Verkaveling Kleverskerke met ruime meerderheid goedgekeurd Zeeuwse Almanak MOERMONDVOOR VORMING VAN JONGEMANNEN uitvin MIDDELBURGSE HOBBYIST BOUWDE M0DELSCHR0EE NOTARIS B. A. VAN VERRE TE MIDDELBURG OVERLEDEN ARKS beschuit Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE C O U RANT DONDERDAG 20 OKTOBER 1960 UITSLAG WAS: 177 VOOR EN 40 TEGEN Totale kosten thans f3,5 miljoen; rijk keert hoogste subsidie uit De ruilverkaveling Kleverskerke, waarvoor woensdag in het verenigingsgebouw „De Arne" te Arnemuiden de stemmings vergadering gehouden is, heeft de goedkeuring gekregen van de meerderheid bij deze verkaveling betrokken landeigenaren. De uitslag van de stemming over de toekomst van dit ruim 950 ha grote gebied was weinig twijfelachtig: van de 217 eigenaren stemden er 177 vóór en 40 tegen. Van liet aantal voorstem mers kwamen er slechts 23 op de vergadering, zodat 154 boeren zonder meer hun toestemming tot de ruilverkaveling gaven. De voorstanders vertegenwoordigden een oppervlakte land van bijna 703 ha, de tegenstanders een oppervlakte van ruim 247 ha. De vergadering: stond onder voor zitterschap van Gedeputeerde C. Philipse, die eerst een aantal be zwaren nader toelichtte. Zo deel de hij onder meer mee, dat voor het blok Kleverskerke de hoogst mogelijke subsidie toegepast wordt. Aan de bezwaren, die en kele eigenaren opperden tegen het tracé van de weg Kleversker- ke-Arnemuiden aan de westelijke zijde van het blok, zullen Ged. staten zoveel als kavelteclinisch en financieel verantwoord is, te gemoet komen. De heer Philipse deelde mee, dat het tracé van deze weg zodanig van bochten wordt „gezuiverd", dat het ver keer er de minste last van zal ondervinden. Tn een kort voorwoord noemde de Gedeputeerde de 19e oktober een buitengewoon belangrijke dag voor deze streelt. Nadat de heer Philipse betoogd had, dat de eigenaren de vrucht van de verkaveling in overig Walcheren hadden kunnen aan schouwen, wees hij op het grote algemene nut en de welvaartsge dachte van deze ruilverkaveling. „We verkeren momenteel in moei lijke tijden voor de landbouw, waar voor bijna geen jonge arbeidskrach ten aan te trekken zijn", aldus Ge deputeerde Philipse, die voor de toe komst nog meer narigheden voor zag. Hij noeifide daarom een goede ontwatering, ontsluiting van wegen, egalisatie en daardoor een nieuwe of betere mechanisatie van liet grootste belang voor de streek. Stemming Daarop kon de stemming beginnen. De leden van het stembureau ambtenaren van de Cultuurtechni sche Dienst alsmede de vertrou wensman van de streek, de heer J. Polderdijk „verborgen" zich achter een scherm, waardoor de belangheb benden zich van een zo geheim mo gelijke beslissing konden verzeke ren. Op het stembriefje moest slechts „voor" of „tegen" ingevuld worden, het besluit voorzien van de handtekening, terwijl zij, „die niet ter stemming verschenen, geacht werden voorgestemd te hebben". Het resultaat, dat Gedeputeerde Phi lipse even na één uur 's middags meedeelde, is bekend: 40 tegenstem mers en 177 voorstemmers, waarvan er 154 „thuisbleven". De heer Philipse was de eerste, die de streek gelukwenste met de ze beslissing. Hij noemde straks bij de uitvoering van het werk het toezicht van zeer groot belang en voorts bracht hij de Cultuur technische Dienst, cie plaatselijke voorbereidingscommissie en de Nederlandse Heidemij dank voor hun werk. De Gedeputeerde sprak de hoop uit, dat de betrokkenen na afloop met dankbaarheid op de uitvoering mogen terugzien. Namens de centrale commissie dankr te ir. J. D. Dorst de Gedeputeerde voor zijn deskundige voorlichting. De heer Dorst verklaarde persoon lijk van oordeel te zijn, dat de voor deze ruilverkaveling bestemde kosten ten volle verantwoord zijn. Ir. Dorst verzocht de tegenstemmers tenslotte om hun royale medewerking bij de uitvoering. Zoals bekend Is de polder „De Gre nadier", nu deze bestemd zal worden als industriegebied voor IVIiddelburg, uit het blok Kleverskerke „gelicht". De kostenverdeling en de bedragen, die van de betrokkenen zullen wor den gevraagd, geven thans het vol gende beeld te zien: De kosten van de cultuurtechnische werken zijn f 3.015.480, waarvan f 909.000 door de belanghebbenden wordt bijgedra gen, f (5000 door derden en f 2.100.480 (70 door het rijk gesubsidieerd wordt. Per hectare bedragen de kos ten gemiddeld t 8370, waarvan f 2350 gesubsidieerd wordt en f 1015 van belanghebbenden gevraagd wordt. Voor utiliteitswerken (drinkwater en elektriciteit) is f 353.520 geraamd, waarvan f 60.100 van belanghebben den wordt gevraagd, f 78.100 door derden wordt bijgedragen, terwijl het rijk f 215.320 voor zijn rekening neemt. Voor nieuwe boerderijbouw is f 176.000 geraamd, waarin de be langhebbenden f 109.400 moeten bij dragen. Het rijk betaalt hierin voor 38 of f 66.600. De totale Jtosten van het project worden dus ge raamd op f 3.545.000, waarvan het rijk 67 of f'2.382.400 bijdraagt. De belanghebbenden moeten hiervan f 1.078.500 betalen, terwijl van der den f 84.100 verwacht wordt. Ged. Staten zullen thans overgaan tot de benoeming van een plaatse lijke commissie, die de verantwoorde lijkheid voor de uitvoering heeft en liet plan uitwerkt. Daarna zal het plan definitief door Ged. Staten wor den vastgesteld. Advertentie '"Als U pantoffels koopt.. eist dan een merk, bovendien voorzien van tegen huidirritacie tegen transpïratie-geur ancï-septisch (Slot van pag. 1) bijvoorbeeld een beweging als de padvinderij de jeugd niet meer aan spreekt. Daarbij kwam, dat de tot heden bekende vormingsinstituten teveel op theoretische basis waren geschoeid. Zoekende naar een oplos sing kwam men in Engeland in cpn- tact met de in 1941 opgerichte „The Outward Bound Trust", naar ideeën van Kurt Hahn, een in Engeland wo nende Duitse onderwijzer en Lawren ce Holt, president-directeur van de „Blue Funnel Line". Deze werkten een systeem van training -uit, dat er op gericht was de opvarenden van getorpo- deerde schepen meer geestelijk en lichamelijk uithoudingsvermogen te geven. „Outward Bound" heet het zeeschip, dat de trossen heeft losgesineten en zijn reis naar de plaats van' bestemming begint. Symbolisch geeft deze titel aan dat de jonge mens zijn eigen schip over de levenszee moet voe ren, door gevaarlijke omstandig heden en dreigingen heen. NAAM GEVRAAGD. De Nederlandse stichting met het zelfde doel heeft voorlopig de naam „Outward Bound" aangehou den, maar zij houdt zich voor een goede Nederlandse vertaling aanbe volen „Zee- en bergscholen" worden er In de naam van de stichting genoemd. Dit omdat men in Engeland zowel zee- als bergscholen kent. „Moer- mond" wordt uiteraard een zeeschool met activiteiten als zeilen en kanova ren. Bij bergscholen, waarover de VAN TOT SFEERLOTEX In Oosterland zit men met een moeilijkheid. De Nederlands her vormde kerk is er namelijk keu- rig gerestaureerd. In een sfeer zelfs, die niet geheel van deze tijd is. maar nu past de verlichting er niet meer bij. Het middel om deze sfeer alsnog tot een geheel te ma ken lag voor do hand: een verlo ting. Naar gewoonte zal de kerk voogdij de opbrengst der loterij verdubbelen en men hoopt nu ONDERWIJS... Op de lagere school was het in de vorige eeuxo ook niet alleszo leer den wij uit e?n artikel va.ii G. J. van Oorschote in het Zeeuws Tijdschrift Uit een aardrijkskundeboekje van de toenmalige onderwijzer Slnijters uit Kapelle 'citeert Van Oorschot enkele vragen, die de lieve jeugd geacht werd ie kunnen beantwoorden. Van Oorschot zelf schoolhoofd zegt uit over die vragen: „De wijze, icaar- op deze gesteld en gedacht zijn, doet ons glimlachen, vooral over de wij- ze waarop men trachtte de jeugd vol te proppen met onbetekenende wetenswaardigheden". Nou, onbetekenendWij zullen met twee van die vragen volstaan: a. Wijs op de kaart plaatsen aan, welke met een P beginnen en b. In welke kerken ten plattelande vindt men orgels? Onbetekenend, Van O.f Het lijkt ons heerlijk om zomaar alle plaat sen met een Pin Zeeland te kun nen aamvijzen, om nog maar te zwijgen over die orgels. Wij zouden dat best eens willen weten. 't Komt vast nog wel eens te pas. In een quiz maar, dat de benodigde gelden er spoedig zullen zijn, NORMAAL Gisteren sclireven we op deze plaats reeds dat het waterpeil op verschil lende plaatsen in Zeeland weer be gint te zakken. Ook liet water van de spuikom te Colijnsplaat, de zoge naamde „Val" is nu weer tot nor maal peil teruggevoerd. Verschillen de bewoners van deze lioek hebben 11a de miniatuur-inundatie kunnen constateren, dat het voorraadje win tergroenten 111 de tuintjes bedorven uit de strijd kwam, RAKETBOM De vruchtbare grond rondom Bier vliet blijkt nog steeds vol met uiterst gevaarlijke projectielen te liggen, De landbouwer C. van Belois werd en kele dagen geleden dan ook wei een beetje, bleker, toen liij tijdens zijn werk op een raketboni stootte. Zoals gewoonlijk was de mijnopruiuiings- dienst er weer vlug K,: j,ï™° onschadelijk te maki BAZAAR I In Aardenburg heeft drie dagen lang een opmerkelijke drukte geheerst, een drukte met veel muziek, toen er een driedaagse bazaar werd gehou den ten bate van de koninklijke mu ziekvereniging „Aardenburgs Fan fare" en de Algemene Aardenburgse Sociëteit. Burgemeester J. M. A. C. van Dongen opende de bazaar in te genwoordigheid van vele genodigden. Op de tweede dag trok de fanfare door het dorp, terwijl links en rechts oliebollen werden verkocht. De laat ste dag verzorgde de muziekvereni- §ing „Elk naar zijn krachten" uit t.-Kruis voor 'n opgewekte optocht. BAZAAR II Ook in Axel werd dezer dagen een bazaar georganiseerd en wel door de christelijke fanfare Hosanna". Het werd een voortreffelijk geslaagde ba zaar en het resultaat loog er dan ook niet om: opbrengst ruim f 1400, Nederlandse stichting door uïtwisser ling met Engeland hoopt te kunnen beschikken, nemen bergklimmen en skiën de taak van de zee over. Het enige centrum in Nederland wordt dus „Moermond", waar de eerste cursus op 1 maart 1961 zal aanvangen. Een dergelijke cursus van 26 dagen zal steeds door honderd jongens worden gevolgd. Het eerste jaar blijft dit aantal echter tot de helft beperkt, het tweede jaar tot driekwart. Eerst in het derde jaar zal iedere 26 dagen een „nieuwe lich ting" van honderd jongens op „Moer mond" verschijnen. Er zullen zowel vaste als hulpinstructeurs worden aangesteld. LANG GEZOCHT. Lang hebben de oprichters van 'de Nederlandse Outward Bound naar een geschikte plaats voor hun in stituut gezocht. Totdat men in con tact kwam met de „Stichting Moer mond". Het slot, waarvan de restau ratie zijn voltooiing nadert, leent zich uiteraard bijzonder goed voor de vestiging van een „zee-school". Bo vendien werd het slot hersteld met gelden uit een gift van de Zweedse gemeenten, die daarbij bepaalden, dat het slot een aan de jeugd dienst bare bestemming zou krijgen. De bedrijven-oprichters hebben het aanvangskapitaal voor het instituut bijeengebracht. De inrichting van het kasteel wordt gefinancierd uit een aanzienlijke gift van het Bernard van Leerfonds, een bedrijfsfonds met sociaal-culturele doelstelling, speci aal voor de jeugd. Dit fonds heeft tevens de huur van het kasteel voor vijf jaar gegarandeerd. Intussen hebben enige grote onder nemingen hun medewerking toege zegd door middel van liet zenden van cursistenhet cursusgeld bedraagt per deelnemer f 300. Tot de geïnte resseerde bedrijven behoren Wilton- Feyenoord, de Koninklijke Hoog ovens, de Staatsmijnen, Shell-tan- kers, Thomson's Havenbedrijf en als stichtingen de vakopleidingen Ha venbedrijf Rotterdam en het Textiel- vak Twente. Voorts zijn contacten gelegd met Philips, A.K.U. en Unile ver. In het voorlopig bestuur heeft naast verschillende topfunctionarissen uit Erote bedrijven zitting mr. G. F. unsingh Tonckens, de burgemeester van Renesse, als penningmeester. Tot de leden Van een nog samen te stellen raad van toezicht behoren dr. J. Ph. Backx uit Rotterdam, direc teur van de N.V. Thomson's Haven bedrijf, de initiatiefnemer, de heer M. C, van den Bout, notaris te Renesse en jhr. R. J. H. Q. Röell, burgemees ter van Haamstede. INRICHTING. Voor de jongelui zal het kasteel als dag- en nachtverblijf dienen. Douches en verder sanitair zullen in het park worden aangebracht, het huis zal tot directeurswoning worden verbouwd. De acht a ne gen hectaren grond rond het kas teel zijn in de huur begrepen. Mete instanties als rijkswaterstaat, domeinen en waterschap „Schouwen- Duiveland" worden besprekingen ge voerd over het betreden van de ter reinen en het betrekken van de jon gens in de door deze diensten te ver lichten werkzaamheden. Ook is overleg gaande met. B. en W. van Duivendijke voor het gebruik van het haventje van Scharendijke voor roei- en zeilboten. Met de Koninklij ke Noord- en Zuid-Hollandse Red dingmaatschappij en de Koninklijke Zuid-Hollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen zal eveneens contact worden opgeno men: zo mogelijk zullen de jongeng ook bij reddingswerk worden inge schakeld. De vlce-voorzitter van de stichting „Moermond", notaris P. Heering uit Zierikzee, sprak aan het begin van de bijeenkomst zijn grote voldoening uit over het feit, dat thans een pas sende bestemming voor het slot- is gevonden. ■X verlengt de levensduur Vrouw uit Sluis werd het slachtoffer van kolendamp In Sluis heeft zich dinsdagavond een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan. De vijftigjarige alleen wonende weduwe P. Verhage-Zonne- vijlle is daarvan het slachtoffer ge worden. Woensdagmorgen werd zij dood in baar woning aangetroffen bij een nog steeds brandende kachel. De vrouw moet reeds de avond te voren aan de vergiftiging overleden zijn, want het licht in de woonka mer brandde nog, toen men liaar vond en haar béd was onbeslapen. Mevrouw Verhage was eigenaresse van een manufacturenzaak in de Kapellestraat. Minister Korthals bezocht Zeeland Woensdag lieeft minister dr. H. A. Korthals van verkeer en waterstaat een oriënteringsbezoek aan Zeeland gebracht. De minister maakte met het directievaartuig van de directie Zeeland van de rijkswaterstaat, de „Directeur-generaal Harmsen", een vaartocht over de Westerschelde. 's Ochtends vertrok het gezelschap, onder wie de secretaris-generaal van het departement van verkeer en wa terstaat, mr. A. N. G. Gietsen, de di recteur-generaal van rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris, de hoofdingenieur van de directie Zeeland, ir, J. H. van der Burgt, het hoofd van de Delta- dienst, prof. Jansen en de hoofdinge nieur-directeuren In 't Veld, Van der Kerk en Volleer, van Hansweert voor de vaartocht. De terugtocht ging via Hansweert en Wemeldinge naar Dordrecht, waar het gezelschap 's avonds debarkeerde. Overleden na botsing tussen bromfietsen In het Ellzabethziekenhuis te Tilburg is woensdagmorgen overleden de 59- jarïge fabrieksarbeider J. Buize uit Hoek, die zaterdag rijdende op een bromfiets op de weg van Sluiskil naar Terneuzen in botsing kwam met een andere bromfietser, de 27- jarige G. B. uit Axel. De gemeentepolitie van Terneuzen verzoekt een ieder, die van dit onge val getuige is geweest, zich in ver binding te stellen met de politie al daar of de politie in zijn of haar woon- of verblijfplaats. Universitair examen Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het ingenieurs examen geodesie (landmeetkunde) de heer J. Ch. Blankenburgh te Le- wedorp. Advertentie j Slecht „genees-vlees" zeggen sommige mensen als wondon nlot gemakkelijk dichtgaan. (En de kans op infectie is dan natuurlijk veel groter). Maar als U Kloosterbalsem (Akker-Balsem) gobruikt bestaat er «een slecht „goneos-vleos" meer. Een wondbalsom die snel wonden zuivert en nieuwe huidvorming bevordert, dat is Kioosterbalsom al 3 geslachten lang. «iet zonder reden zegt men dan ook: ..Kloosterbalsem - geen goud zo goed." DE HEER D. M. DE REGT Niet alleen vorm van vrijetijdsbesteding DE MODELBOUW IS in Ne derland zo langzamerhand een ingeburgerde vorm van vrijetijdsbesteding gewor den. Honderden hobbyisten zijn in vrije uurtjes over mi niatuur schepen, vliegtuigen, treinen en zelfs hele spoor wegemplacementen gebogen, die tot op de millimeter nauw keurig worden nagebouwd. Voor de heer D. M. de Regt te Middelburg is de model bouw echter niet alleen een vorm van vrijetijdsbesteding, maar nog meer een uiting om zijn zelfrespect terug te win nen. Zelfrespect, dat in 1950 een knauw had gekregen, toen hij door een bedrijfsongeval voor zijn be roep van machinist-bankwerker werd afgekeurd. Zwaar gewond werd de heer De Regt een zieken huis binnengedragen en sindsdien moest hij nog veertien maal opge nomen worden. In Middelburg, Utrecht, Leiden en Rotterdam. En thans, tien jaar na het onge val, is hij nog steeds onder dok tersbehandeling. Nu is de heer De Regt werkzaam als werkman en knapt hij allerlei karweitjes op, die niets met zijn vroegere beroep van machine bankwerker te maken hebben. De liefde voor zijn beroep is echter gebleven en nu de heer De Regt het niet meer kan uitoefenen, doet hij het in zijn vrije tijd, als hob by. Met slechts eenvoudige ge reedschappen heeft hij van wat oude spullen, zoals hij het zelf noemt, een verstelbare schroef gebouwd. Hiervoor heeft de heer De Regt van enkele bedrijven wat kleine werktekeningen gekregen om zijn schroef en bijbehorende "ïeepsir D. M. DE REGT oud beroep nu hobby scheepsmotor zo nauwkeurig mo gelijk na te bouwen. De scheepsmotor zelf heeft de heer De Regt slechts schematisch aangegeven, hoewel de benodigde buisleidingen, pompen, drukvaten, tandradpompen en de bedienings installaties met de benodigde me ters niet ontbreken. Het geheel is in kleurig rood en groen geschil derd en in een glazen kastje ge plaatst, dat nu in de kamer van de heer De Regt een aparte plaats heeft gekregen. Omdat voor de heer De Regt met dit werkstuk weer iels van zijn oude beroep, dat van machine-bankwerker, is gaan leven. Reorganisatieplan voor administratie Goes Op de raadsagenda van Goes voor de spoedeisende vergadering van mor gen vrijdag staat een voorstel tot het verlenen van een krediet van 2.000 in verband met een door de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten in te stellen oriënterend onder zoek. Dit onderzoek omvat het opstel len van een eventueel reorganisatie plan voor de gemeentelijke admini stratie van Goes. Dronken chauffeur reed in Zierikzee rond Dinsdagavond omstreeks half elf heeft een onder invloed rijdende be stuurder van een personenwagen het Zierikzeese Havenplein onveilig ge maakt. Het gevaar week toen de be nevelde een zekere B. uit St. Mi chielsgestel op de hoek van het „Vischslop" een paal raakte, de au to tot stilstand kwam en de politie ingreep. De man, die in de auto nog een hoeveelheid spiritualiën mee voerde, werd naar het politiebureau te Zierikzee overgebracht. Te Middelburg is woensdag na een korte ziekte overleden notaris B. A. van Verre. Hij was 56 jaar oud. Met notaris Van Verre is een mar kante figuur ln de Zeeuwse samen leving heengegaan. Hij was een man van grote vakbekwaamheid en met brede belangstelling, waarbij met na me het amateurtoneel zijn grote in teresse en liefde had. Hij behoorde onder meer tot de oprichters van Het Middelburgs Dillettantentoneel, wel ke vereniging hij in diverse functies diende. Vele voorstellingen van deze toneelgroep regisseerde hij en daar bij wist hij zijn mensen tot grote prestaties te inspireren. Het was ook mede dank zij zijn werk, dat H.M.D. T. verscheidene malen het Zeeuws Landjuweel wist te winnen. In de dertiger jaren was hij een van de actieve figuren in de com missie, dlc de Middelburgse Schouwburg voor eeu definitieve ondergang behoedde. Toen voor het beheer van deze instelling een naamloze vennootschap werd op gericht werd hij benoemd tot ho norair directeur, een functie die hij nog steeds met elan vervulde. Ook in breder verband was hij actief werkzaam ten dienste van het ama teurtoneel. Zo was hij o.m. voorzit ter van de Zeeuwse gewestelijke af deling van de Nederlandse Amateur toneel Unie. Van de andere bestuurs functies die hij in de loop der jaren uitoefende noemen wij nog het be stuurslidmaatschap van „De Verge noeging" te Middelburg. De heer Van Verre werd in de kring van zijn vakgenoten gewaardeerd als een bekwaam notaris. Na de staats examens voor kandidaat-notaris te hebben afgelegd werd hij tot kandi daat benoemd in zijn geboortestad Middelburg ten kantore van de nota ris W. Hioolcn. Van 1930 af was hij kandidaat bij notaris mr. P. Loeff te Koudekerke, waarna hij in 1946 tot notaris te Middelburg werd benoemd als opvolger van notaris Terpstra. Van 1932 tot 1944 was hij opleider en repetitor voor de notariële staatsexa mens. Van zijn hand verschenen arti kelen o.a. in het Weekblad voor Pri vaatrecht, notarisambt en registra tie (W.P.N.R.). De heer Van Verre is slechts enkele dagen ziek geweest. Zijn onverwach te heengaan heeft in brede kring ont steltenis gewekt. Bakker uit Souburg sprong jongetje in kanaal na... If Bakker Piet Ilendrikse uit Sou burg is dinsdagmiddag bij '<Te M H brug over het Kanaal door Walcheren in het water ge- sprongen en heeft- zo een ze- venjarig jongetje kordaat vau de verdrinking gered. f§ Het zoontje van de familie K. M raakte bij het spelen met een H bootje in de buurt van de los- wal om een uur 's middags =5 plotseling te water. Een ar- beider, die het jongetje even later enkele meters uit de kant zag wegzinken, maakte men- H sen in de buurt gesticuleerd attent op het gebeurde. Dat §1 H zag bakker Hendrikse, die M juist met zijn carrier over de brug reed. Hij bedacht zich geen moment, wierp enkele H kledingstukken uit en sprong het kind tegemoet. Na enkele §f ogenblikken stond hij druipend m H op de kant: het ventje was van verdrinking gered! Directe na- f§ m delige gevolgen heeft het jon- m H getje niet van dit angstige avontuur ondervonden. En de H bakker was een uur later weer H druk bezig achter zijn oven..., llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Wij Zeeuwen eten allen VANDAAG. Middelburg City: Val niet, professor, 20 uur, 14 jaar. Electro: Dag der ver gelding, 20.30 uur. 18 Jaar. Kunsthan del Van Benthem en Jutting, expo sitie Z.B.K.. 918 uur Schouwburg: -Ned. Jeugdtoneel, jeugdvoorstellin gen Z.V.U., 9, 11 en 14 uur. Nieuwe Doelen: lezing Ned. Instituut voor Efficiency, 14.30 uur Sociëteit de Vergenoegingbazaar O.N.D.A-, 14 tot 22 uur. Vlissingen Luxor: Kinderen, die niet gewenst zijn, 20 uur, 18 Jaar. Goes Grand: Orfeu Negro, 20 uur, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2