SNELFfX Cafés in Westkapelle blijven ook op zondag open WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN mmtörnó Pindakaas BAKKERSBEDIENDE. MIDDELBURGSE SCHOLIEREN WONNEN ADVERTENTIEPRIJS 0ONDfe,iftDAG 13 OKTOBER 1960 PROVINCIA LE Z E E O W 8 E OOU R A N T 7 f Advertentie I GEEN BEZWAAR TEGEN GRENSWIJZIGING Naam in plan-NoordVikingstraat Onder het motto: „We kunnen niet altijd tegen de bierkaai blijven vech ten" zoals burgemeester T. H. de Meester het zei heeft de gemeen teraad van Westkapelle gisteravond besloten G.S. te laten weten geen overwegende bezwaren te hebben tegen het wetsontwerp tot gemeente lijke herindeling van Walcheren. Slechts één „maar" zal het gemeente bestuur Gedeputeerde Staten onder ogen brengen: het is, aldus de burge meester niet juist, dat de zeegrens van Westkapelle over de zogenaamde vijf-meter-dieptelijn loopt, terwijl de rest van de drïe-mijls-zone Vlissings „grond"-gebied is. „Deze zeegrens staat naleving van de politieverordening op baden in zee in de weg", zei de heer De Meester, „want als nu iemand op een luchtbed afdrijft, komt hij direct in de Vlissingse wateren terecht en kan dc plaatselijke politie de overtreder niets meer maken •Do heer P. K. van Rooijen (c.h.) verwachtte van dit bezwaar echter weinig. „Die regeling geldt voor heel het kustgebied", zei hij. Tevo ren reeds had burgemeester De Meester uiteengezet, dat Vlissingen overigens al sinds jaar en dag de „Westkapelse wateren" bezit in verband met eventuele aangiften van geboorten op zee en met juri dische feiten. Als er namelijk voor do West kapelse kust een kind geboren wordt op een schip, behoeft de vader niet naar Westkapelle om het kind aan te geven, maar kan dat doen in de dichtsbïjzijnde havenplaats, ïu casu Vlissingen. In do discussie kwam naar voren, dat de raad ingenomen is met het behoud van de zelfstandigheid en daarom kleine grondverliezen op de koop toeneemt. Zo zei de heer J. Minderhoud (g.b.) schouderophalend: ,.We verliezen de lcampeerteiTeinen Janse en Kleinepier, maar wat heeft de gemeente er anders dan zorg vanVerder was men er ver heugd over, dat er toch nog een strook bij dc kreken aan Westka pelle is toegevoegd, zodat de grens met de nieuwe gemeente Valkenisse een minder grillig verloop krijgt. Cafés blijven open De grote meerderheid van de raad voelde er niets voor om de café's öp zondag in Westkapelle te sluiten. De kerkeraden van de Ned. Herv. Kerk, de Gereformeerde Kerk en de Gereformeerde Gemeente hadden dit verzocht. Wethouder W. Gabriëlse (p.v.d.a.) achtte dit echter een aantasting van de persoonlijke vrijheid. Boyendien betwijfelde hij of een dergelijk be sluit do zondagsrust wel ten goede zou komen. „Dan krijgen we onge twijfeld meer herrie op straat", voorspelde liïj. De heren H. van Rooijen en J. Minderhoud vielen hem bij. Daarentegen meende de heer J. dé Visser (s.g.p.): „We hebben niet te vragen wat de volkswil is, niaar wat Gods wil is". Tenslotte waren alleen de heren De Visser en P. K. van Rooijen (c.h.) voor wijzi ging van de desbetreffende politie verordening, die dus onveranderd bleef. Nu Gedeputeerde Staten het gemeen tebestuur hebben laten weten, dat toetreding tot de Zeeuwse Muziek school onder voorwaarden niet meer mogelijk is, besloot de raad van toe treding tot deze gemeenschappelijke regeling af te zien. De bijdrage 104 gulden per jaar per leerling acht men te hoog. Wel zal de ge meente zonodig aan ouders van kin deren, die vormend muziekonderwijs willen volgen, een tegemoetkoming verstrekken. Een subsidieverzoek van de bond te gen liet schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam werd afge wezen. Omdat de raadsleden de prij zen overwegend te hoog vonden, werd een voorstel tot verkoop van een aantal gemeentewoningen aan gehouden. Een commissie uit de raad zal B. en W. eerst van advies die nen, alvorens er een nieuw voor stel komt. Een perceel grond in plan Noord werd voor f 10.353' van de heer P. Minderhoud aangekocht. Do Zuidstraat werd als voor- rangsweg aangewezen. Verder zal tijdens het zomerseizoen een wachtverbod worden ingesteld aan één zijde van de Klooster straat en het Noordkerkepad. De kruispunten DreefjeWillebrord- straat en PapestraatNoord straat worden voorrangskruis punten. Een nieuwe straat in plan Noord, die rond de molen „De Noorman" loopt, kreeg de naam Vikingstraat. Tenslotte deelde de burgemeester nog mee, dat een ontwerp voor een wachthuisje, dat past in het archi tectonisch karakter van de markt gereed is. Verder heeft G.S. het ver- iichtingsplan, dat een gedeeltelijke modernisering en een gedeeltelijke nieuwe aanleg voor een som van 30.000 gulden inhoudt, goedge keurd. Wethouder P. Lievense (ch) was we gens ziekte niet aanwezig. Jeugdige buste, slanke taile en dat héérlijk vrije Playtex gevoel! Keuze uit wit en zwart. D-cup wit 39.50, overige maten 34.50 Kort model 19,50 Zaterdag a.s. is mevrouw Koomen, adviseuse van de Playtex beha-fabrieken, in onze zaak \60£S MIDDELBURG Toneelgroep „St. Paulus" opende toneelseizoen De r.-k. toneelgroep St.Paulus te Middelburg heeft het a.s. wintersei zoen geopend met een H. Mis in de parochiekerk. In- de bovenzaal van restaurant Suisse: namen de leden deel aan een koffietafel Tijdens de korte werkvergadering, die hierop volgde, deelde de voorzitter, de heer L. Castenmiller, mede, dat de eerst volgende toneelopvoeringen zijn vastgesteld in de eerste helft van januari 1961. Opgevoerd zal worden 'het bllispel „de Bungalow" van Toine van Bergen, de nieuwe prov. toneeladviseur, die tevens de raam- regie zal voeren. De voorzitter sloot deze geslaagde bijeenkomst met ge bed. VLISSINGEN Lezing over Spanje in hel „Scheldekwartier" Dinsdagavond heeft de heer J. Leus den uit Driebergen in het „Schelde kwartier" een lezing met dia's over Spanje gehouden voor de vereniging van ambtenaren van de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schel de" en het Nederlands Instituut van Register Ingenieurs en afgestudeer den aan hogere technische scholen afdeling Zeeland. De voorzitter van de ambtenarenvereniging, de heer H.S.O. Erdelmann opende deze goed bezochte bijeenkomst. De spreker werd een fotoboek over Zeeland aan geboden als dank voor zijn interes sante lezing. In de pauze was er in de foyer een kleine expositie inge richt met fotomateriaal van de fir ma, die door de heer Leusden werd vertegenwoordigd. Bouw flats aan Hercules Segherslaan vordert De woningbouwvereniging „Gemeen schappelijk Belang" te Vlissingen, hield dinsdagavond in het hervormd jeugdgebouw aan de Noordstraat, haar jaarlijkse ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. Marijs, memo reerde in zijn openingswoord de vele problemen waarvoor in het afgelopen jaar het bestuur zich geplaatst zag. De bouw der flats aan de Hercules Segherslaan vordert bevredigend. Van deze in aanbouw zijnde wonin gen is echter een belangrijk deel be stemd voor het marinepersoneel. Met het herstel der zgn. „zoutscha- de"-woningen is thans een begin ge maakt, hoewel het wel enige jaren zal duren voordat deze alle zijn op geknapt. Het volgend jaar zal de vereniging haar 50-jarig bestaan herdenken. Aan het jaarverslag van de secreta ris, de heer W. de Ridder, ontlenen wij, dat in 1959 63 verhuizingen plaatsvonden en het aantal gegadig den voor een woning der vereniging boven de 400 is gestegen. De aftredende bestuursleden, de he ren G. Doeland, A. Minderhoud, B. de Ridder en S. Roose werden her kozen, evenals de commissaris, de heer W. J. Willems. Bij de rondvraag werd uitvoerig van gedachten gewisseld over het onder houd der woningen en de laatste huurverhoging. Wat het eerste betreft wees de voor zitter er op, dat de door het rijk vastgestelde normen voor onderhoud veel te laag zijn en ongeveer het dubbele zouden moeten bedragen. Tegen de huurverhoging, die moest worden opgelegd, hebben verschil lende huurders bij de centrale huur adviescommissie bezwaar gemaakt, met voor hen goed resultaat. De voorzitter citeerde in dit verband de mening van de Nationale Woning raad/ dat de uitvoering der richtlij nen van de regering „een misselijke vertoning" is geworden. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: E. A. Vermazen—Andriessen d. A. L. Kostersv. d. Broeke, d.: P. Mal jaars— Quist, d.: M. A. van Bers—Jobse, 7..: P. Bouwmeester—Vader, e.: P. Plugge Jobse, d.; B. van StrienKeuker, d.; M. Maljaars—de Steur. z. Ondertrouwd: J. M. Huijgens 25 j. en J. A. de Feijter, 24 J.; L. Boeke, 23 j. en A. C. Zwigtman, 21 J.; C. P. de Jager, 26 j. en P. F. van StCenhuijsen, 20 j.: W. .T. Deijnen, 24 j. en I. C. M. Loontjens, 23 j. Getrouwd: J. H. Aalberts, 25 j. en S. J. Rothuizen, 22 j.; A. Zwigtman, 25 j. en J. C. Korstanje, 20 Overleden: J. Klercq, 44 j. e.v. M. La- bruijère; H, P. C. Pundke, 83 j. wedn. v. W. .T. C. Leijnse; J. Roelse, 81 j. wedn. v. L. Hulbregtse; J. Verschlere, 79 j. wed. v. L. de Klerk: A. J. Koéijers, 50 J. e.v. E. A. C. Bustraan, KOUDEKERKE Bevestiging en intrede ds. Van Herwaarden Zondagmorgen, om 10.15 uur, zal ds. H. A. van Herwaarden, laatstelijk predikant op Nieuw-Guinea, die thans met verlof te Hilversum ver toeft, in de Nederlands hervormde kerk van Koudekerke-'t Zand worden bevestigd door ds. H. Aalbers, predi kant te Amsterdam. In de middag- dienst om vijf uur zal ds. Van Her waarden zijn intrede doen in het Ne derlands hervormd kerkgebouw aan de Kerkstraat op 't Zand. Ds. Van Herwaarden zal de vacature vervul len van ds. E. Durkstra, die per 28 augustus van dit jaar als ziekenhuis predikant naar Almelo vertrok. MELISKERKE Raad komt bijeen Heden- donderdagavond om half acht zal de gemeenteraad van Meliskerke in openbare vergadering bijeen ko men. Er staan vijf punten op het pro gramma, namelijk notulen van de vo rige vergadering, ingekomen stukken en mededelingen, benoeming van le den in de commissie tot wering van het schoolverzuim, een verzoek van de N.V. Bouwfonds van Nederlandse Gemeenten om tot het fonds toe te treden en de ontwerpwet op de ge meentelijke herindeling van Walche ren. Officiële publikatie VLISSINGEN Het spreekuur van de wethouder van volkshuisvesting en bouwnijverheid van Vlissingen op donderdag 13 oktober gaat niet door. Filmavond P.Z.E.M. Dinsdagavond gaf de personeelsver eniging van de P.Z.E.M. een film avond voor haar leden in de koffie kamer van het P.Z.E.M.-gebouw aan de Poelendaelesingel te Middelburg. De aanwezigen hebben genoten van enkele bijzonder fraaie kleurenfilms. Dr. Jef Last sprak voor Z.V.U. over Korea en Japan De talrijke Z.V.U.-leden, die woens dagavond in de foyer van de Middel burgse Concert- en Gehoorzaal de kennismaking met de dichter en ro manschrijver dr. Jef Last hebben ver nieuwd of zijn begonnen, zullen daar ongetwijfeld geen spijt van hebben gehad. Want in een boeiende causerie heeft Jef Last hen talrijke interes sante bijzonderheden verteld over de „voorposten" van het Westen: Korea en Japan. Tezamen met de vlieger schrijver Viruly werd hij in 1957 af gevaardigd naar het P.E.N.-congres te Tokio en verbond daaraan een langdurige studiereis door Japan en Korea. ea schetste Jef Last als een pret tig land, waar in de intellectuele kringen een cultureel hoogstaand lo ven wordt aangetroffen. Toch leven met name de zuidelijke Koreanen als op de rand van een vulkaan, aldus stolde hij. Het „gordijn", dat het land doormidden deelt, is nog ondoordring baarder dan het „ijzeren gordijn" in Duitsland. Door de angst, die er bij voorbeeld in de grote steden Seoel en Poesan heerst voor hernieuwde acties van de communistische landgenoten uit het noorden, viert de corruptie er hoogtij. Daarbij is de helft van de Zuidkoreaanse arbeiders werkloos, terwijl de andere helft lonen verdient, die de laagste zijn in geheel Azië... Het is dan ook een verademing, zo vervolgde dr. Last, wanneer men van uit Korea Japan betreedt. De ene ondergrondse spoortrein op 4 spo ren kruist de ander, de Japanners maken meer films dan de Amerika nen, men heeft verschillende kunst skibanen, Tokio's Eif el toren (Tokio- tower) is hoger dan die van Parijs, kortom Japan is niet meer het oos ten zoals de Europeanen zich dat voorstellen. Dr. Jef Last noemde het dan ook een levensnoodzakelijkheid vooi' Europa de over het algemeen verouderde en romantische voorstel ling van zowel Japan als Korea te wijzigen. Voorts ging dr. Last in het kort in op het culturele leven, de ont spanning enz. Hij illustreerde zijn lezing met lichtbeelden en grammo foonplaten. Mr. E. W. Adriaanse sprak namens, de Z.V.U., die voor deze interessante avond zorgde, een welkomstwoord. VROUWENPOLDER Raad komt bijeen De gemeenteraad van VrouwenDOlder komt vandaag (donderdag) in verga dering bijeen. De agenda vermeldt o.a. de behandeling wetsontwerp gemeentelijke herindeling van V cheren en de aanbieding van de reke ning van inkomsten en uitgaven van de gemeente over het dienstjaar 1959, alsmede de benoeming van een com missie van onderzoek van deze reke ning. TERNEUZEN VEILING TERNEUZEN. Por 100 stuks: Sla 6.10—17.90. Noten 1.52. Per stuk: Bloemkool A II 1030, B II 10 •11. C II 10—11, afwijkend 10—28. Knol selderij 10—17. Per bos: Selderij 17. Peen 13—20. Per kg: Aardappelen Meerlanders 13.50. Bintjes I 9—0.20. Andijvie 14—23. Snijbonen 73—1.03. Prinsessenbonen II 54 —71, III 25—42. Kroten 4—6. Rode kool 8 —10. Savooiekool 7—11. Witte kool 1—7. Waspeen 1718. Breekpeen 43. Prei 12 •22. Spruiten geschoond 60—62, A II 32— I. Spinazie 26—31. Tomaten A 51—59, A II 20—21, C 37—41. C II 32. CC 23—24. Uien 2—11. Witlof B 51—91, afw. 15—51. Druiven II 1.33—1.50. Appelen: Coxs Orange I 85-95 50, 80-85 43—53. 75-80 46— 47, 70-75 51, 65-70 48, 60-65 32, 55-60 22, II 85-95 45, 80-85 45. 75-80 41—45, 70-75 4446, 65-70 38—41, 60-65 28. 55-60 20. II D 8, Hl grof 31—45, II fijn 9—13. kroet 818, Crimpson I 85-90 50, 80-85 50, 75-80 44, 70-75 46, 65-70 39, 60-65 27, U 80-85 47, 75-80 40, 70-75 41. -65-70 32. III grof 32, III fijn 10, kroet 15. Glorie van Holland I 03-95 18, 75-85 23—24* 65-75 15 —16, II 85-95 22, 75-85 16—18, 65-75 15, II D 11, III grof 14—20, III fijn 10—11, Icroet 8, Sterappelen I 75-85 27^ 65-75 23—30. 55- 65 19—21, II 65-75 23. 55-65 21, II D 9, III grof 20, III fijn 14, kroet 8. Goud renet II D 8—10, III grof 15. I fijn 8. Zoete appelen Hl fijn 18—20. Appelen val 3—9. Peren: Conference n 60-70 22—26, II D 15—17, UI fijn 13, kroet 12. Doyenne du Cornice III grof,53, III fijn 25. Beurré Hardy in fijn 20—21. Janot Euremi Hl grof 9—13, kroet 6. Peren val D 14. f Advertentie! ]'st. H. R. A. de Meijer ter aarde besteld Op de algemene begraafplaats lo Ter- neuzen is woensdagmorgen onder grote belangstelling het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de zaterdag plotseling overleden heer H. R. A- de Meijer. Na een uitvaart dienst in de r.-k. kerk begaf de lan ge stoet, bestaande uit 43 volgwa- gens, zich uaar de begraafplaats, waar zich vele vertegenwoordigers uit scheepvaart- maar ook uit tal van andere kringen zich rondom de ge opende groeve hadden geschaard. Namens de directie van de N.V. August de Meijer Zonens scheep vaart-, expeditie-' en agentuurmaat schappij Terneuzen, waarvan d. overledene vele jaren deel heeft uit- femaakt, sprak de heer H. A. M. A. Je Meijer. Hij schetste de ontslapene als een nooit berustend mens, die steeds nieuwe wegen zocht voor de N.V. Een inspanning, die een duide lijk stempel had gedrukt op deze rusteloze bedrijfsleider. De procura tiehouder, de heer- G. F. C. Goethals, prekend namens het personeel van ie N.V., noemde de overledene een man, die de belangen van hen, die met hem samenwerkten, als een van ;ijn grootste zorgen beschouwde. Het (ersoneel had een groot respect voor leze man, die ook na zijn aftreden een groot adviseur voor het bedrijf is gebleven, aldus de heer Goethals. Namens de ramilie werd een woord van dank gesproken door een zoon van de overledene. Woonhuis verkocht In café „Du Commerce" te Terneu zen werd dinsdagmiddag door nota ris Hoving openbaar verkocht het woonhuis met erf en tuin Willem de Zwijgerlaan 13. Koper werd de heer P. de Graaf te Terneuzen voor de som van 25.100.,- Van onze adverteerders Horlogerie J. de Voogd gemoderniseerd heropend De zaak van de horloger-Juwelier J. de Voogd in de Scheldestraat te Vlissingen is woensdagmiddag her opend als een grondig gemoderni seerde winkel. Terwijl aan de buiten kant van het pand vrijwel niets is veranderd, heeft het interieur een grote wijziging ondergaan. De winkel heeft namelijk een moder ne inrichting gekregen met behulp van lichte houtsoorten: ook 'de wan den zijn in lichte kleuren gehouden. Alle artikelen kunnen nu nog veel overzichtelijker dan tot dusver wor den uitgestald. De klanten kunnen thans aan drie toonbanken tegelijk worden bediend. De vele bloemstukken die woensdag middag door zakenrelaties en ken nissen ter gelegenheid van de her opening werden aangeboden, gaven aan de riante winkelruimte een extra feestelijk aanzien. Cursus planteziekten in Zeeuwsch-Vlaanderen De maatschappij tot bevordering van ooft- en tuinbouw in West-Zeeuwsch- Vlaanderen heeft plannen om het a.s. winterseizoen een cursus bestrijding planteziekten bij fruit en kleinfruit- gewassen te organiseren. Een onderwerp, dat tegenwoordig ook in West-Zeeuwsch-Vlaanderen van groot belang en actueel is, gezien het feit dat in verschillende West-Zeeuws- Vlaamse gemeenten de tuinbouw en fruitteelt langzamerhand meer en meer tot ontwikkeling <komen. Enige jaren geleden werd in Biervliet een uitstekend geslaagde algemene tuin- bouwcursus gehouden, waaraan werd deelgenomen door belangstellenden uit de gehele streek. Zelfs enige Bel gische cursisten kwamen toen regel matig. De thans te organiseren cursus is meer gespecialiseerd dan de algeme ne tuinbouwcursus. Thans wordt vol ledig Ingegaan op het onderdeel fruit en kleinfruitgewassen. In het bijzon der zal aandacht worden geschonken aan de daarbij voorkomende plante ziekten. De cursus, waarmee men al in no vember a.s. hoopt te starten, omvat in totaal 30 lesuren verdeeld over 10 avonden. Uiteraard is het al dan niet door- taan van de cursus afhankelijk van e deelname. Betrekken van woningen De in aanbouw zijnde 10 woningwet woningen in de buurtschap Heikant te St.-Jansteen zijn nu zover, dat zij voor bewoning kunnen betrokken worden. De eerste vier zijn vorige week door de nieuwe bewoners be trokken, terwijl de resterende 4 én 2 in do loop van volgende week in ge bruik zullen worden genomen. Examens voor 's rijks belastingen Voor het te 's Gravenhage gehouden examen voor adjunct-commies-titu lair van 's rijks belastingen slaag den mej. G. Kouman en de heren J. Ponse en J. Zuidweg, allen werk zaam op de inspectie der belastingen te Goes. Tiende overwinning De wielrenner uit St.-Jansteen Theo Verschueren heeft in een wegwed strijd voor nieuwelingen te Kieldrecht (België) de eerste prijs behaald. Dit was de 10e overwinning die deze nieu weling dit seizoen op zijn naam heeft gebracht. Nieuwe regisseur De r.-k. toneelvereniging „St. Jan" te St.-Jansteen zal voor het komende toneelseizoen met een nieuwe regis seur van start gaan, namelijk de heer A. Biorbooms uit Bergen op Zoom. HULST Raadsvergadering Vrijdag komt de gemeenteraad van Hulst 's avond3 om half acht in open bare vergadering bijeen in het stad huis. De voornaamste te behandelen onderwerpen zijn een voorstel tot ver verkoop van de voormalige jongens school, een voorstel tot aankoop van grond in de Dullaertpolder, een voor stel met betrekking tot het aangaan van een nieuwe huurovereenkomst met de voetbalvereniging „Hulst", een voorstel tot wijziging van het uit breidingsplan „noord", in verband met bungalowbouw, een voorstel tot aanleg van bluswatervijvers en voor stellen tot vaststelling van wijzigin gen in de gemeentebegrotingen van 1959 en 1960. Tenslotte gaat de raad dan nog in besloten vergadering. GEVRAAGD tegen half no vember, wegens dienst plicht van de tegenwoor dige Bakkerij J. Wisse Axelsestraat 116 TERNEUZEN Telefoon 2417. BEZOEK DE BAZAAR VAN „HOSANNA" te Axel op vrijdag 14 okt. 1960, van 711 uur n.m., en zaterdag 15 okt. 1960, van 211 uur n.m. Gym- nastielokaal Schoolstraat. VELE ATTRACTIES Met veel genoegen heeft do directeur van de r.h.b.s. te Middelburg, do heer E. Kuiper, een fraaie bandrecorder voor zijn school in ont vangst mogen nemen. In net voorjaar heeft een fabriek van radio's enz. een talentenjacht onder de leerlingen der middelbare scholen uit geschreven, met als op dracht een advertentie te ontwerpen voor een bandrecorder en deze op te nemen in de schoolkrant. De beste vier advertenties zou den worden bekroond met een recorder, com pleet met allo accessoi res. Behalve de r.h.b.s. be hoorden tot de prijs winnaars: het Aloysius- college in Den Haag, het r.-k. meisjeslyceum iu Rotterdam en het christelijk lyceum in Delft. De heer De Haas van de betrokken N.V. gaf een kleine demonstratie met de bandrecorder, waar bij behalve de directeur ook de leerlingen aan wezig waren die de ad vertentie hebben ge maakt, ln dit geval twee leerlingen van de 5e klas, n.l. Gerrit-Jan van Wiggen, van wie het idee afkomstig is en Rob van Hoek, die het geheel uitwerkte. Zij waren bijzonder verrast over het resul taat van hun werk, en stelden het zeer op prijs, dat de directeur hun uit erkentelijkheid voor hun werk elk een boekebon of cadeau van gelijke waarde beloofde. Vierendertig inzendin gen kwamen voor deze VEILING KAPELLE. 12 oktober. Goudrenet I 85-95 27—23, 73- 85 24.20—25.10, 65-75 14—15, II 85-95 23, 75-83 22. 65-75 13.60—13.80, II D 9Vs. Ill grof 13.10—13.70, III fijn 12—9. Coxs Orange Pippin I 80-85 45. 75-eo 43—50. 70-75 51, 65-70 47—49. 60-65 35—37. 55-CO 20, II 80-85 39. 75-80 43, 70-75 45. 65-70 42. 60-65 32. 55-60 17. D 911 grof 34. III fijn 10. Bramley Seedling II 80-90 10. 70-80 9»,6, n D 8. III grof 8, m fijn 5. Stenp- pel I 65-75 32. 55-65 22. II 65-75 23. 55-65 15, H D 4»,£. IH grof 16. Hl fijn 8. Jona than I 80-85 25. 75-80 28. 70-75 31. 65-70 26, 60-65 18, n 75-80 23, 70-75 21. 65-70 17. 60- 65 12, II D 8. Hl grof 16, IH fijn 8. Zoete Ribbeling I 70-80 30, 60-70 26. H D 18. Lombard Calville IH grof 13. III fjjn 8. Crimson Cox I 75-80 42, 80-85 42, 85-90 42. Tuinzoet II 60-70 38. Udoappel I 80-90 16. 70-80 15. 60-70 13. James Grieve II D 13. Doyenne du Cimoce I 85-90 64, 80-85 69. 75-80 75. 70-75 73, 65-70 65. H 80-85 58, 75-80 66, 70-75 67. 65-70 59. H D 48, III grof 40. Comtesse de Paris I 75-85 13, 65-75 17; 85-65 TVs. II 75-85 12. 65-75 14. 55-65 8Vs. Ill grof 8%, II D en III Rln doordraai. Conference II 65-75 32, 65-75 32. 55-65 28. II D 12, III grof 17. III fijn 9'/a—lO. St. Remy I 85-95 11, 75-85 13, 65- 75 13. II 85-95 10. 75-85 12, 65-75 11, II D 10, III grof 10. IH tijn 6. Br. Alex. Lucas I 85-95 42, 75-85 54, 65-75 44. II 85-95 38, 75-85 44. 65-75 39. II D 14. III grof 13. III fijn doordraai. Zw. Wijnpeer I 65-70 24, 60-65 23. 55-60 18, 55-50 9. n 55-60 11, 50- 55 7, III grof 10, H D en Hl fijn door- draal. Nov. Poiteau I 65-75 10, 55-65 7—9, Hl grof 9\'s. II D en IH fijn ddordraal. Br. Clairgeau I 75-85 28. 65-75 26. 55-65 20. II 65-75 21. 55-65 18, III grof 13, H D doordraai. Kroetappelen geplukt 5, val 33],2, val Goudrenet 7.90. Kroet Ster appel 3. Noten per stuk I 2t£. Bramen per doos II 16—21, per kilo 58. Druiven I 124—132, H 101—109. Groenten: Kropsla 11—12. Andijvie 30. Bloemkool 10—30. Prei 11—18. Witte kool 3»41. Spruttkool 15. Spinazie 11. Dubb. pr. bonen II 50. afw. 3536. VEILING GOES. 12 oktober. Export- en Industrieveiling. Coxs Orange Pippin KL1. 1 80-35 45, 75-80 50. 70-75 52. 65-70 46—43, 60-65 36. 55-60 26, n D 3. Goudrenet KL. I 85-95 26. 75-83 24. 65-75 14—15. II D 9. Jonathan KL. I 80-35 26. 75-80 28. 70-75 31, 65-70 28, 60-65 18. Glorie van Holland KL. I 85-95 23. 75- 85 22—24, 65-75 17. Laxton Superbe KL. I 80-85 18—25. 75-80 26—28, 70-75 31, 65-70 24. AIHngton Pippin KL. I 70-30 15—21, 60-70 15—16. Br. Alex. Lucas KL. I 85-95 •12, 75-85 47, 65-75 42, tl D 11. Zwtjndr. Wijnpeer KL. I 65-70 24. 60-65 26. 55-60 18, 55-35 9.50, II D 6. Conference KL. II 55-65 18—22, II 913. Doyenne du Cornice KL. I 80-85 53—62, 75-80 51—68, 70-75 61— 67, 65-70 59—67, II D 46-52. St. Remy KL. I 75-85 11, 65-75 11. Goudrenet val 7.50, kroet 6. Div. appels geplukte kroet 4.50. Bramley's Seedling broet 3.50. Div. appels. Jonathan en Coxs val 5. Gewone veiling: Coxs Orange Pippin grof 23—35, fijn 10—13. Glorie van Holland grof 12. Goudrenet grof 12—14, fijn 7—9. Laxtons Superbe grof 14. Jonathan grof 19. Allington Pippin grof 12. Conference grof 16, fijn 12. Doyenne du Cornice grof 3644. fijn 12—21. Br. Alex. Lucas grof 16—17, fijn 6—9. St. Remv grof 8—9, fijn 6. Zwijndr. Wijnpeer grof 10, fijn 6. Groenten. Per stuk: Bloemkool A I 34— 36, A H 26—36. B I 19. B H 14—20, afw. 11—24. Kropsla I 6-9. II 4—7, C I 3. Komkommers C 811. Knolselderij 10 12. Per kg: Tomaten A 69, B 39—74, C 26 —50. Dubb. pr. bonen II 51—57, H 39—52. Gr. eav. kool I 10—17. Rode kool 6—9. Andijvie I 17. Prei I 19—21, n 16—22. Uien 6—8. Wasp een 14. Breekpeen 10—14. Witlof A 75. B 4857. Aardappelen bon ken 12, grote 5—0. Spruiten A 36—33, afw. 21—r23. Black Alicante I 137—140. Q 125 —129. Per bos: Kroten 7—9. VEILING MIDDELBURG. 12 oktober. Appelen: Groninger Kroon H I 60-70 18—19. 55-60 14 Coxs Orange Pippin H I 65-75 49—52, 55-60 28—32, Hl grof 9—35. Hl fijn 8. Laxton Superb. H I 65-75 15. 60-65 10. Glorie van Holland H I 75-85 26—29, 65-75 23—26. Appels kroet 3—13. Peren kroet 36. Goudrenet H I 85-95 21—23, 70-80 18—20 Peren: Confe rence H I 65-75 22. 55-65 17. 60-70 25. II D 11—15. III grof 16—25, III fijn 12—13. Druiven 1.02—1.51. Golden Camplgnon 1.96 —2.05. Tomaten A 20—62, B 20—49, C 20 —38. Groenten: Bloemkool 4 per kist 10—34, 6 per kist 10—24, 8 per kist 10—14. Sla 3—12, Andijvie 10—22. Prei 10—13. Spina zie 2642. Postelein 27—34. Dubb. prin sessen 3089. Spruiten 3149. Rode kool 4—14. Witte kool 4, Sav. kool 7—13 Wit lof 1.01—1.12. Boskroten 6—10. Bospeen 16—24. Waspeen 10—18. Kassnijbonen 37 —1.12. Pronkbonen 31—39. VEILING KRABBEND1JKE Cox Orange Pippin I 80-85 45, 73-80 31, 70-75 53, 65-70 4S. n 80-85 37—38, 75-SO 42—43. 70-75 43—47. 65-70 39, 60-65 31, 55- 60 25. Hd 8. 3grof 32—33, 3fijn 12, kroet 3. Jonathan I 75-80 23—27, 70-75 30. 65-70 27. 60-65 19. n 70-75 26, 65-70 22. 60-65 14. Ud 8. 3grof 14. 3fljn 5, Glorie van Holland I 85-95 17—20. 75-85 18—22.60. 65-75 16— 17,30, H 75-85 18, 3grof 16 3fijn 5. James Grieve Sgrof 20. 3fijn 11, kroet 12, Goud renet kroet 3, Bramley 3fijn 8.40, Confe rence I 65-75 28, bonen n 47. Verpakt fruit: James Grieve I 90-95 38, 85-90 40, 80-85 40, 75-80 37—38, 70-75 39, Cox Or. Pippin I 70-75 56, 65-70 50. VEILING BERGEN OP ZOOM Andijvie 1427, bospeen 1620, waspeen 19—23. prèi 14—21, sla 3-10, sav.kool 7— II. rode kool 56. witte kool 46, stam- boon dubb. pr. 2572, snijbonen 1,10 1,19, komkommers 810. kroten 68, spruiten 1576, bloemkool 1045, spina zie 11—18. boerenkool 4—6, Cox Orange Pippin 745. Goudrenet 13—30, Glorie v. Holland 8—22, Jonathan 28—30, Alling ton Pippin 815, Doyëhne du Comice 27 —74, Conference 635, Gleser Wildeman 24, Soldaat Labereur 15—21, druiven 1,13 —2,13, aardbeien 1.60—2,40. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaan de donderdag 13 oktober 1960. Prijsklasse 0 20 cent, I 19 cent, II 18 cent. Hl 17 cent, IV 15 cent, V 14 cent. Advertentie wedstrijd binnen, waar- bij het peil der school- Lijm zonder klemmen met kranten verrassend goed was te noemen ie advertentie al bin-1 nenkort worden gepu bliceerd. van Ceta-Bever

Provinciale Zeeuwse Courant | 1960 | | pagina 19