CETALAC Kortgene gaf opdrach' voor a anlegh aven WALCHEREN SUBSIDIEVOORSTEL VOOR „ZEEUWSE MUSEUMSTICHTING MARKTBERICHTEN DINSDAG lis OKTOBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAAD ZIET IN „DELTA-TOEKOMST" Subsidieverzoek voor jachthaven „in zee" DAT Kortgene zich zijn Delta toekomst goed bewust is en dat de gemeente al het mogelijke doet om het beleid daarop af te stemmen, was maandagmiddag in de raadsvergadering weer dui delijk te beluisteren. Nog een beetje in „feeststemming" over de officiële openstelling van de Zandkreekdam sneden de raads leden een aantal onderwerpen aan, die onmiddellijk verband houden met de vorderingen van het Drie-eilandenplan. Do plannen voor de aanleg van een jachthaven komen stap voor stap dichter bij de realiteit. Voorbeeld daarvan was de mededeling van bur gemeester A. A. Schuit aan het be gin van de vergadering, dat op het ogenblik een subsidieverzoek „in zee" is naar de staatssecretaris van economische zaken. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dit ver zoek krachtig ondersteund en in een toelichting aangedrongen op een zo ruim mogelijke subsidie. Daarnaast was er van de kant van de provincie een geschenk in de vorm van de veer-oulillage aan de Noord- bevelandse kant. 'n bestrate veerdam een houten aanlegsteiger, een beweeg bare stalen brug en 'n elektrische ver lichting, bestaande uit acht masten. Kortom een „nalatenschap", die Kort gene, spelend met de recreatiegedach ten in het kader van het Veerse Meer, dankbaar aanvaardde. Nieuwe haven Een voorstel van (financieel) ge wicht was ook de formele op- Philippine krijgt meer blusvijvers Philippine zal het aantal blusvijvers in het dorp uitbreiden. In D.A.C.W.- verband zullen in de Spuikom, de Tweede West en aan het eind van de Posthoornstraat vijvers worden aangelegd. De raad van Philippine nam dit besluit in zijn jongste ver gadering. Uit de raad werd de mo gelijkheid naar voren gebracht om 't aantal Nijvers in de buurt van de Kasteelstraat uit te breiden. B. en W. stelden de raadsleden voor om thans deel te nemen aan het 100%-plan van de Waterleiding Maatschappij, omdat de gemeentelij ke bijdrage is verlaagd tot 1500 per jaar, welk bedrag gedurende 30 jaar moet worden betaald. De heer A. P. van Ooteghem (kath. midden stand) verklaarde zich tegen dit voorstel. De heer M. P. Antonissen meende aanvankelijk, dat het bedrag veel te hoog is voor de enkele per celen, die in Philippine nog aange sloten moeten worden. Met het oog op de te verwachten grenswijziging, waardoor het aantal niet aangeslo ten percelen, dat bij de gemeente be hoort groter wordt, gaf hij zijn stem wel aan het voorstel dat met zes tegen één werd aanvaard. Het exploitatieplan voor de gronden rondom de voormalige haven en aan de Julianastraat werd langdurig be sproken. Het bleek, dat er enkele be zwaren tegen de exploitatie-opzet waren. De heer J. Martens kreeg vergunning om een ondergrondse pe- troleumtank in gemeentegrond aan te leggen. De woning Rozemarijn straat 20 werd onbewoonbaar ver klaard. Burgemeester P. J. L. van Hoek deelde mee, dat de verbetering van de Poststraat en het Marktplein zijn gegund aan de laagste inschrijver, de fa. Lucasse te Kloosterzande voor 21.457. Tijdens de rondvraag informeerde de heer .J. A. Brouwers (kat. arbeiders partij) naar de mogelijkheid om een oefenveld voor de sportclub en de bouw van een kleedlokaal. Deze pun ten zijn nog in voorbereiding. Bouw Coöp. Boerenleenbank te Haamstede aanbesteed In Haamstede is maandagmorgen aanbesteed het bouwen van een coöperatieve Boerenleenbank, onder auspiciën van het Bouwbureau voor de Landbouw in Zeeland Er werd als volgt ingeschreven: C. A. Prinse, Haamstede, f 100.395; J. C. A. Prinse, Serooskerke, f 101.500; J. Pleune, Noordwellc, f 102.500; F. G. Wijsman, Zierikzee, f 103.659; W. J. van der Maas, Haamstede, f 104.784; R. Th. Lou- werse, Scharendijke, f 105.530; G. Kappers, Renesse, f 106.230,* J. van der Werf, Burgh, f 106.532, Fa. S. C. van der Hoek, Renesse, f 106.850; M. J. Padmos en Zn. Drieschor, f 107.605; J. C. Bijkerk. Burgh, f 107.900; Fa. J. M. van Veldhoven, Zierikzee, f 108.000; K. Mannie, Haamstede, f 109,065. Fietsendieven aan het werk Te Hulst zijn de laatste weken lieden op pad, die het gemunt hebben op onbeheerd staande rilwieien. Reeds meerdere fietsen werden ontvreemd, zonder dat een spoor van de dader(s) kon worden gevonden. In verband met het optreden van deze zwijntjes jagers is net derhalve geboden geen rijwielen onbeheerd of onafgesloten achter te laten. dracht aan rijkswaterstaat om over to gaan tot de aanleg van een nieuwe gemeentehaven. Deze nieuwe haven, die haaks op de huidige haven komt en waarvan de toegangsgeul voor een deel door de bestaande uitmonding in de Zandkreek zal lopen, vergt een bedrag van f 600.000. Om de nieuwe haven bovendien voor coasters toegankelijk te maken zal de gemeente een bedrag van 30.000 tot 35.000 voor zogenaamde aan- passingswerken moeten bekostigen. Oorspronkelijk was bij het ontwer pen van de nieuwe haven gedacht aan een zogenaamde voorfinanciering van de kant van de gemeente. Mocnt de verhouding in het dragen van de kos ten tussen rijk en gemeente op 60:40% uitvallen dan zou Kortgene zich voor een investering van onge veer 275.000 geplaatst zien. Aange zien de gemeente zich daartoe niet in staat zag en men bovendien de hoop vestigde op een gunstiger financie ringsverhouding werd met de be voegde instanties overeengekomen, dat het rijk voor de voor-financiering zou zorgen. Maandagmiddag gaf de raad formeel zijn goedkeuring aan dit voorstel. f Advertentie/ Verf met gemat en. van Ceta Bever Voor Nutsdepartement Henri Knap sprak over „Humor in de letteren" De journalist-schrijver Henri Knap heeft maandagavond voor een matig bezette grote zaal van Britannia te Vlissingen een voordracht gehou den over „Humor in onze letteren", een typering van hedendaagse humo ristische schrijvers met voordracht uit hun werk. De lezing stond onder auspiciën van het Nutsdepartement Vlissingen. In een wat cabaretmatige vertel trant gaf de heer Knap ter inleiding een oppervlakkige uitwijding over de inhoud van het begrip „humor" Hij wilde volstaan met de definitie „Hu mor is de kortsluiting der gedach ten", waarna hij vooral de nadruk legde op het element van het onver wachte' dat hij als elementaire voor waarde voor \jmor wilde zien. De heer Knap demonstreerde het een en ander met eigen anekdotes en voor drachten uit eigen en andermans werk. Geruime tijd stond de spreker stil bij het werk van schrijvers als Carmiggelt, Bomans. Annie Schmidt, Elias en Kees Stip. Na de pauze droeg de heer Knap voornamelijk voor uit eigen werk. Verbetering gebouwen gemeentebedrijven B. en W. vragen f 16.000 In november weer een vogelshow B. eu \V. van Middelburg stellen de raad voor een krediet van f 16.000 beschikbaar te stellen voor de verbe tering van de bedrijfsgebouwen van de dienst gemeentebedrijven. Deze verbeteringen omvatten het over brengen van de ijkinrichting voor elektrische meters naar de Brande- rijmolengang en dit laatste gebouw geschikt te maken tot ijkkantoor, waarmee 1' 9000 gemoeid is, en hei wijzigen van de magazijnafglfte- ruimte, alsmede het aanschaffen van een hijsinrichting en stalen maga- zijnrekken, waarvoor een krediet van f 7000 nodig is. De bestaande ijkinrichting is thans gevestigd op de 3e etage van het kantoorgebouw aan de Dam. Uit de verkregen ervaring met het ombou wen van het laagspanningsnet blijkt dat het verwisselen en ijken van me ters dient te worden aangepast aan het ombouw-tempo. Dit komt neer op het verwisselen en ijken van onge veer 2000 meters per jaar geduren de de ombouwperiode, daarna in nor male toestand 900 meters per jaar, de toeneming van het aantal aan sluitingen buiten beschouwing gela ten. Dat de overbrenging van deze ijkin richting naar de begane grond een belangrijke arbeidsbesparing ople vert, is volgens B. en W. wel duide lijk. Een verdere verbetering in de outillage zal tot stand gebracht kun nen worden door de ruimte voor het afgeven van magazijngoederen aan te sluiten aan de ijkinrichting en de werkplaatsen van het elektriciteit- gas- en waterleidingbedrijf. De ma gazijnruimte zal hiervoor enigzins moeten worden gewijzigd, terwijl ook in de aansluitende uitpahruimte van het grote magazijn een hijsin richting moet worden gemaakt, waardoor het transport van maga zijngoederen naar de bovengelegen etages efficiënter kan geschieden. Subsidie voor restauratie van pand Nieuwstraat 22 B. en XV. van Middelburg stellen de raad voor om in de voor rijkssubsidie in aanmerking komende kosten van de restauratie van het pand Niéuw- straat 22 een bijdrage te verlenen van 60 van 8330 met een maxi mum van 5000, Het pand komt als Nieuwstraat H 33 voor op de voorlopige lijst van monumenten van geschiedenis en kunst onder de rubriek particuliere gebouwen met de aantekening van re naissance. Het dateert van 1594, ter wijl de restauratiekosten zijn be groot op 23.642. Het rijkssubsidie is bepaald op 2500. Lezing over Spitsbergen ei» de noordpool Voor het personeel van de directie voor de Arbeidsvoorziening hield de Aardenburgse burgemeester, J. M. A. C. van Dongen, vrijdagavond in de kantine van de Regionale Werkplaats voor Vakopleiding van Volwassenen, te Middelburg een lezing met kleu rendia's over Spitsbergen en de Noordpool. Na te zijn ingeleid door de heer D. J. Marijs, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, vertelde de heer Van Dongen op interessante en vaak hu moristische wijze over zijn ervarin gen op dit eiland, waar hij als 18- jarige jongeman terecht kwam, vijf jaar verbleef en dat hij als zijn twee de vaderland heeft lief gekregen. De kleurendia's van dit enorme bergland met zijn gletsjers en steenkolenindus- trie vormden daarbij een prachtige illustratie van het gesproken woord. In het tweede deel van zijn boeiend betoog verhaalde Sjef van Dongen over de ramp van het luchtschip „Italia" onder kapitein Nobile en zijn pogingen tot redding van de over levenden van deze poolexpeditie. Applaus van de aanwezigen onder streepte de woorden van de heer K. van Dijk. hoofdinspecteur-directeur voor de Arbeidsvoorziening in Zee land, toen deze de spreker dank bracht voor deze prachtige en leer zame avond. Onder" voorzitterschap van de heer J. Stadhouders kwamen de Middel burgse Vogelvrienden in vergadering bijeen ter voorbereiding van de vo geltentoonstelling, die in november a.s. wordt georganiseerd. De voorbereidende werkzaamheden hebben een gunstig resultaat gehad. Zowel de zaal als de diverse beno digde materialen zijn gereserveerd. Va.n vele zijde werd grote medewer king verleend. Pogingen worden aan gewend om te bereiken dat St.- Nicolaas en zijn knecht een bezoek brengen aan de vogelshow. Nadat de bouwploegen waren aange wezen, die voor de aanvoer van het materiaal moeten zorgen, kregen de leden gelegenheid op te geven of zij vogels zouden inzenden. Er bleek een flinke belangstelling te bestaan, zo dat nu reeds vaststaat dat een grote collectie vogels, uit allerlei soorten zal worden ingezonden. De bouwploeg van de vereniging „draait" momenteel op volle toeren om de kooien te vervaardigen, waar in de vogels worden gehuisvest. In tegenstelling tot het vorige jaar zul len de vogels nu veelal in eigen kooi en worden gehuisvest. Het bestuur heeft contact opgenomen met Iepenoord. In principe is besloten indien al thans de geldmiddelen het toelaten in het komende voorjaar volières te plaatsen bij het jongens- en meis- jespaviljoen. Tenslotte gaf de voorzitter nog een overzicht van de algemene toestand van de vereniging, waaruit bleek dat de groei nog steeds aanhoudt. Het aantal leden benadert na ruim één jaar, de zeventig. Verhoging subsidie voor leeszaal met f 149 B. en W. van Middelburg stellen de raad voor de verplichte plaatselijke subsidie voor de openbare leeszaal en bibliotheek voor 1959 vast te stel len op 10.160. dat is 149 meer dan aanvankelijk geraamd is. Tot en met 1959 werd namelijk het subsidie bepaald naar het inwonertal tussen de 21.000 en 22.000. Op 1 ja nuari 1959 bedroeg het aantal inwo ners evenwel 22.363, waardoor dus subsidie had moeten worden bere kend naar een inwonertal tussen de 22.000 en 23.000. Fractievoorzitter P. v. d. A. sprak in ledenvergadering In de maandag gehouden ledenver gadering van de Partij van de Ar beid, afdeling Middelburg, sprak de raadsfractie-voorzitter, jhr. mr. T. A. J. XV. Schorer, over de gemeente politiek. De heer Schorer stond uit voerig stil bij de taken van het ge meentebestuur en gaf vervolgens een overzicht van actuele vragen van de gemeentepolitiek in de Zeeuwse hoofdstad. Als uitgangspunt nam de heer Scho rer hierbij de herindeling van de ge meenten op Walcheren, omdat zich om dit plan de vragen groeperen die beslissend zullen zijn voor de toe komst van Middelburg. Kern van de ze vragen vormt de dubbelstad-ge dachte. „In het herindelingsplan", aldus de heer Schorer, „is aan de lijn Middelburg-Zuid Sloe, de levenslijn voor Middelburg, onvoldoende aan dacht besteed. Middelburg als com ponent van de dubbelstad, waarin Vlissingen werkstad en Middelburg mede de functie van woonstad zal vervullen, heeft bij de ontwikkeling van het Sloeplan een zeer reëel be lang. De heer Schorer sprak de hoop uit, dat de Staten-Generaal aan wie de door de raad Middelburg aangeno men motie-Schorer ter zake was toe gezonden, in het belang van de hoofd stad zal weten te schatten. Vervol gens sprak jhr. Schorer nog over de woningbehoefte in deze gemeente, de culturele zorg, de mogelijkheid van medeverantwoordelijkheid van de burgers voor deze zorg, de wenselijk heid van een culturele raad alsmede over de vergeten groepen, waaronder hij de bejaarden rangschikte. Hierna gaf mevrouw A- J. P. C. de Vlieger de Vlieger aan de hand van een fla nelbord een overzicht van de samen stelling van de Middelburgse gemeen teraad, de raadscommissie enzovoort. Na de pauze werden door een forum, bestaande uit zeven leden der raads fracties talrijke vragen beantwoord. Deze vergadering stond onder leiding van de heer M, A. L. Hubregtse, die het overlijden herdacht van partij voorzitter Evert Vermeer, alsmede dat van de oud-wethouder van Mid delburg, burgemeester Bal van Broek in Waterland. Uitstekende jeugdvoorstelling door toneelgroep „Arena" Voor de lagere klassen van het m.o., het ulo en het nijverheidsonderwijs heeft de toneelgroep „Arena" maan dagmiddag in de Schouwburg te Mid delburg een opvoering gegeven van het toneelstuk „De ernst van Ernst" van Oscar Wilde. Tot tweemaal toe is een „uitverkocht huis" enthousiaste leerlingen er getuige van geweest hoe de acteurs en actrices van „Are na" een bijzonder geslaagde uitvoe ring van dit spel gaven. Er was aan het slot dan ook een welverdiende ovatie voor de groep. ZOUTELANDE Lezing Bijbelgenootschap Het bestuur van de afdeling Zou te- lande van het Nederlands Bijbelge nootschap heeft vrijdag een propa- ganda-avond belegd in samenwerking met de plaatselijke vrouwenverenigin gen. Mevrouw T. Schoenmaker-Bliek, bestuurslid van het afdelingsbestuur, opende de vergadering met gebed en een kort welkomstwoord. De heer Scheuing, adjunct-districtssecretaris van het genootschap voor het zuiden, hield aan de hand van een filmstrook een interessante lezing over het werk van het Bijbelgenootschap. Dit ge nootschap, zo vertelde hij. bestaat reeds 146 jaar en heeft 175.000 leden. De voorzitter van de afdeling Zoute- lande dankte na afloop de heer Scheuing voor zijn boeiende lezing. Collecte De Zoutelandse schoolkinderen heb ben voor 259,50 aan kinderzegels VROUWENPOLDER N.C.V.B.-vergadering De afdeling Vrouwenpolder van de Ned. Chr. vrouwen Bond vergaderde dezer dagen onder presidium van me vrouw A. C. v. d. Wal-Wolf. Als spreekster trad op mej. C. P. Hon- dius te Grijpskerke met het onder werp „Mijn reis naar het Heilige Land". Zij illustreerde haai* interes sante causerie met kleurendia's. De volgende vergadering is de jaarver gadering. B. EN W. MIDDELBURG DOEN RAAD Plan voor uitwendig herstel Kloveniersdoelen B. en XV. van Middelburg stellen de raad voor om voor zoveel nodig mee te werken aan de oprichting van een stichting, genaamd „Zeeuwse Mn- seumsticliling" aan deze stichting vanaf 1961 een subsidie te verlenen in het jaarlijks exploitatietekort tot een derde deel daarvan met een ma ximum van 15.000, en indien de oprichting nog in 1960 geschiedt voor dit jaar een startsubsidie te ver lenen van f 1000. In hun brief over dit voorstel tekenen B. en W. aan, dat gedurende de laat ste jaren periodiek besprekingen zijn gehouden tussen het bestuur van liet Zeeuws Genootschap der Wetenschap pen, het college van Ged. Staten en hun college om te komen tot een reorganisatie van het Zeeuws Genoot schap. Een en ander heeft uiteindelijk tot resultaa' gehad, dat Ged. Staten hebben voorgesteld een Zeeuws Mu seumstichting in het leven te roepen. De Staten van Zeeland hebben dit voorstel inmiddels aanvaard. Het collége merkt op, dat de stichting slechts in hei. leven kan worden ge roepen als ook Middelburg zijn mede werking verleent. B. en W. menen, dat in de gedachte tot ontwikkeling van het museum tot een modern ge outilleerd instituut stellig een ge meentebelang aanwezig is. Deltamuseum B. en XV. voegen er In hnn brief aan toe, dat naast de reorganisatie van het museum hun belangstelling mede in sterke mate uitgaat naar het in richten van een Deltamuseum. Hoe wel daarover geen verdere medede lingen kunnen worden gedaan, zijn B. en XV. wel ran mening, dat in de ze aangelegenheid ook voortgang wordt gemaakt. Voor onderbrenging van het Delta museum wordt gedacht aan de zoge naamde Kloveniersdoelen en in ver band daarmee is destijds aan ir. H. de Lussanet de la Sablonière ge vraagd 'n restauratieplan te ontwer pen. Daar er voor moet worden gewaakt, dat het gebouw niet totaal aan de verwaarlozing wordt prijsgegeven en er rekening mee moet worden gehou den, dat de realisering voor het plan van een Deltamuseum enige tijd zai vergen, hebben B en W. de heer De Lussanet verzocht op korte termijn een plan voor de uitwendige restau ratie te ontwerpen. Het ligt in het voornemen van B. en XV. om te trachten de uitvoering van dit plan bij voorrang te bevorderen, teneinde de Kloveniersdoelen voor verder verval te behoeden. VEILING TERNKUZEN 17 oktober. Per 100 stuk"Glassla 12,20 —14,10. Sla II 8ö,60. Per stuk Bloem kool A II 2341, B II 23—31. C 11 16—1». afwijkend 16—22. Witte komkommer* 8. Per kgAndijvie 14—23 PrinBessenbo- ncn II 64—72. Savooiekool 7—3. Waapoen 7—19. Prei 16—23- Knolselderij 11—12. Spinazie 3037. Tomaten A II CO. C II 35. Uien 8—9. Witlof B 1 81—1.08. afwij kend 50GO, Appelen Cox Orange Pippin II 80-85 43 —14. 60-65 28—30, 55-60 12—21, II D 10, III grof 28—30, fijn 15, kroet 13. Jona than II 80 22. 75 21. 70 20. 65 18-19, 60 14—18, II D 6. UI grof 16—20. <ün 8. kroet 10. Peren Doyenne du Comlee III grot 23 -30, fijn 25—30. VEILING BERGEN OP ZOOM 17 oktober. Andijvie 1531 Bloemkool 10—66. Bos peen 15—24. VVaspeen 12—18. Prei 12—21. Sla 3—9. Savooiek»ol 7-15. Kroten 811. Stamboon dubbele prinses sen 2573. Snijbonen (leas) 1,51. Staak- prinsessen 4280. Rode kool 53. Witte kool 45. Tomaten 2063 Spruiten 20— I,21. Boerenkool 56. Cox Orange Pippin 10—47 Jonathan 13— 28. Goudrenet 1619. Glorie van Hol land 14—29. Saint Remy 12—14. Leglpont 6—20. Zwijndrechtse Wijnpeer 18—21. Druiven 1,44—2.20. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 17 oktober. AppelenCos Orange Pip pin H I 70-80 50—59, 65-75 41—49, 55-65 29—34. Jonathan H l 65-75 24, 60-65 9. Cox Orange Pippin III grof 30—33, III fijn 15—17. Malik's Codll.r H I 70-80 18. 60-70 16. n D 8—12, m grof 13, UI fijn 12. Glorie van Holland H I 85 op 2630, 75-85 21—27, 65-75 20—25. II D 10—15, III grof 1822. Goudrenet H I 75-85 19 21, 65-75 18—21, II D 15. III grof 15—18. III fijn 16. Peren Conference H I 55-65 1619, 11 D II, ni grof 16-21, EU fijn 15—16. Saint Remy H I 75-85 14. 65-75 14. Ill grof 12. Gieser Wildeman H I 60-70 35. 50-70 2», III fijn 16. Appelen Ingrid Marie A I 75-80 32, 70- 75 31. 65-70 27, U D 15, HI grof 24. Ill fijn 18. Tomaten A 37—71, B 23—70, C 20—45. Druiven 1.52—1,65. Peren, kroet enz. 6 10. Appelen, kroet enz. 3-10- Groenten Bloemkool 4 per kist 2146, 6 per kist 11—39, 8 per kist 10—25 Sla 2—16. Andijvie 7—14. Savooiekool 59. Boerenkool 1012. Rode kool 418. Witte kool 4—5. Witlof 57—1.05. Prei 13—27. Waspeen 1016. Bospeen 1017. Bos- kroten 10—13. Spinazie 25—53. Spruiten, ongeschoond 2159, idem. geschoond 71 —74. Dubbele prinsessen 4266. Kas- snijbonen 901,03. VISMIJN VEERE 4902 kg exportgarnalen 1,982,29. 277 kg handelsgarnalen 1,551.65 263 kg schar 60—85. 279 kg bot 24—53 898 kg wijting 16—37. 78 kg tong 1,63—3.54. 55 kg rog 3034. 29 kg kabeljauw 4071. 1 kg vis iever 5,00' 1 kg paling 2,29. 1 kg krab 17. 642 kg sprot 30—59. 19 kg ongesor teerde vis 461,49. BIGGEKERKE N.C.V.B. vergadering De afdeling Bïggekerke van de Ned. Chr. Vrouwen Bond hield onder pre sidium van mevrouw Van Keulen haar maandelijkse vergadering. Spreekster tijdens deze bijeenkomst was mevrouw Beist-Van Wijland uit Nijkerk. Volgende maand zal de jaar vergadering gehoudëfl worden, n.l. op 17 november. Zierikzee-R.C.S. 4-1 Zierikzee heeft 'n verdiende zege be haald op RCS in een wedstrijd die vooral na de rust op behoorlijk peil stond. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de thuisclub op een over winning zou aansturen, want het wa ren de gasten, die reeds in de 7e mi nuut de leiding namen door de door gebroken rechtsbuiten A. van Klin ken (01). Toch waren het de rood zwarten, die gesteund door het wind- voordeel in de eerste speelhelft de toon aangaven, maar de RCS achter hoede met spil P. de Kraker aan het hoofd gaf maar weinig kans. In de achttiende minuut was het echter rechtsbuiten J. Willemse die alle ver dedigers verschalkte en van dichtbij kon scoren (11). Na de hervatting van de wedstrijd startte RCS met een veelbelovend offensief, maar toen bleek dat ook de roodzwarte achter hoede goed voor haar taak was be rekend. De uitvallen van de gasthe ren waren gevaarlijker. Een kopbal en een schot van rechtsbinnen S. de Vlieger kon doelman J. Oranje ten koste van evenveel hoekschoppen ke ren. Het was dezelfde De Vlieger die uit een voorzet van J. Stoel in de 17e minuut van dichtbij raak schoot. Met het overwicht van de gasten was het nu volledig gedaan. Zij moesten ver scheidene hoekschoppen weg geven. Na een half uur kopte De Vlieger uit een corner van J. J. Hagensteyn nummer 3 in het Souburgse net (3 1). In de 39e minuut bepaalde De Vlieger alleen voor doelman Oranje gekomen beheerst de eindstand (4 1). Het elftal met het grootste uit houdingsvermogen behaalde hier de overwinning. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: L. M. de Klerk—Poppe, z.; G. F. Borghuisv. d. Zande. d.; D. Geuze Hendrilcse, z.; M. LouwsGeldof. z.; T. TilroeMuizelaar. d.: P. van Belzende Veij, z.: M. F. W. DunnesBosschaart, z.; M. E. J. de LangeJanse. z.: S. den BergePlejjte, z. Ondertrouwd: N. Baljeu. 24 Jaar en C. P. Naerebout, 24 jaar; P. Roos, 23 Jaar en L. C. Cijvat, 21 jaar; L. W. Gillissen, 25 jaar en M. C. Versprille, 22 Jaar; M. Hibels, 25 jaar en M. Roose, 17 jaar; J. J. van Aartsen, 24 jaar en J. M. van der Molen, 21 jaar. Getrouwd: A. A. J. Jalink, 23 jaar en M. C. E. Luijkx, 22 jaar; J. van Belzen, 25 Jaar en H. J. Jansen, 26 jaar: F. R. Leijnse, 21 jaar ei N. A Ncderhand, 21 Jaar. Overleden: G. Wybenga, 77 jaar, wed. van J. Swart; J. M. Westerweele, 13 Jaar: A. van Sorgen, 67 jaar. e. van P. van Wezel: J. S. Lenselink, 71 jaar, e. van N. van de Guchte: M. van Empel, 79 jaar, e. van G. Bouman ROTTERDAMSE VEEMARKT. 17 oktober. Aanvoer tn totaal 1987. Vette koeien en ossen 1004: varkens «83. Vette koeien -e kw. 300-325, 2e kw. 260 -300. 3e kw. 250—260; varkens (lev. gew le kw. 112. 2e kw. 170. Uw. 168, alles in cents per kg. Vette koeien aanvoer ever kleiner, han del slepend- prijzen als vorige week, pri ma's boven notering: varkens (lev, gew-) aanvoer ruim, handel goed, prijzen ge middeld Iets lager, bij de aanvang der markt waren de prijzen boven notprlng. GRAAN BEURS ROTTERDAM. 17 oktober. Officieuze noteringen per 100 kg. Consumptïetarwe, basis 17 pet.vocht, tot f 30.95 franco Rotterdam, schot-tarwe, mits gedroogd f 13.0022.50: voedergranen Maalgeret. volgens monstet f 20.0023.00; kippegerst. volgens monster, f 24.00— 25.50: haver, ongepunte, volgens monster, f 18.00—22.50. peulvruchten, franco Rot terdam Groene erwten, op monster f 30.00 -35 00, prima kwaliteiten tot f 41.00; schokkers, op monster f 30.0035.00, pri ma kwaliteiten tot f 41.00 bruine honen boerenschoon op monster goed droog tot f 70.00. AARDAPPELBEURR ROTTERDAM. 17 oktober Klei-aardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers f 11.50—13.00. Bintje f 8.009.00. Voeraardappelen f 1.00 —2.25. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto- VLASMARKT ROTTERDA51 17 oktober. Waterrootvlaslage soorten van f 1.40 tot f 1.65, middensoorten van f 1,70 tot f 2.00. best vlas van r 2,10 tot f 2,50. Dauwrootvlas: van t 1,30 tot f 1.90. Breekvlas-. van f 0.90 tot f 1.45. naar gelang van kwaliteit en bewerking. Ge zwingelde lokken van 0.55 tot f 0.90. De produktie r.eemt geleidelijk toe, doch blijft beneden het peil van vorige ja ren door gebrek aan arbeidskrachten. De meeste aangeboden partijen waren van oogst 1960 dientengevolge van la gere en mïddenkwalitelten. Er is een goede vraag voor alle soorten, ook ver schillende partijen van <-udere produk tie konden verkocht worden. De note ringen bleven vrijwel onveranderd, doch voor de goede middensoorten van oude re oogsten werd in enkele gevallen tot 10 cent per kg meer betaald. Het aanbod van dauwrootvlas blijft Iets toenemen, voor alle partijen blijft de vraag voldoende om de produktie op te nemen, de prijzen bleven onveranderd. Breekvlas wordt wat ruimer gezwingeld, de vraag blijft het aanbod op de voet volgen, de prijzen konden zich handha ven- Gezwingelde lokken blijven schaars, de geringe produktie wordt vlot van de hand gedaan. Het roten ls vrijwel ten einde waardooT in de komende weken eer. wat ruimere aanvoer van gezwingeld vlas verwacht kan worden. VEILING KAPELLE 17 oktober. Jonathan 1 80-85 27. 1 75-30 31. 1 70-75 33. 1 65-70 27. I 60-65 14. 2 80- 85 24, 2 75-30 24, 2 70-75 26. 2 65-70 21, 3 grof 14, 3 fijn 8. Goudrenet 1 85-95 28— 30. 1 75-85 26,40. 1 65-75 14.50—14.80, 2 85- 95 25—26, 2 75-85 23. 2 65-75 13.50-13.90, 2 D 7.20. 3 grof 12.80—13.30. 3 fijn 6,70— 7.00. Cox Orange Pippin l 80-85 4S, 1 75- 80 51, 1 70-75 49, 1 65-70 37, 1 60-65 31. 1 55-60 18, 3 grof 33, 3 fijn SVi. Bramley Seedling 2 80-90 10, 2 70-80 6. 2 D 5, 3 fijn 5. Bloemzoet 2 70-80 18. 2 60-70 13— 14, 2 D 9. Rode Goudrenet 2 80-95 2*9, 2 75-35 28, 2 65-75 18. Glorie van Holland 1 75-85 23—25, 1 65-75 10—21, 2 D 12. 3 grof 16. 3 fijn 11, Sterappel 1 75-85 34. 1 65-75 29—30. 1 55-65 18—19. 2 65-75 23, 2 55-65 15. 2 D 8. 3 grof 1G. 3 fijn 8. Golden Delicious 1 85-90 51. 1 30-85 58—68, 1 75- 80 55—60, 1 70-75 46—51. Franse Renet 2 85-95 15, 2 75-85 12. 2 65-75 12, 3 grof 12. Doyenne du Cornice 1 70-75 73. 1 65-70 69. Zwijndrechtse Wijnpeer 1 65-70 25, 1 60-65 21—23. 1 55-60 12-13, 1 50-55 7, 2 50-55 6, 3 grof 10. 2 D en 3 fijn doordr. Saint Remy 1 85-95 10. 1 75-85 14, 1 65-75 12. 2 65-75 10. 2 D 9, 3 grot 9Vs, 3 fijn 6. Conference 2 55-65 31. 2 D 16. 3 fijn 6»i. Br. Alex. Lucas 1 85-95 39, 1 75-85 43, I 65-75 35. 2 75-85 33. 2 D V/3. 3 grof 12, 3 fijn 6. Nov- Pniteau 2 65-75 13, 2 55-65 8. Jodenpeer 2 80-70 19. 2 60-70 17. 2 50- 60 V-'z, 3 grof 9. Gieser Wildeman 1 60- 70 31, 1 50-60 24—26. 2 D 10. Comtesse de Paris 1 65-75 18—22, 1 55-65 10. 2 65- 75 14, 2 55-65 9',ï. 2 D doordraai. 3 grof 9%, 3 EUn 6. Kroetappelen 3. Val Goud renet 6,20. Noten per stuk 1 2—3, 2 1. Druiven 1 130—145, 2111 Bramen per doos 2 22—31. GreentenKropsla 10—11. Bloemkool 16 —42. Witte kool 1. Prei 14—15. Dubbele prinsessenbonen 1 65, 2 4*54, afwijkend 39. Andijvie 8Vi—23. Kroten 5. VEILING V.V.Z.B GOES 17 oktober. Export- en industrieveiling. Goudrenet KL. I 85-95 275-85 26,10- 26,50, 65-75 14,40—14,70. tl D 7,50- -8.00, KL. II 75-85 23. 65-75 13. II D 7. Cox Orange Pippin KL. I 80-8b 47, 75-80 54, 70-75 53. 65-70 49—51, 60-65 37, 55-60 24. 11 D 12. Jonathan KL. I 80-35 26, 75-80 29, 70-75 31, G5-70 27, 60-65 17, LI D 8, KL. LI 80-85 1». 75-80 10, 70-75 22, 65-70 19, 60-65 12, II D 5. Sterappel KL. 1 65- 75 33, 55-65 19. Lombarta Calville KL. 1 70-80 17. 60-70 17. Zoete Ermgaard KL. 1 65-75 30. 55-65 23. Saint Remy KL. I 85- 95 10. 75-85 12. 65-75 13. D 8- Comtesse de Paris KL. I 65-75 16, 55-65 9. II D d. Br. Alex. Lucas KL. U '5-85 33. 65-75 32, II D lt- Zwijndrechtse Wijnpeer KL I 60-65 18. 55-60 16, 50-55 Gieser Wilde man KL. I 60-70 21. (1 D 13. Goudrenet val 5, kroet 4. Cox Orange Pippin kroet 3. Diverse appelen val 5. Jonathan kr. 3. Gewone veiling Cox Orange Pippin gr. 2:—32. fijn 10—13. Glorie van Holland grof 17. fijn S—9. Sterappel grot 15. fijn 8—11. Goudrenet grot 13—16, fijn 7-9- Jonathan grof 12—20. rgn 8. Comtesse de Paris grof 810. fijn 6 Br. Alex. Lu cas grof 12, fijn 6. Saint Remy grof U. *'iji 7. Zwijndrechtse Wijnpeer grof 9. Gieser Wildeman grot 2225, ftjn 15, Bramen per doos II 23—26. Groenten per stuk Bloemkool A I 36— 43, A II 23—36. B 1 23—27, B II 19—22. afwijkend 2032. Kropsla IJ 813. Kom kommers B 14. C 8—10 Knolselderij y -10. Per kg Tomaten A 63, C 50. Dub bele prinsessenbonen n 57 11 30—54. Gr. savooiebool 11 5—16. Rode kool 47. An dijvie I 13—15, EI 7—11. Prei I 16—17, II 11-13- Uien 9. Spruiten A 46—50, B 1». Witlof A 75—77, B 53. Waspeen 15. Black Alicante U 140142. Aardappelen, bon ken 11, grote 6. Per bos Koolrapen 11. Wortelen 26. Kroten 8—4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 3