Domburg krijgt een betere rtoutillage BOLS TOP-VOORDEEL REGENJAS 59.- WALCHEREN MARKTBERICHTEN SEROOSKERKE TELEURGESTELD OVER HERINDELINGSPLAN VRIJDAt; 14 ÜKT'UBKK I960 PROVINCIALE ZE E U W SB COURANT OMBOUW OUDE SCHOOL Debat over herindeling ging ais nachtkaars uit De scholenbouw in Domburg zal ook voor de plaatselijke sport verenigingen, die wat outillage van een oefenlokaliteit betreft altijd nogal „misdeeld" zijn ge weest, gunstige perspectieven met zich brengen. De gemeente heeft namelijk plannen laten maken om een van de oude scholen tot een sportzaal om te bouwen. Toen een van de raadsleden de heer W. Bos (g.b.) donderdag avond naar de mogelijkheid daartoe informeerde kon burgemeester mr. W. J. E. Crommelin liem een ant woord geven, dat de .vragensteller eigenlijk niet had durven hopen. „La ten we straks de tekeningen maar eens even bekijken", zo stelde de raadsvoorzitter voor. Dit onderwerp kwam naar voren bij de rondvraag van een vergadering, waavoor slechts een korte agenda was uitgeschreven. Onder de punten, die daarop voorkwamen, was ook het probleem „gemeentelijke herindeling van Walcheren". „Ik zou in herha ling vervallen als ik de hoop uit sprak, dat deze kwestie nu voor de laatste keer op onze agenda voor komt", zo opende burgemeester Crommelin de discussie. Een discus sie overigens, die tamelijk in mineur stemming verliep. Geen van de heren kon namelijk een goed woord vinden voor de gewijzigde voorstellen, zoals deze aan de raad warden voorgelegd. „De deskundigen hebben heel ondes kundig en zeker met een beslagen bril op de grenslijn getrokken", zo veronderstelde de héér Jac. de Visser (a.r.). Hij beschouwde het ge heel als een legpuzzel, waarop de heer W. Bos (g.b.) reageerde met de opmerking, dat het er zeker om te doen was geweest om het voor de ge meenten zelf zo onbegrijpelijk moge lijk te maken. Schamel stuk Hoewel wethouder A. Passenier verder debatteren over de herin deling van Walcheren in dit sta dium eigenlijk volkomen overbo dig achtte, vatte hij zijn teleur stelling over het uiteindelijke voorontwerp nog als volgt samen: „Het ontwerp is een schamel stuk. Wanneer de herindeling is bedoeld om de ontwikkeling van Zeeland te bevorderen ben ik er erg huive rig voor, als dit op deze manier zijn beslag zal krijgen. Als een vooruitgang kan ik het voorlopig nog niet zien...". Waarop burgemeester Crommelin nog even inhaakte met de opmer king, dat er voor het nageslacht op dit punt nog een grote taak over blijft. Als een nachtkaars ging het debat over de herindelingsbezwaren daarna uit. Meer licht zat er in de rondvraag, waarin de straatlantaarns in de hoofdader" van het dorp nog eens onder de loep werden genomen. B. en Rotterdams drama voor Amsterdams gerechtshof Het gerechtshof te Amsterdam is gisterochtend begonnen met de be handeling van het drama in de St.- Agathastraat te Botterdam, met als verdachte de thans 31-jarige gede tineerde chauffeur A. A. uit de Maasstad. Wegens doodslag in no vember 1954 op de S9-jarige admini strateur L. P. van W., de echtgenoot van zijn vroegere minnares, veroor deelde de rechtbank A. in september 1959 tot 12 jaar met aftrek. Het Haagse hof legde hem voor ditzelf de feit in februari jl. tien jaar met aftrek op. Dit arrest werd door de Hoge Raad vernietigd. Deze verwees de zaak naar het Amsterdamse gerechtshof. De Hoge Raad overwoog in zijn ar rest, dat de gebruikte bewijsmidde len niets behelzen, waaruit de rech- ter heeft kunnen afleiden dat de man, wat betreft het uit 'het raam doen vallen van het slachtoffer, heeft gehandeld met de opzet ge richt op hét doden van zijn slacht offer. In de nacht van 18 op 19 november 1954 werd de administrateur, die uit het raam van de tweede etage van zijn woning zou zijn gevallen, op een plaatsje in de St.-Agatha- straat dood door de politie gevon den. Verdachte had de.politie ge waarschuwd, dat zijn kostbaas uit het raam was gevallen. Pas vier jaar later kreeg men het vermoe den dat het geen ongeval was ge weest, doch epn misdrijf. De vrouw van het slachtoffer werd door de rechtbank te Rotterdam van alle rechtsvervolging ontslagen. De verdachte verklaarde wederom onschuldig te zijn veroordeeld. Op een vraag van de president: „Wie heeft het dan wel gedaan; de wedu we?" zei verdachte: „ik weet het niet, ik ben er niet bij geweest". Toen hij de bewuste nacht thuis ko mende de huisdeur open deed, kwam de vrouw hem gillende tegemoet en riep: „de politie moet gewaarschuwd worden, mijn man is uit het raam gevallen". Collecte De collecte oktobermaand-Zeeuwse maand heeft 9.95 opgebracht te El- lewoutsdijk. W. hadden een proeflantaarn met een corrosie vrije aluminium paal in het dorp laten zetten. Zij waren daar over bijzonder content. Zij gaven de raadsleden dan ook In overweging het in een vorige vergadering aange nomen voorstel tot aankoop van eqn ander soort lantaarnpalen te zijner tijd voor verandering vatbaar te ma ken. Vlot afgewerkt De drie resterende agendapunten, die meer in da formele sfeer lagen, gin gen vlot onder de hamer van de raadsvoorzitter door. Tot lid van de woonruimte-adviescommissie werd benoemd de heer Joh. Maas, terwijl de heren J. de Visser, P. de Pagter, A. Geertse en L. Maas werden her kozen. Tot lid van de commissie van beheer van de schoolartsendienst ko zen de raadsleden met algemene stemmen de heer Th.- J. Andriessen van Ovezande. Tenslotte werd verordening artikel 13 van de lager onderwijswet 1920 in dier voeg? veranderd, dat aanvra gen voor vergoeding van vervoers kosten voor kinderen naar een b.I.o.- school in het vervolg niet meer afge wezen behoeven te worden. (Advertentie) U hebt geluk als 59.. U nu schikt. Héél zeldzaam zijn die gelukjes... Juist op het ogenblik dat u f 60,- hebt uit te geven en erover denkt binnenkort een goede re genjas te kopen,komt hier zon prachtkans, 'n Speciale aanbieding, die alleen deze week geldig is. VAN-DE-WEEK Lange Vorststraat 56 - Goes. VLISSINGEN K.A.B. Vlissingen hield culturele avond Woensdag hield de K.A.B., afdeling Vlissingen een culturele avond in het Arlënsgebouw. De voorzitter, de heer J. Michielsen, opende de bijeenkomst. Hierna hield de eervv. broeder Basi- lius een causerie over het onderwerp: „Martelaren der naastenliefde, her senspoeling en het lot van de gevan genen in China". Spreker begon met te vertellen over zijn vertrek naar China in de derti ger jaren. Hij schilderde het werk van protestantse zending, leger des heils en rooms-katholieke missie en de moeilijkheden, die zij te overwin nen hadden. Eerst de ellende van de Japans-Chi- nese oorlog, de rampen die daarop volgden en de verdrijving van het nationalistische leger door het com munistische. Spreker schetste de moeilijkheden van de leiders van de christen-gemeenten van allerlei rich ting. Aan de hand van dia's, die een duidelijk beeld gaven van het China uit die jaren, ging hij over naar de peiiode van de communistische over heersing. Hij besprak daarbij de ver nietiging van 'edere westerse cultuur, liquidatie van de- Chinese christen- jeugd, gevangenneming van de mis sionarissen en zendelingen, vernieti ging van kloosters, kerken, zieken huizen en alles wat met de christe lijke beschaving te makén had. Voorts het uitroeien van de traditie, eerbied voor de ouderdom en het fa milieleven. vernietiging van de Boed dhistische temoels, hersenspoeling bi j de priesters en monniken van deze «rodsd>enst. Ook'de vemlichting van de landbouw te werken voor de staat en de stichting van jeugdcentra voor onvoeding in de communistische leer. Een hartelijk dankwoord van de voorzitter en een aDDlaus van de aan wezigen was de beloning voor deze interessante lezing.. Voorzitter Michielsen deelde mede. dat ln plaats van C. en O. een andere ontsnanningsverenlging is ongericht, genaamd „St.-Jacobskring". De be doeling van de vereniging is. het ver zorgen van culturele avonden, waar aan ook verhonden instinfavonden voor de jeugd. Aan K.A.J.-ers, die zich geroênen voelen twee ia ar in de missiegebieden te gaan wérken, ga randeert de landelijke K.AJB. een bil lijke tegemoetkoming. Me^wkers ziekenfondsen hoger gehonoreerd Do Ziekenfondsraad heeft zijn goed keuring verleend aan een aantal overeenkomsten, gesloten tussen de organisaties van specialisten, tand artsen, apothekers en vroedvrouwen enerzijds e» do ziekenfondsenorgani saties anderzijds. De overeenkomsten betreffen de honorering van genoem de medewerkers voor hulp aan zie kenfondsverzekerden voor het jaar 1961. Het algemene peil der tarievei. voor de onderscheidene vormen van spe cialistische hulp blijft voor 1961 het zelfde, met dien verstande, dat par tijen over een tussentijdse aanpas sing zullen onderhandelen, indien de ontwikkeling op economisch terrein daartoe aanleiding geeft. De tarieven voor tandheelkundige hulp zullen voor 1961 een stijging van gemiddeld 6,3 ondergaan. Voor zover de verzekerden voor tandheelkundige hulp bijbetalingen verschuldigd zijn, zal de minister van sociale zaken en volksgezond heid worden geadviseerd deze bijbe talingen eveneens met 6,3 te ver hogen. Het honorarium der apothekers wordt verhoogd van f 2.40 tot f 2.54 per verzekerde nersoon per jaar, de kostenvergoeding per verzekerde persoon van f 1.04 tot f 1.C8 en de vergoeding per verrichting van f 0.37 tot f 0.43. Het thans geldende tarief van f 55 per bevalling zal met ingang van 1 januari 1961 worden verhoogd tot f 60 voor vroedvrouwen, in het bezit van de zogenaamde uitgebreide be voegdheid. Voor haar, die deze niet bezitten, wordt het honorarium van f 50 op f 55 gebracht. Bijvoegsel over Vlissingen in r.-k.kerkblad Onderweg In het r.-k kerkblad voor het bisdom Breda „Onderweg", is een speciale bijlage voor de parochie Vlissingen opgenomen. De bedoeling van dit bijvoegsel is om te komen tot meer eenhgid in het Vlissingse parochiale leven, de sa menwerking tussen de diverse ver enigingen en groeperingen te verste vigen en een meer gemeenschappe lijke behartiging van de culturele belangen. De heer M. P. van Hijfte van het actie-comité geeft in een artikeltje in de nieuwe bijlage uiting aan zijn waardering over deze uitgave. Hij vestigt de aandacht op de band, die er in de parochie was vóór de twee de wereldoorlog en die daarna steeds slapper werd, onder meer ook door vestiging van vele nieuwelingen. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Vlis singen zijn in het tijdvak van 5 tot en met 11 oktober I960 de volgende ge vonden voorwerpen gedeponeerd: di verse sleutels, slipper, vulpen, behan- gersdis, kindertoeter, portefeuille, bloedkralen-armbandje, metalen veer, fietspompje, portemonnees met inh., contactsleuteltje, potlood, herenglacé, paar turnschoenen, paraplu, dames handschoenen, damestas met inhoud, kindersteppen en rijwielen. Verder zijn aan het bureau de adressen te be komen. waar de navolgende gevonden voorwerpen zijn te bevragen: kinder portemonnee met inh., blauw etui (inh. pennen en ringetje), div. sjaals, zwarte rubbelslang, kindertasje, kas- tystok, regenjasje, bankbiljet, kin deringetje met inscriptie en armband. Meer dan 25 gewonden bij bomexplosie in New York De derde bomaanslag in 11 dagen heeft woensdag bijna een paniek ver oorzaakt onder de mensenmassa's die zich op Columbusdag in grote ge tale op het station van de onder grondse onder Times Square in New York bevonden. De ramen van een ondergrondse trein sprongen en meer dan 25 mensen werden door de rond springende glasscherven gewond. De commissaris van politie, Stephen P. Kennedy heeft zich met het onder zoek belast. De ontploffing had plaats achter in een foto-kiosk. Men zag twee met roet bedekte jongens de kiosk uit komen rennen, die door politieagenten achterna werden geze ten. In de rook en verwarring wisten zij echter te ontkomen. Afgelopen zondag had men na een bomaanslag buiten de openbare bibliothéek op Fifth Avenue, ook twee jongens weg zien rennen. Bij beide ontploffingen vond men na afloop proppen ge maakt van papieren servetjes. Tenminste 20 van de gewonden zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Volgens de politie is de toestand van een van de 27 gewonden ernstig. Spreeuwen oorzaak van vliegramp met Electra Een woordvoerder van het Ameri kaanse federale bureau voor lucht vaart te Washington heeft medege deeld, dat er definitieve aanwijzin gen zijn, dat de twee motoren van het straalvliegtuig van de Eastern Airlines, dat op 4 oktober in de ha ven van Boston neerstortte, verstopt raakten, toen het vliegtuig in een zwerm van meer dan 20.000 spreeu wen terechtkwam. Treinenloop uur lamgelegd door botsing op ovenweg Het treinverkeer tussen Utrecht en Arnhem heeft gistermiddag ruim een uur stilgelegen. Om 10 voor één reed een tractor op de met automatische halve overweg bomen beveiligde overweg in de Maanderbuurtweg tussen Ede en De Klomp tegen de paal van een boven leidingportaal aan. Hierdoor werd de bovenleiding ontzet en viel de stroom uit. Om twee uur slaagde men erin, de spanning op het net weer te her stellen. De bestuurder van de tractor kwam met de schrik vrij. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: E. M. StenekerMaartse, d.: A. H. P. Schotde Klerk, 7..: L. J. van der SchaarWildeboer, M. Rodenboog van Orden, d.: W. Roest—Dekker, d.; A. H. PotappelDourlein, d.: J. Polsvan der Steen, z.; J. C. de BreeBliek, d.: T. Zwaneveldvan Duffelen, cl. Ondertrouwd: J. Reijnhout, 25 J. en J, Suwjjn, 23 j.; G. Heerschop, 24 en M. L. de Badts, 18 j. Getrouwd: J. H. W. van Meerendonk 25 j. en H. C. I. Brasser 19 J.: W. C. Dekker 27 j. en C. L. M. Tax 23 J.; N. P. Heeres 48 j. en S. R. Witstein 44 j.: Ch. van Pa- melen 26 j. en L. W. Izeboud 20 j.; D. Nelemans 20 j. en C. M. de Keijzer 20 j.: E. van Loenen 26 j. en M. C. Bosselaar 21 J.; W. A. Bakker 22 j. en W. Bleijenberg 24 J. Overleden: L. Schmelzer 74 e.v.'J. San- derse; A. Pierens 69 J. e.v S. Marchand. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 12-10: Karl van Antwerpen: Walcrag van Antwerpen; Angeja van Antwerpen: Victor H van Rotterdam: Amazone II van Rouen: Nike van Antwerpen: Ludvig P W. van Gent: Tyro van Antwerpen: 13-10: Willem Ba- redsz van Antwerpen: Atena van zee; Friesland van Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen op 12-10: Tarzan van Londen: Aardenburgh van Rotterdam: Pallas van Malaga; Frean van Silgo; Schiedijk van New York: 13-10: Capricomus van zee: Helvetia S van Great Yarmouth; Erasmus van Ayr; Guineekust van Duala: Diemerdijk van Los Angelos: Arkeldijk van Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen op 12-10: Steenbergen naar Le Havre; Jason naar Rotterdam: Appingedam naar Lissabon; Heemskerk naar Amsterdam: Carebeka naar Gothenburg-Gent: Zeevaart naar Londen: 13-10: Dinteldijk naar zee; Hestia naar Rotterdam. MIDDELBURG Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden vorowerpen: paar zwarte glacé dameshandschoenen: hoek ijzer; houten kandelaar; sleuteltje; re genkapje in étui; wit fietspompje: zon nebril met licht montuur, deksel van So- lexgereedschapkistjewiite sjaal: blau we jongensjas; grijs wollen sjaal: fitting met lampje van achterlicht: koperen sleuteltje no. 303021; dolkmes: zwarte halfwas poes: lichtgroene ceintuur; wol len want: dubbele fietstas met stuk vlees: grijze damesportemonnee inh. 2 dubbeltjes; foto's en broche: zwart glacé handschoen (rechter); bruin dekzeil ge vonden omgeving Zierikzee: rode porte monnee met inh.; polshorloge met le deren bandje: geblokte sjaal; blauw witte sportkous: blauw gelakte autostep met voetrem; wollen muts met speld: kaart van tandarts: muntbiljet; bruine herenportemonnee met inhoud: oorhan ger van edel smeedijzer; rode sjaal: zil veren schakelarmband; plastic water pistool zwart: aktentas; ceituur; wijnro de vulpen, merk Almoblle; groene vul pen; bruine portemonnee inh. geld en sleutel en zwarte herenregenjas. (Advertentie) frambozen brandewijn p. liter 7.40 Weggelopen jongen in Amsterdam aangehouden Woensdagavond is de 12-jarige Am sterdamse jongen Martin Seur, die sedert 28 september j.l. zoek was, op het kermisterrein aan het Amstef- veld in Amsterdam aangebonden. De jongen, die wegens opvoedingsmoei lijkheden in een Amsterdams obser vatiehuis verbleef, was al eens meer weggelopen. Gebleken is dat Martin Seur de af gelopen veertien dagen zijn kostje bij elkaar heeft gescharreld met het doen van boodschappen, pakjes dra gen en andere karweitjes. 's Nachts sliep hij onder de dekzeilen of in geparkeerde vrachtauto's. VEILING ST.-MAARTENSDIJK Eigenheimers 12.49, Bintjes 9.99—7,50, bon ken 15 82, voer 2.46. aanvoer 10 ton. Zaal uien 40-56 8.81—8,86. 55-70 8,72—820. bonken 8.30, drielingen 11.05. pïcklers 23,07, aan voer 80 ton. Graanbeurs. Tarwe 29—30, gerst 24—28, ha ver 24—25, kleine erwten 30—38, schokkers 30—39, bruine bonen 60—70, maanzaad 95—10 (Advertentie) •-> „MAYFAIR", de beroemde kostuums. Handgemaakt. Onovertroffen coupe en afwerking. Iets duur der dan een gewoon confectie kostuum maar iets bijzonders. Mayfair kostuums o.a. 158,-, 172,-, 198,-. HERENMODEHUIS Winkelgalerij Middelburg Pastoor J. Ligthart te Koewacht overleden In Koewacht Is woensdagavond pas toor J. Ligthart overleden aan een hartverlamming. Hij bereikte de leeftijd van 59 jaar. Kort tevoren had hij nog een mis opgedragen naar aanleiding van de Bid- en Boe tedag. Pastoor Ligthart, die Braban der van geboorte was,«volgde zijn priesteropleiding aan het seminarie IJpelaar te Breda. Na enkele stand plaatsen in Noord-Brabant, kwam hij in 1949 van Steenbergen naar Koewacht. IN C.0.R. zégde Vrouwen polder f 22.000 toe voor recreatie Tijdens de gemeenteraadsvergade ring van Vrouwenpolder, die donder dagavond gehouden werd, heeft bur- femeester A. de Kam meegedeeld, at de INCOR (de interdepartemen tale coördinatiecommissie voor open luchtcreatie) aan Vrouv enpolder een bedrag van f 22.000 heeft toege kend ten bate van de toeristische ontsluiting van haar gebied. In DACW-verband z&l Vrouwenpolder hiervoor een waterleiding op het strand realiseren alsmede 2 nieu we duinovergangen. Over het wetsontwerp inzake de her indeling van Walcheren, dat Ged. Staten kort geleden in zijn nieuwste vorm hadden1 toegezonden en waar voor deze vergadering belegd was, werd niet meer zo uitvoerig gesproken als voorheen vel het geval geweest is. De raad sprak zijn voldoening uit over de huidige vorm van het ont werp, waarin G.S rekening hebben gehouden met de wensen van Vrou wenpolder. De raad zal het provin ciaal college nog wijzen o enkele ondergeschikte punten betreffende grenscorrecties, voornamelijk met Domburg. De heer J. Janse (a.r.) voelde er ech ter niet veel voor om over deze klei ne grenscorrecties bezwaren te ma ken. Alleen indien de bewoners zelf bij Vrouwenpolder wensen opgeno men te worden, kon de heer Janse dit billijken. Burgemeester De Kam wees hem er echter op, dat volgens het college gepleit mag worden voor een beter grensbeloop. Voorts werd tijdens deze vergade ring de rekening over 1959 aangebo den. De inkomsten van de gewone dienst zijn f 258.428.66 en de" uitga ven f 256.816,12, zodat er een voor delig saldo is van f 1612,54. De kapitaaldienst meldt aan In komsten f 672.058,63 en aan uitga ven f 614.878,87, zodat hier een na delig saldo te noteren was van f 57.179,66. De bouw van de twee aan Vrouwen polder toegewezen woningwetwonin gen is tot nu niet gerealiseerd. De raad sprak hierover zijn spijt uit. B. en W. zullen in de komende weken trachten de woningen alsnog te la ten bouwen. RAAD VERGADERDE Wens van gemeente blijft: naar Vrouwenpolder De gemeenteraad van Serooskerke (WA heeft in de donderdagmiddag gehouden vergadering, bij de bespre king van het wetsontwerp tot ge meentelijke herindeling van Walche ren, er zijn spijl over uitgesproken dat geen gevolg wordt gegeven aan de wens der gemeente om alsnog bij Vrouwenpolder te worden gevoegd. De voorzitter, burgemeester A. de Kam stelde de raad dan ook voor om in het antwoord aan het col lege van G.S. alsnog te wijzen op deze oude suggestie. De raad ging hiermee aki: oord. Van de raadsleden waren het slechts de heren H. Janse (cii.) en J. de Vis ser (s.g.p.) die over de kwestie van de herindeling het woerd vroegen. Zij wezen er oeiden op. dat afgewe ken werd van het systeem van recre atie- en agrarische gemeenten. Bei der toonden zich teleurgesteld over het niet samenvoegen van Seroosker ke met Vrouwenpolder. De raad ging voorts akkoofd met het voorstel de gemeenterekening over 1959 voorlopig vast te stellen. De le den van de woonruimtecommissie werden als zodanig herbenoemd en tot lid van de commissie van beheer van de schoolartsendienst benoemde de raad de heer Th. J. Andriessen, burgemeester van Ovezande. Bij de rondvraag vestigde de heer H. Janse de aandacht op een zijns in ziens gevaarlijke situatie bij enkele onbewoonbaar verklaarde woningen. „Door de wind is de schoorsteen om gevallen, en de stenen liggen nu ge vaarlijk op de rand van de dakgoot". Burgemeester De Kam wist te ver duidelijken dat het niet de wind, maar een inwoner van Serooskerke was geweest, die de afbraak van de schoorsteen zou kunnen verantwoor den. Bij de winkelweek werd er na melijk een pop in geplaatst. Hoewel de dader onbekend zal blijven, werd toegezegd dat er iets aan de stenen zal worden gedaan. EIBRVEILTNG BARN KVELD—EDE. Weekannvoer circa 1200.000 stuks waar van er thans 500.380 stuks ia veiling werden gebracht. Handel vlug. Notering: eieren van 45—52 gram i 52—11.59, Idem van 52—55 gram f '1.89—12 61. van 55-^GO gram t 21.91—14.66, van 6U-65 gram f 15.01 —16.25, van 65—69 gram f 16.31—16.56, Alles per 100 stuks. Elerveiling S.B.E. Aanvoer ca. 350.467 stuks, handel vlug. Notering eieren van 52—55 gram f 11.91 -12.50 van 55—60 gr. f 12.71—14.40.' van 60—65 gram f 14.55— 16.09. Alles per 100 stuks Eiermarkt. Aanvoer 2.100.000 stuks. Ban- del in grote eieren' vlug, »r klelnq eieren redelijk met kalme afloop Notering kip- peëieren van 6065 gram f 15.00—16.25, algemene prijs t 15 85 per iOO stuks, kilo prijs t 2.54 op basis van gram. Hen- neëieren van 4582 gram f 9.40—12.00, kiloprijs f 2.092.3). eieren van 5359 gr. f 12.25—14.60, kiloprijs t 2.31—2.47. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE Glorie van Holland I 7545 21, 65-75 18. lid 11. 3groI 15. 3fijn 8. Goudrenet I 85-95 27. 75-85 24 40-25 20. 65-75 14.80-14.80. II 85-95 23. 75-85 22 65-75 1320-1420, nd 9.40. 3grof 12201320. 3fijn 7.880-820. Cox Orange Pippin 1 80-85 48-50. 75-80 49—53 70-75 49, 65-70 42 60-65 33, 5560 19. II 75-80 46, II 70-75 47. 65-70 40. 6065 31. 5560 19. lid 8. 3grof 32 3fijn 12. Bramley Seedling II 80-90 10. 70-80 11. lid 82. 33grof 10. 3fljn 5. Ster appel I 6575 32. 5565 19, lid 8. Jonathan I 80-65 27 75-80 30 70-75 31. 6570 27. 6065 14, II 75-60 21. 70-75 21. 6570 18. 6065 12. lid 5. 3grof 14. 3fijn 8. Ellisons Orange II 6575 17—18, lid 8, Doyenne du Cornice I 85-90 57. 8065 66. 7580 73. 70-75 73. 6570 68. 80-85 56. 7560 58-64, 70-75 68. 65-70 60-63. lid 41. 3 grof 41. 3fijn 11. Conference n 5565 26. lid 12. 3HJn 10. Comtesse de Paris I 75-65 21, 65-75 17. 55-65 8.5. II 7565 13. 65-75 12-13. 5565 82. 3grof 6. nd en 3fljn doordraai. St.- Remy I 8585 10. 7585 12. 6575 12, n 7565 11. 6575 11. lid 62. 3grof 72. 3fijn door- draal. Br. Alex Lucas I 8595 35. 7565 43. 6575 39. II 7565 42. 6575 38, lid 8. 3grof 8. Zw. Wijnpeer I 6570 22. 6065 21. 5560 13. 50-55 7, Nov. Poiteau I 8595 82. 6575 10, 55-65 62. 3grof 6, kroetappelen 3—42. val Goudrenet 7.40. val Zoete Ermeaard 8. bramen per kg II 56, per doos II 14. noten per stuk I 4, n 12. dubb. pr.bonen II 45, afw. 33—49. VEILING GOES Export- en Industrieveiling: Cox Orange Pippin 1 80-85 49 7580 52. 70-75 54. 65-70 48. 60-65 35—36. 5560 25. lid 12. Goudrenet I 8595 28. 7585 25.10-2520. 6575 14.90, lid 8—8.50. II 7585 22. 6575 13. Jonathan 1 806 5 27. 7580 28-29. 70-75 31.20-21.60. 6570 26.80—27.30. 6065 16. lid 8, Glorie van Hol land I 8595 24. 75-85 23. 6575 18-19, nd 11, Alllngton Pippin I 70-80 20. 60-70 15-16, Hd 5, Sterappel I 65-75 31—34, lid 8. Lombarts Calville I 7585 21. 6575 19. Br. Alex Lucas I 85-95 44 756 5 56. 6575 42. Hd 12. II 8595 35. 7665 46. 6575 40. lid 13. Comtesse de Paris I 75-85 22. 65-75 18, 5565 9. lid d. Gie- ser Wildeman I 60-70 31, 5060 21. Hd 10, Conference n 55-65 24. ld 10, Doyenne du Cornice I 8065 59-73, 75-80 64-78. 70-75 66X- 76, 6570 59-69. lid 51. St.-Remy I 75-85 19- 12. 6575 11-13, dubb. pr.bonen II 45. bra men II 66, Goudrenet val 6.80—7.70, kroet 4. Jonathan en div. appels val 5. Cox Or. Pippin kroet 8. div. appels geplukte kroet 3.50. Jonathan kroet 3. Gewone velling: Cox Orange Pippin grof 28—33. fijn 8—14. Glorie van Holland gróf 16—18, fijn 10, Sterappel grof 15—18. fijn 8. Goudrenet grof 12—14, fijn 7-8, Laxton Supelbe I 80-85 20—22, 756 0 25-28. 70-75 28—31, 6570 23. grof 14, fijn 8. Jonathan grof 9—17. fijn 5. Doyenne du Cornice grof 38—46. fijn 23-43. Br Alex Lucas grof 14. fijn 6. St.-Remy grof 7—6, Gieser Wildeman grof 22, fijn 11—12. VEILING KRABBENDIJKE Cox Orange Pippin I 80-85 45-47. 7560 43— 51. 70-75 51-54. 6570 44—48. 6065 33-33. 5560 18 -24, II 7560 44. 70-75 45.- 6570 39, 60-65 25 5560 15-16. nd 9. 3grof 29-35. 3fijn 11—18. kroet 9-25, Goudrenet I 8595 28. 7585 26. 6575 15. lid 10. 3grof 13-16. 33fljn 5—9, kroet 3—8, Golden Delicious 3grof 23. kroet 5, Bramley Seedling 3grof 6. 3fïin 6. kroet 6 Laxton Superbe Hd 5. Lombarts Calville 80-90 19 7060 23. 60-70 16. 3grof 12. kroet 13 Zoete Ermgaard n 6575 29. 5565 26. Hd 13. kroet 12. Glorie van Holland I 7585 21 65-75 18. Legipont II 8595 8. 7585 10, 6575 13 5565 17. Pondspeer I 6575 6. Br. Alex Lucas I 90-95 17. 8590 21. 80-85 23. 7580 23. Gieser Wildeman 3grof 19. Conference It 70-75 43 3grof 24. 3fijn 11—12, Verpakt fruit: Golden Delicious e. 8590 70. 8065 74—75. 7560 73. I 8590 63, 8065 65-67. 7560 65. Cox Orange Pippin I 6575 52. 6065 40. 5560 30 James Grieve I 8065 41. 6570 39. VEILING BERGEN OP ZOOM Exportveiling: knolselderij 17—18 per 100 kg. bladselderij 7,10 per 100 kg, prei 11,50 per 100 kg. VISMIJN VEERE Exportgarnalen 5196 kg 2.18—2.89. schar 85 kg 69—80. bot 443 kg 45-74. wijting 361 kg 31—58, rong 74 2.40—3,57. rog 5 25. kabeljauw 9 84—92. paling 4 2.51—3.47, ongesorteerde Vis 38 58-83. Advertentie Playtex 'Living' 5^ "S- - Jeugdige buste - ideale sepa ratie - diep décolleté en dat héérlijk vrije Playtex gevoel! Keuze uit wit en zwart. D-cup wit 24J0, overige maten 19.50 ZATERDAG is mevrouw KOOMEN. adviseuze van de Playtex beha-fabrieken in onze zaak. 60£S

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 23