LRL. Vim met bleekmiddel (in blauwe bus) maakt sneller schoon, frisser schoon 95 waarover elke huisvrouw spreekt maakt uw tapijten weer als nieuw! !2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 14 OKTOBER 1960 Kamerleden wensen inzage rapport tunnelrentabiliteit Namens de vasto commissie voor ver keer en waterstaat uit de Tweede Ka mer heeft haar voorzitter, de heer J. H. Maenen, de volgende brief gezon den aan de minister van verkeer en waterstaat: ,.In haar vergadering van heden heeft de vaste commissie voor verkeer en waterstaat hoofdstuk 9B der rijksbe groting voor 1961 besproken. Daarbij kwam uiteraard mede ter sprake de brief van uwe excellentie van 5 okto ber met de bijbehorende nota betref fende de rentabiliteit van Coentunnel en IJtunnel". „De commissie bleek eenstemmig van oordeel, dat het voor een goed begrip van deze zaak noodzakelijk is niet al leen deze nota zelf te bestuderen, doch ook kennis te nemen van de vol ledige tekst van het in deze nota sa mengevatte rapport van het Centraal Planbureau. Namens de commissie wend ik mij daarom tot uwe excellen tie met het verzoek dit rapport in ex- tenso aan de Kamer te willen overleg gen. ..Zij vertrouwt, dat uwe excellentie bereid zal zijn aan dit verzoek te vol doen. Mochten hiertegen onverhoopt bij uwe excellentie overwegende be zwaren bestaan, dan zal de commissie gaarne vernemen, welke deze bezwa ren zijn". Indonesische pers moet Soekarno's politiek steunen De Indonesische regering heeft woensdag in een brief aan uitgevers verklaard, dat het de taak van de pers is de politiek van president Soe- karno „te steunen en te verdedigen". De premier en waarnemend presi dent, ir. Djoeanda zei in zijn brief dat de pers de Indonesische „actieve en onafhankelijke" buitenlandse po litiek moet verdedigen, geen buiten landse machtsblokken moet steunen, het geloof van de Indonesiërs in de doelstellingen en het leiderschap van de „Indonesische revolutie" moet versterken ertoe moet bijdragen de orde, veiligheid en „politieke rust" te handhaven en zich moet distan- ciëren van artikelen en foto's van sensationeel en „immoreel karak ter"». Volgens de brief kan van uitgevers die zich niet aan deze richtlijnen houden, de vergunning tot publice ren of tot het bezitten van een druk pers worden ingetrokken. De premier verklaarde, dat de nieu we bepalingen waren opgesteld om dat de pers de grote massa zou kun nen leiden naar een rechtvaardige cn welvarende maatschappij en om dat het „noodzakelijk geacht werd de puhlikatiemiddelen te reorganise ren" teneind dit doel op gemakke lijke wijze te bereiken". Volgens een voorschrift, dat na de brief van premier Djoeanda werd uitgegeven, wordt het uitgeven van kranten en tijdschriften zonder ver gunning van het „regionale militaire bestuur" verboden. Overtreders kun nen een jaar gevangenisstraf of een boete van 4.000 gulden krijgen. Inschrijving' Nederlanders in West-Java geëist De militaire autoriteiten in West Ja va hebben alle Nederlanders in dit gebied opdracht gegeven zich bij de immigratie-inspectie in Bandoeng te laten inschrijven. Daarna zullen de Nederlanders elke wijziging op het gebied van nationa liteit. adres, werkzaamheden en der gelijke moeten meedelen. Nieuwe frisheid straalt U tegemoet... GEURZUI VEREND HYGIËNISCH EXTRA AKTIEF Wat werkt U toch prettig met VIM in de blauwe bus: Extra aktief... hygiënisch! Vloeren, tegels en wastafels, gangen, bad en fornuis... alles wordt FRISSER schoon! Sneller schoon ook. Een vlekje hier, een spatje daar... ze vliégen weg. Elk karwei groot of klein... is nu verrassend snel en fris aan kant. VIM met bleekmiddel in blauwe bus: extra aktief... geur-2uiverend! Ja, óók geur- zuiverend: heerlijk. Nieuwe frisheid straalc U tegemoet! Werk ermee - merk het zelf! VIM MET BLEEKMIDDEL sneller schoon, frisser schoon! B De Deense scheepskapitein Hassager Christiansen, verbindingsofficier bij het Duitse leger in de oorlog, die een gede tailleerde beschijving en foto's van de V-l aan de geallieerden verstrekte voordat de bom in de strijd was gebruikt, is op 56-jarige leeftijd op Bornholm overleden. Christiansen was wegens het verschaffen van de gegevens over de V-l door de Duitsers gearresteerd. B Na de opkomst van de jongste lichting begin oktober telt de Westduitse weer macht op het ogenblik 276.000 soldaten. De beoogde sterkte van 350.000 man zal in 1961 worden bereiktl In het .eger dient op het ogenblik 172 000 man, bij de luchtmacht 64.000 en bij de marine 24.000 man. terwijl 16.000 man bij ver-' schillende militaire Instanties is onder gebracht. BDe Amerikaanse slagkruisers North Carolina", „Washington". „Alaska" en „Guam" zullen worden gesloopt. B Vliegtuigen van de Indische lucht macht zijn ingeschakeld om te helpen bij de evacuatie en bevoorrading van de stad Lucknow, die bedreigd wordt door de zwaarste overstroming die de stad ooit heeft meegemaakt. Honderden hui zen zijn ingestort. Negen mensen zijn on der instortende huizen bedolven. B De Canadian Pacific heeft bekend ge maakt, dat het 20.400 ton metende pas sagiersschip „Empress of France" in de cember uit de Atlantische vaart zal wor den genomen met het oog op de nieuwe aanwinst van de maatschappij, de 27.300 ton metende ..Empress of Canada" die in april in dienst wordt genomen. B Tunesië heeft op zich genomen de Kongolese regering in 21 landen, waar onder Nederland, te vertegenwoordigen. B In Dusscldorp is een proces begonnen over de schuldvraag inzake de brand in het Berlijnse rijksdaggebouw op 27 febru ari 1933. in verband waarmede de Neder lander Marinus van der Lubbe destijds ter dood werd veroordeeld. De Duitse ar chitect en voormalig SA-man Heini Ge- wehr heeft een klacht ingediend tegen de schrijver van het boek „Tot het bittere eind". Hans Bernd Gisevius, waarin deze Gewehr een der hoofdschuldigen van de brand noemt. KEK Droogschuim Reeds tienduizenden gezinnen zijn enthousiast! KEK Droogschuim, een nieuw Erdal produkt, verovert Nederland stormenderhand! Het geheim van dit enorme succes? Kijk naar beneden uw tapijt! Weet u nog hoe mooi het was toen u het kocht? Wat zoudt u graag die gloed van nieuwheid, die volle kleuren terug willen hebben. Vroeger een sprookjeswens - nü werkelijkheid met KEK Droogschuim, de ideale oplossing van het tapijtreinigingsprobleem! En even fantastisch vernieuwt KEK Droogschuim stoffering, stoelbekieding en tafelkleden. KEK Droogschuim tovert binnen 't uur een tapijt even mooi als toen u het kocht! Tijdelijk extra-voordelig i Ter kennismaking grote flacon KEK mèt Speciaalspons samen voor slechts Een gelukkig mens voelt zich thuis in de samenleving, waarin hij woont en werkt De Provinciale Zeeuwse Courant geeft het gevoel van „thuis zijn" in de Zeeuwse samenleving

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 8