Splitsing bij vererving schept vaak te kleine boerenbedrijven KLANKBORD Tweede Kamer laakt majoor Koopmans „WESTDUITSERS WISTEN REEDS DRIE JAAR EICHMANNS ADRES" WOENSDAG 19 OKTOBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WERKGROEP VAN LANDBOUWSCHAP: In herverkavelingsgebieden wordt terugvordering subsidie aanbevolen We werkgroep agrarisch erfrecht van het Landbouwschap, die in februari j.l. al eeu interim-advies hoeft uitgebracht over het agrarisch erfrecht in de boeken S en 4 van het nieuwe Burgerlijk Wetboek, heeft nu in een nieuw rapport commentaar gegeven op hetgeen de commissie uitgifte domeingronden (commissie-Hofstee) in haar rapport heeft gezegd over het agrarisch erfrecht en de invloed daarvan op de splitsing van boeren bedrijven. De commissie-Hofstee was tot de conclusie gekomen dat het steeds ont staan van te kleine boerenbedrijven in Nederland vermoedelijk vooral moet worden toegeschreven aan splitsing bij vererving. De werkgroep van het Landbouwschap heeft een enquête onder het notariaat ingesteld om inzicht te krijgen in de werking van het erfrecht in de praktijk. Zij heeft daarbij onder de aandacht der geënquêteerden gebracht dat be- drijfssplitsing niet onder alle omstan digheden behoeft te leiden tot het ontstaan van te kleine bedrijven er zijn verscheidene situaties denk baar, waarin bedrijfssplitsing aller minst landbouwkundig ongewenste gevolgen heeft en dat daarom naar haar mening aan het begrip splitsing een neutrale, niet emotio neel geladen betekenis moet worden toegekend. Ook neemt het aantal zeer kleine boerenbedrijven af dooi de toenemende industrialisatie en be vordert de Algemene Ouderdomswet verlichting van de argrarische be volkingsdruk. In antwoorden op de enquête, waaraan 167 notarissen en kan didaat - notarissen meewerkten, zijn deze factoren met een zekere regelmaat naar voren gekomen, maar er kan toch niet worden be weerd dat er zich geen problemen meer voordoen. Als zeer algemene conclusies van de enquête vermeldt de werkgroep: dat de problemen vooral in tevoren ook reeds daarvoor bekend staande gebieden aan de dag treden, dat het bestaande erfrecht, aange nomen dat alle belanghebbenden daartoe medewerken, het notariaat en de rechterlijke macht voldoende mogelijkheden laten om landbouw kundig ongewenste gevolgen te ver mijden, maai- dat belanghebbenden lang niet altijd in staat of bereid zijn die medewerking te verlenen. Dat de splitsing haar oorzaak vindt in concurrentie tussen in land- of tuinbouw werkzame erfgenamen en bepaaldelijk minder in financiële motieven. NIET VERHINDEREN De enquête onder de notarissen heeft een opmerkelijke en stijgende be langstelling voor voorzieningen tij dens het leven der ouders aan de dag gebracht. Men zal er goed aan doen deze voorzieningen, die in niet gerin ge mate bijdragen tot het verhinde ren van ongewenste splitsingen, zo veel mogelijk te stimuleren. De werk groep vindt daarom alleszins aan vaardbaar de suggestie van verschil lende inzenders om het registratie recht voor overdrachten tussen ou ders en kinderen en het successie recht op overdrachten door ouders aan kinderen met voorbehoud van vruchtgebruik af te schaffen. Om versnippering van bedrijven ten gevolge van de werking van het erf recht in ruil- en herverkavelingsge bieden tegen te gaan beveelt de- werkgroep een proef aan met het Zwitserse stelsel, waarbij de overheid ruilverkavelingssubsidies in geval Aan bedrijfssplitsing kan terugvor deren. De regeling zou in de ruilverkave- lingswet 1954 moeten worden opge nomen. Het te restitueren bedrag zou men gelijk kunnen stellen aan het door de eigenaar in de kosten te be talen aandeel. Hetgeen erop neerkomt dat de subsidie, hoewel zij in de prakijk hoger is, eenvoudigheidshal- ve wordt gesteld op de helft van de totale op de kavel vallende kosten. Zou men dit bedrag te hoog vinden, dan zou het gehalveerd kunnen wor den. Een andere mogelijkheid is de contante waarde van de nog te beta len ruilverkavelingsrente, verhoogd met een gelijk bedrag, op het ogen blik van de splitsing, direct opeis baar te stellen. Men zou de regeling kunnen beperken ot splitsingen, die binnen een termijn van dertig jaar ITALIË I. Een Italiaanse vrouwen jager is door een Milanees gerechts hof ontslagen van rechtsvervolging wegens het lastigvallen van een En gelse studente, omdathet meis je hem had gebeten. De 22-jarige Mario Cuccia moest voor de rechter komen, nadat de 18- jarige Kathleen Stars, een Engelse die in Milaan studeert, had geklaagd, dat hij haar overal volgde en het zelfs een ogenblik had gewaagd haar aan te raken. Toen had ze hem in de hand gebeten. De rechter stuurde Mario naar huis met een waarschuwing, omdat hij vond dat de Romeo al voldoende was gestraft. ITALIË II. Giovanni Marino. S3 jaar oud. is in Napels in het huwelijk ge treden met Agnesc Fcdele die, de aanvallige leeftijd van 36 jaar heeft. Volgens de stokoude maar vitale bruidegom was een „bliksemsnelle" hofmakerij aan het huwelijk vooraf gegaan.. Marino komt uit een geslacht waar men hoge leeftijden bereikt. Zijn moeder werd 95 jaar en zijn groot moeder 112 jaar. Onder de bruiloftsgasten bevonden zich drie broers van Marino, allen meer dan 80 jaar oud. Een van hen. de 87-jarige Eugenio Marino, een houtsnijder, kwam uit New York om de bruiloft bij te wonen, na de ruilverkaveling tot stand ko men en er zouden alleen ruilverka velingen onder moeten vallen, waar toe na het tot stand komen van die regeling besloten is. Meningen verdeeld De commissie grondgebruik van het Landbouwschap heeft in een nota haar visie gegeven op het gehele rapport der commissie uitgifte do meingronden (commissie-Hofstee). In hét aan het erfrecht gewijde ge deelte van die nota geeft zij com mentaar op de conclusies van de werkgroep agrarisch erfrecht. Iïefc blijkt dat de meningen over het terugvorderen van ruilverka velingssubsidie bij bedrijfssplit sing in de commissie grondge bruik zeer verdeeld waren. Er werd op gewezen dat de bij ruil verkaveling verrichte werken voor ontsluiting verbetering der water huishouding en kavelinrichting, die het grootste deel der uitgaven Toch was de kleinst mogelijke meerderheid van de commissie grondgebruik voor de door de werk- j groep voorgestelde regeling. Deze I kleine meerderheid had er geen bc- j zwaar tegen de regeling ook van I toepassing te verklaren op reeds uit gevoerde of nog in uitvoering zijnde ruilverkavelingen. Wezenlijke bijdrage De commissie grondgebruik onder schrijft geheel de aanbevelingen, die de commissie-Hofstee doet voor het stimuleren der spontane bedrijfsver- groting door middel van het bevor deren van vrijwillige afvloeiing van werkers uit de landbouw en van over heidshulp bij grondaankopen door in dividuele boeren. Wel meent zij dat de commissie-Hofstee in haar rap port ten onrechte de indruk wekt, dat het vraagstuk der te kleine be drijven zou samenvallen met dat van de bedrijfsopvolging in de landbouw. Door oplossing van het opvolgings- vraagstuk is het vraagstuk van de te kleine bedrijven nog niet opge lost. Wat betreft de voorstellen der com missie-Hofstee inzake geleide be- drijfsvergroting: het voorstel, de Stichting Beheer Landbouwgronden de bevoegdheid te geven ook in ge bieden waar de ruilverkaveling nog moet beginnen, vrijkomende bedrij ven aan te kopen, wordt begroet als wezenlijke bijdrage tot verbetering der bedrijfsgroottestructuur. Ook met het door de commissie-Hof stee bepleite optreden van de stich ting beheer landbouwgronden buiten ruilverkavelingsgebieden kan de Landbouwschapscommissie zich ver enigen. ISRAËLISCHE JOURNALIST JOEL BRAND: „Bormann is stellig nog in leven" De Israëlische journalist Joel Brand, die heeft deelgenomen aan het speu ren naar Eichmann en die waarschijn lijk als getuige zal voorkomen in het prooes-Eichniann, heeft in Keulen be weerd dat aan de Westduitse autori teiten al drie jaar geleden het Argen tijnse adres van Eichmann bekend Drie jaar geleden sprak ik met een van de hoogste autoriteiten van de Westduitse justitie, zo vertelde Brand op een persconferentie, en hij zeide: „Eichmanns adres is ons bekend". Brand beweerde dat dit hetzelfde adres was waar Eichmann dit jaar door Israëli's is gearresteerd en dat de arrestatie drie jaar geleden op dezelfde plaats had kunnen geschie den. Brand zeide dat de beambte met wie hij drie jaar geleden had gesproken, weigerde te zeggen waarom West- De dood op de weg Dinsdagmorgen is op de Brinklaan in Apeldoorn de 60-jarige mej. L. W. Fennebeumer aangereden door een bestelauto, bestuurd door de 26-jarige H. V. uit Apeldoorn. Mejuffrouw Fen nebeumer verzuimde voorrang aan de auto te verlenen en werd zo ernstig gewond dat zij ter Dlaatse overleed. Dinsdagochtend omstreeks negen uur is de 79-jarige heer G. J. Besselink uit Borculo het slachtoffer geworden van een verkeersongeval. Hij werd op de verkeersweg Borculo-Lochem aan- gereden door een personenauto, be- stuurd door de heer B. tilt Borculo, terwijl hij per rijwiel de weg over- stak. De heer Besselink liep ernstige ver- wondingen op en overleed tijdens het j vervoer naar het ziekenhuis in Lo- Duitsland niet tegen Eichman op trad. In antwoord op een vraag, verklaarde Brand dat Martin Bormann stellig ook nog in leven was. Hij zeide dat hij een Spaans persoonsbewijs had gezien dat door Bormann in Zuid- Amerika was gebruikt. Maar Brand lichtte toe, dat Israël meer belang stelling had voor Eichmann dan voor Bdrmann en hij beweerde dat als de Israëli's zich nïet hadden belast met de aanhouding van Eichmann, nie mand anders dat zou hebben gedaan. Ook beweerde hij dat Eichmann door anderen met rust was gelaten, omdat anders vele vooraanstaande mannen in discrediet zouden geraken, niet al leen Duitsers, maar ook Engelsen, Fransen, Amerikanen, Russen, neu tralenjoden, zowel als niet- joden. De fout van deze mensen was ge weest, dat zij blind waren geweest en geen geloof hadden gehecht aan de aan hen uitgebrachte rapporten over de onderdrukking der joden. Als in het proces zou worden bewezen dat miljoenen gered hadden kunnen wor den, zouden vele vooraanstaande men sen niet vrij uitgaan en daarom had men de zaak maar laten rusten. Hammarskjöld antwoordt op Russische aantijging Secrclaris-generaal Hammarskjöld heeft dinsdag geantwoord op de kri tiek, welke de Russische afgevaar digde in. de begrotingscommissie op zijn, Hammarskjöld's, begrotingsnoli- tiek heeft geleverd. De Sowjet-Unie had Hammarskjöld er eergisteren o.ni. van beschuldigd onnodig gelden te hebben besteed aan V.N.-missies naar Jtct buitenland, in het bijzonder naar Laos, Kongo en Guinea. In antwoord op deze kritiek zei Ham marskjöld, dat hij de last om deze Janden te helpen, niet op zich heeft genomen om zich in de zaken van de ze landen te mengen, doch omdat hij meende dat dit de plicht van de secre taris-generaal is. „De gedelegeerde van de Sowjet-Unie schijnt er een andere mening op na te houden. Laat hij die op de proef stellen. Er is re den om zich af te vragen waarom deze rol van de Verenigde Naties nu verwerpelijk wordt geacht", aldus de secretaris-generaal. De Sow jet-gede legeerde heeft verkozen artikel 99 van het handvest te vergeten, op grond waarvan de secretaris-gene raal gerechtigd is de aandacht van de veiligheidsraad te vestigen op bedrei gingen van de internationale vrede en veiligheid. j»irgy^ Na dikke prijs in toto j een klinkende bruiloft j H Bill Grant, een -'/5-jarige West- |{j indïér die circa 70 gulden per week verdient- als schoon/na- ker in Londen, heeft gisteren Vernomen, dat. hij ruim, 000.000 s WVf'fMen heeft gewonnen in de n voetbaltotodoor S gelijke n spelen goed te voorspellen. Het ee was de eerste vette voetbal-pot sedert weken in Engeland. Drie maanden geleden liet Bill gijn verloofde Èdwina Fote uit r; de West overkomen. Zijn bere- p kening was dat als gij ook in Londen ging werken, zij sa- men genoeg zouden verdienen om- te kunnen trouwen. Bill was schoonmaker in een mili- H tair depot en Edwina lcreeg een baantje in 'een wasserij; Bill is nu voornemens geen dag M langer met trouwen te wach- H ten dan nodig is en hij zegt dat het een bruiloft, zal worden die zal klinken 'nis een klolc. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil I Dc .12-jarige Patrice M ich vit n is in voorlopige hechtenis genomen. Hij I wordt er van verdacht zijn vrouw, j de 29-jarige Nicole, tijdens de jacht le hebben doodgeschoten. Foto: Pa trice Michelin frechtstijdens een reconstructie door de justitie. chem. (Slot van pag. 1 Nederlands blad, hoewel hij waar dering had voor de wijze, waarop de andere bladen hun lezers heb ben ingelicht over de inhoud van het rapport van de commissie mi litair aankoopbeleid. Minister Visser kon hier niet veel op Minister inr. E. H. Toxopeus brengt een bezoek aan Nederlands Nieuw- Gu-inea. Foto: minister Toxopen-s flinksin gesprek met gouverneur Platteel en echtgenote. antwoorden. Wat de kwestie van de journalistieke verantwoordelijkheid aangaat, zei hij dat de minister van justitie en de minister-president er hun hoofd wel eens over zullen bui debat namen deel behalve de minis ter van defensie ir. Visser, de heren Koersen K.V.P., Schouwenaar P.v.d. A.. Van Dijk V.V.D.. Bakker C.P.N.. Van Rijckevorsel K.V.P. en Lank- horst P.S.P. werd gevraagd of thans voldoende maatregelen zijn ge troffen om herhalingen van fouten, zoals in het rapport-Koersen zijn ge signaleerd. te voorkomen. Zuinigheid De bewindsman zei dat de ambte naren van zijn departement stre ven naar zuinigheid en doelmatig heid. Er wordt geprobeerd zoveel mogelijk coördinatie tussen de verschillende departementen te bereiken. In de jaren 1951-1954 is voor 1950 miljoen aan aanschaf fingen uitgegeven. Als de schade in deze jaren één miljoen bedra gen zou hebben, dan was dit toch nog maar één pro mille. De minis ter vond dit niet verontrustend. De minister deelde voorts mee. dat ue voorraad helmen voor geruime tijd voldoende is en dat zij volledig beantwoorden aan-de aanvankelijk gestelde eisen. Er zijn geen nieuwe bestellingen nodig. Ook de voorraden trotyl zijn voldoen de om voor geruime tijd de behoeften te dekken. Aan het eind van hel debat nam de Kamer het rapport-Koersen voor kennisgeving aan onder dankzegging aan de commissie voor de verrichte arbeid. Deze aanneming voor kennis geving betekent echter niet, zo bleek uit een ingewikkeld debatje aan het slot van de vergadering, dat alle le den de conclusies van het rapport aanvaarden. De communistische heer Bakker veroordeelde het rapport in zijn geheel omdat naar zijn oordeel liet doel ervan is de zaak in de doof pot te stoppen. En enkele leden van de K.V.P. zouden sommige conclusies geamendeerd willen zien. Mislukte aanslag op Fidel Castro De hoofdredacteur van een in Cuba op order van de regering verboden krant heeft verteld dat zondag jl. een mislukte moord aanslag op premier Fidel Castro is gepleegd. Amadco Barletta Jr.. hoofdredacteur van het in Cuba verboden dagblad ,,E1 Mundo", zei van zijn correspon dent te Havana bericht gekregen te hebben dat onbekenden zondag met machinepistolen het vuur op Castro hebben geopend, toen deze op het punt stónd een bezoek te brengen aan een woonhuis in de nabijheid van de Italiaanse ambassade te Havanna. Hoewel er zeer veel kogels werden afgevuurd ontsnapte Fidel Castro zonder kleerscheuren. Maarwe Ita liaanse ambassade kreeg zeer veel kogelgaten in ramen en muren, aldus de zegsman van Amadco Barletta Jr. Hij deert zijn mededelingen tijdens een bijeenkomst van de inter-Ameri kaanse; persassociatie, die te Bogota gehouden wordt. De Italiaanse am bassadeur te Havanna, Livio Theodoli heeft het bericht bevestigd. Hij ver klaarde dat de politie in de Italiaan se ambassade enkele kogels in be slag heeft genomen, die door de da ders van de aanslag waren afge vuurd. Dé ambassadeur zei dat dc schoten'van. grote afstand waren ge lost; Avondklok na moorden in Leopoldstad Kolonel Joseph Moboetoe, de mili taire machthebber in Leopoldstad, heeft voor de stad een uitgaansver bod afgekondigd. Dit als gevolg van een drievoudige moord op inheemse vrouwen, die ïu de nacht van maan dag op dinsdag werd gepleegd. In een verklaring, afgelegd door de legerleiding, .wordt gezegd, dat het instellen van een avondklok nood zakelijk is, omdat het aantal moor denaars. misdadigers en dieven in de laatste dagen sterk is gestegen. De burgemeester van Leopoldstad. Daniel Kanza. heeft eergister avond zowel in de Europese als voor de Afrikaanse sectoren van de hoofd stad een uitgaansverbod afgekon digd. De tegen-burgemeester Vital Moanda, verklaarde daarna prompt dat er geen avondklok zou zijn. Ko lonel Moboetoe ondersteunt echter Kanza's verbod, nadat hij vanmorgen over de moord op de drie inheemse vrouwen werd ingelicht. Zij werden vermoord uit vijandschap die er tus sen de 45.000 leden van een twaalf tal verschillende stammen heerst. Aanvaring tussen Brit en Duitser bij Antwerpen Maandag omstreeks middernacht, heeft bij de Kruisschans-sluis te Ant werpen een aanvaring plaats gehad tussen de arriverende Britse vracht boot „Waïrangï" en de vertrekkende Duitser „Erlangen". Het Britse schip dat 12.829 ton meet, kreeg in de scheepshuid een scheur van onge veer 30 meter lengte. De schade werd op meer dan vierhonderdduizend gul den geschat. De „Erlangen" kon haar reis voortzetten. Tien jaar geëist wegens doden van meegelokte man De officier van justitie bij de recht bank in Den Haag heeft gisternior- gen tegen de 31-jarige Haagse koop man G. X. G. wegens afpersing en zware mishandeling de dood tot ge volg hebbende een gevangenisstraf gevorderd van tien jaar met aftrek en terbeschikkingstelling van de re- I gering. Tegen zijn vrouw, de 18-ja rige F. J. K. werd wegens oplichting 1 een voorwaardelijke medeplichtig- j heïd aan afpersing eeu gevangenis- straf geëist van twaalf maanden met aftrek van voorarrest, waarvan zes i maanden voorwaardelijk met toe- j zicht van liet Leger des Heils gedu- rende de drie jaar lange proeftijd. De koopman was ten laste gelegd in de nacht van eerste op tweede pink sterdag van dit jaar de door zijn j vrouw meegelokte 67-jarige Haagse boekbinder P. C. M. in of voor zijn woning aan de Jacob Catsstraat in Den Haag met een slagersmes te hebben doodgestoken. i Het Wereldgebeuren Enig verschil Arthur Schlesinger. professor in db geschiedenis aan de Harvard- so universiteit, interesseert Zich niet alleen voor het wereldgebeuren dat in stoffige folianten ligt opge- slagen. Hoe wijd zijn belangstelling voor de geschiedenis is, blijkt oven- gens wel uit het feit. dat hij zowel .-en boek „De koloniale kooplieden en dc Amerikaanse revolutie" op zijn naam heelt gebracht, als een wat speelser uitziende turf; „Leren hoe men zich gedragen moet. een histq- i rische studie van boeken over eti- quette". Ook het toekomstige wereldgebeu ren overmijmert hij thans. Zijn be peinzingen over de vraag, wie dan wel de toekomstige president van de Verenigde Staten moet worden, heeft hij prijsgegeven in een dezer dagen jverschenen boekwerk onder de titel: „Kenndv of Nixon. niaakt het enig verschil De lezer behoeft niet lang in het duister te taster, naar het professo rale antwoord op die door ve len in verband met de geringe verschillen iri partijprogramma's geslaakte verzuchting. Al gauw blijkt dat professor Schlesingers antwoord op deze vraag een volmon dig ja is. Na te hebben geconstateerd, dat beide kandidaten als organisa- tieniens de vriendelijke en j poserende eindproduktcn van de eeuw der Public Relations zijn. j schildert prof. Schlesinger Nixon, de Republikein, als iemand zonder poli- j tieke filosofie, een „berekenende man", wiens enige doel het is. op het publiek een indruk le maken die het best overeenkomt met zijn ambi ties. Aan senator Kennedy, de Democraat, schrijft hij „enige standvastigheid van overtuiging" toe, en hij ken schetst hem als iemand die eerder door vers landelijke analyse dan door intuïtie in de loop der jaren „een echte liberaal" is geworden. Nixon wil volgens dc professor alleen zich zelf „verkopen"; Kennedy probeert echter een programma aan de man te brengen dat hij heeft samenga steld na onder de indruk te zijn ge komen van het verschil tussen de mogelijkheden van Amerika en wat het ervan heeft terechtgebracht. Nixon, zo zegt hij, is grof en mist goede smaak. Kennedy heeft een in gestudeerde ongeëmotioneerde hou ding. Schlesinger heeft zo een bijdrage tot de uitgebreide verkiezings literatuur geleverd waaruit dui delijk blijkt, welke wending hij aan de hedendaagse historie zou willen geven. Ook anderen hebben hun krachten beproefd op karakterstu dies van de kandidaten. Wie van een - en ander kennis neemt moet wel tot de conclusie komen, dat Nixon minstens zo gecompliceerd is als Hamlet. Dc een zegt bevreesd, dat het met de burgerlijke vrijheden zou zijn gedaan ais Nixon president werd. de ander antwoordt vol ver trouwen dal Nixon juist door zijn Riet-vastzitten aan allerlei beperkin gen die natuurlijkerwijs voor Kenne dy gelden, de meest geschikte tegen partij voor de Russische premier Ni- kita S. Kroesjtsjew zou zijn. Op één punt hebben echter zowel Nixon als Kennedy in de loop van hun televisiedebatten wel bepaalde standpunten vastgelegd, waaraan zij later, tijdens een even tueel presidentschap, tot hun schade herinnerd zpllen worden. Dat is de kwestie van de Nationalistisch-Chi- nese eilanden Quemoy en Matsoe voor de communistisch-Chinese kust. Het Britse zondagsblad „The Obser ver" schreef daarover deze week: ..Kennedy zei. moedig en terecht, dat het strategisch verkeerd is deze eilanden, die geen oorlog waard zijn en die voor de verdediging van For mosa kunnen worden gemist, te ver dedigen. Nixon antwoordde dat hij „geen centimeter vrij grondgebied zou overgeven en zeker voor de eilanden zou vechten". En het blad lichtte zijn kritiek nader als volgt toe: ..Kennedy heeft een uitnodiging tot een communistische aanval ge daan die veel mensenlevens kan kos ten. en een nuttige kaait wegge gooid. Nixon. aan" de andere kant. heeft zich tot verdediging van de eilanden verplicht, hoe ook de toe stand over een jaar zal zijn en hij versterkte daardoor Tsjang kai Sjeks onderhandelingspositie en verzwakte zijn eigen". De ..Washington Post" had ook kritiek: die verweet niet Kennedy, maar Nixon. het gevaar van een toevallige oorlog te hebben vergroot door de wijze, waarop hij de kwestie van de verdediging van Quemoy en Matsoe heeft behandeld. Voor beide kritische standpunten zijn degelijke argumenten aangevoerd. Voor Nixon en Kennedy is het zuur. dat hun van diverse kan ten verwijten om de oren wor den geslingerd nu zijn eindelijk erin waren geslaagd een" onderwerp te vinden waarover zij het falikant met elkaar oneens zijn. RICHARD NIXON gecompliceerd ais Hamlet"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3