Goese automobilist was gevaar op de weg RYNBENDE'S NIEUW ROOD GROTERE OESTERAFZET VAN DE MEULEMEESTER, YERSEKE DRUKTE NA DE STORM OP ZEEUWSE STROMEN NIEUWE ZEEUWSE BUS- EN VRACHTVERVOERDIENSTEN „ZIEKENHUISVERPLEGING OP WALCHEREN" VERGADERDE GAPIRGE BIJ MARIEKERKE", ZEGT RAAD VAR MELISKERKE VRIJDAG 14 OKTOBER 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT POLITIERECHTER MIDDELBURG Alcoholpromilage bij Belg 2,50:2 weken celstraf „U bent een groot gevaar op de weg geweest en U mag blij zijn, dat er geen doden zijn gevallen." Deze woorden sprak de Middelburg se politierechter, mr. B. S. Sieper- da, donderdag tot de Goese hande laar P. Th. S., die op 23 augustus j.l. zijn auto bestuurd had onder invloed van sterke drank. Op de 's-Gravenpolderseweg was hij on der meer in aanrijding gekomen met een vrachtauto. Volgens de verba lisant verkeerde verdachte niet in kennelijke staat, maar wel had hij te veel gedronken om zijn auto naar behoren te besturen. Volgens S. waren het 4 glaasjes bier geweest. Mr. Sieperda veronderstelde aan de hand van het proces-verbaal even wel, dat het er tijdens de marktdag wel meer waren geweest, getuige ook het promilage van 2,40, dat de "bloed proef aanwees. „U heeft hard en onverantwoorde lijk gereden", zo sprak de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, die in aanmerking wil de nemen, dat verdachte nog een blanco strafblad bezat. Rij eiste daarom een voorwaardelijke gevan genisstraf van 3 weken met 'n proef tijd van 3 jaar, alsmede een boete van 300 eh 8 maanden ontzegging- van de 'rijbevoegdheid, met aftrek. Mr. Sieperda vonniste conform. Tegen de Terneuzense kolenhande laar A. F. E. V. eiste de officier zelfs een onvooi-waarlelijke gevan genisstraf. Ook deze verdachte had op 11 april onder invloed van sterke drank in zijn auto gereden. In de buurt van Axel was het mis gegaan: hij begon te slingeren en reed tot slot ih een sloot. „Ver dachte gedraagt zich schandelijk", betoogde mr. Schenkenberg van Mierop. De officier eiste 30 dagen gevangenisstraf, waarvan 10 dagen onvoorwaardelijk en 20 dagen voor waardelijk, eveneens met een proef tijd van 3 jaar, en 8 maanden on voorwaardelijk, met aftrek. Hoewel mr. Sieperda er van over tuigd was, dat V. te veel gedronken had om zijn auto te besturen, liet hij het bij een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 1 maand met 'n proeftijd van 3 jaar, alsmede 1 jaar ontzegging, waarvan 7 maanden voorwaardelijk, ook met 3 jaar proeftijd en toezicht van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholis me. Promilage 2,50 De Belgische verzekeringsagent P. van E. moest zich voor eenzelfde feit verantwoorden. Op 13 augus tus had hij onder invloedmet zijn auto 'te Koewacht een aanrij ding veroorzaakt. De Koewachtse politieman, die het ongeluk vlak voor zijn deur hoorde gebeuren, nam de Maatschappelijk Werk gaat samen met Gezinsverzorging Nieuwe prot.-chr. stichting in West-Zuid-Beveland De Protestants-Christelijke Stichting' voor Maatschappelijk Werk in \V.- Zuid-Bcvcland gaat, zich associëren met de drie christelijke .stichtingen voor gezinsverzorging in dit gebied, namelijk die van de ring Borssele, Wolphaartsdijk en 's-Heer-Arends- kerke. Tijdens een donderdagavond in hotel „Centraal" te Goes gehou den vergadering zijn de statuten ge wijzigd. De nieuwe stichting zal de naam dragenProtestants-Christelij ke Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging in West- Zuid-Beveland. Van het uit. zeven personen bestaan de bestuur van „Maatschappelijk Werk" werden er vier in de nieuwe stichting benoemd, namelijk burge meester D. Lodder uit Driewegen, ds. L. W. Blok uit Ellewoutsdijk, en de heren J. P. J. Ruïssaard te Wol phaartsdijk en W. v. d. Guchte te Lewedorp. De nieuw benoemde leden in de totaal vijftien bestuursleden tel lende stichting zijn de heren Jac. Verhage en Ph. Reijnhoudt uit Wol phaartsdijk, A. Braamse en A. J. den Beste uit Nieuwdorp, A. N. Wiskerke uit 's-Heer-Hendrikskinderen, A. Adamse uit 's-Heer-Arendskerke, A. Constand uit Heinkenszand, D. Ge- schiere uit Borssele, B. Tramper uit Baarland en J. Pannekoek uit 's- Gravenpolder. Man zakte op Bellamypark na hartverlamming ineen Op het Bellamypark in Vlissingen is de 77-jarige heer Van der B. uit deze stad donderdag plotseling in elkaar gezakt. Een ontboden arts moest een hartvei'lamming constateren. KERKNIEUWS NED. HERV. KERIv. Beroepen te Berkenwoude L. J. van der Kam te Langezwaag (Fr.); te Wierden (toez.) H. N. van Heilsber gen te Renkum. Aangenomen naar Zoetermeei' J. Spelt te Dinteloord. GEREF KERKEN. Beroepen te Ort Arthur Canada (chiist. ref. church) J. D. Pereboom te Pesse (Dr.) GEREF. KERKEN. (VRIJGEMAAKT.) Beroepen te Voorburg C. Trimp te Middelburg. CHRIST. GEREF. KERKEN. Beroepen te Rotterdam-Charlois C. Verhage te Hilversum-C.; te Rotter dam-Zuid S. van Zwoll te Kampen. waggelend lopende Belg mee naar het bureau en vervolgens naar de dokter, waar bleek ,dat het alcohol promilage 2,50 was Het bleek dat Van E. voortdui'end verhuisde en eveneens steeds „zoek" was. Het belangrijkste achtte de of ficier evenwel, dat hij niet meer in Nederland mag rijden. De officier eiste 2 maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar, alsmede ontzegging van de rijbevoegdheid voor 1 jaar. Mr. Sieperda nam deze ontzegging conform over, maar veroordeelde de Belg verder tot 8 weken gevan genisstraf, waarvan 2 weken onvoor waardelijk en 6 weken voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar. A. de V. uit Koewacht had dronken' op de fiets gereden. De verbalisant vertelde, dat De V. het voorname lijk tijdens de weekeinden wat te bont maakt. Daar het hier een herha ling betrof vorderde de officier een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 1 week. Mr. Sieperda wilde het nog bij 1 week voorwaardelijk, proef tijd 2 jaar, plus een boete van laten. J. W. v. d. B. uit Biervliet reed op 30 juli j.l., na op de Dorps straat te Breskens een Duitse auto aangereden te hebben, op zijn motorfiets door. Hij ver klaarde de auto onderzocht, maar geen schade ontdekt te hebben. Volgens de verbalisant waren de deuken en krassen evenwel dui delijk zichtbaar. Conform werd Van de B. veroordeeld tot een boete van 60. Beledigingen De landbouwer J. A. S. uit Nieuw- vliet had op 23 augustus j.l. een ze kere L. beledigd. Ér waren moeilijk heden ontstaan, toen S. met zijn tractor met combine niet snel ge noeg het punt op de St. Bavodijk kon passeren, waar L. met sijn auto stond. Toen S. eindelijk kon passe ren, spuwde hij zijn tegenstander zelfs in het gezicht„Ik had verstandiger moeten zijn", vond S. er nu van. Hij weyd veroordeeld'tot 40 boete, een tientje lager dan de eis van de officier. Woorden van beledigende strekking uitte ook de Sas van Gentse inwo ner P. v. d. V. Tegen mevrouw Van de K. riep hij tijdens een ruzietjer „U bent het schandaal van de straat". Volgens Van de V. had hij echter zo bleek uit het verhaal geroepen: „U bent de koningin van de straat"Uit de getuige- verklaring van mevrouw R. bleek echter, dut de laatste benaming he slist niet gebezigd was. Bij ver stek werd Van de V. conform ver oordeeld tot 20 boete. STIJGENDE INTERNATIONALE VRAAG Directie vreest verzoeting van Oosterschelde Door do toenemende vraag naar oesters uit alle landen heeft de N.V. Nederlandse Maatschappij voor Oes terteelt De Meulemeester en Co in Yerscke in het per 31 mei jl. beëin digde boekjaar 1959/60, aldus het verslag, een- groter aantal oesters verzonden. Tot de gestegen afzet droeg voor de belangrijke export naar Frankrijk de liberalisatie van de invoer in dat land bij. Niet tegenstaande de grote vraag bleek er toch een teveel aan consumptie oesters te zijn, hetgeen leidde tot felle concurrentie waardoor de resul taten ongunstig werden beïnvloed. De totale verzending beliep 27.849.000 oesters (v.j. 21.191.000) Opgravingen in Borssele geëindigd Onder leiding van dr. W. C. Braat is in de afgelopen weken een oudheid kundig onderzoek voltooid naar de zogenaamde berg van Troye, het overblijfsel van wat eens het stam slot was van de heren van Borssele. De eerste onderzoekingen werden ook verricht door dr. Braat, con servator van het rijksmuseum van oudheden te Leiden, reeds in 1946. Bij deze onderzoekingen werd een ge heel uitgebroken fundament van een kleine vierkante toren gevonden op de top van de „berg" en aan de voet de resten van een zware ringmuur. Pas in 1958 kon het onderzoek wor den voortgezet, voornamelijk door 'n groot gebrek aan arbeidskrachten. In dat en het volgende jaar werden profielslenzen door de „berg" geno men. Op deze wijze kon worden vastgesteld dat de heuvel viermaal is opgehoogd in verschillende tijden. De eerste 3 zijn gebeurd in de 11e en 12e eeuw, de laatste ophoging dateert uit de 13e eeuw. l'n 1959 vond men uitgebroken fundamentsleuven van een gebouw dat aan de oostkant heeft gestaan. In de laatste periode had de „berg" naar alle waarschijnlijkheid de vorm van een cilinder en werd omsloten door een zware i'ingmuur met steunberen. De muur was waar schijnlijk tussen de twee en drie me ter hoog en had een dikte van twee meter. Tussen de „bei'g" en de „voor berg", die ten westen daarvan ligt. een gracht, die in de 16e eeuw, bij de overstroming van Borssele is dichlgeslipd. De juistheid van de oud- heidbepalingen konden ongeveer af geleid worden uit de gevonden aarde- werkscherven. De eigenaar van de grond waarop de opgravingen zijn gedaan is het Zeeuws Genootschap voor Wetenschapen. Hofstede en bouwland publiek verkocht Woensdagmiddag werd te Zoutclaiule ten overstaan van notaris H. van den Briel te Middelbui-g publiek verkocht, ten verzoeke van de erven Krijn Jobse: 1 Een hofstede gelegen aan de Boudewijnskerkseweg no 16 te Zoutelande. Koper was de heer P. Simpelaar te Biggekerke voor 16.200. 2. Een perceel bouwland, gelegen aan de Oostbaan te Zoute lande. Koper was de heer P. Sim pelaar te Biggekerke voor 9400. waai-van o.m. naar België ruim 17.2 miljoen (ruim 15.9 min), Frankrijk bijna 5.2 min (725.000) en Neder land bijna 1.3 min (ruim 1.2 min). De kwaliteit van de consumptie-oes ters was goed, de sterfte was nor maal. De totale opbrengsten van de maat schappij stegen van 140.682 tot 191.738. Na aftrek van afschrij vingen, kosten en voorzieningen res teert als voordelig saldo 19.088 (v.j. 12.711). waaruit een van 10 tot 15 pet verhoogd dividend wordt voorgesteld. De directie merkt nog op, dat hoe wel de afsluiting van de Ooster schelde eerst uiterlijk 1978 voltooid zal zijn, men in kringen van oester kwekers bevreesd is dat reeds vóór deze datum een zodanige verzoeting van het water zal optreden dat de oestercultuur reeds eerder in gevaar zal worden gebracht. Hoewél de overheid plannen overwoog tot ver plaatsing van de oesfereultuur, waartoe o.m. een proefbassin zou worden ingericht bij de afsluiting van het Veers e Gat, ontveinst de di rectie zich niet, dat door het uitblij ven van een definitieve beslissing de kansen van welslagen geringer wor den naarmate de fatale datum be gint te naderen. Tengevolge van' de weersom standigheden van de laatste dagen was het binnenscheep- vaartverkeer op de Zeeuwse stromen gedeeltelijk lam ge legd. Toen de wind was gaan luwen kwam de vloot weer in beweging, zodat een stroom van schepen uit de Dordtse kil donderdagmorgen koers zette naar Wemeldinge. Daar in Wemeldinge wegens repa ratie van de Westsluis slechts met twee sluizen gesehut kon worden, was de buitenhaven reeds spoedig vol met wach tende schepen. Op de Ooster schelde voor Wemeldinge werd het aantal wachtende schepen steeds groter. Bij het binnen varen, dat op bepaalde tijd stippen werd toegestaan, ont stonden enige moeilijkheden. Het motorschip „Adjo" ge raakte tegen een stenen glooiing en verspeelde het roer. Het binnenvarende mo torschip „Carpe" kwam in aanvaring met het uitvarende motorschip „Arie". Dit laatste schip, dat geladen was met tarwe, liep een gat op in de huidbeplating boven de wa terlijn. Hierop werd door de vaartuigen „Volkerak" vart de Rijkswaterstaat en de R.P. 18 van de rijkspolitie te water aan de monding van de haven post gevat om het scheep vaartverkeer te regelen. Omstreeks 22 uur waren on- feveer 400 vaartuigen naar innen geschut, terwijl er op dat moment op de Oosterschel de voor de haven nog 100 la gen te wachten. VAN EN NAAR NOORD-BEVELAND Commissie vervoervergun- ningen vergaderde te Utrecht In de donderdag te Utrecht gehouden openbare zitting van de Commissie Vervoervergunmngen (C.C.V.) onder voorzitterschap van mr. J. Nolen, kwam o.m. aan de orde een verzoek van de N.V- Automaatschappij „Zee land" (A.M.Z.) te Goes oni aan de door haar bediende projecten de vol gende lijnen toe te voegen: „Kamperland (dorp) - Kamperland (strand); Goes - nieuw aan te leggen provinciale weg - Oostelijke Zand- kreekdam - weg „Kortgene - Kats" (eventueel tot het gereedkomen van de bedoelde provinciale weg: „Goes - Wilhelminadorp - Oostelijke Zand- kreekdam"); Kats - Kats Veerhaven en Oostelijke Zandkreekdam - Wol phaartsdijk en voorts Goes - nieuwe provinciale weg (Wilhelminadorp) - Kats Veerhaven." Dit verzoek ondervond geen enkele bedenking, zodat de commissie hier omtrent haar beslissing kan nemen, die naar het zich laat aanzien gun stig zal zijn. Een eerder aanhangig gemaakt geschil met de firma J. C. Krijger betreffende het traject Katseveer- Goes werd van de agenda afge voerd in verband met een door de A.M.Z. getroffen regeling met de erfgenamen van de intussen over leden heer Krijger. Tengevolge daarvan is de exploitatie van ge noemd traject overgegaan naar de A.M.Z., die het sinds 1 oktober be dient. PREMIEVERHOGING 2e KLAS Onderzoek naar invoering 3e klas-verzekering Het bestuur van de vereniging „Zie- kenhuisverpleging op Walcheren" heeft tijdens de donderdag in café- restaurant „Wöhler" te Middelburg gehouden algemene vergadering machtiging gekregen tot het bereke nen van een zogenaamde 3e klas verzekering. Voorts hechtte de ver gadering haar goedkeuring aan een voorstel inzake premieverhoging van de tweede klasverzekering ten behoe ve van de ziekenfondsverzekerden. Het verheugde de bestuursvoorzitter, burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke, in zijn openingswoord, dat er van de enige duizenden leden toch nog enkele naar Middelburg ge togen waren... Voorts wees de heer Dregmans er op. dat het ledental iets gestegen is, hetgeen het vermelden zeker waard is met betrekking tot de zogenaamde A-leden. Ook wees de voorzitter op de realisering van de mogelijkheid om een 2e klasverze kering B af te sluiten, waarna hij als één der voornaamste gebeurtenissen in 1960 de ingebruikneming van het nieuwe kantoor aan de Blauwedijk memoreerde. Tot slot verklaarde de heer Dregmans, dat de vereniging op vlotte en gemakkelijke wijze aan haar financiële verplichtingen heeft kunnen voldoen. Nadat het jaarverslag over 1959 goedgekeurd was, besloot de verga dering het bestuur te piachtigen een 3e klasverzekering op te maken, zo als ook voor de 2e klas is opgesteld. Dat de 2e klasverzekering in een be hoefte voorziet is wel gebleken uit de grote belangstelling daarvoor. Volgens het bestuur is het thans aan te bevelen, dat nu ook een 3e klas- verzekeringspremie aan de leden kan worden aangeboden. Het voorstel om de premie van de 2e klas-verzekering voor de ziekenfonds verzekerden te verhogen vond zijn oorzaak in het feit, dat met name in J959 de kosten voor het bijbetalen aan ziekenfondsleden, die in het zie kenhuis 2e klas gelegen hebben, be langrijk gestegen zijn. Dit bedrag beliep ruim f 24.680, waardoor er voor deze verzekering een nadelig saldo is ontstaan van rond f 7175. Het was daarom volgens het bestuur noodzakelijk deze verzekering met ongeveer de helft te verhogen. Voor de B-verzekerïng wordt de pre mie nu: voor 16-jarigen en ouder van 65 cent op f 1 gebracht en voor bene den de 16-jarige leden van 25 cent op 35 cent. Voor de O-verzekering zijn deze verhogingen respectievelijk van f 1,30 tot f 2,en van f 0,50 tót f 0,70. Voorts werd na wijziging van de statuten voor leden, die Walche ren verlaten, de mogelijkheid geo pend toch lid van de vereniging te blijven. De heer Dregmans besloot de vergadering met een dankwoord tot alle medewerkers. t Advertentie) „DISCRIMINATIE VAN DE BOVENSTE PLANK' G.S. in strijd met oorspronkelijke plan geacht Evenals Aagtekerke dat maan dag deed, heeft de raad van Meliskerke donderdagavond zijn bevreemding uitgesproken over het jongste wetsontwerp tot herindeling van Walcheren, waarin naar de mening van deze gemeenten Gedeputeerde Staten in strijd zijn met hun oorspron kelijk plan om de gemeenten zo veel mogelijk in te delen naar hun agrarisch of recreatief ka rakter. De raad verduidelijkt dit standpunt door te wijzen op de samenvoeging van het agra rische Gapinge met -Veere. De gehele opzet van het plan is volgens de raad „een discrimi natie van de bovenste plank" ten opzichte van de agrarisch gerichte gemeenten op Walche ren. Objectief bezien, aldus het schrijven dat aan G.S. wordt gezonden, behoort ook de buurtgemeenschap Krommen- hoeke typisch bil de nieuw te vormen gemeente Mariekerke. De suggestie, dat de oostelijke grens van het toe komstige Mariekerke moet worden bepaald tot aan de Kalfhoekseweg, is het derde punt, dat Aagtekerkp en Meliskerke in hun beoordeling van het wetsontwerp gemeen hebben. Met betrekking tot de wachtgeld kwestie merkt de raad ln de brief aan G.S. op, dat de duur en de hoog te van het wachtgeld nadelig zijn voor de in dienst zijnde ambtenaren. Men dringt er op aan de regeling van het voor-ontwerp aan te houden. Overigens bleef Meliskerke bij het standpunt, dat herindeling op groiia van de thans aangevoerde motieven, onaanvaardbaar is. In het schrijven wordt opgemerkt, dat men geen toelichting bij het ontwerp aantreft. „Zowel Aan re geringswege als van de zijde van G.S. is men hierbij in gebreke ge bleven, hetgeen wij in strijd ach ten met de algemene beginselen van behoorlijk bestuur", zo stelt de raad. De vroeger aangevoerde bezwaren handhaaft Meliskerke onverkort. Begroting 1961 In deze vergadering werd de raad de gemeentebegroting voor 1961 aange boden. Op de gewone dienst is' een tekort van ƒ7073,64. Er is een post onvoorzien van 750. De begroting sluit met een bedrag van ƒ244.151,99 aan inkomsten en uitgaven. De kapitaaldienst toont een nadelig saldo van ƒ105.179,74. De ontvang sten zijn 510.546,37 en de uitgaven belopen dus 625.726,11. Een en ander ontlokte burgemeester G. A. A. Adelaar de opmerking: „Geen hoopvol beeld voor de toe komst". Met de stem van de heer J. de Korte (s.g.p.) tegen, besloot de raad toe te treden tot de N.V. Bouwfonds voor Nederlandse Gemeenten. Graauw en Langendam voortaan een burgemeester secretaris Bij kon. besluit van 7 oktober 1960 is met ingang van 16 oktober 1960 de gemeente Graauw en Langendam aangewezen als gemeente waarin de bediening van secretaris door de bur gemeester wordt bekleed. Zoals reeds gemeld, is met ingang van dezelfde datum de heer F. J. de Nijs, secretaris van die gemeente tot burgemeester benoemd. Bouwput in Othense kreek volgelopen Tengevolge van de abnormaal hoge waterstand in de Othensche Kreek is de bouwput van de in aanbouw zijnde binnensluis in het. nieuwe af wateringskanaal nabij Othene (ge meente Zaamslag) geheel volgelo pen. Men is thans volop bezig de afdamming tussen kreek en bouw put af te sluiten, waarna de put zal worden leeggepompt. Het werk on dervindt uiteraard enige stagnatie door deze tegenslag: Examens De heer A. A. W. v. d. Woude. tijde lijk hulpcommies te Retranehement, slaagde te Scheveningen voor het examen grenscommies van 's Rijks belastingen. Voor het examen „grenscommies" bij de dienst der douane van 's rijks be lastingen, slaagden de heren G. Pe- schïer en I. Hartog (beiden Zuiddor- pe en H. Schippers (Philippine). De vergadering opperde verder geen enkel bezwaar tegen enige door on dernemers in Zeeland aangevraagde veranderingen in hun vergunningen voor het uitvoeren van ongeregeld vervoer als bedoeld in de Wet Auto vervoer Goederen. Dit betreft de vol gende ondernemingen: R. Blommaert te Clinge, C. F. Nach- tegael te St. Jansteen, N. Minnaard te Krabbendijke. V.o-f. Transportbe drijf Fieret te Oostburg. V.o.f. J. Pie- ters en Zn te Sluiskil, V.o.f. Interna tionaal Transportbedrijf D. C. Schot en Zonen te Tholen en V.o.f. M. P. Itiënne en Zoon te Zonnemaire. Een geheel nieuwe vergunning voor vrachtvervoer werd aangevraagd door de heer J. J. Crucq te Vlissin gen. In zijn openingsrede wees de waar nemend voorzitter, mr. J. Nolen, er op, dat tot dusver de gemiddelde be- handelingsduur van aanvragen en wijzigings ver zoeken vijf maanden be draagt. De commissie wenst de pro cedure te versnellen en acht het mo gelijk deze tot 3]/> maand te bekor ten. Dit zal slechts mogelijk zijn wanneer de betrokken ondernemers er zorg voor dragen, dat al het docu mentatiemateriaal, nodig voor de be oordeling van hun aanvragen en ver zoeken, terstond bij het indienen daarvan 'beschikbaar wordt gesteld. Goese raad behandelt de gemeentebegroting 1960 Aan behandeling rapport zal speciale zitting worden gewijd In de vergadering van woensdag 26 oktober a.s. zal de gemeenteraad Aan Goes de begroting voor het dienst jaar 1960 behandelen. OngeAreer een jaar geleden werd deze begroting in gediend. Enkele commissies uit de raad hadden toen echter zoA'eel kri tiek op de begroting, dat deze door B. en W. werd ingetrokken. Thans zal de begroting 1960 opnieuw Avor- den ingediend. De raadsleden zullen op korte termijn een nota van AA-ijzi- jringen ontvangen. Dit deelt de waarnemend-burgemees ter van Goes, dr. J. W. Noteboom, in een brief aan de raadsleden mee. Op vrijdag 21 oktober zal de raad in spoedeisende vergadering bijeenko men ter behandeling van enkele voorstellen, die op korte termijn af gehandeld dienen te worden. Dr. No teboom geeft de Goese gemeente raad met betrekking tot de behande ling van de begroting voor het dienstjaar 1960 met klem in over weging, zich daarbij zoveel mogelijk te onthouden van het spreken over zaken, die tot de werkkring van de commissie ad hoe behoren. In zijn schrijven verklaart de waar nemend-burgemeester. dat hij zo spoedig mogelijk mededelingen zal laten volgen over de datum van een speciale vergadering, waarop het (geheime) rapport van de commissie ad hoe zalworden behandeld. Dr. Noteboom verwacht de raad hierover begin volgende week te kunnen in lichten. Algemeen Avordt aangeno men, dat het rapport in het openbaar zal worden behandeld. Chr. overheidspersoneel vergaderde in Goes De afdeling Goes A'an de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidsper soneel vergaderde Avoensdagavond on der voorzitterschap A'an de heer M. Meijboom in „De Opril" te Goes. Spreker op deze vergadering was het hoofdbestuurslid, de heer C. Groen, die het onderwerp „De balans van de gevolgde loonpolitiek voor het over heidspersoneel en bezinning op een nieuwe actie" behandelde. Hierna gaf de spreker onder meer een overzicht der overheidssalarissen van na de oorlog tot heden. Hieruit bleek wel, dat de achterstand nog niet is opgeheven. Daar men hierop echter niet wil terugkomen, zal getracht moeten worden een eigen salarisbe- leid voor het overheidspersoneel te scheppen onafhankelijk van de loon politiek voor het Arije bedrijf, waar door meer mogelijkheden tot verbete ring der salarissen mogelijk worden. Na dit actuele ondenverp volgde een geanimeerde bespreking. Aan het eind der A-ergadering werd door de heer Groen het gouden C.N.V. insigne uitgereikt aan de héér K. Sinke te Goes. Bakkersexpositie in Goes trok veel bezoek De bakkersAakwedstrijd en -tentoon stelling, die gedurende anderhahe dag in zalen Krijger te Goes is ge houden, heeft zich in een grote be langstelling mogen verheugen. Het totale bezoek beliep bijna 2500 per sonen. Reeds de eerste avond werd. ondanks het slechte weer, een bezoekcijfer- van rond 1000 genoteerd. Ook giste ren. de laatste dag van de tentoon stelling, Avas het weer druk op deze fraai opgezette expositie. Zowel de organisatoren als de standhouders toonden zich bijzonder tevreden met het Vele bezoek. Auto verleende geen voorrang te Bergen op Z. Donderdagmorgen ontstond op liet kruispunt bij de Vier Winden te Ber gen op Zoom een aanrijding tussen een auto bestuurd door A. B. uit 's-Gravenliage en een auto be stuurd door J. v. P.. uit Kruiningen. De aanrijding ontstond doordat Van P. die over de Antwerpsestraat in de richting van de Bosstraat reed, geen voorrang verleende aan B., die uit de van Dedemstraat kwam en de Auvergnestraat wilde in rijden. Aan beide AA'agens ontstond schade, doch geen der inzittenden werd gewond. De politie maakte tegen J. v. P. pro- 1 ces-verbaal op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 21