gevallen, betoogde hij. Dr. Drees herinnerde er in zijn speech aan, dat de P.v.d.A. vroeger vaak verweten werd een partij te zijn, die teveel compromissen sloot. Met na me prof. Romme van de K.V.P. was daar sterk tegen gekant. Nu zegt hij, dat politieke compromissen on vermijdelijk zijn. Men houdt zich niet zo sterk aan de beginselen en aan de gegeven beloften. Overigens is dat karakteristiek voor de politiek, zo meende de in de politieke arena vergrijsde socialistische voorman. Aandacht schonk dr. Drees in zijn rede ook aan de positie van de grote ondernemers en de werknemers in die ondernemingen. De verdeling van het vermogen en het inkomen wordt door de grote winsten die de onderne mingen maken, schever getrokken dan ooit. Er zijn machtsverhoudin gen en rijkdommen aan het ontstaan in Nederland. Bij de grondspeculatie in het Deltagebied gaat het dezelfde richting. Een kleine groep profiteert ervan, terwijl het gehele Nederland se volk toch miljoenen moet opbren gen om het Deltaplan te kunnen ver wezenlijken. Het volk moet een aandeel krijgen in de steeds toenemende kapitalen, die in ons land worden gevormd, betoog de dr. Drees. Wij moeten ons bewust zijn van ons eieremkracht en we moe ten blijven strijden voor de arbeiden de stand en voor hen. die onder de onzekerheid van het kapitalisme le ven, besloot hij zijn rede. Als dank werd dr. Drees daarna een boek aan geboden namens de P.v.d.A. op het eiland Tholen. Opheffing Jonge-Kerkkoor; stichting hervormd koor Op de ledenvergadering van het Jon ge-Kerkkoor te Middelburg is beslo ten dit koor op te heffen en in plaats daarvan op te richten een „Hervormd Kerkkoor". Tot dirigent van dit koor is benoemd de heer S. Sanders, die o.a. dirigent is van het Evangelisch Luthers Kerkkoor. Het koor heeft zich tot taak gesteld het peil van de gemeentezang te ver hogen en voorts de betekenis en de waarde van de liturgie aan de ge meente duidelijk te maken. Als secre taris van het kerkkoor fungeert de heer C. Leeman, Leliestraat 20. VOOR PARTICULIERE BUNCALOWBOUW Begroting 1961 sluitend door vroegere batige saldi Het uitbreidingsplan Noord van Aagtekerke heeft vrijdagavond vaster vorm gekregen. Dat ge beurde tijdens de raadsvergade ring, toen het ontwerp van dit plan. op voorstel van burge meester J. Geuze, werd vastge steld. Dit ontwerp is opgezet uit recreatief oogpunt. Het ongeveer acht hectare grote ter rein. dat het omvat, is bestemd voor dc particuliere bouw van bungalows cn zomerwoningen. Overigens heeft de raad van Aagtekerke met de vast stelling van het ontwerp zijn steen tje tot realisatie van dit uitbreidings gebied bijgedragen. Na de herinde ling draagt Domburg namelijk zorg voor dc uitvoering ervan. De gemeentebegroting voor 1961 kon sluitend worden gemaakt met een bijdrage van 6300 van de batige saldi uit voorgaande ja ren, zo bleek uit de toelichting, die de aanbieding van deze begro ting aan de raad verzegelde. De post onvoorzien is 1250,52. In ontvangst en uitgaaf komt, wat de gewone dienst betreft, een bedrag van 142.733,91. Het nadelige slot op de kapitaaldienst beloopt 112.100,81. De inkomsten zijn namelijk 265.671,92, terwijl de uitgaven een bedrag van 377.772,73 vergen. Het krediet voor 1961 met de bank voor Nederlandse gemeenten werd bepaald op 80.000. De raad gaf zijn fiat aan de begro ting 1961 van de vleeskeuringsdienst Oostkapellc. Het geraamde nadelige saldo "is 1395.10. Hiervan komt 112,32 op rekening van Aagteker ke. Of de V.V.V. van Aagtekerke vol gend jaar een subsidie van 150 zal krijgen, blijft nog een vraag. De raad was, met b. en w.. van mening, dat men eerst de rekening over I960 van deze vereniging eens moet bekij ken. NA VEERTIG JAAR DIENST Opperwachtmeester N. K. van Hermon van de parket- groep der rijkspolitie te Mid delburg heeft het grootste deel van zijn „politieinventa- ris" reeds ingeleverdOp per Van Hermon heeft name lijk de, onverbiddellijke leef tijdgrens voor de rijkspolitie- sterken bereikt en dat bete kent, dat hij maandag a.s. de dienst vaarwel zegt. Dat ge beurt dan na een ambtsperio de van wanneer de zes maanden militaire dienst wor den meegerekend veertig jaar en één maand. Vandaag (zaterdag) neemt de Middel burgse opperwachtmeester wars van officiële plicht plegingen op bescheiden wijze afscheid van de parket- groep en de griffie van de Middelburgse rechtbank. Hoewel hij pas vier jaar bij dc Middelburgse parketgroep inge deeld is, verdwijnt met opper Van Hermon een markante figuur uit het rechtbankgebouw. Het groot ste deel van zijn parketloopbaan had hij immers de supervisie in „de wacht" van de rechtbank; zo doende kreeg de heer Van Her mon in eerste instantie te maken met de talrijke „vogels-van-diver- se-pluimage", die zich bij hem moesten melden ofook zo maar binnenliepen. Die bezoekers ontmoetten daar in „de wacht" een politieman van de oude stempel! Zowel zijn taak als wachtcommandant als zijn andere werk verrichtte opperwachtmees ter Van Hermon bijzonder punc tueel. Hij was correct en voorko mend, en fungeerde vele malen als vraagbaak betreffende wetsarti kelen en door de rechtbank uitge sproken straffen. Vader én zoon Opper Van Hermon is een ras echte Zeeuw. Hij werd in het eerste jaar van de nieuwe eeuw geboren in Axel, als zoon van eenpolitieman. Het is dus niet zo vreemd, dat hij zich aangetrok ken voelde tot een politiefunctie. Een bijzonderheid bij het afscheid van opper Van Hermon is, dat zo wel vader als zoon thans gepen sioneerd politieman zijn. Zijn 87- jarige vader, oud-gemeenteveld wachter van Hoek, geniet thans in Axel nog altijd van zijn pen sioen. Even voor zijn 20e jaardag kreeg de jonge Van Hermon 's konings wapenrok omgegord, terwijl hij werd ingedeeld bij het 14e regi ment Infanterie, destijds gelegerd in Vlissingen. De militaire dienst beviel hem uitstekend, want in april van 1921 ging hij vrijwillig over naar het wapen der Konink lijke Marechaussee, dat hij diende tot 2 november 1927. Daarna be gon zijn werkelijke politieloopbaan als veldwachter van Kuinre en Blankenham. Vier jaar later trad hij toe tot het Korps Rijksveld- wacht, tijdéns welke periode hij na Den Bommel in het Zeeuwse Borssele terecht kwam. Door de reorganisatie van de Nederland se politie werd hij in 1941 weer marechaussee. Op N.'Beveland Na c'e bevrijding op 1 janua ri 1946 kwam de heer Van Hermon het rijkspolitiekorps versterken en wel in Kamper land en later Colijnsplaat. „Een dorpspolitïeman leeft meestal in een glazen huisje", zegt opperwachtmeester Van Hermon sinds 1952 bezit hij de vier strepen er van. Opper Van Hermon heeft echter altijd getracht met de bevolking mee te leven en zodoende is. zijn diensttijd op Noord-Beveland eèn prettige periode voor hem ge weest. Na ruim tien jaar verwis selde hij Colijnsplaat voor de Middelburgse parketgroep. Speciale hobbies houdt de beer Van Hermon er niet op na. Hij bevindt zich het liefst in de vrije natuur en daar krijgt hij nu van af maandag voldoende gelegen heid voor. Maar ongetwijfeld zal hij nog wel eens een kijkje in „de wacht" komen nenmn Herdenking bevrijding van Vlissingen Men schrijft ons: Het wordt zo gedachtenloos uitge sproken, dat woord „bevrijding" zon der dat men zich de diepere beteke nis daarvan realiseert. Laten we ge rust zeggen, dat het vaak een wat gemakkelijk gebruikt woord is ge worden: „Sedert de bevrijding de den we dit" of „vanaf de bevrijding gebeurt dit zo". Speciaal bij de ouderen, die „de be vrijding" bewust hebben meege maakt, gaan de gedachten bij het uitspreken van dat woord toch in een flits even terug naar de gebeur tenissen van toen. En bij de jongeren Al mogen we ons dan niet voortdu rend bezighouden met hetgeen 16 jaar geleden op 3 november plaats vond het dagelijks leven eist ons immers geheel op toch is het, met even een blik over de grenzen, juist, of liever gezegd noodzakelijk, dat we éénmaal in het jaar het feit herden ken, waarop Engelse, Franse, Neder landse en andere geallieerde solda ten hun leven lieten om ons te bevrij den van de Duitse overweldiger. In Vlissingen was dat op 3 november 1944. Het Comité Bevrijding Vlissingen zal ook thans weer de bevrijding van deze stad met de gebruikelijke kor te, stijlvolle plechtigheid herdenken op de avond van 3 november a.s. bij het Landingsmonument. Het comité verwacht op die avond vele Vlissingers bij het Landingsmo nument Bij het nemen van zijn beslissing heeft het comité zich afgevraagd of het met het organiseren van deze tra ditionele herdenkingsplechtigheid door moet gaan. Immers, de herinne ring is vervaagd, bovendien valt de ze herdenking in zo'n guur jaargetij- i de, terwijl het 's avonds al behoorlijk koud is bij het Landingsmonument, B. en w. van Krabbendijke f 249.815 voor uloschool De raad van Krabbendijke krijgt in zijn donderdag a.s* te houden verga dering een voorstel te behandelen om een bedrag ran 249.815 te voteren voor de bouw van een nieuwe u.l.o.- school. Voor de aanleg van straten in het uitbreidingsplan willen b. en w. 40.000 beschikbaar stellen. Er is verder een voorstel om met de bank voor Nederlandse gemeenten een le ning aan te gaan van 50.000. Op de raadsagenda komt voor de partiële herziening van het weder- opbouwplan Oostdijk, het vaststellen van een bouwexploitatieverordenïng. de herbenoeming van de leden in de commissie woonruimtewet en voor stellen tot heffing van straatbelas ting en wijziging van de tarieven der rioolbelastingverordening. Kan het niet wat soberder, zonder of ficieel vertoon, moet hiermede tot in lengte van jaren worden voortge gaan? Allemaal vragen en opmerkin gen. die men zo nu en dan hoort. Toch meent het comité ook dit jaar. al zullen er nu geen Britse deputaties aanwezig zijn, deze herdenking op de traditionele wijze te moeten houden. Zien we om ons heen. dan blijkt, dat er zeer zeker geen reden voor is min der waarde te gaan hechten aan de belangrijke gebeurtenissen op 3 no vember 1944. Vooral de jongere generatie dient zich hiervan bewust te zijn, want ook voor haar geldt het doel van de ze herdenking: „dat we het niet mo gen vergeten' Het is de taak van de ouderen om dit de jongeren steeds weer bij te bren gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 21