Middelburgse raad gaf bijdrage voor „Zeeuwse Museumstichting" Zeeuwse Almanak TERK-POLIS van de „UTRECHT" BENELUX-APOTHEKERS IN MIDDELBURG TER VERGADERING ZEEUWSE OESTERWERELD NIET TEGEN PROEF IN VEERSE GAT Kunstgebit? Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE CO U RANT DINSDAG 25 OKTOBER 1960 NIET IEDER JUICHTE HET VAN HARTE TOE: Enige verwarring over noodzakelijke en onvermijdelijke van bouw loswal (Advertentie) IX EEN ZEER VLOT tempo heeft de Middelburgse gemeenteraad maan dagmiddag onder leiding van burgemeester mr. Joh. de Widt een forse 27 punten tellende agenda afgewerkt. Mevrouw en do heren waren het vrij snel met elkaar en met B. en W. eens en slechts enkele belangrijke stuk ken eisten de bijzondere aandacht op. Daarbij mag dan vermeld worden, dat besloten werd: mee te werken aan de oprichting van de „Zepuwse Museimistichting" middels een maximum-bijdrage van 15.000 in het jaarlijks exploitatietekort; een krediet van bijna 6 ton te verlenen Voor de bouw van een loswal voor het klein-industrieterrein; ei^ aan de ministers van financiën en binnenlandse zaken om een verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds te vragen. Niet alle raadsleden, juichten overi gens de voorgestelde financiële me dewerking van 1000 voor 1960 en 15.000 voor de volgende jaren voor de ..Zeeuwse Museumstichting" van harte toe. Met name mr, P. van Empel (c.h.) voelde maar heel wei nig voor het moderniseringsplan van het museum. „Wh moeten ons van de Zeeuwse verzameling niet zo heel veel voorstellen", aldus de C.H.U.- woordvoerder, die uit dit voorstel op maakte „dat Zeeland niet achteraan wil komen bij de andere provincies, die ook een museum hebben". Mr. Van Empel had voorts weinig waardering voor het feit. dat de band met „het vreselijke gebouw in de Wagenaarstraat" gehandhaafd bleef. Bovendien vreesde hij. dat de ge meente met 15.000 niet zal uitko men. Deze vrees deelde de heer Van Empel met de heer J. S. Hoek (a.r.). (Advertentie) Eén van da slijlvol-moderne PETROLEUM-CONVECTORS van het wereldmerk Jltfaddi/u Brandt dag èn nacht, dus 24 uren achtereen veilig, reukloos, uiterst-zuinig. Dient U jarenlang zónder enige storing want het Is een Aladdln-iabrikaat. Waag een Aladdln-calelogus bij Uw leverancier of bij de Importeur J. G. de Zeeuw N.V., V Dordrecht Postbus 84. j „Die bijdrage kan een olievlek wor den", aldus de heer Hoek, „en als ik het voorstel steun heb ik het gevoel, dat ik mijn hoofd in een strop steek, waar ik niet meer uitkom". De heer Hoek wenste dan ook gaarne enkele „geruststellende verklaringen". Moeite waard Daarmee belastte zich wethouder drs. Th. J. Westerhout (p-v.d-a.), die geen financiële tegenvallers voorzag, zo als zich bijvoorbeeld hebben voorge daan bij de Zeeuwse Muziekschool, die een steeds hoger subsidie vergde. In antwoord op een vraag van de heer B. A. Hesselink (v.v.d.) was de heer Westerhout van mening mede gesteund door beweringen van des kundigen dat de Zeeuwse verza meling zeker de moeite .waard is, wanneer ze maar doelmatiger en aantrekkelijker opgesteld is. De ini tiatiefnemers hebben zeker volgens de wethouders geen poging onderno men om „nu-ook-maar-eens-wat-te- doen". „We hebben ons wel degelijk afgevraagd of we een Middelburgs belang zouden kunnen dienen". Drs. westerhout noemde deze oplos sing bepaald niet de ideale; de opzet is inderdaad gekoppeld aan het oude gebouw, maar deze binding is tijde lijk. De heer Westerhout betoogde dat In samenwerking met het provin ciaal bestuur gepoogd wordt om het museum uiteindelijk in het Abdijcom plex onder te brengen. Een verheu gende omstandigheid noemde de wet houder hierbij, dat op de rijksbegro ting voor 1961 een post is uitgetrok ken voor de afbouw van het com plex. Twee jaar De heer M. Wattel (a.r.) hield de raad nog even in de museumsfeer met een vraag over de stand van za ken rond het Deltamuseum. We gaan langzaam maar zeker in de goede richting, verzekerde burgemeester De Widt, die binnenkort voorstellen over de uitwendige restauratie in het voor uitzicht stelde. Maar ook al wordt daarmee vandaag begonnen, dan duurt het nog minstens 2 jaar voor die restauratie gereed is Het zal niet zo verschrikkelijk vreemd zijn wanneer de raadsleden na gisteren niet meer precies weten of onder meer de bouw van de los wal voor het klein-industrieterrein nu onvermijdelijk of noodzakelijk dan wel noodzakelijk onvermijdelijk is Deze kleine verwarring ontstond toen B. en W.' de heer Hesselink moesten overtuigen van de noodzakelijkheid VAN Uoin TOT ijfje BEETJE HOGER. HET IS DE supertanker „World In dependence", waarover we gisteren op deze plaats reeds schreven, dan toch gelukt om de haven van Vlis- singen binnen te komen. Maar daar voor moest de grote tanker van 23.032 ton (groter dan de „Willem Kuys") toch wel een beetje hoger ko men te liggen. Zondag bleek de diep gang te groot om de lading olie voor de Steenkolen Handelsvereniging, ter bestemde plaatse te brengen. Drie lichters van de S.H.V. kwamen dan ook zondag al in actie om de tanker op de maximaal toegestane diepgang te brengen door een deel van ae la ding over te nemen. Op de rede werd 3200 ton overgepompt. Maandagmid- KOEIEN Sinds kort bezien wij de koeien in liet. Zeeuwse land met heel andere ogen, dan tot dusver het geval was. Dat komt door professor Ludwig Krawarik uit Oostenrijk. Professor Ludwig heeft op grond van een aan tal proeven namelijk kunnen vatstel- len, dat een koe met heimwee huilt. En dat zijn dan echt geen krokodille- tranen, maar in oprecht verdriet ge storte waterlanders. Tranen met tuiten huilde bijvoorbeeld een koe, elf jaar oud, nadat zij haar gewone plaats in de stal aan een .jongere zuster had moeten af sta,an. Hete tranen vergoot een andere koe, toen haar een kalf werd ontnomen. Daarom bezien wij de koeien in het Zeeuwse land nu met heel andere ogen. Telkens vsanneer wij een wei land met zwart-bonten passeren, vra gen wij ons af of die koeien echt wei zo gelukkig zijn als zij er meestal uitzien. De hooggeleerde Krawarik heeft dat op zijn geweten. Want, nietwaar, een zo op het oog tevreden herkauwende koe, kan een wereld van leed in zich bergen. En er gaat wat in, in zo'n koebeest. Reken maar van boe. Tot op heden echter nog geen schrei ende lakenvelder gesignaleerd. Mis schien straks, in november, de slacht maand t dag konden de sleepboten de super tanker netjes naar binnen trekken. AARDAPPELVAKANTIE. OP NOORD-BEVELAND ziet het er naar uit, dat de noodtoestand op de aardappelpercelen binnen korte tijd iets minder ernstig zal zijn. Dat ligt dan mede aan de leerlingen van de verschillende scholen, die deze week herfstva kantie krijgen. Dat komt zowel de boeren als de leerlingen van pas, want de eersten willen hun aard appelen rooien en de laatsten wil len gerust een centje bijverdienen. Het belooft een echte aardappel vakantie te worden. RUSTVERSTOORDER. IN HULST klagen de bewoners van de Tivoliweg en de Hulsternieuw- landdijk reeds geruime tijd over een rustverstoorder. Het gaat om do door de P.Z.E.M. aan laatstgenoemde straat gebouwde openlucht-transfor mator die volgens hen een bijzonder hinderlijk geluid maakt. Vandaar dat de bewoners van de twee straten vanmiddag om vijf uur optrekken naar het gemeentehuis waar ze, inge volge de liinderwot, de gelegenheid krijgen om het gemeentebestuur hun bezwaren kenbaar te maken. Als men genoemde bewoners zo hoort, ziet het er naar uit dat er heel wat bezwaren zullen komen. Bezwaarlijk is misschien, dat de transformator reeds vanaf maart van dit jaar in werking is. OUDSTE. DE OUDSTE inwoner van St.-An- naland heeft zondag de respecta bele leeftijd van 98 jaar bereikt. Die oudste inwoner is de heer D. Gnedegebuure uit de Bierensstraat die in het dorp een alom bekend en geacht figuur is. Zo is hij bij voorbeeld de enige nog in leven zijnde oprichter van de muziek vereniging ..Accelerando". (Waar uit blijkt dat „Accelerando" ook al niet zo jong meer is). De heer Goedegebuure woonde vroeger in de Voorstraat en hij gold als een groot vogelliefhebber. Hij is bo vendien lang als grafdelver be kend geweest. Nog dagelijks kan men de heer Goedegebuure zijn wandelingetje zien makeiij om een verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds aan te vragen voor het opvangen van de lasten van volgens B. en W. twee onvermijdelijke kapitaalsuitga ven: het verleggen van de rioolwa terafvoer en de bouw van de loswal. maar ook... Het bouwen van de loswal is niet alleen onvermijdelijk, maar ook noodzakelijk, zei wethouder J. W. Kögeler (a.r.). Nu dit werk niet in DACW-verband uitgevoerd kan worden, moet dit noodzakelijke project als onvermijdelijke uitgaaf gezien worden, vooral nu het sa menhangt met de intensivering van het verkeer als gevolg van het Drie-Eilandenplan, aldns de wet houder. Het probleem werd wel duidelijker, maar jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (p.v.d.a.) meende toch B. en W. veel sterkte te moe ten toewensen bij het aanvragen van de verhoging. En als de ministers de verhoging niet toestaan, zullen B. en W. op verzoek van de heer Hoek alsnog vertellen wat noodzakelijker is: de bouw van de loswal of bijvoorbeeld een nieuwe bestrating voor de Langeviele. Voor de aanleg van een verbindings weg op het klein-industrieterrein tus sen de Oostperkweg en de Oude Veer- seweg verleende de raad een krediet van 58.000, terwijl B.. en W. de heer Wattel toezegden de nodige aan dacht te zullen besteden aan ae ver kaveling van dit terrein. Voor de De noodzakelijke aanvulling op SA.O.W. en fl.W.W. Het is een prettige ze kerheid om straks als u aan uw*A.O.W. of A.W.W. toe bent te kunnen beschikken over een noodzakelijke aan vulling. Sluit daarvoor een STA^TERK WIE NU LEEFT, DIE NU ZORGT! POLIS v™gt inlichtingen: N.V. Levensverzekering Maatschappij „UTRECHT" Leidsels 2, utrecht aanleg van een koppelkabel op 't Zand werd 13.000 beschikbaar ge steld, terwijl de gemeente in de res tauratiekosten van het pand Nieuw- straat 22 een subsidie van maximaal 5000 bijdragen. Voor de verbetering van de bedrijfsgebouwen van gemeen tebedrijven werd een krediet ver strekt van 16.000, het krediet voor het omleggen van de rioolwaterafvoor naar de Westerschelde werd ver hoogd met 300.000 tot 3.125.000, en het subsidie voor de openbare lees zaal en bibliotheek wérd verhoogd met 149 tot 10.160. Bij dit laatste pnnt betoogde wethou der Westerhout. op vragen van de he ren Hoek en M. A. L. Hnbregtse (p. v.d.a.), dat de gemeente zich zeker uitvoeriger behoort te bemoeien met de leeszaal dan alleen maar het ge ven van een bijdrage. Mét de heer Hubregtse was drs. Westerhout van mening, dat het met de boekenvoor- raad niet zo erg best gestéld is. De w ethouder kon echter nog niet over zien hoe dit opgelost moet worden. Aan het begin van de vergadering had burgemeester De Widt de heer Hoek gefeliciteerd met zijn konink lijke onderscheiding, die hij vorige week ontving. ONTVANGST IN STADHUIS Inleiding over Zeeuwse farmacie Het afgelopen weekeinde heeft de kring voor geschiedenis van de far macie in de Benelux zoals giste ren reeds in het kort vermeid in Middelburg haar najaarsvergade ring gehouden. In het stadhuis heeft het gemeen tebestuur van Middelburg het gezel schap ontvangen. Burgemeester mr, J. de Widt vertelde daar een en an der over de geschiedenis van Middel burg. Uit de historie had burgemeester De Widt ook opgediept, dat het vijf honderd jaar geleden was, dat in Middelburg, naar voorbeeld van en kele andere steden in Vlaanderen de eerste stadsapotheker werd aange steld. Het loon van deze stadsapo theker werd gedeeltelijk door de stad betaald. Deze bijdrage was vijf Crematie notaris B. A. van Verre Te Drielmis-Westerveld werd maan dag het stoffelijk overschot gecre meerd van notaris B. A. van Verre, die vorige week op 56-jarige leeftijd te Middelburg overleed. Vele vrien den vergezelden de overledene op zijn laatste tocht: leden van Het Middel burgs Dillettantentoneel, commissa rissen van de N.V. Schouwburg, ver scheidene collega's, onder wie alle notarissen ui.t Middelburg, e.a. In de aula werd slechts door de zoon van de overl heer Tony van Verre. Hij dankte voor de vele bewijzen van deelneming, die de familie uit brede kring had mo gen ontvangen. Hij schetste zijn va der als een man, die tijdens zijn le ven zich geen rust had gegund. „Hij wilde geen wapenstilstand vragen zo zei de heer Van Verre, daarbij doelend op een dichtregel van Guido Gezelle. Hij gaf zich onvoorwaarde lijk voor de dingen, die hem lief wa ren, zoals H.M.D.T. en de Schouw burg: „zijn Schouwburg". Hij was Zeeuw in hart en nieren, die zijn ambt daarom met zoveel voldoening uitoefende, omdat hij dit kon doen op Walcheren en in Middelburg, de stad waar hij was geboren en getogen. „Het is in zijn geest het door hem op velerlei terrein aangevatte werk voort te zetten. Aldus doende zullen wij zijn nagedachtenis op de beste wijze eren, aldus doende zullen wij hem steeds naast ons en temidden van ons weten", zo besloot hij. Na de plechtigheid maakten vrijwel alle aanwezigen gebruik van de gele genheid de familie de hand te druk ken. Wissenkerke zal bijdragen aan bouw viaduct De gemeenteraad van Wissenkerke heeft in de maandagavond gehouden raadsvergadering uitvoerig gespro ken over een aan de agenda toege voegd punt betreffende de financiële "jar 'S van de weg naar het recreatiegebied bijdrage aan de pr bouw van een viaduct op de kruising De Banjaard" met de nieuwe weg over de dam naar Vrouwenpolder. De raad ging er in principe mee ak koord de bijdrage toe te zeggen. Bur gemeester J. van Halst lichtte het voorstel met het nodige illustratie materiaal uitvoerig toe. Voor Zeeuws nieuws 2ie ook de pagina's 5 en 8. pond, die in twee termijnen betaald werden. Ook stipte de burgemeester aan, dat de apothekers toentertijd tot het gilde van de kruideniers be hoorden; altijd een belangrijke func tie hebben bekleed en in goede doen verkeerden Namens de kring voor de geschiede nis van de farmacie in de Benelux werd deze toespraak beantwoord door de president, dr, P. H. Brans uit Rotterdam, die burgemeester De Widt geheel in de stijl van deze kring een boekwerkje over de historie van de farmacie aanbood. Inleiding In de avondbijeenkomst, die belegd was in het museum van 't'Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, hield de heer H. Pieters een inleiding over de geschiedenis van de farma cie in Zeeland. De heer Pieters schetste het ontstaan van de gilden, de examens, die de apothekers af moesten leggen, de strijd om het le veren van medicijnen door dokters, die buiten het gilde stonden en de kwakzalverij, Door apotheker E. G. Segers uit Brussel werden vervol gens kleurendia's vertoond over oude apotheken Zondagochtend werden in het mu seum van het Zeeuwsch Genootschap de zakelijke punten van deze ver gadering afgehandeld. In aansluiting hierop spraken apotheker J. Ghys- saert uit Antwerpen over „Families van apothekers, ehirurgijnen en ge neesheren, dr. Elaut van Gent over „De lotgevallen van de Mechoacan", dr. E. Grendel uit Gouda over Far maceutische Emblemata" en apothe ker L. J. Vandewiele uit Gent over ,/t Nieuw light des apothekers" van de arts Antonius de Heide. De president van de kring, dr. P. H. Brans uit Rotterdam, werd tijdens deze najaarsvergadering voor zijn vele verdiensten de gouden legpen ning van de kring toegekend. Tot slot van de vergadering volgde er zondagmiddag nog een gezamen lijke koffiemaaltijd. Streven naar een oecumenische onderwijsdag bij katholieken Tijdens do zaterdagmorgen in hotel op de Zeeuwse Eilanden in 1961 zal „De Korenbeurs" te Goes p-ehouden vergadering van de Katholieke On derwijzersbond op de Zeeuwse Eilan den is medegedeeld, dat de bond er naar streeft een oecumenische onder wijzersdag te houden in Zeeland. Con tact hierover is opgenomen met de Christelijke Onderwijzersbond. Dit verklaarde de nieuwe geestelijk ad viseur van de bond, kapelaan E. Bouwmans. In zijn toespraak tot de talrijke on derwijzers zei kapelaan Bouwmans voorts, dat de katholieke geestelijk heid in Zeeland vaak te weinig steun krijgt van de leken. In deze verga dering werd de overleden voorzitter van de landelijke katholieke onder wijzersvereniging, wijlen de heer W. Wilschut, herdacht. De vergadering stond onder voorzitterschap van de heer P. J. W. v. d. Dries te Goes, die in zijn openingswoord o.a. kon wel kom heten de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer J. Munsters uit Bergen op Zoom. In de geani meerde rondvraag kwamen tal van vragen los over benoemingen en reis- vergoeding. Voorts werd medegedeeld, dat het vijftigjarig jubileum van de K.OJ3. Speelautomaten voor Retranchement taboe Van diverse zijden hebben B. en W. van Retranchement ver- zoeken ontvangen om speel- M automaten in het dorp te ver- |1 bieden. Het blijkt, dat deze ap- paraten een grote aantrek- kingskracht uitoefenen op de jeugd, die er een aanzienlijk deel van zijn zakgeld mee zoek brengt. Twee cafés in Retran- f! chement zijn in het bezit van H een dergelijke automaat. Om aan déze verzoeken tege- moet te komen en een einde te H maken aan deze ongezonde toe- stand, stelt het college van B. en W. van Retranchement de ff raad voor de politieverordening ff zodanig te wijzigen, dat het exploiteren van speelautoma- tén niet meer mogelijk is. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Twee successen voor Belgische douane De Belgische douane heeft weer en kele successen geboekt In de strijd tegen de smokkel. De gemeente Lo eren (15 km. *van Gent) was het operatie-terrein. In het eerste geval kon na een wilde achtervolging bij Moerbeke een auto met (valse) Belgische num merplaten worden aangehouden. De wagen bevatte 900 kg boter. De be stuurder wist te ontkomen. Het tweede speelde zich (in laatste instantie) na een sensationele ach tervolging af in de straten van Sint- Niklaas. Een auto met 1000 kg bo ter was hier de buit. De chauffeur V. uit Sint-Niklaas werd gevangeno men. De belangstelling van de zijde van het publiek was in het laatste geval zeer groot. Oorzaak ontploffing op „Escaut" nog onbekend Het Belgische vrachtschip „Escaut", waarop zich zondagmiddag een ketel- ontplotfing voordeed, heeft zijn reis naar Le Havre normaal voortgezet. In Vlissingèn hebben deskundigen het onderzoek ter hand genomen, maar tot nu toe is de oorzaak van de ont ploffing nog onbekend. (Slot van pag. 1 op gewezen, dat niet verwacht mag worden, dat de oesterwereld als zijnde niet-deskundig zal juichen bij doorgaan van de proeven. Met klem werd er bij de minister op aangedrongen het probleem van de verzoeting van de Oosterschelde een kwestie, die over drie vier jaar aan de orde komt terdege te wil len bestuderen. De oesterkwekers vre zen, dat als de Grevelingendam is ge sloten het zoete water van de rivie ren door het Zijpe naar de Ooster schelde zal stromen. Dit is met name 's winters tijdens noordelijke winden te vrezen. Voor de oestei-cultuur zou den de gevolgen desastreus kunnen zijn. Er werd bij de minister op aan gedrongen te helpen bevorderen, dat de Volkerakdam eerder of minstens gelijktijdig met de Grevelingendam wordt gesloten. Op deze wijze zou het zoete water schelde komen. niet in de Ooster- Positief geluid Positief was het geluid, dat de mos selwereld liet horen. Duidelijk werd gesteld, dat de niosselverwaterplaat- sen in Zeeland moeten blijven, ook als natuurlijke verwatering niet meer mogelijk is. Op korte termijn wil men in de mosselsector met een proefneming op kleine schaal begin nen, liefst op een plaats, die in de nabijheid ligt van de verwerkende industrieën. Met een daaraan gekop pelde technische proef zou volgens de mensen van de mosselsector uitge maakt dienen to worden hoe de grote verwaterplaats moet worden ge bouwd. |lllllllllllllllllllll!llll H De bespreking in Den Haag H werd bijgewoond door twee §j vertegenwoordigers van elke vereniging op het gebied van ff de oester- en mosselcultuur in Yerseke, namelijk de Vebo H (Vereniging Bevordering Oes- terbedrijf, kwekers en expor- j§ teurs), de Vervoex (Vereniging van Oesterkwekers en -expor- teurs), de Zeeuwse Oester (kleine kwekers), de Vereni- p f5 ging Oesterbelangen, de vis- ff sersvereniging Yerseke mos- selen en de Vereniging de Mosselhandel. Ook waren twee H vertegenwoordigers van de Ze- ff vibel (Zeeuwse Visserij Belan- s gen) aanwezig, onder wie bur- H gemeester A C. Willemsen van f| Yerseke. Van de zijde van het s ministerie van landbouw en visserij werd de bespreking be- ff ff halve door minister Marijnen bijgewoond door do directeur ff van de visserijen, ir. G. J. Lie- H nesch. Ook de visserij bioloog, ff ff dr. P. Kon-inga was aanwezig. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim worden gevierd. Plannen voor deze viering worden momenteel uitge werkt. Tot slot van de morgenver gadering vertoonde de heer v. d. Dries kleurendia's over zijn reis naar Joe- go-SIavië. In de middagbijeenkomst was het woord aan Lode van Gent, die in het onderwerp: „In de greep van het oerwoud" over de primitieve volkeren in Afrika sprak. Hij lichtte zijn causerie toe met fraaie kleuren- ZEELAND KREEG 350 MAN Militaire hulp bij aardappeloogst komt vandaag Vandaag zullen de militaire hulp- la-achten voor de werkzaamheden bij de aardappeloogst in Zeeland arrive ren. In totaal zullen 350 militairen bij het aardappelrooien in Zeeland worden ingezet. Voor de totale aard appeloogst heeft het ministerie van defensie 500 man troepen beschik baar gesteld waarvan er 150 op de Zuidhollandse eilanden assistentie zullen verlenen. De militairen komen uit Eindhoven en Oorschot. Driehonderd man zullen in diverse kampen op Walcheren worden ondergebracht. Later zullen hiervan 125 man naar Aardenburg worden overgeplaatst om te assiste ren bij de aardappeloogst in Z. Vlaanderen. Vijftig van de 350 man zullen in Bergen op Zoom gelegerd worden voor de werkzaamheden op het eiland Tholen. De militairen die op Walcheren zullen worden onderge bracht zullen voornamelijk op Noord- Beveland bij de aardappeloogst werk zaam zijn. De kosten die met de hulsvesting en voeding van de deelnemende militai ren gemoeid zullen zijn worden niet, zoals eerder gemeld door het Land bouwschap vergoed, maar komen voor rekening van de betrokken landbouwers. De militairen zijn voor lopig voor onbepaalde tijd ingezet. Bij het Landbouwschap zijn 340 aan vragen om assistentie, binnengeko men, aanvragen die betrekking heb ben op ongeveer 1000 hectare. Het Landbouwschap had om 1000 man hulpkrachten gevraagd. Naast de hulp van militaire zijde zal ook assistentie door studenten wor den verleend. Gisteravond zijn 120 studenten van de Landbouw Hoge school te Wageningen in het kamp Zeikepolder te Zierikzee gearriveerd. T egemoetkoming burgemeesters gebruik eigen auto Heeft de minister kennis genomen van de circulaire d.d. 30 september 1958 van het provinciaal bestuur van Zeeland inzake tegemoetkoming aan de burgemeester in de kosten van het gebruik van een eigen auto ten behoeve van de gemeente, zo wordt in het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de begroting van binnenlandse zaken voor 1961 ge vraagd. Is er zijnerzijds bezwaar te gen, dat dergelijke tegemoetkomin gen ook elders worden verleend, zo wordt de minister verder gevraagd. Mei Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zocht, bescher mend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men kan rustig eten, lachen, niezen en spreken, in vele ge vallen even gemakkelijk als met een natuurlijk gebit. Dentofix vermindert de voortdurende angst voor losraken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Dentofix houdt ook do adem fris. Geen onaangename smaak of hinder lijk gevoel. Prijs per slrooibus slechts f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. VANDAAG. Middelburg City. Tussen twee vrou wen, 20 uur. 18 jaar. Electro: Guerilla- strijd in de Rimboe, 19.30 uur, 14 jaar. Kunsthandel Van Benthem en Jutting: expositie Z.B.K., 9—18 uur. Schutters hof: lezing Natuurkundig gezelschap, 20 uur. Nederlands koffiehuis: Eloquentla, 20 uu. Wöhler: Bond van Plattelands vrouwen, 14.30 uur. Openbare kleu terschool Stromenwgk, Mastgatstr. 30. ouderavond, 19.30 uur. Prov. Bi bliotheek: expositie documenten oude Zeeuwse apothekers, 10—12.30 en 13.30—18 uur. Vlissingèn Alhambra Foxel, Nicole, 20 uur. 18 Jaar. LuxoiOntvoerd door de erntra-spionage. 20 uur. 14 jaar. Bn tannia: -abaretavond Phonogram, 20 u Goes Grand: 08—15 De Kazerne, 20 uur, 18 jaar. De Landbouw: vergadering ver- samelaars, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2