Anders dan andei^^fcCABALLERO Heidemij. beproeft op ThoSen plastic drains Zeeuwse Almanak KAMPWINKEL GEOPEND ZONDER DIPLOMA'S OF VERGUNNING YERSEKSE MOSSELKWEKER IN DUITSLAND VERONGELUKT Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 19 OKTOBER 1961' A fl verten tie) CONSTANTE KWALITEIT Heden demonstratie op proefvak in de Middellandpolder VANDAAG, woensdag, geeft de Nederlandse Heidemaatschappij in de Middellandpolder op Tho len 'n demonstratie met de toe passing van plastic buis als drai nagemateriaal. Deze demonstra tie voor wetenschapsmensen van de afdeling onderzoek van de Herverkaveling is 'n onderdeel van een drietal proeven, die op Tholen met plastic buis worden genomen. Zo zal de Heidemij in samenwerking met de Herver kaveling en de grondeigenaren in drie percelen op Tholen tel kens twaalfhonderd meter plas tic buis aanbrengen. Men heeft hiervoor percelen met een verschillende grondslag: ge kozen: plaatgrond, oudelandgrond en schorgrond. De plaatgrond heeft men gevonden op een per ceel van de landbouwer A. Breure in de 3IiddelJandpoIder in de ge meente Sint-Maartensdijk, waar hedenmorgen om elf uur met de draineringswerkzaamheden wordt begonnen. De eigenlijke demon stratie wordt in de middaguren gegeven. Eveneens in de gemeente Sint-Maar tensdijk zal een perceel oudeland grond bij wijze van proef met plas tic buis worden gedraineerd: dit per ceel behoort aan de heer G. de Wilde. Te Oud-Vossemeer tenslotte, op het bedrijf van de gebroeders Van Enge- f Advertentie) len in de Van Haaftenpolder, wordt nog eens twaalfhonderd meter plas tic beproefd in schorgrond. Resultaten Reeds eerder werd op Tholen on der Sint-Annaland een proefvak gemaakt. Dit was reeds vorig jaar het geval. De resultaten van deze proef zijn thans bekend. Om de plas tic buis te „meten" met de traditio nele aarden buizen werden beide systemen uaast elkaar toegepast. Bij het opgraven van de buizen consta teerde men, dat zich in de aarden huizen drie centimeter slib had ge vormd, in de plastic buizen daarente gen slechts drie-tiende centimeter, het tiende deel dus. Hoewel deze proef voor liet plastic materiaal dus bijzonder gunstig uit viel, betekent dit nog niet, dat het direct op grote schaal zal worden toe gepast. In de kringen van de Heidemij ver wacht men, dat de eerste jaren nog alom de traditionele aarden of be tonnen draineerbuizen zullen wor den toegepast. Met het beproeven van het plastic is men echter de weg ingeslagen naar een veel goedkoper methode van draineren. Momenteel ligt de prijs van het draineren met aarden en plastic buizen precies gelijk. Het plas tic buis thans nog veel duurder. Het draineren met het laatste materiaal is echter veel minder bewerkelijk, zodat de meterprijs op gelijk niveau ligt met die van de traditionele bui zen. Hierin zal verandering komen als de prijs van het plastic materiaal bij de verwerking op grotere schaal zal dalen. V oordelen Het grote voordeel van plastic is„ dat één man honderd meter op de rug kan nemen. Bij het sluiten van de draineergcul. het afdekken van de 'buizen behoeft geen af dekmateriaal zoals turfstrooi- sel gebruikt te worden. Dit be tekent. dat men bij de draineer- machine met vier mensen kan vol staan: thans zijn hiervoor acht mensen nodig. Bij het verwerken van de plastic buis is één map nodig die op de ma chine de zes meter lange hu'zen in Centrale verwarming SAWEMA Hv MedctstraaM9'- Middelburg - Tel. 01180-2962 elkaar steekt een „koude las" één als machinist, één man die de eindbuizen aan de slootkanten legt en één man, die wat teeltaarde op de in de sleuf liggende buis strooit. Het voordeel ligt dus geheel in het geringe gewicht van het materiaal, waardoor slechts weinig mankracht nodig is voor het aanvoeren van de buis. Dit geringe gewicht dankt de vier centimeter in doorsnee metende buis aan de dikte van het materiaal, die 0.8 mm bedraagt. In dit nieuwe ma teriaal zijn vier rijen perforaties aangebracht voor het doorlaten van het water. In elke rij treft men op ongeveer iedere tien centimeter twee 0.6 mm. brede sleufjes met een leng te van drie tot vier centimeter. Bij het draineren van de lange, witte buizen wordt dezelfde machine ge bruikt, waarmee ook de korte aarden buizen worden verwerkt. De fa. Van der Ënde uit Borssele heeft de eerste machine in Nederland geconstrueerd, die geschikt is voor het leggen van plastic. Een normale drainmachine dus. die op betrekkelijk eenvoudige wijze is aangepast. De ontwikkeling van het machinaal draineren is pas na 1950 goed op gang gekomen. Deze ontwikkeling- werd toen gestimuleerd door het feit, dat grote oppervlakten in korte tijd moesten worden gedraineerd, bij de herverkavelingen in do rampgebie den en bij de drooglegging van de IJselineerpolders. Er waren toen de weinig vakbekwame drainèerders be schikbaar. Machinale uitvoering werd al spoedig rendabel, want arbeidsbesparing ging in de loop der laatste jaren een steeds belangrijker rol spelen. De mogelijkheden hiertoe bleven echter beperkt, doordat de zware en volu mineuze buizen naar en over het per ceel vervoerd en in de machine ver werkt moesten worden. Het plastic materiaal de bij de proeven te ver- I werken buizen-werden op een Neder- 1 landSe fabriek, in Hardenberg, ver- 1 vaardigd levert dus in vergelijking met gebakken buizen een belangrijke arbeidsbesparing op. Om nu een meer volledig inzicht te krijgen in de praktische moge lijkheden worden sinds het afgelo pen voorjaar op grotere schaal plastic drains gelegd over het ge hele land. De proeven op Tholen zijn daarvan dus een onderdeel. VAN <£.win 3j TOT éHijpe IN DE MAANDEN oktober, novem ber en december organiseert de AA.W.B. in zes plaatsen in het land eendaagse regionale verkeerstech nische leergangen zoals de bond die in april van dit jaar reeds heeft ge houden. Dit houdt in dat tijdens deze eenmalige cursus uitgegaan wordt Aan de gedachte dat de verkeersvei ligheid op uiterst effectieve wijze gediend wordt met liet treffen van verantwoorde voorzieningen aan we gen en straten. In de loop der jaren is de cursus al meerdere malen een waardevol hulpmiddel gebleken bij de bestrijding der verkeersonveilig heid. De regionale leergangen zijn direct bestemd voor de belangheb benden uit de verkeerswereld die niet In de gelegenheid waren de nationale leergang te Utrecht bij te wonen. Een van de zes Nederlandse plaatsen waar de leergang dit jaar wordt ge houden is Goês, én wel op 23 novem ber in „De Prins van Oranje". OPBRENGST IN DREISCHOR had het muziekge zelschap „Crescendo" het geld voor nieuwe uniformen wel heel snel bij elkaar. In de laatste dagen van de vorige week werd even een bazaar georganiseerd die niet minder dan 2600 opbracht. Hoewel de kosten van de vele aantrekkelijke prijzen daar nog moeien worden afgetrok ken betekent dit, vooral met het oog op de vrijwillige bijdragen die men reeds in kas had, dat men de uniformen toch op korte termijn kan aantrekken. „Crescendo" wacht daar echter nog even mee, want volgend jaar bestaat het korps 60 jaar en SCHOEN... Ze renden die avond in Goes het per ron op, zonder kaartjes, die Goese jongedame en haar verloofde om de trein van twintig minuten over zeven naar Vlissingen te halen. Het ivds precies twintig over zeven en de trein reed dan ook al. Toch slaagden ze er nog in om in te stappen, maar toen ze goed en wel binnen waren, ontdekte de jongedame, dat ze een schoen miste. Die lag op het perron. Haar verloofde kende zijn plicht; hij sprong de trein weer uitgreep de schoen en toen was de trein weg. Zij zat binnen, zonder geld en met één schoen; hij stond buiten mét geld en met drie schoenen. In Vlissingen heeft de jongedame een klein uur in de wachtkamer op een schoen en een slof gezeten, zoge zegd. Toen arriveerde met de vol gende trein haar verloofde, met geld en schoen. En aangezien die schoen haar precies paste, heeft ze hem on middellijk aangetrokken. dan zal er een dubbel feest van wor den gemaakt. KIL HET ZAL „kil" worden op St.- Maartensdijk, want het ziet er naar uit dat er binnenkort op het dorp een tweede diepvrieskluis zal ver rijzen. De kille resultaten met de vo rig jaar niel in het centrum maar aan de Molenweg gestichte diepvrieskluis zijn zo goed dat vori ge week een opwekkingsbijeenkomst werd belegd waarop de mogelijkhe den van een centrale diepvrieskluis werden besproken. Men denkt aan een installatie met 28 boxen. De vergadering ontving het voorstel ech ter vrij koel en er kwamen nog niet voldoende toezeggingen binnen om verdere plannen te maken. Daar de vereniging niet over een nacht ijs wil gaan, worden alle belangstellenden opgeroepen zich mot de vereniging in verbinding te stellen en ter oriën tatie een informatief bezoek aan het kille project aan de Molenweg tc brengen. IIET ZAKT SCHREVEN WIJ gisteren nog dat er nog steeds verontrustende berichten omtrent de hoge water stand der Zeeuws-Vlaamse kre ken binnen kwamen, nu kan men er weer een zucht van verlichting slaken want het water zakt! De naar het westen gedraaidp wind maakt spuien op de Westerschel- de mogelijk. De waterstand is nu, zoals men op verschillende plaat sen kan constateren reeds enkele decimeters gezakt. EEN-MAN RIEN DE JONGE uit Goes is vrij dagavond naar Leiden getogen om er de Zeeuwen van de Zeeuwse vere niging „Luctor et Emergo" te ver maken niet zijn eenmansshow. Vlot werkte hij een programma van con férences, liedjes en meerdere zaken, uiteraard helemaal alleen, af De avond, die, zoals het behoort, werd geopend met het Zeeuwse volkslied, stond onder leiding van voorzitter H. W. Bromelow. De plastic buizen, zoals de Neder landse Heidemij. die thans op Tholen beproeft als draineringsmateriaal. Als „vergelijkingsmateriaal" is een traditionele aarden buis gefotogra feerd, die door gewicht en volume bij het verwerken meer arbeid vraagt. (Foto P.Z.C.). Streekconferentie van N.U.S.O. te Vlissingen De Nederlandse Unie van Speeltuin Organisatie die ieder jaar streek- conferenties belegt zal dit zaterdag twaalf november om drie uur in Vlis singen doen, en wel in restaurant Delta. Voorzitter van de conferentie zal zijn het N.U.S.O. bestuurslid de heer A. Schellings. De heer W. J. Veer, directeur van het Nederlands Centrum voor Onderwijs en Opvoe ding te Amsterdam zal spreken over ..Filmvertoningen voor de jeugd" en de heer M. A. Snelders, secretaris van de N.U.S.O. zal het onderwerp „Openbare en besloten speelgelegen- heden" behandelen. O. Tissing uit 's-Gravenpolder overleden Na 'n langdurig ziekbed is dinsdag middag in 't Academisch Ziekenhuis te Leiden overleden de heer O. Tis sing te 's-Gravenpolder. De heer Tis sing heeft enkele jaren zitting ge had in de gemeenteraad van 's-Gra venpolder. Sedert de oorlog was hij plaatselijk correspondent van de Provinciale Zeeuwse Courant, van Installatie burgemeester A. Hack om 3 uur Uitgebreid welkomstfeest in Arnemuiden en Kleverskerke Arnemuidens nieuwe burgemeester, de heer A. Haelc, zal zaterdagmiddag om 1 uur aan de grens van de ge meente bij de Arnebrug verwelkomd worden. Op de 2e grens zal behalve de feestcommissie van die dag aan wezig zijn een ere-escorte en de volg auto's uit Arnemuiden en Klevers- Schoolkinderen zullen aan de Arne brug bloemen en Zeeuwse babbelaars aanbieden, waarna de voorzitter van de Oranjevereniging een toespraak zal houden. Om half twee komt de nieuwe burgemeester in Kleversker ke aan, en is er een toespraak door de voorzitter van de Kleverskerkse Oranjevereniging. Om kwart over 2 komt de heer Hack bij de Burg. Lantsheerweg aan. De muziekver eniging speelt het Zeeuwse volkslied en de voorzitter van de muziekver eniging zal de burgemeester toespre- .ken. Na de zanghulde door de kin deren van de belde scholen gaat de stoet via de Kade, waar 200 duiven gelost worden, naar het gemeente huis, waar de heer Hack geïnstal leerd wordt. Deze installatie is ge steld op 3 uur. Maar tot 's avonds Iaat vieren de in woners van Arnemuiden nog feest. Er is een poppenkast (in Kleversker ke), de kinderen worden getrakteerd, er is een stoelendans, sprietlopen op de Markt, verlichting en kruiwagen rijden. Met betrekking tot het uit steken der vlaggen rekent de feest commissie op de medewerking van de bevolking. ECONOMISCHE POLITIERECHTER Boete van f50 voor Biggekerkse exploitant Voor de economische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, stond dinsdag terecht de exploitant van kampeerterreinen C. de V. uit Biggekerke. De V. had gedurende de maanden juni en juli van de afge lopen zomer op zijn terrein een kampwinkel geëxploiteerd zonder daarvoor in het bezit te zijn van een vergunning. Bovendien had hij de in de winkel voorradige kruidenierswa ren verkocht, zonder dat hij een kruideniers- en middenstandsdiplo ma bezat. De V. verklaarde tegenover de poli tierechter, dat hij hard aan het stu deren was om deze winter examen te kunnen doen. Noch de officier van justitite, mr. J. L. Andreae, noch de politierechter hadden daarin echter veel vertrouwen. Mr. Andreae eiste een boete van 75,waarop mr. Van Empel de exploitant in zijn von nis veroordeelde tot e.en boete van 250,waarvan 50,onvoor waardelijk en 200 voorwaardelijk. Voorts moest zich de Middelburgse garagehouder J. J. W. verantwoor den. Nadat een vennoot, die de admi nistratie werkzaamheden voor het garagebedrijf verrichtte, zijn mede werking had opgezegd, had de gara gehouder W. gedurende een maand zijn bedrijf gevoerd, terwijl hij niet in het bezit was van een administra tief diploma. De politierechter wilde deze pionier in het garagevak echter in de gelegenheid stellen om zijn za ken in orde te krijgen. Daartoe werd do zaak aangehouden tot november, (Advertentie) Weinig minder den 'n wonder zo vele duizenden 'n ander mens werden met Ernsolien Salts. Zo'n bloedzuiverende Kuur met Kru- schen kan ook U van uw Reumatiek bevrijden. Dat doen de beroemde vijf minerale zouten voor U - als U trouw Iedere morgen die kleine dosis neemt. Onzuiverheden in het bloed worden daaruit losgemaakt en afgevoerd langs natuurlijke weg. En daarmee raakt ge dan vanzelf van de pijnen af, die U nu het leven vergallen. Vrachtwagen reed tegen onverlichte auto Op de grote weg bij Neumiili ster in Duitsland* tussen Ham burg en Flensburg is maandag avond een mossel vrachtwagen, bestuurd door de 34-jarige chauffeur J. W. uit Wemeldinge op een onverlichte, geparkeerd staande auto gereden. Een me depassagier van de chauffeur, de 68-jarige mosselliandelaar H. Padmos uit Yerseke werd door de kracht van deze botsing uit de wagen geslingerd en zodanig gewond, dat hij vrijwel onmid dellijk overleed. De heer Padmos was vorige week per vliegtuig naar Denemarken ver trokken om dffar inkopen te doen. De terugreis aanvaardde hij met de vrachtauto van de firma W. Rond half tien 's avonds zag de chauffeur van deze vrachtauto in de buurt van Ncumünster plotseling een andere auto voor zich opdoemen. Hij pro beerde nog naar links uit te wijken, maar kon een aanrijding niet meer vermijden. Met de rechtervoorzijde boorde de Nededlandse vrachtauto zich in de linkerachterkant van de stilstaande auto. De chauffeur van de auto uit Wemeldinge liep enkele ver wondingen op. Tragische bijzonder heid is dat dezelfde chauffeur vorig jaar eveneens in Duitsland een on geluk is overkomen, waarbij een 15- jarige jongen int Kattendijke om het leven kwam. in welke maand de garagehouder nogmaals controle mag verwachten. De schilder J. L. te Middelburg had gedurende juni en juli het schilders bedrijf uitgeoefend, eveneens zonder daarvoor in het bezit te zijn van een vergunning. Mr. Andreae wees erop, dat er de laatste tijd herhaaldelijk allerlei mensen ineens met een schil ders- of aannemersbedrijf beginnen. Hoewel de officier L.'s overtreding niet als bijzonder ernstig kwalifi ceerde, eiste hij een boete van 20 waarmee de politierechter in zijn vonnis akkoord ging. De Goese stukadoor B. K. bezat even. min een vergunning, toen hij in de maanden november en december van het vorige jaar het stukadoorsvak uitoefende. Daar de Goesenaar ver klaarde druk aan de studie te zijn om zo spoedig mogelijk het vereiste examen af te leggen, besloot de po litierechter deze zaak voor onbepaal de tijd aan te houden. Na stranding bij Westkapelle Vijf sleepboten trokken Pool vlot De Poolse vrachtvaarder „Swidnica" die maandagmiddag door een defect aan het roer strandde op de overblijf selen van de vooroorlogse dijk te Westkapelle, is dinsdagmorgen vlot- getrokken. Nog vóór hoogwater ge lukte liet vijf sleepboten, de „Scaldis", „Burgemeester Van Damme", de „Tync", de „Argus" en de „Atlas", het 3687 ton metende schip uit zijn netelige positie te bevrijden. De pogingen, die in de nacht van maandag op dinsdag werden onder nomen, hadden tot resultaat, dat de „Swidnica" bijna evenwijdig" met de berm in zee kwam te liggen. Dinsdag morgen werkten de sleepboten verder op dit succes. Men „wrikte" het ach tergedeelte van het gestrande schip heen en weer, totdat het loskwam. Om ongeveer kwart over elf trokken de slepers de Swidnica" in dieper water en tegen do middag zette men koers in de richting Vlissingen. De lading stukgoed, cement en rijst behoefde rdet te worden gelost. De „Swidnica" maakte geen water. Op de rede van Vlissingen werd in de middaguren onderzoent of het schip zijn tocht naar Antwerpen kon ver volgen. Dit onderzoek viel goed uit: deskun digen van de verzekeringsmaat schappij Lloyd konden 't zogenaam de „certificaat" afgeven. Dit nield in, dat de „Swidnica" zonder gevaar voor zinken over de Westerschelde versleept kon worden. De sleepboten „Scaldis", „Argus" en „Atlas" brach ten het schip over de Westerschelde naar Antwerpen. De „Scaldis" voer mee tot Antwerpen, terwijl de taak van de „Argus" en de „Atlas" in de buurt van Bath door havensleepbo ten van Antwerpen overgenomen werd. Het Poolse schip zal in Ant werpen ln dok gaan, KUNST „Western Theatre Ballet" Middelburg, Schouwburg; Z.V.U.-voorstelling. DE GEESTDRIFT, waarmee het „Western Theatre Ballet" zijn reper toire over het voetlicht brengt is hartveroverend. Deze nog jonge Brit se balletgroep munt uit door jeugd en veerkracht, uithoudingsvermogen en een klaarblijkelijk brandende lief de voor het métier. Allemaal facto ren, die ontwapenend werken en die het derhalve voor de met het wapen „kritiek" toegeruste verslaggever niet gemakkelijker maken. Hij zou té gemakkelijk bereid kunnen zijn zich zijn wapen uit de hand te doen slaan. Dat nu is niettemin in de gister avond onder auspiciën van de Z.V.U. in de Middelburgse Schouwburg ge geven voorstelling van het „Wes tern Theatre Ballet" niet gebeurd, hoewel het na de overrompelende en tree van de groep, met „Chiaroscuro" op muziek van Milhaud en in een choreografie van Peter Darrell, wei nig scheelde. Hiermee immers liet deze Britse balletgroep zich naar on ze smaak op zijn best zien; dansend in een strak ritme, beheerst en toch uitermate expressief en met knappe persoonlijke prestaties van o.a. een Hazel Merry en een Laverne Meyer. Modern, sterk aansprekend ballet, in het programma aangeduid als „dansimpressies in licht en donker" en daarmee volkomen in overeen stemming. Een verwachtingsvol begin derhalve, dat helaas niet helemaal in overeenstemming bleef met de rest van het programma. Want wel heel erg romantisch en be houdend deed daarna het ballet „St. George in Provence" aan; volksdan sen in traditionele kostuums, in een vrij simpele choreografie van Robert Harold. Lijnrecht in tegen stelling tot deze, overigens gaaf ge brachte, dans was weer het „Non- Stop", een persiflage op de Rock 'n Roll, op muziek van Williams en Pal mer, gespeeld door Gillespie en EI- dridge. Peter Darrell tekende weer voor de choreografie, die zonder op merkelijk- te zijn, de persiflage toch vrij scherp benaderde cn die in Ha zel Merry, Oliver Simons en Dennis Griffith uitstekende vertolkers vond; niet alleen dans-tcchnisch, maar ze ker ook mimisch. Het kennelijk als navrant bedoelde, moderne ballet „The Prisoners" (we derom van Darrel en op muziek van Bartók), bleef in de bedoelingen ste ken en haalde te weinig dramatisch niveau om te kunnen overtuigen. Niettemin: ook hier een met verve ondernomen poging om iets uitzon derlijks tc brengen, maar het bleef helaas bij een poging, hoezeer die ook te waarderen viel. Laverne Mey er, Erling Sunde en Suzanne Musitz dai^ten de hoofdrollen; bezield en met overgave, waarbij Suzanne Mu sitz zich ongetwijfeld de krachtigste persoonlijkheid toonde. Het optreden van „Western Theatre Ballet" werd besloten met het uiter mate romantische „Bal de la Victol- rc", ln een choreografie van Darrel en op muziek van Kuhlau. een kleu rig kijkspelletje en wonder bóven wonder nog steeds met élan, zij het dan wat slordig gedanst. „Wonder boven wonder", omdat dit soort hal- let wel heel erg is afgestemd op een verleden, dat men bij een zo jonge groep zeker niet zou verwachten. Het „Western Theatre Ballet", dat in de middaguren voor de middelba re schooljeugd optrad, heeft onge twijfeld verdiensten, maar wij vra gen ons 'wel af, of deze jeugdige balletgroep zijn (onmiskenbare) krachten niet te zeer verbrokkelt door het hoe dan ook willen bren gen van een programma „voor elck wat wils". Met een sterker op het moderne ballet gericht repertoire zou het vermoedelijk meer bereiken. Gisteravond zagen de jeugdige Brit ten hun optreden overigens beloon^ met een ovationeel applaus van een talrijk en dankbaar publiek. v. B. Vragen en antwoorden betreffende Deltawerken Uit schriftelijk uitgewisselde vragen en antwoorden tussen de vaste com missie voor Deltazaken uit de Twee de Kamer en de minister van ver keer en waterstaat blijkt de opvat ting van de minister, dat de ontwik kelingsplannen in twee delen moeten worden bekeken. Het noordelijk deel boven het Haringvliet wordt sterk beïnvloed door de groei van het Rot terdamse haven- en industriegebied. Goeree-Flakkec ligt meer geïsoleerd. Voor dit noordelijke deel heeft de provincie Zuid-Hólland plannen ge reed en streekplannen voor Voorne Putten Rozenburg en IJsselmonde zijn in de maak. Voorts is een plan- commissie-Flakkee aan het werk. In Zeeland volgen de provinciale, plannen voor wegaansluitingen de vordering der Deltawerken (Drie- Eilandenplan) op de voet. Mede met het oog op dijkverzwaringen wordt de concentratie van kleine havens met goed gevolg bevorderd. De Zeeuwse statencommissie voor ontwikkeling, de commissie vhn bij stand uit de staten voor de provin ciale ontwikkeling, de provinciale commissie ter bestudering van vis serijvraagstukken en de werkgroep Deltazaken Zeeland houden zich in tensief met de uit de Deltawerken voortspruitende vraagstukken bezig. Voorts wordt nog een overzicht go- geven van de situatie aan de Zeeuw se waterkeringen. VANDAAG." Middelburg. City: Val niet, professor. 20 uur. 14 jaar. Electro: Dag der vergelding, 20.30 uur, 13 jaar. Kunst handel Van Benthem en Jutting. ten toonstelling Z.B.K., 9—13 uur. Lunch room: Het stadhuis, lezing afd. Wal cheren Kon. Ned. Mij voor ruin- bouw- en Plantkunde. 20 uur. Vlissingen Luxor: Kinderen, die niet gewenst zijn, 20 uur, 18 jaar. Arnemuiden „Dc Arne". stemmings- verg. ruilverkaveling, Kleverskerke, 0.30—13 uur. Goes Grand: Orfeu Negro, 20 uur, U jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 2